Związek polsko-arabski a wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-27, 14:26   #1
PrettyBlackEyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8

Związek polsko-arabski a wątpliwości


Witajcie.Na tym forum kilka razy był już poruszany ten temat,jednak nigdzie nie znalazłam historii która pasowała by do mojej obecnej sytuacji dlatego zdecydowałam się założyć nowy wątek i prosić o obiektywne opinie.

Zacznę od tego,że wielokrotnie słyszałam różne opinie i opowieści o tym jak wyglądają tego typu związki (a raczej jak źle się kończą) jednak nigdy nawet nie przeszło mi przez myśl,że mogła bym doświadczyć tego na własnej skórze.W zeszłym roku poznałam chłopaka z Arabii Saudyjskiej studiującego w naszym kraju medycynę.Przez wzgląd na opinię jaka krąży o mieszkańcach krajów arabskich tratowałam te znajomość z przymrużeniem oka.Wiadomo,że to co jest dla nas nieznane jest z drugiej strony interesujące dlatego też po jakimś czasie zaczęliśmy więcej rozmawiać a co za tym idzie zbliżać się do siebie.Po około pół roku regularnego spotykania się zaprosiłam go do domu żeby poznał moich rodziców,spędził z nami również święta Bożego Narodzenia.Sedno sprawy leży jednak w tym że po tym czasie zaproponował mi związek mut'a. Dla niewtajemniczonych jest to coś na kształt małżeństwa tymczasowego które muzłumanie zawierają aby mieć kontakt seksualny w zgodzie ze swoją religią.Jestem pewna,że osoby interesujące się kulturą arabską wiedzą o co chodzi.Związek tego typu zawiera się na określony okres czasu np.kilka miesiący czy nawet lat.Było to dla mnie jak kubek zimnej wody jendak zgodziłam się ponieważ wiedziałam,że w przeciwnym razie zatrzymalibyśmy się na jednym etapie naszej znajomości a tego oboje nie chcieliśmy.Dopiero teraz kiedy uświadomiłam sobie, że moje uczucia względem niego stale rosną dopadły mnie wątpliwości.Czuję niepokój,że kiedy wyznaczony okres tego związku minie wszystko się rozpadnie(jemu zostało jeszcze 1.5 roku studiów) Wprawdzie zapewnia mnie,że jego uczucia do mnie są takie same jednak to mi nie wystarcza.
Co powinnam teraz zrobić? Skonfronować się z nim czy czekać?
PrettyBlackEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:34   #2
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Wiesz co... nie wiem co jest fajnego w byciu czyjąś tymczasową żoną, tylko po to żeby móc uprawiać z nim seks. Potraktowałabym to jako policzek i brak szacunku. Nie mam świra na punkcie tej religii, Muzułmanów, mam przyjaciółkę, która przeszła na islam i jest w związku małżeńskim z Muzułmaninem. Bardzo fajna dziewczyna, ma fajnego męża, nie jest fanatyczką (jej facet też nie) ale nawet ona, w swobodnej rozmowie, przyznaje, że osoby, zachowujące się w ten sposób co ty, nigdy nie będą "najlepszą partią" dla Muzułmanów.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:41   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Mam teraz zajęcia z islamu na uniwersyetcie i małżeństwo Muta raczej bym odradzała. Uznają je głównie szyici więc to, że on jest z AS ( i podejrzewam, że tez raczej jest sunnitą) i Ci je proponuje jest już dziwne bo tam dominuje sunnizm a dla sunnitów to legalna forma prostytucji i potępili to już w VII wieku.
Jak na mój gust to on chce rozrywki. Na nic poważnego bym w tej sytuacji nie liczyła.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:42   #4
saghira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 47
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Nie lubię stereotypów na temat muzułmanów bo sama mam wielu takich znajomych, jednak Arabia Saudyjska to trochę inna bajka. Jeśli zależy Ci tylko na sensie to ok, ale jeśli na poważnym związku to zastanów się. Jeśli chłopak zaproponował Ci ten rodzaj kontraktu, to znaczy, że jest religijny. Pamiętaj też, że chociaż muzułmanin przebywający w Europie wydaje się nowoczesny itd. to po powrocie do kraju pod wpływem rodziny wszystko może się zmienić, także ostrzegam (jjeśli masz zamiar wyjechać z nim). Jeśli planujesz z nim przyszłość to musisz się dowiedzieć, czy on chce mieszkać tu czy w swoim kraju. A, i pamiętaj, że taki kontrakt nie jest równoznaczny z tym, że traktuje Cię poważnie, czasem jest wręcz przeciwnie, być może nie jesteś pierwsza. Zastanów się
saghira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:54   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Nie chcę być brutalna, ale jeśli on proponuje Ci coś do czego pogardliwy stosunek ma większość ludzi z jego kraju i jego współwyznawców to zapewne oddaje to jego stosunek do Ciebie. Ja bym uważała. No i pamiętaj, że dzieci ze związku z muzułmaninem uznaje się za muzułmanów. Często nawet wbrew woli matki. I gdybyś kiedyś myślała o ślubie z muzułmaninem- prawo kobiety do wystąpienia o rozwód trzeba zastrzec w kontrakcie małżeńskim (tzw. talaq). Jeśli kobieta tego nie zastrzeże to może mieć ogromne problemy z wystąpieniem o rozwód,a czasem wręcz może nie mieć do tego prawa.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez saghira Pokaż wiadomość
. A, i pamiętaj, że taki kontrakt nie jest równoznaczny z tym, że traktuje Cię poważnie, czasem jest wręcz przeciwnie, być może nie jesteś pierwsza. Zastanów się
Dokładnie tak. Teoretycznie Muta kobieta może zawrzeć z mężczyzną, który może mieć 4 żony, więc on legalnie może zawrzeć w tym samym czasie Muta z Tobą i jeszcze 3 innymi kobietami.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:58   #6
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Polki zawsze lecą na ciemną skórę, mam wrażenie że byle jaki ważne że ciemny i każda polka ma gacie pełne rybiego śluzu.

