Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-06-08, 16:40   #31
lena0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9
Lightbulb Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Czesc dziewczyny, mam nadzieje, ze jeszcze zagladacie na to forum

Własnie zamierzam usunać mój wspaniały tatuaż z dolnej części brzucha. Zapisałam się na konsultacje do chirurga plastycznego, który stosuje chyba zabieg zcierania laserem wierzchnich warstw skóry. Niestety, jeśli tego zabiegu nie pokryje NFZ to raczej nie będzie mnie stać na zapłacenie ok. 1000zł Nie wiem ile dokładnie zabiegów musiałabym wykonać i ile kosztuja, podałam tą sumę orientacyjnie.

Mam pytanie odnośnie ost. wypowiedzi o usuwanie tym laserem za 180zl (!) Orientujesz się może jak dokładnie nazywa się ta metoda? Robisz to u chirurga, w szpitalu, u kosmetyczki? Może byłoby to wyjście dla mnie? Jestem z Torunia.

Please, odpowiedzcie,
pozdrawiam
lena0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-10, 08:04   #32
Kazetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Hej. Z tego co zdążyłam się zorientować, to to zdzieranie laserem, o którym piszesz, to inaczej zabieg laserem CO2, który odparowuje niejako skórę razem z barwnikiem. Nie wiem co Ci powiedział ten lekarz, ale po tym zostają blizny, bo skóra wypala się, no chyba że nie jest to to o czym myślę. Ja swój zabieg będę robiła w Centrum Laserowym Politechniki Łódzkiej, metodą, która wymaga, w zalezności od 1 do 3 zagiegów, ale daje lepsze efekty kosmetyczne, bo blizny są jak po poparzeniu 1 stopnia z czasem znikające (przynajmniej tak twierdzi lekarz, sama na sobie zobaczę za dwa tygodnie), jest mniej inwazyjna. Jedno naświetlanie, ok. 10 min., kosztuje 180 zł., wszystko zależy rzecz jasna od wielkości tatuażu i tego gdzie go robiłaś (studio czy ktoś amatorsko). Tu raczej nie ma możliwości sfinansowania przez NFZ, ale myślę, że jeżeli nie jest to duże to kosztowałoby Cię to ok. 400-500 zł (2 zabiegi po 180 + konsultacja 60 zł.) plus ew. koszty dojazdu. Nazwy metody niestety nie znam, dowiem się za dwa tygodnie.
Pozdrawiam. W razie czego pisz.
K.
Kazetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-10, 08:52   #33
Izkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 59
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

stronwitam . Stronke wcześniej zostawiłam Ci mój adres . O tej metodzie , która będziesz miała usuwany tatuaż wiedziałam , ale chirurg powiedzial mi , że u mnie ten barwnik jest zdecydowanie za głęboko i ta metoda nie przyniosłaby oczekiwanego efektu( mó tatuaz jest niestety bardzo amatorski) Dlatego możliwe było tylko użycie laseru CO2 .Jestem w pełni świadoma tego , że blizny zostana , ale mam nadzieje , że z czasem będa coraz mniej widoczne. Oprócz tego mamy przecież tyle świetnych korektorów kamuflujących, że póki co mogę po prostu zakrywać bliznę ( próbowałam raz zakryć tatuaz , uwierz mi nie bardzo da radę )
Izkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-11, 08:18   #34
lena0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9
Smile Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Czesc

Dzieki za informacje. Bardzo jestem ciekawa jak nazywa się ta metoda za 180zl (nie wiem jak ją inaczej nazwać. Jak tylko sie tego dowiesz, to napisz to proszę na forum. Będę tu zaglądać z niecierpliwościa . Interesuje mnie jak duża blizna pozostanie. Z tego co tu czytałam, to możesz już coś na ten temat powiedzieć. Jestem z Torunia, więc wolałabym wiedzieć jak najwięcej zanim zdecyduję się jechać taki kawał na konsultacje.
Pozdrawiam L.
lena0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-13, 09:13   #35
Kazetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Hej.O metodzie dowiem się za dwa tygodnie, to Ci napiszę, to jest usuwanie laserem ATI albo coś takiego, w którym dobierany jest pigment Twojej skóry, kolor barwnika i pod wpływem lasera cząsteczki barwnika zostają rozbite na drobne,usuwane potem przez organizm. Blizna na pewno zostaje, ale tylko w miejscu gdzie był barwnik, bo laser ten nie uszkadza zdrowej tkanki. Podobno też wygląda to potem jak po poparzeniu u piekarnik, z czasem znika,choc pewnie nie do końca. A co do drogi, to ja jeżdżę do Torunia przynajmniej raz w miesiącu, to nie jest tak daleko .
Pozdrawiam
K.
Kazetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-14, 07:48   #36
lena0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

