Jaka smycz, obroża, pasy, szelki, adresówka, klatka, wózek dla psa itp WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-18, 22:16   #1
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Arrow

Jaka smycz, obroża, pasy, szelki, adresówka, klatka, wózek dla psa itp WĄTEK ZBIORCZY


ostatnio czesto jezdze ze swoim psem samochodem, dlatego chcialabym kupic jej pasy bezpieczenstwa. uzywacie moze dla swoich pieskow? na czym to dokladnie polega? czy piesek jest na prawde bezpieczny? w jednym ze sklepow zoologicznych widzialam oddzielnie szelki a oddzielnie pasy, w innych jednak komplety (chyba ), jezeli kupowalyscie, to prosze powiedzcie jak to z tym w koncu jest...

z gory dziekuje za odpowiedzi!!

pozdrawiam
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:13   #2
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

Witam. Jestem szczęśliwą posiadaczką 3 letniego mieszańca jamnika miniaturowego. Niestety, mój pies jest typowym 'szczekaczem' . Reaguje ujadaniem, szczekaniem na każdego przechodzącego w odległości kilku metrów od domu. Mało tego, pare razy próbował kogoś 'chapsnąć'. Na nic nasze pokrzykiwania na niego ani lekkie klapsy.

Chcąc ustrzec się przed nieszczęśliwą sytuacją (gdyby np pies kogoś naprawdę ugryzł) kupiłam mu skórzany kaganiec. I tu pojawia się problem. Otóż piesek za nic nie chce go nosić. Nawet jeżeli uda mi się go założyć, biedak zawzięcie próbuje łapkami sciągnąć go z mordki. Wydaje mi się, że rozmiar jest dobrany prawidłowo, więc nic nie powinno go uciskać ani boleć. Przypuszczam, że pies reaguje tak, gdyż jest nieprzyzwyczajony do kagańca i ta perspektywa niezbyt mu się podoba. Niestety, kaganiec w tej sytuacji jest naprawde konieczny.

Co mam zrobić z tym 'fantem'? Przyzwyczajać po woli pieska do kagańca? A może znacie jakieś sposoby, żeby oduczyć czworonoga od ciągłego ujadania? Pozdrawiam i proszę o odp

Edytowane przez zawszeboska
Czas edycji: 2006-08-21 o 22:15
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 18:27   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

Cytat:
Napisane przez zawszeboska
Co mam zrobić z tym 'fantem'? Przyzwyczajać po woli pieska do kagańca? A może znacie jakieś sposoby, żeby oduczyć czworonoga od ciągłego ujadania? Pozdrawiam i proszę o odp
w zasadzie masz dwa wyjscia. Albo powoli bedziesz pacyfikować jajnika (dobrze swoja drogą że masz malego psiaka), albo po prostu zabierzesz psa na tresurę. Tam nauczą psa posłuszenstwa i opanowania. Jest jeszcze trzecie narzedzie kontroli - rozwijana smycz.

pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:20   #4
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

Zdaje mi się, że dwa ostatnie rozwiązania odpadają. Tresura nie wchodzi w gre, gdyż nie mam na tyle funduszy, a poza tym nie miałabym jak dotrzec do osoby zajmującej się tym profesjonalnie. Rozwijana smycz... Całkiem dobry pomysł. Tyle że nie zawsze będzie się sprawdzać, np nie powstrzyma psa przed ujadaniem na gości .

Pozdrawiam i dziękuje serdecznie za odp .
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:34   #5
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

hej!

mój pies nie lubi kagańca, ale jak musi, to nosi. Jest niezły sposób na przyzwyczajenie psa do kagańca. Kładziesz kaganiec na podłodze, do środka wkładasz smakołyk, pies zjada smakołyk, a Ty delikatnei zapinasz kaganiec. Oczywiscie troche musicie to poćwiczyć potrzeba zapasu cierpliwości i smakołyków

teraz już nie stosuję smakołyków [bo i rzadko uzywamy kagańca], ale pies nie kojarzy kagańca z czymś nieprzyjemnym
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:38   #6
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

