Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-15, 10:41   #2641
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Wiesz dzięki za rady, chyba tak zrobie. Poczekam tydzień i pójdę na posiew. zastanawiam się, czy mojego męża nie wyciągnąć na badania. Jak wyglada u faceta posiew? Bo wyciągnięcie mojego będzie niemal cudem, muszę go jakoś namówić, tylko chcę wiedzieć jak to badanie będzie wyglądać , żeby go jakoś przygotować psychcznie, bo on sobie pewnie będzie będzie wyobrażał Bóg wie co
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 11:31   #2642
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Wiesz dzięki za rady, chyba tak zrobie. Poczekam tydzień i pójdę na posiew. zastanawiam się, czy mojego męża nie wyciągnąć na badania. Jak wyglada u faceta posiew? Bo wyciągnięcie mojego będzie niemal cudem, muszę go jakoś namówić, tylko chcę wiedzieć jak to badanie będzie wyglądać , żeby go jakoś przygotować psychcznie, bo on sobie pewnie będzie będzie wyobrażał Bóg wie co
znaczy moj robił wymaz spod nalepka,no to wziełam od ginekologa wymazówke i on sam pobrał i zaniósł do laboratorium(oczywiscie nie po myciu,moj pobierał rano-wieczorem sie kapał).no bo jak sie wyszoruje to co to za wynik bedzie.chyba ze posiew spermy,to nie wiem jak.najlepiej jak bedziesz robiła swój to zapytasz sie,jaki lepiej .ale jezeli brał z toba antybiotyk,to bedzie ok.mi tez lekarze odradzali,ze nie trzeba i ble ble ale wolałam sie przekonac.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 12:42   #2643
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Jutro idę do ginekologa po skierowanie, to zapytam czy da mi ta wymazówkę Na posiew się już zapisałam na następny tydzień i pytałam kobitki, jak się go robi u mężczyzny, to powiedział że najlepiej jakby przyszedł ze mną i pobiera się z cewki moczowej (położna pobiera). To już wiem, że on nigdy na to się nie zgodzi, chyba ze zrobimy tak jak wy My kobitki to w sumie przyzwyczajone, że ktoś tam nam ciągle musi zajrzeć (ginekolog, położne przy posiewach), a dla nich to trauma jakaś niewybrażalna
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 14:51   #2644
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Jutro idę do ginekologa po skierowanie, to zapytam czy da mi ta wymazówkę Na posiew się już zapisałam na następny tydzień i pytałam kobitki, jak się go robi u mężczyzny, to powiedział że najlepiej jakby przyszedł ze mną i pobiera się z cewki moczowej (położna pobiera). To już wiem, że on nigdy na to się nie zgodzi, chyba ze zrobimy tak jak wy My kobitki to w sumie przyzwyczajone, że ktoś tam nam ciągle musi zajrzeć (ginekolog, położne przy posiewach), a dla nich to trauma jakaś niewybrażalna
no własnie pomyslec ze tyle razy na tych fotelach rozwalone,a jak sie rodzi to całkiem.a z cewki moczowej to nie mam pojecia jak to mozna pobrac,bo niby to samo co w cewce to i w moczu(to moze by moczu starczyło)sama nie wiem.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 14:58   #2645
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Może jej chodziło o posiew spod napletka, a tak jej się tylko powiedziało. Jak będę u gina to zapytam.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 20:05   #2646
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

dziewczyny drogie, odebrałam dzisiaj wyniki cytologii i bakteriologii i.. nie wiem co myśleć. Mam znowu grzybicę czy to coś innego?

Na cytologii pisze tak:

'Rozmaz nadaje sie do oceny, ale jest niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych, występuje cytoliza. Ogólna charakterystyka rozmazu: obraz cytologiczny nieprawidłowy. Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka. Inne zmiany nienowotworowe: zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łacznie z typowymi zmianami reparacyjnymi)."

Natomias w bakteriologii pisze "Wyhodowano florę saprofityczną pochwy (czymkolwiek ta flora jest :P). Grzybów ani rzęsista nie wyhodowano".

Grzybicy więc chyba nie mam.
Ale czy ma ktoś pomysł, czy flora saprofityczna jest dobra, zła?

