Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-11, 20:39   #301
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

Cytat:
Napisane przez kalwi_18 Pokaż wiadomość
ajjj od tyg nei stosuje nic i mam starsznie wysuszana skore a nawet łuszczy sie...
nic chyba jutro pojde do nowego dermatologa i zobacze co on powie ;]
Po odstawieniu leku skóra się tak sama od razu nie odwysuszy Poza tym powinieneś używać codziennie kremu nawilżającego, jeśli tego nie robisz. Może to i dobry pomysł iść do innego dermatologa
Aha, jeszcze co do samej wizyty. Moja też trwa jakieś 5 minut, babka ogląda twarz, pyta czy dobrze działa lek, daje receptę i do widzenia. Ale czego Ty byś właściwie chciał? Żeby co Ci robiła przez te pół godziny czy ileś? Nie to ma wpływ na kurację.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 20:42   #302
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

a jak byles u dermatologa to miales wysuszona skore bo na to najlepiej stosowac jakis specjalne masci nawilazjace bo zwykly krem moze nie wystarczyc a tak wogole to w jakim stanie jest twoja cera
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 20:49   #303
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

- ja też stosowałam oba, a właściwie jeden stosowałam, a drugi stosuję teraz Mi np. zwykły krem w zupełności wystarcza, no ale to też jest kwestia dobrania odpowiedniego dla siebie kremu. Ale to fakt, że zalecenie stosowania dwóch mocnych leków 3 x dziennie to lekka przesada...
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:06   #304
kalwi_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

oho to teraz mam mętlik w głowie xD
nic chyba jutro przejde sie do drogiego dermatologa i zobacze co on powie

a potem przemysle jaka recepte wykupic :/

a co do twarzy to nawet nei stosujac juz tych lekow mam strasznie wysuszana skore i zaczerwieniona...

hmm a jeszcze jedno pytanko do was jaki krem stosujecie do nawilzania ?

pozdrawiam wszystkich i dziekuje za odp
kalwi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 09:28   #305
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

Wiesz kazda cera jest inna wiec ten sam krem moze byc zbawieniem dla jednej osoby a dla drugiej poprostu pieniedzmy wydanymi w bloto. Ja teraz stosuje Nivea visage Aqua sensation i jak dla mnie jest idealny moja skora jest nawilzona i miluska w dotyku, ale nie wiem jaki ty masz typ cery.
Mowisz ze jest podrazniona i bardzo wysuszona ja miala taka cere przy differinie i wtedy stosowalam Avene Clean-AC ( chyba tak to bylo) dla cery podraznionej i wysuszonej i naprawde byl dobry ale jest to niestety krem z wyzszej polki i troszke trzeba sie wykosztowac.

Nie wiem jak dlugo stosujesz duac i differin ale radzilabym ci nie zniechecac sie tak szybko wedlug mnie to bardzo dobre lekki, ich nadmierne stosowanie doprowadzilo do tego ze skora sie przesuszyla za bardzo i teraz jest podrazniona ja bym zrobila tak ze zdecydowalabym sie na jedna z tych masci np duac i stosowalabym to tylko na noc a w dzien pozadnie nawilzaj twarz rob sobie maseczki nawilzajace i kojace podraznienia.
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:36   #306
kalwi_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

oo Avene Clean-AC to cos w sam raz dla mnie z tego co przeczytałem

no nic potem napisz jaka była opinia tego drogiego dermatologa ;]

jeszcze raz wszystkim dziekuje
kalwi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 11:23   #307
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

Ja używam Matującego kremu nawilżającego na dzień Nivea Visage i jestem nim zachwycona. Ale na każdego może działać inaczej
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 12:23   #308
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

