Misja w Zambii - proszę pomóż ! - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-09, 20:57   #4711
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Dragon-flyyy Pokaż wiadomość

Oto zdjecie Joshuy, które niedawno przysłała mi Siostra:
http://www.mFoto.pl/uploads/1552/120...bo-2_b7dd4.jpg
Ja myslę że to niezły urwis, którego wyciagnięto z zabawy na zdjęcie (spójrzcie na nogi) i to jeszcze pod słońce i juz się rwie spowrotem do biegania po tym błotku

Jak pisałam o szturomowaniu do nieba to właśnie to miałam na myśli co pisze Animator " prośmy nieustannie i natarczywie bo gdybyśmy nawet nie zasłużyli na to, to przez wzgląd na naszą natarczywość powinniśmy mieć niewzruszoną nadzieję."

i wklejam e-maile od siostry:

Szczesc Boze!
Przesylam liste nadawcow wspanialych przesylek
*M.S. z Ciechanowic
*B.T.Topor
*K.S.Lodz.
*B P Bytom:1 koperta "babelkowa" + 1 baaaardzo duza paczka
*A.B.Ciechanowiec x 2
*A.I. Warszawa
*N.D. Rzeszow
*D.Michael Irlandia
Wszystkim wspanialym ofiarodawcom serdecznie DZIEKUJEMY.Odwdzieczamy sie
modlitwa,S.Jozefa

Kochani!
pozdrawiam goraco.Ciesze sie ze nasze probne filmiki sie podobaly.Bedziemy
tworzyc wiecej.Jutro wyjezdzamy do Livingstonu nad wodospad Victoria-nie bede wiec zagladac do internetu 3 dni. Szczegolne usciski dla Mateuszka-kochamy Cie i modlimy
sie.
Te pomysly z urzadzeniem mieszkania po afrykansku sa b.ciekawe .Oh!Raduje mi sie
serce jak czytam te strony.Po powrocie odezwe sie znowu.Pamietam o Was wszystkich w
modlitwie.
Szczesc Boze!
S.Jozefa

_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 20:58   #4712
Dragon-flyyy
Raczkowanie
 
Avatar Dragon-flyyy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
GG do Dragon-flyyy
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez goska__ Pokaż wiadomość
Dragon-flyyy dzieciak slodki, moj Patrick tez ma na nazwisko Tembo ciekawe czy to rodzenstwo ??? !!!
Ciekawe... Było by super
A może wiesz z jakiej wioski dokładnie jest Twój Patrick???
Dragon-flyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 22:17   #4713
pita777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 115
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Dragon-flyyy Pokaż wiadomość
Pita dzięki za wskazówki odnośnie wstawienia zdjecia ale tak też sie nie dało. Na szczęscie wkońcu znalazłam sposób...
Nie ma za co szkoda, że nie pomogło.

Mnie się wydaje, że odważny z niego chłopczyk, takie przynajmniej ma spojrzenie.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi na pytanka
Kolejne pytanka, co by nie było, że dzień minął bez pytania

Chciałbym za jakiś czas piłki do gry jakieś wysłać: nie wiecie może czy Siostra ma pompkę, bo nie wiem czy mam też wysyłać czy nie .
A co myślicie o jakichś maskotkach?

Ciąg dalszy nastąpi
pita777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 22:26   #4714
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Co by nie było ze dzień minął bez odpowiedzi:
Wiem że New Rock przyznawał się do wysłania pompki do piłek więc wydaje mi się że sobie poradzą a maskotki jak najbardziej tak bo przecież wysyłamy to dla dzieci!!!!a co one lubią najbardziej jak nie zabawki(no pomijając względy żywienowe,ale zabawa njie tylko bawi ale i uczy,rozwija-ale przemądżale,no nie?)

Cieszę się ze siostra nas czyta i nasze szalone pomysły nt.urządzania mieszkanie to nie fanaberia,ale i w dalekiej Afryce dają trochę radości

Siostro Józefo co stało sie z 5 filmikiem,czekamy wszyscy na następne i mocne uściski dla wszystkich
Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 12:13   #4715
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Kochani Ania bardzo dziękuje wszystkim za modlitwę, jak tylko będzie miała świeze wyniki badań szpiku to mi poda a ja Wam przekaze.

