Witam i pytam :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-12, 22:09   #1
radomianka35
Raczkowanie
 
Avatar radomianka35
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 80

Witam i pytam :-)


Witam wszystkie biżuteryjki
Jestem Ania, mieszkam w Radomiu no i ... stuknęło mi juz pare latek ;-) .
Czytam Was od jakiegos czasu i ogladam te cuda przez Was wyczarowywane. Nabrałam ochoty, żeby samej coś zrobić. I teraz Pytanie : te wszystkie koraliki i materiały są tak drogie, że jak Wam się to opłaca? Czy chęć wykonania własnego projektu jest większa? A może znacie jakieś tanie sklepy z materiałami? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej twórczości
radomianka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 07:05   #2
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Witam i pytam :-)

Ja osobiście uważam, że taniej wychodzi zrobienie czegoś zamemu niż gdybym chciała kupić coś w sklepie.To oczywiście zalezy jakich koralików sie uzyje, jakiego drutu itp...ale w tworzeniu biżuterii chodzi nie tylko o koszta, ale i o satysfakcję, która sie ma po skończeniu jakiegoś projektu:P
Zgodzicie się ze mną dziewczynki?
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 08:45   #3
Irrrka
Raczkowanie
 
Avatar Irrrka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszafka
Wiadomości: 228
Dot.: Witam i pytam :-)

Tak, ja się z tym zgadzam,a po za tym dobre,długie srebrne kolczyki w sklepie potrafia kosztować koło 60 zł! i to takie nie rozłożyste, wiec w porównaniu z zakupem materiałów to duużo drożej wychodzi A po za tym jak coś sama robisz i dla siebie, to dokładnie takie, jakie sobie wymarzyłaś!! i to jest super (oczywiście jak sie uda :P: )!A w sklepie wybieramy tylko takie,ktore się nam podobają! :
__________________
Moje Twory: Seria G&M i wcześniejsze
zapraszam do oglądania Nowości NIE BĘDZIE!

z cyklu MŻ: Najlepsza żona to taka, ktora ma cztery ręce i nie ma języka
by kobitka z bazaru

MŻ=mądrości życiowe
Irrrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 09:00   #4
mooooonia
Zadomowienie
 
Avatar mooooonia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 253
Dot.: Witam i pytam :-)

je tez sie zgadzam co do satysfakcji, rzeczywiscie jest ogromna
a co do tanich sklepow to hmm takich chyba nie ma, a za orginalnosc niestety doplaca sie dodatkowo.. jeszcze jest jedna kwestia - czy robimy cos tylko dla siebie, czy dodatkowo na tym zarabiamy, bo jak zarabiamy to wiadomo ze mozna sobie pozwolic na drozsze zakupy
mooooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 09:06   #5
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Witam i pytam :-)

ja się też zgadzam!!! satysfakcja gwarantowana, jakto mowią w reklamach. Poza tym nigdy nie kupiłabym sobie tyle bizu,bo koszty byłyby ogromne, a tak mogęzrobić dla siebie, komuś na urodziny czy imieninyi dodatkowo mam satysfakcję, jeśli ktoś myśli, zeto kupione, że niemożliwe, aby można było własnymi paluszkami tak zrobić
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:40   #6
renasz
Raczkowanie
 
Avatar renasz
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 171
GG do renasz
Dot.: Witam i pytam :-)

Cytat:
Napisane przez Vildi
Zgodzicie się ze mną dziewczynki?
oczywiście, że tak! ja za ok.20 zł kupiłam tyle koralików i półfabrykatów, że wyszło mi kilka par kolczyków i bransoletka za taki zestaw w sklepie pewnie musiałabym zapłacić o wiele więcej... no i ta satysfakcja jak ktoś powie, że mam fajne kolczyki ...bezcenne
__________________
moje komórczaki https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...highlight=etui
renasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 12:01   #7
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Witam i pytam :-)

Ciesze się, że zgadzacie się ze mna to ja chyba zabieram się do pracy, bo ostatnio coś sie opuściłam.......
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 14:20   #8
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Witam i pytam :-)

