duzy problem z kotem:( [DRAPIE SIĘ] - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-03, 22:28   #31
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
koniecznie spytaj sie o ten encorton, czy to jest konieczne, bo to steryd i nie jest obojetny dla organizmunie wiem, jaką dawkę kotka dostaje, ale ja jak byłam kiedyś chora, to dostawałam 1 tabl. dziennie, pół to sporo jak na zwierzaka jednak od człowieka mniejszego.
Encorton hamuje reakcje organizmu-stany zapalne i alergiczne. Mój pies to dostawał jak miał nowotór.. I rzeczywiście coś duża ta dawka. (Pies 45 kg dostawał początkowo jedną dziennie, potem coraz mniejszą dawkę)
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=787
Zapewne będzie zmniejszana stopniowo.
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 06:13   #32
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Ive_85 Pokaż wiadomość
Encorton hamuje reakcje organizmu-stany zapalne i alergiczne. Mój pies to dostawał jak miał nowotór.. I rzeczywiście coś duża ta dawka. (Pies 45 kg dostawał początkowo jedną dziennie, potem coraz mniejszą dawkę)
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=787
Zapewne będzie zmniejszana stopniowo.
to moze ja ta dawke skonsultuje z innym lekarzem-ale taka dawke ma brac 5 dni to moze wlasnie na poczatek na zachamowanie a potem zmienimy na cos innego...
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 09:09   #33
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
to moze ja ta dawke skonsultuje z innym lekarzem-ale taka dawke ma brac 5 dni to moze wlasnie na poczatek na zachamowanie a potem zmienimy na cos innego...
Zmienić to nie zmienisz-sterydów się nie odstawia odrazu tylko poprzez zmieniejszanie dawki. Przypuszczam, że chodzi o szybkie zahamowanie reakcji alergicznej stąd taka "końska" dawka-lekarz powinien wiedzieć co robi. Pamiętaj tylko, że nawet jak zauważysz jakieś skutki uboczne to nie wolno tego odstawić bez konsultacji z lekarzem-można poważnie zaszkodzić.
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 12:32   #34
Polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Polonaise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 399
Dot.: duzy problem z kotem:(

san_g, widzę ze jesteś dostępna, a wpadł mi do głowy jeden pomysł. Teraz w Radiu TokFm jest dwugodzinny program z weterynarzem, wspaniałą dr Dorotą Sumińską. Po 14.00 można dzwonić i zadawać pytania dot. zwierzaków. Jest to bardzo kompetentna osoba, może spróbujesz się dodzwonić?
__________________
mój wątek--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729761
Polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 12:59   #35
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: duzy problem z kotem:(

