Który wybrać? IPL pomóżcie proszę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 00:24   #1
ona24689
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32

Który wybrać? IPL pomóżcie proszę


Dziewczyny koniecznie muszę kupić sobie domowy laser IPL, ponieważ byłam dwa razy w salonie. Przy moich problemach z owłosieniem, po zabiegu jak mogłam się golić co 2 dni to już był cud.
Jednak wiem, że jesli mialabym tam chodzić 15 razy ( powiedziano mi ze tyle zabiegow potrzebuje) to bym w tej cenie kupiła juz nowy -.- Czytałam tu trochę wątkow na temat laserow i ze nie warto wydawać kasy w salonach.

Ale teraz do rzeczy, pomóżcie mi wybrać laser, bo ja jestem zielona

1. REMINGTON IPL6000 i-Light Pro
cena od 1100 zł - do 1300 zł

- w zestawie 3 żarówki, a żarówka starcza na 1500 impulsów
- cena nowej żarówki - 100 zł

2. Philips SC2001/01 Lumea depilator IPL cena 500 zł ! ( kusi)

Tylko tu nie wiem jak z żarówkami

3. RIO IPL 8000 DVD PL 2LATA Gw cena 1300 zł

- lampa starcza na 40 tys impulsów
- cena lampy 340 zł

4.SILK'N - na all chodzą po ponad 1000 zł

Mój porfel mówi mi żeby kupić philipsa za 500 zł, ale wolę zapłacić więcej, jeśli phipils ma się okazać do niczego.
Który laser wybrać?

RIO wydaje się najlepszy bo być moze lampa kosztuje 340 zł ale starcza az na 40 tys impulsow, a tamte na 1500 ....

Jeśli chodzi o mnie, mam ciemne włoski na rękach i długie, bikini i nogi to koszmar, wyobraźcie sobie ciemnego faceta z gęstym i grubym zarostem na twarzy, tak ! Tak ciemne i grube włosy mam na CAŁYCH nogach i bikini.

Leczenie hormonalne zaczynam w lutym, jednak MUSZĘ poprostu muszę mieć jakiś laser, bo oszaleje :|
ona24689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 03:09   #2
lsobl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 12
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Podbijam bo też potrzebuję Wasze opinie co do wyboru Depilatora IPL.

Czytałam, że jest dobra Philips SC 2003/11 Lumea, ale nigdzie nie ma już tego modelu w sprzedaży - czy to jakiś stary model zastąpiony teraz Philips SC2001/01 Lumea?

A co sądzicie o Philips SC2006/11 Lumea Precison Plus? Może lepiej wydać parę stów więcej na to?

A może po prostu kupić jakiś inny Depilator IPL do 1000 zł?