Może być potrzebny antybiogram? Mam wizytę na czwartek, ale raczej lekarz nie będzie mógł pobrać materiału, bo będę miała okres chyba bez antybiogramu nie da się?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 20:33   #2647
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
dziewczyny drogie, odebrałam dzisiaj wyniki cytologii i bakteriologii i.. nie wiem co myśleć. Mam znowu grzybicę czy to coś innego?

Na cytologii pisze tak:

'Rozmaz nadaje sie do oceny, ale jest niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych, występuje cytoliza. Ogólna charakterystyka rozmazu: obraz cytologiczny nieprawidłowy. Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka. Inne zmiany nienowotworowe: zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łacznie z typowymi zmianami reparacyjnymi)."

Natomias w bakteriologii pisze "Wyhodowano florę saprofityczną pochwy (czymkolwiek ta flora jest :P). Grzybów ani rzęsista nie wyhodowano".

Grzybicy więc chyba nie mam.
Ale czy ma ktoś pomysł, czy flora saprofityczna jest dobra, zła?

Może być potrzebny antybiogram? Mam wizytę na czwartek, ale raczej lekarz nie będzie mógł pobrać materiału, bo będę miała okres chyba bez antybiogramu nie da się?
na poprzedniej stronie kropka75 ,pisała ze odebrała wynik i tez wyszła flora saproficzna była zadowolona z wyniku bo znaczył ze jest zdrowa.zerknij na poprzednia strone.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 20:43   #2648
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

widziałam to, ale zastanawiałam się, czy się cieszyła, bo wyleczyła resztę i została tylko zła flora saprofityczna czy ucieszyła się, bo flora saprofityczna jest dobra :P
tak czy siak, coś chyba jest nie tak, bo na cytologii jest coś o zapaleniu. ale do tego chyba nie potrzeba pobierać kolejnego materiału, prawda, tj do antybiogramu czy czegoś. Mam nadzieję, że dostanę jakieś leki i wsjo
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 08:54   #2649
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
widziałam to, ale zastanawiałam się, czy się cieszyła, bo wyleczyła resztę i została tylko zła flora saprofityczna czy ucieszyła się, bo flora saprofityczna jest dobra :P
tak czy siak, coś chyba jest nie tak, bo na cytologii jest coś o zapaleniu. ale do tego chyba nie potrzeba pobierać kolejnego materiału, prawda, tj do antybiogramu czy czegoś. Mam nadzieję, że dostanę jakieś leki i wsjo
to napisz do kropki na prv,bo z tego co pisze to jest zorientowana w tych chorobach.i zapytaj sie co cie gnebi.a stan zapalny moze byc od nadzerki tez chyba,a gdyby była grzybica lub bakterie to by cos tam wykazało.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 10:40   #2650
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

dziękuję, tak zrobię
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 12:05   #2651
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madaK Pokaż wiadomość
i zrob koniecznie posiew,bo to moze nie wcale grzyby,tylko bakterie.tak było u mnie leczona prawie rok,i ciagłe nawroty.poszłam lekarz stwierdził grzybice,na 4 dzien poszłam prywatnie i zrobiłam posiew i okazało sie ze mam pełno bakterii i zero grzyba.wiec bym mogła dalej leczyc kilka lat. własnie czekam na winiki posiewu ,odbieram w piatek,ah mam nadzieje ze cos sie polepszyło.
Ano widzisz. To trzymam za koniec tej walki w końcu.

Cytat:
Napisane przez beatadrozdowska11 Pokaż wiadomość
ja juz sie lecze pol roku bralam rozne leki np Metronidazol po ktorym jeszcze gorzej sie czulam zmieniono mi go na Albothyl i ginalgin ale efekty byly widoczne przez ok 2 tyg i teraz z nowu mam te potworne uplawy . Dzisiaj ide do innego lekaza niestety anstwowego a poszla bym gdzies prywatnie moze wttedy by sie mna ktos zaja dokladnie ale niestety mnie nato nie stac.
Nie zmieniaj lekarza tylko zrób posiew. Lekarz prywatny oczami też flory pochwy nie rozpozna.

Cytat:
Napisane przez k0chana Pokaż wiadomość
Ile Wy płacicie za wymaz bakteriologiczny?? Ja ponad 50zł i uważam, że sporo mialam robione przed leczeniem, zakoncze je za tydzien i chce ten wymaz zrobic zeby sie upewnic ze wyleczylam.
U mnie wymaz 25zł. Potem antybiogram 15zł za każdą hodowlę.