O.K. Dzieki za informacje, do nastepnego, pozdrawiam pa pa
lena0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-18, 17:44   #37
lalcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 10
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

dziewczymy podeslijcie zdjęcia po usunieciu tatuażu.
stoje przed decyzją usuniecia i chciałabym zobaczyć, jak bedzie wyglądać moja skora po zbiegu.
i.szczurek@wp.pl
powiedzcie która metoda jest najlepsza??
laserowe usuwanie prawda?
lalcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 21:53   #38
lena0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Ja tez bardzo chcialabym zobaczyc zdjecia, jesli macie takie luizami@poczta.wp.pl
lena0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 23:52   #39
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Iza a jak duzy miałaś tatuaż ?
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 07:19   #40
lalcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 10
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Mam, jeszcze nie usunęłam.
dwukolorowy wykonany u profesjonalisty, tylko miejsce jest beznadziejne - na brzuchu . powierzchnia ok. 7 cm x 2 cm
lalcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-20, 10:33   #41
niiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

czesc Kazetka,
ja równiez mam tatuaż nad kostką o wymiarach 4cm na 2cm.spontaniczny pomysł na wakacjach, który podobnie jak u Ciebie jest dość krępujący na spotkaniach służbowych a nawet na codzien już mi się znudził. Bardzo proszę jeśli jeszcze wglądasz w to forum i masz taką możliwość prześlij mi slad po Twoim tatuażu (co przedstawiał tak w ogóle?) i ewentualne namiary na tę klinikę. Do Łodzi nie jest tak daleko ode mnie jeśli to dziala to spadłaś mi z nieba
serdecznie pozdrawiam
niiel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-20, 15:05   #42
Izkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 59
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

tatuaż miałam jednokolorowy wielkości około 4x2 cm. ,tzn. jeszcze go mam , bo jestem dopiero w trakcie usuwania.
Izkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-21, 09:33   #43
lalcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 10
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Podeślij prosze zdjęcia skóry po usunięciu - nawet jeżeli jesteś w trakcie.
i.szczurek@wp.pl
cieszę się , ze ktoś wreszcie poruszył ten temat.
W jakiej klienice to robiłaś - daj link.
wszystkie jesteśmy wdzięczne za informacje. to dla nas duży problem .
pozdrawiam
lalcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-21, 09:57   #44
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

dla mnie to akurat nie problem, ja tatuaz mam od roku, zrobiłam w iweku 23 lat i byłam w 100% pewna ze tego chcę, pytałam, ot tak z ciekawości, na usunięcie mojego nawet nie byłoby mnie teraz stac przy takich kwotach
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-29, 09:10   #45
Kazetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Hej dziewczyny!!!
Jestem już po zabiegu usuwania tatuażu. Dla zainteresowanych to był laser IPL. Nie powiem, żeby nie bolało, ale dało się wytrzymać, co ważne, uszkodzeniu uległa tylko skóra z barwnikiem, więc nie mam niespodzianek dookoła. Teraz wygląda to trochę dziwnie, bo na tatuażu sa bąble, które z czasem zamienią się w strupki, a te zejdą razem z barwnikiem. Na razie swędzi niemiłosiernie, co znaczy że się goi Za miesiąc kolejna wizyta i mam nadzieję, ostatnia.
Odezwę się za jakiś czas i napisze jak to dalej wygląda.
Pozdrawiam!!!!
Kazetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-30, 07:07   #46
niiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

CZESC !!
Gratulacje! czekam na kolejne relacje.
pozdrowionka
niiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-11, 13:22   #47
Kazetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Hej.