Osobiście chodziłam na tresurę z moim dobermanem i wiele się nauczyłam. Mam nadzieje, ze pomoga Ci moje rady, ktore niestety przyjemne w wykonaniu nie sa. Otoz trzeba byc konsekwentym. Twoj piesek szczeniakiem juz nie jest, zatem ma swoje przyzwyczajenia, ktore trudno bedzie mu wybic z glowki. Zatem jeszcze raz powtarzam- potrzebna bedzie konsekwencja wobec niego oraz cierpliwosc. Naucz go komendy "spokoj", gdy widzisz z daleka, ze nadchodzi obcy pies, mow stanowczym glosem "spokoj" i szarpnij go by czasami nie mial ochoty odejsc od Twojej nogi i naszczekac na psa. Drugi sposob, naprawde nieprzyjemny, ale skuteczny. Raz a solidnie szarpnij nim i w tym samym czasie komenda "spokoj". Ale to musi byc naprawde mocne, krotkie szarpniecie. Moj piesek az zapiszczal, mi serce sie krajalo, ale tak radzil szanowany w moim miescie treser. Poskutkowalo po pewnym czasie i gdy za wczasu mowilam "spokoj" bylo w porzadku.Nie musialam juz nawet szarpac. A co do kaganca, przepisy sa nieugiete-kazdy pies musi nosic kaganiec, Twoj piesek czy tego chce, czy nie musi sie do niego przyzwyczaic. Ale sie rozpisalam, mam nadzieje, ze nie na darmo.Pozdrawiam i powodzenia zycze
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:41   #7
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

zgadzam się z koleżanką powyżej, pieski szybko się uczą, mój Leo reaguje na komendę 'FE, nie wolno'

i tez na poczatku przykro mi było, jak się na mnie spojrzał, ze go szaprnęłam

to duzy pies i konieczna była dyscyplina :|

i bardzo ważne jest nagradzanie - jeśli za którymś razem szarpniecie [to takie raczej przyciągniecie do siebie] poskutkuje nalezy koniecznie nagrodzic psiaka
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-21, 23:07   #8
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

Wiecie co?
Jesli macie program VoX (niemiecki) to w niedziele o 19.15 bodajze jest Tiernanny. Program podobny do tego "urwisa" co poleci na tvn.
Nie trzeba rozumiec ,zeby zobaczyc jakimi metodami babka szkoli ludziom psy.

Bylo o psie ujadajacym na przechodzacych.Niestety "spokoj" nie mowi sie zawczasu,gdy ktos sie zbliza -tylko wtedy gdy pies zaczyna atak.Dopiero wtedy szarpniecie i "spokoj".
Uspokajajac wczesniej psa ,ostrzegamy go ,ze cos sie szykuje,cos sie zbliza i ten tym bardziej jest przygotowany.Kaze sie na goracym uczynku .Za poprawe nagradza sie tez natychmiast.

Wracajac do kagancow.Moj doberman tez nie tolerowal zadnego.
Po zelaznych wysypywaly mu sie syfy na brodzie i pysku a skorzany tak dlugo przezuwal w pysku az ten sie przedziurawil.Poza tym nie znosil wachania krzaczkow w tym kagancu.
Kupilam mu taki lekki ochraniacz nelonowy.
Jest to tylko taki pasek, (nosek odsloniety,nawet moze lekko uchylic pys,by sie napic)jednak doskonale sie sprawdza.Nie buntuje sie tak bardzo w przeciwienstwie do tamtych kagancow.
Na szczescie tu gdzie mieszkam nie ma obowiazku ubierania psom kagancow i dzieki temu moj moze hasac cale lata z otwarta na osciez mordka.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 07:42   #9
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

Mój pies początkowo także nie chciał nosić kagańca. Jak miał go założonego to w ogóle nie chciał chodzić!! Trzeba uczyć psa stopniowo. Zakładać mu na parę minut i jak przez chwile idzie grzecznie to go nagradzać. Później stopniowo przedłużać czas.
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 13:29   #10
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi . Nie spodziewałam się ich tak wielu. Tak więc widzę, żę polecacie 'domową' tresurę psa, nagradzanie go za posłuszaństo, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwośc . Zastosuję się do Waszych rad i postaram się przyzwyczaić pieska do kagańca. Mam nadzieję, że w końcu damy radę. Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi .
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 14:10   #11
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Pies nie chce nosić kagańca! Co robić? Przyzwyczajać go? A może odpuścić?

