Pytanie O WYNAGRODZENIA! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-25, 13:30   #1
bukowina
Raczkowanie
 
Avatar bukowina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 207
Question

Pytanie O WYNAGRODZENIA!


Mam pytanie do zatrudnionych wizażystek, które dobrze orientują się w płacach w tej branży:
Jestem świeżo dyplomowaną wizażystką-stylistką. Właśnie wczoraj odbyłam rozmowę o pracę w salonie INGLOT. Mam podjąć pracę na umowę-zlecenie i będę dostawać wynagrodzenia od godziny.
Zapytano mnie na tej rozmowie NA ILE SIEBIE WYCENIAM, ILE SOBIE ŻĄDAM OD GODZINY.

Niestety mam kiepską "orientację w terenie" i zupełnie nie wiem, co odpowiedzieć moim pracodawcom. Odpowiedź mam dać w sobotę - podać orientacyjną kwotę - ile chciałabym mieć płacone na godzinę.
ILE POWINNAM ZAŻĄDAĆ?? Jeśli ktoś potrafi mi rozjaśnić tę kwestię, byłabym baaardzo wdzięczna!!

Dla informacji jeszcze dodam, że mam pracować jako wizażystka-konsultantka sprzedaży - mam doradzać klientom, prezentować i dobierać kosmetyki, wykonywać makijaże.
Mam spore doświadczenie zawodowe i myślę, że duże umiejętności. Jednak wcześniej pracowałam głównie przy sesjach zdjęciowych - czyli zarobki na innych zasadach.

Z góry dzięki za pomoc!
bukowina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 17:07   #2
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Troszkę późno znalazłam Twój wątek,ale z tego co mi wiadomo,wizażystki-konsultantki zarabiają na początek ok 1300zł.Potem ta kwota wzrasta i wynosi ok 1800zl.

Dokładnie nie wiem,ponieważ też pracuję na innych zasadach ale z tego co zdązyłam się zorientować wśród znajomych te kwoty są mniej więcej takie.

Bukowino,napisz jak poszło(bo to dziś)
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 12:21   #3
monika1510
Raczkowanie
 
Avatar monika1510
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 86
GG do monika1510 Send a message via Skype™ to monika1510
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Do mnie tez dzwonili jakis Pan z Przemysla przyjechal i mam przyjsc na rozmowe...
daj znac jak Ci poszlo? i na jakich warunkach tam sie pracuje...jak cos wiesz
monika1510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 11:41   #4
bukowina
Raczkowanie
 
Avatar bukowina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 207
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Wielkie dzięki WARSZAWIANKO za odpowiedź!!
Niestety rzeczywiście trochę za późna ta odpowiedź- przeczytałam po fakcie...
Na rozmowie o pracę proponowaną przeze mnie pensję troszkę zawyżyłam - powiedziałam, że liczę na 1500 zł... Nie wiem, czy czasem nie zostało to trochę źle odebrane. Mogli pomyśleć "taka młoda, a już się tak ceni cwaniara..."
Powiedzieli też, że na początek mogą dać mi ok. 10 zł za godzinę; przy czym to praca na niepełny etat (inaczej się nie da - studiuję dziennie) czyli ok. 100 godz. miesięcznie = ok. 1000 zł.
Teraz mają się odezwać i zaprosić mnie na dni próbne... Oby się odezwali!
Jeśli się mi uda - na pewno zdam tutaj relację
Pozdr!
bukowina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 13:59   #5
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Bukowino Dobrze odpowiedziałaś.
Nawet bardzo dobrze-więc się nie martw.
Pracodawca na pewno lepiej na Ciebie spojrzał,że właśnie się cenisz.
Lepiej tę kwotę zawyżyć(oczywiście w granicach rozsądku ,nie palnąć 10 tys) niż zaniżyć.
Oczywiście daj znać jak już będziesz coś wiedziała.
OPzdrawiam
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 14:27   #6
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

I dobrze Bukowina, że się cenisz. Tak trzeba.
10 zł na godzinę to niewiele... praca makijażystki nie jest taka lekka. Ale zawsze to jakaś pewna płaca
Pracowałam jakiś czas w pewnym koncernie dostawałam 15zł za godzinę na rękę. I taka plotka - tyle dostawały dziewczyny ze Śląska, Warszawianki miały wyższą stawkę
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 17:20   #7
monika1510
Raczkowanie
 
Avatar monika1510
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 86
GG do monika1510 Send a message via Skype™ to monika1510
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

To i tak dobrze Ci zaproponowali...
ja bylam na rozmowie wczoraj i Pan sie mnie nie spytal o zarobki lecz powiedzial jakie sa w moim miescie... i szczerze bylam zawiedziona...

na 3/4 etatu to bylo "na reke" ok 630 zl plus jakis dodatek dla wizazystki za makijaze ok 200 zl :/ wiec zrezygnowalam poniewaz jak sobie obliczylam to by wyszlo mi 4 zl za godzine...plus ten dodatek... ale i tak jakos mnie to nie powalilo... mialam przysjc juz na jakies szkolenie odrazy ale dzis odmowilam...
monika1510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-02, 15:51   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Cytat:
Napisane przez bukowina Pokaż wiadomość
Mogli pomyśleć "taka młoda, a już się tak ceni cwaniara..."