Ufff, już chyba najgorsze mam za sobą. Gojenie się tej rany nie należy do najpiękniejszych widoków, zwłaszcza jak wszystko pokryło się bąblami. Teraz łuszczy się powoli ale przynajmniej juz nie swędzi tak niemiłosiernie, za to wygląda jakby się miało zagoić od nowa z tatuażem. Mam nadzieję, że tak tylko wygląda . Dam znać jak zacznie odpadać
Pozdrowionka.
Kazetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 09:24   #48
owocowka
Raczkowanie
 
Avatar owocowka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Witam. Ja też mam tatuaż i chce się go pozbyć jestem z Łodzi. Czy mogłabym dostać adres tej kliniki, gdzie usuwałaś tatuaż. Proszę, bardzo mi na tym zależy.
Mój e-mail: owocowka@tlen.pl
owocowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 23:13   #49
agi:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

hej ,ja również zamierzam usunąć tatuaż z ramienia ale boję sie pózniejszych blizn .Napiszcie jak goja się miejsca po zabiegu albo przeslijcie zdjęcia mój e mail:agnicha7@neostrada.p l .Jestem zdesperowana i marze żeby ten koszmarek zniknął z mojej ręki,ponieważ chciałabym wreszcie załozyć bluzkę na ramiączkach
agi:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-08, 12:39   #50
Joung
Przyczajenie
 
Avatar Joung
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

I jak blizny po usunięciu tatuażu? czy jest tak jak sie spodziewalas? Ja obecnie sie zastanawiam, ale mam obawy czy nosic dalej ten tatuaż, czy blizne po nim. Inreresuje mnie strasznie wynik koncowy, czyli blizna. Jak mozesz to napisz jaka metoda usuwalas i co stosowalas podczas tego procesu ( np: masci)
pozdrawiam (jezeli nie chcesz na forum to prosze na e-mail: joung@interia.pl

wygrzebalem w necie zdjecia po usunieciu tatuazu w jednej z warszawskiej kliniki. o to link:
http://www.elite.waw.pl/usuwanie-tatuaży/
powiem szczerze, ze jak mi ma zostac taka bllizna to wole nosic swoj tatuaz

Edytowane przez Joung
Czas edycji: 2005-08-08 o 12:43 Powód: dodatek
Joung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-09, 08:19   #51
lena0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Hej,
Bardzo chcialabym zobaczyc zdjecie po usunieciu, podaje mojego maila w razie jakbys mogle je wyslac: luizami@poczta.wp.pl pozdrawiam pa
lena0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 11:56   #52
Kazetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: usuwanie tatuaży-pomocy!!!

Hej dziewczyny!!!

Sorki, że tak długo, ale wakacje, urlopy, same rozumiecie...Tatoo usuwam w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej w Łodzi, na ul.Wólczańskiej, każda wyszukiwarka Wam to znajdzie. Jestem po drugim zabiegu, niestety nie mam zdjęc, zresztą nie chodzi Wam chyba o proces gojenia a o efekty, a na te trzeba będzie jeszcze, niestety, poczekać. Po pierwszym zabiegu, po bablach i opuchliźnie porobiły mi się strupki, z którymi odszedł barwnik, więc już coś niecoś widać...tzn. widać różową skórkę. Niestety, to wciąż za mało na usunięcie całego, więc miałam ostatnio następny zabieg. Proces gojenia się nie jest najprzyjemniejszy, ostrzegam od razu, ale myślę, że efekty warte są czekania i cierpliwego opatrywania ran...Zdjęcia zrobię jak wyjdzie już cały barwnik, bo teraz to wygląda nieciekawie. Lekarz mówił mi o 2-3 zabiegach w odstępach 4-6 tygodni, więc na usunięcie dajcie sobie około pół roku, niestety. A co do wyboru blizna czy tatoo, ja osobiście wolę bliznę, zwłaszcza taką jak po tym laserze, bo skóra w tym miejscu z czasem z różowej robi się normalna i na pewno mniej widoczna niż tatoo...są zresztą Contratubexy i inne takie...nie wiem jakie są motywy usuwania, ale blizna na pewno mniej zwraca uwagę niż tatoo...

Dam znać jak postępuje gojenie...

Trzymajcie się
Kazetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 02:05   #53
daniel20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18
Arrow Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ??

Błagam 3 tygodznie temu zrobiłem sobie tatuaż na ręce jest on dokładnie na miejscu gdzie płyną żyły . Jestem bardzo nie zadowolony wybrałem najprostszy wzór który mi sie strasznie nie podoba oraz jest on w tkim miejscu gdzie jest bardzo widoczny . Znalazłem na tym forum rozmowe pewnych Pań dotycząe tatuażu i chciałbym Je zapytac o rezultaty !!! Mam 20 lat zróbilem najwieksza głupote w życiu załuje tej nie przemyslanej decyzji . Błagam drogie panie jeśli zaglondacie tu prosze o kontakt . Znalazłem metode chemiczna usuwania tatuazu czy ktos moze potwierdzic jej skutecznosć ??

http://www.biomedyka.pl/usuwanie_tatuazu.htm

POMOCY !!!!!!!!

