nowy Flower by Kenzo Oriental - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-26, 08:35   #1
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796

nowy Flower by Kenzo Oriental


Melduję , że w jednym z najnowszych miesięczników dostrzegłam niewielką wzmiankę na temat nowego zapachu Flower by Kenzo Oriental - tym razem ma to być zapach drzewny , opis jest ciekawy - mam nadzieję na dymek . Jeszcze go nie widziałam , być może w innych miastach już jest , być może dopiero się pojawi . Nie jestem w 100 % pewna czy przypadkiem nie ma wzmianki na tym forum na ten temat , ale chyba nie ... cena podana w tym miesięczniku wynosi 315 zł / 50 ml .

Cytat:
Flower By Kenzo Oriental

Inspired by a traditional Japanese ritual that cultivates the magic of incense made with rare and precious woods, and where experiencing incense is a form of art. FlowerByKenzo Oriental blends the softness of a sensual, melting floral bouquet with the strength of Asian woods, rare incense, and fragrant notes imbued with the history of Japan.

For centuries in Japan, Kyara has been at the heart of a unique ritual dedicated to the appreciation of incense: the Kôdô ceremony (translation: "listening to incense"). A ritual that expresses the art of incense; of the mingling of woods and their mysteries; where in a shared moment suspended in time, participants are invited to smell, feel, and identify the burning woods - to "listen to the incense." Born of this union, FlowerByKenzo Oriental blends the essence of FLOWERBYKENZO with Kyara, the noblest of the woods used in the Kôdô ceremony. The result: a spicier, more sensual version of the original. A floral, woody fragrance, invoking a Zen-like quality ...



Notes:
Bulgarian Rose, Violet, Vanilla, Musk, Sichuan Pepper, Kyara, Chinese Incense.
Style:
Mysterious. Sensual. Unique.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 08:38   #2
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Wink Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Ale ma być w Plosce tak?
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 08:44   #3
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Tak , tak - oczywiście w Polsce . Ja myślę , że jeżeli wzmianka była w listopadowym numerze , to powinien się właśnie w tym miesiącu pojawić . Powinien
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 08:51   #4
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Hmm - intrygujące - niespecjalnie lubię klasycznego "maczka" ale to wygląda interesujaco
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 08:52   #5
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Neuilly, aleś fajnie wyszukała z opisu wygląda bardzo intesująco, ciekawe, jak będzie w praktyce Acz melduję, że w stolycy jeszczem go nie widziała
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 09:06   #6
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Czytałam o tym zapachu w nowym numerze "PANI".Ma korzenną nutke...już chciałabym go wąchnąć...
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 09:14   #7
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Talking Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Heh już narobiłyście mi apetytu...Mam nadzieje,że pojawi się już niedługo żebym mogła go powąchać i zażyczyć sobie na urodziny jeśli mi się spodoba(bo Flower bardzo lubię)
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-26, 09:15   #8
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

A jak ktoś go "poniucha" to prosze dac znać...apetyt mi rosnie!!
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 10:28   #9
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

kiedy premiera tego zapachu?
nie przepadam za marka Kenzo..ale... chociaz watpie..
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 10:38   #10
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Ja bardzo lubię starego Flowerka więc tym bardziej jestem zaintrygowana, mam nadzieję że to będzie coś naprawdę ciekawego, zwłaszcza że opis brzmi nieźle. Będę na nie polować.
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 11:08   #11
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Ja już go wąchałam parę dni temu. Testowałam, niestety, razem z innymi perfumami, więc moja opinia nie będzie zbyt wiarygodna: nie zauważyłam specjalnej różnicy między dawnym Flowerem a Orientalem. Być może rozwija się zupełnie inaczej, ale popsikałam tylko papierek. Zrobię jeszcze jedno podejście
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-26, 11:24   #12
kropla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 29
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Gosiuniu, a gdzie, w jakiej perfumerii już jest. Muszę koniecznie go poniuchać, uwiebiam Kenzo
kropla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 11:27   #13
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Cytat:
Napisane przez gosiunia22
Ja już go wąchałam parę dni temu. Testowałam, niestety, razem z innymi perfumami, więc moja opinia nie będzie zbyt wiarygodna: nie zauważyłam specjalnej różnicy między dawnym Flowerem a Orientalem. Być może rozwija się zupełnie inaczej, ale popsikałam tylko papierek. Zrobię jeszcze jedno podejście
gdzie go wachalas?
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 11:38   #14
kajkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 69
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

W sephorach ten nowy Flower jest już co najmniej od dwóch tygodni! Widziałam go też w innych perfumeriach, ale nie pamiętam w jakich.

Co do samego zapachu - wąchałam tylko raz i odrzuciło mnie (ale ja nie lubię również klasycznego Flowera). W FO wyczułam dość interesującą gorzką nutę (to moim zdaniem novum w stosunku do klasycznej wersji), ale cała reszta poza tą jedną nutą do złudzenia przypomina stary mak... Nie podoba mi się ani trochę!