Dziękuję z góry za porady!
lsobl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 22:08   #3
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Też podbijam Będę wdzięczna za opinie
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:49   #4
naamay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Całe wieki zastanawiałam się nad kupnem "lasera", czytałam wiele wpisów aby się dowiedzieć czegoś więcej, a opinie były rożne. Kiedyś przypadkiem obejrzałam program (urodowy) w którym było delikatne wspomnienie Philips Lumea, nie wiem jaki model konkretnie, ale to mnie zaintrygowało i zaczęłam węszczyć, a że czytając niejednokrotnie Wizaż zauważyłam że wiele dziewczyn chciałoby się czegoś dowiedzieć zanim np.zastanowiłyby się nad zakupem - nie ukrywajmy to nie są tanie rzeczy ;-).
Jako szczęśliwa posiadaczka mogę więc w końcu się wypowiedzieć. Mam model Philips Lumea SC2004, nie wiem dokładnie czym się te wszystkie modele różnią, na pewno są to różne wersje, wiadomo że co jakiś czas je ulepszają. Po 2 miesiącach stosowania jestem w stanie naprawdę gorąco polecić te cudo. Stosuję co 1,5-2 tygodnie na obszarach nóg, pach, bikini i efekty są. Włosy które wypadają po zabiegu (dokładnie to ok.tygodnia po zabiegu) rosną słabe, przerzedzone, miejscami już ich wcale nie ma. Cały opis tak naprawdę jest w opisie przedmiotu i jest to prawda. Dodam że mam włosy koloru średni brąz co oczywiście ma znaczenie tak jak i karnacja.
Jeśli się zastanawiacie tak jak ja, to polecam, więcej słów nie potrzeba .
naamay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 23:42   #5
anq302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Witam,
a czy mogłabyś napisać jak wygląda pielęgnacja ciała (ciała poddawanego depilacji) pomiędzy poszczególnymi etapami, poszczególnymi wiązkami światła?
Z tego co się orientuję, ewentualne "dogalanie" wyłącznie maszynką (żadnych kremów, żadnego wosku), ale czy można stosować np. oliwkę do ciała, balsamy? Czy może są jakieś ograniczenia, by np. nie podrażnić mieszków?
Z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualne wskazówki.
Pozdrawiam!
anq302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 08:08   #6
Donna997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez anq302 Pokaż wiadomość
Witam,
a czy mogłabyś napisać jak wygląda pielęgnacja ciała (ciała poddawanego depilacji) pomiędzy poszczególnymi etapami, poszczególnymi wiązkami światła?
Z tego co się orientuję, ewentualne "dogalanie" wyłącznie maszynką (żadnych kremów, żadnego wosku), ale czy można stosować np. oliwkę do ciała, balsamy? Czy może są jakieś ograniczenia, by np. nie podrażnić mieszków?
Z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualne wskazówki.
Pozdrawiam!
Witaj, ja mam Remingtona IPL6000F,przed "zabiegiem" golę depilowane później miejsca,pozostałości pianki spłukuję pod prysznicem i już. Żadnych podrażnień czy czegoś w tym rodzaju. A komfort posiadania urządzenia w domu jest po prostu bezcenny
Donna997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 16:35   #7
naamay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Między zabiegami traktuje się skórę normalnie, można używać balsamów itp, jedynie chyba trzeba uważać na opalanie na słońcu i solarium, aby skóry nie podrażnić. Jeżeli chodzi o depilację, nie poleca się wyrywania włosów plastrami, woskiem itp, najlepiej golić tylko maszynką.
naamay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 08:51   #8
S1lc1a
Raczkowanie
 
Avatar S1lc1a
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 454
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Ja polecam Remingtona IPL6500 - mam od około miesiąca - po 3 zabiegach pachy niemalże gładkie - zostało kilka włosów ale jeszcze 1-2 zabiegi i będzie pięknie, przedramiona depilowałam raz a już widzę różnicę, przymierzam się do nóg ale tam będę potrzebowała pomocy żeby dokładnie z tyłu wykonać zabieg. Ogólnie polecam.
S1lc1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 11:32   #9
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Jak myślicie, czy ta żarówka w nowym modelu remingtona rzeczywiście jest wieczna? Bo niedawno remington również wypuścił żarówkę kwarcową, ale wystarczającą na 65 000 strzałów. I nie wiem, czy lepiej kupić model, do którego będę mogła dokupić żarówkę, czy ryzykować z tą niby wieczną... boję się,że wysiądzie np. po trzech latach i sprzęt będzie do wyrzucenia...
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 17:38   #10
czytelnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 31
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Podbijam Również uważam, że taniej wyjdzie kupić urządzenie i przeprowadzać zabiegi w domu niż za każdym razem wydawać w salonie po 200 zł.

Jak długo trwa przeprowadzany w domu zabieg na łydki? Co jaki czas trzeba go powtarzać?
czytelnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 08:22   #11
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

I ja się podłączę do tematu. Biorę pod uwagę zakup remingtona lub philipsa ze względu na to że to nie są firmy krzak.

Roksi z tą wieczną lampą to tak nie do końca prawda, bo w szczegółach to jest 65 tysięcy impulsów, a philipsie piszą o 100 tysiącach (mam na myśli te najdroższe modele). Niby to dużo, ale punkt świetlny w takim remingtonie ma 3cm2, powierzchnia skóry człowieka to 1,5-2m2, noga to 18% powierzchni, odejmijmy coś na stopy, kostki, pośladki i przyjmijmy dwie nogi 26% i że mamy do czynienia z małą kobietką, tak zaniżając wychodzi 0,4m2 powierzchni skóry na nogach, czyli 4000cm2 dzielimy przez powierzchnię depilatora 3cm2. Wychodzi że na jedną sesję potrzebujemy przynajmniej 1300 przyłożeń, czyli na jednej lampie mniej niż 100 sesji- chyba jednak to nie jest wieczność.

