Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-28, 18:42   #4471
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Dziewczyny, wróciłam właśnie od mojej dentysty, byłam na przeglądzie, usuwaniu kamienia itd i poleciła mi zakup irygatora. Czy któraś ma i poleca? Jestem świeżakiem w tych sprawach
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 18:46   #4472
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wróciłam właśnie od mojej dentysty, byłam na przeglądzie, usuwaniu kamienia itd i poleciła mi zakup irygatora. Czy któraś ma i poleca? Jestem świeżakiem w tych sprawach
Hej, chyba większość z nas ma Ja nici nie umiem w ogóle używać więc dla mnie to niezbędnik.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 18:51   #4473
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczny, hassa czy rotator?

Cytat:
Napisane przez iscia2807 Pokaż wiadomość
Witam Was
Zdecydowałam się na założenie aparatu stałego. Ortodontka zaproponowała mi dwa plany leczenia i decyzja należy do mnie...
Tylko nie potrafię jej podjąć... Lekarz zaproponowała mi założenie aparatu hassa lub rotator. Twierdzi że mam za małą górną szczękę. Aparat hassa niby mi ją rozszerzy ale leczenie jest mniej komfortowe i droższe... aparat rotator jest w cenie samego aparatu ale działa tylko na zęby, nie na szczękę. Lekarz twierdzi, że po hassa będą lepsze efekty ale przeraża mnie leczenie tym aparatem i koszta (dodatkowe 900zł)... Jesteście w stanie pomóc mi podjąć decyzję?
Pozdrawiam.
Najlepiej idź na konsultację do innego lekarza, skoro Twój każe podejmować Ci takie decyzje
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 19:20   #4474
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja niedawno wróciłam od orto. I zonk - mam bezbarwne ligatury Pierwszy raz odkąd założyłam aparat Kolejna wizyta po nowym roku
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 19:25   #4475
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wróciłam właśnie od mojej dentysty, byłam na przeglądzie, usuwaniu kamienia itd i poleciła mi zakup irygatora. Czy któraś ma i poleca? Jestem świeżakiem w tych sprawach

A ja kupiłam w lutym i użyłam dwa razy, w czym raz by przetestować, dla mnie zmarnowany zakup :/
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 19:34   #4476
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A ja kupiłam w lutym i użyłam dwa razy, w czym raz by przetestować, dla mnie zmarnowany zakup :/
Ja sobie nie wyobrażam bez niego higieny
Umyję zęby szczoteczką czy zwykłą czy elektryczną, a później jak użyję irygatora to jakieś okruszki i tak wylecą
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 20:03   #4477
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja nie mam irygatora. Mam normalnie nici i nimi czyszcze plus taka mala szczoteczka
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-28, 20:11   #4478
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wróciłam właśnie od mojej dentysty, byłam na przeglądzie, usuwaniu kamienia itd i poleciła mi zakup irygatora. Czy któraś ma i poleca? Jestem świeżakiem w tych sprawach
Mam i używam codziennie, mój model to Panasonic EW 1211.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 20:45   #4479
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Mam i używam codziennie, mój model to Panasonic EW 1211.
Mój również Też średnio potrafię się posługiwać nicią, poza tym jestem leniem Mając łuk podniebienny ciężko byłoby mi się tam nitką dostać, a wyciorek nie wszystko zbierze.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 20:51   #4480
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
No ja myję zazwyczaj tak pół godziny po, do godziny jak zjem jakieś owoce czy wypiję sok bo to kwasy i jeszcze po napojach z kwasem fosforanowym typu coca cola też się powinno odczekać. Dobrze jest jednak przepłukać buzię wodą.

No dzisiaj tak właśnie robiłam

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Niedawno ktoś chciał zobaczyć mogę zęby już w łuku Wczoraj zmieniłam ligatury na świeże,więc się chwalę Tylko wcięło mi zdjęcia sprzed,wiec coś tam w słabej jakości wrzucam...

Ooo rany! Przepiękny efekt !

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
bierzecie szczoteczkę do zębów do pracy ?

Ja mam specjalne pudełko ze szczoteczką, pastą sensodyne i wyciorkami nie rozstaję się z nim

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Cześć !
Aparatka pełną gębą melduje sie
Góra założona 9 września, aparat samolugaturujący.
Dół założony w poniedziałek.
Strasznie sie męczę z tym dołem. Obydwie dwójki nie wpięte w łuk bo za krzywo ;/ wyrwana czwórka w zeszły czwartek by zrobić na to wszystko miejsce, te nieszczęsne podniesienia na siódemkach żeby zęby dolne nie stykały sie z górnymi dwójkami i potrójny drucik od trójki do piątki ciagniący niemiłosiernie.
Do tego standardowo wrzynające się druciki i zamki wszędzie
Ale nie poddaje się bo wiem że będę mieć piękne ząbki
A ponarzekać czasem trzeba

