..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::.. - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-30, 14:26   #4771
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Sosy knora odpadają mają w skąłdzie cukier
No i wszystko jasne Ja nie używam tych sosów, bo zawsze sama coś namącę

Cytat:
Z tej stronki,
http://www.torrentz.com/
wpisujesz sobie Desperate housewives i szukasz co Ci potrzebne.
Ale musisz mieć zainstalowanego torrenta by to ściągnąć.
Ja w każdy wtorek czekam z zapartym tchem na nowy odcinek 5 sezonu Desperatek i na kolejny odcinek 4 sezonu Prison Break'a A zasysam ze stronki thepiratebay.org

Cytat:
a o jakich porach jecie posilki? bo tak sie zastanawiam ciagle, jak to bedzie w szkole bede mogla zjesc na jednej przerwie salatke, na ktorejs z kolei np.jogurt naturalny...? i jak to jest z orzechami? musze je jesc np. do sniadania, obiadu czy moge traktowac jako przegryzke i jesc kiedy mam ochote?
ja jem od 9 co 3 godziny. Orzechy możesz jeść jak chcesz, ja często zajadam je na 2 śniadanie z serkiem wiejskim

P.S.
Dzisiaj z okazji urodzin zamiast pysznym srnikiem własnej roboty objadałam sie pistacjami...w ilości dozwolonej oczywiście
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 14:26   #4772
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Smile Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

ja po raz kolejny wróciłam na SB dziś niejako 2 dzień, nie umiem regularnie jadać posiłków tylko gdy jestem glodna, przy mniejszym glodzie jakis orzeszek czy kawalek ogorka, oliwka, salata itp. Ostatnio mimo tego zadzialalo, po 2 tyg 4 kg mniej i w 3 zamiast przejsc na druga faze zaniechalam diety stopniowo i schudlam jeszcze kg, a potem wrocily brzydkie nawyki i dlatego teraz kolejna walka;], ale tym razem chcialabym dojsc do fazy 3 planowo;] pozdrawiam i zostaje tu z Wami;]
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 14:40   #4773
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
No i wszystko jasne Ja nie używam tych sosów, bo zawsze sama coś namącę
sosy z serii FitUp nie mają dodatku cukru
Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
P.S.
Dzisiaj z okazji urodzin zamiast pysznym srnikiem własnej roboty objadałam sie pistacjami...w ilości dozwolonej oczywiście
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 14:53   #4774
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
feta light i ogórek dozwolony a sos w proszku to zależy czy ma w składzie cukier czy tylko przyprawy.
Szkoda Myślałam, ze podczas tej diety będę głównie żywiła się sałatką grecką..
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 14:54   #4775
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
sosy z serii FitUp nie mają dodatku cukru

A czy z tej serii jest sos grecki ?
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 15:49   #4776
mamaoli1979
Raczkowanie
 
Avatar mamaoli1979
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 126
Send a message via Skype™ to mamaoli1979
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Dzień dobry
Dzisiaj mija mój 3 dzień na I fazie SB,13 dzień A6W. Chciałam podziękować Rosalyn i ninaad za zainteresowanie i chęć weryfikowania mojego jadłospisu. Tobie Sylwia18 "śpiewam" sto lat, natomiast zielonejmorelce na przemanę materii proponuję suplement diety colon C-naprawdę działa, jest dostępny w aptece, ja zapłaciłam 35,99 zł za spory pojemniczek.
W związku z faktem, iż notuję to co jem zamieszczę to co zjadłam od poczatku diety, bardzo proszę o pomoc
28.12.08
Ś:sałatka z pomidorka, sera faeta, cebuli, zielonej i czerwonej papryki, polędwicy , oliwy i ziół prowansalskich, sól, pieprz
O: fasolka szparagowa z oliwą i ząbkiem czosnku
K: 4"kanapki" ser żółty/ z obnizoną zawartością tłuszczu/ na to polędwica i zioła prowansalskie, 2 łódeczki selera naciowego
Oprócz tego wypiłam 2 herbaty czerwone, 2 kawy z mlekiem 0,5%, 1 herbatę zieloną i około 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej
29.12.08
Ś:2 jajka na miękko, 3 "kanapki" ser żółty/z obniżoną zawartością tłuszczu/ z polędwią
P: jogurt naturalny z pestkami słonecznika/około 2 łyżki/
O: dzwonek łososia usmażony na oliwie, sos jogurtowo-czosnkowo-koperkowy, sałatka z ogórków kwaszonych+cebulka+odrobi na oliwy
K: mała garść pestek słonecznika/ nie miałam czasu na więcej
Oprócz tego wypiłam 2kawy z mlekiem 0,5%,2 herbaty czerwone, 1 herbata zielona i około 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej
Po sugestiach Rosalyn oraz ninaad dzisiejszy dzień przedstawia się następująco:
30.12.08
Ś: serek wiejski 3% z papryką zieloną, żółtą i pomidorkiem+zioła prowansalskie
P: 15 szt. migdałów
O: sałatka z 1/2 filetu drobiowego, 1/4 pomidorka+cebulka+oliwa i zioła prowansalskie
P: 2 łódeczki selera naciowego
Na kolację planuję serek wiejski z cynamonem i olejkiem migdałowym/śmieszny miks, ale mi smakuje/
Do tej pory wypiłam 2 kawy+mleko 0,5%, 2 herbaty czerowne, około 1l wody mineralnej niegazowanej, planuję wypiic jeszcze zieloną herbatkę i dodatkowo 1l wody mineralnej niegazowanej.
Pozdrawiam aktualnie dietkujące dziewczyny oraz te, które przystąpią do naszego grona w Nowym Roku
mamaoli1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 16:15   #4777
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cześć dziewczyny, przygarniecie mnie?
Niestety musze się zmobilizować, w tamtym roku schudłam sporo i zdrowo, z 63,5 kg na 55, w ciągu 3 miesięcy, niestety nie udało misię wyjść z diety, przez napady obżarstwa pojawilo się jojo. Nie wiem, ile teraz ważę, wymiarów też nie znam, więc jutro rano będzie mierzenie i ważenie, czego trochę się boję. Sprawa jest pilna- przestałam się mieścić w studniówkową sukienkę... A studniówka przede mną Idealnie dwa tygodnie na I fazę.
Dzisiaj jadę zrobić zakupy, od dwóch dni czytam i czytam, znalazłam trochę sprzecznych informacji:
czy jogurt naturalny bez cukru, jak np. jogo Vita nadaje się na I fazę?
znalazłam też, że maślanka 0% i mleko )% moga być, wszedzie indziej jest napisane, że tego typu produkty wykluczyć...
i ketchup 0% cukru z kotlina? nadawałby się (skoro bez cukru?)