do radia nigdy nie dzwonilam bo nie slucham radia,nawet numeru nie mam ale dzieki za pomysl-juz opracowalam w miare plan:
1)tabletki,ktore zapisane sa
2)zmiana karmy od jutra
3)bede dalej bandazowac te lapki chociaz ona szybko to zrzuca-nie lubi widocznie bucikow:P
4)jak to nie pomoze wybiore sie do wetki,ktora zaproponowal mi kolega (ma w sumie psa ale mowi,ze dobry wet...tyle,ze troche mam daleko ale dam rade)
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 13:26   #36
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
do radia nigdy nie dzwonilam bo nie slucham radia,nawet numeru nie mam ale dzieki za pomysl-juz opracowalam w miare plan:
1)tabletki,ktore zapisane sa
2)zmiana karmy od jutra
3)bede dalej bandazowac te lapki chociaz ona szybko to zrzuca-nie lubi widocznie bucikow:P
4)jak to nie pomoze wybiore sie do wetki,ktora zaproponowal mi kolega (ma w sumie psa ale mowi,ze dobry wet...tyle,ze troche mam daleko ale dam rade)
San pamietaj , ze ta karma musi byc koniecznie z jagniecina lub królikiem . I jak najmniej w niej skladników.
Wiele jest firm weterynaryjnych , które robia karmy dla alergikow.
Ja leczylam kota pół roku i próbowałam wszystkich karm dostepnych na rynku (dosłownie).
Ja poleciłabym Ci ten TROVET z jagniecina . On zawiera tylko 3 skladniki jagniecine, ryz i cos tam jeszcze i uwazam ze jest najlepszy .
Hillsy , royale weterynaryjne nie sprawdzily sie . , bo one zawieraja dodatkowo inne skladniki.
Zebys nie wydala niepotrzebnie kase . Bo potem powiesz , ze nie dziala i bedziesz szukala innej przyczyny .
A dla mnie jest to silna alergia i dam sobie reke uciac jesli bede sie myliła
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 14:14   #37
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
San pamietaj , ze ta karma musi byc koniecznie z jagniecina lub królikiem . I jak najmniej w niej skladników.
Wiele jest firm weterynaryjnych , które robia karmy dla alergikow.
Ja leczylam kota pół roku i próbowałam wszystkich karm dostepnych na rynku (dosłownie).
Ja poleciłabym Ci ten TROVET z jagniecina . On zawiera tylko 3 skladniki jagniecine, ryz i cos tam jeszcze i uwazam ze jest najlepszy .
Hillsy , royale weterynaryjne nie sprawdzily sie . , bo one zawieraja dodatkowo inne skladniki.
Zebys nie wydala niepotrzebnie kase . Bo potem powiesz , ze nie dziala i bedziesz szukala innej przyczyny .
A dla mnie jest to silna alergia i dam sobie reke uciac jesli bede sie myliła
o dzieki to juz wiem co poodrzucac.tak bym chciala juz zeby byla zdrowa, bo teraz taka osowiala jest a normalnie to sie bawi,biega bede pytac o ta karme z jak najmniejsza iloscia skladnikow (dziekuje za rade!!)
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 15:06   #38
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: duzy problem z kotem:(

Ja miałam podobny problem z moja kotką.Juz była prawie łysa na głowie -tak sie wydrapała- do ran.Dostała kilka zastrzyków w odstępach dwutygodniowych i przez pewiem czas antybiotyk- amoksiklav w zawiesinie- jak dla dzieci podawane do pyszczka.
Problem ustał.nie zmieniałam karmy ani niczego takiego.Jaśli mieszkasz w Gliwicach mysle ze nie bedziesz miala daleko do Rudy slaskiej- tam sa weterynarki które skutecznie wyleczyłay mojego kota_niedrogo!!jak czytałam o twoich 100 zl za wizyte- to mi się włos zjezył.jesli jestes zainteresowana- podam namiary.
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 15:20   #39
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: duzy problem z kotem:(

chetnie namiary wezme-moga zawsze sie przydac.ja zmienie to jedzenie bo nie chce jej meczyc (moze przestanie sie tak drapac),mam nadzieje ze tabletki pomoga i bedzie zdrowa (tak teraz mysle jak twoj kot mial caly pyszczek wydrapany to musialo strasznie wygladac i pewnie tez strasznie bolalo go bo moja piszczy jak sie drapie chociaz ja probuje ja za lapki chwytac zeby sie juz nie okaleczala)
p.s wszyscy mi mowia,ze ten wet zdarl ze mnie ile wlezie (za wizyte bez kota pobiera 25 zl-za wypisanie lekow masakra)ale ja nie wiedzialam wet za takie leki pobiera i myslalam,ze to normalna cena....
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 16:46   #40
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: duzy problem z kotem:(

strasznie zdarł z Ciebie!!!!
Moj kot miał pyszczek wydrapany, uszy i czubek głowy.Wygladała jak po wojnie.Dugo trwalo zanim doszła do siebie, ale sie udało.
Dodatkowo dodawałam kropelki Kerabol na porost siersci do jedzenia.
Podam ci numer telefonu- ale zapewne doktorki beda chciały zobaczyć Twego kota osobiście przed wydaniem opinii.
32 248 6191
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 17:27   #41
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: duzy problem z kotem:(

