Różne drobiazgi /nie tylko/ na Boże Narodzenie - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-23, 17:33   #2701
tredsa1
Przyczajenie
 
Avatar tredsa1
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
kiermasz bożonarodzeniowy

Witajcie.
Mam problem. I mam nadzieję, że pomożecie.

W naszej szkole (gimnazjum) będzie kiermasz bożonarodzeniowy i kompletnie nie mam pomysłu, co mogłabym zrobić i na nim sprzedać.
Myślałam o kartkach (quilling, scrapbooking itd.) ale nie mam na nie pomysłu, o choinkach z szyszek ... ale to mało ;(

Pomożecie?

Z góry dzięki =*
tredsa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 18:28   #2702
polka82
Raczkowanie
 
Avatar polka82
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 132
Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

Tu masz link do wątku bożonarodzeniowego. napewno znajdziesz coś ciekawego
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81940
polka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 07:10   #2703
nisi1983
Zakorzenienie
 
Avatar nisi1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 398
Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

A ja polecam Ci zrobienie np takich ozdobnych wieńców na drzwi Baza z "choinki", a na tym ozdoby
Fajnie wychodzi
I polecam też skorzystać z powyższego linku - jest tam naprawdę wiele świetnych pomysłów
__________________
Pozdrawiam!

Zapraszam na moje stronki

Moje papierowe dzieła

Haft i szydełko

Miłego oglądania
nisi1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 15:00   #2704
tredsa1
Przyczajenie
 
Avatar tredsa1
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

dziękuję =*
na pewno skorzystam z Waszych propozycji
i czekam na kolejne ;*
tredsa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 15:08   #2705
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

http://houseofart.blogspot.com/searc...%2F%20tutorial

Proszę bardzo, bożonarodzeniowy anioł ekologiczny
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 20:58   #2706
NiejakaBeznadziejna
Rozeznanie
 
Avatar NiejakaBeznadziejna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Południe ;)
Wiadomości: 837
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

Dziewczyny od paru godzin przeglądam ten wątek i jestem nim strasznie zachwycona!
Mam wielką wenę i coś mam ochotę świątecznego zrobić, pewnie coś krzyżykami. Jednak mam pytanie. Otóż bardzo spodobały mi się szydełkowane gwiazdki i chętnie bym takie zrobiła.. jednak nigdy nie miałam styczności ze szydełkowaniem. Czy to trudne? Czy mogłabym się sama nauczyć z internetu?
NiejakaBeznadziejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 08:36   #2707
tredsa1
Przyczajenie
 
Avatar tredsa1
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

dziękuję
na pewno skorzystam ;*
tredsa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 12:16   #2708
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

Hehe - mam taki sam problem... Ale chyba niedość zacięta jestem, żeby się tego samodzielnie uczyć
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 12:33   #2709
pta1sia
Raczkowanie
 
Avatar pta1sia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk/Bytom
Wiadomości: 191
GG do pta1sia
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

dziewczyny, nie ma co się zrażać, przez wiele lat zarzekałam się, że szydełkiem to nigdy, i co, wystarczyło znaleźć wizaż (żeby było smieszniej w poszukiwaniu kwiatów bibułowych), potem odkryć szydełkowe wątki świąteczne i tadam....

nie dość że nauczyłam się sama, kupiłam sobie tylko gazetkę z objaśnieniami, to teraz nawet tłumaczę sobie co po niektóre rzeczy z angielskiego, jak będziecie chciały gazetkę odszukam i zeskanuję


aaa, a porządny komplet szydełek to nabyłam dopiero niedawno, do tej pory miałam dwie sztuki odgrzebane w zapomnianej szafce mojej mami

żeby nie było, mój pierwszy aniołek i następny zrobiony dwa miesiące później
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aniol1.jpg (95,5 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg anielica.jpg (104,5 KB, 74 załadowań)
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ptasiowe gniazdko różności
pta1sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 12:44   #2710
NiejakaBeznadziejna
Rozeznanie
 
