odparzona pupka u dzidzi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 10:07   #31
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

A na odparzenia najlepsze jet odpieluchowanie
Rany, jak ja odetchnęłam, jak córa zdjęła pieluchy. Zero zmartwienia o tyłek
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 12:09   #32
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Szaja, a ile Agu miała, jak ostatecznie pieluchy porzuciła? Na noc jeszcze nosi?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 12:23   #33
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

22mce, na dzień bez pieluchy (tylko na spacer, bo to początek marca był). Od połowy kwietnia, czyli 23mce- na dwór bez, a już od czerwca bez pieluchy w nocy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 12:25   #34
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

To ładnie, też bym tak chciała.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 12:41   #35
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Sudocrem jest kremem na odparzenia a nie przeciwko odparzeniom. Smarowanie nim na wszelki wypadek żeby się dziecko nie odparzyło jest bez sensu, w dodatku przynosi tylko szkodę bo maści zawierające cynk wysuszają skórę czyniąc ją bardziej podatną na podrażnienia. Lepszy jest zwykły tłusty krem.
Ja wiem, to nawet na kremie pisze, ale u nas nic sie nie dzieje. Przynajmniej narazie.

To jaki krem polecalabys na nocne, zapobiegawcze, smarowanie?
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:22   #36
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Ja wiem, to nawet na kremie pisze, ale u nas nic sie nie dzieje. Przynajmniej narazie.

To jaki krem polecalabys na nocne, zapobiegawcze, smarowanie?
Mi połozna poradziła linomag dla dzeci zapobiegawczo natomiast, żadne kremy z cynkiem bo tak jak wyżej dziewczyna pisała wysuszają i na zdrowy tyłeczek źle to działa.

Własnie ostatnio przechodziłam odparzenie dziecko miało tydzień i własnie od krostek sie zaczęło wyglądało jak potówki a potem to już masakra. Kupiłam podkłady poporodowe i wietrzyłam ale mała cos bez pieluchy nie lubiła więc pozostała bardzo częsta zmiana pampersa, ostawiłam chusteczki a dupke przemywałam rumiankiem i dośc grubą warstwe kremu nakładałam wg. zaleceń połoznej (ja akurat miałam ochronny krem johnsona przeciw odparzeniom) kąpiel w krochmalu (z mąki ziemniaczanej) połozna też mówiła, że nadmagnianem potasu kąpać. Na dzień dzisiejszy dupka podgojona ufff.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:38   #37
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Ja wiem, to nawet na kremie pisze, ale u nas nic sie nie dzieje. Przynajmniej narazie.

To jaki krem polecalabys na nocne, zapobiegawcze, smarowanie?
Ja również polecam zielony linomag, u nas się sprawdza jak na razie, ale wiadomo, że każdemu co innego służy.

A tak poza tematem to tytuł tego wątku powala
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 14:12   #38
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Ja wiem, to nawet na kremie pisze, ale u nas nic sie nie dzieje. Przynajmniej narazie.

To jaki krem polecalabys na nocne, zapobiegawcze, smarowanie?
Jak pisałam wcześniej ja zwykłą ziajkę za 4,20zł krem dla niemowląt stosowałam (jest na nim, że można od pierwszego tygodnia życia stosować). Dopiero jak skóra się robiła zaczerwieniona to używałam sudocremu albo innych maści z cynkiem, raz mi też teściowa córkę tak odparzyła, że miała rany, to wtedy już pomógł dopiero pediatra i maść sterydowa. Ale to był jedyny raz.

Generalnie nie sądzę, aby sudocrem zaszkodził, ale chyba też nie ma sensu go stosować na wszelki wypadek. Spróbuj mocno kremem tłustym na noc i zobaczysz, czy coś się dzieje. Dużo pediatrów poleca też linomag (tylko musisz sprawdzić bo jest i krem, i maść, już nie pamiętam, którym się powinno smarować) ale ja go nie lubię bo jest strasznie tłusty i mnie to denerwowało

Zauważyłam też, że po podmyciu chusteczkami nawilżanymi warto wytrzeć pupę do sucha, ja wycierałam po tych chusteczkach tetrową pieluszką. Jakoś nie wierzę w natułuszczająco ochronne właściwości tych chusteczek, sama gdy byłam kiedyś zmuszona je zastosować to czułam się co najwyżej wymazana i tyle.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 15:00   #39
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Ja też polecam "zielony" Linomag , stosowaliśmy od początku i nigdy nie było żadnych problemów z odparzoną pupą.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 16:01   #40
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Na poczatku stosowalam Bepanthen - to jest chyba krem zapobiegajacy odparzeniom (ja go glownie na tatuaze stosowalam u siebie... ), a wlasnie tylek nam sie wtedy odparzyl. Sudocrem sobie z tym poradzil w jeden dzien...

