Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI! - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-19, 16:34   #2011
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

I ja po krótkiej przerwie wracam do pc. Na początek wylosowałam Chiny (super ;/) i USA
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 16:36   #2012
naroa
Rozeznanie
 
Avatar naroa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 738
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Bardzo ładne Szkoda, że wychodzą tak późno. I w sumie nie wiem, po co taki ogromny nakład znaczków świątecznych Już lepiej, żeby wydrukowali więcej ładnych znaczków z regularnego obiegu.

Ech, głupio się przyznać, ale mam straszny ból tyłka, jak widzę Twoje statystyki
Będzie na kolejne lata. Fakt, że trochę przesadzili, ale jak znam życie to i tak tych znaczków u mnie na poczcie nie będzie. A na te zagraniczne czekam, bo chcę się umówić na swapy i przy okazji nakleić świąteczne znaczki
Nie żebym się skarżyła, ale też mnie piecze pupa z tego powodu dawaj zakładamy nowe konta, może zamiast Rosji i Niemiec nam się trafi jaki Uzbekistan, Malta czy Zanzibar w końcu
naroa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 18:21   #2013
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Bardzo ładne Szkoda, że wychodzą tak późno. I w sumie nie wiem, po co taki ogromny nakład znaczków świątecznych Już lepiej, żeby wydrukowali więcej ładnych znaczków z regularnego obiegu.
Pewnie będą aż do wakacji albo i dłużej


Ja właśnie uzupełniłam bloga o nowe pocztówki
Kupiłam też ostatnio kilka nowych.

A wiecie coś czy Mr Lemon nowe pocztówki szykuje??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:11   #2014
naroa
Rozeznanie
 
Avatar naroa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 738
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Pewnie będą aż do wakacji albo i dłużej


Ja właśnie uzupełniłam bloga o nowe pocztówki
Kupiłam też ostatnio kilka nowych.

A wiecie coś czy Mr Lemon nowe pocztówki szykuje??
Nic mi o tym nie wiadomo. Ja ostatnio się obkupiłam w ogonki i mi w zupełności wystarczają może na początku kwietnia pójdę do wydawnictwa i trochę nakupię widokówek, oby tylko mi policzyli po cenach hurtowych...
naroa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 06:03   #2015
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
I ja po krótkiej przerwie wracam do pc. Na początek wylosowałam Chiny (super ;/) i USA
To tak jak ja. Jak Mały pozwoli mi pójść na pocztę to kupię dwa znaczki, wylosuję i jutro wyślę.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 09:32   #2016
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez naroa Pokaż wiadomość
Nic mi o tym nie wiadomo. Ja ostatnio się obkupiłam w ogonki i mi w zupełności wystarczają może na początku kwietnia pójdę do wydawnictwa i trochę nakupię widokówek, oby tylko mi policzyli po cenach hurtowych...
Już się dowiedziałam, że podobno coś szykuje
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 09:48   #2017
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez albin_ek Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio mała perełka

http://www.postcrossing.com/postcards/DZ-5055

choć wiadomość, średnio miła... chłopak mi napisał, że mamy okropne jedzenie i w polsce generalnie średnio mu się podobało



Za to dostałam Białoruś pierwszy raz w moim guście

http://www.postcrossing.com/postcards/BY-1192569
Ładne Gościu nie krył i powiedział co sądzi, choć nie wiem czy chciałabym coś takiego usłyszeć.

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Bardzo ładne Szkoda, że wychodzą tak późno. I w sumie nie wiem, po co taki ogromny nakład znaczków świątecznych Już lepiej, żeby wydrukowali więcej ładnych znaczków z regularnego obiegu.