Najtrudniej będzie mi zrezygnowac chyba z kawy i owoców... Ale to tylko dwa tygodnie, dam radę. Do tego twister, 8 minut ABS, orbitrek od czasu do czasu, w weekendy bieganie. MUSZĘ dać radę

I tak przy okzaji chciałbym pogratulowac Rosalyn, świetny wynik, życze Wam wszystkim dalszych sukcesów w plażowaniu, sama zaczynam i ciekawa jestem, jak mój organizm zareaguje
Tak od razu się zapytam... Czy przez wyeliminowanie węgli nie macie problemów z zaparciami? Chyba będę musiałą w takim razie zapobiegawczo łykać błonnik.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606

Edytowane przez Maggie_90
Czas edycji: 2008-12-30 o 16:18
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 16:24   #4778
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, przygarniecie mnie?
Niestety musze się zmobilizować, w tamtym roku schudłam sporo i zdrowo, z 63,5 kg na 55, w ciągu 3 miesięcy, niestety nie udało misię wyjść z diety, przez napady obżarstwa pojawilo się jojo. Nie wiem, ile teraz ważę, wymiarów też nie znam, więc jutro rano będzie mierzenie i ważenie, czego trochę się boję. Sprawa jest pilna- przestałam się mieścić w studniówkową sukienkę... A studniówka przede mną Idealnie dwa tygodnie na I fazę.
Dzisiaj jadę zrobić zakupy, od dwóch dni czytam i czytam, znalazłam trochę sprzecznych informacji:
czy jogurt naturalny bez cukru, jak np. jogo Vita nadaje się na I fazę?
znalazłam też, że maślanka 0% i mleko )% moga być, wszedzie indziej jest napisane, że tego typu produkty wykluczyć...
i ketchup 0% cukru z kotlina? nadawałby się (skoro bez cukru?)

Najtrudniej będzie mi zrezygnowac chyba z kawy i owoców... Ale to tylko dwa tygodnie, dam radę. Do tego twister, 8 minut ABS, orbitrek od czasu do czasu, w weekendy bieganie. MUSZĘ dać radę

I tak przy okzaji chciałbym pogratulowac Rosalyn, świetny wynik, życze Wam wszystkim dalszych sukcesów w plażowaniu, sama zaczynam i ciekawa jestem, jak mój organizm zareaguje
Tak od razu się zapytam... Czy przez wyeliminowanie węgli nie macie problemów z zaparciami? Chyba będę musiałą w takim razie zapobiegawczo łykać błonnik.
Napotykasz na sprzeczne informacje ponieważ dieta SB została dopracowana z biegiem czasu i pewne jej założenia się zmieniły Chudy nabiał, jak ten jogurcik bez cukru, możesz jeść bez obawy. Tak samo chude kefiry, maślanki itd. o ile nie mają cukru w składzie.
Aha, kawe też możesz pić Nie przesadzaj z nią ale po 1 czy 2 dziennie nic Ci sie nie stanie (o ile będą z chudym mlekiem i bez cukru ).
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 16:31   #4779
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

hej !
i ja poraz kolejny prosze o przygarniecie
z 56 przytylam na 63 tylko dlatego ze chudlam niezdrowo efekt jojo
mam do zrzucenia okolo 8-9 kg

to moj jadlospis dzisiejszy sprawdzcie czy zgodny z sb prosze
sniad: jajecznica(2 jajka) z cebulka na oliwie z oliwek, inka
2sniad: troche tuńczyka , pomidor , cebulka ,inka
obiad: warzywa na patelnie na oliwie z oliwek, mala piers z kurczaka na grillu,pomidor
podwieczorek: pomidor, kefir ,pol kromki chleba razowego,i kawalek sernika na zimno tu wiem ze zawaliłam ale sie poprawie
kolacja:tunczyk wsw, pomidor z cebulka

mam nadzieje ze tym razem sie uda i pomozecie mi w tym. najgorsze jest ze nie mieszcze sie w zadne jeansy a jak sie zmieszcze to wszystko wyplywa ....dlatego trzeba sie wziasc za siebie nie od jutra, nowego roku ale od teraz

pozdrawiam i zycze sukcesow
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55

Edytowane przez olunek
Czas edycji: 2008-12-30 o 16:33
olunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 18:21   #4780
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
Szkoda Myślałam, ze podczas tej diety będę głównie żywiła się sałatką grecką..
i do końca życia też zamierzasz się żywić głównie sałatką "grecką"
proponuję zrobić czysty winegret i przechowywać w lodówce, a sałatkę posypywać dowolnymi ziołami czy to świezymi czy suszonymi np. oregano, bazylią, tymiankiem...
w naprawdę dużym uproszczeniu charakterystyczne dla Grecji jest oregano, dla Włoch bazylia, dla Francji estragon i zioła prowansalskie...
w ten sposób za każdym razem wyjdzie coś innego
monotonia jest wrogiem każdej diety
Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
A czy z tej serii jest sos grecki ?
nie ma ale jest kilka dość ciekawych kompozycji
KLIK

