Lucid Dreams - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-27, 11:35   #1
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976

Lucid Dreams


Witam.
Czy ktoś z Was miał styczność z LD-Lucid Dream (świadomy sen)?
Ja się dowiedziałem o tym 2 lata i nie jest to takie trudne w opanowaniu.
Może najpierw napiszę co to w ogóle jest ten świadomy sen (na pewno nie każdy wie).
LUCID DREAM- sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby – zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej).
Polecam w ogóle obszerny wpis na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomy_sen
Poruszane są tam tematy ważne dla LD takie jak paraliż senny, fałszywe przebudzenia itp.

W świadomym śnie można tworzyć swoje przygody, w ogóle robić co tylko się chcę.
Świadome sny mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo też dla rozrywki. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie.
Ja jeżeli się czegoś obawiam to śnię o tym.
Na przykład kiedyś po obejrzeniu horroru śnił mi się pewien potwór, który ciągle za mną biegał- ganiał mnie. Mi w końcu zbrzydło to uciekanie więc stanąłem w miejscu i zapytałem czego ode mnie chce- a on wręczył mi... kierownicę od samochodu absurdalne, ale już więcej mi się nie śnił.
Ja używam najbardziej banalnego sposobu aby mieć świadomy sen- przed snem powtarzam do znudzenia zdanie- "będę miał świadomy sen i go zapamiętam".

Dobrze też mieć dziennik snów- to w dużej mierze pomaga.
Czytałem na tym forum, że wiele kobiet chciało by się spotkać z jakimś znanym mężczyzną (wątek o Miami Ink) to w LD można to sobie z łatwością wyimaginować.
Jeżeli kogoś interesuje to tu można o tym więcej przeczytać:
http://www.ajope.org/
http://www.badzlepszy.pl/2009/03/swiadomy-sen-ld/



Może nie tylko mnie interesuje świadome śnienie, więc będzie można podyskutować .
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:01   #2
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Lucid Dreams

Bardzo ciekawe to. Przejrzałam troszkę linki które podałeś i teraz nasuwa mi się pewne pytanie. Odkąd pamiętam zawsze rano wiem co mi się śniło, a nawet często zdarza mi się, że drugiej nocy mam coś w rodzaju dokończenia poprzedniego snu.....i jak to wytłumaczyć?
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:18   #3
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Lucid Dreams

To skoro wiesz co Ci się śni, to radzę założyć dziennik snów .
Po przebudzeniu napisać wszystko w najdokładniejszych szczegółach po tygodniu albo po miesiącu popodkreślać jakimś kolorowym mazakiem co Ci się najczęściej śniło- może jakiś symbol.
I poszukać jego znaczenia w snach.

Zęby na przykład oznaczają chorobę- i to się sprawdza.

A to, że dokańcza Ci się sen to może znaczy, że nie miał czasu się "dośnić" w poprzednim śnie, bo się obudziłaś na przykład , hmm ciekawe.
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:33   #4
layla92
Raczkowanie
 
Avatar layla92
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śmigiel
Wiadomości: 51
Dot.: Lucid Dreams

Bardzo ciekawy temat. Ja mam na przykład tak, że coś mi się śni, za chwilę (15min) obudzę się i już nie pamiętam, co mi śniło. Dzisiaj miałam na przykład baaardzo fajny sen... Przeczytałam cały artykuł na Wikipedii, jestem pod wrażeniem.
__________________
Dopóki nie miałem internetu, nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

Codziennie szukam szczęścia
layla92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:38   #5
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Lucid Dreams

Słyszałam o tym już dawno temu, ale nigdy nie miałam jakoś czasu, żeby potrenować. Ale parę razy niechcący miałam taki Lucid dream, w którym mogłam do woli korzystać z życia bez konsekwencji
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:41   #6
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Lucid Dreams

Ja przeważnie pamiętam co mi się sniło jeśli było to coś nadzwyczajnego. Nie umiem "kontrolować" snów ale np. jak śni mi się coś strasznego to potrafię się jakby zmusić do obudzenia
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:51   #7
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Lucid Dreams

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
To skoro wiesz co Ci się śni, to radzę założyć dziennik snów .
Po przebudzeniu napisać wszystko w najdokładniejszych szczegółach po tygodniu albo po miesiącu popodkreślać jakimś kolorowym mazakiem co Ci się najczęściej śniło- może jakiś symbol.
I poszukać jego znaczenia w snach.