sama mialam taka sytuacje z moim pierwszym psem, jak zakladalam mu kaganiec to za wszelka cene probowal go zciagnac i nie chcial sie ruszyc z miejsca, a jak widzial go obok siebie to uciekal.....potem uczynilam z kaganca zabawke i powoli przestal sie bac, ze nawet zaczal nosic a w stosunku do przechodniow zachowywal sie jak twoj......
karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-17, 20:28   #12
halucynka
Rozeznanie
 
Avatar halucynka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 678
GG do halucynka
Arrow Jaka smycz, obroża, szelki, adresówka dla psa - WĄTEK ZBIORCZY

Chce kupic dla mojej suni (spaniel ok 16 kg) automatyczna smycz. Miałam już chyba ze 3 ale za każdym razem ząbki z mechanizmu się łamały i smycz była do wyrzucenia. Nie wiem czy ona jest taka silna czy zawsze trafiam na badziewną firmę ale mam tego dosyć także proszę o rade. Możecie polecić mi jakaś sprawdzona firmę? Znalazłam na allegro coś takiego ale nie wiem czy wytrzyma http://allegro.pl/item148463098_1320...ng_nowosc.html

Proszę pomóżcie
__________________
Mój pazurkowy wątek- ZAPRASZAM https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148711


halucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 20:55   #13
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Niestety zasmuce cie. Wszystkie automaty są do bani. Nie ma automata nie do zdarcia. Chyba że masz psa chodzącego na luznej smyczy ktory nie ciagnie. Moj hasior w wieku 3 mies. rozwalil automat dla psow do 50kg
Jeżeli już trzeba mieć automat to polecam taśme, nie linke. Mimo wszystko ciężej ją rozwalić
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 08:43   #14
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

hej to wszystjko zalezy od jakosci smyczy. ja mam posokowca czyli psa porownywalnej wielkosci w dodatku na smyczy ciagnie jak pomyleniec Automatycznych smyczy miala juz chyba z 10 wszystkie konczyly w kawaleczkach, mocniej pociagnela i juz po smyczy ale wszystkie trzeba przyznac byly badziewieste (takie po kilkanascie zł) az kiedys dostalam dla niej smycz autom. wreszcie solidna, o9 ile pamietam byla wlasbnie tej firmy co ta z allegro.Cos takiego
http://allegro.pl/item149095940_smyc...wa_od_ss_.html
Byla bardzo dobra pomimo, ze cieniutka to nigdy sie nie zacinala i nie zerwala. Niestety kiedys spadla z duzej wysokosci i pekla raczka ale sluzyla dlugo i chwalilam ja sobie. Te z allegro wygladaja fajnie np ta elegance
http://allegro.pl/item148462381_1318...osc_od_ss.html tylko cena
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 15:43   #15
halucynka
Rozeznanie
 
Avatar halucynka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 678
GG do halucynka
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Cytat:
Napisane przez Martek88 Pokaż wiadomość
hej to wszystjko zalezy od jakosci smyczy. ja mam posokowca czyli psa porownywalnej wielkosci w dodatku na smyczy ciagnie jak pomyleniec Automatycznych smyczy miala juz chyba z 10 wszystkie konczyly w kawaleczkach, mocniej pociagnela i juz po smyczy ale wszystkie trzeba przyznac byly badziewieste (takie po kilkanascie zł) az kiedys dostalam dla niej smycz autom. wreszcie solidna, o9 ile pamietam byla wlasbnie tej firmy co ta z allegro.Cos takiego
http://allegro.pl/item149095940_smyc...wa_od_ss_.html
Byla bardzo dobra pomimo, ze cieniutka to nigdy sie nie zacinala i nie zerwala. Niestety kiedys spadla z duzej wysokosci i pekla raczka ale sluzyla dlugo i chwalilam ja sobie. Te z allegro wygladaja fajnie np ta elegance
http://allegro.pl/item148462381_1318...osc_od_ss.html tylko cena
No ceny sa ostre ;/ Zastanawiam sie nad ta firma bo czytalam gdzies recenzje i miala niezle wyniki