Cytat:
Dzień dobry
Dzisiaj mija mój 3 dzień na I fazie SB,13 dzień A6W. Chciałam podziękować Rosalyn i ninaad za zainteresowanie i chęć weryfikowania mojego jadłospisu. Tobie Sylwia18 "śpiewam" sto lat, natomiast zielonejmorelce na przemanę materii proponuję suplement diety colon C-naprawdę działa, jest dostępny w aptece, ja zapłaciłam 35,99 zł za spory pojemniczek.
W związku z faktem, iż notuję to co jem zamieszczę to co zjadłam od poczatku diety, bardzo proszę o pomoc
28.12.08
Ś:sałatka z pomidorka, sera faeta, cebuli, zielonej i czerwonej papryki, polędwicy , oliwy i ziół prowansalskich, sól, pieprz - jakoś bardziej kolacyjnie mi pasuje, no ale każdy ma swoje zboczenia
O: fasolka szparagowa z oliwą i ząbkiem czosnku - brakuje białka czyli jakieś mięso albo ryba, mogą też być straczkowe
K: 4"kanapki" ser żółty/ z obnizoną zawartością tłuszczu/ na to polędwica i zioła prowansalskie, 2 łódeczki selera naciowego - tu raczej powinny być chude białka, łatwo przyswajalne przez organizm [twaróg, tuńczyk] ser żółty raczej na śniadanie i do obiadu, to jednak dość dużo tłuszczu
Oprócz tego wypiłam 2 herbaty czerwone, 2 kawy z mlekiem 0,5%, 1 herbatę zieloną i około 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej
29.12.08
Ś:2 jajka na miękko, 3 "kanapki" ser żółty/z obniżoną zawartością tłuszczu/ z polędwią - warzywa!
P: jogurt naturalny z pestkami słonecznika/około 2 łyżki/ - na R nie powinno się łączyć węgli z tłuszczami, jeśli pestki czy orzechy to z wieśniakiem
O: dzwonek łososia usmażony na oliwie, sos jogurtowo-czosnkowo-koperkowy, sałatka z ogórków kwaszonych+cebulka+odrobi na oliwy - do łososia nie używałabym już oliwy, jest dość tłusty sam w sobie
K: mała garść pestek słonecznika/ nie miałam czasu na więcej
Oprócz tego wypiłam 2kawy z mlekiem 0,5%,2 herbaty czerwone, 1 herbata zielona i około 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej
Po sugestiach Rosalyn oraz ninaad dzisiejszy dzień przedstawia się następująco:
30.12.08
Ś: serek wiejski 3% z papryką zieloną, żółtą i pomidorkiem+zioła prowansalskie
P: 15 szt. migdałów
O: sałatka z 1/2 filetu drobiowego, 1/4 pomidorka+cebulka+oliwa i zioła prowansalskie - tzn. jedna pojedyncza pierś? znowu brak warzyw
P: 2 łódeczki selera naciowego - proponowałabym tu zjeść zawijasa z wędliny z sałatą i odrobiną majonezu ale już bez sera
Na kolację planuję serek wiejski z cynamonem i olejkiem migdałowym/śmieszny miks, ale mi smakuje/
Do tej pory wypiłam 2 kawy+mleko 0,5%, 2 herbaty czerowne, około 1l wody mineralnej niegazowanej, planuję wypiic jeszcze zieloną herbatkę i dodatkowo 1l wody mineralnej niegazowanej.
Pozdrawiam aktualnie dietkujące dziewczyny oraz te, które przystąpią do naszego grona w Nowym Roku
mamaoli1979, kilka pytań
- ważyłaś kiedykolwiek te pięćdziesiąt parę kg? bo wg mnie osiągnęłaś już prawidłową wagę, mam, znaczy miałam podobne parametry i poniżej 60 b. trudno było mi zejść a ponadto zaczęłam już źle wyglądać, może Twój organizm reaguje podobnie
- zawsze tak mało jadłaś? moim skromnym zdaniem masz zwolniony metabolizm, opuszczaniem posiłków sobie nie pomagasz, powinnaś jeść 3 główne czyli zawierające wszystkie grupy produktów [białko, węglowodany i NNKT] oraz 2-3 przekąski; co prawda kalorii nie liczymy na SB ale absolutnie nie powinno się jeść poniżej 1000 - Twoje jadłospisy tyle nie mają
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-12-30 o 18:47 Powód: link
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 18:32   #4781
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

witam

Rosalyn dziekuje za link Probuje wlasnie torrenta sciagnac

Djano codziennie lykam propolis i z brzuchem duzo lepiej slicznie Ci dziekuje

Ska masz zupelna racje mowiac o calkowitej zmianie smakow na SB. Solidnie przeprowadzona jedynka juz zmienia nasz podejscie do wegli a po kilku miesiacach naprawde smak sie zmienia. Ja teraz jak sporbuje bialego makaronu to wydaje mi sie ta papka bez smaku. Podobnie jest z bialym chlebem - jakbym wate jadla. No i choc kiedys dalabym sie pokroic za slodkie to teraz jablko jest dla mnie slodkie i zjadam co najwyzej kawalek ciasta zamiast polowy blaszki

mamaoli1979 zamiast colon c mozna pic len mielony na zaparcia. Wg mnie dziala szybciej i jest znacznie tanszy