Ech, głupio się przyznać, ale mam straszny ból tyłka, jak widzę Twoje statystyki Jesteś na PC o wiele krócej, niż ja, a masz na liście 40 krajów, w tym takie perełki jak Algieria, czy Wietnam plus inne egzotyki, np. Tajlandię, RPA, Norwegia, Makao, Nowa Zelandia. Ja mam na liście 36 krajów (z czego ostatnich 5 przyszło do mnie w styczniu i były to Austria, Słowacja, UK, Indie i Węgry, czyli nic wielkiego), a najrzadszy u mnie jest Izrael I to jest zauważalna tendencja, że nowsi użytkownicy losują lub są losowani przez bardziej różnorodne kraje. Moja koleżanka, która zarejestrowała się na początku zeszłego roku w bardzo krótkim czasie dostała Gruzję, Bahamy, Grecję, Maroko i Uzbekistan Ostatnio też wysyłałam kartkę do babki, która w tamtym momencie miała otrzymanych 15 kartek z 12 różnych krajów Ostatnio zastanawiałam się nad założeniem drugiego konta w ramach eksperymentu.

Sorki, to nic osobistego, po prostu musiałam wylać troszkę żalu
Za 2 m-ce stukną mi 4 lata odkąd jestem na PC i do tej pory nie dostałam kartki z Izraela czy Słowacji, więc proszę nie narzekać Twoja koleżanka mogłaby się podzielić swoim szczęściem do kartek z rzadkich krajów

Cytat:
Napisane przez naroa Pokaż wiadomość
Nic mi o tym nie wiadomo. Ja ostatnio się obkupiłam w ogonki i mi w zupełności wystarczają może na początku kwietnia pójdę do wydawnictwa i trochę nakupię widokówek, oby tylko mi policzyli po cenach hurtowych...
Z skąd kupiłam ogonki? Obiły mi gdzieś o oczy, ale nie mogę przypomnieć gdzie

Wczoraj dostałam nadprogramową kartkę z Rosji, ale wybaczam to, bo pochodzi z moich favów i jest świetna: http://www.postcrossing.com/postcards/RU-2471227
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 09:50   #2018
Azra
Raczkowanie
 
Avatar Azra
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 384
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Przepraszam za głupie pytanie, ale co to ogonki?

Weszłam właśnie po dłuższym czasie na postallove, a tam znowu wyższe ceny... Wiem, że to tylko 20gr, ale jednak nie lubię takiej polityki, że się klienta przyzwyczaja do pewnych cen, a później robi się podwyżki i to w tak krótkim odstępie czasu. Jakby nie było, zamiast 5 kartek mam teraz 4, kwestia podobna jak przy znaczkach. W tym momencie moim priorytetem będą inne sklepy, a szkoda, bo wzory są naprawdę ładne.
__________________

Azra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:00   #2019
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam nadprogramową kartkę z Rosji, ale wybaczam to, bo pochodzi z moich favów i jest świetna: http://www.postcrossing.com/postcards/RU-2471227
Ale cudowna!!!!!


A ogonki to https://www.facebook.com/pages/Mr-Le...513857?fref=ts
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:17   #2020
naroa
Rozeznanie
 
Avatar naroa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 738
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez Azra Pokaż wiadomość
Przepraszam za głupie pytanie, ale co to ogonki?

Weszłam właśnie po dłuższym czasie na postallove, a tam znowu wyższe ceny... Wiem, że to tylko 20gr, ale jednak nie lubię takiej polityki, że się klienta przyzwyczaja do pewnych cen, a później robi się podwyżki i to w tak krótkim odstępie czasu. Jakby nie było, zamiast 5 kartek mam teraz 4, kwestia podobna jak przy znaczkach. W tym momencie moim priorytetem będą inne sklepy, a szkoda, bo wzory są naprawdę ładne.
Podwyżka była już przy poprzednich nowościach i zauważ, że matowe kartki dalej są po 1 zł Ewa tłumaczyła że jak bierze zdjęcia i prace na pocztówki z serwisów typu fotolia to są wysokie opłaty właśnie za używanie tych zdjęć i to jestem w stanie zrozumieć. Ja tam się cieszę że cały czas się stara, wyszukuje ładne obrazki i wydaje nowe pocztówki. Nie zamawiam już tak często kartek, bo trochę tam ich jednak mam, ale i tak zawsze nowości cieszą oko, dlatego przymknę oko na te 20 gr


