Jakie kierunek studiów pomocy?:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-21, 15:55   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Smile

Jakie kierunek studiów pomocy?:(


hej w tym roku bede w maturalnej klasie.A kompletnie nie wiem na jakie studia uczeszczać. A wypadało by juz coś wiedzieć. Oczywiście musze myśleć przyszłośćiowo , zeby miec prace , duze zarobki- wiadomo zycie kosztuje. Jestem an profilu humanistycznym (rozszzerzony polski wos) ....Jestem w totalnej kropce , bo nie wiem do jakich przedmiotów sieprzykładać.Oczywiście miałam rożne plany ale zmienialy sie z czasem.Ostatnio mysłałam o psychologii ale podobno pewnej pracy po tym nie ma .A nie bede konczyc studiow na 1000 miesiecznie.Chociaz bardzo mnie interesuje ten kierunek.Chciałabym zdawac na maturze wos , ewntualnie biologie.Jakie kierunki studiów sa opłacalne? I latwo po nich o dobrą pracę?
Mam nadzieje , ze Wy macie juz jaies doświadczenia i choć troche sie znacie , bo ja jestem w kropce.Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 16:01   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
hej w tym roku bede w maturalnej klasie.A kompletnie nie wiem na jakie studia uczeszczać. A wypadało by juz coś wiedzieć. Oczywiście musze myśleć przyszłośćiowo , zeby miec prace , duze zarobki- wiadomo zycie kosztuje. Jestem an profilu humanistycznym (rozszzerzony polski wos) ....Jestem w totalnej kropce , bo nie wiem do jakich przedmiotów sieprzykładać.Oczywiście miałam rożne plany ale zmienialy sie z czasem.Ostatnio mysłałam o psychologii ale podobno pewnej pracy po tym nie ma .A nie bede konczyc studiow na 1000 miesiecznie.Chociaz bardzo mnie interesuje ten kierunek.Chciałabym zdawac na maturze wos , ewntualnie biologie.Jakie kierunki studiów sa opłacalne? I latwo po nich o dobrą pracę?
Mam nadzieje , ze Wy macie juz jaies doświadczenia i choć troche sie znacie , bo ja jestem w kropce.Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam
użyj wyszukiwarki bo bylo mnostwo takich watkow.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 16:11   #3
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?Psychologia?

A jeśli bym spytała:
A co myslicie o psychologii? Warto studiowac?
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 16:20   #4
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
A jeśli bym spytała:
A co myslicie o psychologii? Warto studiowac?
Wpisz w wyszukiwarkę "psychologia"
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 18:24   #5
Pumpkin78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Brzydkie, coś Ty. W życiu ! No chyba, że się tym interesujesz
Pumpkin78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 18:26   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
hej w tym roku bede w maturalnej klasie.A kompletnie nie wiem na jakie studia uczeszczać. A wypadało by juz coś wiedzieć. Oczywiście musze myśleć przyszłośćiowo , zeby miec prace , duze zarobki- wiadomo zycie kosztuje. Jestem an profilu humanistycznym (rozszzerzony polski wos) ....Jestem w totalnej kropce , bo nie wiem do jakich przedmiotów sieprzykładać.Oczywiście miałam rożne plany ale zmienialy sie z czasem.Ostatnio mysłałam o psychologii ale podobno pewnej pracy po tym nie ma .A nie bede konczyc studiow na 1000 miesiecznie.Chociaz bardzo mnie interesuje ten kierunek.Chciałabym zdawac na maturze wos , ewntualnie biologie.Jakie kierunki studiów sa opłacalne? I latwo po nich o dobrą pracę?
Mam nadzieje , ze Wy macie juz jaies doświadczenia i choć troche sie znacie , bo ja jestem w kropce.Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam
1. Wyszukiwarka - o studiach i roznych kierunkach jest multum tematow.
2. Bledne myslenie - dyplom z danego kierunku nie zapewnia od razu kariery, dyplom to tylko jeden z elementow, zwykle niezbedny, ale bynajmniej nie decydujacy.
3. Lepiej byc w czyms dobrym, niz sredniakiem - a z motywacja "chce isc na x studia, zeby lepiej zarabiac", o sredniosc latwo.
4. Dywagowanie, co za 6 lat bedzie oplacalne i w cenie przypomina niec wrozenie z fusow.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 19:06   #7
Pumpkin78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Nie jest aż tak trudno przewidzieć, co będzie 'opłacalne' . Wiadomo powszechnie, że na rynku pracy nie brakuje absolwentów kierunków humanistycznych. Za to potrzeba inżynierów, absolwentów po kierunkach informatycznych czy telekomunikacyjnych...
Pumpkin78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 19:16   #8
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Teraz podobno dobrym kierunkiem jest turystyka i hotelarstwo. Turystyka po wejściu Polski do UE polepsza się, a co za tym idzie potrzeba ludzi do pracy. Ale pracę w tym zawodzie można dostać i w innych krajach. Jednak na tym kierunku ważna jest geografia i języki obce. Ja chodzę do takiego technikum, aktualnie idę do 3 klasy i jest ok. Mam dużo przedmiotów związanych też z gotowaniem, bo jak wiadomo, każdy kraj ma inne specjalności, ale też nie każdemu można proponować wszystko, bo można urazić (wiadomo, chodzi o religię ). Ale dobrze się zapowiada.
Powinnaś wybrać coś coCię interesuje. Lepiej mieć wymarzoną pracę niż zawód i pracę, której się nie lubi i nudzi
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 19:27   #9
holga
Raczkowanie
 
Avatar holga
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: dogodna
Wiadomości: 57
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Psychologia była moim marzeniem, ale stwierdziłam: chole.ra sama mam problemy i jeszcze mam zajmować się czyimiś? Szaleństwo gwarantowane! Trzeba być silnym psychicznie, mieć to coś zwane powołaniem, tak jak z medycyną, więc nie są to studia "bo opłacalne", "bo nie wiem co wybrać".

