Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy 2008! - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-10, 10:20   #1111
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dla 20 minut w ciągu dnia na pewno warto - poza tym uroczo wygląda
A wy razem wyglądacie slicznie,
Emi tez uwielbia zasypać tak sobie na brzuszku jak mała kulka
Ja wstawałam 4, 6 i 9 ale nie wiem czy powinnam wam to pisać Teraz znowu spi nawet nie wiem kiedy usnęła leżała sobie w łózeczku i pach...kurcze może to nie jest normalne
Ja za tydzień mam przegląd krocza i jakoś pełna obaw jestem, mimo że dobrze sie czuje to jakbym pierwszy raz do ginekologa szła ale tz mnie wypycha bo juz chce tabletki
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 10:20   #1112
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Anisia25 Pokaż wiadomość
Aniu, Sliczny Piotrus a jaki duzy sie wydaje w tym bujaczku ile on ma cm juz?? bo moj skonczyl 3 miesiace i ma jakies 62cm a wazy teraz 5470 kurdupelek pelna para, choc przybral prawidlowo na wadze bo prawie kilo w 6 tyg
to ile mial cm jak sie urodzil? moj mial 54cm i 3200 a teraz jakies 60/4700 a ma prawie 6tyg. prawidlowy przyrost to chyba cos kolo 1kg na miesiac? moj jakos niedlugo dobije do 5kg

lece na spacer bo mam w tej kwestii zaleglosci , potem przeczytam reszte
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 10:55   #1113
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
to ile mial cm jak sie urodzil? moj mial 54cm i 3200 a teraz jakies 60/4700 a ma prawie 6tyg. prawidlowy przyrost to chyba cos kolo 1kg na miesiac? moj jakos niedlugo dobije do 5kg

lece na spacer bo mam w tej kwestii zaleglosci , potem przeczytam reszte
Aniu, malenki byl 51cm i 3150, a przy wypisie 2900. Lekarz mowil ze przybiera ladnie i nie trzeba go dokarmiac butelka, co mnie ogromnie ucieszylo
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 11:19   #1114
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dostałam smsa od Dorotk@

"Jestesmy z Natalką w szpitalu.miala dzis w nocy 39 stopni, szukamy teraz tego przyczyny.choc moze zarazil ja moj tz ktory mial grype.zostaniemy tu ok tygodnia,tzrymajcie kciuki za dobre wyniki,jestem strasznie zdenerwowana i serce mi pęka jak ja mecza tymi badaniami.Dorotka"


Dorotk@ trzymamy mocno kciuki i zyczymy duuużzzo zdrówka Natalce
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 13:30   #1115
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dorotko trzymam kciuki! Wracajcie do nas szybko!
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 14:26   #1116
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Anisia25 Pokaż wiadomość
Aniu, Sliczny Piotrus a jaki duzy sie wydaje w tym bujaczku ile on ma cm juz?? bo moj skonczyl 3 miesiace i ma jakies 62cm a wazy teraz 5470 kurdupelek pelna para, choc przybral prawidlowo na wadze bo prawie kilo w 6 tyg
Anisiu mój mały 10 dni temu ważył 5kg, a ma chyba ok 60cm - tak mniej więcej go mierzyłam. Twój Piotruś przy porodzie był kruszynką, ale najważniejsze, że przybiera prawidłowo, bo mój ssak to taki mały pulpecik w 4 tyg od wyjścia ze szpitala przytył 1,4kg i tylko na cyculku.

Dorotka trzymajcie się dzielnie!

a mój mały właśnie siedzi ubrany w śliniak bo mu się ulewa praktycznie przy każdym odbijaniu i w ten sposób unikneliśmy już jednego przebierania. Jego ubranka suche, za to mojej bluzce już się nie udało, może i ja sobie śliniak kupię
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 15:41   #1117
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

duzego masz Piotrusia dla porównania pokaze ci mojego synka jak lezy w bujaczku

przy okazji przesyłam wielki usmiech mojego synka waszym pociechom
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA079710.jpg (22,1 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PA079713.jpg (27,2 KB, 69 załadowań)
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 16:05   #1118
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Anisia, anuhaaaaa fajowe te wasze Piotrki!!!!
Kiedy dziecko zaczyna świadomie się uśmiechać? Bo moja Kalinka często to robi ale na pewno jeszcze eświadomie (ma 10 dni...) ale wygląda wtedy przesłodko. Już się nie mogę doczekać kiedy uśmiechnie sie specjalnie do mnie

