włosy długie czy krótkie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-17, 11:39   #1
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine

włosy długie czy krótkie


Witam,
Postanowiłam się was poradzić co zrobic z moimi włosami. Podjęłam juz decyzję, że moge je obciać, ale zupelnie nie mam pomyslu w jakiej fryzurze bedzie mi dobrze [img]icons/icon9.gif[/img]
Ostatni raz krotsze wlosy niż mam teraz mialam na rozdaniu matur ..... dobrych kilka lat temu. Obecnie mam juz troszke dosyc moich dlugich wlosow, ciaglego platanie sie w nich.
Zaznaczam, ze moich włosów nie da sie ulizac, sa po prostu bardzo niesforne. W czasie wilgotniejszego dnia skrecaja sie w delikatne loczki.

Mam nadzieje, ze dwa zdjecie wystarcza Wam by zobaczyc jak wygladam. Dodam tylko, ze jestm niewysoka - 155 w kapeluszu [img]icons/icon10.gif[/img]
Zdjecie: Valentine_1 zrobione było w zeszłym roku, a Valentine_2 jakies 2 miesiace temu.

--
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Valentine_1.jpg (39,7 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Valentine_2.jpg (23,2 KB, 79 załadowań)
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 20:59   #2
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: włosy długie czy krótkie

Nie doradze Ci, bo sie na tym nie znam, ale przypomne watek, zeby sie nie zgubil [img]icons/icon7.gif[/img]
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-18, 00:04   #3
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Mam nadzieje, ze nie zapomnicie o tym watku i mi pomozecie [img]icons/icon10.gif[/img]

--
Pozdrawiam
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-18, 21:13   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: włosy długie czy krótkie

a może po prostu tak... [fotka]

nie wiem na jakie zmiany jesteś gotowa. taka fryzurka wyszczupliłaby Twoją buzię i jest dość łatwa do czesania [elektryczna lokówka i po sprawie [img]icons/icon7.gif[/img]]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryzury1.jpg (5,5 KB, 63 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-18, 21:19   #5
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Hi,
Bardzo dziekuje za propozycje [img]icons/icon7.gif[/img]
Wlasnie o takiej fryzurze myslalam...tzn o tym cieniowaniu z przodu. Jest tylko problem z tym, ze ja wogole nie uzywam suszarki, lokowki, walkow itd....po prostu moje wlosy sa pozniej fatalne [img]icons/icon9.gif[/img]

Przespie sie z ta propozycja [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam
z wiosennego Poznania
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-18, 22:14   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: włosy długie czy krótkie

To ja też się dorzucę [img]icons/icon10.gif[/img] Zostawiłabym włosy dłuższe. ale podcieniowane, sugerowałabym też asymetryczną grzywkę, zresztą sama obejrzyj [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-18, 22:22   #7
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Cieniowanie mi sie podoba, ale obawiam sie ukladania wlosow. Dajcie znac czy jest bardzo pracochlonne by fruzurke taka uzyskac po umyciu wlosow.

Moze sobie jednak qpie jakas suszarke, lokowke i walki [img]icons/icon10.gif[/img]
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-18, 22:31   #8
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: włosy długie czy krótkie

Napisałaś, że masz niesforne włosy i lekko się zawijające, a na zdjęciach widać, że są gęste. Te fryzurki są stworzone dla Ciebie, Twoje włosy same zrobią taki uroczy nieład, nie będziesz miała z nimi dużo roboty. Pod warunkiem, ze zostaną dobrze pocieniowane - dobrze obcięte włosy wymagają minimum zabiegów.

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-18, 23:04   #9
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89
Re: włosy długie czy krótkie

Mam dla Ciebie kilka rad - a wiec wydaje mi sie, ze ladnie Ci bedzie z wlosami toszke krotszymi niz do ramion, moga byc pocieniowane. Pasowal by Ci przedzialek z boku i chyba lepiej unikaj grzywki.
Czy kolor Twoich wlosow na zdjeciach jest Twoim naturalnym?