S1lc1a jak efekty po tylu miesiącach? Po jakim czasie włosy zaczęły odrastać?

Mam pytanie do osób które posiadają już takie cudo, na ile zabieg jest bolesny, jakie jest ryzyko że sobie człowiek poparzy skórę bo przyłoży sobie światłem kilka razy w tym samym miejscu? Ile czasu utrzymuje się efekt?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-07, 08:13   #12
julcia408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

A jak to jest możliwe że Remington 6750 ma lampe na 65 tys błysków i starcza na ok 10/12 lat, a philips SC2005/00 ma 250 tys i starcza ponoc na 5-7lat
julcia408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 08:44   #13
malwi_malwi
Raczkowanie
 
Avatar malwi_malwi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Ja mam Braun Silk-expert IPL i jestem bardzo zadowolona. Kupowałam go po długim namyśle i zrobiłam bardzo dokładne, samodzielne "badanie rynku" w którym właśnie ten model wypadł najlepiej wśród konkurencji.
Żarówka w urządzeniu Braun Silk-expert IPL może wykonać 120 000 impulsów, co w zależności od obszaru ciała wystarczy na:

-6 lat zabiegów na całe ciało LUB
-14 lat zabiegów na dolne części nóg, pachy, linię bikini i górną wargę LUB
- 90 lat zabiegów na pachy i linię bikini
Myślę jednak, że nie trzeba będzie robić aż tylu zabiegów i tak długo - u mnie po 4 zabiegach były spektakularne efekty

.
malwi_malwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 12:01   #14
maaaartynkaaaa
Przyczajenie
 
Avatar maaaartynkaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

asiulkaa;
Mam pytanie do osób które posiadają już takie cudo, na ile zabieg jest bolesny, jakie jest ryzyko że sobie człowiek poparzy skórę bo przyłoży sobie światłem kilka razy w tym samym miejscu? Ile czasu utrzymuje się efekt?


Hej,
mogę powiedzieć kilka słów o Braun Silk-Expert IPL. Przed pierwszym użyciem też zastanawiałam się nad tym na ile zabieg jest bolesny. Jestem po czterech zabiegach i mogę powiedzieć, że nie ma co się tego bólu obawiać. Oczywiście są miejsca, w których możemy odczuwać pewien dyskomfort, ale z pewnością nie jest to ból. Można to porównać do ukłucia, pieczenia czy szczypania, ale trwa to dosłownie ułamek sekundy, więc gwarantuję, że można to wytrzymać. Urządzenie nieco się nagrzewa, wtedy można mieć wrażenie, że działanie lasera jest mocniejsze, ale mamy ten komfort, że możemy sobie zrobić przerwę i dać laserowi wystygnąć lub przejść w tryb delikatny - moc lasera staje się mniejsza i te 'strzały' są o wiele słabsze.
Co do zaczerwienienia - sama obawiałam się, że skóra może być podrażniona. Zwłaszcza, gdy naświetlimy to samo miejsce na skórze więcej razy. Nic z tych rzeczy. Nie ma żadnych poparzeń, zaczerwienienia czy innych problemów skórnych.
Ile utrzyma się sam efekt? Sama jestem bardzo ciekawa. Mam nadzieję, że jak najdłużej. Jednak choćbym miała naświetlać skórę raz w tygodniu przez lata, by włoski ponownie nie odrastały zdecydowanie wolę to niż moje obecne problemy po goleniu czy użyciu depilatora.
Warto wypróbować na swojej skórze, jak dla mnie najlepsza metoda depilacji.