5 filmiku chyba nie było ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 22:45   #4716
pita777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 115
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Dla ciebie J. Pokaż wiadomość
Co by nie było ze dzień minął bez odpowiedzi:
Wiem że New Rock przyznawał się do wysłania pompki do piłek więc wydaje mi się że sobie poradzą a maskotki jak najbardziej tak bo przecież wysyłamy to dla dzieci!!!!a co one lubią najbardziej jak nie zabawki(no pomijając względy żywienowe,ale zabawa njie tylko bawi ale i uczy,rozwija-ale przemądżale,no nie?)

To dobrze, bo piłki już kupione. Rzeczywiście przemądrzale - dosłownie jak u mnie na uczelni.

A teraz dla podtrzymania tradycji,przyszedł czas na kolejne pytanko

Powiedzcie mi, jak to jest z rozdzielaniem rzeczy?? Czy Siostra rozdziela sama między dzieci, czy może ja mam napisać, które rzeczy bym chciał, żeby były dla Christine, a które dla innych?? chodzi mi głownie o ubranka.

Drugie pytanko: Co z rzeczami do zabawy? jak kupiłem trochę balonów, parę skakanek i dwie piłki do gry to chyba Siostra będzie wiedziała, że to dla wszystkich dzieci a nie tylko dla Christine?

Trzecie pytanie: Na stronie www.adopcjaserca.pl pisze, że jak się wysyła paczkę wielokilogramową to w środku napisać SM Józefa Słaba - yyyyyhhhh w środku czyli gdzie? mam napisać na kartce i włożyć do środka czy może w środku adresu na wierzchu paczki

Wybaczcie banalność pytań ale moja niewiedza nie zna granic (choć raczej nie powinienem się z tego cieszyć)
pita777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 22:52   #4717
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

rozbawiasz mnie do łez pomimo ciężkich powiek
zrób moze osobna paczuszkę, która włożysz między inne rzeczy i podpisz dla Christine, ja już tak wysyłałam, a w środku znaczy że napiszesz list, tak list na papierze taki staroświecki i tam na początku Dla Czcigodnej Siostry Józefy i kilka ciepłych słów, moze coś bezpośrednio do rodziny której pomagaci (ty i mama)
Czekam na dalsze pytania , nie obiecuje dzisiaj ale jest tu wielu ekspertów zostawiam Cię w dobrych rękach nocnych Marków
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-10, 23:09   #4718
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość

A teraz dla podtrzymania tradycji,przyszedł czas na kolejne pytanko

Powiedzcie mi, jak to jest z rozdzielaniem rzeczy?? Czy Siostra rozdziela sama między dzieci, czy może ja mam napisać, które rzeczy bym chciał, żeby były dla Christine, a które dla innych?? chodzi mi głownie o ubranka.

Drugie pytanko: Co z rzeczami do zabawy? jak kupiłem trochę balonów, parę skakanek i dwie piłki do gry to chyba Siostra będzie wiedziała, że to dla wszystkich dzieci a nie tylko dla Christine?

Trzecie pytanie: Na stronie www.adopcjaserca.pl pisze, że jak się wysyła paczkę wielokilogramową to w środku napisać SM Józefa Słaba - yyyyyhhhh w środku czyli gdzie? mam napisać na kartce i włożyć do środka czy może w środku adresu na wierzchu paczki

