Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-04, 20:48   #871
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Postępów nie ma. Były skurcze krzyżowe co 3 min, ale balonik nie wypadł, więc rozwarcie jakoś nie ruszyło za bardzo. A potem się rozjechały. Ogólnie nie śpię od 4, jestem okropnie zmęczona, jedynie udało mi się drzemać między skurczami co 10 min. :/ Cały dzień chodzę albo siedzę, bo mówili, żeby nie leżeć i nic.
Rozmawialam z położną i mówiła, że nawet jak cewnik nie wypadł to go rano wyjmą i może być opcja na oxy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 20:53   #872
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Patryka, dzięki. Właśnie najpierw tak myślałam, że to normalne, ale jednak lepiej się upewnić.
A duża kolejka była do szczepienia? Myślałam, że przypominające szczepienia są tylko Pfizerem 🤔 ale to może coś pomieszałam.


Im bliżej terminu, tym mam większe obawy czy sobie poradzę z opieką mad takim maleństwem. Niby chodziłam na zajęcia z położną, sporo czytałam, oglądałam filmiki, ale to tylko teoria, a praktyki nie było... Już teraz nawet części nie pamiętam, muszę chyba jeszcze raz pooglądać. Jakie macie rady?

Rozpakowane mamy, czy to przychodzi jakoś naturalnie?
Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Cichazabka jak postępy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie, dawno Cichazabka się nie odzywała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 21:05   #873
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Lawendowa,moje rady
1. Daj sobie czas na wzajemne poznanie
2. Słuchaj swojego dziecka
3. Nie daj sie zwariowac. Tzn,ze.jak w szpitalu mówia ze dziecko ma jesc co 3 godziny ( tym bardziej ze ja musialam wypełniać karte z tym co jadl.io ktorej) a on chce jesc co 2 albo co 4,to mu daj jak on chce, a nie jak pisza w poradnikach. Kazde dziecko jest inne.
W moim przypadku chyba wspominalam z reszta,duzo daly mi rady dziewczyny, z która lezalam, która urodzila 2 dziecko. Generalnie praktyka swoje a teoria swoje.
Do tego przyjmuj pomoc i jak dziecko spi to jak mi lekarka poradzila,Ty tez śpij a nie patrz na brudna podloge..wypocząć trzeba,zwlaszcza w pierwszym okresie po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 21:17   #874
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Lawendowa, moja rada jest taka by nie słuchać "mądrych" rad teściowych, babć, cioć, czy innych: "ja wychowałam tyle dzieci to wiem co im najlepiej potrzeba". A dupa tam, wsłuchaj się w siebie i swoją intuicję. Ty będziesz najlepszą mamą dla swojego dzieciątka i nigdy w to nie wątp. Nawet jak przychodzi kryzys, pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko a dzieci chłonął nasze nastroje jak gąbka.
Fajnie jest też iść na początku do fizjoterapeuty z takim maluszkiem, który pokaże jak podnosić i odkładać, jakie pozycje najlepsze do odbijania. Przy okazji też sprawdzi czy nie ma napięcia mięśnowego, itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 21:28   #875
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

U nas wszyscy radzili, żeby pediatra i położna bylo z tej samej placówki, że niby wygodniej. Ale z tego co wiem, to da się osobno. Ja też boje się praktyki z bobasem, ale hej, każdy kiedyś zaczyna co nie?
Cytat:
Napisane przez Lawendowa_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Was też boli krocze/pachwiny? Mnie boli czasami przy wstawianiu i przy pierwszych krokach, a jak rozchodzę to mija. To normalne na tym etapie? Nie powinnam się niepokoić? Zapomniałam o to zapytać lekarza

Wiedzminka, jaka truskawkowa słodycz! A jak się czujesz?

Zmalowana, ale super powitanie przy pierwszym dziecku też dostałaś taki prezent?

Yaira, no to już tuż tuż. Powodzenia!

Zyjesiedalej, najważniejsze, że wszystko z Wami ok!
Co do jedzenia szpitalnego, to wiem, że będzie słabe, więc tak czy siak mąż mi będzie dowoził. Chciałam mniej więcej pomyśleć co będę mogła zjeść po CC, żeby też mi dostarczył. Kleików i musów raczej nie przełknę, ale coś wymyślimy.