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------




Tak zawsze ze sobą, szczoteczka, mini płyn do płukania, nici dentystyczne, woski

Witam w gronie aparatek! przyzwyczaisz się do wszystkiego. Ja z moim aparatem się bardzo lubię na obtarcia polecam wosk a tak to dużo cierpliwości - efekty będą tego warte
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 22:01   #4481
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ja niedawno wróciłam od orto. I zonk - mam bezbarwne ligatury Pierwszy raz odkąd założyłam aparat Kolejna wizyta po nowym roku
Uważaj na barwiące pokarmy, zwłaszcza że do następnej wizyty daleko
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-28, 22:05   #4482
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witam wszystkie nowe aparatki w naszym gronie swoją drogą, nie wiem czy ja zaczęłam zwracać uwagę na aparaty, czy rzeczywiście coraz więcej osób je nosi
Ja dzisiaj też miałam wizytę u orto. Zostałam uszczęśliwiona nowymi łańcuszkami poprzednio miałam założony ligaturowy łańcuszek na jedynkach. Teraz został on wymieniony na metalowy, a pomiędzy jedynkami i trójkami (nie mam dwójek) orto założył mi łańcuszki ligaturowe. Już czuję, że noc będzie ciężka... Ale tak jak piszecie, piękno wymaga poświęceń
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 08:56   #4483
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Witam wszystkie nowe aparatki w naszym gronie swoją drogą, nie wiem czy ja zaczęłam zwracać uwagę na aparaty, czy rzeczywiście coraz więcej osób je nosi

Ja dzisiaj też miałam wizytę u orto. Zostałam uszczęśliwiona nowymi łańcuszkami poprzednio miałam założony ligaturowy łańcuszek na jedynkach. Teraz został on wymieniony na metalowy, a pomiędzy jedynkami i trójkami (nie mam dwójek) orto założył mi łańcuszki ligaturowe. Już czuję, że noc będzie ciężka... Ale tak jak piszecie, piękno wymaga poświęceń

Tez zwróciłam uwagę na to że coraz wiecej ludzi nosi aparaty i wcale nie jest to już powód do wstydu, jak było za dzieciaki
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 09:01   #4484
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dokładnie, coraz więcej ludzi i to w różnym wieku
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 09:44   #4485
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Niedawno ktoś chciał zobaczyć mogę zęby już w łuku Wczoraj zmieniłam ligatury na świeże,więc się chwalę Tylko wcięło mi zdjęcia sprzed,wiec coś tam w słabej jakości wrzucam...
Ale pięknieee

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
bierzecie szczoteczkę do zębów do pracy ?
jasne! Mam całą kosmetyczkę (płyn do płukania, pasta, szczoteczka, wyciorek). Zawsze myje w pracy po obiedzie, a po drugim śniadaniu (jogurt z bananem) tylko płucze

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Cześć !
Aparatka pełną gębą melduje sie
Góra założona 9 września, aparat samolugaturujący.
Dół założony w poniedziałek.
Strasznie sie męczę z tym dołem. Obydwie dwójki nie wpięte w łuk bo za krzywo ;/ wyrwana czwórka w zeszły czwartek by zrobić na to wszystko miejsce, te nieszczęsne podniesienia na siódemkach żeby zęby dolne nie stykały sie z górnymi dwójkami i potrójny drucik od trójki do piątki ciagniący niemiłosiernie.
Do tego standardowo wrzynające się druciki i zamki wszędzie
Ale nie poddaje się bo wiem że będę mieć piękne ząbki
A ponarzekać czasem trzeba
jasne, że trzeba ponarzekać Sama narzekałam jeszcze niedawno po założeniu dolnego łuki i tych nieszczęsnych podwyższeń. Nie potrafiłam w nich jeść, a teraz już się przyzwyczaiłam. Jedynym minusem jest to, że dłużej myje zęby


Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Pozbyłam sie wyciągów!
Zazdroszczę ja nawet nie zaczęłam jeszcze nosić

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wróciłam właśnie od mojej dentysty, byłam na przeglądzie, usuwaniu kamienia itd i poleciła mi zakup irygatora. Czy któraś ma i poleca? Jestem świeżakiem w tych sprawach
Nie mam i nie zamierzam mieć. Leczenie ortodontyczne już mnie tyle kosztuje, kupiłam szczoteczkę elektryczną oral B (koszt ok 300zł) i nie mam ochoty wydawać kolejnych pieniędzy na ten cel. Stosuje nitkę dentystyczą (jest ciężko i długo mi zajmuje zabawa z nią ale jakoś dam radę)

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ja niedawno wróciłam od orto. I zonk - mam bezbarwne ligatury Pierwszy raz odkąd założyłam aparat Kolejna wizyta po nowym roku
Dopiero po nowym roku?? Oj ryzykownie w takim razie, że zdecydowałaś się na bezbarwne.