Oto kilka propozycji - moze cos ci sie spodoba. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gloa1.jpg (7,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg glowa2.jpg (9,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg glowa3.jpg (10,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg glowa4.jpg (16,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg glowa6.jpg (10,3 KB, 24 załadowań)
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 07:55   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: włosy długie czy krótkie

moje uwagi [img]icons/icon7.gif[/img]
1. grzywka zaokrągli Ci buzię, dlatego sugerowałabym fryzurę taką jak wkleiłam wcześniej [mniej więcej taką - może być krótsza]
2. włosy pocieniowane będą się ładnie układać, jednak zwróć uwagę fryzjerowi, aby nie cieniował Ci ich na całej długości, bo biorąc pod uwagę Twój typ włosów bedziesz potem płakać [ewentualnie pomoga Ci wałki, ale nie sądzę, abyś miała dzień w dzień czas na poranne "wałkowanie [img]icons/icon7.gif[/img]]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 08:29   #11
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: włosy długie czy krótkie

sarenka napisał(a):
> moje uwagi [img]icons/icon7.gif[/img]
> 1. grzywka zaokrągli Ci buzię, dlatego sugerowałabym fryzurę taką jak wkleiłam wcześniej [mniej więcej taką - może być krótsza]

Moje uwagi [img]icons/icon12.gif[/img]: nie mówiłam o grzywce, tylko o grzywie, czyli czymś, co przechodzi ukośnie przez czoło i kończy sie minimum w połowie ucha. takie coś z pewnością nie zaokrągli twarzy, ta forma grzywy wyszczupla buzię. Howgh! [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-19, 08:31   #12
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: włosy długie czy krótkie

Witaj Valentine [img]icons/icon7.gif[/img]
Laseczki wkleiły super propozycje dla Ciebie. Masz piękne, gęste włosy i możesz w nich przebierać do woli. Jeśli chodzi o ich układanie, to te wszystkie fryzurki, które są idealnie gładziutkie będą wymagały po umyciu czesania i podsuszenia na grubej okrągłej szczotce. NIe jest to trudne i naprawdę dość szybkie w wykonaniu. Najlepiej jak byś miała trzy takie szczotki i zawijasz na jedną włoski podsuszasz suszarką i zostawiasz ją na moment na głowie. W tym czasie zajmujesz się następnym pasmem i tak po kolei. [img]icons/icon7.gif[/img]

Inny sposób to na leciutko wilgotne ( i najlepiej spryskane jakimś lotionem w płynie do układania włosów) włosy zakładasz bardzo duże wałki, takie z rzepami i pozostawiasz je do całkowitego wyschnięcia.

Poza tym możesz zawsze włosy suszyć głową do dołu [img]icons/icon7.gif[/img] - to podnosi je u nasady [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 08:35   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: włosy długie czy krótkie

chi chi. to były takie "uwagi w powietrze" [takie "czego nie robić" wg. mnie ale nie a propos poprzednich postów - a co mi się "narzuca" po poście Valentine]. własnie oglądałam zdjęcia ze swojego archiwum i zobaczyłam tam cięzkie grzywki i pomyślałam sobie, że nasza bohaterka nie podobałaby mi się w takiej [img]icons/icon7.gif[/img]. taka ukośna grzywka jest bardzo w porządku [img]icons/icon7.gif[/img], ale wiem jak cierpią dziewczyny o takim typie włosów jak Valentine przy ujarzmianiu grzywki [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 09:08   #14
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Chyba zdecyduje sie na wlosy do ramion, taka zmiana mi dobrze zrobi [img]icons/icon7.gif[/img]

Druga fryzura mi sie podoba, wezme wydruki i zaprezentuje fryzerce, mam nadzieje ze cos uda nam sie dobrac dla mnie [img]icons/icon7.gif[/img]

Co do koloru wlosow to naturalne .... przyznam sie ze kiedys jak bylam mloda to chcialam za wszelka cene kolor wlosow zmienic, ale moje wlosy to takie piorunstwo ze wogole farby na nie nie dzialaja.

--
Pozdrawiam
z deszczowego Poznania
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 09:13   #15
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

sarenka napisał(a):
> taka ukośna grzywka jest bardzo w porządku [img]icons/icon7.gif[/img], ale wiem jak cierpią dziewczyny o takim typie włosów jak
> Valentine przy ujarzmianiu grzywki [img]icons/icon7.gif[/img]


Tragedia, kazdy wlos w inna strone. Kiedys (za mlodu) mialam grzywke i po nocach marzuylam co by mi szybko odrosla, bo wogole nie przypominala standardowej grzywki.
Moje wlosy sa bardzo podatne na wszelkie zmiany pogodowe - dzis mam lekkiego baranka na glowie, bo wilgotno jest bradzo i do tego pada wiosenny deszczyk. Oczywiscie taki baranek obejmowal moja grzywke....bryyy ...tragedia.
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 09:20   #16
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Agnieszka Zembrzycka napisał(a):

> Laseczki wkleiły super propozycje dla Ciebie. Masz piękne, gęste włosy i możesz w nich przebierać do woli.

