Grecja - praktyczne porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-23, 11:22   #1
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694

Grecja


Kochane moje, czy któraś z Was była może na wakacjach w Grecji?
A jeżeli tak, to gdzie?
Jakie miejsca polecacie, jakie wyspy są warte "zakotwiczenia"?
Jak już jechać, to gdzie? Interesują mnie: zabytki (I miejsce), ładne plaże (heh, nie cierpię plaży), oraz słynne białe domki w zalanych światłem wioskach (swoją drogą, czy takie magiczne miejsca jeszcze istnieją, czy tylko turyści i komercha?)
I oczywiście, co, jak już się jest na miejscu? Jedzenie, rozrywki, co polecacie?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 11:42   #2
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: Grecja

Bywam tam co roku ale u przyjaciół...Kocham Grecję całym sercem Grecja cała jest magiczna, ludzie wspaniale uczynni,mili,przyjaźni,go ścinni nastawieni do świata i innych. Bardzo lubią Polaków (co rzadko się niestety na świecie zdarza )Krajobraz taki jak na widokówkach:turkusowe morze i biale domki... Znam Grecję i Greków troszkę inaczej niz przeciętny turysta bo prywatnie , bywam na ich uroczystościach i imprezach (coś wspanialego)..nawet coś już tam mówie po grecku...Co Ci poradzić?? Objazdówki są ciężkie + upały...Ja właśnie bywam w takiej miejscowości co to nie ma tłumów i turystów a liczba mieszkańców nie przekracza 2tyś.. plaże nie zatłoczone (kamieniste )..Musisz popytać w biurze podróży o takie miejsze miejscowości chyba że chcesz prywatnie to polecam: Lamię, Kameną Vourlę.. (kierunek Termopile)..co jeszcze..Kalambaka k.Meteorów...
Pozdrawiam
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 11:56   #3
fuzzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 66
Re: Grecja

ostatnie wakacje spędziłam właśnie w Grecji, na wyspie Kos - bosko było! Malutka wysepka, ale jest też sporo do zwiedzania (zabytki! ), można robić wypady na inne pobliskie wysepki. Wcześniej byłam na Chalkidiki i Riwierze Olimpijskiej, ale duuużo fajniejsze są malutkie, greckie wysepki, to jest to!
__________________
pozdrawiam...
fuzzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 12:14   #4
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Grecja

Ja byłam 2 razy na Krecie i na pewno tam jeszcze wrócę, może nawet w tym roku. Kreta jest cudowna, magiczna, piękna. . Niesamowite krajobrazy (wąwóz Samaria-koniecznie !), dzika przyroda, przemili ludzie, piękne plaże (laguny Elafonissii i plaze Vai - jak na Karaibach ) Szczególnie godne polecenia są okolice Rethymnonu i Chanii, Heraklion jest moim zdaniem nieciekawy, trochę zaniedbany i zawalony turystami. Z Krety można zrobic wypad na Santorini (polecam, urokliwe miejsce), pozwiedzać trochę starych klasztorów, pałac w Knossos, w sumie z zabytkami to chyba najgorzej .
Ale i tak warto pojechać bo jest cudowna, aaach jak bym tam chciała teraz być
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 12:22   #5
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Grecja

Ja bylam 3 lata temu na riwierze Olimpijskiej, 100 km od Salonik =) Wspaniale miejsce, choc jak wiekszosc Grecji zatloczone. Za daleko do Aten, wiec sie tam nie wybralismy (lecz wszystko przed nami), za to polnoc Grecji jest przesliczna, przede wszytkim warto wybrac sie na olimp, meteory itp. My lubimy zwiedzac, nie tylko lezec brzuchem do gory na plazy, atam bylo co zwiedzac
Jakby co, to mam nawet zdjecia sprzed 3 lat gdzies na komputerze

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 12:37   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Grecja

kasiap napisał(a):
> Ja byłam 2 razy na Krecie i na pewno tam jeszcze wrócę, może nawet w tym roku.