San_q - pamietaj tylko ze przechodzac na karme weterynajryjna na alergie musisz poczekac na efekty, owszem mozesz zauwazyc je i po tygodniu ale zaleca sie kuracje nawet i 8 tygodni aby zauwazyc zmiany.
Pozatym nie masz pewnosci na 100% ze to alergia i takiej pewnosci mozesz nigdy nie miec, robic sie testy na alergie zwierzeta ale nie sa one tak miarodajne jak w przypadku ludzi. Aha, jakby Ci ktos testy proponowal to nie daj sie, chyba ze nie zal Ci wywalic w bloto 500 zl lub wiecej.

Ja zdiagnozowalam razem z jedna wetka w koncu na co moj pies jest uczulony. Jadl karmy z najwyzszych polek (smialam sie ze je drozsze rzeczy odemnie). Jagniecinka z ryzem, kurczaczki z ryzem itp. I wiecie na co uczulenie? Na ryz
Teraz zjada kolejny wor swojej karmy (ziemniaki + ryba). Sprobowalysmy zmienic na ryba + ryz i oczywiscie znowu wydrapane paszki i ogolna drapanica.
Walka z leczeniem twojej kotki bedzie ciezka, od razu mowie. Ale mam nadzieje ze Ci sie uda. Tylko boje sie o to ze dalej chodzisz do tego konowala. Ja bym od razu leciala do jakiegos polecanego weta, chociazbym miala kota wziasc w zeby i zapiep*** kilometrami na piechote. Zawsze mozna ublagac, zostawic cos w zastaw i zaplacic pozniej.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 17:28   #42
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez ceyda Pokaż wiadomość
strasznie zdarł z Ciebie!!!!
Moj kot miał pyszczek wydrapany, uszy i czubek głowy.Wygladała jak po wojnie.Dugo trwalo zanim doszła do siebie, ale sie udało.
Dodatkowo dodawałam kropelki Kerabol na porost siersci do jedzenia.
Podam ci numer telefonu- ale zapewne doktorki beda chciały zobaczyć Twego kota osobiście przed wydaniem opinii.
32 248 6191
A mozesz podac adres??ile kosztuje wizyta??
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 18:03   #43
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
San_q - pamietaj tylko ze przechodzac na karme weterynajryjna na alergie musisz poczekac na efekty, owszem mozesz zauwazyc je i po tygodniu ale zaleca sie kuracje nawet i 8 tygodni aby zauwazyc zmiany.
Pozatym nie masz pewnosci na 100% ze to alergia i takiej pewnosci mozesz nigdy nie miec, robic sie testy na alergie zwierzeta ale nie sa one tak miarodajne jak w przypadku ludzi. Aha, jakby Ci ktos testy proponowal to nie daj sie, chyba ze nie zal Ci wywalic w bloto 500 zl lub wiecej.

Ja zdiagnozowalam razem z jedna wetka w koncu na co moj pies jest uczulony. Jadl karmy z najwyzszych polek (smialam sie ze je drozsze rzeczy odemnie). Jagniecinka z ryzem, kurczaczki z ryzem itp. I wiecie na co uczulenie? Na ryz
Teraz zjada kolejny wor swojej karmy (ziemniaki + ryba). Sprobowalysmy zmienic na ryba + ryz i oczywiscie znowu wydrapane paszki i ogolna
drapanica.
Walka z leczeniem twojej kotki bedzie ciezka, od razu mowie. Ale mam nadzieje ze Ci sie uda. Tylko boje sie o to ze dalej chodzisz do tego konowala. Ja bym od razu leciala do jakiegos polecanego weta, chociazbym miala kota wziasc w zeby i zapiep*** kilometrami na piechote. Zawsze mozna ublagac, zostawic cos w zastaw i zaplacic pozniej.
Jestes pewna , ze był uczulony na ryż jako ryż?
Bo moze był uczulony na gluten lub laktoze - oczywiscie zawarta w ryzu i w innych karmach .
A skoro dajesz zemniaki z rybą i jest to karma sucha- to podejrzewam , ze to jest acana lub orijen a te karmy mają wyeliminowane te składniki (gluten , laktoza) i dlatego Twojemu psu przeszło uczulenie.
Wątpie , zeby był uczulony na ryż.
ALe koty uczulone na gluten i laktoze najczesciej maja alergie pokarmowa objawiajaca sie w postaci silnych , "przewlekłych" biegunek . A w 90% przypadków u kotów alergia jest na mieso i objawia sie drapaniem do żywego mięcha.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 18:22   #44
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: duzy problem z kotem:(