Edytowane przez daniel20
Czas edycji: 2005-08-28 o 16:05
daniel20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 12:27   #54
Izkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 59
Dot.: Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ??

Bardzo zaciekawiła mnie metoda opisana na tej stronie. Mój tatuaz jest usuwany laserem CO2 , a o tej metodzie słyszę pierwszy raz. Ciekawa jestem czy ktoś wie cokolwiek wiecej o tej metodzie i oczywiście o cenie.Czekam z niecierpliwością.
Izkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 12:54   #55
daniel20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18
Dot.: Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ??

Hej a co mozesz mi powiedziec metodzie CO2 czy zostana ślady po konturach ?? i ile płacisz za pierwszy zabieg . dzieki pa
daniel20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 13:02   #56
daniel20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18
Dot.: Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ??

Godzina Pracy Kosztuje 300 zł jedna godzina pracy . jednorazowe usuwa sie do 4 cm kwadratowych tatuazu . Pozostaje blizna po konturach ale niezbyt widoczna oraz skóra wtym miejcu jest jaśniejsza . Ilosc zabiegów zalezna jest od wielkości tatuazu i jak głeboko był wprowadzony barwnik .


Jesli ktoś zna sprawdzoną prosze sie podzielić , prosze . I powiedzieć mi jak wyglonda miejsce po usunieciu czy to sie rzuca w oczy .
daniel20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 13:22   #57
daniel20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18
Dot.: Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ??

http://www.conbio.com/medical/img/medlite/ba_tat3.jpg

Znalazłem fotke przed i po usunieciu wasnie wtym miejscu mam tatuaz 10 cm długi cały czarny czy ktoś wie gdzie można zrobić zabieg z takim efektem ??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ba_tat3.jpg (31,3 KB, 5235 załadowań)

Edytowane przez daniel20
Czas edycji: 2005-08-28 o 17:10
daniel20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 13:37   #58
daniel20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18
Dot.: Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ??

http://www.derma-puls.com.pl/a1d.htm

kto miał wykonywane usuniecie tatuazu lederem rubinowym ??

http://www.laser.wroc.pl/cennik-zmiany-pigmentowe/

oraz czy kotś moze mi powiedziec czy usuługi oferowane sa najwyzej jakosci info w linkach !!!!
daniel20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-28, 16:02   #59
daniel20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18
Dot.: Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ??

Hej wszystkim jak narazie widze ze sam sobie odpowiadam ale jakby kiedys coś szukał na temat usuwania tattoo to najlepsza metada jest wypalanie barwnika laserem poniewaz praktycznie nie zostawia sladów takze drogie dziewczyny i panie nie korzystajce z chemicznej lub plastycznej metody ponieważ chemiczna zostawia odbarwienie na skórze a także blizny a chirurg tez moze sie nie postarać .

Widziałęm takze na stronach amerykańskich ( kremy etc ...) łacznie stosuje sie go 1 rok do 1,5 . Żadnych środków niszczących skóre . Bardzo droga , długotrwała metoda i niesprawdzona chyba w Polsce .

na stronie art-medica.pl widziałem efekty laserowej metody i wyglonda to super takze ja sie decyduje na laser mam nadzieje ze bedzie dobrze !!!!!!!
http://www.art-medica.pl/gfx/laser_4.jpg



-------------------------------------------------------------------------

Pare Linków


http://www.art-medica.pl/usuwanie-tatuażu/

http://www.laser-studio.pl/cennik/

http://www.laser.wroc.pl/cennik-zmiany-pigmentowe/

http://www.lasermed.pl/uslugi.php

http://www.derma-puls.com.pl/d1.htm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg laser_4.jpg (42,2 KB, 2157 załadowań)

Edytowane przez daniel20
Czas edycji: 2005-08-28 o 17:15
daniel20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-28, 16:15   #60
noemi18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: strumien
Wiadomości: 221
Dot.: Tatuaż , JAk USUNĄĆ !!! I gdzie ??

Daniel to zycze Ci powodzenia, mam nadzieje ze żadne slady nie zostana. Przykro mi że nie moglam Ci pomóc, ale widze że założeniem tego wątku Ty pomożesz wielu osobom. Może także i ja kiedys skorzystam, bo sama mam tatuaż ,tylko mnie on sie podoba jak narazie i jest w malo widocznym miejscu.
Pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz życze powodzenia
noemi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.