A, pochwalę się - po 4 miesiącach mój list pełen bożonarodzeniowych naklejek i kartek dotarł do adresatki w Argentynie!
naroa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:51   #2021
Azra
Raczkowanie
 
Avatar Azra
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 384
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Ach, to już kojarzę, dzięki .

Cytat:
Napisane przez naroa Pokaż wiadomość
Podwyżka była już przy poprzednich nowościach i zauważ, że matowe kartki dalej są po 1 zł Ewa tłumaczyła że jak bierze zdjęcia i prace na pocztówki z serwisów typu fotolia to są wysokie opłaty właśnie za używanie tych zdjęć i to jestem w stanie zrozumieć. Ja tam się cieszę że cały czas się stara, wyszukuje ładne obrazki i wydaje nowe pocztówki. Nie zamawiam już tak często kartek, bo trochę tam ich jednak mam, ale i tak zawsze nowości cieszą oko, dlatego przymknę oko na te 20 gr


A, pochwalę się - po 4 miesiącach mój list pełen bożonarodzeniowych naklejek i kartek dotarł do adresatki w Argentynie!
Jeśli dobrze pamiętam, to poprzednio podwyżka była o 10gr. Rozumiem, że terakoty też zażyczyli sobie więcej za obrazki? Bo w tym przypadku argument o płatności za droższe zdjęcia odpada, chociaż on do mnie i tak nie przemawia. O to właśnie chodzi, że każdy przymyka oko na małe podwyżki, tylko że one z czasem przestają być małe. Oczywiście doceniam pracę włożoną w wybór zdjęć, zawsze świetnie przygotowaną i miłą przesyłkę, dobrą jakoś pocztówek - tego nie neguję w żadnym punkcie. Ale mimo wszystko dla mnie niesmak pozostaje, bo jakoś wcześniejsze pocztówki mogły kosztować 1zł, a teraz nie mogą .

Miał ktoś w Argentynie miłą niespodziankę, nie ma co .
__________________

Azra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 11:13   #2022
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Mnie zaskoczyły ceny kartek na napiszkartkę myślałam, że są dużo tańsze
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 11:41   #2023
madziarka_
Zadomowienie
 
Avatar madziarka_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Mnie zaskoczyły ceny kartek na napiszkartkę myślałam, że są dużo tańsze
Przecież kosztują 1 zł , to chyba nie tak dużo....
__________________
28.04.2012


Mój blog pocztówkowy :


http://postcrossingovertheworld.blogspot.com

Napisz do mnie jeśli chcesz wymienić się kartką

Mój blog górski

http://naszapasjasagory.blogspot.com/
madziarka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 11:49   #2024
naroa
Rozeznanie
 
Avatar naroa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 738
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez Azra Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze pamiętam, to poprzednio podwyżka była o 10gr. Rozumiem, że terakoty też zażyczyli sobie więcej za obrazki? Bo w tym przypadku argument o płatności za droższe zdjęcia odpada, chociaż on do mnie i tak nie przemawia. O to właśnie chodzi, że każdy przymyka oko na małe podwyżki, tylko że one z czasem przestają być małe. Oczywiście doceniam pracę włożoną w wybór zdjęć, zawsze świetnie przygotowaną i miłą przesyłkę, dobrą jakoś pocztówek - tego nie neguję w żadnym punkcie. Ale mimo wszystko dla mnie niesmak pozostaje, bo jakoś wcześniejsze pocztówki mogły kosztować 1zł, a teraz nie mogą .
Nie kojarzę tej podwyżki o 10 gr chyba że na samym początku kartki były za 90 gr, ale nie pamiętam... Jeśli matowe nadal są po 1 zł, a błyszczące po 1,20 zł, to może jest to też kwestia kosztów wydruku? Ciężko mi powiedzieć, ale ja jej nie obwiniam - wszystko ciągle drożeje, nic z tym nie zrobię, a kupować i tak będę bo chcę/potrzebuję. Najłatwiej zaraz ofuknąć i powiedzieć że ktoś zwęszył interes i chce zarobić w ten sposób na ludziach ale wiem ile ona wkłada w to pracy i serca, więc niech ma, przynajmniej ode mnie.