Ps. Kochani - saprofity to organizmy cudzożywne, które nie robią krzywdy. Są sobie, żyją i nie robią kuku, nie wywołują stanów zapalnych. Mamy takich w organizmie całe mnóstwo. Nie są chorobotwórcze.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 14:58   #2652
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dopiero dzisiaj udało mi się wyrwać do lekarza po skierowanie na posiew. Dostałam odrazu na posiew z antybiogramem. Dziewczyny, czy ten antybiogram to jest na grzybki? Bo ja już się w tym pogubiłam troszkę.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 20:01   #2653
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Dopiero dzisiaj udało mi się wyrwać do lekarza po skierowanie na posiew. Dostałam odrazu na posiew z antybiogramem. Dziewczyny, czy ten antybiogram to jest na grzybki? Bo ja już się w tym pogubiłam troszkę.
z tego co kojarze(jak sie myle to poprawcie),posiew okresla przyczyne stanów zapalnych,jezeli wyjda grzybki to tylko rodzaj,i chyba nie robi antybiogramu.jezeli wyjda bakterie to robi sie antybiogram i okresla jakie bakterie i na jaki antybiotyk sa wrazliwe a na jakie nie.moze byc tez byc mieszane i grzyby i bakterie.masz fajnego lekarza ze robi ci dodatkowe badanie ,u mnie to tylko prywatnie,choc ostatnio pobrał mi panstowo tylko musiałam miec swoja wymazóweke i robic badanie na swój koszt.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 21:29   #2654
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

a ja dziś zapytałam mojego ginekologa o te wyniki (sprzeczność pomiędzy bakteriologią a cytologią) i mi powiedziała, że wszystko jest w porządku. że coś musiała cytologia źle wyjść, bo nie ma w bakteriologii potwierdzenia o zapaleniu
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-19, 07:55   #2655
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dzięki za info madaK Kupiłam sobie w poniedziałek vagical i wszystko przechdzi. Jest jeszcze lekkie pieczenie, ale jest o niebo lepiej niż w niedzielę. Łykam też lacibios femina. Posiew mam w czwartek. Póżniej tydzień na wyniki, dostanę pewnie okres i na bank znowu leczenie, bo czuję że mam to cholerstwo jeszcze. Pewnie wróciło od Tż, który raz brał leki, a innym razem nie. Teraz to go normalnie tak przypilnuje, a jak nie to , bo tu chodzi o moje zdrowie a on sobie lekceważy. Ach te chłopy... Teraz po wynikach, to przeprowadzam się spać do innego pokoju i zero sexu, dopóki się nie wyleczymy.
Fakt, moja ginekolog jest świetna. Nie robi problemu z badaniami, a od sierpnia miałam już dwa posiewy, ten trzeci. I jak ostatnio robiłam sobie jakieś badanie hormonów za własna kasę, to ona do mnie, że -po co pani płaciła, trzeba było przyjść do mnie po skierowanie-. Bardzo zadowolona z niej jestem. To jest taki człowiek dusza ,,do ludzi" A chodzę do niej państwowo
Tydzien temy byłam u ginekologa-endokrynologa, bo mam problemy z prl, chciałabym ją wyleczyć i pomysleć o dziecku. A to nie trwa przecież tydzień. Na wizytę czekałam trzy miesiące, bo niby taki dobry lekaez i blabla, zapłaciłąm 150 zł i wyszłam tylko gorzej zdenerwowana. Pisałam już wcześniej chyba o tym. Mianowiecie babeczka bardzo znudzona swoja pracą, ale to już pominę, stwierdziła że tej naszej bakterii się nie leczy, bo to nie ma senu itd. i że jakby co to dają tą kroplówke przy porodzie. Przecież ta bakteria jest niebezpieczna dla dziecko nie tylko wtedy, wcześniej też coś tam się może przez nią dziać. I że jak zabije się ją globulkami, to ona i tak może być w pupci , a z pupci może wrócić do pochwy. I to takie błędne koło. Ale ona zapomniała chyba, że bierze się też leki doustne...Dziwne to .
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 10:15   #2656
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Kolejne, kolejne pytanie... wzięłam ten gyno-femidazol do końca i wszystko ok, tylko tam "wysoko" czuje dyskomfort, taką jakby suchość, i ból przy dotykaniu. Czy to jeszcze niedoleczona grzybica czy może jakieś podrażnienie po tabletkach czy coś...? W ulotce nic nie pisało, miałyście może kiedyś tak?
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 11:54   #2657
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Dopiero dzisiaj udało mi się wyrwać do lekarza po skierowanie na posiew. Dostałam odrazu na posiew z antybiogramem. Dziewczyny, czy ten antybiogram to jest na grzybki? Bo ja już się w tym pogubiłam troszkę.
do grzybków się robi mykogram

