Czy jesteście tolerancyjne??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-16, 16:34   #1
xtalciax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 8 327

Czy jesteście tolerancyjne???


Tyle mówi się o tolerancji i o tym że powinniśmy być tolerancyjni więc postanowiłam sprawdzić jak jest w praktyce

A więc drogie Wizażanki czy jesteście tolerancyjne???

Ja otwancie się przyznaję że nie jestem tolerancyjna a przynajmniej nie dla wszystkiego. Nie toleruję małżeństw homoseksualnych i adopcji przez takie "pary" dzieci wszelkiego typu pozerów i ich jestem fajna bo....sratatata i wielu innych reczy jak sobie przypomnę to napiszę
xtalciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 16:42   #2
Anioł Stróż
Przyczajenie
 
Avatar Anioł Stróż
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Cóż ja to jednak chyba jestem tolerancjyna, nie przeszkadza mi czyjas wiara, kolor skory, orientacja seksualna, poglady. Zawsze staram sie zrozumiec drugą strone, postawic sie w jej sytuacji. Nie moge jednak powiedziec, ze nic mi nie przeszkadza w ludziach czy na świecie. Wiele rzeczy mnie drażni. Myśle poprostu, że tolerancja to akceptacja inności, a nie akceptacja wszystkiego, bo wtedy musielibysmy zaakceptowac rowniez zło.
__________________
Za każdym razem, kiedy zapalamy świecę, rodzi się anioł...
(Świece na Bay Street)
Anioł Stróż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 16:57   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

jestem tolerancyjna, ale w ramach zdrowego rozsadku, nie moge tolerowac wszystkiego, bo mnie to zaslepi
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 17:06   #4
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Cytat:
Napisane przez Anioł Stróż
Myśle poprostu, że tolerancja to akceptacja inności, a nie akceptacja wszystkiego, bo wtedy musielibysmy zaakceptowac rowniez zło.
Swietnie to napisalas.
Uwazam, ze jestem osoba tolerancyjna, akceptuje szeroko pojeta innosc, nie toleruje jednak glupoty, okrucienstwa, chamstwa, nienawisci itd. Wyznaje zasade "zyje i pozwalam zyc innym". Szanuje wolnosc innych, ktora jednak ma wyznaczona granice, czyli krzywdzenie innych. Wtedy konczy sie moja tolerancja.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 17:13   #5
xtalciax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 8 327
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Nie chodzi mi o tolorencję zła bo to jasne że tego nie da się tolerować, dokladniej chodzilo mi o to jakich inności nie tolerujecie ale widze że jak na razie to ja jestem jedna nietolerancyjna
xtalciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 17:22   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Cytat:
Napisane przez Magda.
Swietnie to napisalas.
Uwazam, ze jestem osoba tolerancyjna, akceptuje szeroko pojeta innosc, nie toleruje jednak glupoty, okrucienstwa, chamstwa, nienawisci itd. Wyznaje zasade "zyje i pozwalam zyc innym". Szanuje wolnosc innych, ktora jednak ma wyznaczona granice, czyli krzywdzenie innych. Wtedy konczy sie moja tolerancja.
Wyznaję identyczną zasadę więc wychodziłoby na to, że jestem

Ogólnie rzecz ujmując - dopóki ktoś nie krzywdzi innych, dla mnie jest ok. Nie przeszkadza mi orientacja seksualna, kolor skóry, religia... itp. Często za to wywołują u mnie ciekawość Ale to chyba dobrze.