płacisz tylko za leki tak w zasadzie.nic nie płacisz za wizyte sama w sobie.jac nie beda mogły pomóc lub uznaja ze leki ktore masz sa ok to nic nie biorą.
Adres: Ruda Ślaska- Kochłowice(naprzeciw kościoła)
Ul.Zymły- koło stacji Orlen
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 19:53   #45
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Jestes pewna , ze był uczulony na ryż jako ryż?
Bo moze był uczulony na gluten lub laktoze - oczywiscie zawarta w ryzu i w innych karmach .
A skoro dajesz zemniaki z rybą i jest to karma sucha- to podejrzewam , ze to jest acana lub orijen a te karmy mają wyeliminowane te składniki (gluten , laktoza) i dlatego Twojemu psu przeszło uczulenie.
Wątpie , zeby był uczulony na ryż.
ALe koty uczulone na gluten i laktoze najczesciej maja alergie pokarmowa objawiajaca sie w postaci silnych , "przewlekłych" biegunek . A w 90% przypadków u kotów alergia jest na mieso i objawia sie drapaniem do żywego mięcha.
Nie był tylko jest. Caly czas. Nawet jak dostanie w domu troche ryzu ugotowanego to od razu ma wysypke. I zle podejrzewasz nie karmie Acana ani orijen(nawet o tym nie slyszalam). Ja nie mowie ze kot ma byc uczulony na ryz, czytaj prosze ze zrozumieniem
No coz na to ze watpisz wplywu nie mam, wiec po co ta rozmowa. Jak watpisz w twierdzenie - uczulenie na ryz, to moze przetrwawisz to : pies nietoleruje ryzu (chodzi oczywiscie o mojego psa, nie o wszystkie).
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:15   #46
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
A w 90% przypadków u kotów alergia jest na mieso i objawia sie drapaniem do żywego mięcha.
Dlaczego kot (jakikolwiek drapieżnik) miałby być uczulony na mięso? Jeżeli już to na jakieś dodatki-zapychacze, konserwanty, ale uczulenie na mięso wydaje mi się dziwne..
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:48   #47
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
Nie był tylko jest. Caly czas. Nawet jak dostanie w domu troche ryzu ugotowanego to od razu ma wysypke. I zle podejrzewasz nie karmie Acana ani orijen(nawet o tym nie slyszalam). Ja nie mowie ze kot ma byc uczulony na ryz, czytaj prosze ze zrozumieniem
No coz na to ze watpisz wplywu nie mam, wiec po co ta rozmowa. Jak watpisz w twierdzenie - uczulenie na ryz, to moze przetrwawisz to : pies nietoleruje ryzu (chodzi oczywiscie o mojego psa, nie o wszystkie).
Ja nawet słowem nie wspomnialam , ze ty powiedzialas , ze kot jest uczulony na ryz wiec sama czytaj wypowiedzi innych ze zrozumieniem zanim zaczniesz mnie pouczac.
Po drugie we wczesniejszym poscie napisałas ze twój pies je suche . A firma która, ma w swojej ofercie ziemniaki i rybe (dokładnie łosos ) nazywa sie acana.
Poza tym masz buldozka francuskiego w awatarku , wiec raczej powinnas wiedziec co to za firma , zreszta bardzo znana ( wiec dziwiloby mnie gdybys jej nie znala).
Uwazaj bo dostaniesz niestrawności ze złośliwości.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:52   #48
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez ceyda Pokaż wiadomość
płacisz tylko za leki tak w zasadzie.nic nie płacisz za wizyte sama w sobie.jac nie beda mogły pomóc lub uznaja ze leki ktore masz sa ok to nic nie biorą.
Adres: Ruda Ślaska- Kochłowice(naprzeciw kościoła)
Ul.Zymły- koło stacji Orlen
dziekuje za adres jak zalatwie od kogos nosidelko dla kota to moze sie skusze i pojade tam
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:56   #49
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Ive_85 Pokaż wiadomość
Dlaczego kot (jakikolwiek drapieżnik) miałby być uczulony na mięso? Jeżeli już to na jakieś dodatki-zapychacze, konserwanty, ale uczulenie na mięso wydaje mi się dziwne..
Mam kota , który jest uczulony na wołowinę , kurczaka i rybe . I to mięso wywołuje u niego silna alergie pokarmowa . Podawane w czystej postaci równiez.
Jedynie toleruje jagniecine i królika.
Ja wiem czy to dziwne , w koncu ludzie tez sa alergikami a zarazem wszystko-zercami
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 21:14   #50
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
Nie był tylko jest. Caly czas. Nawet jak dostanie w domu troche ryzu ugotowanego to od razu ma wysypke. I zle podejrzewasz nie karmie Acana ani orijen(nawet o tym nie slyszalam). Ja nie mowie ze kot ma byc uczulony na ryz, czytaj prosze ze zrozumieniem
No coz na to ze watpisz wplywu nie mam, wiec po co ta rozmowa. Jak watpisz w twierdzenie - uczulenie na ryz, to moze przetrwawisz to : pies nietoleruje ryzu (chodzi oczywiscie o mojego psa, nie o wszystkie).
A tutaj śmiało nazwę Cię oszustką ( nie cierpię takich ludzi ).
Nie znasz acany????? to przytoczę Ci twój post z 01.02.2007 roku(przypominam , ze mamy dzisiaj 04.12.2007 -wątek kotek.
cytuje"No spoko, ale raczej u przedstawicieli Acany nie bedzie drozej (). Chociaz kto to wie. Z Twojej wypowiedzi wywnioskowalam ze wolalabys zakupic ja " na miejscu ".
To jest twoja wypowiedz w wątku"kotek".
Nadal nie znasz firmy Acana?
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:19   #51
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