Położną mam z innej przychodni niż lekarza, to nie ma znaczenia. Deklarację można też wypełnić przez portal pacjent gov.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak i z pachwin promieniuje aż na podbrzusze... na samym dole podbrzusza czuję bóle kłucia, najbardziej właśnie jak się ruszam, wstaję, zmieniam pozycję, przekręcam sie na drugi bok i chodzę ale musi być fajnie potem, jak to wszystko mija i ma się siłę, energię i nie boli przy poruszaniu się /schylaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 21:48   #876
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Słyszałam, że wszystko powinno przyjść instynktownie i faktycznie nie wolno się dać zwariować. Oczywiście dobrze jest posłuchać kogoś mądrego, ale trzeba słuchać potrzeb dziecka.

Ja ogólnie boję się wziąć na ręce takiego maluszka, nigdy nie trzymałam i no nie wiem czy nie spanikuje.
Nie wiem też czy karmienie cycem nie będzie mnie drażnić to uczucie...
Obaw mam wiele ale ogólnie mówię tylko tu o tym i nikomu więcej.


Cichazabka oby jutro coś ruszyło. Będzie dobrze.


Mój tż 37.7 gorączki i już po mężu. Szafa musi poczekać bo tż ciężko chory 🤣
Jakby facetom przyszło chodzić w ciąży i urodzić to dzieci hodowanoby sztucznie, albo ludzki gatunek by wymarł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 21:56   #877
Yaira35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Ja nudów podjechałam na IP bo już mnie ten brązowy śluz wnerwiac zaczął ale lekarz mówi że do porodu to Ja mam jeszcze trochę bo i szyjka wysoko i te skurcze to przepowiadacze

Czekam na koniec ktg i chyba spadam na frytki

Poczekam spokojnie w domu na rozwój sytuacji

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Mój Diamencik ma 3612g więc jak jeszcze posiedzi to będę miała dzika roku
Yaira35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-04, 21:59   #878
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Oo frytki bym zjadła ale objadam się pomarańczami.

Wy się tak nie rozpakowujcie szybko, ja wiem że nikt nie chce spędzić świąt na porodówce ale to co tu wyprawiacie to już przesada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 22:04   #879
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Zyjesiedalej, Tobie kazali karmić co 3 godziny? Dziwne, przecież karmi się na żądanie.

Cichazabka, oj to umeczona jesteś. Mam nadzieję że się wyśpisz biedaku i jutro pójdzie już gładko.

Lawendowa, intuicja intuicją, ale pewnie nie raz będziesz krzyczeć w duchu "o co temu dziecku chodzi". Ja pierwsze doby po wyjściu ze szpitala byłam przerażona myślą, co zrobię, jak Kornelia będzie płakać. Potem gdzieś przeczytałam - może głodne. Może mokro. Może niewygodnie, więc rozbierz i przebierz. Może odbić trzeba. I tak celujesz. A potem coraz lepiej znasz to swoje dziecko i serio jest lepiej.
... A potem czytasz o skokach rozwojowych, regresach snu, ząbkowaniach i wiesz, że najlepsze dopiero przed tobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 22:39   #880
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Ząbkowania też się boję, ale tak jak z koronką, każde dziecko przechodzi różnie, niektóre bezobjawowo

Ile to ja się już rad nasłuchałam i jaką przychodnie wybrać, że złą wybrałam bo tam nikt nie chodzi już i tam nie ma dobrych specjalistów... No jejku a czemu z góry zakładać że dziecko będzie mi mocno chorować?

Najgorzej to tak w lęku ciągłym żyć i wierzyć że coś się złego wydarzy to na pewno się wydarzy. Straszaki jedne


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Yaira ładna waga tego koksika, ale będziesz miała cc czy naturalnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 22:54   #881
Yaira35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

No raczej zapowiada się naturalnie

I generalnie lekarz powiedział że 1-2 dni i powinnam wrócić ale teraz to albo mocniejsze skurcze albo wody odejdą albo krew się ma lac no chyba że będę naprawdę miała obiekcje
Yaira35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-05, 02:21   #882
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Mam pytanie do mamusiów rozpakowanych. Jak wam idzie odciąganie glutków i czym odciagągacie?