W innych sklepikach jest jeszcze drożej, np. w postcardshop - zauważyłam, że mają tam kartki ze zwierzakami z AFW za 1,50 zł, dokładnie te same, które ja ostatnio na miejscu w wydawnictwie brałam po 0,52 zł za sztukę. I nie powiem, tż też podsuwał mi myśl żebym otworzyła swój sklepik z kartkami i brała od nich i sprzedawała przez internet, ale szkoda zachodu - wiem ile czasu poświęciłam na pakowanie zamówień, a teraz czasu naprawdę potrzebuję na ogarnianie finiszu na uczelni.

W ogóle postcrossing to kosztowne hobby, więc trzeba czasem zacisnąć zęby i zapłacić jeśli chce się mieć ładne rzeczy o kosztach wysylki i pocztowych podwyżkach już nie wspomnę.

Edytowane przez naroa
Czas edycji: 2014-03-20 o 11:50
naroa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:14   #2025
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Jak dla mnie podwyżka o 20 gr to niewiele, a Ewa i tak wydawała się zmieszana tłumacząc się, skąd się wzięła. Zdrożały zdjęcia od lutego (chyba na fotolii, z tego co zrozumiałam), a autorzy serii np. Terakoty, polski plakat mogą po prostu podwyższyć cenę za prawa autorskie. M.in. dlatego seria plakatów jest po zbójeckie 3 zł. No a wiadomo, że Postallove to nie instytucja charytatywna, bo wszelkie ZUSy, US itp kosztują majątek, doliczając do tego koszty wydruku (a wcale nie są one tak małe, bo za porządny druk trzeba dobrze zapłacić), koszty zdjęć (które też nie są rzędu 5-10 zł), domeny internetowej, a jeszcze przecież trzeba wyjść na swoje, żeby biznes się opłacał. Bardzo nie lubię takiego narzekactwa Poza tym zauważ, że kolaże, które projektuje Ewa, retro ze zdjęć ze zbiorów postallove są nadal po 1 zł, więc chyba to nie jest złośliwa podwyżka, nie sądzisz? Gdyby była, to wszystkie kartki jak jeden mąż by zdrożały, a tu widać ewidentnie, że tylko te, za zdjęcia których trzeba było zapłacić.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:18   #2026
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez madziarka_ Pokaż wiadomość
Przecież kosztują 1 zł , to chyba nie tak dużo....
mi jakieś ceny 4,30 się pojawiły
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:20   #2027
Azra
Raczkowanie
 
Avatar Azra
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 384
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez naroa Pokaż wiadomość
Nie kojarzę tej podwyżki o 10 gr chyba że na samym początku kartki były za 90 gr, ale nie pamiętam... Jeśli matowe nadal są po 1 zł, a błyszczące po 1,20 zł, to może jest to też kwestia kosztów wydruku? Ciężko mi powiedzieć, ale ja jej nie obwiniam - wszystko ciągle drożeje, nic z tym nie zrobię, a kupować i tak będę bo chcę/potrzebuję. Najłatwiej zaraz ofuknąć i powiedzieć że ktoś zwęszył interes i chce zarobić w ten sposób na ludziach ale wiem ile ona wkłada w to pracy i serca, więc niech ma, przynajmniej ode mnie.