Avatar NiejakaBeznadziejna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Południe ;)
Wiadomości: 837
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

Cytat:
Napisane przez pta1sia Pokaż wiadomość
dziewczyny, nie ma co się zrażać, przez wiele lat zarzekałam się, że szydełkiem to nigdy, i co, wystarczyło znaleźć wizaż (żeby było smieszniej w poszukiwaniu kwiatów bibułowych), potem odkryć szydełkowe wątki świąteczne i tadam....

nie dość że nauczyłam się sama, kupiłam sobie tylko gazetkę z objaśnieniami, to teraz nawet tłumaczę sobie co po niektóre rzeczy z angielskiego, jak będziecie chciały gazetkę odszukam i zeskanuję


aaa, a porządny komplet szydełek to nabyłam dopiero niedawno, do tej pory miałam dwie sztuki odgrzebane w zapomnianej szafce mojej mami

żeby nie było, mój pierwszy aniołek i następny zrobiony dwa miesiące później
Jejku te aniołki są śliczne, nigdy bym nie pomyślała, że pierwszy jakiego zrobiłaś! A przyznaj, trudno było? I ile zajmuje Ci robótka takiego?
Mnie samą kuszą te wszystkie gwiazdeczki i dzwoneczki, może też kupię jakąś gazetkę i uda mi się samej zrobić
NiejakaBeznadziejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 13:42   #2711
tredsa1
Przyczajenie
 
Avatar tredsa1
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

Aha.
Mam jeszcze jedno pytanie.
Myślałam o bożonarodzeniowych figurkach z doniczek ... ale nie wiem jak się do tego zabrać.
Może macie jakieś instrukcje lub zdjęcia ?
Czekam.

Z góry dzięki =**
tredsa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 14:00   #2712
pta1sia
Raczkowanie
 
Avatar pta1sia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk/Bytom
Wiadomości: 191
GG do pta1sia
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

Cytat:
Napisane przez NiejakaBeznadziejna Pokaż wiadomość
Jejku te aniołki są śliczne, nigdy bym nie pomyślała, że pierwszy jakiego zrobiłaś! A przyznaj, trudno było? I ile zajmuje Ci robótka takiego?
Mnie samą kuszą te wszystkie gwiazdeczki i dzwoneczki, może też kupię jakąś gazetkę i uda mi się samej zrobić
trudno mi określić, bo ja szydełkuję najczęściej w dziwnych miejscach: tramwaju/autobusie ewentualnie samochodzie (jako pasażer oczywiście) w drodze do/z pracy, jak czekam na synka na treningu karate
w domu to najczęściej w weekendy wieczorami i to późnymi, teraz na przykład robię sopelka i idzie mi to bardzo szybko

jeśli chcesz to podeślę Ci na PW jakiś prosty wzorek dzwoneczka/gwiazdki z objaśnieniem
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ptasiowe gniazdko różności
pta1sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 14:08   #2713
NiejakaBeznadziejna
Rozeznanie
 
Avatar NiejakaBeznadziejna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Południe ;)
Wiadomości: 837
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

Cytat:
Napisane przez pta1sia Pokaż wiadomość
trudno mi określić, bo ja szydełkuję najczęściej w dziwnych miejscach: tramwaju/autobusie ewentualnie samochodzie (jako pasażer oczywiście) w drodze do/z pracy, jak czekam na synka na treningu karate
w domu to najczęściej w weekendy wieczorami i to późnymi, teraz na przykład robię sopelka i idzie mi to bardzo szybko

jeśli chcesz to podeślę Ci na PW jakiś prosty wzorek dzwoneczka/gwiazdki z objaśnieniem
byłabym wdzięczna za gwiazdeczkę
NiejakaBeznadziejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 23:27   #2714
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

To może ja też poproszę... Długie jesienne wieczory się zbliżają to może dam radę
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 07:12   #2715
martusienka111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 168
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

