filmiki urodowe cz. VI - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-03, 01:47   #2731
NasteCzka
Wtajemniczenie
 
Avatar NasteCzka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 357
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez Eva2 Pokaż wiadomość
o, w końcu coś niekosmetycznego ubolewam nad małą ilością kanałów modowych w porównaniu z kosmetycznymi
i chyba jestem dziwna, bo się specjalnie wsłuchiwałam i nie słyszę żebyś jakoś specjalnie akcentowała Ę i Ą
Faktycznie mało jest modowych, sama nad tym ubolewam. A z tymi ą, ę to już ktoś mi kiedyś o tym napisał na kanale, mimo, że ja sama u siebie tego wyłapać nie mogę i to raczej będzie na takiej zasadzie, że komuś to nie będzie przeszkadzało i będzie oglądał albo nie wytrzyma i wyłączy buziaki dzięki za zainteresowanie.
NasteCzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 06:11   #2732
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez NasteCzka Pokaż wiadomość
Faktycznie mało jest modowych, sama nad tym ubolewam. A z tymi ą, ę to już ktoś mi kiedyś o tym napisał na kanale, mimo, że ja sama u siebie tego wyłapać nie mogę i to raczej będzie na takiej zasadzie, że komuś to nie będzie przeszkadzało i będzie oglądał albo nie wytrzyma i wyłączy buziaki dzięki za zainteresowanie.
Jakoś mnie się to nie rzuciło w oczy. Może sama tak mówię
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 13:18   #2733
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez NasteCzka Pokaż wiadomość
Faktycznie mało jest modowych, sama nad tym ubolewam. A z tymi ą, ę to już ktoś mi kiedyś o tym napisał na kanale, mimo, że ja sama u siebie tego wyłapać nie mogę i to raczej będzie na takiej zasadzie, że komuś to nie będzie przeszkadzało i będzie oglądał albo nie wytrzyma i wyłączy buziaki dzięki za zainteresowanie.
A ja obejrzałam z ciekawości kilka filmików i też nie słyszałam żadnych dziwnie wymawianych końcówek

Za to przeszkadza mi strasznie wymowa Katosu (ale ogólnie jej kanał bardzo lubię). Czasem mam wrażenie, że przeszkadzają jej w wymowie te piękne duże usta
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 14:46   #2734
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez DontSaySorry Pokaż wiadomość
A ja obejrzałam z ciekawości kilka filmików i też nie słyszałam żadnych dziwnie wymawianych końcówek
Ja słyszałam, bardzo mnie drażni taki sposób mówienia. Sama nie wiem czemu

Świetny modowy filmik szusz! Widać ze ta tematyka bardzo jej leży.
Nie przepadam za jej outfitami ale rzeczy które pokazała teraz bardzo mi się podobały.
Choruje od jakiegoś czasu na tą koszule z Zary , ale cena jest zabójcza....

A Inez faktycznie super że wróciła .
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 15:02   #2735
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez DontSaySorry Pokaż wiadomość
A ja obejrzałam z ciekawości kilka filmików i też nie słyszałam żadnych dziwnie wymawianych końcówek
ja też tam nic takiego nie słyszę ^^
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 15:44   #2736
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez NasteCzka Pokaż wiadomość
Faktycznie mało jest modowych, sama nad tym ubolewam. A z tymi ą, ę to już ktoś mi kiedyś o tym napisał na kanale, mimo, że ja sama u siebie tego wyłapać nie mogę i to raczej będzie na takiej zasadzie, że komuś to nie będzie przeszkadzało i będzie oglądał albo nie wytrzyma i wyłączy buziaki dzięki za zainteresowanie.