Ja tyle samo razy i też mam zamiar wrócić . Zwiedziłam też Grecję kontynentalną - ale wysepki są ładniejsze

>Kreta jest cudowna, magiczna, piękna. . Niesamowite krajobrazy (wąwóz Samaria-koniecznie !), dzika przyroda, przemili ludzie, piękne plaże (laguny Elafonissii i plaze Vai - jak na Karaibach )

Nic ująć . Do tego jeszcze Gramvousa

>Szczególnie godne polecenia są okolice Rethymnonu i Chanii, Heraklion jest moim zdaniem nieciekawy, trochę zaniedbany i zawalony turystami.

Ja też preferuję zachód wyspy - mniej rozwinięty turystycznie, zielony.. Ach....... A miejscowości w pobliżu Heraklionu to takie "dyskotekowe miasta" przepełnione turystami, muzyką.. brrr.. tłok jak w Warszawie na Nowym świecie.

>Z Krety można zrobic wypad na Santorini (polecam, urokliwe miejsce), pozwiedzać trochę starych klasztorów, pałac w Knossos, w sumie z zabytkami to chyba najgorzej .

Tez polecam Santorini. Co do zabytków to trzeba uzbroić się w przewodnik

> Ale i tak warto pojechać bo jest cudowna, aaach jak bym tam chciała teraz być

Ja też!


Grecy są przemili, gościnni, uczynni...
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 12:40   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Grecja

cheetah napisał(a):
> Ja bylam 3 lata temu na riwierze Olimpijskiej, 100 km od Salonik =) Wspaniale miejsce, choc jak wiekszosc Grecji zatloczone. Za daleko do Aten, wiec sie tam nie wybralismy (lecz wszystko przed nami), za to polnoc Grecji jest przesliczna, przede wszytkim warto wybrac sie na olimp, meteory itp. My lubimy zwiedzac, nie tylko lezec brzuchem do gory na plazy, atam bylo co zwiedzac
> Jakby co, to mam nawet zdjecia sprzed 3 lat gdzies na komputerze
>
> Cheetah


Meteory Olimp - zamarzyła mi się znów podróż po Grecji
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-23, 12:45   #8
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Grecja

Jako miłośniczka Grecji mam w Ulubionych linki greckie . Może Ci się Joanneo przydadzą - oto kilka z nich.

http://www.greece.pl/polski/index.htm
http://www.cretainfo.gr/LocPage.asp?LocId=1
http://www.ellada.net
http://grecja2004.webpark.pl/#
http://grecja.home.pl/midy.htm
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 12:46   #9
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: Grecja

Oj Kreta jest dzika , bardziej uboga od innych greckich wysp ale wspaniała !!! Najlepiej wynająć samochód ( około 250 zł na głowę jeżeli samochód wypozyczą 4 osoby na 6 dni ) i zwiedzić całą wyspę wzdłuż i wszerz a jak się nie da to busem
kasiap napisała :
>Ja byłam 2 razy na Krecie i na pewno tam jeszcze wrócę, może nawet w tym roku. Kreta jest cudowna, magiczna, piękna. . Niesamowite krajobrazy (wąwóz Samaria-koniecznie !), dzika przyroda, przemili ludzie, piękne plaże (laguny Elafonissii i plaze Vai - jak na Karaibach ) Szczególnie godne polecenia są okolice Rethymnonu i Chanii, Heraklion jest moim zdaniem nieciekawy, trochę zaniedbany i zawalony turystami. Z Krety można zrobic wypad na Santorini (polecam, urokliwe miejsce), pozwiedzać trochę starych klasztorów, pałac w Knossos, w sumie z zabytkami to chyba najgorzej .
Ale i tak warto pojechać bo jest cudowna, aaach jak bym tam chciała teraz być

Elafonisi - woda tak przezroczysta jak na Mauritiusie ludzie maszerują W WODZIE od jednej wysepki do drugiej , ciekawe i świetna frajda . Nurkowanie - same kolorki , pod wodą kolorowe bajeczne stonogi , rozgwiazdy Wspaniałe miejsce i różowy piasek . Obowiązkowo wąwóz Samaria . I samochodem wycieczka w wysokie ogromniaste góry - w drodze od Rethymnonu do Elafonisi a na drodze pełno kóz , greczynek w czarnych strojach miło , wspaniale i gościnnie .