Edytowane przez maaaartynkaaaa
Czas edycji: 2016-06-26 o 12:03
maaaartynkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 07:39   #15
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez malwi_malwi Pokaż wiadomość
Myślę jednak, że nie trzeba będzie robić aż tylu zabiegów i tak długo - u mnie po 4 zabiegach były spektakularne efekty .
Nie chcę wyjść na pesymistkę, ale czeka Ciebie raczej dożywotnie wykonywanie zabiegów, choć pewnie włosów będzie ubywać. Jak sobie rozmawiałam kiedyś z panią,u której robiłam sobie pachy laserem, to ona i tak po wielu latach nadal jakieś włoski jej się pojawiają i zabieg sobie powtarza, a przecież to gabinetowy laser ze znacznie większą mocą.

maaaartynkaaaa
dziękuję z za odpowiedz, mnie się już nie przyda, bo już pół roku mam swoją machinę, ale innym na pewno tak. Potwierdzam spostrzeżenia, choć co do nagrzewania to ja nie zmniejszam mocy tylko robię przerwę, a mój remington na największej mocy grzeje się dosyć szybko.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 17:10   #16
Justine_86
Przyczajenie
 
Avatar Justine_86
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Dziewczyny, a co powiecie o Depilatorze Philips SC1991/00 Lumea zasilanie sieciowo- akumulatorowe? I które zaasilanie wybrać?

Edytowane przez Justine_86
Czas edycji: 2016-06-30 o 17:12
Justine_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 15:06   #17
malwi_malwi
Raczkowanie
 
Avatar malwi_malwi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

[QUOTE=asiulkaa;62279421]Nie chcę wyjść na pesymistkę, ale czeka Ciebie raczej dożywotnie wykonywanie zabiegów, choć pewnie włosów będzie ubywać. Jak sobie rozmawiałam kiedyś z panią,u której robiłam sobie pachy laserem, to ona i tak po wielu latach nadal jakieś włoski jej się pojawiają i zabieg sobie powtarza, a przecież to gabinetowy laser ze znacznie większą mocą.
[B]
Asiulka, tu cię zdziwię - mam gładkie ciało i szczerze polecam te metodę
malwi_malwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 09:05   #18
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Nikt nie mówi że jest tak samo skuteczny, bo moc domowego IPL to 5-7, a gabinetowe chyba pod 200 mogą mieć. Gdyby zabieg w domu był niebezpieczny, to by nie dopuszczono urządzeń na rynek, a czy kolor skóry nadaje się do zabiegu sprawdza się czujnikiem na urządzeniu.
Niestety zabiegi w gabinecie są za drogie, też wymagają sporej ilości powtórzeń a wszystkich włosów się człowiek i tak nie pozbędzie. Ja na same pachy wydałam więcej niż na domowe urządzenie, a nadal 30% włosów zostało. Domowy IPL wymaga poświecenia większej ilości czasu i częstotliwości zabiegów, ale to naprawdę fajna sprawa, bo depiluję sobie całe ciało, na co w gabinecie wydałabym majątek.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 19:34   #19
carriee17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 44
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Ja mam Panasonic i uważam, że jest naprawdę ok. jestem po kilku sesjach - jest dokładny, a włosy zdecydowanie odrastają słabsze i jaśniejsze. Jak dla mnie super opcja.
carriee17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 18:51   #20
anullanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Crewe
Wiadomości: 6
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Dziewczyny a jak z depilacją głębokiego bikini za pomocą takiego depilatora świetlnego? Rozumiem że to jest również możliwe?
anullanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 13:01   #21
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

W moim remningtonie głębokie bikini nie jest wymienione, tylko zwykłe bikini, ale jak przeczytałam że w gabinetach się robi, to sama też spróbowałam, boli bardziej, a efekty są słabsze, ale powoli widzę, że włosy znikają.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 14:48   #22
anullanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Crewe
Wiadomości: 6
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
W moim remningtonie głębokie bikini nie jest wymienione, tylko zwykłe bikini, ale jak przeczytałam że w gabinetach się robi, to sama też spróbowałam, boli bardziej, a efekty są słabsze, ale powoli widzę, że włosy znikają.

