Bardzo proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-14, 23:36   #1
GottiS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 35

Bardzo proszę o pomoc


Muszę się was poradzić w pewnej ważnej sprawie. Chodzi o studia .
Niedawno odkryłam ( po licznych wizytach w szpitalu) ,że bardzo chciałabym iśc na medycyną albo farmację. Przez całe liceum nie myślałam o tym a dopiero w 3 klasie mnie natchneło.
Niby nic nie stoi na przeszkodzie gdyby nie to ,że w liceum jestem na profilu dziennikarskim. Wiadomo nie miałam tyle biologii i chemii co inni.Poza tym aby tostać się na powyższe kierunki trzeba zdawać rozszerzenie z obydwu przedmiotów.
Mam połowę grudnia, myślicie ,że dałabym radę do maja nauczyć się na maturę rozszerzoną? Niby zapał mam ale czy jest to wykonalne ale przez te 5 miesięcy nadrobić zaległości?
Proszę o szczere opinie, bo naprawdę jestem w kropce.
GottiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 23:46   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Bardzo proszę o pomoc

Myślę ,że nic nie szkodzi na przeszkodzie a jesli mozesz sobie pozwolic na korepetycje intensywne to tym bardziej.
Nawet jeśli nie uda się za pierwszym razem-szanse sa średnie to ten rok mozesz poświęcić na intensywne przygotowania i sprobowac za rok ,w między czasie jakis wolontariat w szpitalu lub hospicjum skutecznie cię przekona do medycyny lub odrzuci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 23:48   #3
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: Bardzo proszę o pomoc

pewnie że wykonalne
ja bardzo chciałam iść na turystyke, a byłam na profilu matematycznym i miałam jedną geografie w tygodniu. Na dodatek w ostatniej klasie nauczycielka od geografii cieżko zachorowała i praktycznie nie mieliśmy zajec.. Byłam jednak tak zdeterminowana że zdawałam geografie (jako jedyna z klasy) i się udało. Teraz kończe IX semest turystyki
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 20:03   #4
ewelinka21
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Bardzo proszę o pomoc

Śmiało dasz radę !!!
Matura to najłatwiejszy egzamin jaki Cię czeka na drodze edukacji
Jeśli założysz sobie już dziś że zdajesz określone przedmioty to zdasz je bez najmniejszego problemu - potrzeba tylko trochę pracy...
Powodzenia!!!
ewelinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 20:07   #5
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Bardzo proszę o pomoc

ale na medycynę to jeszcze chyba rozszerzona fizyka. Ja sądzę, ze nie dasz rady. Podstawa biologii, chemii a takze fizyki a rozszerzenie to dwie inne bajki. To bardzo duzo materiału a na medycyne nie wystarczy po 50%. tylko po 80 i więcej. Moi znajomi, którzy przez 3 lata chodzili do klasy bilogiczno-chem i uczyli się naprawde dużo, zdali mature na 90 chem, 8okilka biologę i niecałe 70 fizykę i się na medycyne nie dostali. Radzę w tym roku zdać jeden z tych pzredmiotów i podejść do matury za rok i próbować pozostałe.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 20:38   #6
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez beaucoup Pokaż wiadomość
ale na medycynę to jeszcze chyba rozszerzona fizyka. Ja sądzę, ze nie dasz rady. Podstawa biologii, chemii a takze fizyki a rozszerzenie to dwie inne bajki. To bardzo duzo materiału a na medycyne nie wystarczy po 50%. tylko po 80 i więcej. Moi znajomi, którzy przez 3 lata chodzili do klasy bilogiczno-chem i uczyli się naprawde dużo, zdali mature na 90 chem, 8okilka biologę i niecałe 70 fizykę i się na medycyne nie dostali. Radzę w tym roku zdać jeden z tych pzredmiotów i podejść do matury za rok i próbować pozostałe.
Zgadzam się.
Gdyby była potrzebna podstawa, to napisałabyś pewnie z palcem w nosie, ale rozszerzenie to trochę inna bajka.
Mam znajomą, która uczyła się świetnie, miała wszystko w małym palcu, a na medycynę się nie dostała.
Przy takiej ilości osób na miejsce warto napisać na co najmniej 90%, zeby mieć jakiś komfort psychiczny.
No, jeszcze fizyka cię czeka.

Edytowane przez larva
Czas edycji: 2009-12-15 o 20:39
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 20:39   #7
kingkong
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 831
Dot.: Bardzo proszę o pomoc

niestety podobnie jak beaucoup uważam, że nie dasz rady...
jeśli siedziałabyś nad książkami przez te 5 miesięcy około 10h dziennie to może by się udało. Ale masz jeszcze inne obowiązki, na przyjemność też trochę czasu potrzeba...
z biologii wystarczy nauczyć się teorii, niewiele jest rzeczy typowo na logikę. Chemia...tutaj już wchodzą w grę całkowicie inne zagadnienia niż miałaś na lekcjach z chemii na poziomie podstawowym(w biologii rozszerzenie, jest 'rozszerzeniem' podstawy, w chemii to jest bardzo dużo dodatkowego materiału)
W zależności od uczelni na jaką chciałabyś się dostać możesz wybrać na maturze jeszcze fizykę lub matematykę(ale to tylko na CMUJu). A to też pełno roboty
Startuj w przyszłym roku, na pewno się uda i przykładaj dużą wagę do matematyki, bo sądzę że będzie brana pod uwagę przy rekrutacji na większości uczeni medycznych.
Progi na AMy i UMy są dostępne w internecie (zwykle około biologia 80pare i chemia tak samo... bo nigdy nie schodzą poniżej 80). Nie wiem czy mogę tu wklejać linki z innych forum, więc poszukaj sobie sama, na gazecie.pl i biologu
o farmacji niestety niewiele mi wiadomo co do rekrutacji, ale progi momentami podobne jak na wydział lekarski, bo jest tam więcej chętnych
powodzenia

ahhh i jeszcze jedna kwestia, którą warto poruszyć...
nie chcę tu przytaczać wszystkich argumentów za i przeciw medycynie, ale pamiętaj o tym, że 'wizyty' w szpitalu to nie to samo co praca tam.

Edytowane przez kingkong
Czas edycji: 2009-12-15 o 20:45
kingkong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.