Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe 2009 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-10, 14:34   #361
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Zadam teraz głupie pytanie: jak odczuwane są skurcze porodowe? Bo ja nawet nie wiem czego się spodziewać....
Te bole chyba u kazdej kobiety maja inne nasilenie. U mnie zaczelo sie nagle. Obejrzalam sobie w telewizji Klan, polozylam sie do lozka zeby spac i zaczelo sie. Najpierw co 6, 7 minut, pozniej juz bylo co 4 minuty. Takie okropne skurcze, az trudno bylo oddychac tak, jak polozna uczyla, ale sie zmuszalam i pomagalo. I jeszcze pomagalo chodzenie po pokoju i mocne tupanie nogami . Ok. polnocy zdecydowalismy sie na wyjazd do szpitala. W samochodzie malo w podloge nie weszlam, bo musialam mocno tupac nogami, a bylo malo miejsca .
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 15:21   #362
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Kurcze cos zle zrobilam ale w jednwgo cyca mam jak Pamela i jak zbierze sie mleko to boli i jest duzy a drugi jest miekki i mniejszy cos zaniedbalam chyba
koniecznie musze kupic mieszanke Malemu bo nie daj boze w nocy zabraknie z cyca i zonk bedzie
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 15:50   #363
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez Glizda87 Pokaż wiadomość
Moja niunia ma juz swoj rytm dnia i codziennie jest ten sam scenariusz - budzi sie ok 6-7 i szaleje do 12-13 ciagle chce cyca albo byc na rekach i oglada wszystko dookola tymi swoimi wielkimi oczkami, jak juz zasnie to spi po 2-3godziny, budzi sie na jedzenie (co niestety czasem trwa 15minut a czasem godzinie i 15minut), tak jest do wieczora, o 21.30 kapiel, jedzonko i spi 4-5 godzin, naje sie i budzi dopiero rano

Na mleczarnie nie narzekam bo mleka mam duuuuzo, jak spi te 4-5 godzin to ja jestem cala mokra


ja mleko zamrazam w takich woreczkach sterylnych - dostalam gratis do laktatora ale wiem ze mozna kupic w aptece

dzisiaj wplynelo becikowe i mam zamiar isc kupic sobie cos do ubrania, szczegolnie spodnie bo w przedciazowe jeszcze sie nie mieszcze...
tak szybko dostałas becikowe ja jeszcze nie mam i to bedzie trwało z miesiac jeszcze...
u nas potrzebuja do becikowego pesel dziecka na który czeka sie około 2 miesiecy.
napisz mi jak to jest u was
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:41   #364
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Zadam teraz głupie pytanie: jak odczuwane są skurcze porodowe? Bo ja nawet nie wiem czego się spodziewać....
dal mnie to był kszmar! bol najwieksz jaki w zyciu czułam, bole parte przez 5 godzin co 30 sekund, pomiedzy skurczami traciłam przytomnosc , podawali mi tlen...

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
Ja tez mam mleka dla dwóch dzieci... cieknie mi ciagle po bluzkach...
wczoraj wyszlam na 2 godz. (zakupki) i wróciłam dosłownie mokra do pasa...
Tak mniej wiecej jak sciagam to mam od 120 do 200ml z dwoch cyców...
Sutki jeszcze bola ale karmie malego caly czas...

Amilamia - a co ty robisz z tym sciagnietym mlekiem...?
ja własnie mysle o zamrazaniu... ale jak???:confused : Ktos wie w czym sie mrozi to mleczko??? jakies pojemniczki czy co??
jedna babka mowiła mi ze zamraza poprostu w małych słoiczkach, najlepiej kupic nowe, specjalnie w tym celu, wygotowac i jest ok
słoiczki nie przepuszczaja specyficznego zapachy zamrazarki
ja tak zamrazam truskawki, bo nie cierpie takich z woreczków


Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Kurcze cos zle zrobilam ale w jednwgo cyca mam jak Pamela i jak zbierze sie mleko to boli i jest duzy a drugi jest miekki i mniejszy cos zaniedbalam chyba
koniecznie musze kupic mieszanke Malemu bo nie daj boze w nocy zabraknie z cyca i zonk bedzie

postaraj sie jak najszybciej rozmasowac piers , i odciagnac mleko, bo dostaniesz zapalenia! a jaka masz temperaturę? bo jak zacznie ci isc w góre to bedziesz musiała brac antybiotyki i nie bedziesz mogła karmic ! z cycami nie ma zartów! masuj tego cyca zeby usunac zastój
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........

Edytowane przez lucyAS
Czas edycji: 2009-02-10 o 16:44
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:50   #365
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Ale jak oddciagne troszke lub Maly z niego je to jest ok.Zadnych grudek,goraczki tylko w jednym mam wiecej a w drugim mniej mleka.
Jutro z tesciem jedziemy do lekarza a mialam nadzieje ze z moimi rodzicami pojade
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 17:27   #366
Kryszynka9008
Raczkowanie
 
Avatar Kryszynka9008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 420
GG do Kryszynka9008
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
tak szybko dostałas becikowe ja jeszcze nie mam i to bedzie trwało z miesiac jeszcze...
u nas potrzebuja do becikowego pesel dziecka na który czeka sie około 2 miesiecy.
napisz mi jak to jest u was
U mnie na becikowe czeka sie max miesiąc i pesel nie jest potrzebny. Tylko akt urodzenia i wypełniony wniosek,dowód osobisty.Inaczej jest przy 2 tys jeśli komuś przysługuje.
__________________
NIUNIEK
24.o1.2oo9 r
21.o8.2o1o r. Oficjalnie powiedziałam "Tak"
I Serca mam znów Dwa 18.o3.2oo14
Kryszynka9008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 18:09   #367
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Ja dunskie becikowe dostane 20 kwietnia.

Tyle sie czeka na PESEL polski? . Ja czekam na dunski akt urodzenia, pozniej musze jechac z tym do polskiej ambasady, celem zalatwienia obywatelstwa. Czyli jeszcze z pol roku mnie czeka
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 18:48   #368
Marta89
Raczkowanie
 
Avatar Marta89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 255
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
dal mnie to był kszmar! bol najwieksz jaki w zyciu czułam, bole parte przez 5 godzin co 30 sekund, pomiedzy skurczami traciłam przytomnosc , podawali mi tlen...
o matko przez 5 godzin parte to chyba nie jest normalne...
__________________
Nie ma to jak córcia ;*
Marta89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 19:03   #369
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

to ja widocznie mieszkam w jakims zacofanym miescie skoro musze czekac tyle na becikowe.
a co do skurczy to na poczatku tak jak podczas miesiaczki ,ból naprawde zaden
im blizej finału tym trudniej go zniesc .
jednak u kazdej kobiety jest on inny o róznym nasileniu i kazda kobieta ma inny próg bólu.
u mnie pierwszy poród trwał 20 godzin ale dałam rade jakos to zniesc i co wazne byłam w stanie sie ruszac,cwiczyc.
ten poród trwał 5 godzin i koncówka czyli jakies 2 godziny ostatnie były mega bolesne i nie mogłam sie ruszac z bólu.
moja kolezanka rodziła godzine i nie czuła zadnych bóli i udało jej sie bez naciecia -szczesciara. takie porody tez sie zdarzaja
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 21:37   #370
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez Marta89 Pokaż wiadomość
o matko przez 5 godzin parte to chyba nie jest normalne...
rozwarcie zatrzymało sie na 7 cm i postepowało bardzo powoli a ja nie miałam siły przec
niewiele brakowało do decyzji o cesarce... wkoncu jakos udało sie doktorowi i połoznej wypchnać małego ze mnie
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 21:58   #371
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
rozwarcie zatrzymało sie na 7 cm i postepowało bardzo powoli a ja nie miałam siły przec
niewiele brakowało do decyzji o cesarce... wkoncu jakos udało sie doktorowi i połoznej wypchnać małego ze mnie
U mnie też rozwarcie stanelo na 7 cm... no i tak trzymalo od 20 do 2 w nocy,
po czym jak juz nie mialam mocy zdecydowali dac mi cos na rozwarcie... o godz 4 było na 10 cm ...no i zaczely sie pozadne parte i nie pozwolili przec w tym momencie to odlecialam...tak wszystko przez mgle pamietam... chyba tez mdlalam...no i o 6:39 pojawil sie Alan.. akze wiem kochana co przeszlas
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 08:55   #372
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