A hejtujcie sobie.
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:04   #7
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Ktoś kiedyś pisał na wizażu że propozycja takiego małżeństwa jest w zasadzie oznaką braku szacunku i że muzułmanka poczułaby się obrażona. Jak na moje to nie traktuje Cię serio, miej oczy otwarte (celowo piszę oczy, abyś obserwowała zachowanie, a nie wierzyła słowom).
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 15:07   #8
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Pokaż wiadomość
Polki zawsze lecą na ciemną skórę, mam wrażenie że byle jaki ważne że ciemny i każda polka ma gacie pełne rybiego śluzu.

A hejtujcie sobie.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:08   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Witajcie.Na tym forum kilka razy był już poruszany ten temat,jednak nigdzie nie znalazłam historii która pasowała by do mojej obecnej sytuacji dlatego zdecydowałam się założyć nowy wątek i prosić o obiektywne opinie.

Zacznę od tego,że wielokrotnie słyszałam różne opinie i opowieści o tym jak wyglądają tego typu związki (a raczej jak źle się kończą) jednak nigdy nawet nie przeszło mi przez myśl,że mogła bym doświadczyć tego na własnej skórze.W zeszłym roku poznałam chłopaka z Arabii Saudyjskiej studiującego w naszym kraju medycynę.Przez wzgląd na opinię jaka krąży o mieszkańcach krajów arabskich tratowałam te znajomość z przymrużeniem oka.Wiadomo,że to co jest dla nas nieznane jest z drugiej strony interesujące dlatego też po jakimś czasie zaczęliśmy więcej rozmawiać a co za tym idzie zbliżać się do siebie.Po około pół roku regularnego spotykania się zaprosiłam go do domu żeby poznał moich rodziców,spędził z nami również święta Bożego Narodzenia.Sedno sprawy leży jednak w tym że po tym czasie zaproponował mi związek mut'a. Dla niewtajemniczonych jest to coś na kształt małżeństwa tymczasowego które muzłumanie zawierają aby mieć kontakt seksualny w zgodzie ze swoją religią.Jestem pewna,że osoby interesujące się kulturą arabską wiedzą o co chodzi.Związek tego typu zawiera się na określony okres czasu np.kilka miesiący czy nawet lat.Było to dla mnie jak kubek zimnej wody jendak zgodziłam się ponieważ wiedziałam,że w przeciwnym razie zatrzymalibyśmy się na jednym etapie naszej znajomości a tego oboje nie chcieliśmy.Dopiero teraz kiedy uświadomiłam sobie, że moje uczucia względem niego stale rosną dopadły mnie wątpliwości.Czuję niepokój,że kiedy wyznaczony okres tego związku minie wszystko się rozpadnie(jemu zostało jeszcze 1.5 roku studiów) Wprawdzie zapewnia mnie,że jego uczucia do mnie są takie same jednak to mi nie wystarcza.
Co powinnam teraz zrobić? Skonfronować się z nim czy czekać?
dalas sie wrobic.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:13   #10
PrettyBlackEyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Jest szyitą.Kiedy zaproponował ten rodzaj związku od razu zapaliła mi się czerwona lampka.Jestem katoliczką i już sama nazwa "małżeństwo tymczasowe" budzi mój niepokój.Jednocześnie on nakreślił mi swój punkt widzenia.Według niego fakt iż zawarliśmy ten kontrakt daje mu rzekomo spokój sumienia bo jak wiadomo w islamie kontakt mężczyzna-kobieta ot tak jest zakazany.Pomimo tego,że na razie wszystko jest tak jak w normalnym związku to w żadnym razie nie chce zostać niczyją zabawką.

Nie zamierzam nigdy wyjeżdżać do AS.Wiem,że jest wiele przypadków w których dziewczyny decydują się na zmianę wiary,jednak dla mnie jest to nie do pomyślenia a jako katoliczka nie mogłabym tam liczyć na zrozumienie.
PrettyBlackEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:14   #11
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Witajcie.Na tym forum kilka razy był już poruszany ten temat,jednak nigdzie nie znalazłam historii która pasowała by do mojej obecnej sytuacji dlatego zdecydowałam się założyć nowy wątek i prosić o obiektywne opinie.

Zacznę od tego,że wielokrotnie słyszałam różne opinie i opowieści o tym jak wyglądają tego typu związki (a raczej jak źle się kończą) jednak nigdy nawet nie przeszło mi przez myśl,że mogła bym doświadczyć tego na własnej skórze.W zeszłym roku poznałam chłopaka z Arabii Saudyjskiej studiującego w naszym kraju medycynę.Przez wzgląd na opinię jaka krąży o mieszkańcach krajów arabskich tratowałam te znajomość z przymrużeniem oka.Wiadomo,że to co jest dla nas nieznane jest z drugiej strony interesujące dlatego też po jakimś czasie zaczęliśmy więcej rozmawiać a co za tym idzie zbliżać się do siebie.Po około pół roku regularnego spotykania się zaprosiłam go do domu żeby poznał moich rodziców,spędził z nami również święta Bożego Narodzenia.Sedno sprawy leży jednak w tym że po tym czasie zaproponował mi związek mut'a. Dla niewtajemniczonych jest to coś na kształt małżeństwa tymczasowego które muzłumanie zawierają aby mieć kontakt seksualny w zgodzie ze swoją religią.Jestem pewna,że osoby interesujące się kulturą arabską wiedzą o co chodzi.Związek tego typu zawiera się na określony okres czasu np.kilka miesiący czy nawet lat.Było to dla mnie jak kubek zimnej wody jendak zgodziłam się ponieważ wiedziałam,że w przeciwnym razie zatrzymalibyśmy się na jednym etapie naszej znajomości a tego oboje nie chcieliśmy.Dopiero teraz kiedy uświadomiłam sobie, że moje uczucia względem niego stale rosną dopadły mnie wątpliwości.Czuję niepokój,że kiedy wyznaczony okres tego związku minie wszystko się rozpadnie(jemu zostało jeszcze 1.5 roku studiów) Wprawdzie zapewnia mnie,że jego uczucia do mnie są takie same jednak to mi nie wystarcza.
Co powinnam teraz zrobić? Skonfronować się z nim czy czekać?