I ogólnie do wszystkich jakie macie termometry bezdotykowe i co możecie polecić żeby wyniki były wiarygodne?
My kupiliśmy z mężem teraz w aptece i jest normalnie szajs jakiś, 150 zł poszło na spacer, będziemy próbować go zwrócić.
Pokazuje, że mąż ma 37.7 gorączki, ale tak się źle czuł, że Zmierzyłam mu rtęciowym zwykłym, niezawodnym, no i ten pokazuje 39 stopni

Jak może aż tak wyniki przekłamywać... Mi pokazuje 36.4 a rtęciowy 36.6. U mnie niewielka różnica no ale kurcze u męża to jakiś kosmos. I jak na takim sprzęcie polegać przy niemowlaku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 05:02   #883
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Termometr mam baby ono. Ale chyba do każdego trzeba miec ograniczone zaufanie ...
Tak,co 3 średnio. Moze dlatefo ze.moj na poczatku mial mm. A jak dziecko spi,to wybudzac...
Hemoroidy mi wyszly. Tym razem 2 i bardziej bolesne niz ten ciążowy
I chyba infekcja intymna sie zaczyna,super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:02 ---------- Poprzedni post napisano o 06:01 ----------

Temperaturę trzeba sprawdzić gdzie mierzyć. I chyba bardziej na oko widac, czy ktos ma goraczke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 06:11   #884
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 406
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Yaira35 Pokaż wiadomość
No raczej zapowiada się naturalnie

I generalnie lekarz powiedział że 1-2 dni i powinnam wrócić ale teraz to albo mocniejsze skurcze albo wody odejdą albo krew się ma lac no chyba że będę naprawdę miała obiekcje
Yaira mi lekarz powiedział że jeszcze pochodzę ,bo na poród się nie zapowiada 🥴,a nastepnego dnia mała była na świecie .

Także trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 06:22   #885
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

.

Edytowane przez 068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Czas edycji: 2022-01-31 o 15:55
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 06:31   #886
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Dzień dobry.
Pierwsza noc w domu była... nieprzespana. Maly tańczył do 2 w nocy. Ale zrobił w końcu bo 2 dni nie bo i lżej mu od razu. TZ bardzo pomaga. Zakochałam się w Mężu po raz 2

Co do opieki to przychodzi raczej automatycznie. Musisz jakos podnieśc dziecko. Musisz jakos dostawić do piersi i przewinąć.

Dostaliśmy wanienka taka normalna ale jest ogromna jak nasz wanna 🤦🏼☠♀️ zamówiłam dzisiaj składana. Mam nadzieję że się sprawdzi. Screenshot_20211205_072706_pl.allegro.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 07:48   #887
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 406
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Ja termometr mam zwykły elektryczny ,jakaś reklamówkę dostałam kiedyś do czegoś i chyba z 10 lat nam służy ,a sprawdzaliśmy jak się ma do rtęciowego .To nie było prawie różnicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Termometr mam baby ono. Ale chyba do każdego trzeba miec ograniczone zaufanie ...
Tak,co 3 średnio. Moze dlatefo ze.moj na poczatku mial mm. A jak dziecko spi,to wybudzac...
Hemoroidy mi wyszly. Tym razem 2 i bardziej bolesne niz ten ciążowy
I chyba infekcja intymna sie zaczyna,super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:02 ---------- Poprzedni post napisano o 06:01 ----------

Temperaturę trzeba sprawdzić gdzie mierzyć. I chyba bardziej na oko widac, czy ktos ma goraczke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę współczuję hemoroidów i jeszcze ta infekcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;89024695]Dziewczyny czy mozecie cos poradzic na bol piersi? Ja odciagam mleko laktatorem okolo 5 razy na dobe, jednak piersi sa twarde a w niektorych miejscach cos jakby guzki sie porobily. Przez te izolacje moja wizyta z polozna musi sie opoznic o tydzien. W poniedzialek bedzie dzwonic, wiec sie dopytam. Teraz chcialabym sie ratowac domowymi sposobami i sciaganiem, zeby nie dopuscic do wysokiej goraczki i zapalenia. Jesli macie jakies rady to bardzo chetnie przyjme.


Eneajla, jesli chodzi o termometr do dziecka to my mamy Brauna do ucha. jednak jak corka byla chora to miedzy 1 a 2 uchem bylo 0.8 stopnia roznicy. Wtedy tez pomyslalam, ze cos jest nie tak z tym termometrem. Tylko tez nie wiadomo, bo moze w 1 uchu bylo zapalenie. Od tego czasu tez nie mam takiego zaufania do termometrow. Jednak te rteciowe sa najlepsze dla doroslego, ale dziecku ciezko zmierzyc takim. A maz jakie ma objawy?