Czy Wy czyścicie dzieciaczkon nochale tylko jak jest potrzeba czy też jakoś tak profilaktycznie? Bo moja mała jakoś tak "świczcze" przy oddychaniu dosyc czesto ale jak zaglądam do noska to nic nie widzę...
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 16:38   #1119
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Anisia, anuhaaaaa fajowe te wasze Piotrki!!!!
Kiedy dziecko zaczyna świadomie się uśmiechać? Bo moja Kalinka często to robi ale na pewno jeszcze eświadomie (ma 10 dni...) ale wygląda wtedy przesłodko. Już się nie mogę doczekać kiedy uśmiechnie sie specjalnie do mnie

Czy Wy czyścicie dzieciaczkon nochale tylko jak jest potrzeba czy też jakoś tak profilaktycznie? Bo moja mała jakoś tak "świczcze" przy oddychaniu dosyc czesto ale jak zaglądam do noska to nic nie widzę...
swiadomy usmiech to 4-6 tyg

a nosek czysc po kazdym kapaniu, sa tam gile z mleka, patyczek dzidzius namocz w przegotowanej cieplej wodzie i wsadz do noska, gil sie przyklei do wacika i z latwoscia go wyjmiesz

dziekuje za komplemencik, obsliniony buziol od piterka dla ciebie
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 17:24   #1120
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Przekazuje smska od Iwa

"Hej mamuśki.ja leże pod kroplówką bo malucha trzeba trochę podtuczyć bo w 37 tc ma 2500. moze wyjde w dwupaku bo tylko szyja mieknie i zero rozwarcia,iwa"

To ja życze żeby maluch szybciutko troszkę podrósł i wracaj rozdwojona
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 17:57   #1121
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Anisia, anuhaaaaa fajowe te wasze Piotrki!!!!
Kiedy dziecko zaczyna świadomie się uśmiechać? Bo moja Kalinka często to robi ale na pewno jeszcze eświadomie (ma 10 dni...) ale wygląda wtedy przesłodko. Już się nie mogę doczekać kiedy uśmiechnie sie specjalnie do mnie

Czy Wy czyścicie dzieciaczkon nochale tylko jak jest potrzeba czy też jakoś tak profilaktycznie? Bo moja mała jakoś tak "świczcze" przy oddychaniu dosyc czesto ale jak zaglądam do noska to nic nie widzę...
usmiech:
- najpierw niespecyficzny, odruchowy
- 3/4 tydz usmiech spoleczny (na widok twarzy, po uslyszeniu glosu)
- 2/3miesiac reakcja witania: usmiech polaczonyz gruchaniem (gluzeniem), ozywieniem, szerokim otworzeniem oczu
- 5/6miesiac usmiech selektywny - reakcja na nane osoby

odswiezylam swoje notatki z psychologii rozwoju

Anuhaaa, Anisia fajne dzieciaczki. rozwazalam kupno takiego lezaczka

iwa nie wyglupiaj sie i w dwupaku tu sie nie pokazuj:P
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 19:46   #1122
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Anisia Piotrek ma rozbrajający uśmiech, słodziak z niego straszny!

kurde moje dziecko po kąpieli pospało tylko godzinę, normalnie czasem pośpi prawie do 24... idę lulać...
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 20:19   #1123
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Amaretta Pokaż wiadomość
Bylismy dzis u neonatologa. Misia wazy juz 2900 . I mam ja mniej karmic bo w 3 tyg przybrała 900 gram. Tylko jak to zrobic jak ona je tylko na ządanie.
Misia rośnie jak na drożdżach. Brawa


anuha, dużego masz już synka. fajne zdjęcia

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Dostałam smsa od Dorotk@

"Jestesmy z Natalką w szpitalu.miala dzis w nocy 39 stopni, szukamy teraz tego przyczyny.choc moze zarazil ja moj tz ktory mial grype.zostaniemy tu ok tygodnia,tzrymajcie kciuki za dobre wyniki,jestem strasznie zdenerwowana i serce mi pęka jak ja mecza tymi badaniami.Dorotka"
Biedactwo. Życzę Natalce dużo zdrowia. Wracajcie szybko do domu

Anisia, Piotr superowy Te dzieciaczki rosną w zastraszającym tempie

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Czy Wy czyścicie dzieciaczkon nochale tylko jak jest potrzeba czy też jakoś tak profilaktycznie? Bo moja mała jakoś tak "świczcze" przy oddychaniu dosyc czesto ale jak zaglądam do noska to nic nie widzę...
Spróbuj zakraplac solą fizjologiczna, po jednej kropli do każdej dziurki. Pediatra poradziła, żeby najpierw schłodzić sól w lodówce. Mówiła, że takie maluchy często mają problemy z noskami i jest to normalne. Może się utrzymywać i kilka miesięcy a nie jest to związane z infekcją, no chyba, że leje się z nosa prawdziwy katar nie do opanowania.