Miasto Rethymnon - wenecka twierdza jest wizytówką miasta ( o ile mnie pamięć nie myli ) , Chania też fajne miasto pełne weneckich , tureckich pamiątek , oczywiście Santorini obowiązkowo bo blisko .

WYKOPALISKA W KNOSSOS - niesamowita przygoda frajda dla historyków i muzea w większych miastach pełne skarbów

Kreta jest bardziej skalista i jest tu mniej zieleni niż na innych wyspach ale ma w sobie cudowną moc . Tylko najgorsze są cykady - tego się brzydzę okropnie . I tylko w Grecji samemu zwiedzać - żadnych wycieczek !!! I nic tylko objadać się tzatziki jak ja uwielbiam greckie pomidory i tzatziki

I titać klaksonem !!! Obowiązkowo - uwielbiam to ponieważ w Polsce nie można a tam titają bez przerwy przed zakrętem , po zakręcie , na znajomych , kiedy chcą wyprzedzić itd
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 13:03   #10
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Re: Grecja

Byłam 3 lata temu-to była kolonia Miejscowość nazywała się Leptokaria (na Riwierze). Widziałam Ateny i Meteory. To było moje wielkie marzenie, zobaczyć Grecję Spełniło się...chcę tam jeszcze kiedyś wrócić i zobaczyć więcej Aż się rozmarzyłam
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 13:40   #11
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Grecja

sarenka napisał(a):

> Nic ująć . Do tego jeszcze Gramvousa

Niestety Gramvousy nie widziałam, spóźniliśmy się na prom . Za to pojechalismy na Falasarnę, cudna

> > Ale i tak warto pojechać bo jest cudowna, aaach jak bym tam chciała teraz być
> Ja też!
Podobno Kreta najpiękniejsza jest w maju, kwitnie mnóstwo kwiatów, m. in. dzikie kreteńskie cyklameny i w ogóle jest bardzo zielono

Wklejam parę moich fotek które pstryknęłam na Krecie - Falasarna, Chania i słynne koniki w kapeluszach (troche nie widac na zdjęciu ), klasztor Moni jakiśtam , plaża Vai(no dobra ta z Vai to pocztówka ) i Santorini (to juz moja fotka).

Normalnie wprawiłyście mnie w taki nastrój że dzis na obiad robię horiatiki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg falasarna.jpg (20,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kreta1.jpg (19,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kreta3.jpg (25,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg vai.jpg (15,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg santorini.jpg (15,7 KB, 15 załadowań)
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-23, 18:51   #12
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Grecja

Dziewczynki kochane jesteście! Biegnę wydrukować wątek, bo jutro mamy się decydować Dziękuję bardzo, i za linki ( Sarenka ), i za wszystkie Wasze rady. Dokładnie o to mi chodziło . Nie ma jak Wizażanki

Cheetach, aż nie śmiem prosić, masz jeszcze mojego maila? jakbyś chciała się podzielić, to bardoz chętnie obejrzę Grecję Twoimi oczami Szczególnie, że od kilku dni piszę pracę po 11 godzin dziennie, i trochę mi odbija
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 12:04   #13
merigold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 415
Re: Grecja

ja tez bylam na Krecie!! i tez bylam zachwycona!!
w tym roku planowalam wybrac sie, chyba na chalkidiki lub jakas wyspe, chcialabym aby bylo trcohe zwiedzania [samodzielnie] ale tez czysta plaza+ woda, nie zadne tlumy i dyskoteki... odradzano mi riwiele olimpijska... Niemniej jednak nie wiem co z tego wszytskiego wyniknie, bo jak zpobaczylam, jak strasznbie skoczyly ceny wycieczek, to sie zalamalam
gdybyscie mialy/ natknely sie na linki do jakis ciekawych ofert, to podeslijcie pliiiiz!!
merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 19:40   #14
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Grecja-internetowe biura podróży

A czy możejeszcze któraś z Was wie,jak najlepiej znaleźć wycieczkę w internecie? Szukamy bardzo last minute, na następny weeken, i nie wiemy, jak się za to zbarać - tzn. grzebiemy w onetowskim pascalu i innych miejscach, ale jakos nam nie wychodzi - czy któraś z Was wie, gdzie się internetowo udać, do jakiego biura?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 21:45   #15
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: Grecja-internetowe biura podróży