Wybaczcie banalność pytań ale moja niewiedza nie zna granic (choć raczej nie powinienem się z tego cieszyć)
Miłej nocki MAMO to ja nocny marek przejmuję pałeczkę
Więc przy paczkach jest tak że gdy ktoś chce żeby rzeczy dotarły do konkretnej osoby to pakuje to w torebeczkę i podpisuje,a jeśli nie to siostra rozdziela to wg potrzeb.
co do drugiego pytania to jeśli nie podpiszesz dla kogo to po prostu wysyłasz dla wszystkich.
A trzecie polega to na tym że jeśli na paczce na wiezrchu napiszesz dla s.Józefy wtedy siostra jako osoba prywatna będzie musiała zapłacić od tego podatek,cło czy jak to się tam nazywa.Jeśli napiszesz,że jest to darowizna na szpital wtedy wszystko przechodzi bez dodatkowych kosztów.Które jak wiadomo nie są małeA w takim wypadku paczka byłaby nie opłacalna!!!
Osoba która odbierze taką paczkę przy odpakowywaniu znajdzie w środku kartkę dla s.Józefy napewno ją odda.A siostra zrobi z tym co trzeba.
I tyle ,do środka koniecznie do środka.
Prawie jak zielonym do góry
Fajnie,że pytasz ,bo oprócz ciebie napewno i ktoś inny sie czegoś dowie,a przecież potzrebujemy ludzi,choć może nie tyle my co dzieci w Afryce.
Ja nie mam nic przeciwko i bardzo chętnie na pytania odpowiem,jeśli tylko zdążę,bo tu takich chętnych,napalonych mnóstwo.I dla wszystkich za to co robicie
Pozdrawiam.
Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 23:16   #4719
pita777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 115
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
rozbawiasz mnie do łez pomimo ciężkich powiek
zrób moze osobna paczuszkę, która włożysz między inne rzeczy i podpisz dla Christine, ja już tak wysyłałam, a w środku znaczy że napiszesz list, tak list na papierze taki staroświecki i tam na początku Dla Czcigodnej Siostry Józefy i kilka ciepłych słów, moze coś bezpośrednio do rodziny której pomagaci (ty i mama)

Dziękuję bardzo za pomoc, toż teraz mnie się od razu rozjaśnił umysł

A pytanko zapewne będzie, ale może jutro, żeby nie przemęczać Twoich oczu - nie ma co tak szarżować jednego dnia. teraz muszę zagłębić się w to jak napisać taki staroświecki list i to jeszcze na papierze- toż to dla mnie prawie jak mission impossible. Ale dobrze, że mam was to zaleje was potokiem pytań. Tymczasem dobrej nocy życzę

Dla Ciebie J. - no teraz to już naprawdę jaśniej chyba nie będzie. Wielgaśne dzięki. Jeszcze tylko takieńkie maleniuteńkie pytaneczko: trzeba jeszcze dopisywać, że to darowizna?? Bo na tej stronce nic nie pisało o tym. to chyba już wszystko na dziś a raczej na wczoraj, bo dziś już jest jutro, bo już po dwunastej (jasno się wyraziłem co nie)
pita777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 23:30   #4720
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, jak to jest z rozdzielaniem rzeczy?? Czy Siostra rozdziela sama między dzieci, czy może ja mam napisać, które rzeczy bym chciał, żeby były dla Christine, a które dla innych?? chodzi mi głownie o ubranka.
Jak już Aga napisała - zrób tak, żeby było najprościej dla siostry, czyli rzeczy dla Christine w oddzielną - niekoniecznie paczkę, ale reklamówkę na przykład, a do środka reklamówki wkładasz kartkę FOR CHRISTINE XXX (nazwisko). Czy przezroczysta torebka może być. Cokolwiek. Żeby się oddzielało.

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość
Drugie pytanko: Co z rzeczami do zabawy? jak kupiłem trochę balonów, parę skakanek i dwie piłki do gry to chyba Siostra będzie wiedziała, że to dla wszystkich dzieci a nie tylko dla Christine?
j.w. - jak zrobisz osobną torbę dla Christine to będzie jasne że reszta do podziału dla reszty :) siostra i tak to rozdysponuje tak żeby się przydało tym osobom, którym jest dana rzecz potrzebna.

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość
Trzecie pytanie: Na stronie www.adopcjaserca.pl pisze, że jak się wysyła paczkę wielokilogramową to w środku napisać SM Józefa Słaba - yyyyyhhhh w środku czyli gdzie? mam napisać na kartce i włożyć do środka czy może w środku adresu na wierzchu paczki:confused::o:o
Środek paczki jest wewnątrz ;P czyli tam gdzie rzeczy, jako jedną z rzeczy wkładasz kartkę...
Wkładasz kartkę FOR S.M. JÓZEFA SŁABA i wszyscy wiedzą o co chodzi. Jak chcesz to pisz listy, ja nie piszę :) Po co; najpierw ja nie wiem co napisać, a potem by Siostra musiała tracić czas, żeby przeczytać jakieś nic nie wnoszące grzeczności/banały? :) No chyba że 2 zdania, ale nie długi list :)

A do rodziny możesz parę słów owszem :) Dla nich to pewnie będzie wielkie przeżycie :) Może nawet odpiszą?

