Choroby oczu kotów - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 21:10   #61
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
wydzielina z oczu u kota

witam,jakis czas temu adoptowalam 9 letniego,wykastrowanego kocura,jego pan zmarł. czasami pod oczami,w wew.kącikach ma brudno, takie zacieki z oczu mu tam zasychają. Do tego raz na miesiac lub rzadziej wypływa mu z kącików krwawa wydzielina, zazwyczaj po tym jak wroci z tarasu, nie wiem, moze go przewialo wtedy?
zalączam fotke na ktorej widac jego brudne oczka. Ma ktos pojęcie jakiej choroby to moze byc przyczyna? do weta sie wybiore oczywiscie,wpierw chce troche poczytac o tym,jednak nie za duzo w sieci jest napisane o krwaej wydzielinie z oczu u kotow.
pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PC092013m.jpg (79,5 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PC092012m.jpg (41,9 KB, 35 załadowań)
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 16:53   #62
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: wydzielina z oczu u kota

co za różnica co przeczytasz w internecie, jeśli kotu sączy się z oczu a czasem jest tam też krew to NATYCHMIAST musisz iść do weterynarza! Nieleczone infekcje oczu skutkują ślepotą!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 20:08   #63
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: wydzielina z oczu u kota

nie wiem, co to moze być, pewnie jakieś zapalenie spojówek, ale do postawienia rozpoznania konieczne jest dokładne zbadanie kota i obejrzenie jego oczek. Nie ma sensu szukać za dużo w necie, bo w kwestiach medycznych internet jest takim samym źródłem sensownych, co nonsensownych informacji
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 20:43   #64
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: wydzielina z oczu u kota

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
co za różnica co przeczytasz w internecie, jeśli kotu sączy się z oczu a czasem jest tam też krew to NATYCHMIAST musisz iść do weterynarza! Nieleczone infekcje oczu skutkują ślepotą!
wybieram sie jak wyzdrowieje,nie bede przeziebiona i podwojnym brzuchem leciec na dwor,kot poczeka chwile. pytalam,bo moze ktos spotkal sie z takimi objawami i ma cos madrego do powiedzenia w tym temacie
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:43   #65
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

WĄTEK ZAMKNIĘTY


Witam, potrzebuje porady może ktoś się spotkał z takim problemem,
otóz mam małego kotka 5 tygodniowego, jakieś 4 dni temu zauważyłam że ma opadnięta gałke oczną, chodzi o to że jednym oczkiem normalnie rusza a drugim wogule (na zdjęciu widać, z prawej strony ''nie ruchome'' oczko), mruga normalnie tylko nie wiem co z tym nie ruchomym oczkiem
jeżeli ktoś coś wie na ten temat proszę o poradę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1304_14-09-12.jpg (74,3 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1305_14-09-12.jpg (86,6 KB, 47 załadowań)
__________________


włosy: 98cm


Edytowane przez paulinia18
Czas edycji: 2012-09-28 o 11:10
paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:47   #66
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Myślę ze forum ci za wiele nie pomoże, idź z kotkiem do weterynarza
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:59   #67
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

jejku wiem że trzeba iść z kotkiem do weterynarza ale jestem z małej miejscowości a najbliższe przychodnie u mnie są otwarte od 10 do 18 a wtedy pracuje, nie mamy przychodni całodobowej i nie mam kiedy z nim iść, będe musiała w nastepnym tygodniu wolne wziąść ale bardzo sie martwie może ktoś coś wie.
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 13:58   #68
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Cytat:
Napisane przez paulinia18 Pokaż wiadomość
jejku wiem że trzeba iść z kotkiem do weterynarza ale jestem z małej miejscowości a najbliższe przychodnie u mnie są otwarte od 10 do 18 a wtedy pracuje, nie mamy przychodni całodobowej i nie mam kiedy z nim iść, będe musiała w nastepnym tygodniu wolne wziąść ale bardzo sie martwie może ktoś coś wie.
no cóż może jak jest jakiś weterynarz na forum to Ci tu pomoże... ale wątpię i raczej bez wizyty u weterynarza się nie obejdzie, no chybaże uważasz że kiciusiowi to nie przeszkadza i może tak żyć (chociaż moim zdaniem to bardzo nieodpowiedzialne ale wiem, że wiele osób nie przejmuje się takimi doleglowościami u swoich zwierząt, sądzą że samo przejdzie albo 'skoro żyje chodzi i je to nic mu nie jest'...) chociaż ja osobiście bym się zwolniła z pracy na kilka godzin i poszła z kotem to przebadać.
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:02   #69
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