Poza tym na pytanie "czy jesteś tolerancyjna?" zwykle nie mam pojęcia jak odpowiedzieć, bo to nie mi oceniać własną tolerancyjność.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 17:24   #7
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Cytat:
Napisane przez xtalciax
Nie chodzi mi o tolorencję zła bo to jasne że tego nie da się tolerować, dokladniej chodzilo mi o to jakich inności nie tolerujecie ale widze że jak na razie to ja jestem jedna nietolerancyjna
Aha. Wspomnialas o malzenstwach homoseksualnych - nie mam nic przeciwko. Dochodzilam do tego troche czasu i jest to wynik roznych przemyslen. Rasa, nacja, wyznanie - dla mnie kazda innosc ma w sobie wartosc, z wielu kultur czerpie. Jesli chodzi o wyznanie, mam pewnie trudnosci w tolerancji, o akceptacji juz nie mowiac, ekstremum, poniewaz ingeruje w wolnosc innych (np. muzulmanska swieta wojna w wydaniu terrorystow, nie sam islam sam w sobie, bo przeciez nie kazdy Muzulmanin to wcielenie zla, obsesja niektorych kregow katolickich z antykoncepcja, seksem itp, np. wykupywanie nakladu prezerwatyw z ilu sklepow sie tylko da (prawdziwa historia)).
Ale to juz wspomniana granica. Jesli jakies zachowanie nie wyrzadza krzywdy innym, jest przeze mnie tolerowane.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-16, 17:42   #8
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Uważam, ze jestem osobą tolarancyjną. Nie mam nic przeciwko parom homoseksualnym, zakładaniu przez nie rodzin, adpocji dzieci, ale w tej kwestii musi sięzmienic mentalnośc ludzi, bo dizs to poprostu niwmozłiwe bo takie rodziny byłby stłamszone. Mam kuzyna , który jest homoseksualistą i strasznie duzó mnie to nauczyło. To bardzo fajni ludzie i często nawet nie spodziwalibysmy sie że nie sa hetero. Mam kolege araba, i jest sympatyczny. nie mam nic przeciwko ludziom i poglądom, stylom życia, ktore róznią sie od mojego, czy jakis ogólnych kanonów. Nie toleruje tylko ciemnoty i głupoty i braku tolerancji....Bo zazwyczaj brak tolerancji oznacza niewiedze.....Ale to włąśnie te granice zdrowego rozsądku....
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/




Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 17:46   #9
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

nie jestem tolerancyjna niestety...
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 18:07   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Ja myślę,że nie jesteśmy tolerancyjni,a kiedy piszemy,że jesteśmy to troszkę sami siebie oszukujemy,bo gdyby tak pomyśleć to za chwilę pojawia się cała lista rzeczy i osób,których nie lubimy.Skoro jesteście tolerancyjni to akceptujecie np. sprzedawców narkotyków albo akceptujecie wszystkie subkultury,sekty itp??

Kiedyś także uważałam się za osobę tolerancyjną,ale moja toleranacja nie dotyka wszystkich i wszystkiego,więc nie uważam siebie za osobę tolerancyjną.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 18:32   #11
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Cytat:
Napisane przez natii4
Kiedyś także uważałam się za osobę tolerancyjną,ale moja toleranacja nie dotyka wszystkich i wszystkiego,więc nie uważam siebie za osobę tolerancyjną.
Tu Nati przyznaje Ci racje .Ja też nie jestem tolerancuyjna wobec wszystkich grup,subkultur itp.Jeżeli chodzi o kolor skóry,to nie robi on na mnie żadnego wrażenia.To są ludzie zupełnie tacy jak my,mają te same prawa.Mam wielu znajomych,którzy mają inny kolor skóry i są naprawde ok!Co do adoptowania dzieci przez homoseksualistów to jestem,niestety,przeciw.O gólnie nic nie mam do gejów i lesbijek,niech sobie zakładają małżeństwa,żyją swoim życiem,ale gdybym była adoptowanym dzieckiem takiej pary,to czułabym sie dziwnie w takiej rodzinie.