10 lutego o 15:25 przyszła na świat Natalia - córeczka Żanety (NIUNECZEK) - maleńka ma 52 cm i waży 2440

GRATULACJE

Żanetka pisała mi, że niestety mimo maleńkiej wagi Natalki poród miała baaardzo ciężki... Szkoda, że musiała się tak nacierpieć, ale najważniejsze, że maleństwo zdrowe i mamusia szczęśliwa
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 09:42   #373
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Kobiety, zazdroszczę Wam, że macie czas smigać po Wizażu. Moja mała wymaga uwagi, bo w dzień nie śpi za długo (wtedy nadrabiam sprzątanie, sen itp.) na dodatek zaczęły się problemy z brzuszkiem. Dzisiaj odwiedzi nas pediatra, więc liczę, że coś zaradzi.
Pozdrawiam
freshona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 10:43   #374
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

No moje dziecko mnie rozumie. Mam tyle zalatwiania papierkow w zwiazku z numerem PESEL i polskim paszportem, ze nie wyrobilabym. Spi sobie grzecznie, chwala Bogu za to .
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 11:02   #375
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

A my pomalu szykujemy sie do lekarza no i sie stresuje dobrze ze jednak moja mama ze mna bedzie Ciekawe ile Olinek wazy.
Do napisania pozniej
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 13:01   #376
mumi24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 060
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Dziewczyny pomocy, co robić kiedy bardzo ropieje oczko?
cały czas przemywam wodą ale co przemyje to za chwilę znowu tego sporo
oczko ma takie biedne czerwone i podpuchnięte
__________________
Mój największy skarb Borysek 09.01.2009

http://s2.pierwszezabki.pl/026/0261949b0.png?3414
mumi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 13:06   #377
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Witam po tygodniowej przerwie i wklejam swój post z Poczekalni, żeby było szybciej

5 lutego o godz 23.10 urodził się Antoś, przez CC, choć jak mnie brali na operację, to miałam skurcze już co 5 minut Miał 57 cm i 3900 ważył, dostał 10 pkt Apgar.


Od poniedziałku jesteśmy już w domu, ale nie bardzo miałam akurat dostęp do netu. Antoś jest aniołkiem, śpi i je grzecznie, ja na razie zmagam się z nawałem, bo pomimo cesarki nie mam żadnych problemów z laktacją. Brzuch jeszcze boli, szczególnie jak karmie, lub muszę odciągać pokarm, boli mnie też strasznie kręgosłup, chyba od zmiany ośrodka ciężkości.

Potem napiszę więcej i na Przechowalnię wrzucę opis porodu. A na razie biorę się za czytanie
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 13:22   #378
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
U mnie też rozwarcie stanelo na 7 cm... no i tak trzymalo od 20 do 2 w nocy,
po czym jak juz nie mialam mocy zdecydowali dac mi cos na rozwarcie... o godz 4 było na 10 cm ...no i zaczely sie pozadne parte i nie pozwolili przec w tym momencie to odlecialam...tak wszystko przez mgle pamietam... chyba tez mdlalam...no i o 6:39 pojawil sie Alan.. akze wiem kochana co przeszlas
no ja tez ci współczuje