Ma ktos jescze z nia jakies doswiadczenia?
__________________
Mój pazurkowy wątek- ZAPRASZAM https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148711


halucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 09:14   #16
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Cytat:
Napisane przez halucynka Pokaż wiadomość
No ceny sa ostre ;/ Zastanawiam sie nad ta firma bo czytalam gdzies recenzje i miala niezle wyniki

Ma ktos jescze z nia jakies doswiadczenia?
Ja mam smycze tej firmy ( 2 bo mam 2 psy ) i nie narzekam . Wprawdzie mam z tasmą a nie z linka, nic sie z nimi nie dzieje zlego, juz od 1,5 roku. Wczesniej automatyczne smycze innych firm wytrzymywaly max pol roku
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 14:46   #17
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

mam identyczną czerwoną smycz z linką tej firmy i jest doskonała jest to druga, bo pierwsza przetarła mi sie o metalową krawędź

myśle, że spokojnie wytrzyma i nie rozwali sie tak łatwo sama z siebie...

a wogóle nie wiedziałam ze ta firma ma ryle różnych rodzaji np. 'pastel', 'elegance'
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 23:14   #18
mala_misia
Raczkowanie
 
Avatar mala_misia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław=)
Wiadomości: 486
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Jeżeli smycz dla większego psa to tylko z taśmą- nigdy z linką. Ja mam bokserke i jak jeszcze była mała(ale silna) i miała smycz automatyczną z linką to przeciełam sobie ręke. Normalnie linka weszła mi w dłoń- więc linki są niebezpieczne róniież dla nas. Poza tym są również mocniejsze. Moja aktualna smycz z taśmą ma ok 5lat i wszystko jest z nią ok...
__________________
"Uprzejmość męska: najwytworniejsza forma fałszu."
Julian Tuwim
mala_misia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 10:06   #19
Lilu7
Raczkowanie
 
Avatar Lilu7
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 217
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Ja dla mojego boksia zamawiałam Flexi 8m i muszę przyznać, że jestem z niej bardzo zadowolona
Lilu7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 10:55   #20
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Cytat:
Napisane przez mala_misia Pokaż wiadomość
Jeżeli smycz dla większego psa to tylko z taśmą- nigdy z linką. Ja mam bokserke i jak jeszcze była mała(ale silna) i miała smycz automatyczną z linką to przeciełam sobie ręke. Normalnie linka weszła mi w dłoń- więc linki są niebezpieczne róniież dla nas. Poza tym są również mocniejsze. Moja aktualna smycz z taśmą ma ok 5lat i wszystko jest z nią ok...
Ja mam smycz FLEXI od 3 lat, psa 15 kg który wszystko potrafi tylko nie chodzić na smyczy . Moja flexi to jest cała taśma (żadnego sznurka!!), jest solidna, masywna, ma ergonomiczną rączkę ale kosztowała coś ponad 100 zł.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 10:58   #21
somewhere.tonight
Przyczajenie
 
Avatar somewhere.tonight
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

jestem przeciwna stosowaniu tych smyczy. Pies znajomej prawie wpadł pod samochód, kiedy smycz przestała działać...
somewhere.tonight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 11:01   #22
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Podejrzewam, że była to automatyczna smycz za kilkanaście złotych. Wiem, że najlepiej jest nauczyć psa chodzić bez smyczy bez oddalania się, ale w miastach niestety nie wolno tego robić. Automatyczna smycz (porządna) jest najlepszym rozwiązaniem.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 12:37   #23
Lilu7
Raczkowanie
 