Zęby na przykład oznaczają chorobę- i to się sprawdza.

A to, że dokańcza Ci się sen to może znaczy, że nie miał czasu się "dośnić" w poprzednim śnie, bo się obudziłaś na przykład , hmm ciekawe.
dobry pomysł z tym dziennikiem.
Ja mam taki jeden sen, który co jakiś czas się powtarza:... uciekam przed kimś lub czymś (nigdy tego nie widzę) i nagle zaczynam się unosić, czuję ,że to coś jest za mną, wtedy spadam ....i zawsze w tym momencie się budzę
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 13:16   #8
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Lucid Dreams

hm, od jakiegoś czasu czytam trochę o LD ale na razie średnio z wprowadzaniem tego w praktykę sporo fajnie opisanych ćwiczeń jak wywoływać świadome sny można znaleźć w necie, na chomiku np
fajnie, że taki temat powstał
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 13:27   #9
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Lucid Dreams

super temat

nie wiem czy ja mam czasem LD, ale czasem w snach doskonale wiem ze śnię, a czasem snie, ze sie obudzialam i cos sie dzieje (np mama cos do mnie mowi), potem zdaje sobie sprawe ze snilam - choc nie zawsze, bo czasem nachodzi mnie mysl na temat czegos, takie jakby deja vu ale nie do konca, ze cos sie wydarzyalo, a tak naprawde sie nie wydarzylo, i sie zastanawiam, czy to byl sen i to zapamietalam jako jawę czy co..

w ogole to mam bogata wyobraznie od zawsze....nie ma takiej nocy zebym nie miala snów i z reguly s a to bardzo schizowe sny. czasem sa tak realistyczne, ze zaczynam w nich plakac i budze sie zalana łzami (kiedys mi sie snilo ze moj koń zdechł i obudzialam sie z mokra poduszką płacąc!!!)

z kolei moj TZ nie ma snow prawie wcale. o czym to swiadczy?
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 15:17   #10
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Lucid Dreams

jakiś czas temu czytałam już o świadomych snach. Niestety nie mogę się zebrać do ćwiczeń przez które dojdę do LD. Takie pytanie jeszcze: czy długo trzeba 'trenować' aż zacznie się kontrolować sny i czy jeśli już o czymś świadomie śnię to (nie wiem jak to wytłumaczyć;/) 'całkowicie' kontroluję się podczas snu czy tylko częściowo?
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 15:47   #11
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Lucid Dreams

Próbowałam gdy byłam nastką, ale nie wychodziło mi nic z tego (wg książki Bytofa)
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 15:49   #12
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Lucid Dreams

miałam raz, nawet nie wiedziałam że to zjawisko się fachowo określa
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 18:42   #13
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Lucid Dreams

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość

z kolei moj TZ nie ma snow prawie wcale. o czym to swiadczy?
Czytałem w internecie (nie pamiętam już na jakiej stronie ), że każdy człowiek ma każdej nocy conajmniej 1 sen. Twój TZ na pewno ma, ale ich nie zapamiętuje.


zetakpowiem czas "treningu" zależy w dużej mierze od Ciebie- jak bardzo chcesz, i czy będziesz wytrwała.
Zebranie się do "treningu" to nic trudnego . Spróbuj dzisiaj najprostszego sposobu na osiągnięcie świadomego snu jakim jest autosugestia.
Po prostu połóż się spać z intencją przeżycia świadomego snu- ja tam robię i na mnie działa.
Tylko ja udoskonaliłem tą/tę (tą metodę czy tę metodę ?) metodę i powtarzam takie zdanie przed zaśnięciem "będę miał świadomy sen i go zapamiętam"- oczywiście możesz również próbować innych sposobów.
Pozdrawiam i powodzenia .

dzisiejszej nocy postaram się być nad morzem (oczywiście w świadomym śnie, nie na prawdę), ponieważ w weekend mi nie wypalił wypad , ale przynajmniej sobie pośnię o morzu .