gdybym mogła zwolnić się z pracy dawno bym to zrobiła, nie oceniaj kogoś jeśli go nie znasz, jeśli macie mi dziewczyny udzielać takich rad to sobie odpuście.
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:45   #70
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Rozumiem, że pracujesz, nikt Cię nie ocenia.

Jeśli możesz zwolnić się z pracy na kilka godzin to byłoby dobrze. Weterynarze to też ludzie- zadzwoń tam, powiedz, jaka jest sytuacja, że pracujesz od tej do tej godziny, że martwisz się o kotka. Na pewno wet się zgodzi przyjść wcześniej, lub zostać chwilę po swoich wyznaczonych godzinach pracy (w końcu dostaje pieniądze za leczenie zwierzaka, może wziąć od Ciebie kilka złotych więcej za wizytę po godzinach), wielu z nich chodzi też na wizyty domowe lub w weekendy w sytuacjach awaryjnych przyjmuje chore zwierzaki u siebie w domu. Warto zapytać.

Jeśli kotek naprawdę ma problem z gałką oczną, to pewnie będzie potrzebny dobry weterynarz. Nie wiem, czy lekarz z małej miejscowości podoła takiemu zadaniu (nie oceniam, ale wiem, że często wiejscy lekarze nie znają się na rzeczy), więc może rozejrzyj się za jakąś całodobową przychodnią weterynaryjną w najbliższym większym mieście, taką, która ma dobrą opinię.

Kotek widzi na to oczko? Spróbuj mu zasłonić ręką drugie i pokazać coś, pomachać mu przed oczami, sprawdzić, czy będzie chciał gonić za jakąś zabawką, lub czy trafi do jedzenia.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 17:55   #71
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

a wcześniej tego nie miał? ciężko powiedzieć, co mogło spowodować taki stan oka u kota, zwłaszcza u tak młodego. Nie wiemy, co działo się z nim wcześniej, skad się u ciebie wziął, uraz by wiele tłumaczył. Może to być zapalenie nerwu, uraz mięśnia ruszającego okiem, no przyczyn może być dużo, ale to tylko lekarz może zbadać i zalecić odpowiednie leczenie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 19:55   #72
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Cytat:
Napisane przez paulinia18 Pokaż wiadomość
jejku wiem że trzeba iść z kotkiem do weterynarza ale jestem z małej miejscowości a najbliższe przychodnie u mnie są otwarte od 10 do 18 a wtedy pracuje, nie mamy przychodni całodobowej i nie mam kiedy z nim iść, będe musiała w nastepnym tygodniu wolne wziąść ale bardzo sie martwie może ktoś coś wie.
Zanim u mnie powstała przychodnia całodobowa to też miałam ten problem, z tym, że jak ładnie poprosisz i więcej zapłacisz to da się z niektórymi wetami dogadać, żeby np. sam przyjechał, albo przyjął Cię po zamknięciu.

Większość wetów ma też telefony alarmowe. Zadzwoń i wypytaj, bo naprawdę może się okazać, że pomoc nie trudno znaleźć, a z tego co widać na zdjęciach to kociak potrzebuje pomocy na cito .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 08:25   #73
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Monika_sonia dobrze radzi. Ja jeździłam w weekendy do weta do domu na zastrzyki z kotem, a czasem jak było zamknięte to wieczorami otwierał i kilka osób umawiał na jedną godzinę.
Koniecznie daj nam znać co jest koteczkowi
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 11:09   #74
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

byłam z kotkiem u najlepszego weta w mojej okolicy, niestety mówi że jest bezradny, albo kotkowi minie gdy urośnie albo już tak zostanie.
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 11:21   #75
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Ja myślę że jeśli nie masz możliwości opuszczenia pracy a martwisz się o kotka zadzwoń do weterynarii i zapytaj czy możesz przywieść kotka po godzinach lub czy jest możliwość wizyty domowej ) Uwierz że weterynarz też człowiek