Cytat:
Napisane przez kalwi_18 Pokaż wiadomość
A wiec byłem wczoraj u dermatologa i przepisał mi duac i differin
i kazał mi stosowac differi rano i popołudniu a duac wieczorem
hmmm a bardzo masz zwalona cere??hmmmm generalnie chyba by mi twarz wypalilo jakbym miala takie rzeczy stosowac na raz......
ja differin stosowalam tylko na noc i duac tez tylko na noc...
starsznie by ci cere wypalilo....
moze powiem w skrocie:
zapisalam sie do dermatologa,poniewaz chcialam uregulowac swoja cere...stosowalam tetralysal(1 dziennie po 1 o tej samej godzinie),differin na noc i zineryt 1-2 razy dziennie punktowo....pozniej przestalam stosowac zineryt bo byl zwyczajnie dla mnie za ostry.....
potem przepisal mi znowu zineryt ale zamiast differinu-duac...zinerytu prawie w ogole nie stosowalam tylko duac i bylam bardziej zadowolona z duacu,bo differin jest dla mnie za tlusty(ble)
w wakacje nie stosowalam nic...
a po wakacjach przepisal mi (kurcze teraz nie pamietam)aknemycin(?) podobne do zinerytu,tez punktowo sie naklada i na noc differin
i uzywam od pazdziernika do teraz
a i jeszcze mylam cere cetaphilem
chodzilam do niego prywatnie i placilam 70zl za wizyte i generalnie mial chyba daleko moja cere,bo 1 raz jak do niego poszlam i od razu poszlam wykupic leki to jak lekarka zobaczyla,ze mam brac tetralysal,zineryt i differin to spytala dla klogo?a ja ze dla mnie,a ona ze to za duzo na taka cere...no i faktycznie bardzo mi wysuszylo...
moj dermatlogo odwalal troche moje wizyty i generalnie sie wkur...i zaczelam sama zadawac mu pytania i wreszcie musial sie troche pomeczyc nade mna...wiec anjlepiej przygotuj sobie pytania i poprostu zadaj,a bedzie musial odpowiedziec
treaz znalazlam darmowego dermatloga(babke)i jest swietna:
wiec jak nie jestes zadowolony to moze poszukaj jakiegos sprawdzone?


poza tym tylko to masz brac?

jak dla mnie takie polaczenie to nie jest dobre.....


to tak w skorcie dla porownania moze chcialbys wiedziec
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 12:41   #309
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: differin + tetralysal

Cytat:
Napisane przez 30 ml roztworu Pokaż wiadomość
witam wszystkich
od okolo miesiaca uzywam kremu differin, ale stan twarzy tylko sie pogorszyl... codziennie wyskakuje kilka pryszczy, skora jest podrazniona
przedwczoraj zaczelem brac tetralysal, na razie pewnie nie mam co czekac na efekty
chodzi wlasnie i ten differin... jestem kompletnie zdolowany, nie wychodze z domu, nawet nie chce sie za bardzo bratu pokazywac, a co juz przyjacielom, znajomym... czy trzeba byc az tak cierpliwym i czekac na efekty 1500 100 900 lat? wydaje mi sie ze miesiac z efektami duzo gorszymi to chyba wiele...
przez to wszystko chce kupic jakis dobry korektor (normalnie jak baba teraz jestem) co byscie mogli mi polecic? do tego chyba potrzebowalbym dobrego kremu nawilzajacego? w ogole czym mam myc twarz skoro przy differinie nie moge uzywac kosmetykow antytradzikowych... moze mydlo protex albo garnier krem gleboko oczyszczajacy skore (ktory posiadam od dluzszego czasu...)

bardzo prosze o jakies porady... dziekuje
oj tez mialam na poczatku tak,myslalam,ze sie zalamie,poniewaz nigdy nie mialam zlej cery,a po differnie na poczatku mi sie pogorszyla i juz mialam isc do dermatologa i go opitolic za to,ze mi pogorszyl cere,ale kumpela powiedziala,ze to chwilowe i tak bylo...
polaczenie tetralysalu i differinu jest bardzo dobre bo sama tak sie leczylam,leki ci unormuja cere,a differin na poczatku robi lekki wysyp,ale to mija...nie rzucaj tych lekow i sie nie zalamuj
nie wiem czy faceci uzywaja,ale gdybys do swojej cery kupil w aptece podklad dermablend to by ci wszystko zakryl i w ogole nic nie widac...tylko,ze musialbys miec podklad dostosowany do cery...no,ale jesli nie chcesz i boisz sie jako facet podkladu to stosuj korektory...jesli chodzi o korektory to najlepsze sa te co sie dlugo utrzymuja czyli
-z maybelline(zielony z szara nakretka)
-z oriflame tez sa dobre

co do mycia cery to ja ja mylam cetaphilem przepisal mi dermatolog,ale ten plyn jest bez recepty
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 12:58   #310
kalwi_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

właśnie wrociłem od nowej pani dermatolog i byla zaskoczona tym co przepisał mi poprzedni dermatolog na moja cere...