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Przekazuje smska od Iwa

"Hej mamuśki.ja leże pod kroplówką bo malucha trzeba trochę podtuczyć bo w 37 tc ma 2500. moze wyjde w dwupaku bo tylko szyja mieknie i zero rozwarcia,iwa"

Iwa
, trzymajcie sie, niech Malutka rośnie zdrowo


Byliśmy dzis u pediatry. Maciej waży już 4450 g. Ogólnie jest zdrowy, ale jest też i problem. jest "zażółcony" jak to określiła pani doktor. Ma lekko żółte białka oczu. Żółtaczka któa miał byc tylko fizjologiczna, możliwe, że przerodziła się w patologiczną. Od razy pobraliśmy krew do zbadania poziomu bilirubiny. Laborantka wyciskała naszemu biedactwu krew z paluszków. Przez większość czasu spał na szczęście, ale potem zdenerwowała się solidnie i płakał wniebogłosy a na końcu usnął i spał jak szalony jeszcze ponad 2 godziny. Wyczerpały go dzisiejsze przygody w przychodni.
jeżeli poziom biliribiny będzie wysoki, to niestety, ale odstawimy pierś na 24 godziny i nie wiadomo czy do niej wrócimy. to jest tzw. próba diagnostyczno-lecznicza. Młody będzie dostawał mieszankę W moim mleku możliwe, że jest coś co utrudnia wydaalnie tej bilirubiny. Nic z tego nie rozumiem i pierwszy raz o czymś takim usłyszałam. Mam nadzieję, ze poziom będzie w normie i będe mogłą dalej karmić Maciusia piersią.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 20:27   #1124
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Dostałam smsa od Dorotk@

"Jestesmy z Natalką w szpitalu.miala dzis w nocy 39 stopni, szukamy teraz tego przyczyny.choc moze zarazil ja moj tz ktory mial grype.zostaniemy tu ok tygodnia,tzrymajcie kciuki za dobre wyniki,jestem strasznie zdenerwowana i serce mi pęka jak ja mecza tymi badaniami.Dorotka"

Dorotko, ogromne buziaki dla Natalki i "a-kysz" dla choróbska !!!

Cytat:
Napisane przez Anisia25 Pokaż wiadomość

przy okazji przesyłam wielki usmiech mojego synka waszym pociechom
Ale śliczny z niego chłopczyk A uśmiech ma nieziemski !!!

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Anisia, anuhaaaaa fajowe te wasze Piotrki!!!!
Kiedy dziecko zaczyna świadomie się uśmiechać? Bo moja Kalinka często to robi ale na pewno jeszcze eświadomie (ma 10 dni...) ale wygląda wtedy przesłodko. Już się nie mogę doczekać kiedy uśmiechnie sie specjalnie do mnie
hihi, Karolinka urodziła się tego samego dnia, co KAlinka i też się tak uśmiecha dziś uśmiechała się przy masażu nóżki zupełnie, jakby miała łaskotki, bo za każdym razem , kiedy dotknęłam nóżki, na buziulce pojawił się uśmiech

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Przekazuje smska od Iwa

"Hej mamuśki.ja leże pod kroplówką bo malucha trzeba trochę podtuczyć bo w 37 tc ma 2500. moze wyjde w dwupaku bo tylko szyja mieknie i zero rozwarcia,iwa"
Iwa, czekamy na Waszą dwójkę buziaki dla Was

Dziś byłam u Karolki całe 4 i pół godziny z tego mała spała 3 i całowałam ją i tuliłam, a ona nic ciekawe czy w domu też będzie taka grzeczna
Mała już leży w zwykłym łóżeczku, lampówka poszła w siną dal
Karolinka pije mleczko z piersi jak zawodowiec całe 40 minut
Było dziś pierwsze przebieranie (bo już jest w ubranku ), przewijanie i mycie pupulki
Potem przyszła pani rehabilitantka i pokazywała , jak masować małej nóżki.
Dzień pełen wrażeń

EDIT - Anah, trzymam kciuki za Macieja

PS. A to moja Karolinka - wraca do zdrowia i wygląda coraz ładniej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0097.jpg (46,4 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0095.jpg (81,8 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0082.jpg (43,0 KB, 87 załadowań)
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 20:38   #1125
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Anah Maciuś to już kawał chłopa. Mam nadzieję, że wyniki wyjdą dobrze, a jakby Ci kazali odstawić pierś to myślę, że powinnaś skonsultować to z innym lekarzem, bo to byłaby wielka szkoda.