San , jak tam kotek ? Gdybyś miała jeszcze problemy z kotem , to proponuje udać sie na forum miau i załozyc tam swój wątek (dotyczacy twojego kota).
Jest tam bardzo duzo hodowców, weterynarzy i znawców . Myślę , ze mogłabys posłuchac ich dobrych rad i dowiedziec sie cos wiecej na temat leczenia oraz samych lekków i ich dawek. Tam nie jednego kota wyleczyli z cięzkich przypadków.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:28   #52
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
A tutaj śmiało nazwę Cię oszustką ( nie cierpię takich ludzi ).
Nie znasz acany????? to przytoczę Ci twój post z 01.02.2007 roku(przypominam , ze mamy dzisiaj 04.12.2007 -wątek kotek.
cytuje"No spoko, ale raczej u przedstawicieli Acany nie bedzie drozej (). Chociaz kto to wie. Z Twojej wypowiedzi wywnioskowalam ze wolalabys zakupic ja " na miejscu ".
To jest twoja wypowiedz w wątku"kotek".
Nadal nie znasz firmy Acana?
No to niezle, moze podasz mnie do sądu? Bo napisalam ze nie karmie Acana, ani orijen - o ktorym nawet nie slyszalam. Zamiast dodatkowych lekcji historii powinni wprowadzisz w szkolach lekcje czytania ze zrozumieniem.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:31   #53
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Ja nawet słowem nie wspomnialam , ze ty powiedzialas , ze kot jest uczulony na ryz wiec sama czytaj wypowiedzi innych ze zrozumieniem zanim zaczniesz mnie pouczac.
Po drugie we wczesniejszym poscie napisałas ze twój pies je suche . A firma która, ma w swojej ofercie ziemniaki i rybe (dokładnie łosos ) nazywa sie acana.
Poza tym masz buldozka francuskiego w awatarku , wiec raczej powinnas wiedziec co to za firma , zreszta bardzo znana ( wiec dziwiloby mnie gdybys jej nie znala).
Uwazaj bo dostaniesz niestrawności ze złośliwości.
No szerlok z Ciebie nie bedzie. Jesli myslisz ze znasz wszystkie karmy z ryba w skladzie to radze jeszcze poszperac. I skonczmy moze te jalowe dyskusje bo do niczego madrego nie prowadza. Jesli jeszcze raz nazwiesz mnie oszustka albo okreslisz nowym epitetem sprawy nie pozostawie o tak sobie. Zacznij udzielac rad nie patrzac tylko na to ze Twojemu kotu cos pomoglo. Tak jak i ludzie tak kazdy kot czy pies rozni sie od innego i nie musi im pomagac to samo. No chyba ze dasz sobie rece poucinac za swoje rady to ja juz ostrze sekator.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:34   #54
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
No to niezle, moze podasz mnie do sądu? Bo napisalam ze nie karmie Acana, ani orijen - o ktorym nawet nie slyszalam. Zamiast dodatkowych lekcji historii powinni wprowadzisz w szkolach lekcje czytania ze zrozumieniem.
Dla ciebie z pewnością -bo tak nie napisałaś .
To jest zdanie które napisałaś cytuje "I zle podejrzewasz nie karmie Acana ani orijen(nawet o tym nie slyszalam)"
Nawet swoich wypowiedzi nie potrafisz czytac ze zrozumieniem!!!!!!