Zyjesiedalej, myslalam, ze Twoje dziecko bylo w zamknietym inkubatorku od poczatku. Masz jakies smoczki do niego? Jesli tak z jakiej firmy. Chcialabym sie przygotowac do wczesniaka w domu, czy jeszcze cos dodatkowo warto kupic?[/QUOTE]Konwalia przed ściąganiem musisz rozgrzać piersi (ciepły prysznic okłady ) i rozmasować piersi ( bierzesz pierś w obie dłonie i kasujesz okrężnymi ruchami -tak jak byś rozbierała trochę ) trochę będzie bolało ,ale poczujesz ulgę .I dopiero ściągaj ,te zgrubienia to zastoje mleka ,którego nie ściągnęłaś .Pod pachą pewnie też masz zgrubienia ,tam też kanaliki mleczne , lubią mieć zastoje .



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Pierwsza noc w domu była... nieprzespana. Maly tańczył do 2 w nocy. Ale zrobił w końcu bo 2 dni nie bo i lżej mu od razu. TZ bardzo pomaga. Zakochałam się w Mężu po raz 2

Co do opieki to przychodzi raczej automatycznie. Musisz jakos podnieśc dziecko. Musisz jakos dostawić do piersi i przewinąć.

Dostaliśmy wanienka taka normalna ale jest ogromna jak nasz wanna 🤦🏼♀️ zamówiłam dzisiaj składana. Mam nadzieję że się sprawdzi. Załącznik 7763778

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale najważniejsze że w domu

My póki co dalej w szpitalu ,nocka też nie przespana ,mała nie chciała leżeć pod lampą ,od razu zapchał jej się nosek i się wkurzała .
Czekamy na obchód 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 07:55   #888
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

My mamy termometr z Microlife, od ponad dwóch lat niezawodny. Musisz przeczytać w instrukcji jak mierzyć nim temperature, bo każdy producent zaleca w innej odległości i na innej powierzchni. Dlatego te pomiary są tak różne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 08:18   #889
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

[1=2ed2b7bd55856fc562a8a0f c0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b 8b5c69;89024703]Ja termometr mam zwykły elektryczny ,jakaś reklamówkę dostałam kiedyś do czegoś i chyba z 10 lat nam służy ,a sprawdzaliśmy jak się ma do rtęciowego .To nie było prawie różnicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Kurczę współczuję hemoroidów i jeszcze ta infekcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Konwalia przed ściąganiem musisz rozgrzać piersi (ciepły prysznic okłady ) i rozmasować piersi ( bierzesz pierś w obie dłonie i kasujesz okrężnymi ruchami -tak jak byś rozbierała trochę ) trochę będzie bolało ,ale poczujesz ulgę .I dopiero ściągaj ,te zgrubienia to zastoje mleka ,którego nie ściągnęłaś .Pod pachą pewnie też masz zgrubienia ,tam też kanaliki mleczne , lubią mieć zastoje .