Kiedy jedziesz do Grecji? ja kocham Grecję i Greków (moj facet jest Grekiem) i znam wiele boskich miejsc. Chętnie Ci coś polecę tylko nie wiem czego dokladnie szukasz i kiedy chcesz pojechac.
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-07, 10:06   #16
Andziula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 283
Re: Grecja-internetowe biura podróży

jak dla mnie to Gramvousa jest zdecydowanie przereklamowana i zbyt droga (40 euro za osobę przy zorganizowanej wycieczce),na statku pełno ludzi (około 400osób na jednym a na wyspę płyną trzy w tym samym czasie),potem na samej wyspie jak i w zatoce Balos,która jest jednakowoż celem wycieczki jest zdecydowanie zbyt wiele ludzi,no chyba że komuś to odpowiada,z twierdzy na Gramvousie pozostały właściwie tylko mury,zdecydowanie artakcyjniej wygląda od strony morza niż jak już sie tam człowiek wdrapie (20 min schodami w górę) ,a sama zatoka Balos jak i jej plaże sa niezbyt czyste,poza tym woda jest tam tak płytka,że najwiekszą atrakcje mają tam dzieci,amatorzy nurkowania raczej nie skorzystają,z całej wycieczki największą artakcją dla mnei był sam rejs
mimo wszytko warto sie tam wybrac,ale my żałowaliśmy że nie wybraliśmy sie tam sami ,a mozna było-samochodem trzeba pojechac do Kastelli Kissamos,potem do portu i tam kupic bilet-rejs za 10 euro (to juz można sobie obliczyc ile zostaje w kieszeni)
Andziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:25   #17
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
wakacje->-grecja->>paralia:)

hej dziewczyny pisze z pytaniem czy ktoras z Was byla moze w Grecji, (a dokladniej w Parali we wrzesniu wyjezdzam z przyjaciolka wlasnie w to miejsce i chcialabym sie dowiedziec jak najwiecej o nim, a takze o Grecji, Grekach jakis zwyczajach itp:P fajnie by bylo gdybyscie zechcialy sie podzielic swoimi doswiadczeniami pozdrowki
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:33   #18
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Hej
Ja byłam w Grecji 2 lata temu. Co prawda w miejscowości Olimpic Beach ale znajduje się ona koło Paralii więc przeszłam się tam na nogach (to bardzo blisko). Spacerowałam tam po mieście i musze przyznać,że to miasto nie było za fajne. Być może jest ładne ale gdzieś w centrum czy przy plaży.

Co do Greków to są mili,ale faceci strasznie zaczepiają,chcą się umówić itp.- niektórym dziewczynom może to pasować

Tutaj masz troszeczkę więcej o Paralii,wiadomo że zachęcajaco

"Paralia - miejscowość turystyczna położona około 7 km od Katerini stolicy regionu Pieria.
To niewielka miejscowość, ale jedna z najbardziej znanych na Riwierze Olimpijskiej
Paralia przyciąga turystów swą beztroską, gwarem dobiegającym z licznych klubów, kawiarni, szalonych dyskotek i tawern, które oferują potrawy "prosto z morza".
Jest też znakomita bazą wypadową na wycieczki fakultatywne, by podziwiać najpiękniejsze zabytki starożytnej Hellady i średniowiecznego Bizancjum lub udać się na zakupy.
Pobliskie bazary i sklepy oferują turystom rozmaite towary: ryby, świeże owoce, wina oraz pamiątki, które będą miłym wspomnieniem z wakacji w Grecji."


Pozdrawiam
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 22:16   #19
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ja byłam i nie polecam
Napisz jakich informacji konkretnie potrzebujesz
Mam nadzieje ze nie jedziesz z FunClubem
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-23, 13:10   #20
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

dzieki dziewczyny za odzew Rock_Fanka, te informacje brzmią bardzo interesująco boje sie tylko ze w rzeczywistosci moze nie byc tak kolorowo;p szczegolnie ze mowisz, ze miasto nie bylo za fajne:/