Generalnie witam wszystkie nowe plazowiczki, po swietach plaza sie wypelnia. I dobrze im nas wiecej tym razniej
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 18:33   #4782
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez Djana Pokaż wiadomość
Cykado koniecznie napisz jakie tam sa warunki bo tam sie wybieram w sylwestra/nowy rok
Jakby sie jeszcze dowiedziala czy te krotkie wyciagi dzialja i kiedy beda dzialac to byloby super
i jak w sylwestra/nowy rok beda pracowac
Djana straaaasznie duzo ludzi, działa tylko kanapa i oblodzone w paru miejscach okropnie ale i tak było suuper Cały czas nasniezają trase przy orczyku na górze. Nie wiem niestety jak działają 31/1, ale wyberam się tam ponownie 2 stycznia. Tym razem pojadę rano, może lód nie będzie tak odkryty jeszcze

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Cykada fajny ten Cardio na Twojej stronce, a nart to Ci tak zazdroszczę, że nie masz pojęcia!
Zassałam z www.miniowa.org aż 6 treningów Cardio Coach. Od dwóch dni jeżdzę z programem nr 2 - polecam na rowerek, duzo przyjemniej czas płynie, człowiek się męczy, ale i wspaniale odreagowywuje Wszystkie też nadają się do biegania. Opis jest na www.cardiocoach.com. Juz nie mogę się doczekać aż kondycja puści mnie na dłuższe treningi, ten jest 35 minutowy

A nartami zaraziła mnie siostra, długo się broniłam, a teraz jestem jej wdzięczna

Sylwia wszystkiego najlepszego :kwiatek:

Mamaoli, Maggie, Olunek witajcie

Czuje, że będe dziś spała jak mops, nawet Bazyl mnie nie obudzi
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 18:56   #4783
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
Napotykasz na sprzeczne informacje ponieważ dieta SB została dopracowana z biegiem czasu i pewne jej założenia się zmieniły Chudy nabiał, jak ten jogurcik bez cukru, możesz jeść bez obawy. Tak samo chude kefiry, maślanki itd. o ile nie mają cukru w składzie.
Aha, kawe też możesz pić Nie przesadzaj z nią ale po 1 czy 2 dziennie nic Ci sie nie stanie (o ile będą z chudym mlekiem i bez cukru ).
To się świetnie sklada, bo nie mam pojęcia, co innego mogłabym brać do szkoły procz wieśniaka

Czy ktoś mógłby sprawdzić moje jutrzejsze menu? Czy będzie zgodne z zasadmi SB, o jakich wyczytałam? Będę bardzo wdzięczna

1. jajecznica na oliwie z dwóch jaj z cebulką i cukinią, szczypiorek; kawa Ricore
2. 100g chudego twarogu, kawałek ogórka, szczypiorek
3. schabowy gotowany na parze, sałatka z cebuli, kapusty pekińskiej papryki, oliwek + łyżka pestek słonecznika, łyżka musztardy Dijon (nadaje się? nie ma w składzie cukru)
4. sałatka jak na obiad z kawałkami makreli wędzonej

no i tu pojawia się problem, sylwester z alkoholem czas skończyć (prawda jest taka, że zaczęłam tyć w tym samym czasie, gdy zasmakowało mi piwo ), ewentualnie lampka szampana o północy i basta a na miejscu? nie mam pojęcia, pewnie będzie bigos, a ciastka i ciasteczka odpadają, to pewne, mam nadzieję, że pojawią się solone orzeszki, wtedy z głodu nie umrę

A teraz idę pojeździć na orbitreku, nie warto tego odkładać, heheh
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606

Edytowane przez Maggie_90
Czas edycji: 2008-12-30 o 18:57
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 19:05   #4784
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
To się świetnie sklada, bo nie mam pojęcia, co innego mogłabym brać do szkoły procz wieśniaka

Czy ktoś mógłby sprawdzić moje jutrzejsze menu? Czy będzie zgodne z zasadmi SB, o jakich wyczytałam? Będę bardzo wdzięczna

1. jajecznica na oliwie z dwóch jaj z cebulką i cukinią, szczypiorek; kawa Ricore
2. 100g chudego twarogu, kawałek ogórka, szczypiorek
3. schabowy gotowany na parze, sałatka z cebuli, kapusty pekińskiej papryki, oliwek + łyżka pestek słonecznika, łyżka musztardy Dijon (nadaje się? nie ma w składzie cukru)
4. sałatka jak na obiad z kawałkami makreli wędzonej

no i tu pojawia się problem, sylwester z alkoholem czas skończyć (prawda jest taka, że zaczęłam tyć w tym samym czasie, gdy zasmakowało mi piwo ), ewentualnie lampka szampana o północy i basta a na miejscu? nie mam pojęcia, pewnie będzie bigos, a ciastka i ciasteczka odpadają, to pewne, mam nadzieję, że pojawią się solone orzeszki, wtedy z głodu nie umrę

A teraz idę pojeździć na orbitreku, nie warto tego odkładać, heheh
o solonych orzeszkach radziłabym zapomnieć jednak, bo przepadniesz - połączenie tłuszczu, soli i glutaminianu ma właściwości uzależniające, podobnie jak chipsy
myślę, że jakieś sałatki też na pewno będą, jajka w majonezie, bigos możesz zjeść byle w umiarkowanej ilości
zamiast piwa może wino z sodówką np.
i nie próbuj się głodzić bo prędzej czy później rzucisz się na coś...
baw się dobrze, tańcz, szlej... my siedzimy w domu
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-12-30 o 19:07
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 19:17   #4785
mamaoli1979
Raczkowanie
 
Avatar mamaoli1979
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 126
Send a message via Skype™ to mamaoli1979
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

ilonaP, tak ważyłam tyle przed ciążą, nie wyglądałam źle, natomiast bardzo dobrze się czułam z tą wagą. Dziękuję za cenne wskazówki, w skrócie za mało warzyw, tłuste rzeczy do południa, lekkie po. Nie omijałam celowo posiłków, moje maleństwo dba żebym się nie przejadała. Po przeczytaniu rad ninaad i Rosalyn postanowiłam poprawić mój jadłospis. Od dzisiaj postaram się jeść 3 główne posiłki i 2 przekąski. Wprowadzę również więcej warzyw.
paprak dzięki za informację
__________________
29.09.2012 I faza START!