Tak, wszystkie te paczki są oddawane siostrze Józefie, nawet jak siostry nie było bo była w Polsce, to wszystkie paczki na nią czekały, dopiero jak wróciła to się nimi zajęła.

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko takieńkie maleniuteńkie pytaneczko: trzeba jeszcze dopisywać, że to darowizna??
gift for the poor - jakoś tak - Aga Ci odpowie, bo wysyłała wielkie paczki i ktoś jeszcze wysyłał tylko zapomniałem ;>


Ma ktoś po drodze do EMPiKu? Leżał tam New African czy coś podobnego, czasopismo kolorowe w każdym razie, 17 zł, więc nie kupowałem, przejrzałem na miejscu, a że mój inglisz jest not very well, to na nagłówkach się skończyło. Jedna autorka napisała w każdym razie, że biali myślą, że są dobrzy jak podarują afrykańczykowi kozę czy kury czy coś tam takiego. Nie nie doczytałem dalej, ale wygląda że miała inny pogląd na sprawę. Jakby ktoś ten artykuł doczytał i powiedział o co chodziło... bo mnie zaintrygowało, dlaczego to jest złe, i co jest lepsze.

Przy okazji, można wygrać półroczną prenumeratę tego pisma, jak się im odeśle wypełnioną ankietę... no trochę drogi konkurs, ale taaak, o konkursie to przeczytałem :D
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kartka.jpg (8,7 KB, 16 załadowań)
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 23:49   #4721
pita777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 115
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość

Środek paczki jest wewnątrz ;P czyli tam gdzie rzeczy, jako jedną z rzeczy wkładasz kartkę...

Hihihi. Tak też myślałem, że o ten środek paczki chodzi, ale wolałem się upewnić, czasem postrzegam rzeczy inaczej niż inni

Ja też mam problemy z pisaniem listów ale może jeden chociaż jakoś wydziergam.
Kolejne wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, coś mi mówi, że bez waszej pomocy ta moja paczka by daleko nie zaszła.

Mykam spać, jakby ktoś coś jeszcze chciał dodać to z radością wchłonę jeszcze kawałek wiedzy - ale już rano . Gracias jeszcze raz
pita777 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-10, 23:50   #4722
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość

Dla Ciebie J. - no teraz to już naprawdę jaśniej chyba nie będzie. Wielgaśne dzięki. Jeszcze tylko takieńkie maleniuteńkie pytaneczko: trzeba jeszcze dopisywać, że to darowizna?? Bo na tej stronce nic nie pisało o tym. to chyba już wszystko na dziś a raczej na wczoraj, bo dziś już jest jutro, bo już po dwunastej (jasno się wyraziłem co nie)
Już pędze z odpowiedzią,zajrzyj na stronę 113 naszego forum,tam MAMA dołączała zdjęcia jak wysyłać i wypełniać wszystko.
to co ci New Rock odpisał "gift for the poor" jest właśnie wyjaśnieniem że to darowizna itp.not for sale....Przepraszam za tak dokładne wyjaśnienia ale nie wiem na jakim poziomie jest twój angielski.Naprawde nie chcę urazic.
A co do listu to jeśli masz potrzebe napisać cos specjalnego do s.Józefy to jak najbardziej pisz.A jeśli nie to takiej potrzeby nie ma .Siostra czyta nasze forum i mniejwięcej wie kto jest kto itd.Ale dla twojej Christine to by sie przydało choc dwa słowa od siebie.Ku pomocy powiem że najlepiej o sobie bo przecież napewno Ty chcesz o niej cos wiedzieć ,więc napewno i ona o tobie.Zacznij więc pisać o sobie to co chciałbys wiedzieć o niej,a reszta sama się napatoczy.Znów mędrkuję.Ups.