kozała mi odstawic te leki i przepisała mi cos co ma poprawic zaczwerwienienie oraz wysuszenie cery. [Dardia Lipo] i to mam stosowac do czwartku a potem znowu na wizyte do niej...

przepisała mi cos jeszcze ale nei moge sie doczytac xD

nic lece do apteki

pozdrawiam ;]
kalwi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 13:31   #311
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

Zwracamy honor

Powodzenia w dalszej kuracji.

Pozdrawiam .
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 18:21   #312
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

okazuje sie że nie zawsze lekarz zna sie lepiej. Ciesze sie ze wreszcie trafiles na normalnego lekarza i wszystko dobrze sie skonczylo
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 18:31   #313
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: differin + tetralysal

ja osobiscie myje twarz mydlem dove bo jest delikatne.A co do differinu kiedys bralam pomoglo ale wysyp byl i to dlugo. a tak wogole to nie chce nikogo dolowac ale ja lecze sie juz ponad rok u dermatologa i owszem poprawil sie stan cery ale nie jest i chyba niogdy nie bedzie idealnie.Pozatm raz jest gorzej raz lepiej ostatnio ponad 2 miesiace bylo super prawie nic nie mialam a ostatnio znow mnie zaczelo sypac i od nowa silne zluszczacze zeby odblokowac skore i tak wkolko. Dlatego im szybciej zaakceptujesz fakt ze twoje leczenie bedzie dlugie i ze cudu nie przyniesie tym lepiej dla ciebie.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 22:32   #314
kalwi_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
Dot.: Kuracja DIFFERIN i DUAC ?? :(

jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie
kalwi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 15:44   #315
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

ja stosuje differin juz ok 2 miesiecy i wcale nie widze poprawy!! moze jestem przewrazliwiona a moze dlatego ze nie umiem sie powstrzymac od wyciskania? :/
od jutra zamierzam jeszcze stosowac acne derm (ponoc swietny na przebarwienia) na dzien bo cos mi sie wydaje ze sam differin to za malo.... napisze jak wrazenia
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 12:03   #316
teffal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Pamiętaj, że Differin to jeden z najsłabszych leków na trądzik i statystycznie można założyć, że efekty będą marne jednak znając działanie diferinu można dobrać drugi lek współdziałający co razem będzie idealnie grało Od 6 ciu lat leczyłem trądzik…Odwiedziłem 25 różnych dermatologów, prywatnych i państwowych i wiecie co jest najgorsze? Że dermatolodzy przypisują leki, które niekoniecznie muszą być dedykowane do naszej skóry, ale po prostu wypisując receptę na ten lek dostają profity od firm farmaceutycznych. U jednej dermatolog dostałem tetracykline razem z davercinem co w tym połączeniu zadziałało na moją skórę tak, że po tygodniu uśmiechając się pękała mi skóra na brodzie i ciekła krew…A podczas smarowania twarzy antybiotykiem dosłownie płakałem jak dziecko…Bynajmniej mam bardzo wrażliwą skórę i zmywając wodą nawet najdelikatniejszy żel do mycia twarzy skóra piecze i czerwieni się a potem łuszczy.
W końcu trafiłem na dobrą dermatolog, która właśnie przypisała mi differin oraz dual oraz co ważne dokładnie wytłumaczyła jak stosować i jak pielęgnować skórę KTÓRA JEST W TRAKCIE LECZENIA!
Differin nakładam na twarz na wieczór 30 min po umyciu twarzy cetaphilem (który można używać bez wody!!) A rano po umyciu nakładam na zmiany zapalne duac.
Differin sam właściwie nie działa. Jego działanie jest proste wchodzi głęboko w skórę i wyciąga cały łój i brud w postaci zapalnych pryszczy, ogromnych , których za wszelką cenie NIE WOLNO WYCISKAĆ bo inaczej nie ma sensu się leczyć…I wtedy te zmiany zapalne smaruję duacem, który w ciągu 24 godzin właściwie zalecza stany zapalne i z ogromnego pryszcza mam malutką czerwoną kropkę. To normalne, że po differinie następuje wysyp pryszczy u niektórych więcej lub mniej….Czasem nawet przez miesiąc.. Ale po tym czasie, kiedy w skórze już nic nie ma złego cera staje się piękna i zdrowa. Differin może też wysuszać i podrażniać skórę, dlatego dermatolog poleciła mi Cetaphil MD, który jest emulsją do nawilżania leczonej skóry i pomaga we wchłanianiu leków w skórę. Najlepiej przemyć twarz tak ok. po 16 kiedy już duac wejdzie w skórę i nawilżyć twarz cetaphilem MD ale tylko miejsca wysuszone. W ten sposób zostanie zachowana równowaga skóry. Będzie leczona ale nie będzie bolała nas, nie będzie czerwona i o wiele szybciej się dochodzi do siebie Jeśli po differinie podrażnienie jest mocne należy robić przerwy.
teffal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 09:43   #317
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