Jeśli nie byłoby to problemem to też bym prosiła o wzór tej gwiazdki na szydełku. Mój mail: markta11@wp.pl Z góry dziękuję
martusienka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 08:34   #2716
Alicja6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 171
Smile Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

Cześć ! ja w tamtym roku robiłam taka ozdobę : Wycina się 60 kółek ( wielkość jednakowa) z gładkiej bibuły i wszystkie składamy po średnicy ile razy się da ( wychodzą takie daszki, które przy nawlekaniu jak najmniej rozprostowywać ) potem nawlekamy np. 5 niebieskich daszków i 10 białych i tak robimy osobne zestawy na osobnych nitkach, potem związujemy 2 zestawy i dodajemy dwa pozostałe. Nitka z wiązań utworzy zawieszkę na gałazkę. Można też jak poskłada się daszki na końcu ozdobnie naciąć albo poprzecinac tak jak przy jeżykach. Wychodzą świetne dwukolorowe ozdoby
Alicja6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:55   #2717
Integra
Zakorzenienie
 
Avatar Integra
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 4 616
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

Zajrzyjcie tutaj http://picasaweb.google.com/patricia...eibt/Anjinhos# i jeszcze tu http://qfitko.rajce.idnes.cz/hackovani_vanocni/#album na pewno coś sobie wybierzecie
__________________

Integra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:41   #2718
smaajlx
Raczkowanie
 
Avatar smaajlx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 90
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

te aniołki są świeetne, ale pewnie bardzo trudne do zrobienia i czasohłonne,

ja w zeszłym roku zrobiłam takie tabliczki do zawieszenia na drzwi albo ściane, np z napisem ,, najlepszy pokój, najlepszego brata.. ! " mojemy bratu bardzo się spodobał i powiesił go na ścianie jak się wchodzi, ; }

P.S świetny post, śledze go już od roku a teraz postanowiłam się włączyć.
smaajlx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:58   #2719
mekinking
Raczkowanie
 
Avatar mekinking
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 484
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

justyna27 toaletka wydaje się być dobrym pomysłem, ale może taka pełna akcesoriów do włosów? żeby od razu nie pakować się w mini szminki, mini pudry itp.
a może cos artystycznego? ja jestem bardzo wdzięczna moim rodzicom że wydali kupę kasy na wszelkie pędzle, kartki, plasteliny, dzięki temu cały czas coś dłubię, mam hobby.
więc może jakiś zestaw play-do? taka ciastolina z mnóstwem gadżetów, może coś do malowania, mini sztalugi, fartuch, pędzle? może coś do szycia, maszyna do zabawy, z twoją pomocą siedmiolatka raczej nie przyszyje sobie nic do palca itp. może zestaw do robienia kartek, dziurkacze te sprawy, niedługo dzień babci dziadka, będzie okazja do zrobienia ekstra kartek. pomysłów jest dużo, warto do zabawy wpleść coś rozwijającego manualnie daj znać co wybrałaś.

a żeby nie było tak bez bardziej uniwersalnych pomysłów, to proponuję samodzielnie ozdobione wieszaki, techniką decoupage albo opakowane pianką, na piankę woreczki z lawendą czy czymś i na to ozdobny materiał plus kokardka i voila! tu link http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d1516b5b6.html
http://www.homehints.com.au/Calendar...t+hanger+cover


(edit) aż z wrażenia zapomniałam. podaję linki do stron z mnóstwem ciekawych pomysłów. naprawdę mnóstwem tylko trzeba się wziąć i przejrzeć. niestety po angielsku, ale jak ktoś będzie zainteresowany, mogę coś przetłumaczyć
1. http://www3.ns.sympatico.ca/dstredul..._patterns.html
2. http://www.skiptomylou.org/2008/09/02/3383/
3. http://www.designspongeonline.com/category/diy/page/4
4. http://howaboutorange.blogspot.com/

miłej zabawy!
__________________
Mekinking
Szafiarka
Biżuteryjka
mekinking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 20:14   #2720
Noami
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Holland
Wiadomości: 1 076
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

pta1sia sliczne anilki, przepiekne!!!! mo cos jeszcze nie wychodza jak trzeba hmm ale popracujemy nad tym, mialam cie pytac o wzory na twoje aniolki ale tu integra wsadzila tak cuodwne linki(dzieki ci dobra kobieto za nie ze chyba mi wzorkow starczy, oczoplasu dostalam od nich hehe
Noami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 20:25   #2721
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

no tak, zamiast brać się już do roboty, to ja wsiąknę w ten wątek. Super pomysły !!
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 21:03   #2722
smaajlx
Raczkowanie
 