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
gift for the poor - jakoś tak - Aga Ci odpowie, bo wysyłała wielkie paczki i ktoś jeszcze wysyłał tylko zapomniałem ;>
Ja zdziełałam paczuszkę która już poleciała a teraz zabieram sie za następną.Przyznaje się bez bicia
Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 07:03   #4723
Nadine007
Przyczajenie
 
Avatar Nadine007
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 28
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Znalazlam przed chwila na allegro bardzo tanie mysle ,
http://allegro.pl/item240070570_kred...cena_1_zl.html -jakby ktos chcial wyslac w paczuszce kredki za 10 zl 120 kredek

Pozdrawiam
Nadine007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 08:40   #4724
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Dragon-flyyy Pokaż wiadomość
Oto zdjecie Joshuy, które niedawno przysłała mi Siostra:
http://www.mFoto.pl/uploads/1552/120...bo-2_b7dd4.jpg
Kochany chłopczyk

Pita777 z tym pisaniem listu to super sprawa Ja się strasznie rozmarzyłam i straciłam poczucie wszystkiego (czasu, umiaru,itd.) pisząc list do dziecka, a raczej do jego mamy ponieważ Stephen jest jeszcze malutki, no i trzeba było go już przy przepisywaniu na czysto, skrócić

Nadine007 faktycznie, fajna okazja
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 08:41   #4725
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

w dzień to nikt nie pisze a jak tylko pójdę spać to wszyscy do kompa

teraz ja mam pytanie do Ciebie pita777 a ilukilogramowa będzie ta paczka?
bo jezeli zmieści sie w kopertę bąbelkową to nie musi byc tych wszystkich ceregieli a to że darowizna (gift) to wypełnia się w deklaracji celnej ale tylko dla duużych paczek.
Żeby ta Christine wiedziała że tyle zachodu o nią taki troskliwy tatuś jej się trafił no,no.
Mnie też zaintrygował ten art. o którym piszesz Rock, może w jakiejś bibliotece moznaby ten artykuł skserować, chętnie dowiedziałabym się dlaczeto te kury i kozy wcale nie są takie dobre jak nam sie wydaje :/
Dobra teraz muszę cos do stronki zrobić bo Daniel czeka, już wprowadził kilka nowości a teraz pomału reszta
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 09:17   #4726
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

ja dzisiaj bede w EMPIKu, jak znajde ta gazetke to przeczytam i Wam napisze
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 09:47   #4727
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Jaroszania, to czekamy na relację. Mnie też to co napisał New Rock bardzo intryguje tym bardziej, że ostatnio zamówiłam dla Mabvuto kozę i kury

pita777
naprawdę niesamowity z Ciebie "tatuś". Tylko pogratulować

Co do listu, ja napisałam tylko do mojego podopiecznego a właściwie do jego babci, która opiekuje się moim małym Mabvuto. Jestem na liście osób, od których przyszły przesyłki, więc mój list też dotarł. Martwię się tylko, że jeszcze go moja afrykańska rodzinka nie otrzymała. Mabvuto nie pojawił się na zdjęciach więc wciąż nie wiem ile ma lat i co u niego słychać. Mam nadzieję, że wszystko w porządku

A po wypłacie idę wyposażyć się w szary papier i taśmę do pakowania przesyłek Mam jeszcze 4 koperty bąbelkowe, już zapakowane, czekają tylko na wysyłkę. Ale nowe będę już pakować wg instrukcji New Rock'a.

Nadine007 - dzięki za link Jako "uzależniona" allegrowiczka pewnie skorzystam
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 10:04   #4728
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

A ja mam pyt techniczne. np Ty moria44 na dole masz linki, ale nie widac adresu tylko np "Mabvuto". Jak to sie robi??
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 10:31   #4729
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

witam wszystkich serdecznie
wczoraj wróciłam z wyjazdu i dzis jak najszybciej pędziłam na internet żeby zobaczyć zdjęcie mojego maleństwa-ale zdjęcia jeszcze nie ma
czy Siostra wysłała już maile do wszystkich rodziców adopcyjnych?bo jeśli nie to nie chcę Jej niepotrzebnnie popędzać,ale może coś się stało i mail do mnie nie dotarł???
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-11, 10:41   #4730
pita777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 115
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
w dzień to nikt nie pisze a jak tylko pójdę spać to wszyscy do kompa

teraz ja mam pytanie do Ciebie pita777 a ilukilogramowa będzie ta paczka?
bo jezeli zmieści sie w kopertę bąbelkową to nie musi byc tych wszystkich ceregieli a to że darowizna (gift) to wypełnia się w deklaracji celnej ale tylko dla duużych paczek.
Żeby ta Christine wiedziała że tyle zachodu o nią taki troskliwy tatuś jej się trafił no,no.