Autorko nie masz zielonego pojęcia na co się piszesz. Kraj krajowi jest zupełnie nierówny. Czym innym jest związanie się z Turkiem, Tunezyjczykiem czy Marokańczykiem, czym innym z Irańczykiem czy Egipcjaninem, a jeszcze zupełnie czymś innym z facetem z Arabii Saudyjskiej. Arabia Saudyjska to abstrakcja nawet dla wielu Arabów pochodzących z innych krajów.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Jest szyitą.Kiedy zaproponował ten rodzaj związku od razu zapaliła mi się czerwona lampka.Jestem katoliczką i już sama nazwa "małżeństwo tymczasowe" budzi mój niepokój.Jednocześnie on nakreślił mi swój punkt widzenia.Według niego fakt iż zawarliśmy ten kontrakt daje mu rzekomo spokój sumienia bo jak wiadomo w islamie kontakt mężczyzna-kobieta ot tak jest zakazany.Pomimo tego,że na razie wszystko jest tak jak w normalnym związku to w żadnym razie nie chce zostać niczyją zabawką.

Nie zamierzam nigdy wyjeżdżać do AS.Wiem,że jest wiele przypadków w których dziewczyny decydują się na zmianę wiary,jednak dla mnie jest to nie do pomyślenia a jako katoliczka nie mogłabym tam liczyć na zrozumienie.

Mój przyjaciel, Arab, tłumaczył mi że wielu z nich zawiera takie małżeństwa ze względu na to że po prostu mogą uprawiać seks bez grzechu.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 15:17   #12
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Autorko, a jakie są jego plany? Co zamierza zrobić, kiedy skończy studia? Zostaje w Europie, w Polsce czy wraca do siebie?
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:18   #13
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Jest szyitą.Kiedy zaproponował ten rodzaj związku od razu zapaliła mi się czerwona lampka.Jestem katoliczką i już sama nazwa "małżeństwo tymczasowe" budzi mój niepokój.Jednocześnie on nakreślił mi swój punkt widzenia.Według niego fakt iż zawarliśmy ten kontrakt daje mu rzekomo spokój sumienia bo jak wiadomo w islamie kontakt mężczyzna-kobieta ot tak jest zakazany.Pomimo tego,że na razie wszystko jest tak jak w normalnym związku to w żadnym razie nie chce zostać niczyją zabawką.

Nie zamierzam nigdy wyjeżdżać do AS.Wiem,że jest wiele przypadków w których dziewczyny decydują się na zmianę wiary,jednak dla mnie jest to nie do pomyślenia a jako katoliczka nie mogłabym tam liczyć na zrozumienie.
Skoro jesteś katoliczką, to chyba wiesz, że KK ślubów tymczasowych nie uznaje. On może nie grzeszy, Ty owszem. Jemu daje komfort sumienia, bo może seksić fajną, wyzwoloną Europejkę, podczas gdy żadna panna z AS zapewne by się na to nie zgodziła. To, że studiuje medycynę wiele nie zmienia. Koleżanka studiuje medycynę w Olsztynie, gdzie Saudyjczyków jest bardzo dużo. I opowiadała, jak to wygląda, Polkom po prostu częściowo odwala, jak się nimi Arab zainteresuje, a oni się nawet nie kryją, jak bardzo ich nie szanują.

Btw, nie wiem, jak to dokładnie wygląda, ale jeśli on studiuje w Polsce w ramach tego, że król Arabii Saudyjskiej mu za te studia płaci, to szczerze wątpię, żeby mógł sobie potem zostać w Europie i żyć długo i szczęśliwie. W pewnym sensie ma dług wobec swojego kraju, tam jest za mało lekarzy, dlatego ich wysyłają między innymi do Polski. Chyba, że ten Twój jest finansowany tylko przez rodziców.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2015-01-27 o 15:19
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:18   #14
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Zaproponował układ jak z prostytutką.
Ale też mnie dziwi, że to propozycja od wahabity (bo większość mieszkańców AS to skrajny odłam sunnizmu) - gdzie on znajdzie kogoś w Pl do świadkowania podpisaniu takiej umowy?

Z tego co mi wiadomo meczet wahabicki dopiero się w Warszawie buduje.

Haha, czy ojciec (twój prawny opiekun z punktu widzenia islamu) podpisze za ciebie taki dokument?