hejendokrynolog przepisał mi differin...ale nie powiedział mi,jak go mam stosować.Wydaje mi się,że powinnam klaść go na noc,ale czy trzeba go zmywać po jakimś czasie?Czy trzeba nałożyć może jakiś krem?za info dzięki
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 19:28   #318
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Misiuniuniunia Pokaż wiadomość
hejendokrynolog przepisał mi differin...ale nie powiedział mi,jak go mam stosować.Wydaje mi się,że powinnam klaść go na noc,ale czy trzeba go zmywać po jakimś czasie?Czy trzeba nałożyć może jakiś krem?za info dzięki
Differin stosuje sie tylko 1x dziennie (ja smaruje na noc) i cienka warstwe-tak mi powiedzial moj dermatolog
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:28   #319
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez sasza21 Pokaż wiadomość
Differin stosuje sie tylko 1x dziennie (ja smaruje na noc) i cienka warstwe-tak mi powiedzial moj dermatolog
No mi też tak kazał... Raz dziennie na noc... Właśnie przed chwilom go nałożyłem...
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 08:06   #320
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

taak differin sie stosuje raz dziennie, na sucha skore (pol godziny po umyciu skora jest sucha)
no a ja zaczelam do differinu stosowac acne derm i jak narazie jestem zadowolna oby tak dalej
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 10:09   #321
incognito_girl
Raczkowanie
 
Avatar incognito_girl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 188
GG do incognito_girl
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Jeśli chodzi o mnie, to polecam Differin. To on doprowadził moją buźkę do stanu używalności Zauważalne efekty były dopiero po ok. trzech miesiącach, ale naprawdę warto było czekać Teraz stosuję go jeszcze tak co 2-3 dni w malutkich ilościach dla podtrzymania efektu i jest super. Wam też życzę wygranej walki z trądzikiem
__________________
nobody said it was easy
incognito_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 10:15   #322
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ja po pierwszym użycie tego kremu zauważyłem dziś rano że pod oczami skóra jest troszeczkę czerwona... i fajnie napięta(może to nie zasługa tego kremu gdyż rano myję twarz mydłem dokładnie a potem robie jakiś peeling). Mam nadzieję że mi ten kremik też jakoś pomoże : ))
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 15:43   #323
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ciekawski90 a jakiego peelingu uzywasz? ja niestety na zaden dobry sie jeszcze nie natknelam (dobry czyli nie podrazniajacy skory)
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 15:40   #324
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
Ciekawski90 a jakiego peelingu uzywasz? ja niestety na zaden dobry sie jeszcze nie natknelam (dobry czyli nie podrazniajacy skory)
To nic wyszukanego... Jest to najzwyklejszy peeling z Kauflandu xD
Siostra jakiś kupiła i ja tez używam : )) Mi nie podrażnia skóry... Chociaż jak wczoraj... Umyłem najpierw twarz mydłem... Potem się ogoliłem... i użyłem tego peelingu to twarz mnie trochę szczypała... i była czerwona... Ale to raczej po goleniu : ))
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 18:00   #325
teffal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Tydzień od rozpoczęcia kuracji Differinem i już na twarzy rzeź niewiniątek... same ropne fuj, Differin strasznie ze skóry wyciąga brudy, mam nadzieje, że nie potrwa to długo Jak myślicie?
teffal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 19:06   #326
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