O proszę, teraz ja udzielam odpowiedzi
Paczuszka będzie miała koło 6, 7 kg, zdziebeczko żem się rozszalał z mamą. Czyli co? Chyba będę musiał napisać, że to darowizna.

Dziękuję za miłe słowa, ale nie przesadzajmy, bo się jeszcze zepsuję

Pozdrowionka
pita777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 10:47   #4731
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

jaroszonia wchodzisz po prostu do Panelu Użytkownika i tam w Edytuj podpis klikasz na taką ikonkę ziemi -przynajmniej dla mnie ta ikonka tak wygląda, wpisujesz adres strony która ma się wyświetlać-->ok--> a potem w to miejsce co jest zaznaczone na szaro wpisujesz sobie np. Mój syn -oczywiści po wcześniejszym skasowaniu tego co jest na szaro zaznaczone
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 11:10   #4732
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość
O proszę, teraz ja udzielam odpowiedzi
Paczuszka będzie miała koło 6, 7 kg, zdziebeczko żem się rozszalał z mamą. Czyli co? Chyba będę musiał napisać, że to darowizna.

Dziękuję za miłe słowa, ale nie przesadzajmy, bo się jeszcze zepsuję

Pozdrowionka
a widziałeś że zapłacisz za tę paczkę 92 zł ?
a moze ty zrobisz kolejną zbiórkę bo chętni byli już do tej od Dla Ciebie J
wtedy wyjdzie w 20 kg-mowej po 9 zł/kg a tak masz 14 zł/kg.
Decyzja należy do Ciebie bo jest z tym troche roboty :/ ale dla dzieciaczków kupa radości .
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 11:17   #4733
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Mikrejsza Pokaż wiadomość
witam wszystkich serdecznie
wczoraj wróciłam z wyjazdu i dzis jak najszybciej pędziłam na internet żeby zobaczyć zdjęcie mojego maleństwa-ale zdjęcia jeszcze nie ma
czy Siostra wysłała już maile do wszystkich rodziców adopcyjnych?bo jeśli nie to nie chcę Jej niepotrzebnnie popędzać,ale może coś się stało i mail do mnie nie dotarł???
Spokojnie jeszcze nie wszyscy otrzymali,część dzieci nie dotarła,a pozatym siostra w ramach niespodzianki robi krótkie filmiki,niewiem czy widziałaś?Pozatym ma gości i teraz wiem że na trzy dni wyjechała.
Kiedyś wszystko szło poczta i była cierpliwość,a teraz jakoś ci rodzice tacy niecierpliwi.Hihihi śmieję sie bo ja tez czekam i nie mogę sie doczekać.

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość
O proszę, teraz ja udzielam odpowiedzi
Paczuszka będzie miała koło 6, 7 kg, zdziebeczko żem się rozszalał z mamą. Czyli co? Chyba będę musiał napisać, że to darowizna.

Dziękuję za miłe słowa, ale nie przesadzajmy, bo się jeszcze zepsuję

Pozdrowionka
Pita tak delikatnie podpowiadam że tak czy siak płacisz za przesyłkę do 7kg,więc można jeszcze parę rzeczy dołożyć,co sie zmieści do wagi.Tymbardziej że w kopercie można zanieść na poczte odkrytą i doważyć..A mówiłeś,że zaszalał,a ja ci mówię jeszcze...
Wydaję mi się że tą formułę co i przy paczkach można napisać na wierzchu na kopercie,nie zaszkodzi.Czyż nie tak MAMO?
Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 11:36   #4734
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Dla ciebie J. Pokaż wiadomość
Wydaję mi się że tą formułę co i przy paczkach można napisać na wierzchu na kopercie,nie zaszkodzi.Czyż nie tak MAMO?
Nie zaszkodzi pewnie, ale do koperty 7 kg raczej nie wejdzie a nawet gdyby to i tak będzie to potraktowane jako paczka (z wypełnianiem deklaracji włącznie), chyba bo przesyłki to do 2 kg - ale jak sie mylę to twoja Mama mnie poprawi
Mikrejsza nic się nie martw, zdjęcia dojdą tym bardziej ze siostra czyta forum prawie na bieżąco