Nie słyszałaś? orijen to produkt acany.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:41   #55
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
No szerlok z Ciebie nie bedzie. Jesli myslisz ze znasz wszystkie karmy z ryba w skladzie to radze jeszcze poszperac. I skonczmy moze te jalowe dyskusje bo do niczego madrego nie prowadza. Jesli jeszcze raz nazwiesz mnie oszustka albo okreslisz nowym epitetem sprawy nie pozostawie o tak sobie. Zacznij udzielac rad nie patrzac tylko na to ze Twojemu kotu cos pomoglo. Tak jak i ludzie tak kazdy kot czy pies rozni sie od innego i nie musi im pomagac to samo. No chyba ze dasz sobie rece poucinac za swoje rady to ja juz ostrze sekator.
A ty po co tu sie wypowiadasz w tym wątku, skoro nie potrafisz wnieść nic mądrego do dyskusji . Chętnie posłuchamy twoich rad . Masz jakies doswiadczenie w sprawach alergii pokarmowej u kotów (zaznaczam u kotów). ?
Kończe rozmowe z toba panienko i troszke pokory na przyszlosc oraz szacunku do ludzi proponuje
.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:49   #56
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: duzy problem z kotem:(

To poczytaj pierwsza strone, moze cos wywnioskujesz. A orijen nie slyszalam, chyba to nie przestepstwo? Nie moja wina ze Acana reklamuje jedne produkty bardziej niz drugie. I sie tak nie unos, bo dostaniesz spazmow, albo w najlepszym przypadku zmarszczek. EOT. Niepozdrawiam. Oszustka
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 22:14   #57
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: duzy problem z kotem:(

widze,ze sie tu nieprzyjemnie zrobilo...to ja koncze watek...od 3 dni kot nie je puszkowego jedzenia-i mu lepiej to widac,jutro poszukam karmy dla alergikow itd dzieki jeszcze raz za wsparcie, dobre rady i linki z ktorych na 100% skorzystam.dobrze ze jest wizaz pozdrawiam
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 22:18   #58
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
Czy kotka jest zabezpieczona przed pchlami/kleszczami? jesli tak to jakim preparatem.