Edytowane przez My life be like
Czas edycji: 2009-07-27 o 18:47
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 18:50   #14
Iwontfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 330
Dot.: Lucid Dreams

Ja raz miałam coś takiego ze siedziałam sobie po południu w fotelu i zobaczyłam w myślach to co mi się później w nocy przyśniło
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/0274ebc9e4.png

,,Boże mój, ta cisza, jakby zmarł telefon. Nie powinnam pytać, czy wciąż o mnie myślisz. Przecież dzwonisz czasem, choć czasu masz mało..."
Iwontfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 19:00   #15
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Lucid Dreams

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Czytałem w internecie (nie pamiętam już na jakiej stronie ), że każdy człowiek ma każdej nocy conajmniej 1 sen. Twój TZ na pewno ma, ale ich nie zapamiętuje.


zetakpowiem czas "treningu" zależy w dużej mierze od Ciebie- jak bardzo chcesz, i czy będziesz wytrwała.
Zebranie się do "treningu" to nic trudnego . Spróbuj dzisiaj najprostszego sposobu na osiągnięcie świadomego snu jakim jest autosugestia.
Po prostu połóż się spać z intencją przeżycia świadomego snu- ja tam robię i na mnie działa.
Tylko ja udoskonaliłem tą/tę (tą metodę czy tę metodę ?) metodę i powtarzam takie zdanie przed zaśnięciem "będę miał świadomy sen i go zapamiętam"- oczywiście możesz również próbować innych sposobów.
Pozdrawiam i powodzenia .

dzisiejszej nocy postaram się być nad morzem (oczywiście w świadomym śnie, nie na prawdę), ponieważ w weekend mi nie wypalił wypad , ale przynajmniej sobie pośnię o morzu .
(;

Moje sny są silnie związane z moimi emocjami. Kiedy się czymś denerwuję, przejmuje, martwię lub wręcz odwrotnie - cieszę, to później śni mi się dana osoba, miejsce, bądź sytuacja.

Ale świadomego snu nigdy nie próbowałam, spróbuję, może coś mi z tego wyjdzie. (;
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 19:17   #16
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Lucid Dreams

byl taki watek

swoja droga, LD super rzecz mialam mozliwosc snienia w ten sposob moze ze 2 razyczesto mi sie zdarzaja jakby sny pol na pol, w sensie, ze nie do konca jestem w stanie kontrolowac sen, ale jego czesc i tylko do pewnego momentu.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
super temat

nie wiem czy ja mam czasem LD, ale czasem w snach doskonale wiem ze śnię, a czasem snie, ze sie obudzialam i cos sie dzieje (np mama cos do mnie mowi), potem zdaje sobie sprawe ze snilam - choc nie zawsze, bo czasem nachodzi mnie mysl na temat czegos, takie jakby deja vu ale nie do konca, ze cos sie wydarzyalo, a tak naprawde sie nie wydarzylo, i sie zastanawiam, czy to byl sen i to zapamietalam jako jawę czy co..

w ogole to mam bogata wyobraznie od zawsze....nie ma takiej nocy zebym nie miala snów i z reguly s a to bardzo schizowe sny. czasem sa tak realistyczne, ze zaczynam w nich plakac i budze sie zalana łzami (kiedys mi sie snilo ze moj koń zdechł i obudzialam sie z mokra poduszką płacąc!!!)

z kolei moj TZ nie ma snow prawie wcale. o czym to swiadczy?
mam to samo, po jakims czasie zastnawiam sie czy to byl tylko sen czy rzeczywistosc
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 19:23   #17
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Lucid Dreams

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
mam to samo, po jakims czasie zastnawiam sie czy to byl tylko sen czy rzeczywistosc
Ja swego czasu (w okresie dziecięcym) śniłam, że jeżdżę po mieście samochodem.
Tylko kawałek, jedną ulicę, a później wracam do domu.
Do dziś mam wrażenie, jakby to nie były sny, tylko jawa... ;>

Kiedyś znowu śniło mi się, że dostałam rolki.
Jak się obudziłam, to szukałam ich w domu dobre pół godziny, a kiedy zapytałam się gdzie one są, spotkałam się ze zdziwionym wzrokiem rodziców i odpowiedzią, że ja nie mam żadnych rolek... ;>
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 19:52   #18
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Lucid Dreams

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...%B6wiadome+sny

Był już taki temat.
Świadome sny można wyćwiczyć, i chyba warto. Ja straciłam zapał, a szkoda bo były efekty
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 20:15   #19
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Lucid Dreams

Ja przed ważnymi egzaminami, lub innymi znaczącymi wydarzeniami w moim życiu mam sny, że spadam. Kiedyś jak jeszcze nie miałem w pewnym stopniu opanowanego LD to gdy spadłem już na ziemię to się budziłem. Teraz otwieram spadochron () i mogę spać dalej.