bardotka_a dlaczego nie polecasz? nie jade z FunClubem chcialam sie dowiedziec czegos o tym miescie ale tez o samych Grekach no i troszke sie zmartwilam, ze odradzasz...
pozdrawiam
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 13:39   #21
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ja byłam tam ale jeszcze przed wprowadzeniem euro Było strasznie tanio i bardzo fajniue, ale były to czasy kiedy szczytem marzen Polaków była Łeba, a Paralia wolna była od 'bumu' turystycznego, teraz wiele się zmieniło, więc chyba nie pomogę
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 14:17   #22
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Ariadna86
dzieki dziewczyny za odzew Rock_Fanka, te informacje brzmią bardzo interesująco boje sie tylko ze w rzeczywistosci moze nie byc tak kolorowo;p szczegolnie ze mowisz, ze miasto nie bylo za fajne:/

bardotka_a dlaczego nie polecasz? nie jade z FunClubem chcialam sie dowiedziec czegos o tym miescie ale tez o samych Grekach no i troszke sie zmartwilam, ze odradzasz...
pozdrawiam
Ja odradzam bo nie lubie takich miejsc. Jak dla mnie rownie dobrze mozna pojechać nad nasze polskie morze i jest to samo. Ja lubie taka prawdziwa Grecje z klimatem a tam same hotele, sklepy z futrami i nic wiecej ciekawego. Ale może tobie sie akurat spodoba. Jeśli jedziesz tam z zamiarem dobrej zabawy (dyskoteki imprezy itp ) to myśle, że bedzie Ci sie podobało.
Co do Paralii W samym centrum stoi kościół( za którym jest plaża i tam opalaja sie panie topless ) Jest dam sporo tawern(takich typowo aby usiasc i cos zjeść, najwięcej tych gdzie serwuja Gyrosy) i barów( na drinka ) 2 dość duże dyskoteki w tym jedna na dachu.
Troche problemu jest zeby znaleźć miejsce na plaży. Właściwie o 9.00 nie ma już miejsc, kazdy leży sobie na glowie. I tu proponuje przejsc sie w strone Olimpic Beach tam jest bardzo szeroka przyjemna plaza, na której nie ma takiego tloku(ok 5-10 minut drogi od kościoła)
A co do Greków to fantastyczni ludzie, (Grecy maja słabość do blondynek )
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 15:02   #23
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Dzieki dziewczyny
Bardotka_a, rzeczywiscie, mam zamiar dobrze sie bawic wiec mam nadzieje ze bedzie ok Na pewno skorzystam z rady co do Olimpic Beach
pozdrowki
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 15:07   #24
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Ariadna86
Dzieki dziewczyny
Bardotka_a, rzeczywiscie, mam zamiar dobrze sie bawic wiec mam nadzieje ze bedzie ok Na pewno skorzystam z rady co do Olimpic Beach
pozdrowki
No własnie tak myślałam ja tam jeżdże ze względu na "klimat" lubie takie białe domki, wąziutkie uliczki nie lubie jak jest za duzo turystów.
Ale jeśli chodzi Ci o zabawe to Paralia jest odpowiednia, jak tam wyladowałam też się nieźle wybawiłam
Udanych wakacji
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 16:02   #25
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Bylam i polecam
Jest plaza i piaszczysta i kamienista-wiec do wyboru do koloru:P:
Miasteczko jest bardzo fajne.
Oczywiscie ruch zaczyna sie pod wieczor i jest wtedy naprawde mnostwo osob.
Super tawerny,dobre jedzenie i fajne kluby.
A jeden szczegolnie fajny z basenami w srodku Atlantida
Ja w kazdym razie pobyt tam wspominam naprawde bardzo,bardzo dobrze i napewno kiedys tam wroce
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 08:31   #26
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Ja byłam tam ale jeszcze przed wprowadzeniem euro Było strasznie tanio i bardzo fajniue, ale były to czasy kiedy szczytem marzen Polaków była Łeba, a Paralia wolna była od 'bumu' turystycznego, teraz wiele się zmieniło, więc chyba nie pomogę