mamaoli1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 20:26   #4786
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
o solonych orzeszkach radziłabym zapomnieć jednak, bo przepadniesz - połączenie tłuszczu, soli i glutaminianu ma właściwości uzależniające, podobnie jak chipsy
myślę, że jakieś sałatki też na pewno będą, jajka w majonezie, bigos możesz zjeść byle w umiarkowanej ilości
zamiast piwa może wino z sodówką np.
i nie próbuj się głodzić bo prędzej czy później rzucisz się na coś...
baw się dobrze, tańcz, szlej... my siedzimy w domu
Własciwie masz rację, solone orzeszki w moim wypadku to nie najlepszy pomysł, chyba że zostanie kilka na dnie, inaczej wyczyszczę cąłą miseczkę :P
Piwa nie zamierzam pić, bo niestety, ale po nim robię się masakrycznie głodna i zawsze po imprezce z tym trunkiem pierwsze co robię gdy wrócę do domu to otwieram lodówkę

Nie(stety) to typowa młodzieżowa masówka, na rarytasy typu jajka nie ma co liczyć,a le w tamtym roku chyba były jakieś gotowe sałatki, a zapomniałam, że na SB majonez jest dozwolony Jak się koledzy mną w tańcu zajmą, to nie będe miała czasu myśleć o jedzeniu
Bardzo dziękuję, na szczęście ekipa sprawdzona, więc mimo tego że idę samiutka, to nudzić się nie powinnam Tobie również zyczę spędzenia tej nocy w miłej atmosferze
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606

Edytowane przez Maggie_90
Czas edycji: 2008-12-30 o 20:32
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 20:43   #4787
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

hej
sylwia wszystkiego najlepszego
ja dzis dowiedzialam sie ze jutro nie bede jednak siedziala w domu hehe[malo brakowalo a dowiedzialabym sie o tym jutro o 23 jakby dziewczyny zauwazyly ze nie przyszlam haha]naszczescie jedzonka raczej prawie napewno zaduzo nie bedzie wiec spokojniepic tez nie bede bo jestem abstynentem hahaha wiec tez nie mam co sie martwic.musze tylko wode sobie wziasc

ah przed chwila ksiadz wyszedl z kolendy.[zaczynal o 15]z 15 min siedzial;/jak ja tego nei lubie
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 22:48   #4788
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
To się świetnie sklada, bo nie mam pojęcia, co innego mogłabym brać do szkoły procz wieśniaka

Czy ktoś mógłby sprawdzić moje jutrzejsze menu? Czy będzie zgodne z zasadmi SB, o jakich wyczytałam? Będę bardzo wdzięczna

1. jajecznica na oliwie z dwóch jaj z cebulką i cukinią, szczypiorek; kawa Ricore ok
2. 100g chudego twarogu, kawałek ogórka, szczypiorek ok
3. schabowy gotowany na parze, sałatka z cebuli, kapusty pekińskiej papryki, oliwek + łyżka pestek słonecznika, łyżka musztardy Dijon (nadaje się? nie ma w składzie cukru) nadaje się, ok
4. sałatka jak na obiad z kawałkami makreli wędzonej ok
brakuje mi NNKT !

no i tu pojawia się problem, sylwester z alkoholem czas skończyć (prawda jest taka, że zaczęłam tyć w tym samym czasie, gdy zasmakowało mi piwo ), ewentualnie lampka szampana o północy i basta a na miejscu? nie mam pojęcia, pewnie będzie bigos, a ciastka i ciasteczka odpadają, to pewne, mam nadzieję, że pojawią się solone orzeszki, wtedy z głodu nie umrę jeżeli jest możliwość pij wino , będzie najlepszym rozwiązaniem i lampka szampana na nowy rok

A teraz idę pojeździć na orbitreku, nie warto tego odkładać, heheh
Cytat:
Napisane przez mamaoli1979 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dzisiaj mija mój 3 dzień na I fazie SB,13 dzień A6W. Chciałam podziękować Rosalyn i ninaad za zainteresowanie i chęć weryfikowania mojego jadłospisu. Tobie Sylwia18 "śpiewam" sto lat, natomiast zielonejmorelce na przemanę materii proponuję suplement diety colon C-naprawdę działa, jest dostępny w aptece, ja zapłaciłam 35,99 zł za spory pojemniczek.
W związku z faktem, iż notuję to co jem zamieszczę to co zjadłam od poczatku diety, bardzo proszę o pomoc
28.12.08
Ś:sałatka z pomidorka, sera faeta, cebuli, zielonej i czerwonej papryki, polędwicy , oliwy i ziół prowansalskich, sól, pieprz ok, ale nie wiem ile tego było - mam nadzieję, że spora micha, bo inaczej to za mało
IIŚ?
O: fasolka szparagowa z oliwą i ząbkiem czosnku brakuje białka
K: 4"kanapki" ser żółty/ z obnizoną zawartością tłuszczu/ na to polędwica i zioła prowansalskie, 2 łódeczki selera naciowego maluteńko białka, a to jest kolacja, która powinna być na redukcji pełnobiałkowa
brak nnkt
Oprócz tego wypiłam 2 herbaty czerwone, 2 kawy z mlekiem 0,5%, 1 herbatę zieloną i około 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej
29.12.08
Ś:2 jajka na miękko, 3 "kanapki" ser żółty/z obniżoną zawartością tłuszczu/ z polędwią ok
P: jogurt naturalny z pestkami słonecznika/około 2 łyżki/ ok
O: dzwonek łososia usmażony na oliwie, sos jogurtowo-czosnkowo-koperkowy, sałatka z ogórków kwaszonych+cebulka+odrobi na oliwy ok
K: mała garść pestek słonecznika/ nie miałam czasu na więcej kolacja = pełnobiałkowa!
Oprócz tego wypiłam 2kawy z mlekiem 0,5%,2 herbaty czerwone, 1 herbata zielona i około 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej
Po sugestiach Rosalyn oraz ninaad dzisiejszy dzień przedstawia się następująco:
30.12.08
Ś: serek wiejski 3% z papryką zieloną, żółtą i pomidorkiem+zioła prowansalskie to jest śniadanie? chyba podwieczorek, mało!
P: 15 szt. migdałów ok
O: sałatka z 1/2 filetu drobiowego, 1/4 pomidorka+cebulka+oliwa i zioła prowansalskie maało - ile Ci tej sałatki wyszło? pół miseczki? stanowczo więcej powinnaś zjeść
P: 2 łódeczki selera naciowego serek wiejski, twaróg byłyby lepszym rozwiązanem
Na kolację planuję serek wiejski z cynamonem i olejkiem migdałowym/śmieszny miks, ale mi smakuje/ ok
Do tej pory wypiłam 2 kawy+mleko 0,5%, 2 herbaty czerowne, około 1l wody mineralnej niegazowanej, planuję wypiic jeszcze zieloną herbatkę i dodatkowo 1l wody mineralnej niegazowanej.
Pozdrawiam aktualnie dietkujące dziewczyny oraz te, które przystąpią do naszego grona w Nowym Roku
tj.

