Psy - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-02, 15:21   #3991
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
żadnego pedigree lub innych karm z marketu! on potrzebuje dobrej karmy dla szczeniąt ras dużych, to bardzo ważne żeby się mógł dobrze rozwijać i żeby zmniejszyć ryzyko chorób stawów. Dobre karmy to Acan, Orijen, Royal canin ewentualnie Purina pro plan. Koniecznie wybierz mu karmę dla szczeniąt ras dużych, to bardzo ważne. w sklepach internetowych jest duży wybór karm, musisz czytać składy, im większa zawartość mięsa suszonego (nie świeżego) w karmie tym lepiej. w dobrych przychodniach weterynaryjnych można kupić karmę na wagę, weterynarz doradzi ci odpowiednią
No proszę Cię, wymieniasz Acanę i Oriena a tuż za nimi Royala?

Gosiaczek2507, Orien, Acana, Taste of the Wild. Polecam zamawiać na animalia.pl szczególnie jeśli jest się z Warszawy i okolic. Jeśli chodzi o mokre karmy to Evangers.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 15:36   #3992
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

i jeszcze dla wszystkich niezdecydowanych, czy brac kundle nad adriatyk prosze bardzo))

tak, brac tam kundle, bo bawia sie wysmienicie))


a za oknem snieg)) have fun))
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 15:46   #3993
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
i jeszcze dla wszystkich niezdecydowanych, czy brac kundle nad adriatyk prosze bardzo))

tak, brac tam kundle, bo bawia sie wysmienicie))


a za oknem snieg)) have fun))
Super, dzięki za tak dokładną odpowiedź Mój TŻ się wzbrania przed zabraniem psa, bo twierdzi, że podróż samochodem to będzie dla niej męczarnia, no ale chyba nie jest aż tak źle?
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:01   #3994
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Super, dzięki za tak dokładną odpowiedź Mój TŻ się wzbrania przed zabraniem psa, bo twierdzi, że podróż samochodem to będzie dla niej męczarnia, no ale chyba nie jest aż tak źle?
Myślę że to też zależy od samego psa. Jeśli nie lubi bardzo jeździć samochodem to się po prostu będzie męczył, ale jeśli jako tako to zniesie to dlaczego nie zabrać Moje mogłyby jeździć ze mną na mazury, ale nie biorę ich, bo jedna bardzo źle znosi dłuższą jazdę, więc zostawiam w domu
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:04   #3995
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
No proszę Cię, wymieniasz Acanę i Oriena a tuż za nimi Royala?

Gosiaczek2507, Orien, Acana, Taste of the Wild. Polecam zamawiać na animalia.pl szczególnie jeśli jest się z Warszawy i okolic. Jeśli chodzi o mokre karmy to Evangers.
Co jest nie tak z Royalem? chyba lepszy od pedigree.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:06   #3996
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

moj mlodszy pies tez nie przepada za jazda samochodem, a jednak nie dosc, ze dojechala to jeszcze wiekszosc drogi przespala.

bez przesady.


podroz samochodem z klima nie jest jakas tortura dla kundla. wiadomo, ze trzeba te droge odpowiednio zaplanowac i byc gotowym na rozne ewentualnosci.

my np. jak wracalismy to zrobilismy blad i wybralismy droge promem i okazalo sie, ze musimy czekac mega dlugo w strasznym upale. widac bylo, ze psom ciezko, wiec po prostu wzielismy reczniki plazowe, polalismy woda i tak sobie psy czekaly.

jak widac mam dwa czarne, dlugowlose psy. wszyscy mowili, ze to bedzie dla nich koszmar. a bawilismy sie wszyscy super.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:20   #3997
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Myślę że do takiej decyzji po prostu trzeba znać swojego psa. Moja jedna bawiłaby się świetnie jadąc tyle czasu samochodem, a druga miałaby z tego powodu więcej stresu i szkody niż pożytku. Z resztą też ważny jest plan co wy chcecie tam robić, bo jeśli jesteście nastawieni na jakieś zabytki itd to bez sensu brać psa i nie mieć dla niego czasu, a jak plaża i odpoczynek to jak najbardziej
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 16:31   #3998
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

u nas to raczej w aucie nikt nie bawi sie dobrze-wszyscy spia.

jak dla mnie mozna polaczyc zwiedzanie, aktywne wakacje i odpoczynek.

kennel klatka plus klimatyzowany pokoj i jest za☠☠☠iscie
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:32   #3999
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Co jest nie tak z Royalem? chyba lepszy od pedigree.
To, że lepszy nie znaczy, że dobry.

Skład Labrador Retriever Junior:
ryż, suszone mięso drobiowe, kukurydza, izolat białka roślinnego*,gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa buraczana, olej rybny, włókno roślinne, olej sojowy, proszek jajeczny, fruktooligosacharydy, łupiny i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży(źródło mannooligosacharydów), hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).