Flakon jest natomiast PIĘKNY!!!!!!!!!!!!!
kajkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 12:06   #15
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Cytat:
Napisane przez evee
gdzie go wachalas?
Zdaje mi się, że to była Sephora w Domach Centrum, ale nie dam sobie głowy uciąć Coś słabiutko z moją pamięcią, słabiutko...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 13:43   #16
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Wąchałam, bardzo, bardoz ciekawy i dymny niemożebnie, BC pod tym względem wysiada zupełnie. Zapach na pewno dość kontrowersyjny - w pewnym momencie przebijała isę wręcz nuta - hmmm, ogórka kiszonego... Czuć tą Flowerową pudrową baze - ale przez to spalone drewienko jest przytłumiona i zupełnie nie mdła....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 13:51   #17
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Cytat:
Napisane przez alraune
Wąchałam, bardzo, bardoz ciekawy i dymny niemożebnie, BC pod tym względem wysiada zupełnie. Zapach na pewno dość kontrowersyjny - w pewnym momencie przebijała isę wręcz nuta - hmmm, ogórka kiszonego... Czuć tą Flowerową pudrową baze - ale przez to spalone drewienko jest przytłumiona i zupełnie nie mdła....
Oooo to ciekawie! Może jutro uda mi się podskoczyć do jakiejś Sephory i wąchnąć. Ale tym ogórkiem kiszonym to mnie zabiłaś lubię ogóreczka ale czy chciałabym nim pachnieć? Wątpię
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 13:54   #18
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Jeanette - slowo harcerza Pierwsza nuta ma coś takiego ogorasowo-kwaśnego, bo ten dymek jest arcydymny, ma szerokie spektrum dymności, łącznie z lekkim kwasikiem, a to mi przypomina ogórasa...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 14:45   #19
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

O to mówicie że już są? Nie widziałam w nas w Trójmieście, ale i nie szukałam specjalnie... Slyszałam o tej zapachowej premierze już jakiś czas temu i co tu dużo gadać, mnie do klasycznego Flowera jednak coś ciągnie, a już od dwóch lat myślę nad kupnem czerwonego maczka Flower Le Parfum...
No to kadzidło w składzie brzmi obiecująco
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-26, 19:28   #20
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Widziałam Czarny Kwiat tydzień temu, chyba w Douglasie, na pewno w Galerii Mokotów. Zapach testowany tylko na papierku (rączki pachniały Cinnabarem), ale rodzi chęć dalszych testów
Podoba mi się opakowanie z czarnym makiem. Dekadenckie bardzo
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 20:05   #21
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Cytat:
Napisane przez Toccata
Widziałam Czarny Kwiat tydzień temu, chyba w Douglasie, na pewno w Galerii Mokotów. Zapach testowany tylko na papierku (rączki pachniały Cinnabarem), ale rodzi chęć dalszych testów
Podoba mi się opakowanie z czarnym makiem. Dekadenckie bardzo
Toccato, widzę, że też jesteś miłośniczką ładnych flakonów To i ja się przyznam, że przy Flower by Kenzo wręcz żałowałam, że nie podoba mi się ten zapach, bo flakon był przeuroczy... a ten nowy podoba mi się jeszcze bardziej - aż ciekawam, jak będzie z zawartością
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 20:47   #22
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

nienawidze wręćz Flowerka, ale to dymnie brzmi interesująco, więc przy najbliższej wizycie w 3city powącham, bo w Olsztynie jeszcze nigdzie nie widziałam
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 22:32   #23
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Cytat:
Napisane przez hybris
Toccato, widzę, że też jesteś miłośniczką ładnych flakonów To i ja się przyznam, że przy Flower by Kenzo wręcz żałowałam, że nie podoba mi się ten zapach, bo flakon był przeuroczy... a ten nowy podoba mi się jeszcze bardziej - aż ciekawam, jak będzie z zawartością
Jestem wręcz maniaczką ładnych flakonów, jednak dziwnym trafem zwykle kupuję perfumy w mniej efektownych opakowaniach. W zasadzie powinnam się cieszyć - najwyraźniej kupuję je dla zapachu, a nie z powodu całej otoczki merketingowej, tym niemniej troszkę żałuję, że niektóre z nich nie zdobią mojej toaletki Ale co się odwlecze...

A Flowerek miał jeszcze bardzo ciekawą reklamę prasową, udatnie łączącą pierwiastki japońskie z naszą przyziemną europejskością.
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 23:04   #24
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Cytat:
Napisane przez Toccata
Jestem wręcz maniaczką ładnych flakonów, jednak dziwnym trafem zwykle kupuję perfumy w mniej efektownych opakowaniach. W zasadzie powinnam się cieszyć - najwyraźniej kupuję je dla zapachu, a nie z powodu całej otoczki merketingowej, tym niemniej troszkę żałuję, że niektóre z nich nie zdobią mojej toaletki Ale co się odwlecze...