Avatar smaajlx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 90
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

coraz więcej nowych pomysłów, świetnie.. ; }

znalazłam gdzieś w internecie link do takich faajnych obraczek na obrusy i wgl, planuje je zrobić, tylko że w większym rozmiarze na firanke. : DDD
a tu link:
http://www.cafeart.pl/20070210157/ma..._serwetke.html
smaajlx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 15:19   #2723
tredsa1
Przyczajenie
 
Avatar tredsa1
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

pomysłowe
tredsa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 16:23   #2724
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

Pomysły ze strony Marthy Stewart przetłumaczone bo nie wszyscy znają angielski

od świec świątecznych zacznę:

- szronione osłonki - bierzemy proste przeźroczyste wazony, z folii samoprzylepnej wyninamy gwiazdki i naklejamy na wazony, tak przygotowany wazon spryskujemy mrozem w sprayu (do kupienia w obi, castoramie, hipermarketach), czekamy aż wyschnie i odklejamy gwiazdki

- skrzące się świece - zwykłe świece pryskujemy klejem w sprayu lub smarujemy zwykłym klejem i obsypujemy brokatem

- świece z pętelkami - gorącym klejem rysujemy pętelki i do tego przyklejamy gruby sznurek - można też zrobić ornament za pomocą konturówki do szkła

- świece w filiżankach - bierzemy zdekompletowane filiżanki i resztki starych świec oraz sznurki na knoty - roztapiamy w kąpieli wodnej resztki świec (warto je uprzednio pokruszyć żeby było szybciej), do filiżanej wkładamy knoty (wiążemy na patyczku) i zalewamy płynnym woskiem

- stroiki do świeczników - potrzebne są gazązki lub listki zimozielonych krzewów - za pomocą sznurka związujemy je w wianuszek i wkładamy na długie świece w prostych świecznikach


mobil świąteczny dla maluszka:

- z tektury wyciąć podwójnie każdy element, skleić ze sznurkiem przechodzącym przez środek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg la100435_1203_cardlight_xl.jpg (41,9 KB, 127 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la102625_1106_swirled_l.jpg (20,3 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg filizanki.jpg (34,7 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg swieczniki.jpg (36,4 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1205_kids_mobileht_m.jpg (5,4 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1205_kids_mobile_l.jpg (9,6 KB, 99 załadowań)
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 16:45   #2725
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

opakowania na prezenty:

- kula śnieżna - na drobiazgi - zamykaną platikową kulę pomalować na dowolny kolor (najlepiej pastelowy), posmarować klejem i posypać białym grubym brokatem, na górze przykleić wycięte z papieu listki ostrokrzewu i czerwone koraliki

- pudełeczka domki - szablon wydrukować na kartce papieru a4 (im grubszy tym lepszy), wyciąć zostawiając zapasy na klejenie, złożyć i skleić, można przymocować tasiemkę do dachu i gdzieś powiesić

- pudełeczka ostrokrzewowe - szablon wydrukować na kartce a4 (można dowolnie powiększać i pomniejszać), wyciąć, przejechać nożyczkami po liniach przerywanych i złożyć, w miejscach kółeczek przedziurkować i przeciągnąć zieloną wstążkę wyciętą w ząbki na końcach, zawiązać w czerownym koralikiem