Coś mi się wydaje, że ten wątek to fake - ktoś kiedyś usłyszał o muta ale mu się kraje pomieszały...

Szytia w AS - jaaasne... Szyici są bardzo prześladowani przez saudyjczyków.

Wyjazd do AS i tak były najprawdopodobniej niemożliwy - bardzo ciężko jest dostać prawo pobytu europejce, nie mówiąc o obywatelstwie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-01-27 o 15:31
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:24   #15
PrettyBlackEyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Autorko, a jakie są jego plany? Co zamierza zrobić, kiedy skończy studia? Zostaje w Europie, w Polsce czy wraca do siebie?
Po skończeniu studiów planuje zostać i zrobić tu też specjalizację.
Szukałam informacji na temat jak powinno się przeprowadzić taki kontrakt, jednak my nie podpisywaliśmy żadnego kontraktu,nie było żadnych świadków.Po prostu powiedział krótką formułkę po arabsku,potem po angielsku i tyle.
PrettyBlackEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:30   #16
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

czyli nawet ty dla siebie nie zastrzegłaś w kontrakcie jakiś podarków, obowiązków jego względem ciebie?

Żyć nie umierać - z jego punktu widzenia. Prostytutka i to za darmo, bez żadnych zobowiązań
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:34   #17
PrettyBlackEyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
czyli nawet ty dla siebie nie zastrzegłaś w kontrakcie jakiś podarków, obowiązków jego względem ciebie?

Żyć nie umierać - z jego punktu widzenia. Prostytutka i to za darmo, bez żadnych zobowiązań
Założyłam ten wątek żeby ktoś mi poradził a nie kpił.
PrettyBlackEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:34   #18
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Po skończeniu studiów planuje zostać i zrobić tu też specjalizację.
Szukałam informacji na temat jak powinno się przeprowadzić taki kontrakt, jednak my nie podpisywaliśmy żadnego kontraktu,nie było żadnych świadków.Po prostu powiedział krótką formułkę po arabsku,potem po angielsku i tyle.


Autorko, ale tak naprawdę to co Ty planujesz? To ma być luźna relacja głównie oparta na seksie, czy chcesz czegoś poważniejszego?
Pamiętaj że Arabowie są bardzo rodzinni. Jeżeli jego rodzice nie wiedzą o jego wyczynach w Europie, to znaczy zależy mu po prostu na seksie.
Jeżeli będzie mu zależało na tym żebyś poznała jego rodzinę i kulturę, wtedy możesz o czymkolwiek zacząć myśleć. Na razie facet udaje europejczyka żeby Cię nie spłoszyć, a później zapewne wróci do kraju, albo na stałe albo po to żeby się ożenić.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:34   #19
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
czyli nawet ty dla siebie nie zastrzegłaś w kontrakcie jakiś podarków, obowiązków jego względem ciebie?

Żyć nie umierać - z jego punktu widzenia. Prostytutka i to za darmo, bez żadnych zobowiązań
Aaa! Właśnie, Europejki są podobno bardzo wygodne i mało wymagające. Bo Arabka zanim weźmie ślub, oczekuje od faceta np. mieszkania, zapewnienia jakiegoś poziomu życia. Biedni czy na dorobku nie mają szans na znalezienie żony w ich krajach.

I ja teraz nie kpię. Sama byłam w szoku jak to usłyszałam od Muzułmanki.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 15:37   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Ale niby o jakim ZWIĄZKU my tu mówimy?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:38   #21
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Ja też nie kpię.
Arabki się cenią. Im ktoś więcej jest w stanie dać za kobietę, tym jest lepsza partnerką.

Za darmo co najwyżej europejkę dostaną, która będzie wiecznym popychadłem, bo jest bez wartości.