Jeszcze jedno - widziałam sugestie niełaczenia białek z tłuszczami - tak, zgadza się na R tego raczej nie powinno się robić - dieta sb tej zasady nie obejmuje. Także jogurt ze słoneczkiem jest zgodny z zasadami sb.
Pamiętajcie tez, że w diecie plaż południowych nie tyle się patrzy na tłuszcz, co na zawartość węglodowanów. Dlatego też serek wiejski light spokojnie można zastąpić tym 3%, który ma stanowczo więcej białka, a mniej węgli.

Spokojnej nocy i spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku moje bikiniary
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2008-12-30 o 22:51
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 23:47   #4789
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Czesc Dziewczyny! Nie wiem czy mnie pamietacie. Zagladam tu czasem ,zeby Wam troche pomarudzic i dzisaj tez tradycyjnie bede narzekac...
Trafilam do Was , bo z moich 54kg z wakacji nagle zrobilo sie 60!!! Zawsze tyje na zime ale TAK DUZO JESZCZE NIE WAZYLAM!!! Mam juz dosc komentarzy typu<<ale przytylas>> Na SB jestem juz ok miesiac. Po 1 fazie schudlam ok kilogram, chyba tylko dlateo ze po 1 dniu wymiotowalam, w wyniku czego w 2 dniu nie moglam prawie nic jesc, to samo po 8 dniu i ogolnie bardzo zle sie czulam na 1 fazie wiec jak mi doradzilyscie przeszlam po 8 dniach na 2 faze. Stracony kilogram mi spowrote wrocil i od tamtej pory nie schudlam nic chociaz naprawde trzymalam sie zasad.Dodam jeszcze ,ze odkaz jestem na SB to brzuch mam ciagle wzdety. Gdzies czytalam ze tak moze byc od nadmiaru bialek i naprawde jak jem wiecej wegli to z brzuchem troche lepiej (ktoras z Was tak miala?) Plis, doradzcie co mam zrobic bo jestem zdesperowana, Wy tu gubicie po 20 kilo, a ja 3 nie moge za Chiny zgubic:-(
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-31, 06:15   #4790
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
tj.

Jeszcze jedno - widziałam sugestie niełaczenia białek z tłuszczami - tak, zgadza się na R tego raczej nie powinno się robić - dieta sb tej zasady nie obejmuje. Także jogurt ze słoneczkiem jest zgodny z zasadami sb.
Pamiętajcie tez, że w diecie plaż południowych nie tyle się patrzy na tłuszcz, co na zawartość węglodowanów. Dlatego też serek wiejski light spokojnie można zastąpić tym 3%, który ma stanowczo więcej białka, a mniej węgli.

Spokojnej nocy i spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku moje bikiniary
Light ma właśnie 3 %, normalne serki około 6
I wzajemnie- spełnienia marzeń

Dzisiaj 6 dzień SB, jutro mierzenie i ważenie Musi być 60 kg, nie przyjmuję innej opcji do wiadomości (ewnetualnie może byc mniej rzecz jasna )
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...

Edytowane przez sylwia18
Czas edycji: 2008-12-31 o 06:17
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 07:42   #4791
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

[1=1111c4b9c157e15532fa9e2 7a07e9b9b22376b0b_6593527 3b71bb;10269051]
Ninaad gratuluje Te placki selerowe to takie jak z mojego bloga ?? Uwielbiam je Polecam jeszcze wersje pietruszkową [/quote]
z mojej głowy. Ale porównam z Twoją wersją

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
sosy z serii FitUp nie mają dodatku cukru

i soli chyba też nie mają

Cytat:
Napisane przez lilkaa009 Pokaż wiadomość
Szkoda Myślałam, ze podczas tej diety będę głównie żywiła się sałatką grecką..
a do tego potrzebne gotowe sosy? Ja tam wolę vinegret własnej roboty, ew. samą oliwę + zioła - za każdym razem inne

Cytat:
Napisane przez mamaoli1979 Pokaż wiadomość
Chciałam podziękować Rosalyn i ninaad za zainteresowanie i chęć weryfikowania mojego jadłospisu.

