Stary kalendarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-13, 20:12   #1
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732

Stary kalendarz


Ludziska mam pytanie: co można zrobić ze starym kalendarzem??? Mam taki z 2004 r. ładnie oprawiony, brzegi pozałacane, a w środku m.in. fantastyczne zdjęcia autorstwa fotografów z National Geographic. Szkoda wyrzucać, ale nie wiem co można byłoby z nim zrobić. Myślałam żeby może przerobić na jakis album, ale to bez sensu pomysł (m.in. jest tam spis treści i inne duperele...). Macie jakieś pomysły???
PS niestety na dodatek na okładce jest wytłoczone logo pewnego banku...
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 20:20   #2
aguca
Rozeznanie
 
Avatar aguca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 623
Dot.: Stary kalendarz

Może powycinać te fajniejsze zdjęcia i w rameczki powkładać ???
aguca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 20:41   #3
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: Stary kalendarz

Albo zrobic samemu kartki (papier karbowany, czerpany, material) z miesiacami i poszczegolnymi dniami i nakleic jakos, badz naszyc, badz przypiac. Zalezy jak wygalda calosc strony.
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 21:24   #4
aniomka
Raczkowanie
 
Avatar aniomka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 113
Dot.: Stary kalendarz

Okleić zdjęciami pudło na własne zdjęcia albo cóś inszego??
aniomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 21:41   #5
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Stary kalendarz

Rany! Dzięki! Chyba rzeczywiście powycinam te zdjęcia a resztę wywalę. Tylko cholercia będę musiał zrobić selekcję (no bo zdjęcia są po obu stronach, niektóre na dwie strony - to odpadają) a wszystkie fotki są piękne...Bardzo dziekuję, jak cos jeszcze komus do głowy przyjdzie to niech wpisze!
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 12:28   #6
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Stary kalendarz

mozna w ramki powrzucac, mozna album zrobic na zdjecia i na pierwszej stronie walnac jedno ze zdjec
jakis karton do zabawek obkleic
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 12:44   #7
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Stary kalendarz

wiesz co Beaux? Ty pewnie już ten kalendarz zagospodarowałas co???
ja czasem "po sezonie" kupuje specjalnie jakies kalendarze z ciekawymi obrazkami... Można z nich wiele zrobić, na przykład dekorację (mam taki owocowy kalendarz) - jeśli sa miniaturki można je wykorzystać do kartek, takich dużych pięknych zdjęć pewnie szkoda, ale czasem fragment jakiś wyciąć i będzie ciekawie wyglądał...
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-30, 12:50   #8
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Stary kalendarz

Rany, zupełnie zapomniałam o tym wątku! I o kalendarzu też . Niestety wynikł problem, chciałam rzeczywiście te fotki powycinać, ale raczej nie da rady, bo są one romieszczone na dwóch stronach (tzn. połowa zdjęcia na jednej stronie, a druga połowa na drugiej a na środku zszycie...). Chyba niestety na makulaturę pójdzie
P.S. jak wyciągnęłam teraz ten kalendarz to się o mało nie udusiłam, taki zakurzony...
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 13:08   #9
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Stary kalendarz

ożesz ty, to wymyślili sprytnie, ale jak Ci się będzie chcialo pokombinować to może jednak spróbuj ocalić fragmenty - wytnij sobie ramkę z brystolu z okienkiem w potrzebnych Ci rozmiarach i jedź po zdjęciu a nuż trafisz na jakiś ciekawy element niedostępny w ogólnym widoku
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 13:55   #10
kessik
Raczkowanie
 
Avatar kessik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Socho
Wiadomości: 224
GG do kessik
Dot.: Stary kalendarz

Jak tak zrobili to możesz poobklejać jakieś pudełka tymi zdięciami
__________________
and nothing else matters
kessik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 15:15   #11
eM!
Zadomowienie
 
Avatar eM!
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 044
Wink Dot.: Stary kalendarz

Tez mam stary kalendarz, tyle ze typowy ścienny-wiszący z 2000 roku chyba. Nie wyrzucilam go tylko dlatego, ze ma bardzo ładne obrazki (z kubusiem puchatkiem) anuż do czegoś sie przyda.. (choć wątpie.. no bo do czego heh). W zasadzie to wlasnie mi sie przypomnialo, ze mam w szufladzie jeszcze drugi bardzo piekny kalendarz z 1997 roku () ze slicznym rysunkami. I tak sobie leżą..
__________________
-
eM! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-30, 15:20   #12
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Stary kalendarz

kiedyś z kawałków wyciętych obrazków z kalendarza robiłam papeterię .. tzn na kolorową kartkę nakljałam na środku niewielki obrazek, dodatkowo naokoło obklejałam go czymś delikatnycm, składalam na trzy .
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 15:21   #13
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Stary kalendarz

Cytat:
Napisane przez eM!
Tez mam stary kalendarz, tyle ze typowy ścienny-wiszący z 2000 roku chyba. Nie wyrzucilam go tylko dlatego, ze ma bardzo ładne obrazki (z kubusiem puchatkiem) anuż do czegoś sie przyda.. (choć wątpie.. no bo do czego heh). W zasadzie to wlasnie mi sie przypomnialo, ze mam w szufladzie jeszcze drugi bardzo piekny kalendarz z 1997 roku () ze slicznym rysunkami. I tak sobie leżą..
Skoro to ścienny kalendarz to na pewno łatwiej wyciąć obrazki niż w moim przypadku . Możesz wykorzystać to do decu lub scrapów czy pocztówek
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 15:39   #14
eM!
Zadomowienie
 
Avatar eM!
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 044
Wink Dot.: Stary kalendarz

Cytat:
Napisane przez Beaux
Skoro to ścienny kalendarz to na pewno łatwiej wyciąć obrazki niż w moim przypadku . Możesz wykorzystać to do decu lub scrapów czy pocztówek
No niby tak, napewno to jakies ulatwienie, ze jest duzy Ale ja nie zajmuje sie decu (bardzo mi sie podoba, ale jakos, nie moge zebrac sie do tego aby zaczac.. )poza tym to jest dosc sztywny papier wiec nie wiem czy by sie nawet nadawal do decu.. bo sie na tym nie znam
__________________
-
eM! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 15:45   #15
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Stary kalendarz

Cytat:
Napisane przez eM!
No niby tak, napewno to jakies ulatwienie, ze jest duzy Ale ja nie zajmuje sie decu (bardzo mi sie podoba, ale jakos, nie moge zebrac sie do tego aby zaczac.. )poza tym to jest dosc sztywny papier wiec nie wiem czy by sie nawet nadawal do decu.. bo sie na tym nie znam
No to można zrobić takie "uproszczone" decu: powycinać te zdjęcia i poprzyklejać np. na pudełko po butach (pudełko przeznaczyć na pamiątki i inne duperele), albo kolaż zrobić...?
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 16:09   #16
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Stary kalendarz

aa, beaux, ciekawe że ja o tym kalendarzu pomyślalam jako o ściennym od razu. Nie brałam pod uwage innego ) ze starymi książeczkowymi to ja robię użytek,jesli nie sa zapisane. przeznaczam je na notatniki... może jesli nie jest zapisany wykorzystasz go jako oryginalny notesik - będziesz sobie notowac "złote myśli" albo jakies inspiracje (z może numery telefonów?) właśnie na tych fotografiach jesli nie sa zbyt ciemne oczywiście. A jeśli jest już "zużyty" to czasem można powyrywać zapisane stronki bez szkody dla całości. Oklądkę samą tez jakoś można wykorzystać , nawet jeśl ijest logo, cóż to dla nas przykryć czymś logo...
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.