Słowo do poznania miłośniczkom Arabów: mahar
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-01-27 o 15:39
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:40   #22
PrettyBlackEyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Nie chce luźnej relacji a przez to co mówicie jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu że zrobiłam błąd.Jego matka niby o mnie wie ale skoro temu związkowi bliżej do prostytucji niż do normalnego życia, to zaczynam już wątpić.
PrettyBlackEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:47   #23
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

nawet wikipedi nie chciało ci się włączyć?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Małżeństwo_mut%27a

Tam wyraźnie jest mowa o posagu, bo inaczej kobieta jest frajerką dając d**y za darmo.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:48   #24
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

To ja ci opiszę jeszcze kilka szczegółów z rozmowy z przyjaciółką, Muzułmanką. Jest Polką, przeszła na Islam zanim poznała swojego męża. To był jej wybór. Mieszka z mężem, w jego kraju. Opowiadała, że jego koledzy i bracia nie raz żartują i pytają, czy nie ma koleżanek Europejek, chętnie by je poznali. Bo ona jest dla nich zjawiskiem - zgodziła się na małżeństwo z facetem na dorobku, bez mieszkania, zaplecza finansowego. No i ja w swojej głupocie, pytałam ją - czemu nie, może masz jakąś koleżankę, która chętnie poznałaby jakiegoś faceta. I wiesz co mi powiedziała? Dosłownie, że to nie takie proste. Ci faceci i ich rodziny chcą kobiety, która w najgorszym wypadku przeszłaby na ich wiarę i razem z nimi celebrowała wszystkie tradycje, szczególnie te wynikające z religii. Nie chcą żon, które nie pasowałyby tam. Nie chcą katoliczek, ateistek.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:54   #25
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Pokaż wiadomość
Polki zawsze lecą na ciemną skórę, mam wrażenie że byle jaki ważne że ciemny i każda polka ma gacie pełne rybiego śluzu.

A hejtujcie sobie.
Jak na razie hejt widać głównie w Twoich wypowiedziach, serio, wyhamuj bo aż mi się niedobrze zrobiło
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:55   #26
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

nie szanuje cię, chce mieć dziewczynę do zabawy i czyste sumienie, w życiu nie związałby się z tobą na poważnie.

Jak można wchodzić w jakikolwiek formalny związek "małżeński" (na początku znajomości), który nie dość, że jest sprzeczny z twoją religią, kulturą, to jeszcze stawia cię w roli dziewczyny do łóżka.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 16:05   #27
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez PrettyBlackEyes Pokaż wiadomość
Nie chce luźnej relacji a przez to co mówicie jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu że zrobiłam błąd.Jego matka niby o mnie wie ale skoro temu związkowi bliżej do prostytucji niż do normalnego życia, to zaczynam już wątpić.


Właśnie rozmawiam z moim przyjacielem z Egiptu i on mówi że ten kontrakt w Arabii Saudyjskiej nie jest nawet uważany za małżeństwo- najprościej mówiąc jest to kontrakt w którym chodzi tylko o seks- za pieniądze. I ten rodzaj kontraktu nie jest uznawany przez 80% muzułmanów, to po prostu kupowanie dziewczyny . W Arabii Saudyjskiej popularny. I jeszcze kazał zaznaczyć że to NIE JEST małżeństwo i jest bardzo uwłaczające dla kobiety.
I jeszcze powiedział że jeżeli zdarzy się że zajdziesz z nim w ciąże, nawet nie będziesz mogła zrobić testów DNA i wyciągnąć alimentów, on wróci do siebie i nikt go tam nie będzie ścigał.

Edytowane przez emma8
Czas edycji: 2015-01-27 o 16:08
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 16:15   #28
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
to po prostu kupowanie dziewczyny .
Autorka dała za darmo
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 16:50   #29
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Autorka dała za darmo
Dokładnie. Cały ten "związek", a tym bardziej jego propozycja zalatuje... nie dokończę

Tylko, że inne dostają za to kasę chociaż, a nie podnietę "egzotyką".
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 17:04   #30
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Związek polsko-arabski a wątpliwości

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Dokładnie. Cały ten "związek", a tym bardziej jego propozycja zalatuje... nie dokończę

Tylko, że inne dostają za to kasę chociaż, a nie podnietę "egzotyką".

Dlatego dobrze że autorka pyta na forum, kto pyta ten nie błądzi. No zdarza się, widocznie chłopak był miły, sympatyczny, może też samotny, potrzebował seksu, poznał autorkę i tak się potoczyło.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-04 12:28:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.