Zobacze czy w UK dostepny jest ten Linomag. Dzieki!
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:55   #41
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Moja Mała tak do 3 miesiąca robiła po 10 kup...non stop pupa odparzona. Stosowałam chyba wszystko co dostępne- nic nie zapobiegło odparzeniom.
A na odparzenia - tylko wietrzenie, mycie wodą i apteczna maść pośladkowa- na receptę. Genialna jest na wszystkie krostki, zaczerwienienia itp. Koszt jakoś 7 zeta (refundowana jest).
A no i w sytuacji krytycznej smarowałam pupę tormentiolem. Pomagał

Teraz Mała robi 1-2 kupki na dobę więc wychwytuję od razu i nie smaruję niczym. Znaczy na noc linomagiem (tym bez cynku) bo jednak w jednym pampersie trzymam ją 12 godz
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 20:11   #42
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Moja Mała tak do 3 miesiąca robiła po 10 kup...non stop pupa odparzona. Stosowałam chyba wszystko co dostępne- nic nie zapobiegło odparzeniom.
A na odparzenia - tylko wietrzenie, mycie wodą i apteczna maść pośladkowa- na receptę. Genialna jest na wszystkie krostki, zaczerwienienia itp. Koszt jakoś 7 zeta (refundowana jest).
A no i w sytuacji krytycznej smarowałam pupę tormentiolem. Pomagał

Teraz Mała robi 1-2 kupki na dobę więc wychwytuję od razu i nie smaruję niczym. Znaczy na noc linomagiem (tym bez cynku) bo jednak w jednym pampersie trzymam ją 12 godz
Mój, jak był mały i robił sporo kupek, to codziennie obowiązkowo wietrzył pupę z pół godziny , wodą myłam od samego początku, chusteczek sporadycznie używaliśmy, więc może coś w tym jest.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:48   #43
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Ja z kolei zmieniałam pieluchy w okresie niemowlęctwa co godzinę, czasem nawet co 40 minut i moja córka pierwszego w życiu odparzenia dorobiła się dopiero pod opieką babci, która co prawda potrafiła nawet 15 pieluch na dobę zużyć u roczniaka, ale za to kompletnie nie odróżniała mokrej pieluchy od suchej...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 21:59   #44
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

U nas było odparzenie jak była malutka, najprawdopodobniej z powodu Pampersów.
A potem zdarzało nam się zaczerwienienie.
Młoda jest bardzo wrażliwa, wystarczy, że przegapię kupsko i już tyłek czerwony.

Sudocremu nie lubię, bo nie pomógł nam ani zapobiegawczo ani leczniczo przy tym pierwszy odparzeniu, jak była mała, i ciężko go wymyć z tyłka.

Zapobiegawczo sporo kremów się spisuję u nas, ale ostatnio najbardziej lubię:
Nivea Krem SOS
Nivea Kojący przeciwko odparzeniom
Pat&Rub Krem na odparzenia

Na zaczerwieniony tyłek
Bephanten
Clotrimazolum (rewelacja, nawet w krytycznej sytuacji)
Tromentalum
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:12   #45
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Córka miała bardzo wrażliwą pupę,nie pomagały żadne kremy a nawet sudocrem.Poszłam do lekarza,dostałam receptę na maść robioną i okazała się genialna.Po kilku smarowaniach odparzenie znikało.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 12:59   #46
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
U nas było odparzenie jak była malutka, najprawdopodobniej z powodu Pampersów.
A potem zdarzało nam się zaczerwienienie.
Młoda jest bardzo wrażliwa, wystarczy, że przegapię kupsko i już tyłek czerwony.

Sudocremu nie lubię, bo nie pomógł nam ani zapobiegawczo ani leczniczo przy tym pierwszy odparzeniu, jak była mała, i ciężko go wymyć z tyłka.

Zapobiegawczo sporo kremów się spisuję u nas, ale ostatnio najbardziej lubię:
Nivea Krem SOS
Nivea Kojący przeciwko odparzeniom
Pat&Rub Krem na odparzenia

Na zaczerwieniony tyłek
Bephanten
Clotrimazolum (rewelacja, nawet w krytycznej sytuacji)
Tromentalum
Moja niestety ma tak samo. Już jej tyłek wyleczyłam. Parę dni temu godzina 7 wstaje do karmienie a tu bomba w pampersie i tyłeczek zaś czerwony (ciekawa jestem ile z tą bombą leżała bo mi przesypia całe noce także wolę chyba nie wiedzieć) ale na szczęście wymyłam posmarowałam sudokremem i przeszło, a już się wystraszyłam, że od nowa odparzenie.
Co do sudocremu ostatnio lekarka mi powiedziała, że sudocrem to juz przeżytek, że to się na geriatri stosuje na odleżyny, byłam w szoku bo i wśród koleżanek i rodziny przy dzieciach sudocrem się stosuje (dla dzieci oczywiście) i nikt nie narzeka.
Tak samo mi poleciła emolium do kąpieli dobrze, że miałam próbkę i nie kupowałam bo mi to wogóle nie spasiło młoda mi po tym gdzies śmierdziała niby bez zapachowe, a jednak odstraszał mnie ten zapach. Kąpe mała w żelu z hippa i skóre ma o wiele fajniejszą, a i zapach przyjemniejszy w porównaniu do tamtego specyfiku.

Edytowane przez 13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Czas edycji: 2012-08-25 o 13:01
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 08:04   #47
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: odparzona pupka u dzidzi

Mialam tez ten problem jak mala zachorowala na grype zoladkowa i z powodu biegunki odparzyla sobie pupe, byly stosowane kremy roznej masci, a najlepiej pomoglo zaprzestanie czyszczenia pupy chusteczkami, tylko woda i mydlo Mustela oraz pudrowanie pupy maka ziemniaczana przy kazdej zmianie pieluchy. Stary sposob mojej mamy okazal sie niezawodny, wtedy gdy nie pomagal zaden krem.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.