- jemiołowe pudełeczka - gotowe pudełka zawinąć jednobarwnym papierem, z zielonego filcu wyciąć listki jemioły, przykleić na pudełkach z małymi srebrnymi dzwoneczkami lub przeźroczystymi koralikami

- ozdoba butelki - z kolorowego filcu wyciąć 2 identyczne kształty, zszyć ze sobą, ozdobić koralikami i nałożyć na butelkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg la102625_1206_snowbox_l.jpg (14,9 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la102960_1207_cookiebox_l.jpg (15,0 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg domek.jpg (109,7 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tvs7703_l.jpg (16,0 KB, 203 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pudeleczko-ostrokrzewowe.jpg (32,2 KB, 136 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3078_122007_feltbottlecover_l.jpg (11,3 KB, 107 załadowań)
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 16:57   #2726
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

ozdoby stołu:

wizytówki

- choineczka papierowa - wydrukować szablon na stronie a4, wyciąć, złożyć, na górze przymocować gwiazdkę

- gałązkowa - dwie identycznej długości gałązki skleić na gorąco, wkładając w środek gałązkę świerku i karteczkę z imieniem

- choineczka jak żywa - grube gałązki pociąć na plasterki, nawiercić otworki i wetknąć w nie gałązki iglaka z przyklejoną gwiazdką z imieniem na czóbku

obrączki na serwetki

- wstążkowa - tekstylną serwetkę zwinąć, przewiązać wstążką i zrobić efektowną kokardę

- ostrokrzewowa - tekstylną serwetkę zwinąć, przewiązać sznureczkiem, na końcu przyczepić wycięte z filcu listki i czerwony dzwoneczek lub koralik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ft_holiday04msk08_l.jpg (12,0 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg choineczka.jpg (50,9 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la100435_1203_placecardht_l.jpg (18,3 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la_1298_treeplacesetting_l.jpg (18,4 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la101040_1204_napkinbow_l.jpg (11,3 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraczka na serwetke.jpg (22,6 KB, 44 załadowań)
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 17:31   #2727
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

prezenty:

- książeczka na pieniądze - bardzo często spotykany prazent a przecież warto dać coś ładniejszego niż koperta - książeczkę robimy z kolorowego papieru, w miejscu zgięcia przewiązujemy sznureczek pod który wkładamy banknoty, na okładce książeczki piszemy krótkie życzenia, dziurkujemy i zawiązujemy tasiemką

- kolczyki z chwościkami - chwościki kupujemy w pasmanterii, bigle w internecie - montujemy kolczyki

- paczuszki z pachnącymi suszkami - składamy ogranzę z nieprzeźroczystym, grubszym materiałem, wycinamy kwadraty nożyczkami ząbkowanymi, zszywamy zostawiając miejsce na wypełnienie, wsypujemy suszki, zaszywamy dziurę, przewiązujemy pakieciki tasiemką

- pachnące koperty - kolorowe koperty dziurkujemy igłą w fantazyjne wzory, do środka wsypujemy pachące suszki, zaklejamy

- puszki z przyprawą grzańcową - z bawełnianej tkaniny wycinamy koła, na środek każdego kładziemy kawałki laski cynamonu, gwiazdki anyżu, goździki, skórkę pomarańczy suszoną, kardamon, zawiązujemy tobołki i po kilka wkładamy do puszki na którą naklejamy ozdobną etykietkę, całość przewiązujemy wstążką

- z kwadratów bibułki robimy rożki które wypełniamy ciągutkami domowej roboty, zaklejamy etykietką z wstążeczką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a99030_1201_moneybooklet_l.jpg (22,8 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolczyki.jpg (10,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg saszetki.jpg (30,5 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szaszetki2.jpg (33,5 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg living_spicesachets_p66_xl.jpg (29,2 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la_1207_caramelhowto_l copy.jpg (22,3 KB, 137 załadowań)
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 17:46   #2728
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

dekoracje:

- reniferki - z tekturki wycinamy głowy reniferów, przylejamy pomponiki na noski, z drutu pokrytego szenilą robimy rogi, przyczepiamy gotowe głowy do cukierkowych lasek - można wykorzystywać do drinków typu egg-nogg, pienista śnieżynka