Boli? no to jak to, jak wszyscy trąbią że IPL nie boli tylko jest lekkie ciepło :/
anullanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 07:48   #23
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez anullanka Pokaż wiadomość
Boli? no to jak to, jak wszyscy trąbią że IPL nie boli tylko jest lekkie ciepło :/
Żartujesz, czy pytasz serio?
Jak się robi na niskim poziomie to może tylko lekkie ciepło, ale jak na maksymalnym i pierwszy raz, gdy włosy są gęste i grube, to niestety boli, choć i tak mniej niż gdy byłam na laserze pod pachami. No a że głębokie bikini przynosi słabe efekty, to tych zabiegów gdy włosów jest dużo i są grube, jest sporo.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 20:57   #24
anullanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Crewe
Wiadomości: 6
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Żartujesz, czy pytasz serio?
Jak się robi na niskim poziomie to może tylko lekkie ciepło, ale jak na maksymalnym i pierwszy raz, gdy włosy są gęste i grube, to niestety boli, choć i tak mniej niż gdy byłam na laserze pod pachami. No a że głębokie bikini przynosi słabe efekty, to tych zabiegów gdy włosów jest dużo i są grube, jest sporo.

A do czego ten ból możesz porównać? Ja jestem naprawde kiepsko znośna ból.. Np możesz porównać do depilacji tradycyjnym depilatorem z pensetami? I co masz na myśli że głębokie bikini przynosi słabe efekty?
anullanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:05   #25
Maaybee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 28
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Ja już od paru lat używam RIO IPL 8000, wydaje mi się, że około 4, ale nie pamiętam dokładnie jak długo już go mam, może nawet dłużej. Nigdy nie miał jeszcze żadnej usterki, z gwarancji nie skorzystałam i póki co działa jak należy, lampy faktycznie są drogie, ale wystarczają na długo, ja kupuję średnio raz na rok, a lasera staram się używać średnio co 2 tygodnie, czasem mam przerwę miesięczną, jak włoski znikną. W moim przypadku nigdy nie znikły 100%, dlatego żeby utrzymać efekt w którym jest ich mniej o 60-70% staram się go regularnie używać co 2 tygodnie. Przychodzi jednak tak czas, że przez około 3 tygodnie utrzymuje się ten efekt, że jest ich tak mało i właśnie wtedy przestaje używać lasera, a zaczynam kiedy widzę, że zaczyna ich powoli przybywać. Ja używam od początku mocy 5 na nogach, pachach i bikini, nic mnie nie boli, ból pojawia się tylko wtedy gdy szkiełko w lampie jest już mocno nagrzane i w mniej wygodnych miejscach skóra się go dotknie. Podczas laserowania też co jakiś czas robię przerwę, żeby mógł się wychłodzić, nie wyłączam go, tylko na moment zostawiam, bo raz spaliła mi się żarówka z tego powodu. Ogólnie mogę go śmiało polecić, nie używałam nigdy innych, ale z tego jestem bardzo zadowolona. Trzeba się tylko liczyć z tym, że taki domowy laser jest skuteczny jeśli się go regularnie stosuje, gdy ja przestaje na miesiąc kiedy te 70% włosków zniknie, to po niecałym nawet miesiącu problem wraca. Tak jest w moim przypadku, może u niektórych efekt jest bardziej spektakularny. Po kilku latach stosowania nie zauważyłam jeszcze nigdy żadnych podrażnień, ani oparzeń i o ile na początku bardziej tego pilnowałam to przez kolejne lata przestałam. We wakacje stosowałam go mimo opalonej skóry, używam wszystkim kremów i balsamów, przestałam się pilnować, a nigdy nic się nie stało, ale wiadomo, że u każdego jest inaczej. I tak jak mówiłam mnie nic nie boli na najwyższym poziomie, czuję tylko ciepło i to zazwyczaj po chwili, jak już żarówka się nagrzeje, ale sam w sobie "zabieg" jest przyjemny jak dla mnie, zazwyczaj oglądam telewizję wieczorem i go wykonuję. Jednak spotkałam się z różnymi opiniami.