a czy wiecie ze w drodze są 3 paczki po 20 kg od nas i jeszcze od Nortona

Ja ciągle czekam na pyłek pszczeli i będę mogła swoje fanty posłać
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 11:51   #4735
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Nie zaszkodzi pewnie, ale do koperty 7 kg raczej nie wejdzie a nawet gdyby to i tak będzie to potraktowane jako paczka (z wypełnianiem deklaracji włącznie), chyba bo przesyłki to do 2 kg - ale jak sie mylę to twoja Mama mnie poprawi
No pewnie że masz racje listy są do 2kg,no chyba że np.malowanki to można do 5kg,jako druki,czasopisma...
Ale właśnie Pita nie zapominaj o kosztach,bo ja myslałam ze ty do paczki...Za 7kg 92 zł,to strasznie dużo...
Można przeliczyć koszty i rozłożyć na kilka mniejszych listów
polecam cennik na stronie www.poczta-polska.pl/cennik.htm
a jeśli nie opłacalne to faktycznie zorganizować dużą paczkę 20kg,a chetni na dorzutki napewno sie znajdą,ile tu maniaków zakupów to sobie niewyobrażasz?
Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 12:12   #4736
pita777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 115
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Hhhhmmmmm, teraz to już mi wyszło ponad 7,5kg także już płacę jak za 8kg. Wiem, że drogo ale cóż... to moja pierwsza paczka więc jakoś tak więcej tego . Co do 20kg, hmmm... wziąłbym ale nie wiem czy dałbym radę to obszyć. Mam obawy co do tego, nic zastanowię się jeszcze - może sąsiadka mi pomoże. Teraz już muszę lecieć do pracy, odezwę się wieczorkiem.
pita777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 12:23   #4737
ahamar
Raczkowanie
 
Avatar ahamar
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 275
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Krótko, bo mam mało czasu a długo mi idzie pisanie.

Witam wszystkich nowych, gratuluję innym zdanych egzaminów.

MAMA na aukcjach wystawia obrazki z Afryki - chyba w sam raz do pokoi w afrykańskim stylu. Na razie licytuję najwyżej, ale nie obrażę się jak mnie ktoś przebije.

Widzę, że teraz dużo o paczkach. MAMA to ciągle powtarza ale chyba nie ma sensu przypominać, by wysyłać to co się ma w domu i że kupowanie nowych rzeczy i wysyłanie do Zambii się nie opłaca.
Bo jak pisze Daniel; któż się oprze przed wysłaniem choćby małej paczki swojemu dziecku w Zambii.W tym momencie wszyscy jesteśmy choć przez chwilę bogaci.

To tak na szybko, żeby się przypomnieć.
ahamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 12:47   #4738
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

New Rock a pamietasz moze, w ktorym miejscu byla ta gazeta? Tam gdzie sa zagraniczne czasopisma?
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 12:59   #4739
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez pita777 Pokaż wiadomość
Hhhhmmmmm, teraz to już mi wyszło ponad 7,5kg także już płacę jak za 8kg. Wiem, że drogo ale cóż... to moja pierwsza paczka więc jakoś tak więcej tego . Co do 20kg, hmmm... wziąłbym ale nie wiem czy dałbym radę to obszyć. Mam obawy co do tego, nic zastanowię się jeszcze - może sąsiadka mi pomoże. Teraz już muszę lecieć do pracy, odezwę się wieczorkiem.
No to za 8kg płacisz 100złtu 8kg,a w dużej 20 za 187zł.Więc przemyśl dużą paczkę.Moja pierwsza paczka poszła w worku pocztowym(ups) więc obszywałam tylko górę.


Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
New Rock a pamietasz moze, w ktorym miejscu byla ta gazeta? Tam gdzie sa zagraniczne czasopisma?
Wpisz sobie w google New African,a bedziesz miała pojęcie jak ona wygląda.
Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 13:27   #4740
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

wiem wiem juz to zrobilam, ale nie kwestia tego jak to wyglada tylko gdzie znalezc ten magazyn wsrod calej reszty. Pytam bo przegladam zagraniczne czasopisma i nigdy na to nie natrafilam, byc moze jest maly naklad albo nie ma tej gazety we wszystkich empikach.
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.