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinia18 Pokaż wiadomość
byłam z kotkiem u najlepszego weta w mojej okolicy, niestety mówi że jest bezradny, albo kotkowi minie gdy urośnie albo już tak zostanie.
Trzymam kciuki by było wszystko dobrze
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:05   #76
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Cytat:
Napisane przez paulinia18 Pokaż wiadomość
byłam z kotkiem u najlepszego weta w mojej okolicy, niestety mówi że jest bezradny, albo kotkowi minie gdy urośnie albo już tak zostanie.
Poważnie tak powiedział?

Gdzie mieszkasz? Masz możliwość podjechania do kociego okulisty?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 19:19   #77
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Poważnie tak powiedział?

Gdzie mieszkasz? Masz możliwość podjechania do kociego okulisty?
na dwoje babka wróżyła, nie wiadomo kiedy rację miała musiałam to napisać
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:37   #78
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
na dwoje babka wróżyła, nie wiadomo kiedy rację miała musiałam to napisać
Nie rozumiem co sugerujesz .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:17   #79
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Nie rozumiem co sugerujesz .
no chodzi mi o prognoze dla kociaka- albo mu przejdzie, albo już tak zostanie bardzo odkrywcze. Nic Tobie nie sugeruję
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 06:44   #80
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
no chodzi mi o prognoze dla kociaka- albo mu przejdzie, albo już tak zostanie bardzo odkrywcze. Nic Tobie nie sugeruję
Mało kumata ostatnio jestem , ale myślałam, że coś do autorki pijesz, nie do mnie .

Jak chodzi o weta, to wzrokiem bym takiego weta zabiła. Co to znaczy, że jest bezradny , zawsze coś może zrobić, chociażby podzwonić po kolegach i popytać, a nie dawać jakieś nadzieje, że może samo przejdzie.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 14:19   #81
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

dziewczyny weterynarz u której byłam jest naprawdę najlepsza w mojej okolicy , to taka zwierzęca mama każdego zwierza przytula, często nie bierze za wizytę pieniędzy, niedawno byłam u niej z fretką i wprost powiedziała że na fretkach się nie zna i dzwoniła po wetach z wawy, jest naprawdę bardzo dobra kobietą więc trochę mi nie w smak to co piszecie.
Miałam kotka z połamaną miednicą po wypadku, jeżdziłam do niej co drugi dzień przez 2 miesiące na zastrzyki i nie wzięła ode mnie nawet grosza.
Nie dodawajcie już więcej postów bo to naprawdę nic nie zmieni i nie oceniajcie ludzi z góry.

Dziękuje za uwagę...
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 09:26   #82
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

Cytat:
Napisane przez paulinia18 Pokaż wiadomość
Miałam kotka z połamaną miednicą po wypadku, jeżdziłam do niej co drugi dzień przez 2 miesiące na zastrzyki i nie wzięła ode mnie nawet grosza.
bez operacji?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 10:33   #83
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: potrezbuję poradzy kotek nie rusza oczkiem

tak po prześwietleniu okazało się że bez operacji, kotek funkcjonuje już normalnie
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 09:35   #84
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Pilna pomoc i rada potrzebna! Chore oko znalezionego kota.

Hej! proszę o pilną pomoc w sprawie kotka, który przypałętał się do moich dziadków. Jest to kocurek, ok. pół roku może troche więcej może trochę mniej.

Babcia z dziadkiem nie mają jak go zabrać do weterynarza a ja mam czas dopiero pod koniec tygodnia, żeby im w tym pomóc więc muszę ratować się forum.

Chodzi o to, że ma coś z oczkiem. Jedno jest takie jakby inaczej osadzone? lekki zez? Nierówne źrenice (jedna wyżej i czasem inaczej trochę reaguje na światło) i lekka trzecia powieka. Jest znaleźny, pewnie nie był odrobaczany ani szczepiony, co trzeba jak najszybciej zrobić. Ale na ten moment chciałabym coś zaradzić i sprawdzić czy np. po zastosowaniu jakiegoś leku stan oczu będzie się poprawiał. Co to może być? Może to jakaś wada anatomiczna?