a ja mam jutro pierwsze zajęcia na studiach, nie będzie mnie tylko góra 2 godz, ale stresa mam strasznego. już odciągnęłam Piotrkowi porcję mleczka jakbym jutro nie dała rady.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 20:50   #1126
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Nabuko Karolina jest cudowna, piękna królewna! I jaki z niej się ssak zrobił! Mój Piotrek to wisi na cycu góra 10min! Gratuluję pierwszych przebieranek i kąpieli! Teraz twój aniołeczek jest grzeczniutki, ciekawe kiedy zamieni się w diabełka i zacznie szantażować rodziców
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 21:00   #1127
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

No i jest nasza mała bohaterka. (że tak się wtrącę w wątek) Nabuko, ogromnie się cieszę, że mała się czuje coraz lepiej!!!!
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 21:01   #1128
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

ooo, do kąpieli to było daleko, bo cała jest w opatrunku. a co do szantażu )) już potrafi pokazać , jak silne ma płuca. jest najgłośniejsza na całym oddziale i nie kwili, ani nie popłakuje od razu wrzeszczy )))
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 21:31   #1129
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
ooo, do kąpieli to było daleko, bo cała jest w opatrunku. a co do szantażu )) już potrafi pokazać , jak silne ma płuca. jest najgłośniejsza na całym oddziale i nie kwili, ani nie popłakuje od razu wrzeszczy )))
no to rośnie wam mała terrorystka hihi Karolinka pewnie szybko owinie was sobie wokół małego paluszka.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 21:39   #1130
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Nabuko Karolinka jest urocza, strasznie malusia, oczyska ma przepiekne i zobaczysz jak sie z dnia na dzien bedzie zmieniac, to jest niesamowite, za kilka tygodni nie bedzie w ogole przypominac tego maluszka zaraz po urodzeniu, a rosnie ci prawdziwa krolewna

Mojego terroryste juz tez uspalam, zajelo mi to dzisiaj 1,5h od kilku dni jest bardziej marudny wiec mysle ze to skok rozwojowy, bede go musiala obserwowac czego to moje dziecko sie znow nauczylo, potrafi mnie czasem naprawde zaskoczyc swoimi umiejetnosciami

Czas ogromnie szybko leci, niedawno chwalilam sie brzuchem a tu juz kwartal zycia Piotrka zlecial, no i co tu duzo mowic, wasze dzieci sa rowniez juz odchowane
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 07:59   #1131
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Byliśmy dzis u pediatry. Maciej waży już 4450 g. Ogólnie jest zdrowy, ale jest też i problem. jest "zażółcony" jak to określiła pani doktor. Ma lekko żółte białka oczu. Żółtaczka któa miał byc tylko fizjologiczna, możliwe, że przerodziła się w patologiczną. Od razy pobraliśmy krew do zbadania poziomu bilirubiny. Laborantka wyciskała naszemu biedactwu krew z paluszków. Przez większość czasu spał na szczęście, ale potem zdenerwowała się solidnie i płakał wniebogłosy a na końcu usnął i spał jak szalony jeszcze ponad 2 godziny. Wyczerpały go dzisiejsze przygody w przychodni.
jeżeli poziom biliribiny będzie wysoki, to niestety, ale odstawimy pierś na 24 godziny i nie wiadomo czy do niej wrócimy. to jest tzw. próba diagnostyczno-lecznicza. Młody będzie dostawał mieszankę W moim mleku możliwe, że jest coś co utrudnia wydaalnie tej bilirubiny. Nic z tego nie rozumiem i pierwszy raz o czymś takim usłyszałam. Mam nadzieję, ze poziom będzie w normie i będe mogłą dalej karmić Maciusia piersią.
Anah miałąm to samo jeszcze jak byłam w szpitalu to mi powiedzieli ze jak dalej bedzie żółta to mam odstawic piers na 24 godziny karmic mieszanka i przepajac herbatka a potem wrocic do karmienia (oczywiscie w tym czasie odciagac) bo mleko matki utrudnia wyopłukiwanie bilubiriny.
Ale...poniewaz Emilka jeszcze słabo ssała to pomyslałam ze jak dam jej flache to juz bedzie po karmieniu i... nie zrobiłam tak, chodze tylko do kontroli poziomy tej żółtaczkki i bardzo powoli ale spada było 12, jak miala 4 tygdonie to 10 itd w sumie to nic nie robie z tym, trzba moze troche dopajac wodą lub herbatka bo jak duzo sika to ją wypłukuje, no i na swiatło wystawiac,
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 11:25   #1132
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

HEj

Dziżys laski jak wy to robicie że znajdujecie czas na nasz ukochany Wizaż!!!???? Ja się nie mam kiedy po tyłku podrapać nie mówiąc o włączaniu laptopa

Nabuko, Twoja księżna pięknieje z dnia na dzień!!!

