Trwała - zbiorczy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Pokaż wyniki sondy: Jakie kosmetyki do wykonania trwałej podnoszącej uzywacie??
Wella 0 0%
Goldwell 0 0%
Joanna 0 0%
inne 0 0%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-14, 14:49   #421
zwcxWCcy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 21
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Aguusiek, sluchaj, pytalam ostatnio znajoma, ktora jest fryzjerka o ta trwala podnoszaca wlosy u nasady. stwierdzila ona jednoznacznie ze nie oplaca sie jej robic, bo jest droga ok. 200 zl kosztuje, a efekt utrzymuje sie gdzies tak 2-3 tygodnie max. no tak biorac to na logike, to rzeczywiscie, wlosy, ktore beda odrastac, nie beda juz podniesione u nasady, ale przyklapniete. wiec pewnie efekt bedzie taki, ze u nasady beda przylegaly do glowy, a pare centymetrow dalej beda bezsensownie odstawaly.
zwcxWCcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 18:02   #422
Aguusiek
Przyczajenie
 
Avatar Aguusiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
GG do Aguusiek
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Faktycznie może tak być...

Eh...chyba pozostaje mi męczyć się z moimi ciężkimi kudełkami ..
__________________
Nie szukałam miłości... ona znalazła mnie...
Aguusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 14:13   #423
zwcxWCcy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 21
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

jest dokladnie tak jak myslalam: ile osob, tyle opinii. a moze gaga wypowie sie na ten temat... to taka moja goraca prosba!
zwcxWCcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 08:08   #424
długowłosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 8
Question trwała ondulacja

Od zawsze strasznie podoba mi sie taka fryzurka ale nie wiem czy otrzymam ja robiac trwałą spiralna czy taki efekt jest do uzyskania tylko dzieki lokówce?? Mam długie,zdrowe włosy za łopatki - prawie do pasa, są one gęste ale cienkie, lekko kręcone. Tzn. kręca się w sumie tylko koncówki i pomimo wycieniowania przy głowie i tak są uklapnięte. Pani Grazynko - ile może kosztować taka trwała spiralna na wlosach takiej długości, ostatnio w jednym salonie sie pytałam ale pan fryzjer wydal mi sie dość niekompetentny - u niego kosztowałoby to 90zl.Pozdrawiam
długowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 08:57   #425
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: czy taki efekt uzyskam dzięki trwałej spiralnej??

takie to moga tylko byc wlosy naturalne, lub krecone na lokowke lub waleczki
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 09:06   #426
długowłosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 8
Dot.: czy taki efekt uzyskam dzięki trwałej spiralnej??

szkoda . A ma Pani jakieś zdjecia z ta trwała?? jaki ona daje efekt??
długowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 17:39   #427
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: czy taki efekt uzyskam dzięki trwałej spiralnej??

niestety nie mam ale wiem jak wyglada i jak sie zachowuje wlos po trwalej nie ma takiego efektu mozna go uzyskac
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 18:29   #428
KASIAAO
Raczkowanie
 
Avatar KASIAAO
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 335
GG do KASIAAO
Wink Dot.: czy taki efekt uzyskam dzięki trwałej spiralnej??

sa takie lokówki które robia takie loczki lub wałeczki tak jak napisała pani Grazynka , sadze ze nie opłaca sie wydawac tyle kasy na trwała z której mozesz byc niezadowolona, moja koleznka ostanio robiła i nawet nie widac ze robiła trwała wiec chyba lepiej zainwestowac w lokówke lub takie wałki a nie leciec do fryzjera , zreszta trwała niszczy strasznie włosy pozniej zostaja takie pióra! oczywiscie jest to tylko moje zdanie nie musisz sie z nim zgodzic pozdrawiam!!
KASIAAO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 18:20   #429
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Trwała szwecka

Cześć !
Wczoraj miałam robioną trwałą (w domu według zaleceń na ulotce joanna"-mocny) wogóle nie wyszła tylko spuszyła i bardzo brzydko rozjaśniła włosy co zrobić żeby były piękne loczki ??? Dodam jeszcze że mam długie brąz włosy i bardzo marzą mi sie takie piękne lekkie loki. Jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę.
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 17:41   #430
renikaa
Raczkowanie
 
Avatar renikaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 45
Question Trwała

Witam! Moje pytanie związne jest z trwałą. Otóż mam włosy za ramiona, kolor ciemny blond. Nigdy nie farbowałam ani nie robiłam żadnych eksperymentów, uważałam to za zbyteczne. Od jakiegoś czasu moje włosy starciły puszystość. Dlatego też pomyślałam o trwałej, takiej lekkiej, żeby włosy miały lekkie loki(pomysł wpadł, kiedy właśnie ostatnio tak zakręciłam sobie włosy i wyglądałam całkiem nieźle )
Chciałam zapytać czy długo taki eksperyment trzyma się na włosach? Czy trzeba czekac aż do momentu kiedy odrosną ?
Z góry dziękuję
renikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 17:47   #431
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Trwała

polecam skorzystac z wyszukiwarki
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-18, 18:17   #432
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Trwała

długość utrzymywania zależy od rodzaju trwałej ale zazwyczaj jest to 3-6 miesięcy. pozdrawiam
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 19:53   #433
renikaa
Raczkowanie
 