To byłam ja

W filmiku, gdzie pokazywałaś jak kręcisz włosy (swoją drogą nie ma go?) już nie wytrzymałam i musiałam Ci napisać... Mam nadzieje, że komentarz Cię nie uraził, ale pamiętam, że nawet słowo ''że'' powiedziałaś ''żę''

Lubię Cię oglądać, Twój język bardzo się poprawił w porównaniu z tym początkowym ''ę'' na końcu każdego wyrazu. Pewnie to kwestia rejonu z którego pochodzisz...
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 16:33   #2737
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
To byłam ja

W filmiku, gdzie pokazywałaś jak kręcisz włosy (swoją drogą nie ma go?) już nie wytrzymałam i musiałam Ci napisać... Mam nadzieje, że komentarz Cię nie uraził, ale pamiętam, że nawet słowo ''że'' powiedziałaś ''żę''

Lubię Cię oglądać, Twój język bardzo się poprawił w porównaniu z tym początkowym ''ę'' na końcu każdego wyrazu. Pewnie to kwestia rejonu z którego pochodzisz...
Rejon nie ma z tym nic wspólnego
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 16:40   #2738
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: filmiki urodowe ?

No tak, mi się to kojarzy z próbą bycia poprawną na siłę. Kiedyś callmeblondieee też tak mówiła i zwróciłam jej uwagę, że ''ę'' w wymowie na końcu jest nieme. Przyjęła do wiadomości, ale jej fanki ''zjadły'' mój komentarz

A moje komentarze nie są chamskie, tylko po prostu zwróciłam uwagę na poprawną wymowę. Jak mi ktoś wytknie błąd ortograficzny na blogu, to podziękuję i poprawię - tyle. A niektórzy odbierają to jak jakiś atak i wielkie czepialstwo.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 17:28   #2739
NasteCzka
Wtajemniczenie
 
Avatar NasteCzka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 357
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Jakoś mnie się to nie rzuciło w oczy. Może sama tak mówię
Cytat:
Napisane przez DontSaySorry Pokaż wiadomość
A ja obejrzałam z ciekawości kilka filmików i też nie słyszałam żadnych dziwnie wymawianych końcówek
Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
ja też tam nic takiego nie słyszę ^^
Nie mam pojęcia, może komuś głos się nie podoba, ale nie ma sensu się nad tym zastanawiać Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził


Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Ja słyszałam, bardzo mnie drażni taki sposób mówienia. Sama nie wiem czemu
Przyjmuję do wiadomości


Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
To byłam ja

W filmiku, gdzie pokazywałaś jak kręcisz włosy (swoją drogą nie ma go?) już nie wytrzymałam i musiałam Ci napisać... Mam nadzieje, że komentarz Cię nie uraził, ale pamiętam, że nawet słowo ''że'' powiedziałaś ''żę''

Lubię Cię oglądać, Twój język bardzo się poprawił w porównaniu z tym początkowym ''ę'' na końcu każdego wyrazu. Pewnie to kwestia rejonu z którego pochodzisz...
Komentarz mnie nie uraził, coś Ty. Problem polega na tym, że na co dzień mówię bardzo szybko i gdy mam się wypowiedzieć przed kamerą to się stresuję i skupiam się na słowach i może wychodzi to nienaturalne. Pracuję nad tym. Film o włosach pojawi się gdy przedłużą mi czas na filmy, bo tamten był bardzo pocięty i bez głosu, co uważam za porażkę. Cieszę się, że mimo tego lubisz mnie oglądać...
NasteCzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 00:27   #2740
mantas
Zakorzenienie
 
Avatar mantas
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 612
Dot.: filmiki urodowe ?

kto ogląda ?

http://www.youtube.com/user/szavkaWORLD
mantas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 04:53   #2741
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
A moje komentarze nie są chamskie, tylko po prostu zwróciłam uwagę na poprawną wymowę. Jak mi ktoś wytknie błąd ortograficzny na blogu, to podziękuję i poprawię - tyle. A niektórzy odbierają to jak jakiś atak i wielkie czepialstwo.
Ja mam podobnie - często poprawiam ale w kulturalny i miły sposób, ot, takie humanistyczne zboczenie. Natomiast sama kilka razy w przeszłości też zostałam poprawiona, za co tym osobom dziękuję, bo dzięki nim po części obecnie mówię (piszę) poprawnie. Pamiętam że kiedyś, jak byłam mniejsza to mówiłam 'lubiałam' zamiast 'lubiłam' i zawsze kłóciłam się z mamą, że tak też można mówić. Moje inne błędy: idziemy oglądnąć (obejrzeć ma być - strasznie długo się przestawiałam, a w końcu sama zaczęłam się na tym łapać i poprawiać samą siebie) oraz inny błąd - w każdym BĄDŹ razie - też głupota