Ja naprawde nie jestem wojujaca feministka, ale jak slysze takie teksty wobec kobiet, to mi sie cisnienie podnosi (a spokojna z natury jestem).

Przeciez poglad, ze ktos jest mlody i w dodatku plci pieknej to nie ma prawa dobrze zarabiac jest chamski, bezczelny i jawnie dyskryminujacy!

Jakie cwaniastwo. Wystarczy sprawdzic ceny mieszkan ( i to nie luksusowych willi), koszty transportu, jedzenia i ubrania (i nie mowie tu pierre cardin), aby miec pojecie, ze w naszym kraju ten zarobek nie da pelnej samodzielnosci. A nie kazdy ma wyposazonych i chojnych rodzicow.

No ale trzymam kciuki, zeby udalo Ci sie robic to co lubisz, bo w koncu praca to cos znacznie wiecej niz pieniadze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 20:43   #9
carroll
Raczkowanie
 
Avatar carroll
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 50
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Podbijam watek. Tym razem z innej strony.
Czy moglabym sie dowiedziec ile zarabia wizazystka na sesjach fotograficznych i na jakich zasadach jest oplacana?
Dzieki za wszelkie informacje.
carroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 00:44   #10
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie
 
Avatar AGATkA_eSZ
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 633
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

o, dobry wątek. sama bym sie chciala zorientowac jak stoją zarobki wizazystek we wszystkich miejscach, w jakich moga pracowac.
a swoja droga, moja kumpela pracuje jakos wizazystka i konsultantka pewnej firmy kosmetycznej i zarabia 16zł/h.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AGATkA_eSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 01:59   #11
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Ja wybieram sie do szkoly wizazu i tez chce potem pracowac w jakiejs firmie wiec takze interesuja mnie zarobki
Mam takze pytanie: ile zarabia wizazystka pracująca w tearze? Bo slyszalam ze podobno o wiele wiecej niz w jakiejs firmie czy na sesjach zdjeciowych. Ale nie jestem pewna, dlatego prosze o odpowiedź!
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 12:31   #12
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie
 
Avatar AGATkA_eSZ
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 633
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

wlasnie wlasnie pisac o wszystkim co wiecie bo wizazystka ma jednak wiele mozliwosci 'le kasa nie w kazdej branzy jest taka sama.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AGATkA_eSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 21:29   #13
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Podbijam
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 08:10   #14
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Już nie przesadzajcie dziewczyny z tymi pytaniami

Wizażystka to wolny zawód - każda charakteryzatorka czy makijażystka cennik z reguły ustala sobie sama. Czasem pracuje się na umowę o dzieło za tyle za ile zaproponują, czasem trzeba założyć działalnośc gospodarczą i wystawiać faktury na swoje usługi. A czasem jest to praca w "szarej strefie" Bywa, że pracuje się za darmo, albo za reklamę czy zdjęcia do portfolia.

Pooglądajcie cenniki w katalogu wizażystek.
Pracy też w tym zawodzie szukasz sama - raczej w urzędzie pracy nie znajdziesz ogłoszeń o poszukiwaniu charakteryzatorki do filmu np.
Więc na dobry początek w ramach nauki samodzielnego "poruszania w branży" można podzwonić np. po teatrach i popytać jak to wygląda, ile płacą itp a nie oczekiwać szczegółowych odpowiedzi w internecie
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 17:47   #15
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Ale czemu niby mamy nie pytac? Przeciez sa tutaj miedzy nami kobiety ktore pracuja w tej branzy wiec to chyba nie jest jakis problem odpowiedziec na prost pytanie
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 17:56   #16
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Ale czemu niby mamy nie pytac? Przeciez sa tutaj miedzy nami kobiety ktore pracuja w tej branzy wiec to chyba nie jest jakis problem odpowiedziec na prost pytanie
Po pierwsze nie napisałam, że macie nie pytać. Sama odpowiedziałam tyle ile wiem.

Uważam, że tą metodą niewiele więcej się dowiesz, starałam więc się podsunąć lepszą i wyjaśnić też dlaczego te pytanie wcale nie jest proste.

Cóż - kto pyta nie błądzi - nie wtrącam się więcej
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 10:45   #17
bukowina
Raczkowanie
 
Avatar bukowina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 207
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Ja - założycielka wątku pracuję teraz w dwóch firmach. Od tamtego czasu, gdy byłam prawie że zielona w tych kwestiach, teraz już wiem co nieco I chętnie zdradzę Wam moje stawki, jako że - też kiedyś bardzo potrzebowałam takich informacji.