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Witam wszystkie nowe aparatki w naszym gronie swoją drogą, nie wiem czy ja zaczęłam zwracać uwagę na aparaty, czy rzeczywiście coraz więcej osób je nosi
Ja dzisiaj też miałam wizytę u orto. Zostałam uszczęśliwiona nowymi łańcuszkami poprzednio miałam założony ligaturowy łańcuszek na jedynkach. Teraz został on wymieniony na metalowy, a pomiędzy jedynkami i trójkami (nie mam dwójek) orto założył mi łańcuszki ligaturowe. Już czuję, że noc będzie ciężka... Ale tak jak piszecie, piękno wymaga poświęceń
Zdecydowanie więcej osób widzę teraz w aparatach, w tv, tramwaju , na ulicy - wszędzie aparaciarze
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 14:36   #4486
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Dziękuję za okrzyki zdumienia hihihi. Nie jest idealnie,ale nie łudzę się,ze będę mieć uśmiech z Hollywood - mam zbyt dziwny kształt zębów i zbyt są pościerane. Dlatego jestem bardzo zadowolona z efektów i bardzo żałuję, że nie założyłam aparatu wcześniej
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 18:05   #4487
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Dziękuję za okrzyki zdumienia hihihi. Nie jest idealnie,ale nie łudzę się,ze będę mieć uśmiech z Hollywood - mam zbyt dziwny kształt zębów i zbyt są pościerane. Dlatego jestem bardzo zadowolona z efektów i bardzo żałuję, że nie założyłam aparatu wcześniej
To chyba tyczy się każdej aparatki
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 18:26   #4488
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Uważaj na barwiące pokarmy, zwłaszcza że do następnej wizyty daleko
Uważam, póki co i tak mam skromny wybór jedzenia

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Dopiero po nowym roku?? Oj ryzykownie w takim razie, że zdecydowałaś się na bezbarwne.
Tak, mam założony grubszy drut i wizytę dopiero po Nowym Roku. Akurat wybór koloru ligatur zostawiam zawsze mojemu orto, do tej pory zawsze miałam szare zakładane
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 19:46   #4489
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A mi dzisiaj przyszło jeść pizze (bez sztućców) i myślałam, że mi wypadną zęby!! Okropne uczucie miękkich zębów, już chyba tak nieświadomie wszystko sobie kroję, łamię i nie wiedziałam, że tak ciężko będzie. Poza tym to dziwnie się czułam w towarzystwie kilkudziesięciu osób jedzących sobie normalnie, kiedy nie mogłam odgryźć. (to było takie spotkanie na uczelni gdzie była pizza, na dodatek chwile sobie postała zanim zaczęliśmy jeść, więc była trochę zimna przez co bardziej twarda).
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-29, 20:32   #4490
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A mi dzisiaj przyszło jeść pizze (bez sztućców) i myślałam, że mi wypadną zęby!! Okropne uczucie miękkich zębów, już chyba tak nieświadomie wszystko sobie kroję, łamię i nie wiedziałam, że tak ciężko będzie. Poza tym to dziwnie się czułam w towarzystwie kilkudziesięciu osób jedzących sobie normalnie, kiedy nie mogłam odgryźć. (to było takie spotkanie na uczelni gdzie była pizza, na dodatek chwile sobie postała zanim zaczęliśmy jeść, więc była trochę zimna przez co bardziej twarda).

Uuu współczuje, ale idę o zakład, ze z tych kilkudziesięciu ludzi jakaś 1/4 miała w swoim życiu aparat i wiedza o co chodzi :P ja chwilowo znowu na diecie bezjablkowej...

Swoją droga wiecie może jakie zadanie ma taka przezroczysta tasiemka założona nad zamkami? Mam taka założona na dolnym łuku, czuje tylko jak ciągnie
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 20:47   #4491
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Aj zaś mam to głupie uczucie że dziąsła mnie swędzą
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 23:19   #4492
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Uuu współczuje, ale idę o zakład, ze z tych kilkudziesięciu ludzi jakaś 1/4 miała w swoim życiu aparat i wiedza o co chodzi :P ja chwilowo znowu na diecie bezjablkowej...