A gdy już śnię i chcę się upewnić, że śnię to patrzę na zegarek- za każdym razem pokazuje inną godzinę ?(spojrzę i jest np. 9:00 spojrzę za chwilę i już jest np. 15:00). No i wtedy wiem, że mogę robić co tylko chcę.

Czasami na jawie mam takie chwile, że wydaje mi się, że to sen- to też patrze na zegarek .

Można jeszcze spojrzeć na ręce- jeżeli się rozmazują- śnisz.
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 20:34   #20
holga
Raczkowanie
 
Avatar holga
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: dogodna
Wiadomości: 57
Dot.: Lucid Dreams

Kocham i czczę LD!!!
Kilka lat temu zetknęłam się z artykułem o tym zjawisku i tak się zaczęła misterna, ale owocna zabawa z własną podświadomością LD można się nauczyć, wystarczy trenować (chyba już 4 lata mineły od pierwszej próby). Moja technikarzed snem myśleć o wyłączaniu światła, myśleć intensywnie o tej czynności, gwarantuję, że przyśni się to Wam, a wtedy nastąpi najtrudniejsze- należy wytrenować mózg, tak, aby podczas snu zdać sobie sprawę, że śniona czynność, została przez Was wygenerowana. Jeśli uda się w śnie doświadczyć tego "uczucia świadomości" i jeśli nie zlękniecie się, budząc się z krzykiem, droga do świata, gdzie wszystko można jest otwarta! A to cudowne przeżycie, móc kontrolować umysł.

Paraliż senny,przeraża, kiedy nie znane jest to zjawisko. Często mam paraliż s., jakieś nieokreślone, ludzkopodobne cudo zciska mnie np. za szyje, albo po prostu stoi nade mną, jednak momentalnie zasypiam, czasem tylko przez półsen zbiegam na dół po schodach, by po chwili powrócić do łóżka i zasnąć. Trudno mnie obudzić Bomba może spaść, ale ja nu-nu.
__________________
5 miesiąc nie farbuję włosów





holga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 21:40   #21
Mysia_Pysia
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_Pysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 523
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: Lucid Dreams

To musi byc super. Kiedys bardziej się tym interesowałam, tak jak i OOBE Ale jakoś nigdy mi nie wyszło, w sumie jakoś specjalnie nie świczyłam. Niby wierzę w to, ale jakoś nie jestem przekonana co do tego, czy mi się uda :P
__________________
"Najwspanialsza rzecz na świecie, to siedzieć na końskim grzbiecie..."


Mysia_Pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:03   #22
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Lucid Dreams

Cytat:
Napisane przez Mysia_Pysia Pokaż wiadomość
To musi byc super. Kiedys bardziej się tym interesowałam, tak jak i OOBE Ale jakoś nigdy mi nie wyszło, w sumie jakoś specjalnie nie świczyłam. Niby wierzę w to, ale jakoś nie jestem przekonana co do tego, czy mi się uda :P
Szczerze Cię zachęcam do spróbowania dzisiejszej nocy "wywołania" świadomego snu, wyżej wymienioną przeze mnie metodą (autosugestii).
Powodzenia!
Ja już idę spać

Kolorowych snów !

Edytowane przez My life be like
Czas edycji: 2009-07-27 o 22:04
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:28   #23
nutka22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Pół-noc
Wiadomości: 554
Dot.: Lucid Dreams

Było się młodym , niegrzecznym i nawet interesowało OOBE i LD, ale... Stare czasy
nutka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 10:14   #24
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Lucid Dreams

Udało mi się dzisiejszej nocy .
Wymyśliłem sobie dziewiczą plażę na dziewiczej wyspie gdzieś na krańcu świata. Ciepła woda, świetnie się pływało .
Tylko jakoś krótko . Czułem, że przestaje tracić kontrolę nad snem i nie mogłem sobie poradzić- i cóż, bach i normalny sen.
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:15   #25
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Lucid Dreams

Hm, ciekawe to

Wczoraj postanowiłam spróbować zapamiętać coś z moich snów i o dziwo faktycznie coś pamiętam, co prawda tylko jakieś fragmenty, urywki, ale to i tak więcej niż zwykle Może jak poćwiczę, zapamiętam więcej Pamiętam co najmniej 3 różne sny, jeden dość dokładnie i dwa w urywkach
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:35   #26
Edsonka
Rozeznanie
 
Avatar Edsonka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nie ważne gdzie, ważne z kim!!!
Wiadomości: 770
Dot.: Lucid Dreams