- eko choinka - dużo gazet potrzebujemy - bierzemy z nich po kilkanaście kartek i wycinamy kwadraty różnej wielkości, które po kolei nabijamy na drut zamontowany na drewnianej podstawce, na górę wbijamy gwiazdkę

- wisielce - szyszki pryskamy lakierem żeby błyszczały, przyklejamy na górze tasiemkę, gałązki iglaków i małe bombeczki, wieszamy np. na karniszu

- bombki z foremek - foremki przykładamy do papieru, odrysowujemy kształt, wycinamy go z zapasem i przyklejamy na foremkę, przewiązujemy tasiemkę i gotowe

- błyszczące gwiazdki - wycinamy gwiazdki z kolorowego sztywnego papieru wg szablonu, smarujemy klejem i posypujemy brokatem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3063_120407_candycane_l.jpg (13,3 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg eko choinka.jpg (19,3 KB, 314 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la100751_1204_window_m.jpg (9,8 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg living_cookiecutter_p64_l.jpg (18,9 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg living_glitter_hurricane_la_l.jpg (21,1 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gwiazdki.jpg (67,6 KB, 77 załadowań)
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 17:47   #2729
Integra
Zakorzenienie
 
Avatar Integra
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 4 616
Dot.: kiermasz bożonarodzeniowy

Możesz też zrobić ozdoby z makaronu. Wyglądają naprawdę fantastycznie, a robi sie je w miarę szybko. Wrzucam kilka przykładów: (zdjęcia zaczerpnięte z netu i zeskanowane z książki)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (51,6 KB, 137 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (68,6 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c.jpg (40,4 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d.jpg (92,9 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg e.jpg (24,8 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f.jpg (34,4 KB, 118 załadowań)
__________________


Edytowane przez Integra
Czas edycji: 2008-11-06 o 20:10
Integra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 18:17   #2730
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Boże Narodzenie - Inspiracje

wieńce:

jadalne

- popcornowy - wyciąć środek z talerza papierowego tak aby powstała obręcz, kulki popcornu nawlekać na nitkę i owijać wokół talerza, powiesić na wstążce

- cukierkowy - po kilka cukierków przywiązywać do metalowej obręczy, mieszać kolory tak aby powstały pasy lub melanż - powiesić na wstążkach w kolorach papierków

- landrynkowy - do styropianowej obręczy przyklejać na gorąco okrągłe landrynki, powiesić na wstążce

- piernikowy - z ciasta piernikowego wyciąć ludziki, ponakładać je tak, żeby nachodziły na siebie tworząc obręcz, upiec, przez gotowy wieniec przewiązać tasiemkę i powiesić (można podkleić tekturą dla pewności lub zrobić z masy solnej)

niejadalne:

- bombkowy - małe bombeczki wiązać ze sobą po kilka w pęczki, przez pętelki przeplatać drut, powbijać pęczki w obręcz styropianową

- dzwoneczkowy - przymocować dzwoneczki do małej metalowej obręczy, dołączyć metaliczną wstążkę

- szyszkowy - obręcz styropianową opleść mchem, przykleić do niego różne rodzaje szyszek, spryskać sztucznym śniegiem

- prezentowy - do papierowej obręczy przykleić papierowe paczuszki przewiązane tasiemką, wykończyć pasującą wstążką

- zielony - metalowy wieszak zgiąć na płasko, za pomocą drutu przymocować gałązki żywotnika lub cyprysika, przewiązać wstążką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jadalne.jpg (68,0 KB, 245 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ft_wreaths05_l.jpg (21,0 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gt065_jnglwreath1_l.jpg (11,9 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la100751_1204_complexwreath_l.jpg (37,5 KB, 163 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la102625_1206_wreath_l.jpg (13,0 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la103123_1207_wreath_l.jpg (20,9 KB, 110 załadowań)
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-16 13:44:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.