I dla dorosłych:
ryż, kukurydza, suszone białko wołowe i wieprzowe, suszone mięso drobiowe, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, sole mineralne, pulpa buraczana, drożdże, olej rybny, olej sojowy, łupiny i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), olej z ogórecznika, wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:51   #4000
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Myślę że do takiej decyzji po prostu trzeba znać swojego psa. Moja jedna bawiłaby się świetnie jadąc tyle czasu samochodem, a druga miałaby z tego powodu więcej stresu i szkody niż pożytku. Z resztą też ważny jest plan co wy chcecie tam robić, bo jeśli jesteście nastawieni na jakieś zabytki itd to bez sensu brać psa i nie mieć dla niego czasu, a jak plaża i odpoczynek to jak najbardziej
No problem w tym, że do tej pory najdłuższa trasa dla niej to jakaś godzinka jazdy, nie więcej. Więc ciężko stwierdzić jak będzie reagować w tak długiej podróży. A co do planu, to pewnie głównie spacerki i lenistwo. A jeśli zwiedzanie to outdoorowe, a nie jakieś muzea czy coś, także myślę, że 90% czasu pies będzie spędzał z nami
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:53   #4001
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy

myślę, że jak autorka kupi royala zamiast pedigree to i tak będzie dobrze. nikogo nie namawiam, wpisałam te karmy, które są stosunkowo łatwo dostępne i mają MOIM ZDANIEM na tyle dobry skład, że można nimi psa karmić.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 16:54   #4002
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Psy

No a moim zdaniem będzie lepiej ale nie dobrze (szczególnie, że cena jest wysoka a jakość niska) i psy to nie kury żeby zboże żreć.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:54   #4003
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
myślę, że jak autorka kupi royala zamiast pedigree to i tak będzie dobrze. nikogo nie namawiam, wpisałam te karmy, które są stosunkowo łatwo dostępne i mają MOIM ZDANIEM na tyle dobry skład, że można nimi psa karmić.
to niech autrka kupi brit care.
super sklad i tanio w porownaniu do royala.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:56   #4004
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy

autorka kupi co zechce, przecież jej na siłę royala nie wciskam.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 16:58   #4005
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Psy

Royal w porównaniu do wysokiej ceny ma mocno średni skład. Są na rynku karmy tańsze o lepszym składzie.

Gohs, nie wiem co Ci poradzić. Ja swoje Kudły zabieram wszędzie , tzn gdy idę do rodziców, siostry, teściowej. Jednak nie posiadam auta, a nawet jeśli to w przypadku tak długiej podróży, znając ich reakcję na samochód, wolałabym zostawić je z rodzicami. Ale jak już sama napisałaś- to zależy od psa.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 17:44   #4006
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