Edytowane przez _Brzoskwinka_
Czas edycji: 2007-03-16 o 21:41
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-16, 18:32   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

jestem tolerancyjna ale nie głupia.
a czesto te 2 pojecia sie mylone.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 18:35   #13
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja myślę,że nie jesteśmy tolerancyjni,a kiedy piszemy,że jesteśmy to troszkę sami siebie oszukujemy,bo gdyby tak pomyśleć to za chwilę pojawia się cała lista rzeczy i osób,których nie lubimy.Skoro jesteście tolerancyjni to akceptujecie np. sprzedawców narkotyków albo akceptujecie wszystkie subkultury,sekty itp??
Bylo juz wspomniane o granicach, wolnosci, krzywdzeniu. Tolerancja nie oznacza akceptacji wszystkiego jak leci. Tu nie chodzi o oszukiwanie siebie, lecz moze inna definicje tolerancji ktorakadzy w sobie ma? Bo chyab nie zdefiniowalismy tutaj tolerancji...
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 18:50   #14
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Dla mnie tolerancja przejawia się po prostu w braku agresywnego podejścia do inności. Mogę kogoś tolerować, ale jednocześnie go nie rozumieć i nie zgadzać się z jego poglądami, nie chcieć nawiązywać z nim bliższych kontaktów.
Co innego akceptacja, to wg. mnie coś "wyższego"
Według tych definicji jestem tolerancyjna, ale nie wszystkich akceptuję...
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 19:24   #15
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

wydaje mi sie, ze jestem tolerancjyjna. toleruje m.in. mulatów, chinczykow, homoseksualistow, transeksualistow, biseksualistow itd. itp.(kurcze smiesznie to wyszlo ) wiele rzeczy toleruje jednym słowem. nie toleruje aborcji w niektorych przypadkach, adopcjii dzieci przez pare homoseksualną i tak samo ich slubow. nie toleruje skinów i dresów; nazizmu i faszyzmu. nie toleruje terroryzmu i nachalnego wmawiania co jest dobre a co złe przez koscioł.
eh wyszlo jak taka wyliczanka
tolerancja to dla mnie akceptacja jakis norm i czegos co za te normy wykracza ale tylko wtedy kiedy jest to zdrowe i nie krzywdzi osob postronnych
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 20:20   #16
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Nie , nie jestem tolerancyjna.
Nie akceptuję chocby adopcji przez pary homoseksualne, nie akceptuje chorej wiary wielu ludzi na tym swiecie, nie toleruje bezmyslnej glupoty, etc.
Jelsi tego nie potrafie zaakceptowac, to chyba oznacza , ze nie jestem tolerancyjna.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 20:25   #17
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

To raczej taki troche dziwny temat, bo ja byłam zawsze przekonana, że jestem tolerancyjna (w porównaniu np. do mojego taty, który nie znosi wszelakich udziwnień typu kolczykowanie, farbowanie włosów na inne kolory, dziwne ubrania, homoseksualizm, seks przedmałżeński) Mi osobiście nie przeszkadzają takie rzeczy, nie jestem rasistką, wydaje mi się, że nie przeszkadzałby mi homoseksualista w towarzystwie. Wiadomo, jak każdy człowiek nie lubię niektórych rzeczy, zachować, ale to już chyba nie wiąże się z byciem tolerancyjnym.
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 20:27   #18
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Cytat:
Napisane przez manolita
Nie , nie jestem tolerancyjna.
Nie akceptuję chocby adopcji przez pary homoseksualne, nie akceptuje chorej wiary wielu ludzi na tym swiecie, nie toleruje bezmyslnej glupoty, etc.
Jelsi tego nie potrafie zaakceptowac, to chyba oznacza , ze nie jestem tolerancyjna.
Widzę,że myślimy podobnie.Uważam,że skoro nie toleruję wielu rzeczy to nie jestem tolerancyjna
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 20:31   #19
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

tak, tak wlasnie uwazam.
Wielu ludzi oglasza sie jako tolerancyjnych, a wydaje mi sie , ze chyba tak do konca nie sa.
Przeciez nie mozna tolerowac wszystkiego , a tolerancja tylko dla niektorych spraw, wierzen, pogladow przestaje nia byc.