Cytat:
Napisane przez mumi24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy, co robić kiedy bardzo ropieje oczko?
cały czas przemywam wodą ale co przemyje to za chwilę znowu tego sporo
oczko ma takie biedne czerwone i podpuchnięte
mojemu skarbowi tez zaropiało oczko, przemyłom kilka razy takim letniutkim naparem z rumianku i przeszło , radze spróbowac, na pewno nie zaszkodzi
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 14:17   #379
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Mumi wkrop mu sol fizjologiczna nam pomoglo a rumianek moze uczulac.
My juz po wizycie u Pani doktor.Maly przybral 400 g czyli mam dobre mleko wszytko oki dzidzia wogole nie plakala az lekarki sie smialy co on taki grzeczny jak sprawdzaly mu stawy wszytkie dzieci sie dra a on tylko krzyknal glosno
Kolejna wizyta za 2 tyg od jutra mamy brac witaminke.
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 14:33   #380
bezsenność
Zadomowienie
 
Avatar bezsenność
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 470
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

mumi- u nas też pomógł rumianek- przemywałam nim oczko małemu i robiłam okłady- zeszło po jednym dniu.

Mam pytanko:
Po jakim czasie trzeba sie zgłosic do pediatry?
__________________
20.01.09 Matuszek 28.05.2011 Tutu
Będę znów żoną
bezsenność jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 14:54   #381
Mbu83
Raczkowanie
 
Avatar Mbu83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 454
Send a message via Skype™ to Mbu83
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez Marta89 Pokaż wiadomość
o matko przez 5 godzin parte to chyba nie jest normalne...
Ja miałam parte 8 godzin, bo jak już było widać główke to skurcze przeszły i wogóle nie było zaciekewie. w sumie rodziłam 26 godzin i skończyło sie ponad 20 szwami no ale to już dawno temu i nie lubie wspominać. Chyba jeszcze mi nie przeszła trauma po tym przeżyciu

Cytat:
Napisane przez mumi24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy, co robić kiedy bardzo ropieje oczko?
cały czas przemywam wodą ale co przemyje to za chwilę znowu tego sporo
oczko ma takie biedne czerwone i podpuchnięte
Mojej małej też oczko ropiało i bardzo łzawiło i nic nie pomagało tylko pomógł mój pokarm - wkropiłam kropelke do oczka. Podobno to znana babcina metoda. W ogóle jak dziecku ropieje oczko to znaczy że główka boli

A ja tak z innej beczki - czy wasze dzieciaczki też mają takie straszne syfki na buźce. Ja jestem przerażona. Zaczeło sie od kilku i myślałam że to hormony ale z każdym dniem jest ich coraz wiecej. Tragedia - aż już ma na głowie we włosach i zaczyna sie robić na szyi. W niektórych miejscach to takie w dotyku aż szorstkie. Podejrzewam ze to może jednak uczulenie na coś tylko na co. Bo skaza chyba nie bo karmie piersią. W piątek dopiero do lekarza a ja juz nie moge na to patrzeć. Przemywam tylko wodą in już nie wiem co robić
__________________
Razem
Gabriela

Edytowane przez Mbu83
Czas edycji: 2009-02-11 o 14:56
Mbu83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 17:58   #382
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Mbu moze cos co zjadlas? karmisz piersia??
pamietam ze jak wypiam melisse o aromacie pomaranczy to malej wyskoczyly 2 krostki, ale potem uwazalam bardzo co jem i pije, teraz juz nie musze uwazac bo mala nawet liznac cycka nie chce

..wyslalam TZta po butelke mojego ulubionego winka, niech mam cos z zycia
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 18:41   #383
Kryszynka9008
Raczkowanie
 
Avatar Kryszynka9008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 420
GG do Kryszynka9008
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

LucyAs-dzięki wielkie za podpowiedz z ta gencjana jeden dzień mu przemywałam i dziś odpadł czyli pępek z głowy!