Sama mam 2 koty w domu, wiec ostatnio jak byłam u dziadków to chciałam wypróbować krople starazolin (które zawsze poleca mi wet) ale kociak tylko parskał i wycierał oko łapką po zakropleniu leku. Teraz myślę, żeby mu czymś to oko poprzemywać np. przez te kilka dni do soboty ale czym? Kwasem bornym?
Bardzo was proszę o rady bo może dzisiaj uda mi się po zajęciach zajechać i zobaczyć co z kotem. Byłabym wdzięczna o jak najszybsze odpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled.jpg (9,7 KB, 46 załadowań)
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 09:57   #85
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pilna pomoc i rada potrzebna! Chore oko znalezionego kota.

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
Hej! proszę o pilną pomoc w sprawie kotka, który przypałętał się do moich dziadków. Jest to kocurek, ok. pół roku może troche więcej może trochę mniej.

Babcia z dziadkiem nie mają jak go zabrać do weterynarza a ja mam czas dopiero pod koniec tygodnia, żeby im w tym pomóc więc muszę ratować się forum.

Chodzi o to, że ma coś z oczkiem. Jedno jest takie jakby inaczej osadzone? lekki zez? Nierówne źrenice (jedna wyżej i czasem inaczej trochę reaguje na światło) i lekka trzecia powieka. Jest znaleźny, pewnie nie był odrobaczany ani szczepiony, co trzeba jak najszybciej zrobić. Ale na ten moment chciałabym coś zaradzić i sprawdzić czy np. po zastosowaniu jakiegoś leku stan oczu będzie się poprawiał. Co to może być? Może to jakaś wada anatomiczna?

Sama mam 2 koty w domu, wiec ostatnio jak byłam u dziadków to chciałam wypróbować krople starazolin (które zawsze poleca mi wet) ale kociak tylko parskał i wycierał oko łapką po zakropleniu leku. Teraz myślę, żeby mu czymś to oko poprzemywać np. przez te kilka dni do soboty ale czym? Kwasem bornym?
Bardzo was proszę o rady bo może dzisiaj uda mi się po zajęciach zajechać i zobaczyć co z kotem. Byłabym wdzięczna o jak najszybsze odpowiedzi.
Jak pisałam pewnej dziewczynie odnośnie psa, jeśli poza tym kotu nic nie dolega, chodzi normalnie, nie ma wydzieliny z oczu , nie miauczy przeraźliwie, ja bym mu nic nie podawała.

Nie wiadomo co kotu jest i podawanie czegokolwiek, żeby tylko podać może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Twój wet przepisał Twoim te krople, bo wiedział co im jest.

Niestety, ale jak będziesz mogła, jedź do weta. Może gdzieś zadrasnął oko, a może być czymś zarażony.

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2013-01-09 o 09:58
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:06   #86
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Pilna pomoc i rada potrzebna! Chore oko znalezionego kota.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Jak pisałam pewnej dziewczynie odnośnie psa, jeśli poza tym kotu nic nie dolega, chodzi normalnie, nie ma wydzieliny z oczu , nie miauczy przeraźliwie, ja bym mu nic nie podawała.

Nie wiadomo co kotu jest i podawanie czegokolwiek, żeby tylko podać może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Twój wet przepisał Twoim te krople, bo wiedział co im jest.

Niestety, ale jak będziesz mogła, jedź do weta. Może gdzieś zadrasnął oko, a może być czymś zarażony.
No właśnie ciężka sprawa, bo babcia mi mówiła że mruczy, bawi się, śpi, chodzi też normalnie. Ale co do tego miauczenia - potrafi długo miauczeć/poskrzekiwać siedząc pod miską np. (chociaż dostaje jedzenie i mokre i suche o stałych porach, ma też wodę do picia) I nie wie o co mu chodzi, jak sie go weźmie na rączki to przestaje. Jest ciągle głodny? czegoś potrzebuje?