Przynajmniej wg mnie
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-16, 20:34   #20
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Myślę, że rzeczy typu "bezmyślna głupota", czy "okrucieństwo" i tego typu nie powinny raczej stanowić tematu rozważań, bo są to cechy jednoznacznie negatywne i chyba nikt się na nie nie godzi.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 20:59   #21
xtalciax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 8 327
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

soulsweeperDla mnie tolerancja przejawia się po prostu w braku agresywnego podejścia do inności. Mogę kogoś tolerować, ale jednocześnie go nie rozumieć i nie zgadzać się z jego poglądami, nie chcieć nawiązywać z nim bliższych kontaktów.
Co innego akceptacja, to wg. mnie coś "wyższego"
Według tych definicji jestem tolerancyjna, ale nie wszystkich akceptuję...

soulsweeper chyba trochę sama sobie przeczysz bo jednat tolerancja jest pewnym rodzajem akceptacji. poruszyłam ten temat właśnie ze względu na to
ile to osób pieje jakie to są tolerancyjne a za chwilę ich zachowanie temu zaprzecza. robią tzw. pokazówę "BO WSZYSCY MÓWIĄ ŻE SĄ TOLERANCYJNI I JA TEŻ MUSZĘ." Ja też nie zezwałabym kogoś gdybum się dowiedziała że jest homo, ale nie oszukujmy się że to jest coś normalnego bo nie jest. Nie chcę nikogo obrażać ale nawet zwierzęta dobierają się w pary hetero a homoseksualizm moim zdaniem jest chorobą. Dobra niech nawet już Ci homoseksualiści sobie spokojnie żyją ze swoimi partnerami, ale skoro uważają swoja orientację za coś normalnego to dlaczego muszą się z tym obnosic po manifestacjach skoro to cos normalnego to niech przejdą nad tym do porządku dziennego. Czy heterroseksuali robią manify żeby pokazac jacy są normalni. NIE bo nie muszą, a homoseksualiści takim zachowaniem znów przeczą sami sobie .

JEŚLI KOGOŚ SWOJA WYPOWIEDZIĄ URAZIŁAM TO PRZEPRASZAM ALE TAKIE MAM POGLĄDY.
xtalciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 21:15   #22
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Cytat:
Napisane przez xtalciax
soulsweeperDla mnie tolerancja przejawia się po prostu w braku agresywnego podejścia do inności. Mogę kogoś tolerować, ale jednocześnie go nie rozumieć i nie zgadzać się z jego poglądami, nie chcieć nawiązywać z nim bliższych kontaktów.
Co innego akceptacja, to wg. mnie coś "wyższego"
Według tych definicji jestem tolerancyjna, ale nie wszystkich akceptuję...

soulsweeper chyba trochę sama sobie przeczysz bo jednat tolerancja jest pewnym rodzajem akceptacji. poruszyłam ten temat właśnie ze względu na to
ile to osób pieje jakie to są tolerancyjne a za chwilę ich zachowanie temu zaprzecza. robią tzw. pokazówę "BO WSZYSCY MÓWIĄ ŻE SĄ TOLERANCYJNI I JA TEŻ MUSZĘ." Ja też nie zezwałabym kogoś gdybum się dowiedziała że jest homo, ale nie oszukujmy się że to jest coś normalnego bo nie jest. Nie chcę nikogo obrażać ale nawet zwierzęta dobierają się w pary hetero a homoseksualizm moim zdaniem jest chorobą. Dobra niech nawet już Ci homoseksualiści sobie spokojnie żyją ze swoimi partnerami, ale skoro uważają swoja orientację za coś normalnego to dlaczego muszą się z tym obnosic po manifestacjach skoro to cos normalnego to niech przejdą nad tym do porządku dziennego. Czy heterroseksuali robią manify żeby pokazac jacy są normalni. NIE bo nie muszą, a homoseksualiści takim zachowaniem znów przeczą sami sobie .