Pierwsze : Zmien lekarza i to koniecznie bo ten wyciaga z Ciebie kase i nic nie robi.
Drugie: jesli kotka nie jest zabezpieczona przeciwko pchlom popros o zakroplenie/spsikanie FRONTLINE - koszt kolo 10 zl max 15.
Trzecie: Popros o pobranie zeskrobiny - badanie trwa 15 minut max i nie powinno kosztowac wcale, niektorzy weci biora 5 zl. Skrobie sie skore do krwi i oglada sie zeskrobine pod mikroskopem - to na pasozyty.
Czwarte : Popros tez o badania na grzyby/drozdzaki oraz na bakterie - to razem moze kosztowac kolo 40 zl jesli wyjdzie bakteria to antybiogram za kazda bakterie kolo 20 zl. Antybiogram pokaze jaki antybiotyk zabije bakterie.
Piate : zmienianie karmy non stop nie pomoze. Kazda karma, nawet te super drogie weterynaryjne musza byc stosowane przynajmniej 4 tygodnie aby bylo widac efekty. Nie kazdego stac na jednorazowy wydatek , ale im wieksze opakowanie kupisz tym taniej wyjdzie za kilogram.

Alergie pokarmowe najczesciej objawiaja sie drapaniem np pach, niekoniecznie pyszczka.
jesli podejrzewasz alergie kup wapno w syropie dla dzieci i podawaj kotce. Wyklucz tez "przysmaki" jesli podajesz. Niech je przez conajmniej 4 tygodnie jedno jedzenie.


Ale koniecznie zmien weterynarza!!!!

Mam nadzieje ze wszystko sie ulozy i bedzie ok.



Aha, jesli zabezpieczysz kotke przed pchlami/kleszczami Frontlinem jest szansa ze skora dojdzie do ladu poniewaz ten preparat pozatym ze chroni calkiem dobrze to jeszcze ma duze sukcesy w leczeniu roznych dziwnych problemow skornych.
Tak wywnioskowałam , jeśli masz udzielac takich rad na temat leczenia kotów z alergia pokarmowa to lepiej zacznij sie wypowiadac na watkach o psach.
Bo widzę , ze o kotach nie masz pojecia.
San zapewniam Cie , ze alergia w 90 % przypadków u kotów , objawia się drapanie pyszczka , a drapanie "pach" występuje u psów .
Poza tym na zdjeciach nie wyglada mi to na pasozytnicze i grzybicze rany.
Pasozyty czesto zostawiaja odchody co jest łatwe do zlokalizowania na futerku kocim . Na grzybice tez to raczej nie wyglada , chociaz nie widze bardzo zblizonych zdjec. Przy grzybicy raczej wystepuje zjawisko jak gdyby"łupiezu" i samoistnego łysienia . Co do bakteri sie nie wypowiadam , poniewaz mogły sie one wdac w ranki juz później.I
I jescze jedno , zaden normalny weterynarz, nie zakropli Ci teraz frontlaina przy takich ranach.
Po badaniu na tzw. oko łatwo można wykluczyc takie choroby. A dobry lekarz z pewnosci nie miałby z tym problemu.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 22:22   #59
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: duzy problem z kotem:(

San jak to konczysz , melduj jak tam kociamber , chociaz raz na kilka dni
Wracaj do zdrowia kotecku
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 06:12   #60
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: duzy problem z kotem:(

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Dla ciebie z pewnością -bo tak nie napisałaś .
To jest zdanie które napisałaś cytuje "I zle podejrzewasz nie karmie Acana ani orijen(nawet o tym nie slyszalam)"
Nawet swoich wypowiedzi nie potrafisz czytac ze zrozumieniem!!!!!!

Nie słyszałaś? orijen to produkt acany.
Owszem, Orijen jest nową marką Acany i nie każdy musiał o nim już usłyszeć.
Nie widzę w wypowiedzi Viris żadnych podstaw do nazywania ją oszustką, więc pohamuj się w takich osądach, bo naruszasz regulamin tego forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.