Edytowane przez Maaybee
Czas edycji: 2017-09-18 o 22:21
Maaybee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 09:35   #26
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez anullanka Pokaż wiadomość
A do czego ten ból możesz porównać? Ja jestem naprawde kiepsko znośna ból.. Np możesz porównać do depilacji tradycyjnym depilatorem z pensetami? I co masz na myśli że głębokie bikini przynosi słabe efekty?
Nie wiem do czego porównać, bo to też tak jest, że jeden dzień ciężko wytrzymać, a inny jest całkiem nieźle, ale to samo miałam przy mechanicznym depilatorze. Myślę że jak dawałaś radę ze zwykłym depilatorem, to tu też dasz radę, no zawsze też można kupić maść znieczulającą, choć nie wiem jakie daje efekty.
Głębokie bikini, czyli tam gdzie skóra jest cienka jak na ustach i przynajmniej u mnie mocno ciemna, włosy słabo wypadają. Myślę że to właśnie przez barwnik w skórze, on wyłapuje promieniowanie i to nie dociera w pełni do cebulek. Gdybym miała porównać, to na zwykłej skórze po trzech zabiegach potrafi wypaść ponad połowa włosów, na głębokim bikini efekty były prawie niezauważalne. Teraz to chyba z 10 razy głębokie bikini robiłam i pewnie tak ponad połowa włosów wyleciała.


Maaybee teraz to już raczej nie kupuje się urządzeń z lampą na kilka tysięcy błysków, gdy można takie z lampą na kilkadziesiąt lub kilkaset.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 10:14   #27
Maaybee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 28
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Maaybee teraz to już raczej nie kupuje się urządzeń z lampą na kilka tysięcy błysków, gdy można takie z lampą na kilkadziesiąt lub kilkaset.
RIO IPL 8000 ma lampę na 40 000 i 150 000 błysków

Edytowane przez Maaybee
Czas edycji: 2017-09-19 o 10:25
Maaybee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 11:44   #28
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez Maaybee Pokaż wiadomość
RIO IPL 8000 ma lampę na 40 000 i 150 000 błysków
To dlaczego co roku nową kupujesz?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 13:09   #29
asiazow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Hej,
tak zbieram się od kilku dni do kupienia IPL, czytam i czytam fora, chyba już cały internet przekopałam, a dalej nie mogę się zdecydować.
Po takiej głębszej analizie Lumeę odrzuciłam i teraz głowię się czy wybrać Remingtona 6750 czy jakiegoś BaBylissa np. G960E lub G945E. Remington ma większą moc bo 6-7J a Babyliss 4,5-6J, ale za to Babyliss ma 2x większą ilośc błysków, bo aż 300k, gdzie Remington ma 150k. Babyliss wydaje się być też poręczniejszy.
Używała któraś z Was albo jednego albo drugiego i podzieli się opinią? Mam dość jasną skórę i czarne włoski, byłam na laserze diodowym w gabinecie i było na początku świetnie, ale po 3msc po zakończonej sesji 6 zabiegów większość włosów odrosła. Wiem, że IPL to nie jest permanentne usuwanie włosów tylko trzeba to regularnie powtarzać, ale zawsze lepiej postrzelać godzinkę raz na dwa tygodnie niż latać z maszynką codziennie, co nie? Z góry dzięki za rady!
asiazow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 13:28   #30
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Który wybrać? IPL pomóżcie proszę

Jestem nieobiektywna, bo mam Remingtona i ponownie bym postawiła na większą moc.
Ja nie za bardzo rozumiem robienie zabiegów w gabinecie jeden po drugim. Ja robiłam sobie pachy, ale pani mówiła, że przynajmniej pół roku przerwy musi być, bo laser działa tylko na te cebulki gdzie włosy są w fazie wzrostu. U mnie po laserze odrost włosów zaczynał się tak właśnie po około 3 miesiącach, tyle że po każdym kolejnym zabiegu było ich mniej i były słabsze. Po 7 zabiegach mam nadal 30% włosów, choć teraz po ipl to tak po kilka sztuk i bardzo delikatnych, więc myślę że może jednak ten ipl też stałe efekty daje, tyle że pewnie bardzo powoli to idzie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-23 20:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.