JEŚLI KOGOŚ SWOJA WYPOWIEDZIĄ URAZIŁAM TO PRZEPRASZAM ALE TAKIE MAM POGLĄDY.
I jesli inni sa tolerancyjni, powinni Twoja wypowiedz zaakceptowac
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 21:17   #23
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Oczywiście, jak najbardziej jestem tolerancyjna pod względem innej narodowości, wyznania, poglądów. Nie mam także nic przeciwko homoseksualistom.
Nie toleruję zła, obłudy, kłamstwa.
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 21:29   #24
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Nie toleruję ludzkiej głupoty, przemocy, braku wyobraźni niektórych rodziców i jeszcze pare innych spraw na tym świecie mnie drażni.
__________________
Z charakteru to ja Ruda jestem
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 21:31   #25
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

homoseksualistów akurat nawet akceptuję, nie mam nic absolutnie do nich. Generalnie toleruję poglądy i działania, które nie szkodzą innym, a mnie w szczególności. Poza tym myślę, że co innego tolerancja wobec poglądów, co innego wobec konkretnych osób. Np. szanuję to, że ktoś jest wegetarianinem i nie uprzedzam się do takich osób, ale jeśli taki wegetarianin zacznie mnie wyzywać od potworów jedzących trupy :P to już moja tolerancja dla NIEGO się kończy.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 21:34   #26
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

chyba trochę sama sobie przeczysz bo jednat tolerancja jest pewnym rodzajem akceptacji. poruszyłam ten temat właśnie ze względu na to
ile to osób pieje jakie to są tolerancyjne a za chwilę ich zachowanie temu zaprzecza. robią tzw. pokazówę "BO WSZYSCY MÓWIĄ ŻE SĄ TOLERANCYJNI I JA TEŻ MUSZĘ." Ja też nie zezwałabym kogoś gdybum się dowiedziała że jest homo, ale nie oszukujmy się że to jest coś normalnego bo nie jest.[/QUOTE]

Kwestia definicji. Dla mnie akceptacja to coś więcej, a przejawy braku tolerancji to chociażby Skini atakujący punków lub przedstawicieli innych narodów, Młodzież Wszechpolska obrzucająca wyzwiskami (a czasem gorzej) wszystkich, którzy mają inne zdanie od szanownego Romana itd.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 21:57   #27
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

A ja nie jestem tolerancyjna. Wydawałoby się, że jestem, bo mam dość liberalne poglądy, ale okazuje się, że toleruję tylko to, co podobne do mnie.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 22:04   #28
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

Jeszcze jedno: kiedyś ogladałąm wywiad z jakimś antopologiem kultury (nie pamietam nazwiska), który uważał, że "tolerowanie" ma jakoby negatywne znaczenie - tolerujesz cos/kogos czyli czujesz sie troche lepszy i "zezwalasz" na istnienie czegos odmiennego, z czym sie nie zgadzasz/co Ci się nie podoba. Nie wiem, czy jasno się wyrażam

A homoseksualizm nie jest chorobą! Jest jedną z mozliwości. I zwierzątka też często lubią z tą samą płcią - powoływanie się na naturę jest złudne
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 22:13   #29
nikt taki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 20
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

jestem tolerancyjny ale wszystko z rosądkiem, nie mam nic do homoseksualistów, ras, wyznanawiania wiary, nie prubuje rozumiec ich to ich wybór, kazdy ma swoje zycie i powinnien sie nim zajmowac a nie zyciem innych.
nikt taki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 22:23   #30
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Czy jesteście tolerancyjne???

generalnie jestem tolarancyjna, jeśli ktoś swoim zachowaniem nie robi krzywdy innym, to ok.
przy zawieraniu znajomości nie patrzę na rase, wiare, seksualnośc, wzrost, kolor oczu, znak zodiaku czy kto co jeszcze tam wymyśli
chyba jedyne, czemu jestem przeciwna, to adopcja dzieci przez związki homoseksualne, gdyż uważam, ze nawet przy dużej miłosci ze strony obojga takich rodziców, dziecko nie bedzie sie z tym czuć dobrze, bo jednak nie całe nasze społeczeństo dorosło by zaakceptować taki stan, i dziecko mogloby byc wyśmiewane czy jeszcze cos gorszego
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.