Avatar renikaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 45
Dot.: Trwała

Sylwia dzięki. Czyli jeśli zdecydowałabym się na trwałą na ok. 3 miesiące to po tym czasie zniknie całkowicie ??
renikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 20:07   #434
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Trwała

ja sama mam trwałą około 1,5 miesiąca i szczerze mówiąc dokładnie nie wiem w każdym razie jeśli masz prościutkie włosy to po trwałej już na pewno nigdy idealnie proste nie będą tylko takie lekko falowane aż zetniesz...a co do tych lekkich fal to też takie chciałam a jak mi loki odwaliła to z domu wyjść nie chciałam
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 20:35   #435
Rybkas20
Raczkowanie
 
Avatar Rybkas20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
GG do Rybkas20
Arrow Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

trwałej mowimy nie !!!
Jakies 3 miesiace temu zrobilam sobie trwala, calkowita klapa, wlosy zniszczone, przesuszone, lokow brak a jedynie okropny baran.Po umyciu wlosy wygladaja jeszcze jako tako, ale po nocy lokow ani widu ani slychu, na glowie tylko okropny balagan ktorego ni jak da sie rozczesac)Wlosy udalo mi sie juz troche odzywic, ale nadal wygladaja nie najlepiej.Nie moge sie doczekac kiedy wlosy odrosna i cholerstwo zejdzie.Przez jakis czas ratowalam sie prostownica, ale wlosy byly zbyt wysyszone i koncowki koszmarnie sterczaly.Pomyslalam wiec ze najpierw je odzywie, wiec przestalam prostowac.Uzywam szamponu do wlosow farbowanych i zniszczonych, odzywki WAX, pozniej ukladam je lekko na taka szczotke z suszarka (nie sa idealnie gladkie, ale traca okropne loki, ktore sa juz i tak tylko na polowie glowy, bo czesc wlosow odrosla), nakladam naturalny jedwab i wcieram serum na zniszczone koncowki.
Dziewczyny a Wy jak sobie radzicie z nieudanymi trwalymi.Wymienmy sie radami, musimy sobie wkoncu jakos poradzic do czasu az to cholerstwo zejdzie, z domu trzeba wkoncu wychodzic .
Rybkas20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 21:55   #436
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

zniszczyć trwałą!!!!!!to był największy błąd jaki w życiu popełniłam że tego koszmarnego dnia wybrałam się do fryzjerki...włosy przy twarzy mam ledwo co pokręcone, z tyłu już mi się rozprostowały, z boku jeszcze trochę się kręcą, do tego są przesuszone a o wyglądzie końcówek nie wspominam...masakra!
używam waxu, seboradinu, odżywki na końcówki, piję herbetę pokrzywową i jem skorupki jajek- wszystko dla piękna włosków
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 08:53   #437
Rybkas20
Raczkowanie
 
Avatar Rybkas20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
GG do Rybkas20
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

Cytat:
Napisane przez sylwia18
zniszczyć trwałą!!!!!!to był największy błąd jaki w życiu popełniłam że tego koszmarnego dnia wybrałam się do fryzjerki...włosy przy twarzy mam ledwo co pokręcone, z tyłu już mi się rozprostowały, z boku jeszcze trochę się kręcą, do tego są przesuszone a o wyglądzie końcówek nie wspominam...masakra!
używam waxu, seboradinu, odżywki na końcówki, piję herbetę pokrzywową i jem skorupki jajek- wszystko dla piękna włosków
Skorupki jajek, zgodnie z powiedzeniem'chcesz byc piekna do cierp".A co one daja???
Rybkas20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 09:05   #438
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

Cytat:
Napisane przez Rybkas20
Skorupki jajek, zgodnie z powiedzeniem'chcesz byc piekna do cierp".A co one daja???
ja slyszalam o tym sposobie, ale na paznokcie ponoc pomaga choc moze i na wlosy tez a skorupki jajek zawieraja ponoc "dobre" substancje, choc ja polecam bardziej skrzyp polny z witaminami
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 11:23   #439
agnes4-19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mój komputer ;)
Wiadomości: 42
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

A ja ma włoski do pasa, w marcu miałam robioną trwałą i jestem zadowolona,nigdy nie rozczesuje ich po myciu, tylko przed, więc nie ma "efektu barana",potem dodaję odżyweczkę do loczków sunsilk no i mam naturalnie kręcone włoski.Rzeczywiście, po nocy nie wyglądają korzystnie, ale nie aż tak źle. Buziaki dla wszystkich przeciwniczek trwałej.
agnes4-19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 11:26   #440
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

skorupki ponoć są dobre na włosy, paznokcie i kości
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 20:11   #441
1f1007dbc1893deb845c27192263acd2a23066e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 98
Smile Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

Znalazłam taki przepis, może wam pomoże:

Na osłabione trwałą ondulacją włosy jak eliksir zadziała taka płukanka. 2 łyżeczki miodu i łyżeczkę kremu glicerynowego rozpuść w 2 szklankach ciepłej wody. Otrzymaną miksturę płucz włosy po każdym myciu. Błyskawicznie staną się miękkie i błyszczące.