W Inglocie - jako wizażystka, konsultantka sprzedaży - pracuję na umowę zlecenie, płacą mi od godziny. Wyrabiam niecałe sto godzin miesięcznie. A moja stawka od godziny to 10 zł.
W firmie, robiącej sesje, zdjęcia reklamowe, fotografie do banku zdjęć, zarabiam 200 zł za dzień zdjęć - tj. ok. 6-ciu godzin pracy i ok. 6-ciu makijaży.
Stawki za moje prywatne zlecenia to 90 zł na make-up ślubny; 70-90 za wieczorowy (zależy jak bardzo wymyślny); 50 za dzienny i próbny.


Nie są to może największe pieniądze. Ale zważywszy na to, że jestem bardzo młoda, a dyplomowaną wizażystką jestem dopiero od roku (czyli właściwie wciąż uważam się jeszcze za początkującą) - jestem naprawdę baaardzo zadowolona z moich zarobków. Tym bardziej, że jeszcze studiuję dziennie inny kierunek i mogę spokojnie łączyć pracę ze studiami.

Teraz też jestem pewna jednego - trzeba się cenić i zawsze żądać stawek wyższych niż niższych! Pamiętajcie o tym!
Życzę wszystkim wizażystkom na starcie - powodzenia!


bukowina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 15:23   #18
carroll
Raczkowanie
 
Avatar carroll
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 50
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Dziekuje Bukowina
Czy ktos jeszcze podzieli sie z nami swoimi zarobkami?
carroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 21:56   #19
Barbara079
Raczkowanie
 
Avatar Barbara079
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 134
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Dobry watek
kązdy początkujący potrzebuje rozeznania, zeby wiedziec ile rządać
i zeby nie pracować za pół ceny

W firmach kosmetycznych zarabia sie srednio 10-20zł na godzinę
makijaże slubne, wieczorowe srednio 100zł, dzienne przeciętnie 50zł,
analiza kolorystyczna srednio 300zł ...
Barbara079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 13:57   #20
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

bukowino
Czy moglabys napisac jaką szkole/kurs, skończyłaś? Szukam czegos od dawna ale boje sie trafic na kiepskie szkolenie za duze pieniądze
Prosze napisz
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 10:07   #21
Wow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Witam,
jutro wybieram się na rozmowę w sprawie pracy w charakterze wizażystki do salonu urody. Jeśli padnie pytanie o wynagrodzenie to jaka stawkę godzinową mogę podać? Ewentualnie jeśli miałabym pracować na procent od makijażu to jaki % mogę podać?

Bardzo zależy na w miarę szybkich i konkretnych odpowiedziach

Z góry Wam dziękuję.
Wow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 13:02   #22
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie
 
Avatar AGATkA_eSZ
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 633
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

sama ustalasz jakieś swoje stawki makijażowe, ile za makijaz dzienny, wieczorowy, slubny-za godziny za pewne nie będą Ci płacić. bo też nie będziesz malowac całymi dniami i codziennie, bo nie ma takiego zapotrzebowania. Wiec za pewne będziesz albo oddawać procent od każdego makijażu [ale niestety nie powiem Ci ile mozesz zaproponowac. ja też miedzy innymi tak pracuje, ale to troche inaczej u mnie wygląda, bo to salon znajomej], albo zaproponują Ci miesięczne płacenie 'czynszu' za stanowisko. To, co jest opłacalne, zalezy od tego, czy salon ma wiele klientek, dobra renome. Bo i tak, tak jak mowie, nie bedziesz tam bardzo czesto bywać, bo babki zazwyczaj maluja sie od okazji, nie na codzien. Wiec takie wykupienie stanowiska moze okazac sie nieoplacalne. Musisz sobie to sama skalkulować. Czy sama masz powodzenie wśrod klientek i sama mozesz je np. do salonu zapraszac, czy salon ma duzo klientek chetnych na makijaz, czy w ogole jest odwiedzany, w jakim miejscu w miescie sie znajduje. I czy w ogole zarabialabys tyle, ze moglabys placic za stanowisko. Bo tez nie chcesz, zeby wyszło tak, że zarobisz tylko tyle ile kosztuje stanowisko i dla siebie nie bedziesz mieć nic. Albo co gorsza nie zarobisz na stanowisko i bedziesz musiała dopłacać.
Moim zdaniem najlepszy układ to jest oddawanie procentów od makijażu. Gdzieś słyszałam, że to jest 30%, ale nie powiem Ci dokładnie i czy na pewno. Pomyśl też, czy i to Ci się opłaca. Bo może lepiej jest ogłaszać się samej i jeździć do klientek, bądź przyjmować je w domu. Przynajmniej nie musisz nikomu oddawać części kasy.
Powodzenia
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AGATkA_eSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.