nie ma za co

28.12.08
Ś:sałatka z pomidorka, sera faeta, cebuli, zielonej i czerwonej papryki, polędwicy , oliwy i ziół prowansalskich, sól, pieprz
O: fasolka szparagowa z oliwą i ząbkiem czosnku brakuje białka - może być np. filet z kurczaka grillowany/gotowany na parze albo rybka
K: 4"kanapki" ser żółty/ z obnizoną zawartością tłuszczu/ na to polędwica i zioła prowansalskie, 2 łódeczki selera naciowego
Oprócz tego wypiłam 2 herbaty czerwone, 2 kawy z mlekiem 0,5%, 1 herbatę zieloną i około 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej
3 posiłki to za mało
29.12.08
Ś:2 jajka na miękko, 3 "kanapki" ser żółty/z obniżoną zawartością tłuszczu/ z polędwią dodaj warzywa
P: jogurt naturalny z pestkami słonecznika/około 2 łyżki/
O: dzwonek łososia usmażony na oliwie, sos jogurtowo-czosnkowo-koperkowy, sałatka z ogórków kwaszonych+cebulka+odrobi na oliwy
K: mała garść pestek słonecznika/ nie miałam czasu na więcej kolacja powinna być białkowa
Oprócz tego wypiłam 2kawy z mlekiem 0,5%,2 herbaty czerwone, 1 herbata zielona i około 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej
3 posiłki to za mało

Po sugestiach Rosalyn oraz ninaad dzisiejszy dzień przedstawia się następująco:
30.12.08
Ś: serek wiejski 3% z papryką zieloną, żółtą i pomidorkiem+zioła prowansalskie
P: 15 szt. migdałów
O: sałatka z 1/2 filetu drobiowego, 1/4 pomidorka+cebulka+oliwa i zioła prowansalskie wg mnie za mało białka (zwłaszcza, jeśli masz na myśli 1/2 pojedynczego fileta) i warzyw - co to jest 1/4 pomidora?
P: 2 łódeczki selera naciowego tu też mi czegoś brakuje hmm nie wiem sama - może jeszcze inne warzywa+ jakiś sosik
Na kolację planuję serek wiejski z cynamonem i olejkiem migdałowym/śmieszny miks, ale mi smakuje/
Do tej pory wypiłam 2 kawy+mleko 0,5%, 2 herbaty czerowne, około 1l wody mineralnej niegazowanej, planuję wypiic jeszcze zieloną herbatkę i dodatkowo 1l wody mineralnej niegazowanej.
ten jadłospis znacznie lepszy niż poprzednie, ale wydaje mi się, że zjadłaś trochę za mało

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
czy jogurt naturalny bez cukru, jak np. jogo Vita nadaje się na I fazę?
znalazłam też, że maślanka 0% i mleko )% moga być, wszedzie indziej jest napisane, że tego typu produkty wykluczyć...

wg mnie można - no, oczywiście, jeżeli nie będziesz się żywić samymi jogurtami

i ketchup 0% cukru z kotlina? nadawałby się (skoro bez cukru?)
skoro bez cukru to można


Najtrudniej będzie mi zrezygnowac chyba z kawy i owoców... Ale to tylko dwa tygodnie, dam radę. Do tego twister, 8 minut ABS, orbitrek od czasu do czasu, w weekendy bieganie. MUSZĘ dać radę

I tak przy okzaji chciałbym pogratulowac Rosalyn, świetny wynik, życze Wam wszystkim dalszych sukcesów w plażowaniu, sama zaczynam i ciekawa jestem, jak mój organizm zareaguje
Tak od razu się zapytam... Czy przez wyeliminowanie węgli nie macie problemów z zaparciami? Chyba będę musiałą w takim razie zapobiegawczo łykać błonnik.
jeśli będziesz jadła sporo warzyw i do tego jeszcze orzechy/pestki - nie powinno być problelmu
Cytat:
Napisane przez olunek Pokaż wiadomość
hej !
i ja poraz kolejny prosze o przygarniecie
z 56 przytylam na 63 tylko dlatego ze chudlam niezdrowo efekt jojo
mam do zrzucenia okolo 8-9 kg

to moj jadlospis dzisiejszy sprawdzcie czy zgodny z sb prosze
sniad: jajecznica(2 jajka) z cebulka na oliwie z oliwek, inka dodaj warzywa
2sniad: troche tuńczyka , pomidor , cebulka ,inka
obiad: warzywa na patelnie na oliwie z oliwek, mala piers z kurczaka na grillu,pomidor
podwieczorek: pomidor, kefir ,pol kromki chleba razowego,i kawalek sernika na zimno tu wiem ze zawaliłam ale sie poprawie
kolacja:tunczyk wsw, pomidor z cebulka

mam nadzieje ze tym razem sie uda i pomozecie mi w tym. najgorsze jest ze nie mieszcze sie w zadne jeansy a jak sie zmieszcze to wszystko wyplywa ....dlatego trzeba sie wziasc za siebie nie od jutra, nowego roku ale od teraz

ale jak się wreszcie w nie zmieścisz- będzie fajne uczucie

pozdrawiam i zycze sukcesow
Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
To się świetnie sklada, bo nie mam pojęcia, co innego mogłabym brać do szkoły procz wieśniaka
zawijaski - np z sałaty, chudej wędliny, warzyw/past rybnych/jajecznych/twarożkowych
sałatka "grecka"
jogurt naturalny
twarożek itp
Cytat:
Napisane przez mamaoli1979 Pokaż wiadomość
ilonaP, tak ważyłam tyle przed ciążą, nie wyglądałam źle, natomiast bardzo dobrze się czułam z tą wagą. Dziękuję za cenne wskazówki, w skrócie za mało warzyw, tłuste rzeczy do południa, lekkie po. Nie omijałam celowo posiłków, moje maleństwo dba żebym się nie przejadała. Po przeczytaniu rad ninaad i Rosalyn postanowiłam poprawić mój jadłospis. Od dzisiaj postaram się jeść 3 główne posiłki i 2 przekąski. Wprowadzę również więcej warzyw.
paprak dzięki za informację
tak trzymać
Marzenko - makrela zawiera sporo NNKT

A ja się dzisiaj czuję paskudnie- chyba znowu mnie wczoraj przewiało. Mam trochę podwyższoną temperaturę i jakieś bóle reumatyczne (w tym wieku )
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 08:45   #4792
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
tj.