Pozwodzenia
1f1007dbc1893deb845c27192263acd2a23066e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 20:14   #442
Rybkas20
Raczkowanie
 
Avatar Rybkas20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
GG do Rybkas20
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

Cytat:
Napisane przez kama1985
Znalazłam taki przepis, może wam pomoże:

Na osłabione trwałą ondulacją włosy jak eliksir zadziała taka płukanka. 2 łyżeczki miodu i łyżeczkę kremu glicerynowego rozpuść w 2 szklankach ciepłej wody. Otrzymaną miksturę płucz włosy po każdym myciu. Błyskawicznie staną się miękkie i błyszczące.

Pozwodzenia
Dzieki bardzo Kama
Rybkas20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 06:34   #443
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

jak ja już widzę krem i miód to rezygnuję bo znając moje zdolności to będę chodziła z jakimiś glutami we włosach przez tydzień
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 09:04   #444
zwcxWCcy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 21
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Odswiezam i przy okazji ponawiam prosbe do gagi.
zwcxWCcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 09:20   #445
Rybkas20
Raczkowanie
 
Avatar Rybkas20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
GG do Rybkas20
Exclamation Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Trwalej mowimy NIE !!!! To najgorsza rzecz jaka moglabys zrobic swiom wlosom, one nigdy Ci tego nie wybacza .Ja niesety popelnilam ten blad, no coz uczymy sie na wlasnych bledach
Rybkas20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 09:59   #446
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Mialam trwałą... było tragicznie, fatalnie... Tyle roboty z wlosami. Codzienne mycie, odzywki, układanie rano po to, zeby wieczorek juz była "szopka". Nigdy wiecej! Potem zdesperowana poszłam na chemiczne prostowanie włosów i znów są proste! Ale zniszczone...
Ja żałuję i odradzam wszystkim! Co najwyżej styling a nie trwałą - jeśli już naprawdę bardzo Ci zależy.

Buźki.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 10:07   #447
AgaKa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 69
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

Ja włosy muszę myć rano bo faktycznie po nocy wyglądają koszmarnie. Nakładam na umyte odżywkę glisskura, spłukuję i jeszcze na osuszone ręcznikiem nakładam olejek z fruktisa żeby je rozprostować. Suszę suszarką i nakręcam na termoloki - nie jest to łatwe bo włosy mam tak długie że prawie nie sięgam końcówek (chyba musze zastosować inną technikę). Włosy stają się dość gładkie choć są miejsca gdzie trwała jest lekko widoczna. Niestety po wysuszeniu włosy są trochę sianowate i na szczęście pod wpływem termoloków odzyskują jako taki kształt.
AgaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 10:31   #448
AgaKa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 69
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Ja robiłam już kilka razy trwałą na różne długości włosów i zawsze powtarzałam sobie - nigdy więcej. Mam (bez trwałej) włosy przetłuszczające sie więc o tyle dla mnie to plus że nie musiałabym ich codziennie myć - a niestety muszę bo po nocy są koszmarne no i rzecz jasna rozprostowuje je i nakręcam na termoloki. Marne te moje loki, większe siano i druty
AgaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 14:27   #449
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Witam wszystkichJa mam trwałą od ponad trzech lat i jestem bardzo zadowolonaTylko jeden minus-żeby włosy wyglądały jak najlepiej musze je codziennie myći tu jest minus fryzurki.Po nocy wyglądam jak przyklapnięty pudelekale po umyciu są boskie.Mam robioną tzw."owocową"z olejkami owocowymi.Włoski po wizycie u fryzjerki ładnie tym pachną,beż smródku po zwykłych trwałych.Fakt,fryzjer musi byc dobry(co nie znaczy drogi).Mam stałą Panią fryzjerkę,do której niestety muszę jechać na koniec miasta,ale to raz na ponad pół roku,siedem miesięcy.Jako że bardzo o nie dbam,trwała owocowa trzyma się na moich włosach o wiele dłużej niż powinna(średnio przy tym rodzaju zabiegu trzyma się około3,5 miesiąca-tak krótko,gdyz jest to najbardziej bezpieczna trwała dla włosówOj,a na poczatku też się bardzo wachałam czy zrobićno cóż,zaryzykowałam i nie żałuję! odrosty prostych włosów mi nie przeszkadzają,gdży robię trwałą na przemian na grube i średnie wałki,także włosy podczas odrastania formuja mi fale Trzeba używać podczas mycia dużej ilości odżywki.Daj znać jak z Twoja decyzją aha,włosy można umyć dopiero po 48 godzinach od zrobienia trwałej,by włosy się lepiej pokręciłyPozdrawiam!
Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 14:28   #450
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Posiadaczki włosów zniszczonych nieudana trwałą łączmy się

jejku tak codziennie się męczyć i jeszcze z takimi długimi włoskami to cię podziwiam agaka
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 20:34:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.