Wiem, że dużo ludzi wybiera studia pod wzgędem późnieszej pracy. Także tak myślałam po maturze. Ojciec mnie namawiał na "opłacalne zawody". Zdawałam na taki "opłacalny zawód", nawet 2 razy I się nie dostałam! Dziękuję teraz za to Bogu
Cóż biedna będę ja robić po filozofii...? Nie wiem, ale będę szczęśliwa
Pomyśl, zanim zrobisz sobie krzywdę!
__________________
5 miesiąc nie farbuję włosów





holga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 19:40   #10
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

a dla mnie spoleczenstwo ma teraz mega problemy ze wszystkim, z narkotykami, piciem, uzaleznieniem od telewizji, panika przed robakami albo dniem 13, brak wiary w siebie, uzalezeninie od pracy, stres, przekrety w firmach ze taki dobry psychoanalityk by sie przydal
i naprawde daje ludziom kilka lat az zaczna regularnie takich odwiedzac. bo my nie nadążamy za tym co sie dzieje w technice technologii itp;p
nie zebym byla pesymistka ale moglabym zainwestowac w cos takiego
ale poki co studiuje cos innego i biorac to pod uwage pewnie do takiego psychoanalityka sie wybiore
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 20:35   #11
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

To czy po psychologii znajdziesz dobrze płatną pracę zależy od tego jak dobra będziesz w swojej dziedzinie , jakie będziesz miała osiągnięcia ..

Po raz setny powtórze , że można skończyc najbardziej przyszłościowy kierunek , najbardziej pożądany , najbardziej z naj - ale nie lubiąc tego co się robi , nie interesując się tym - ani nie bedzie sie miało satysfakcji ze studiów/wykonywanej pracy ani nie bedzie się zarabiać dużo , bo bedzie sie poprostu słabym i znajdzie się sporo innych absolwentów , którzy będą robili to z pasją a nie z konieczności .

Oczywiście nie porywałabym się na jakieś kierunki , które naprawde nie dają szans na pracę - ale psychologia takim kierunkiem , wg mnie , nie jest .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 11:47   #12
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Wybierz się na studia, które nawet wg niektórych są nieprzyszłościowe, ale dla ciebie będą pasjonujące. Rób to, co lubisz, a masz szanse być w tym najlepsza. Zresztą, jeśli interesuje cię psychologia, to może poczytaj sobie o NLP.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 17:27   #13
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Ale psychologia zawsze bardzo mnie interesowała, przeczytałam pare takich ksiazek, w wolnych chwilach artykuły.Ale sama mam problemy czesto a tu pomagac innym.Z reszta na sama mysl ze po studiach mam byc bezrobotna albo sprzataczką .....to lepiej nie. Wiadomo ,ze medycyna czy prawo popłaca , ale tak wysoko nie mierze az;D Bo historia odpada i po humanie rozszerzona biologia- nie wiadomo
Czasem mi mi sie wydaje ze mam do tego powołanie..ze rozumiem ludzi, ich motywy zachowania itp.Ale nie wiem. Na psychologii jest duzo studentow wiec rywalizacja ogromna.....by byc naprawde dobrym.Nie jestem z wielkiego miasta jak Warszawa
nie wiem czy warto.Moze dodatkowo jako hobby.....ale na całe zycie to nei weim czy to jest to ale jak nie to to co? socjologia?dietetyk? dziennikarstwo? - to chyba mniej przyszłosciowe

a nie orienrujecie sie ile moze zarabiac tak około psycholog bo ja słyszałam ze 1000 zł od nauczycielki od polskiego.
w dpdatku musialabym wyjechac bo u mnie nie ma psychologi -nic nie jest kolorowo

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2009-08-22 o 19:23
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 10:41   #14
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Jakie kierunek studiów pomocy?:(

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
Ale psychologia zawsze bardzo mnie interesowała, przeczytałam pare takich ksiazek, w wolnych chwilach artykuły.Ale sama mam problemy czesto a tu pomagac innym.Z reszta na sama mysl ze po studiach mam byc bezrobotna albo sprzataczką .....to lepiej nie. Wiadomo ,ze medycyna czy prawo popłaca , ale tak wysoko nie mierze az;D Bo historia odpada i po humanie rozszerzona biologia- nie wiadomo
Czasem mi mi sie wydaje ze mam do tego powołanie..ze rozumiem ludzi, ich motywy zachowania itp.Ale nie wiem. Na psychologii jest duzo studentow wiec rywalizacja ogromna.....by byc naprawde dobrym.Nie jestem z wielkiego miasta jak Warszawa
nie wiem czy warto.Moze dodatkowo jako hobby.....ale na całe zycie to nei weim czy to jest to ale jak nie to to co? socjologia?dietetyk? dziennikarstwo? - to chyba mniej przyszłosciowe

a nie orienrujecie sie ile moze zarabiac tak około psycholog bo ja słyszałam ze 1000 zł od nauczycielki od polskiego.
w dpdatku musialabym wyjechac bo u mnie nie ma psychologi -nic nie jest kolorowo
To, że masz problemy ze sobą nie stanowi przeszkody w bbyciu psychologiem. Jest wielu psychologów, pedagogów, którzy nie calkiem równo maja pod sufitem, a ludzie do nich chodzą i płacą. A tak jak mówiłam, poczytaj o NLP - to też psychologia, tyle, że jeszcze nie ma w tej dziedzinie w Polsce aż takiej konkurencji, pieniądze bez porównania większe, a ludziom również pomagasz.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.