Hm...no właśnie. Tam jest teraz bardzo drogo

Co do plaż to ja zauważyłam,że są bardzo wąskie. Chodniki również.
Ale nie będe ci odradzała,ponieważ nie byłam w Paralii pobytowo i nie widziałam jej całej
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 08:51   #27
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
chcialam sie dowiedziec czegos o tym miescie ale tez o samych Grekach
Grecy to super mili ludzie, jesli bylas we Wloszech to bedziesz wiedziec o co chodzi Mowia po angielsku, znaja i lubia Polakow, choc polscy turysci nadal nie sa tam 'najwazniejsi' Nie sa tak natretni jak Wlosi, lubia sie bawic Sa uprzejmi, ale mialam tez 'szczescie' trafic na gburowatych osobnikow

Z Grecji koniecznie przywiez sobie jesli lubisz:

= Orzechy wloskie zalane miode - pycha W ogole slodycze z miodem sa tam wysmienite.

= Ouso - anyzowa wodke - wlasnie widze, ze jestes pelnoletnia Dobra jest szczegolnie po obiedzie na trawienie.

=Oliwe z oliwek produkowana z dodatkami np. papryka, cynamonem, pieprzem itp.

= Koniecznie zjedz gyrosa w jakiejs malej knajpce w okolicy, nie w tych super kurortach

__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 08:55   #28
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez magdziaS
Grecy to super mili ludzie, jesli bylas we Wloszech to bedziesz wiedziec o co chodzi Mowia po angielsku, znaja i lubia Polakow, choc polscy turysci nadal nie sa tam 'najwazniejsi' Nie sa tak natretni jak Wlosi, lubia sie bawic Sa uprzejmi, ale mialam tez 'szczescie' trafic na gburowatych osobnikow

Z Grecji koniecznie przywiez sobie jesli lubisz:

= Orzechy wloskie zalane miode - pycha W ogole slodycze z miodem sa tam wysmienite.

= Ouso - anyzowa wodke - wlasnie widze, ze jestes pelnoletnia Dobra jest szczegolnie po obiedzie na trawienie.

=Oliwe z oliwek produkowana z dodatkami np. papryka, cynamonem pieprzem itp.

= Koniecznie zjedz gyrosa w jakiejs malej knajpce w okolicy, nie w tych super kurortach

Gyrosy są pyszne dlatego polecam
Ja miałam taką sytuację w jednej z knajpek,że razem z mamą zamówiłyśmy sałatkę grecką a do tego dali nam chleb i wodę. I potem na rachunku była wyższa cena! Okazało sie,że ten chleb i woda były płatne mimo,że nawet tego nie tkneliśmy
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:00   #29
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Widzisz jest taka tradycja, ze czasem dodaja cos od siebie. Ja dostalam kilka razy gratis: ouzo, frappe, ciasto wszytsko gratis. Ale zdaza sie tez tak, ze jesli przyjmiesz to wszytsko, nie spytasz dlaczego dostalas, to sprzadawca moze kazac za to zaplacic, niestety. czasem grecy na tym oszukuja
Zalezy na co trafisz.
Woda do kawy zawsze jest gratis, taki jest zwyczaj. W poludniowych krajach kawe [szczegolnie espresso ] popija sie woda, glownie dlatego, zeby: przeplukac usta, ale powodow jest wiele, kazdy mowi cos innego
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:06   #30
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez magdziaS
Widzisz jest taka tradycja, ze czasem dodaja cos od siebie. Ja dostalam kilka razy gratis: ouzo, frappe, ciasto wszytsko gratis. Ale zdaza sie tez tak, ze jesli przyjmiesz to wszytsko, nie spytasz dlaczego dostalas to sprzadawca moze kazac za to zaplaci, niestety. czasem grecy na tym oszukuja
Zalezy na co trafisz.
Woda do kawy zawsze jest gratis, taki jest zwyczaj. W poludniowych krajach kawe [szczegolnie espresso ] popija sie woda, glownie dlatego, zeby: przeplukac usta, ale powodow jest wiele, kazdy mowi cos innego
No tak...ale myślałyśmy,że ta woda i ten chleb są jakby w cenie. Cóż. Niezły sposób na zarabianie pieniędzy
Ariadna gdybyś była w Paralii i miała ochotę przejść się lub nawet pojechać do Olimpic Beach (to naprawdę blisko) to polecam
Tylko lepiej wziąść ze sobą kasę bo jest tam mnóstwo sklepów
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 13:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.