Swoją droga wiecie może jakie zadanie ma taka przezroczysta tasiemka założona nad zamkami? Mam taka założona na dolnym łuku, czuje tylko jak ciągnie
Hm no nie wiem raczej mniej, byli to praktycznie sami faceci (informatyka):P Ale większości nie znałam, a z moich znajomych nikt nie nosił i patrzyli ze zdumieniem lub przerażeniem, jak powiedziałam że już nie biorę kolejnego kawałka, bo nie mogę odgryzać
Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Aj zaś mam to głupie uczucie że dziąsła mnie swędzą
Okropne jest to uczucie
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 03:05   #4493
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Hm no nie wiem raczej mniej, byli to praktycznie sami faceci (informatyka):P Ale większości nie znałam, a z moich znajomych nikt nie nosił i patrzyli ze zdumieniem lub przerażeniem, jak powiedziałam że już nie biorę kolejnego kawałka, bo nie mogę odgryzać

No to 1/6 faceci w końcu tez noszą aparaty! Ja wlasnie ledwo zjadłam kanapkę, a pieczywo było tak świeże jak to możliwe, wyjęte z pieca kilka godzin wcześniej :/
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:13   #4494
italiano38
Przyczajenie
 
Avatar italiano38
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: aparat ortodontyczny, hassa czy rotator?

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Najlepiej idź na konsultację do innego lekarza, skoro Twój każe podejmować Ci takie decyzje
Też bym poszedł do innego lekarza, a najlepiej do kilku.

Moim osobistym zdaniem lepiej dopłacić do hassa, aparat bardziej dokładny, dający pewniejszy i stabilniejszy wynik. Przy całym koszcie leczenie to nie jest już duża dopłata, a zęby masz jedne..
Jeżeli chodzi o komfort to w hassie/hyraxie mogą być użyte różne śruby, większe lub mniejsze, a co zatym idzie mniej lub bardziej komfortowe. Najmniejsza i najbardziej komfortowa jest śruba Philosophy 1 (prawie 2 razy mniejsza niż inne, więc różnica w buzi spora), możesz zapytać lekarza jaką śrubę stosuje.
italiano38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 14:13   #4495
Bianabelle
Przyczajenie
 
Avatar Bianabelle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Hej, Wczoraj miałam zakładany aparat ortodontyczny. Podczas zakładania pierścienia czułam, że nie mogę domknąć buzi z jednej strony przez pewien metalowy element. Pani ortodontka piłowała i piłowała w wielu miejscach ale nic to nie pomogło. Z tym, że sama nie wiedziałam dobrze gdzie mi to wadzi, powiedziałam, że jest już w miarę dobrze i tak zostało. W domu w lusterku dokładnie sprawdziłam gdzie leży kłopocik i zaczęłam się martwić, bo z tą częścią raczej nie można nic zrobić. Seplenie, buzia mi się nie domyka i cholernie boli mnie ząbek po tamtym miejscu od ciągłego nacisku na ten kawałeczek metalu. Dzowniłam do gabinetu, ale pani będzie dopiero we wtorek po godzinie 18 a mi się płakać chce! Myślałam, czy by nie iść do swojej dentystki i poprosić o podpiłowanie tego ale ona się na tym kompletnie nie zna..a głupio chyba iść do innego ortodonty i o to poprosić nie? Już nie wiem co robić, mega mnie to denerwuje
__________________
Im więcej widzę, tym mniej wiem..tym bardziej chcę o tym zapomnieć.
Bianabelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 16:26   #4496
kakamaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Byłam dziś na pierwszej wizycie kontrolnej i trochę się zdziwiłam, bo tylko mi wymienili ligatury. Czy taka wymiana ma jakiś wpływ na prostowanie? Na razie po miesiącu nie widzę żadnych efektów, a następną wizytę mam dopiero w grudniu.
kakamaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 18:01   #4497
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Chyba ma wpływ. Ja mam na kazdej wizycie zmiane druta i gumek, wiec nigdy sie nad tym nie zastanawialam
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 19:26   #4498
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Też mi się wydaje, że ma znaczenie, bo druty idą od najcieńszych działających z najmniejszą siłą do najgrubszych działających z największą siłą. Ja przy każdej wizycie mam zakładany coraz to grubszy (z czego się ciesze, bo tak mocno się nie wbijają w wargi i policzki:P).

Ja niestety dalej muszę nosić wyciągi międzyszczękowe
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 19:48   #4499
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

A ja przez rok miałam łuk wymieniony na grubszy raz - a zęby się wyprostowały i wydaje mi się, że wymiana łuku co miesiąc to naciąganie pacjenta na koszty.

Słuchajcie,spadła mi ligatura o albo ją zjadłam,albo po prostu wyplułam przy myciu. Myślicie, że trzeba lecieć szybko do orto jutro, czy do wtorku na spokojnie może tak zostać?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 19:53   #4500
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja w ciągu 5 misięcy miałam zmieniany chyba 2 razy, a jest ogromna różnica (jak dla mnie ). więc zmiana co wizyta to nie reguła Nie ma się co martwić.
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.

Edytowane przez RudeOne
Czas edycji: 2015-10-30 o 19:55
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.