Jeszcze jedno - widziałam sugestie niełaczenia białek z tłuszczami - tak, zgadza się na R tego raczej nie powinno się robić - dieta sb tej zasady nie obejmuje. Także jogurt ze słoneczkiem jest zgodny z zasadami sb.
Pamiętajcie tez, że w diecie plaż południowych nie tyle się patrzy na tłuszcz, co na zawartość węglodowanów. Dlatego też serek wiejski light spokojnie można zastąpić tym 3%, który ma stanowczo więcej białka, a mniej węgli.

Spokojnej nocy i spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku moje bikiniary
chodziło mi o niełączenie węgli z tłuszczami, jogurt nie jest białkiem tylko węglowodanem ponieważ zawartość węglowodanów przewyższa w nich zawartość białka
wiem, że na SB tej zasady nie ma ale zasady są po to by je łamać

a serek lekki ma właśnie 3%
Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
i soli chyba też nie mają

a do tego potrzebne gotowe sosy? Ja tam wolę vinegret własnej roboty, ew. samą oliwę + zioła - za każdym razem inne

Marzenko - makrela zawiera sporo NNKT

A ja się dzisiaj czuję paskudnie- chyba znowu mnie wczoraj przewiało. Mam trochę podwyższoną temperaturę i jakieś bóle reumatyczne (w tym wieku )
no właśnie jestem pod wrażeniem, że nie dodali tam prawie żadnych śmieci tylko czosnek i cebula są siarkowane
BTW jadłam owoce suszone bez siarkowo i smak zupełnie inny - jedyny "mankament" kolor

makrela faktycznie zawiera zdrowe tłuszcze podobnie jak inne ryby "zimnomorskie"

kuruj się
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 10:35   #4793
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Co do serków codziło mi o te 5-6%, przepraszam, ale byłam juz wczoraj zmęczona. Myślałam, że będziecie wiedzieć o co mi chodzi.

A co do makreli zgadza sie, zawiera kwasy omega 3, niezauważyłam.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 10:52   #4794
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Dziękuję bardzo dziewczyny za wszystkie sugestie i rady
Ech, trochę zaniepokoiło mnie to, co Wizażanka mówiła o wzdęciach, niestety często je miewam spozywając nawet umiarkowane ilości białka... Mam nadzieję, że to mnie nie spotka
Udanego wejścia w Nowy Rok życzę D
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 11:02   #4795
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Hej dziewczyny, ja wpadlam tylko zyczyc wam udanej zabawy w Sylwestrową noc i uciekam sprzątać i na rowerek


Ninaad
pochwal sie koniecznie swoją wersją placków
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 11:09   #4796
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

[1=1111c4b9c157e15532fa9e2 7a07e9b9b22376b0b_6593527 3b71bb;10284294]
Ninaad
pochwal sie koniecznie swoją wersją placków[/quote]
zdjęcia nie mam i póki co nie będzie, bo wszystkie placuszki zjedzone. Moja wersja była bardziej "oszczędna" niż Twoja: starty seler+cebulka+papryka+prz yprawy (bazylia, tymianek, oregano, czosnek)+2 jajka. Wyszła mi z tego placki na 2 dni. Seler jest bardziej suchy niż np cukinia, więc pierwsze placki trochę mi się rozpadły na patelni, ale szybko doszłam do wprawy i wszystko było w porządku. Następnym razem coś pozmieniam na pewno
PS Jak mi się nie chce w pracy dzisiaj siedziec- no ale dzis tylko do 13, wiec nim sie obejrzę bedzie czas, żeby się zbierac do domku
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 14:10   #4797
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

hej
szybko tylko przjezalam postyt

zalatana jestem maxymalnie

jedzenia nakupilysmy pelno smieci i zjemy to we 2;/ bezsensu ale coz

lece sie prysznicowac myc balsamowac fryzowac malowac

szczescliwego nowego roku dziewczyny zeby wam sie wszystie marzenia spelnily i zeyscie sie nie ugiely pod noworocznymi postanowieniami bo ja nie zamierzam
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 15:17   #4798
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Dziewczyny,

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Oby spelnily sie wasze marzenia, zdrowko dopisywalo, nie brakowalo pieniazkow i obyscie czuly sie zawsze piekne
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 15:34   #4799
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

No dziewczyny. Szczęśliwego Nowego Roku!

Mój sylwester na szczęście będzie zdrowy i zgodny z sb, ale ile musiałam o to walczyć Spędzam go z przyjaciółką Prze chwilą zjadłam śniadanie, o 19 zjem 2 śń, później o 22 obiad , o 1 podwieczorek a o 4 kolacje . Zrobiłam sobie szaszłyki i sałatkę gyros, a na miejscu zrobimy placuszki serowe.

A teraz zmykam się przygotowywać i kończyć szaszłyki.

Jakbym jeszcze nie miała @, to by było wyśmienicie
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-31, 15:40   #4800
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część VI ::..

Moje kochane plażowiczki Wszystkiego najlepszego i szczęśliwego Nowego Roku!!!



Ja dziś będę grzeczna i nie mam zamiary grzeszyć ew. troszkę piernikiem SB
Z drinków to jedynie szampan i ew. kieliszek schłodzonego winka i wszystko....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg happy-new-year-wallpaper.jpg (27,5 KB, 60 załadowań)
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2008-12-31 o 15:42
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.