Cytat:
Napisane przez Elfryd Pokaż wiadomość
Kolejne, kolejne pytanie... wzięłam ten gyno-femidazol do końca i wszystko ok, tylko tam "wysoko" czuje dyskomfort, taką jakby suchość, i ból przy dotykaniu. Czy to jeszcze niedoleczona grzybica czy może jakieś podrażnienie po tabletkach czy coś...? W ulotce nic nie pisało, miałyście może kiedyś tak?
ja tak nigdy nie miałam. poczekaj kilka dni i jak nie przejdzie, to zgłoś się do lekarza
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 14:27   #2658
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Witam

Niestety obawiam sie, ze moglam zlapac os niedobrego. Od 4 tygodni biore antybiotyki i teraz choruje na zapalenie dolnych drog moczowych. Powoli przestaje mnie bolec cewka przy oddawaniu moczu, ale niestety cale okolice strasznie swedza. Po prostu nie moge wytrzymac.

Wiem, ze antybiotyki zmienily mi flore bakteryjna, a jeszcze teraz to zapalenie i w dodatku w trakcie okresu !! Wszystkie kleski na mnie...

Co radzicie?

Boje sie wizyty u ginekologa i w dodatku nie wiem jak to zalatwic, zeby mama nie wiedziala

Pozdrawiam
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 15:00   #2659
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
Witam

Niestety obawiam sie, ze moglam zlapac os niedobrego. Od 4 tygodni biore antybiotyki i teraz choruje na zapalenie dolnych drog moczowych. Powoli przestaje mnie bolec cewka przy oddawaniu moczu, ale niestety cale okolice strasznie swedza. Po prostu nie moge wytrzymac.

Wiem, ze antybiotyki zmienily mi flore bakteryjna, a jeszcze teraz to zapalenie i w dodatku w trakcie okresu !! Wszystkie kleski na mnie...

Co radzicie?

Boje sie wizyty u ginekologa i w dodatku nie wiem jak to zalatwic, zeby mama nie wiedziala

Pozdrawiam
Chyba jesteś dorosłą kobietą? Nie bój się mamy, idź do ginekologa, nikt cię przez forum nie wyleczy zdrowie najważniejsze- jak dla mnie masz objawy grzybicy. Idź do lekarza.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 15:18   #2660
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Co możecie powiedzieć o LACTOVAGINALU - chodzi mi głównie o higiene stosowania, czy "wypływa" rano, czy zmienia smak śluzu, czy ma jakiś zapach?? No i czy swędzi w czasie jego stosowania.

Będę bardzo wdzięczna.
??
I jeszcze jedno takie głupie i intymne pytanie. Stosuję Gyno-femidazol wieczorem....,umyłam się rano,około godziny 18 doszło do stosunku oralnego i ja się boje tego jak smakowałam czy nie obrzydziam go tym;/ Jak myślicie>? Miałyście podobne doświadczenia? (gdyby to byl jakis staly partner to bym się nie przejmowała, ale to początek znajomości nie chcę zniechęcać do siebie osobę na której mi zależy)

Pozdrawiam, może ktoś potrafi pomóc
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 16:50   #2661
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

mi akurat lactovaginal "wyplywał" trochę rano ale nie tak bardzo jakoś (mnie wszystkie maści/kremy/czopki itp wypływają :P ) jak np. takie lecznicze czopki robione w aptece.

co do drugiego to nie mam pojęcia, bo nigdy tego nie stosowałam
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 18:15   #2662
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfryd Pokaż wiadomość
Kolejne, kolejne pytanie... wzięłam ten gyno-femidazol do końca i wszystko ok, tylko tam "wysoko" czuje dyskomfort, taką jakby suchość, i ból przy dotykaniu. Czy to jeszcze niedoleczona grzybica czy może jakieś podrażnienie po tabletkach czy coś...? W ulotce nic nie pisało, miałyście może kiedyś tak?
moze spróbuj uzyc laktovaginalu ,moze jestes wyjałowiona po lekach.chyba ze uzywasz.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 19:05   #2663
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dziewczyny, wiem, że się orientujecie w ginekologicznych sprawach, a nie chcialam zakladać nowego wątku i pytam tutaj. Słyszałyście o czymś takim jak wstrzykiwanie wody utlenionej do pochwy w czasie standardowego badania u ginekologa? Ostatnio koleżanka mi powiedziała o takiej procedurze i przyznam, że mnie zaskoczyła. NIgdy w życiu ginekolog nic mi do środka nie wlewał. Więc jak to jest i o co chodzi?