Ja czasami mam coś takiego. Przypuszczalnie śni mi sie ze spadam albo przed kimś uciekam i się boję ale w pewnym momencie sobie myślę "kurcze przeciez to tylko sen". Najgorzej jak Ci sie śni coś fajnego ale wiesz ze zaraz sie obudzisz
Niestety najczęsciej mogę kierować swoimi snami przed samą pobudką później sobie myśle ze "postaram się" zeby mi sie to przyśniło jutro ale ni umiem ;/ dopiero za jakiś czas samoistnie mi sie śni znów ;P
__________________
Edsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 12:19   #27
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Lucid Dreams

Cytat:
Napisane przez Edsonka Pokaż wiadomość
Ja czasami mam coś takiego. Przypuszczalnie śni mi sie ze spadam albo przed kimś uciekam i się boję ale w pewnym momencie sobie myślę "kurcze przeciez to tylko sen". Najgorzej jak Ci sie śni coś fajnego ale wiesz ze zaraz sie obudzisz
Niestety najczęsciej mogę kierować swoimi snami przed samą pobudką później sobie myśle ze "postaram się" zeby mi sie to przyśniło jutro ale ni umiem ;/ dopiero za jakiś czas samoistnie mi sie śni znów ;P
oo ja mam dokładnie tak samo. dziś wieczorem mam zamiar sobie zacząć ćwiczyć, zobaczymy czy za jakiś czas będą efekty
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 12:23   #28
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Lucid Dreams

Heeh LD .. chyba parę razy miałam samo z siebie, ale którko .. niestety jak już się orientuję, że to sen to albo się szybko budzę, albo jakoś dziwnie po chwili znów nie mogę kontrolować wszystkiego .. tak jakby to nie była świadomość, że śnię, ale sen o świadomości, że śnię porkęcone hehe.
W ogóle sny mam baaaardzo różne, bardzo dziwne, pokręcone, prawie jak filmy sensacyjne albo fantasy, siedziałam już np za morderstwo, ścigały mnie różne potwory, przeżyłam wojnę, przygdy w laboratoriach naukowych, masę wycieszek po nieznanych miastach itd. W sumie lubię śnić, o ile nie wkradnie mi się jakiś horrorek (najgorszy typ horrorka - że niby się z niego budzę, ulga, jestem w swoim łóżku, a tu nagle horror zaczyna się od nowa)
A OOBE eeh, tego się boję, znaczy teraz jak już wiem co to jest to mniej w każdym razie od dziecka miewam paraliże i póki nie wiedziałam co to jest to nawet bałam się o tym mówić, żeby nie zostać wyśmianą ... pewnego pięknego dnia poczytałam o OOBE, o duszących potworkach, poruszających się bez mojej kontroli przezroczystych kończynach itp zawsze mi zostawał kadłub hehehe nie mogę się całkiem oderwać. Ale tego ćwiczyć nie zamierzam, choć pewnie z moim "darem" coś by z tego mogło wyjść.
W każdym razie temat ciekawy, aczkolwiek jakoś nie mam głowy by się tym zjamować na codzień.
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:57   #29
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: Lucid Dreams

Ja swego czasu bardzo się tym interesowałam i już byłam gotowa żeby zacząć ćwiczenia,ale powstrzymał mnie strach. Nie wiem na ile to jest prawdą ,ale podobno kiedy zbyt często tak się śni to można zatrzeć w swojej psychice granice pomiędzy snem, a jawą... bardzo mnie to przestraszyło. Poza tym miałam kiedyś straszną sytuacje w nocy i od tamtej pory boje się różnych eksperymentów...
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 14:12   #30
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Lucid Dreams

Cytat:
Napisane przez Valentino Pokaż wiadomość
Ja swego czasu bardzo się tym interesowałam i już byłam gotowa żeby zacząć ćwiczenia,ale powstrzymał mnie strach. Nie wiem na ile to jest prawdą ,ale podobno kiedy zbyt często tak się śni to można zatrzeć w swojej psychice granice pomiędzy snem, a jawą... bardzo mnie to przestraszyło. Poza tym miałam kiedyś straszną sytuacje w nocy i od tamtej pory boje się różnych eksperymentów...
Ja tak czasami mam i nie uważam tego za coś bardzo strasznego .
Po prostu spoglądam na ręce lub zegarek i już wszystko jasne .
A jaką miałaś sytuację w nocy, jeżeli można wiedzieć oczywiście ?
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-17 14:30:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.