Ja poczatkowo postanowilam uzupelnic braki w mojej bizuterii, zlozylam pierwsze zamowienia na polfabrykaty i zaczelam dlubac. Wciagnelo jak daibli, znajomym sie spodobalo, sa chetne na zakup moich produktow,bo koszty wydaja im sie atrakcyjne, wiec dlubie sobie dalej Sprzedaje, zeby miec na nowe koraliki, nie wiem czy da sie z tego wyzyc, bo na wieksza skale nie produkuje, ale gdyby robienie bizuterii mialo byc moim "byc, albo nie byc", to z pewnoscia nie sprawialoby mi takiej frajdy
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 17:36   #9
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Witam i pytam :-)

Jak mnie się ktoś pyta ile musiałby wyłożyć na początek, żeby zrobić kilka par kolczyków, to odpowiadam, ze w granicach 100-150 zł. Czasami bardziej opłaca się kupic 1, 2 pary niż inwestować w cały sprzęt. zwłaszcza jeżeli czyjeś zdolności manualne są znikome i robienie biżuterii za kilka dni pójdzie w kat, bo nic nie wychodzi.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:02   #10
olka1321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 63
Smile Dot.: Witam i pytam :-)

Nie zaprzecze robienie własnej biżuterii wcale nie jest tanie.Ale jaką potem mam satysfakcję,jeśli coś zrobię i nawet mi sie to podoba. Jesli chodzi o tanie sklepy to tak: w sklepach internetowych jest dosć drogo,ale np mozna kupić koraliki w pasmanteriach(nie wszystkich),ale za to tam nie dostanie się wszystkich materiałów potrzebnych do wykonania biżuterii.
olka1321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:20   #11
Esme
Raczkowanie
 
Avatar Esme
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 192
Dot.: Witam i pytam :-)

Cóż, materiały są drogie... Jak powiedziała aniielica, nie zawsze warto inwestować... Wiem to choćby z "własnego" doswiadczenia- kiedy zaczęłam chodzić we własnoręcznie zrobionych kolczykach, koleżanki się zainteresowały i też postanowiły robić biżuterię. Pozamawiały materiały na dość duże kwoty i...
...I właściwie nic. Każda zrobiła jedną, dwie pary. Na tym koniec. W takich przypadkach rzeczywiście nie opłaca się robić własnoręcznie.

W żadnym jednak wypadku nie chciałabym Cię zniechęcać. Spróbuj, po prostu nie wybieraj od razu zbyt drogich materiałów. Moje pierwsze zamówienie kosztowało około 50 zł; narzędzia znalazłam w garażu, drut i bigle najpierw były posrebrzane... Ważne, żebyś zobaczyła, czy takie zajęcie Ci odpowiada, sprawia radość. Kiedy zrobisz jakieś 10-15 par, wyjdzie o wieeeele taniej, niż gdybyś to miała kupić w sklepie. Potem, aby rekompensować koszty materiałów, można też zacząć sprzedawać wyroby wśród znajomych czy w jakiejś galerii...
Mimo wszystko, hobby nie zawsze musi się opłacać Czasem po prostu jest sensem życia

ps: a co do tych zdolności manualnych... Moje zawsze były po prostu zeeerowe. Ale jakoś sobie radzę
Esme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 22:47   #12
radomianka35
Raczkowanie
 
Avatar radomianka35
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 80
Dot.: Witam i pytam :-)

dzieki za odpowiedzi, nie spodziewalam sie tak szybkiej reakcji
Ale hhehe, chyba trafilam w czuly punkt. Dzisiaj polazlam do sklepu i kupilam kolejne kolczyki.. na swieta .. rozumiecie? Wydalam juz na to wszystko mnostwo kasy i maz sie wsciaka. No ale kobieta MUSI MIEC
Sory, ze pisze bez polskich liter, ale tak jest szybciej.
Co do zdolnosci manualnych .... zawsze takie mialam, gorzej z zapalem
Kiedys produkowalam bizuterie z modeliny, potem kolorowe koperty, potem zajelam sie makrama .. wszystkim sie podobalo, to porozdawalam i juz. W zyciu nic nie sprzedalam Taka fajtlapa ze mnie.
No ale powoli dojrzewam do zrobienia zakupow na qunszt.pl Trzymajcie za mnie kciuki.
pozdrawiam
radomianka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:11   #13
mooooonia
Zadomowienie
 
Avatar mooooonia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 253
Dot.: Witam i pytam :-)

trzymamy kciuki moje pierwsze zamowienie tez zlozylam na qnszcie
mooooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.