Co do weterynarza postaram się jak najszybciej, ale do dziadków mam kawałeczek a teraz mam cały tydzien zajecia do późna i zanim dojadę i obrócę z kotem spowrotem do miasta to już gabinety wet pozamykane.
Denerwuję się, bo jest naprawdę strasznie fajnym kotem.
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:15   #87
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Pilna pomoc i rada potrzebna! Chore oko znalezionego kota.

A rusza tym okiem?
Ktoś z rodziny albo ze znajomych nie może go zabrać do weta?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:23   #88
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Pilna pomoc i rada potrzebna! Chore oko znalezionego kota.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
A rusza tym okiem?
Ktoś z rodziny albo ze znajomych nie może go zabrać do weta?
rusza, generalnie jest rezolutny, raz ta powieka jest większa raz mniejsza (czasem się chowa bardziej), tylko to oczko jest ciagle takie jakby 'kopnięte' i wyżej źrenica. Ja to myślałam, że może to mu zostało po jakimś urazie bo nie wiemy skąd się wziął i skąd przyszedł. Dlatego myślę, żeby może mu to przemyć bo pierwszego dnia po znalezieniu miał takie 'ropne śpioszki' w kąciku tego oka i dlatego wzięłam te krople.

Dziadkowie mieszkają na wsi, kawałek od nas, ja jedyna mam czas jako tako bo mama pracuje do późna i odpowiedzialność spada na mnie. Musiałby ktoś z sąsiadów podwieźć dziadków do weterynarza ale nie wiem czy ktoś byłby na tyle uczynny. Ja dopiero w piątek mogłabym jakoś się wyrwać i pojechać.
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:26   #89
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Pilna pomoc i rada potrzebna! Chore oko znalezionego kota.

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
Hej! proszę o pilną pomoc w sprawie kotka, który przypałętał się do moich dziadków. Jest to kocurek, ok. pół roku może troche więcej może trochę mniej.

Babcia z dziadkiem nie mają jak go zabrać do weterynarza a ja mam czas dopiero pod koniec tygodnia, żeby im w tym pomóc więc muszę ratować się forum.

Chodzi o to, że ma coś z oczkiem. Jedno jest takie jakby inaczej osadzone? lekki zez? Nierówne źrenice (jedna wyżej i czasem inaczej trochę reaguje na światło) i lekka trzecia powieka. Jest znaleźny, pewnie nie był odrobaczany ani szczepiony, co trzeba jak najszybciej zrobić. Ale na ten moment chciałabym coś zaradzić i sprawdzić czy np. po zastosowaniu jakiegoś leku stan oczu będzie się poprawiał. Co to może być? Może to jakaś wada anatomiczna?

Sama mam 2 koty w domu, wiec ostatnio jak byłam u dziadków to chciałam wypróbować krople starazolin (które zawsze poleca mi wet) ale kociak tylko parskał i wycierał oko łapką po zakropleniu leku. Teraz myślę, żeby mu czymś to oko poprzemywać np. przez te kilka dni do soboty ale czym? Kwasem bornym?
Bardzo was proszę o rady bo może dzisiaj uda mi się po zajęciach zajechać i zobaczyć co z kotem. Byłabym wdzięczna o jak najszybsze odpowiedzi.
starazolin raczej nic tu nie pomoże, bo to mi nie wygląda na podrażnienie oka ani na typową infekcję oka, nie ma chyba żadnego wycieku ani wypływu, więc kwas borny też nic tu nie da. A kot nie przekrzywia głowy? Może to być jakaś sprawa neurologiczna bardziej niż okulistyczna
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:27   #90
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Pilna pomoc i rada potrzebna! Chore oko znalezionego kota.

Hmm spróbować zapytać sąsiadów mogą, nie?

Ja bym nie przemywała.
Nie drapie tego oka, nie myję zbyt intensywnie?

W takich sprawach to niestety tylko wet pomoże.

A nie masz w okolicy przychodni weterynaryjnych całodoobowych? Poszukaj, może o nich nie wiesz. Ja tak z głupa trafiłam na przychodnię, która przyjmuje 24/7, również w święta.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.