Więc inni nie powinni odbierać tego jako jakiś atak, bo wiem po sobie że wciąż mówiłabym niepoprawnie, gdyby te osoby mnie kiedyś nie zaczęły poprawiać. No, chyba że ktoś zrobi to w naprawdę bezczelny sposób - wtedy można złapać jakiś tam uraz do 'poprawiających'.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 07:38   #2742
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: filmiki urodowe ?

Dziewczyny, u Nasteczki bardzo wyraźnie słychać źle wymawiane "ą" i "ę" . A "zaciąganie" to zupełnie co innego, już nie mówiąc o byciu "ą,ę" - tak się pejoratywnie określa osoby, które często nawet bez znajomości znaczenia, używają tzw. trudnych słów, używają je wszędzie, nawet tam, gdzie to jest niepotrzebne... Wymawianie końcówek nie ma tu nic do rzeczy.
Mnie taka wymowa drażni od dziecka i trudno mi słuchać takich osób, bo to jest wkurzające. Powiedziałam tylko, co myślę i nie zrobiłam nic nietaktownego. Skoro dziewczyna się "pokazuje" to musi liczyć się też z tym, że komuś może się nie spodobać.
I tyle w tym temacie.
Dla mnie numerem jeden, jeżeli chodzi o nowe dziewczyny jest kornela55, czyli nasza glamour9
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 07:59   #2743
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Moje inne błędy: idziemy oglądnąć (obejrzeć ma być - strasznie długo się przestawiałam, a w końcu sama zaczęłam się na tym łapać i poprawiać samą siebie)
Oglądnąć to nie błąd, a regionalizm.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:29   #2744
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Oglądnąć to nie błąd, a regionalizm.
Masz rację - "Forma oglądnąć to jedynie regionalizm. Nie używajmy jej w polszczyźnie oficjalnej. Bywa zupełnie niezrozumiała dla mieszkańców innych regionów i może być przedmiotem nieporozumień… Drażni nie tylko filologów."

Tak czy siak dobrze że się oduczyłam
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:28   #2745
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Tak, oglądnąć to regionalizm małopolski. Ale regionalizmy nie są niepoprawne. Tych mniej znanych należy unikać w komunikacji ponadregionalnej ze względu na groźbę nieporozumienia. Bardziej znane – takie jak oglądnąć – mogą być używane wszędzie bez ograniczeń.
— Mirosław Bańko, PWN
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:47   #2746
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
To nie od pochodzenia zależy, po prostu tak masz, albo poloniści w szkole nauczyli Cię, że tak poprawnie się mówi. A to guzik prawda. Nosówki mają brzmieć 'normalnie' jak e, a itp. Nie martw się, wszystko jest do wyuczenia. Ja z kolei przez pół swojego zycia, a gdzie tam wiecej, mowilam włanczać, zamiast włączać. Zostałam uświadomiona i teraz tego błędu nie popełniam
Dokładne wymawianie ę czy ą nie jest błędem, nie oglądałam filmiku, ale na zajęciach z emisji głosu uczą nawet przesady w wymowie poszczególnych dźwięków. Jeszcze dodam, że to jak wymawia się te samogłoski zależy od sąsiadujących spółgłosek (więcej tutaj: portalwiedzy.onet.pl/139990,,,,a_wymowa,haslo. html i http://ikaku.fm.interia.pl/szkcz.html).
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2012-05-04 o 10:57 Powód: literówka
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:22   #2747
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: filmiki urodowe ?

Ja mówię o ę i ą na końcu wyrazu, czyli tzw wygłosowym ę i ą i te głoski są nieme, a wymawianie ich z przesadną dokładnością JEST błędem. Nie mówi się "piszĘ. mówiĘ, malujĘ" tylko pisze, mowie, maluje itp.
Zresztą, skończmy ten temat juz, bo robi się to nudne.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:57   #2748
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: filmiki urodowe ?