A Flowerek miał jeszcze bardzo ciekawą reklamę prasową, udatnie łączącą pierwiastki japońskie z naszą przyziemną europejskością.
Eh, ja po prostu lubię ładne flakony, choć pojęcie ładne jest oczywiście pojęciem względnym i subiektywnym - powiem inaczej - lubię, kiedy charakter zapachu oddaje jego opakowanie. Ostatnio (w ciągu ostatnich 24 godzin) zakochałam się potwornie z Mahorze, ale ciarki przechodzą mi dosłownie po plecach ilekroć pomyślę, że taki koszmarek będzie stał w mojej szafie (a będzie i to niedługo ) na marginesie - już dawno miałam ochotę założyć wątek "ładne zapachy w brzydkich flakonach" i chyba wreszcie to zrobię
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 10:31   #25
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Cytat:
Napisane przez hybris
Eh, ja po prostu lubię ładne flakony, choć pojęcie ładne jest oczywiście pojęciem względnym i subiektywnym - powiem inaczej - lubię, kiedy charakter zapachu oddaje jego opakowanie. Ostatnio (w ciągu ostatnich 24 godzin) zakochałam się potwornie z Mahorze, ale ciarki przechodzą mi dosłownie po plecach ilekroć pomyślę, że taki koszmarek będzie stał w mojej szafie (a będzie i to niedługo ) na marginesie - już dawno miałam ochotę założyć wątek "ładne zapachy w brzydkich flakonach" i chyba wreszcie to zrobię
Mnie by się ten "koszmarek" nawet podobał, gdyby nie to paskudne czarne, plastikowe zwieńczenie korka.
A samą Mahorę pragnę niuchnąć bardzo bardzo. Mam mgliste wspomnienie tego zapachu, a nowo zamieszkałe demony perfumiarskie cioszą mi kołki na głowie: "kup to, kup to, kup to"
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 08:16   #26
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Udało mi się przetestowac wczoraj i... jestem ugotowana. Będę go mieć Na szczeście ogóraska nie wyczułam, choć domyślam się że niektóre nuty mogły się tak kojarzyć. Różni się jednak od pierwowzoru, powiedziłabym że na mnie mało Flower, a bardzo Oriental. Nie wiem jakie kwiaty tak pachną, zapach jest dośc ciężki, agresywny, z charakterem - to będzie kolejny zapach którego trzeba będzie uzywac oszczędnie, bo podejrzewam że wiele osób go znienawidzi. Ale mi się barrrdzo podoba.
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 09:20   #27
Szumak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 492
GG do Szumak
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

No i ja tez sie wczoraj na nowego Flowerka zasadzilam. Tylko jestem niepocieszona troche, bo z braku testera klasycznego F. nie udalo mi sie przeprowadzic porzadnych testow porownaczych . Ale ogolnie - hm, hm. W perfumerii tak sobie, na dworze tak sobie, ale jak weszlam z chlodu na goracy korytarz - o, to bylo piekne kominkowe drewienko! Zapach nagle ozyl, zaczal falowac i dymki puszczac. Ale to byly takie struzki dymkow, dla mnie jak z kominka wlasnie. Nie taka ciezka zaslona dymna jak w Addict, tylko taki lekki wesoly jasny dymek. Zdecydowanie musze mu sie blizej przyjrzec.

Edytowane przez Szumak
Czas edycji: 2005-10-28 o 13:46 Powód: no nie lubie kropki na poczatku wersu, co ja poradze :-)
Szumak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 10:16   #28
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

testowalam zapach gdzies dwa tyg temu - dla porownania takze z klasycznym i czerwonym flowerem ktore to zapachy wogole mnie nigdy nie urzekaly .. taki mdly puderek i tyle - w ogole nie rozmumiem np. dlaczego czesto wymienieny jest przez mezczyzn jako ulubiony
a czarny kwiatek to jest to
zapach drapiezny - to zasluga jednej z nut - pieprzu syczuańskiego
ktory jest dobra przeciwwaga dla mocnych, pizmowych , słodko orientalnych akordow
zapach agresywny i charakterystyczny

dla wielu moze byc zbyt duszacy, ciezki
zadnych 'ogorkow' nie wyczulam - na mnie rozwija sie tak slodko-pieprznie
jeden z moich faworytow
wielki plus za trwalosc
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 11:05   #29
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

Właśnie, zapomniałam napisać o trwałości. Ode mnie też plus za trwałość, jeszcze dziś rano go leciutko wyczuwałam.
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 11:38   #30
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: nowy Flower by Kenzo Oriental

No, no zaintrygował mnie ten nowy Flower. Starego, klasycznego maczka używałam namiętnie, mam zresztą nadal trochę na dnie flaszki. Ten nowy brzmi niezwykle kusząco. Mam nadzieję, że niedługo będę miała okazję powąchać.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.