Mbu-skaza bialkowa wyglada inaczej niz opisujesz mam fotke dzieciaczka ze skaza,wiec jesli bys chciala zobaczyc jak to wyglada to napisz,a to ze karmisz piersia to nie ma znaczenia na skaze. Przy piersi tez moze miec. Niestety
__________________
NIUNIEK
24.o1.2oo9 r
21.o8.2o1o r. Oficjalnie powiedziałam "Tak"
I Serca mam znów Dwa 18.o3.2oo14

Edytowane przez Kryszynka9008
Czas edycji: 2009-02-11 o 18:43
Kryszynka9008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 19:00   #384
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez Mbu83 Pokaż wiadomość



Mojej małej też oczko ropiało i bardzo łzawiło i nic nie pomagało tylko pomógł mój pokarm - wkropiłam kropelke do oczka. Podobno to znana babcina metoda. W ogóle jak dziecku ropieje oczko to znaczy że główka boli
tylko co robic jak nie ma sie ani kropli pokarmu zostaje rumianek

Cytat:
Napisane przez pani z herbata Pokaż wiadomość
..wyslalam TZta po butelke mojego ulubionego winka, niech mam cos z zycia
my tez dzis kupilismy winko ale pije tylko tz , grzanca na przeziebienie, ja narazie sie oblizuje bo lekarstwa wykluczaja alkohol - jeszcze 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez Kryszynka9008 Pokaż wiadomość
LucyAs-dzięki wielkie za podpowiedz z ta gencjana jeden dzień mu przemywałam i dziś odpadł czyli pępek z głowy!
ciesze sie ze pomogło
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 19:02   #385
Kryszynka9008
Raczkowanie
 
Avatar Kryszynka9008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 420
GG do Kryszynka9008
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Ubaw mam po pachy Tak tatuś usypial Synka.. hmmmm może Synek tatusia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Fotka-0001.jpg (49,0 KB, 77 załadowań)
__________________
NIUNIEK
24.o1.2oo9 r
21.o8.2o1o r. Oficjalnie powiedziałam "Tak"
I Serca mam znów Dwa 18.o3.2oo14
Kryszynka9008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 19:29   #386
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Hej
Dziewczyny nie chce któraś przypadkiem kupić śpiworka- kombinezonika w rozm. 62? Jest on dla dziewczynki, moja córa już z niego wyrosła, jakby co wklejam linka http://www.allegro.pl/item550042092_...2_idealny.html
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 20:00   #387
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Kryszynka hahahaha
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 20:57   #388
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Kurcze cos zle zrobilam ale w jednwgo cyca mam jak Pamela i jak zbierze sie mleko to boli i jest duzy a drugi jest miekki i mniejszy cos zaniedbalam chyba
Jak koleżanka radziła masaże (przed karmieniem dobrze jest wziąć gorący prysznic), a po karmieniu schłodzić pierś kapustą, albo wodą i jak najczęściej przystawiaj ssaka, najlepiej w nocy (bo z piersi z zastojem nie będzie chciał tak chętnie jeść), a w nocy jest bardziej uśpiona czujność ssaka. Liście kapusty przetestowałam i mi rzeczywiście przynosiły ulgę, z lodówki tłuczemy, żeby sok był świeży.
Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
jedna babka mowiła mi ze zamraza poprostu w małych słoiczkach, najlepiej kupic nowe, specjalnie w tym celu, wygotowac i jest ok
słoiczki nie przepuszczaja specyficznego zapachy zamrazarki
ja tak zamrazam truskawki, bo nie cierpie takich z woreczków
Ja zamrażałam w pojemniczkach TT, ale również świetnie do tego celu nadają się pojemniczki na mocz.