Oglądałyście najnowszy makijaż NikkieTutorials? Na zdjęciach wygląda pięknie, a podczas nagrywania makijaż wygląda beznadziejnie... Jak ja tego nie lubię :/
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 13:54   #2749
Eva2
Rozeznanie
 
Avatar Eva2
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 986
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, u Nasteczki bardzo wyraźnie słychać źle wymawiane "ą" i "ę" .

Dla mnie numerem jeden, jeżeli chodzi o nowe dziewczyny jest kornela55, czyli nasza glamour9
No jak widać nie aż tak bardzo wyraźnie skoro chyba 4 inne dziewczyny napisały, że też tego nie słyszą. Też jestem na to uczulona i np. u callmeblondieee to słyszałam, a tu próbuję usłyszeć i sorry ale nie słyszę NIC, ani jednego dziwnego ę i ą

A co do Korneli to zgadzam się
Eva2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 14:00   #2750
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: filmiki urodowe ?

Bo każda z nas obejrzała na pewno inny filmik. Z ciekawości włączyłam sobie coś innego u nasteczki i tak faktycznie nie słyszałam, bo praktycznie nie było zadnych wyrazów, w których dałoby się to uslyszec. Nie wiem, w ogole irytujacy glos ma dziewczyna i w subskrybjach nie wyląduje .
A korneli zycze szybkiego rozwoju kanalu, bo zasluguje na to .

Ja oglądałam ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=RrLzI_J5ffs&feature=plcp - tag na luzie,
i proszę bardzo 0.35 - mówiĘ, 1.10 - nie wychodzĘ, 1.19 - lubiĘ. Dalej mi się nie chcĘ.
__________________
Jest git

Edytowane przez bubus900
Czas edycji: 2012-05-04 o 14:04
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 14:11   #2751
Eva2
Rozeznanie
 
Avatar Eva2
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 986
Dot.: filmiki urodowe ?

obejrzałam faktycznie coś w tym jest, aczkolwiek jakbyś nie podała dokładnego czasu to bym tego nie wyłapała. Aż tak uczulona na ą i ę nie jestem
Eva2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 14:17   #2752
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: filmiki urodowe ?

Ja to usłyszałam od razu i nie jestem jakaś mega przeczulona na tym punkcie. Generalnie to działa na takiej zasadzie u mnie, że jak dziewczyna ma miły, fajny głos, przyjemnie mówi, to niespecjalnie zwracam uwagę na takie mankamenty. Np. Azjatyckicukier też wymawia wygłosowe "ę, ą" i kompletnie mi to nie przeszkadza, bo mówi i tak fajnie i podoba mi się sposób, w jaki mówi. A jak ktoś popełnia inne błędy lub ma inne wady wymowy to ja to słyszę kilka razy bardziej.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 15:24   #2753
glamour9
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 963
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
Dla mnie numerem jeden, jeżeli chodzi o nowe dziewczyny jest kornela55, czyli nasza glamour9
dziękuję

apropo to z nasteczka23 mamy zamiar się spotkać więc na pewno jakiś filmik wrzucimy w przeciągu kilku dni
__________________

glamour9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 15:29   #2754
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: filmiki urodowe ?

Wy to macie problemy...
__________________
Włosomaniaczka i ceromaniaczka

Zawsze należy starać się odpowiednio ubierać myśli w słowa,myśleć zanim słów się użyje i używać słów,które ukazują że się myśli.
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 16:05   #2755
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: filmiki urodowe ?