z góry dzięki za odpoweidzi
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 20:52   #2664
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ja nie słyszałam O_o a po co niby miałby to robić? O_o
może chodziło o wodę (sól) fizjologiczną? chociaż też nie wiem w sumie po co, ale to bardziej bym rozumiała - do odkażenia czy coś
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 21:16   #2665
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

moze to bylo KOH?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 22:22   #2666
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
moze to bylo KOH?
Nie mam pojęcia. a jeśli to byloby KOH czy roztwór soli to po co się to robi? zaintrygowało mnie to. Zawsze myślałam, że trzeba chronić sobie florę bakteryjną, a nie ją traktować solą czy zasadami.
__________________

Edytowane przez tutaj
Czas edycji: 2008-09-21 o 22:23 Powód: dopisek
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 22:26   #2667
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

czasami mozna sprawdzac zakazenie w ten sposob rzesistkiem
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 13:47   #2668
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

a ja myśle że nie da sie tego wyleczyc ja juz 4 lata walczę i nie domowymi sposobami tylko ciągle z ginekologami i nic... Czy ktoras z was doświadczyła takiego cudu i po kilku latach sie wyleczyla?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 19:27   #2669
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Byłam dziś u lekarza i przepisał mi Clotrimazolum 100mg w globulkach a później zaraz po Clotrimazolum mam wziąć gynoflor. Nie powiedział mi jak te leki dawkować, czy po jednej dziennie czy po dwie, jak myślicie czy to ma w tym przypadku jakieś znaczenie? I jeszcze jeden problem. W ulotce Clotrimazolum pisze aby zakończyć leczenie przed miesiączką, tyle że ja dziś biore ostatnią anty z opakowania i za 3 dni okres a tam jest 6 tabletek ;/ od razu po skończeniu Clotrimazolum mam wziąć gynoflor, ale jak mam to zrobić skoro będę miała okres? Mam połączyć opakowania czy poprostu wziąć Clotrimazolum a potem zaraz po okresie gynoflor? Boje się troche łączyć bo w zeszłym miesiącu łączyłam dwa na raz... może np. wezmę na czas Clotrimazolum tabsy a potem przerwa i gynoflor? Boje się że jak połącze to będę miała plamienia i nie będę wiedziała czy to od tabsów czy od tamtych leków... bardzo proszę o szybką odpowiedź...
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 19:51   #2670
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfryd Pokaż wiadomość
Byłam dziś u lekarza i przepisał mi Clotrimazolum 100mg w globulkach a później zaraz po Clotrimazolum mam wziąć gynoflor. Nie powiedział mi jak te leki dawkować, czy po jednej dziennie czy po dwie, jak myślicie czy to ma w tym przypadku jakieś znaczenie? I jeszcze jeden problem. W ulotce Clotrimazolum pisze aby zakończyć leczenie przed miesiączką, tyle że ja dziś biore ostatnią anty z opakowania i za 3 dni okres a tam jest 6 tabletek ;/ od razu po skończeniu Clotrimazolum mam wziąć gynoflor, ale jak mam to zrobić skoro będę miała okres? Mam połączyć opakowania czy poprostu wziąć Clotrimazolum a potem zaraz po okresie gynoflor? Boje się troche łączyć bo w zeszłym miesiącu łączyłam dwa na raz... może np. wezmę na czas Clotrimazolum tabsy a potem przerwa i gynoflor? Boje się że jak połącze to będę miała plamienia i nie będę wiedziała czy to od tabsów czy od tamtych leków... bardzo proszę o szybką odpowiedź...
Jak stosowałam gynoflor - to jedną tabletkę dziennie, jeśli pojawia ci się okres w trakcie leczenia to nic strasznego po prostu na czas okresu przerywasz kurację i dokańczasz ją po zakończeniu @, najpierw zastosuj clotrimazolum, potem gynoflor
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.