A poza tym temperatura może psu się nie spodobać. Nie doczytałam gdzie jedziecie, ale weź pod uwagę że u nas jest ok 30 a gdzieś może być 40 i już pies będzie średnim towarzyszem do spacerów. Na pewno jak go zabierzecie to będzie pewnie jedno z najlepszych psio-ludzkich wspomnień, bo jednak wakacje + pies to coś nowego dla psa i dla was. Najlepiej rozważcie na spokojnie jak na psa to wpłynie i zdecydujcie, macie jeszcze dużo czasu.
Ja moje na wakacje zostawiam i powiem Ci, że jak zostają z osobami które znają to nie jest źle. Szukają mnie w pokoju w nocy i czasami nie chcą jeść w pierwszy dzień ale poza tym jest wszystko dobrze, no i rozmawiam z nimi przez skypa
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 18:34   #4007
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
A poza tym temperatura może psu się nie spodobać. Nie doczytałam gdzie jedziecie, ale weź pod uwagę że u nas jest ok 30 a gdzieś może być 40 i już pies będzie średnim towarzyszem do spacerów. Na pewno jak go zabierzecie to będzie pewnie jedno z najlepszych psio-ludzkich wspomnień, bo jednak wakacje + pies to coś nowego dla psa i dla was. Najlepiej rozważcie na spokojnie jak na psa to wpłynie i zdecydujcie, macie jeszcze dużo czasu.
Ja moje na wakacje zostawiam i powiem Ci, że jak zostają z osobami które znają to nie jest źle. Szukają mnie w pokoju w nocy i czasami nie chcą jeść w pierwszy dzień ale poza tym jest wszystko dobrze, no i rozmawiam z nimi przez skypa
Akurat w tym regionie gdzie chcemy jechać jest średnio 26 stopni we wrześniu więc nie taki znowu upał
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 18:51   #4008
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Akurat w tym regionie gdzie chcemy jechać jest średnio 26 stopni we wrześniu więc nie taki znowu upał
To wszystko wam sprzyja do wakacji z psiakiem Zostaje chyba najważniejsza kwestia - samochód, ale myślę że jak siedzi bez problemu godzinę to i więcej wysiedzi bo będzie spał. No ale to już wy musicie to przemyśleć. Na Twoim miejscu przyzwyczajałabym go do samochodu, nawet jeśli już ma to opanowane i jak najczęściej jeździłabym z nim samochodem, zawsze to lepsza okazja żeby go jeszcze poobserwować w samochodzie.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 19:00   #4009
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
To wszystko wam sprzyja do wakacji z psiakiem Zostaje chyba najważniejsza kwestia - samochód, ale myślę że jak siedzi bez problemu godzinę to i więcej wysiedzi bo będzie spał. No ale to już wy musicie to przemyśleć. Na Twoim miejscu przyzwyczajałabym go do samochodu, nawet jeśli już ma to opanowane i jak najczęściej jeździłabym z nim samochodem, zawsze to lepsza okazja żeby go jeszcze poobserwować w samochodzie.
Tak zrobimy, będziemy jeździć z nią jak najczęściej, żeby się oswoiła jeszcze bardziej
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 19:25   #4010
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek2507 Pokaż wiadomość
witam od wczoraj jestem posiadaczką małego labradora ma 2 miesiące ma metrykę ale nie wiem czy będziemy wyrabiać rodowód.
A nie powinien dostać rodowodu przy odbiorze?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 19:55   #4011
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A nie powinien dostać rodowodu przy odbiorze?
nie - psy w Związku Kynologicznym wydaje się z metrykami, a sam właściciel jak chce to wyrabia rodowód, jak nie chce to nie - sama metryka wystarczy na "dowód" że ma psa danej rasy
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 19:57   #4012
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A nie powinien dostać rodowodu przy odbiorze?
Rodowód można wyrobić na podstawie metryki, którą się dostaje od hodowcy przy odbiorze psiaka
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-02, 20:10   #4013
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
nie - psy w Związku Kynologicznym wydaje się z metrykami, a sam właściciel jak chce to wyrabia rodowód, jak nie chce to nie - sama metryka wystarczy na "dowód" że ma psa danej rasy
dokłądnie.
Moja Lilly dostała metryczkę ale koniec końców rodowodu jej nie wyrobiłam, tzn papierka bo rodowód ma od początku wiedzieliśmy że nie będzie rozmnażana i wystawiana więc nie było takiej potrzeby
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2013-04-02 o 20:12
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 17:52   #4014
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

taki troche glupi polski wymysl z tymi metrykami...
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 18:07   #4015
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
taki troche glupi polski wymysl z tymi metrykami...
Dlaczego? Papierek w końcu jest że pies jest rodowodowy a to jest najważniejsze chyba
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 18:18   #4016
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

no ja drugiego psa kupilam w Rosji i dostalam rodowod, nie metryke.

w zkwp to lubia zdzierac kasiute: za metryke dostana, za rejstracje psa i wyrobienie rodowodu tez licza, ze dostana.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 18:20   #4017
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
no ja drugiego psa kupilam w Rosji i dostalam rodowod, nie metryke.

w zkwp to lubia zdzierac kasiute: za metryke dostana, za rejstracje psa i wyrobienie rodowodu tez licza, ze dostana.
A o to chodziło Faktycznie byłoby nawet prościej bez chodzenia za tym.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 18:40   #4018
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Psy

Dziewczyny, pamietajcie o tym, ze jak przewozicie psa, to powinien miec na sobie PASY zapiete. Sa specjalne pasy dla psow, zwiekszajace bezpieczenstwo psa jak i wlasciciela w razie czego pies nie leci przez pol samochodu przy wypadku. Mniejsze mozna w przypietym transporterze. Wedlug mnie jak macie swoj samochod i swojego psa to pasy to podstawowa inwestycja.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 20:38   #4019
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pamietajcie o tym, ze jak przewozicie psa, to powinien miec na sobie PASY zapiete. Sa specjalne pasy dla psow, zwiekszajace bezpieczenstwo psa jak i wlasciciela w razie czego pies nie leci przez pol samochodu przy wypadku. Mniejsze mozna w przypietym transporterze. Wedlug mnie jak macie swoj samochod i swojego psa to pasy to podstawowa inwestycja.

No dobra, to hipotetyczna sytuacja. Jedziesz z 2 psami, samochód - tył przystosowany dla nich. Jedziesz.... hm, 700km. Psy na tyle duże, że 2 transportery/klatki się nie zmieszczą. Pasy z wiadomego powodu odpadają. Więc co?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 21:16   #4020
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Psy

drogie Wizażanki będące z psami za pan brat, napiszcie mi proszę, jakie są polecane karmy dla psów pewnie mniej więcej te same, co u kotów, ale czy u psów np. też są teraz polecane karmy bezzbożowe? Nie jestem za bardzo w temacie, a czasem muszę się wypowiedzieć
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.