U mnie dzisiaj kwietniowi ulubieńcy http://youtu.be/kLMfy-RphoU

Zapraszam gdybyście miały ochotę obejrzeć. Choć z tego co wyczytałam, uważacie że to nudy... osobiście bardzo lubię oglądać ulubieńców
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 16:09   #2756
MiaWallace876
Raczkowanie
 
Avatar MiaWallace876
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 369
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj kwietniowi ulubieńcy http://youtu.be/kLMfy-RphoU

Zapraszam gdybyście miały ochotę obejrzeć. Choć z tego co wyczytałam, uważacie że to nudy... osobiście bardzo lubię oglądać ulubieńców
przepraszam, że tak wam się wtrącam w rozmowę bo generalnie nie udzielam się na tym wątku ale jesteś tak strasznie sympatyczną i pozytywną osobą fajnie, że nagrywasz filmiki
__________________
FASHION FADES
STYLE IS ETERNAL

http://make-up-my-little-obsession.blogspot.com/

28.09 Tangle Teezer - recenzja
11.09 Jak dba o siebie Jessica Alba
08.09 UD Naked 2 VS OH SO Special Sleek
MiaWallace876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 17:25   #2757
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
Ja mówię o ę i ą na końcu wyrazu, czyli tzw wygłosowym ę i ą i te głoski są nieme, a wymawianie ich z przesadną dokładnością JEST błędem. Nie mówi się "piszĘ. mówiĘ, malujĘ" tylko pisze, mowie, maluje itp.
Zresztą, skończmy ten temat juz, bo robi się to nudne.
Nudne, a ja myślałam, że wymiana zdań/ wiedzy jest zawsze ciekawym doświadczeniem. Jeżeli coś się komuś wytyka, to trzeba to zrobić starannie.

Przykład: On chce a ja chcę. Czasami należy zaznaczyć różnicę w wymowie.
"Samogłoskę [ę] ([e] nosowe) na końcu wyrazu wymawiamy zwykle bez nosowości, a niektóre poradniki językowe zalecają co najwyżej nosowość słabą. Z kolei samogłoska odpowiadająca literze ą ([o] nosowe) powinna na końcu wyrazu zachowywać nosowość, jej brak to cecha gwarowa, w języku ogólnopolskim rażąca." [http://poradnia.pwn.pl]

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj kwietniowi ulubieńcy http://youtu.be/kLMfy-RphoU

Zapraszam gdybyście miały ochotę obejrzeć. Choć z tego co wyczytałam, uważacie że to nudy... osobiście bardzo lubię oglądać ulubieńców
Bardzo lubię twoje filmy. Mi duo z ELfa zupełnie nie przypadło do gustu.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 17:48   #2758
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: filmiki urodowe ?

Lemka, tak, zrobiło się nudne, nie mam zamiaru dyskutować o wymowie nasteczki przez kilka stron, tym bardziej, że napisałaś dokładnie to samo, co ja, tylko innymi słowy. I nie zarzucaj mi, że nie wiem, co mówię, bo akurat na tym się znam. I po raz enty albo jak kto woli ęty mówię, że ja wytknęłam nasteczce tzn HIPERPOPRAWNOŚĆ w WYGŁOSIE, a nie w ŚRÓDGŁOSIE, także nie pokazuj mi artykułów z poradni, które traktują o śródgłosowych nosówkach, bo ja nie o tym mówiłam.
I powtórzę po raz drugi, skończmy to.
I owszem wymiana zdań jest jak najbardziej ciekawa, ale nie w momencie, kiedy ktoś nie rozumie, co ja piszę, a piszę o nosówkach w wygłosie.
__________________
Jest git

Edytowane przez bubus900
Czas edycji: 2012-05-04 o 17:49
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 19:02   #2759
mantas
Zakorzenienie
 
Avatar mantas
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 612
Dot.: filmiki urodowe ?

Cytat:
Napisane przez DontSaySorry Pokaż wiadomość
Oglądałyście najnowszy makijaż NikkieTutorials? Na zdjęciach wygląda pięknie, a podczas nagrywania makijaż wygląda beznadziejnie... Jak ja tego nie lubię :/

ona ma 18 lat ??????!
omg, dałabym jej 30.

te makijaże na niej dziwnie wyglądaja, chociaż są bardzo ładne.
mantas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 19:09   #2760
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: filmiki urodowe ?

Ja jedynie zauważyłam trochę dziwną intonację, ale może to kwestia pobytu zagranicą lub rejonu z którego pochodzi
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.