No moze ich nigdy nie docenialam [img]icons/icon7.gif[/img]

> Jeśli chodzi o ich układanie, to te wszystkie fryzurki, które są idealnie gładziutkie będą wymagały po umyciu
> czesania i podsuszenia na grubej okrągłej szczotce. NIe jest to trudne i naprawdę dość szybkie w wykonaniu.
> Najlepiej jak byś miała trzy takie szczotki i zawijasz na jedną włoski podsuszasz suszarką i zostawiasz ją na
> moment na głowie. W tym czasie zajmujesz się następnym pasmem i tak po kolei. [img]icons/icon7.gif[/img]

O kurcze, jak to prosto wyglada ..... jednak ta suszarka .....wlosy mam wtedy jak druty, ktore po jakims czasie zaczynaja zyc swoim wlasnym zyciem ...kazdy w inna strone [img]icons/icon9.gif[/img]

> Inny sposób to na leciutko wilgotne ( i najlepiej spryskane jakimś lotionem w płynie do układania włosów) włosy
> zakładasz bardzo duże wałki, takie z rzepami i pozostawiasz je do całkowitego wyschnięcia.

Chyba ten sposob ukladnia wlosow jest najlepszy - zero suszenia, a walki moze podzialaja. Dzieki za porade [img]icons/icon10.gif[/img]

--
Pozdrawiam
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 15:16   #17
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Zrobilam to !!! - scielam 32 cm wlosow [img]icons/icon7.gif[/img]
Pani fryzjerka stwierdzila ze mam bardzo ciezkie wlosy i do tego mase ich - jestem ciagle pod wrazeniem, bo nigdy tak moich wlosow nie postrzegalam. W kazdym razie zasiadlam, pokazalam propozycje i uslyszalam ze z moim podejsciem (zero suszarek, walkow, lokowek) najlepiej obciac w miare rowno - zero ukladnia o ladnie wyglada [img]icons/icon7.gif[/img]
Obciela mi wloski prawie na rowno - z tylu mam ciutke krotsze, ale na razie nikt tego nie zauwazyl. Dlugosc z przodu do podbrodka. Prosto, ale czuje sie fantastycznie, zawsze (jak qpie) moge wlosy lekko podkrecic walkami i urozmaicic sobie fryzure.
Pokazala mi tez kilka wariantow do mojej fryzurki - bardzo jestem szczesliwa. Narzeczony zadowolony [img]icons/icon10.gif[/img]

caluski i baaaaaaaaardzo Wam dziekuje za porady, uwierzylam ze w krotkich wlosach moze byc mi do twarzy. Moze ja zakupie suszarke, szczotki itp to wycieniuje moje wlosy.
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-20, 20:45   #18
k_kuzimska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 20
Re: włosy długie czy krótkie

Prześlij nam zdjęcie... pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]
k_kuzimska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 13:45   #19
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Karola napisał(a):
> Prześlij nam zdjęcie... pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]

Obiecuje ze podesle - mam nadzieje, ze na dniach bede miala cyfrowke i wtedy od razu fotka trafi do Was [img]icons/icon7.gif[/img]

--
Pozdrowienia sle
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-23, 12:43   #20
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Zgodnie z obietnica podsylam swoja fotke w nowej fryzurze [img]icons/icon7.gif[/img]

Mam nadzieje, ze spodoba wam sie moj nowy design [img]icons/icon10.gif[/img]

--
Pozdrawiam
szczesliwa posiadaczka krotszych wlosow
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dorotka_cala_m.jpg (60,7 KB, 109 załadowań)
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-23, 12:50   #21
k_kuzimska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 20
Re: włosy długie czy krótkie

No dla mnie bomba, tylko jedno maluteńkie zastrzeżenie: więcej wycieniowanych włosków przy buzi. Tak, żeby zawijały ci sie na twarz. Co Ty na to? [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
k_kuzimska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-23, 12:58   #22
valentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
GG do valentine
Re: włosy długie czy krótkie

Na razie mam jak mam, cale szczescie ze wlosy same sie ukladaja. [img]icons/icon7.gif[/img]

Moze jak pojde za miesiac, dwa miesiace do fryzjera to poprosze o wycieniowanie [img]icons/icon7.gif[/img]

--
Pozdrawiam
valentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.