W innych sklepikach jest jeszcze drożej, np. w postcardshop - zauważyłam, że mają tam kartki ze zwierzakami z AFW za 1,50 zł, dokładnie te same, które ja ostatnio na miejscu w wydawnictwie brałam po 0,52 zł za sztukę. I nie powiem, tż też podsuwał mi myśl żebym otworzyła swój sklepik z kartkami i brała od nich i sprzedawała przez internet, ale szkoda zachodu - wiem ile czasu poświęciłam na pakowanie zamówień, a teraz czasu naprawdę potrzebuję na ogarnianie finiszu na uczelni.

W ogóle postcrossing to kosztowne hobby, więc trzeba czasem zacisnąć zęby i zapłacić jeśli chce się mieć ładne rzeczy o kosztach wysylki i pocztowych podwyżkach już nie wspomnę.
Ależ ja nikogo nie ofukuję . Błyszczące kartki kupowałam po 1zł, więc to chyba akurat nie jest powodem, choć może również czegoś nie wiem. Po prostu ta podwyżka jest dla mnie nieuzasadniona. Nie uważam, że każde podniesienie ceny jest złe, ale jestem w stanie to zaakceptować, jeśli widzę w tym jakąś konsekwencję. Nie chcę nikogo urazić tym, co piszę, po prostu wyrażam swoją opinię. Bardzo lubię ten sklep, to jak jestem tam obsługiwana i to jakiej jakości towar jest udostępniany, ale równocześnie czuję się trochę oszukana, ponieważ oferuje mi się cenę wyższą za to samo, co wcześniej. I oczywiście zdaję sobie sprawę, że postcrossing to kosztowne hobby, zresztą sama to pisałam jakiś czas temu tu na wątku, kiedy były kłótnie o wysyłanie pocztówek z Niemiec. Tu jest taka różnica, że (jeszcze) mam wybór bez utraty jakości, więc jeśli mam, to z tego skorzystam .

PS Z tą podwyżką to chodziło mi o to, że wydaje mi się, że poprzednio była o 10gr i część kartek kosztowała 1,10zł, a teraz znowu o 10gr i kosztują 1,20zł. To tak gwoli ścisłości .

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie podwyżka o 20 gr to niewiele, a Ewa i tak wydawała się zmieszana tłumacząc się, skąd się wzięła. Zdrożały zdjęcia od lutego (chyba na fotolii, z tego co zrozumiałam), a autorzy serii np. Terakoty, polski plakat mogą po prostu podwyższyć cenę za prawa autorskie. M.in. dlatego seria plakatów jest po zbójeckie 3 zł. No a wiadomo, że Postallove to nie instytucja charytatywna, bo wszelkie ZUSy, US itp kosztują majątek, doliczając do tego koszty wydruku (a wcale nie są one tak małe, bo za porządny druk trzeba dobrze zapłacić), koszty zdjęć (które też nie są rzędu 5-10 zł), domeny internetowej, a jeszcze przecież trzeba wyjść na swoje, żeby biznes się opłacał. Bardzo nie lubię takiego narzekactwa Poza tym zauważ, że kolaże, które projektuje Ewa, retro ze zdjęć ze zbiorów postallove są nadal po 1 zł, więc chyba to nie jest złośliwa podwyżka, nie sądzisz? Gdyby była, to wszystkie kartki jak jeden mąż by zdrożały, a tu widać ewidentnie, że tylko te, za zdjęcia których trzeba było zapłacić.
To jak już się czepiamy , to ja nie lubię, kiedy ktoś mi mówi, że biznes to koszty i tym próbuje się wszystko tłumaczyć. Przecież jest to rzecz oczywista, że trzeba ponosić jakieś koszty. Każdy, kto myśli o własnej działalności takie koszty musi wziąć pod uwagę już od samego początku. Przecież otworzenie własnego sklepu to czyjaś dobra wola, a nie przymus.