Avatar Lilu7
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 217
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że była to automatyczna smycz za kilkanaście złotych. Wiem, że najlepiej jest nauczyć psa chodzić bez smyczy bez oddalania się, ale w miastach niestety nie wolno tego robić. Automatyczna smycz (porządna) jest najlepszym rozwiązaniem.
Dokładnie. Takie zwykłe smycze za 30-40 zł. potrafiłam kupować dwa razy w miesiącu A smycz Flexi jest naprawdę warta swojej ceny
Lilu7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 14:37   #24
halucynka
Rozeznanie
 
Avatar halucynka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 678
GG do halucynka
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Cytat:
Napisane przez somewhere.tonight Pokaż wiadomość
jestem przeciwna stosowaniu tych smyczy. Pies znajomej prawie wpadł pod samochód, kiedy smycz przestała działać...

Ja i tak chodzę z moja sunia tylko o podworku wiec samochody mi nie grożą
__________________
Mój pazurkowy wątek- ZAPRASZAM https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148711


halucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 13:43   #25
sjero
Raczkowanie
 
Avatar sjero
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 340
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

flexi polecam jak najbardziej bardziej te taśmowe, choć znajomi mają linkę 8m dla swojego boksera już od 3 lat i nic się z nią nie dzieje ja dla suczy mam 8m taśmy (flexi giant), nieraz rozpędzi się głupek i nagle ma ostre hamowanie, bo smycz się kończy (oczywiście w szelkach, nie w obroży) i smycz od roku ma się dobrze

ps. kupowałam u tego pana http://allegro.pl/search.php?string=...7518&country=1 szybko i solidnie

Edytowane przez sjero
Czas edycji: 2007-01-13 o 15:04
sjero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 13:55   #26
Lilu7
Raczkowanie
 
Avatar Lilu7
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 217
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

A my mamy taką http://allegro.pl/item155526852_1311...a_8m_50kg.html
Lilu7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 17:38   #27
halucynka
Rozeznanie
 
Avatar halucynka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 678
GG do halucynka
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Kupiłam tasmowa 5 metrow z serii summer tome i jak narazie jest super Zobaczymy ile wytrzyma ale wyglada na solidna
__________________
Mój pazurkowy wątek- ZAPRASZAM https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148711


halucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 21:35   #28
sylwia1027
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ziębice
Wiadomości: 12
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Mam tez cocker spaniela i automatyczne smycze sa do bani cały czas sie uruwaja bylam z nia kiedys nad jeziorem przyszedl ktos z innym psem to trrababylo ja zapisac na smycz tak sie ciagla ze po zwiazywaniu smyczy urwala ja w pieciu roznych miejscach teraz mam noramlana ale tez nie jest dobra bo pies sie caignie ze prawie mi reke urywa a ta z tasma to byla dobra jak kolezanka miala yorka a na mojego pieska i tak nie pomogla
sylwia1027 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 06:46   #29
halucynka
Rozeznanie
 
Avatar halucynka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 678
GG do halucynka
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

sylwia1027 a mialas smycze firmy "Flexi" czy takie za 10 -15 zl?
__________________
Mój pazurkowy wątek- ZAPRASZAM https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148711


halucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 12:43   #30
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Automatyczna smycz - prosze o rade

Mój spanielek Reksio swoja pierwszą smycz popsuł jak był jeszcze szczeniakiem - 3 miesiące. To miała być super-fajna smycz, kosztowała 60 zł w sklepie zoologicznym, facet zachwalał pod niebiosa, że dlatego ta cena, bo jest wytrzymała itd. Masa psa była do 10 kg, nie muszę mówić, że szczeniak ważył połowę tego reklamacji na smycz nie przyjęto. Niestety nie pamiętam marki. Druga smycz kosztowała 100 zł, ale z gwarancja na 2 lata i rzeczywiście jest wytrzymała. Mój Reksio jak zobaczy psa, to ma takie zrywy że ja się ledwo na nogach utrzymuję, ale smycz się spisuje. Kurczę, znowu nie pamiętam marki, ale mam gdzieś opakowanie, to w razie czego mogę sprawdzić.

A tak na marginesie, moja sąsiadka swojemu spanielowi kupiła kolczatkę, bo nie mogła go opanować i pies chodzi jak wytresowany
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-25 23:59:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.