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Ale najważniejsze że w domu

My póki co dalej w szpitalu ,nocka też nie przespana ,mała nie chciała leżeć pod lampą ,od razu zapchał jej się nosek i się wkurzała .
Czekamy na obchód 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Mam to samo z piersiami od wczoraj. Od pachy taki zgrubienia i teraz też od mostku się robią. Anula co mam robić? Tzn ze Mały nie zjada całego pokarmu? A ja się cały czas martwię że mam za mało...
Laktator mam uruchomić? Wytłumacz mi jak możesz krok po kroku i co ze ściągniętym mlekiem robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-05, 08:37   #890
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Konwalia mamy ten ze szpitala smoczek z lovi,on jest mniejszy
.na pewno jeszcze dokupie inne, bo mamy jeden.
A ssie ładnie czy nie wiesz? Jak bedziesz kp to luz,a jakbys chciala dokarmiac no to butelka moze byc pomocna. U nas jak pisałam sprawdzila się MAM, bo inne były za twarde.
Tez.odciagam ,tez mnie bola.i swedza i tez mam grudki. Piersi nie lapie w ogole... jak nie zalapie do konca grudnia to chyba odpuszczę.
Jak odciagasz mleko,to rozumiem,ze mrozisz? I pewnie masz w czym. Ja kupilam pojemniki na mleko,ale jeszcze ani jeden w zamrazarce nie wyladowal używamy na biezaco.
Znow dostalam info o pampach w ross....wy tez? Czy to jakis blad? Zaczyna mi sie coraz bardziej podobać ten klub rosne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Zmalowana ja doświadczenia nie mam ale dziecko je przecież ile potrzeba a nie do oproznienia a jak boli to odciagaj i do lodowki,mi mowili ze 4 dni moze stac,lub do zamrazarki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 08:39   #891
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 406
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Mam to samo z piersiami od wczoraj. Od pachy taki zgrubienia i teraz też od mostku się robią. Anula co mam robić? Tzn ze Mały nie zjada całego pokarmu? A ja się cały czas martwię że mam za mało...
Laktator mam uruchomić? Wytłumacz mi jak możesz krok po kroku i co ze ściągniętym mlekiem robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak mały ładnie ciągnie to ,nie odciągaj dodatkowo laktatorem ,bo pobudzisz piersi jeszcze bardziej .Przed podaniem piersi rozmasuj ją i w tedy mu podaj .Piersi zrobią się miekksze i mleko będzie łatwiej wypływać .
Między kamieniami tez je rozmasowuj ,to naprawdę pomaga . Pod pachami te zgrubienia okrężnymi ruchami rozmasujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 09:28   #892
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cewnik nie wypadł, ale szyjka zgładzona, idę na oxy jak się zwolni miejsce na porodówce. Tzn jestem trzecia w kolejce z patologii, a mają aż jedno wolne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 09:39   #893
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Rany A ja się obudziłam z katarem i bolącym gardłem a w środę mam wstawić się do szpitala. Jeju, żeby mnie coś nie wzięło, kuruje się jak mogę
Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Cewnik nie wypadł, ale szyjka zgładzona, idę na oxy jak się zwolni miejsce na porodówce. Tzn jestem trzecia w kolejce z patologii, a mają aż jedno wolne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To pewnie dzisiaj Wasz dzień! Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 10:03   #894
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 406
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Cewnik nie wypadł, ale szyjka zgładzona, idę na oxy jak się zwolni miejsce na porodówce. Tzn jestem trzecia w kolejce z patologii, a mają aż jedno wolne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli są postępy , trzymam kciuki żebyś dzisiaj już tuliła ,teraz zawody u której się szybciej zacznie ta ma pierwszeństwo do łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Rany A ja się obudziłam z katarem i bolącym gardłem a w środę mam wstawić się do szpitala. Jeju, żeby mnie coś nie wzięło, kuruje się jak mogęTo pewnie dzisiaj Wasz dzień! Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kuruj się 🤧

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 10:21   #895
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Tż ma kaszel, ale dzisiaj temperatura rano spadła do 37.8

Boję się że też się zarażę.
Jemy czosnek i pomarańcze, ale jak mam być chora to będę...

Kurdę no wkurzona jestem, szafa niezłożona, łóżeczka nie mamy. Nic nie jest gotowe na dziecko. Kiedy ja to będę robić? 2 dni przed porodem?

Termometr z każdej odległości pokazuje inną temp. Przy czole, uchu, klatce piersiowej i żaden wynik nie jest choćby zbliżony do rtęciowego. Możliwe że jakiś felerny egzemplarz. Zerknę na te co pisałyście.

Cichazabka trzymam kciuki




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 11:10   #896
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Rany A ja się obudziłam z katarem i bolącym gardłem a w środę mam wstawić się do szpitala. Jeju, żeby mnie coś nie wzięło, kuruje się jak mogęTo pewnie dzisiaj Wasz dzień! Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bojatoja o kurcze kuruj się.
Ja miałam cc i mega kaszel i myślałam, że przy kaszleniu nie wytrzymam z bólem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 11:21   #897
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Jak boli to nam mowili odciagac do uczucia ulgi. Tak "bez potrzeby" to nie bo faktycznie laktacja sie pobudza. Mnie swedza piersi i ogolnie mi jakos... przeszkadzają, mimo ze tylko mu odciagam. Nie sadzilam,ze to az taki dyskomfort będzie;/
Kurcze miejsc na patologii nie ma? To spoko... a na porodowej chociaz sa? Jak 2 zaczniecie rodzic, to sie bedziecie zmieniac? mam tyle do ogarnięcia i tak mi sie chce mentalnie,ale.fizycznie nie mam sily. Nie potrafię sie zregenerowac i odpoczac. ;/
A kurtka, która miała być ciążowa jest teraz w sam raz. Dobrze, że zrzucilam pare kilo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 11:33   #898
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

.

Edytowane przez 068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Czas edycji: 2022-01-31 o 15:56
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 11:36   #899
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Na patologii miejsce jest, na porodówce nie ma Na razie czekam. Tzn wydaje mi sie, ze mają jakieś tam awaryjne na porody z zewnątrz, ale wywoływanie to co innego.
Ale już mi się wydaje, że dzisiaj już nie zdążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 11:40   #900
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cichazabka najwazniejsze, ze jestes pod opieka. A skurcze masz co ile minut?
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-15 19:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.