Rozumiem, że macie inne zdanie na ten temat i szanuję to. Ja również pozostanę przy swoim . Nie jestem typem narzekacza, po prostu jeśli coś zwraca moją uwagę, to lubię się z kimś tym podzielić, bo jestem ciekawa zdania innych (teraz już je poznałam i bardzo się cieszę). Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe .
__________________


Edytowane przez Azra
Czas edycji: 2014-03-20 o 13:04
Azra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:25   #2028
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
mi jakieś ceny 4,30 się pojawiły
To cena za wysłanie takiej kartki przez ich serwis. Jak wejdziesz w "czyste kartki" to na pewno będzie 1 zł

Cytat:
Napisane przez Azra Pokaż wiadomość
ale równocześnie czuję się trochę oszukana, ponieważ oferuje mi się cenę wyższą za to samo, co wcześniej. (...)

To jak już się czepiamy , to ja nie lubię, kiedy ktoś mi mówi, że biznes to koszty i tym próbuje się wszystko tłumaczyć. Przecież jest to rzecz oczywista, że trzeba ponosić jakieś koszty
Ale widać nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy, więc pozwól, że przedstawię Ci to najprościej jak się da. Na przykładzie działu "Kulinarne", bo tam wyraźnie widać, co chcę pokazać.
Nowe kartki, do których zdjęcia zostały zakupione już po podwyżce kosztują 1,20 - jest to logiczne i jasne, bo jeśli przykładowo zdjęcie kosztowało kiedyś 30 zł, a teraz kosztuje 50, to żeby zarabiać tyle samo, trzeba podnieść ceny kartek.
Teraz spójrz na kartki wydane wcześniej - czy ich cena wzrosła? Nie. Ponieważ zdjęcia zostały zakupione po starej cenie. Czyli nadal za "to samo co wcześniej" zapłacisz identyczną kwotę. Gdyby Ewa chciała po prostu zrobić podwyżkę, to logicznym byłoby podniesienie ceny wszystkich kartek, a nie tylko wybiórczych. Czy już widać w miarę logicznie, że wzrost cen nie jest podyktowany chciwością, tylko jest wymuszony przez wzrost cen zdjęć?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:01   #2029
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
To cena za wysłanie takiej kartki przez ich serwis. Jak wejdziesz w "czyste kartki" to na pewno będzie 1 zł
Ahaaa, dzięki
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 18:50   #2030
naroa
Rozeznanie
 
Avatar naroa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 738
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Marysiu, zajrzałam właśnie w "Kulinarne" i zdziwiło mnie że pocztówka z pierogami jest za 1,20 zł, a jest to dosyć stary wzór i do tego matowy co ciekawe, wszystkie dodruki starych wzorów pozostały w tej samej cenie. Tak samo z "pozdrowienia z..." - te pierwsze nadal są za 1 zł.

Żeby nie było - ja tam się nie czepiam, i tak i tak będę te kartki zamawiać niezależnie od ceny, bo przynajmniej widzę za co płacę.
naroa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 07:55   #2031
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość


Ech, głupio się przyznać, ale mam straszny ból tyłka, jak widzę Twoje statystyki Jesteś na PC o wiele krócej, niż ja, a masz na liście 40 krajów, w tym takie perełki jak Algieria, czy Wietnam plus inne egzotyki, np. Tajlandię, RPA, Norwegia, Makao, Nowa Zelandia. Ja mam na liście 36 krajów (z czego ostatnich 5 przyszło do mnie w styczniu i były to Austria, Słowacja, UK, Indie i Węgry, czyli nic wielkiego), a najrzadszy u mnie jest Izrael I to jest zauważalna tendencja, że nowsi użytkownicy losują lub są losowani przez bardziej różnorodne kraje. Moja koleżanka, która zarejestrowała się na początku zeszłego roku w bardzo krótkim czasie dostała Gruzję, Bahamy, Grecję, Maroko i Uzbekistan Ostatnio też wysyłałam kartkę do babki, która w tamtym momencie miała otrzymanych 15 kartek z 12 różnych krajów Ostatnio zastanawiałam się nad założeniem drugiego konta w ramach eksperymentu.