Edytowane przez poissonivy
Czas edycji: 2009-02-11 o 20:58
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 21:41   #389
arleta110
Raczkowanie
 
Avatar arleta110
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 213
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez Mbu83 Pokaż wiadomość
A ja tak z innej beczki - czy wasze dzieciaczki też mają takie straszne syfki na buźce. Ja jestem przerażona. Zaczeło sie od kilku i myślałam że to hormony ale z każdym dniem jest ich coraz wiecej. Tragedia - aż już ma na głowie we włosach i zaczyna sie robić na szyi. W niektórych miejscach to takie w dotyku aż szorstkie. Podejrzewam ze to może jednak uczulenie na coś tylko na co. Bo skaza chyba nie bo karmie piersią. W piątek dopiero do lekarza a ja juz nie moge na to patrzeć. Przemywam tylko wodą in już nie wiem co robić
Mbu83, nie wierzę, że to napisałaś, bo mój Oli ma DOKŁADNIE to samo. Zaczęło się w zeszłą środę. Najpierw kilka chrostek na policzkach, potem coraz więcej. Aż wreszcie przeszło na czółko i włoski, a dzisiaj rano już były na szyjce. No i właśnie w niektórych miejscach są takie jakby szorstkie. Wpadłam w panikę, więc wezwałam położną, a ta kazała nam pojechać do pediatry. Pani doktor powiedziała, ze to może być jakaś alergia, ale póki co nie jest pewna czy na tle dotykowym czy pokarmowym (moja dieta). Koniec końców przepisała mi kropelki Fenistil (2x2) oraz kazała przez kilka dni kąpać małego w kalii. Zobaczymy, czy jutro będzie poprawa. Myślę, że mozesz spokojnie spróbować tej kalii jutro przy kąpieli...nie zaszkodzi a na pewno zalagodzi. Jak się zdecydujesz to daj znać, napiszę CI dokladnie co i jak z ta kalią (zapomnialam dodac, że jak maly spi to wszystko blednie, a jak jest aktywny to wyskakuję od nowa, aż są takie czerwony plamy.....)

Ja mleczko zamrażam w pojemniczkach sterylnych - z apteki.

Aha, dziś przy okazji dowiedziałam się czegoś ciekawego. Powiedziałam położnej, że mój Oli od kilku dni ciągle by ssał i ssał...wcześniej possał i mu wystarczyło, a teraz tylko przy cycu by wisiał. Ona powiedziała, że to nic dziwnego, bo w 3-4 tyg pokarm zmienia się pod względem właściwości - do tej pory składał się głównie z białka, a teraz będą węglowodany - dlatego mały musi się przestawić. A ostatnio jak odciągałam pokarm to wyraźnie oddzieliła się w nim taka jakby wodnista część, wcześniej mleczko było bardzo białe. To wszystko tłumaczy.

Dobrej nocki!!!

Edytowane przez arleta110
Czas edycji: 2009-02-11 o 21:45
arleta110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 21:45   #390
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Z nowym rokiem wielka zmiana by uslyszec slowo MaMa - mamusie styczniowo-lutowe

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Jak koleżanka radziła masaże (przed karmieniem dobrze jest wziąć gorący prysznic), a po karmieniu schłodzić pierś kapustą, albo wodą i jak najczęściej przystawiaj ssaka, najlepiej w nocy (bo z piersi z zastojem nie będzie chciał tak chętnie jeść), a w nocy jest bardziej uśpiona czujność ssaka. Liście kapusty przetestowałam i mi rzeczywiście przynosiły ulgę, z lodówki tłuczemy, żeby sok był świeży.
Święta racja. Mnie jeszcze na porodówce pielęgniarka kapusty szukała Porodówka full professional, kapusta była. Tylko ciężko było sok puścić, bo do dyspozycji miałam jedynie widelec. Nigdy się nie czułam tak seksownie jak wtedy, ze stanikiem wypchanym liśćmi kapusty
A tak BTW moja córa urodziła się dokładnie rok temu. I tak Was cały dzień podczytuję, czy będę tu miała dziś jakąś następczynię!
Zdrowia życzę Wam i Waszym Pociechom,
szczęśliwa, lutowa mama 2008
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.