Arabskie perfumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-19, 11:06   #1
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485

Arabskie perfumy


Od czego zacząć?

Siedzę w Dubaju, w sklepach widzę mnogość marek, nie mam pojęcia, od czego zacząć, a testowania na ślepo nie lubię, bo zwykle trafiam na coś, co mi się nie podoba. Chciałabym, żeby mi ktoś coś polecił, to przynajmniej będę mieć punkt zaczepienia.

Lubię przede wszystkim kadzidła, tu wszędzie widzę oudy, na oudach się nie znam, chociaż Oud Fleur Forda kocham, za to Oud Wood średnio do mnie przemawia. No ale to tyle mojego doświadczenia

Czy warto się interesować tymi perfumami w olejkach czy lepiej jednak tradycyjne?

Z góry dzięki za pomoc
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 16:13   #2
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Arabskie perfumy

Spróbuj olejkowych, to zupełnie inne doświadczenie i aplikacja, choćby dlatego warto



Jesli dogadasz się z obsługą to poproś o perfumy o zapachu w miarę czystego oudu bez domieszek, będziesz wiedziała, czy lubisz tę nutę - z mojego doświadczenia zwykle podoba się osobom, które lubią kadzidła.



Ja bym na pewno szukała też jakiegoś obłędnego jaśminu
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 08:16   #3
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Arabskie perfumy

Arabskie oudy to zazwyczaj coś całkiem innego niż te nasze europejskie...warto nie zrażać się od razu aromatem wielbłądziej kupy, tylko przetrzymać otwarcie - po niedługim czasie zapach się zmienia.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 13:37   #4
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Arabskie perfumy

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Spróbuj olejkowych, to zupełnie inne doświadczenie i aplikacja, choćby dlatego warto

Jesli dogadasz się z obsługą to poproś o perfumy o zapachu w miarę czystego oudu bez domieszek, będziesz wiedziała, czy lubisz tę nutę - z mojego doświadczenia zwykle podoba się osobom, które lubią kadzidła.

Ja bym na pewno szukała też jakiegoś obłędnego jaśminu
Jakby oni mówili po angielsku, to bym się dogadała, ale oni zwykle mówią angielskimi słowami, ze swoim akcentem i nie zawsze znają się na tym, co sprzedają, no niestety.
O nie, jasmin nie dla mnie. Ale nie wiem, czy jest jakoś mega popularny tutaj, nie rzuciła mi się w nos jaśminowa nuta nigdzie.

Muszę ogarnąć te olejkowe, fakt.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Arabskie oudy to zazwyczaj coś całkiem innego niż te nasze europejskie...warto nie zrażać się od razu aromatem wielbłądziej kupy, tylko przetrzymać otwarcie - po niedługim czasie zapach się zmienia.
Haha, dobre z tą kupą i coś w tym jest. Byłam w Yas Perfumes, zaryzykowałam popsikanie się Al Malaki (czytałam mega pozytywne recki, no i miało mieć kadzidło), wąchnęłam bardzo szybko, stwierdziłam, o rany, jak śmierdzi. A już pół godziny później wyszło kadzidło i stwierdziłam, o rany, jak bosko pachnie
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 14:54   #5
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Arabskie perfumy

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Jakby oni mówili po angielsku, to bym się dogadała, ale oni zwykle mówią angielskimi słowami, ze swoim akcentem i nie zawsze znają się na tym, co sprzedają, no niestety.
O nie, jasmin nie dla mnie. Ale nie wiem, czy jest jakoś mega popularny tutaj, nie rzuciła mi się w nos jaśminowa nuta nigdzie.

Muszę ogarnąć te olejkowe, fakt.



Haha, dobre z tą kupą i coś w tym jest. Byłam w Yas Perfumes, zaryzykowałam popsikanie się Al Malaki (czytałam mega pozytywne recki, no i miało mieć kadzidło), wąchnęłam bardzo szybko, stwierdziłam, o rany, jak śmierdzi. A już pół godziny później wyszło kadzidło i stwierdziłam, o rany, jak bosko pachnie

No, Yas Al Malaki poza otwarciem jest bardzo ładny - oud z sandałowcem, parametry dobre. Te "wielbłądzie" oudy mają jeszcze to do siebie, że wąchane z nadgarstka nie zachwycają, ale globalnie odbiera się je inaczej - np Anarkali Tabacory z nadgarstka daje wielbłądem, ale już użyty globalne - kojarzy mi się z mieszanką oudu, tytoniu i skóry, bez tych nieprzyjemnych konotacji.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-23 15:54:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.