Sorki, to nic osobistego, po prostu musiałam wylać troszkę żalu

za to mam 7 expired i kolejne dwa się szykują...choć moje chiny doszły po ponad 250 dniach

wczoraj dostałam Rosję całą opisaną po rosyjsku... karta z niemiecką latarnią morską

__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 09:16   #2032
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

U mnie 6 expired a szykuje sie kolejny

Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 10:31   #2033
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

O, to tych pierogów nie zauważyłam, bo nigdy jakoś ich nie zamawiałam Tu chyba akurat mat/błysk nie ma nic do rzeczy, bo chyba wszystkie retro są matowe, a nowe ze zdjęciami np. Glorii Swanson są za 1,20

Ech, poskanowałam w końcu wszystkie zaległości - przy skanerze stałam 2,5 h
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 10:37   #2034
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Czy wiecie może, gdzie można kupić pocztówki z Beksińskim??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 14:02   #2035
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Wiem, że raz było zbiorowe zamówienie i był dopisek, że to prawdopodobnie jedyny raz. Chyba są średnio dostępne.

Ale się wkurzyłam - skanowałam kartki, m.in. z AFW, żeby mieć gotowe skany jak je wyślę i skopiowałam prosto z pendrive'a do albumu na picasie, a potem zanim skopiowałam do pliku na dysku, żeby mieć w dobrej rozdzielczości, to je skasowałam Jestem taka wściekła, bo znowu muszę zeskanować prawie 50 kartek
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:29   #2036
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Czy wiecie może, gdzie można kupić pocztówki z Beksińskim??
W tym sklepie: http://www.postcardshop.pl/ , dział: sztuka

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Wiem, że raz było zbiorowe zamówienie i był dopisek, że to prawdopodobnie jedyny raz. Chyba są średnio dostępne.

Ale się wkurzyłam - skanowałam kartki, m.in. z AFW, żeby mieć gotowe skany jak je wyślę i skopiowałam prosto z pendrive'a do albumu na picasie, a potem zanim skopiowałam do pliku na dysku, żeby mieć w dobrej rozdzielczości, to je skasowałam Jestem taka wściekła, bo znowu muszę zeskanować prawie 50 kartek
Współczuję.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 18:29   #2037
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Byłam dzisiaj na poczcie i doznałam szoku, kolejna podwyżka
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 19:52   #2038
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
W tym sklepie: http://www.postcardshop.pl/ , dział: sztuka
Dzięki, trochę drogawe, ale może kupię kilka

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na poczcie i doznałam szoku, kolejna podwyżka
O jakiej podwyżce mówisz??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 20:12   #2039
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na poczcie i doznałam szoku, kolejna podwyżka
Mam nadzieję, że znaczki na listy kosztują 1.75, na kartki 1.60 a na zagraniczne 5.20? Ta jest od stycznie tego roku.

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Dzięki, trochę drogawe, ale może kupię kilka
Też tak uważam, ale póki co nigdzie więcej nie znalazłam miejsca gdzie można je kupić.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 21:38   #2040
naroa
Rozeznanie
 
Avatar naroa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 738
Dot.: Do Bhutana przez pół świata... czyli wizażowe postcrosserki cz. VI!

Justka chyba nadrabia zaległości

Na kartki z pracami Beksińskiego było kiedyś zamówienie, ale podobno dyrektor muzeum w Sanoku nie robi już dodruków, bo od początku uważał to za stratę kasy (a później pocztówki rozeszły się jak ciepłe bułeczki ).
Ja do tej pory zebrałam z 6 wypisanych kartek z tej serii, bardzo mi się podobają
naroa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-24 12:29:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.