wytrwałości życzę,to raczej normalne
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 20:42   #327
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez teffal Pokaż wiadomość
Tydzień od rozpoczęcia kuracji Differinem i już na twarzy rzeź niewiniątek... same ropne fuj, Differin strasznie ze skóry wyciąga brudy, mam nadzieje, że nie potrwa to długo Jak myślicie?
Ja tak nie mam... Nie chcę zapeszać ale wręcz przeciwnie... Jak nałożę sobie DIFFERIN 15 minut po umyciu twarzy a następnie odczekuję 5-10 minut i nakładam punktowo KLINDACIN T i efekt jak dla mnie jest super jak na razie... Raz widziałem nowo tworzacego się pryszcza i widać było że by się wytworzył taki potężny ale wykonałem czynności wyżej opisane i pryszcz się schował... Jest jeszcze małe zaczerwienienie ale w ciągu 1-2 dni zniknie już ^^
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 21:38   #328
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

aha no ja nie jestem jakos przekonana do peelingow :P
a co do wysypu to ja tez mam i teraz wole postosowac acne derm przez jakis czas bo twarz po differinie mnie dobija i nie moge w lusterko patrzec (a stosuje juz 2 miesiace:///////) tylko u mnie to hormonalne to moze u Ciebie bedzie inaczej
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 21:54   #329
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ej ale jak używasz DIFFERIN to stosujesz coś jeszcze do tego... ? Bo samo DIFFERIN nie pomoże... bo ten krem ma na celu przyśpieszyć złuszczeniu się starszej warstwy naskórka... Lekarz mówi że ma na celu minimalnemu wygładzeniu cery... A czy jakieś tam właściwości dużo lecznicze trądziku ma to nie wiem... Mam nadzieję że mi pomoże... Ja jeszcze oprócz DIFFERIN i KLINDACIN T stosuje tabletki TETRALYSAL 2 tabletki dziennie: 1 rano druga wieczorem... Ale mam robić tak tylko do czwartku a potem po jednej...
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 12:20   #330
foxy_lady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 25
Question Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u dermatologa i pani doktor stwierdziła, ze trądziku już nie mam (tzn. nie mam żadnych zmian zapalnych a te kilka drobnych grudkek na twarzy "to nie trądzik" wg dermatologa). W celu usunięcia przebarwień i wygładzenia mikroblizn zapisała mi Skinoren żel 15% na rano i Differin żel 0,1% na wieczór 3 razy w tygodniu. Przy tej okazji podyskutowałyśmy na temat ochrony przeciwsłonecznej - i tu zaskoczenie - wg pani dermatolog nie ma potrzeby stosować żadnych filtrów, bo Skinoren nie powoduje przebarwień (to jestem w stanie "łyknąć") a Differin stosowany wieczorem do rana zostanie całkowicie wchłonięty do mieszków włosowych i nie będzie go już na powierzchni skóry - więc bez filtra nic mi się nie stanie. WTF? Przecież nawet producent Differinu mówi, że (cytuję z ulotki) "należy unikać nadmiernej ekspozycji na promienie UV i słońce (stosując np. nakrycie głowy i filtry ochronne)", a z tego co wyczytałam na Wizażu, jasno wynika, że przy stosowaniu retinoidów filtry ochronne to konieczność.
Nie wiem teraz co robić, jak ewentualnie wkomponować krem z filtrem rano na Skinoren, czy stosowanie Differinu na blizenki i przebarwienia ma sens?
foxy_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-24 22:59:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.