Anisiu, super fotki! My też już chcemy takie duże dzieci!

Agawiecka, Iwa, Dorotk@ - sorry że tak zbiorowo ale kochane trzymam mocno kciukasy za Wasze maleństwa i za Was

Anuhaaaa, ale ta Twoja pociecha widać że przeszczęśliwa w tym bujaczku-leżaczku !!! Hihi ja też mam podobny, ale Pola jakoś nie wykazuje entuzjazmu jak ją w nim położę... woli zdecydowanie na rączkach u mamusi lub na kolanach taty przebywać

Amaretta, ja stosuję debridat tak jak jest napisane na ulotce 2,5 ml 3 razy na dobę. Wydaje mi się że jest o wiele bardziej skuteczny niż Infacol.

Ja mam w nocy ostatnio pobudkę ok. 2.30 i jak młoda się nassie to później muszę ją do 4.30 ,,heblować" w wózku w przedpokoju żeby zasnęła No a potem jest pobudka o 6.30 i dupa blada nie ma spania do południa.... Generalnie to moja Pola jakoś mało śpi, najlepiej jej się drzemie na spacerze albo w supermarkecie na zakupach...

Byliśmy już u ortopedy. Okazało się że mała ma lekko dysplastyczne jedno bioderko i zalecił nam pan doktor tzw. ,,szerokie pieluszkowanie". Na razie nie zakładał żadnego aparatu ani szelek na nóżki, mamy za to ćwiczyć bioderka i zgłosić się za 6 tygodni na wizytę kontrolną.

Co do przytulanek to ja jakoś nie mam kiedy chociaż w sumie i ochoty nie mam jakiejś ogromnej... a dziś właśnie minęło przepisowe 6 tygodni....

No muszę lecieć na spacer, przy okazji wstąpię do fajnej restauracji i zapytam ile u nich kosztuje przyjęcie, bo też chcemy chrzciny zorganizować na zasadzie obiad+deser i tylko dla najbliższej rodziny.

Wrzucam foto mojego 5 kilogramowego klocka, który dziś pięknie przysnął mi na ramieniu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF5348.jpg (45,4 KB, 99 załadowań)
izzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 11:37   #1133
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

jak Pola słodziutki śpi
Izzi, wcale Ci się nie dziwię, że nie masz ochoty na przytulanki. Jejku, tak mało snu, brak czasu na cokolwiek, to może się nie chcieć Ja narazie się wysypiam, ale nie mogę doczekać się tego nocnego wstawania

Wiecie co, zapomniałam jak się wstawia suwaczek... tzn jak kod trzeba do niego wrzucić i jak się zamieniało kod na jeden wyraz
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 11:38   #1134
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

nabuko Karolinka wyglada na bardzo kontaktowa dziewczynke i jaka wpatrzona w mamusie!
izzi bede nudna z tym wiekiem, ale wygladasz mlodziutko a z dzieckiem bardzo Ci do twarzy
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 15:17   #1135
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

izzi świetnie razem wyglądacie i widzę, że nie pierwszy raz nasze dzieciaki mają takie samo ubranko, nie ma to jak Tesco

nabuko, żeby zrobić link w wyrazie to musisz napisac ten wyraz, zaznaczyć go i wcinąć taki znaczek z planetą - tam wyskoczy okienko gdzie trzeba wkleić link do suwaczka. Mam nadzieję, że w miarę da się zrozumieć

ale się dziś nałaziliśmy po dworze! No ale taka pogoda, że grzech siedzieć w domu! Cieplutko strasznie.

a teraz proszę mnie nie zabić, ale muszę się pochwalić zjadłam dziś kawałek pizzy margarity nie mogłam się powstrzymać, a że jadłam już wczesniej ser żółty i było ok to zaszalałam. a teraz czekam na reakcję Piotrka, obym tego nie pożałowała

dobra lecę ogarnąć chałupę, dziś przychodzą dziadki zająć się Piotrkiem, a ja -> do szkoły. O matko! znów się stanę osobnikiem społecznym!
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 15:22   #1136
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

hej dziewczyny,
na poczekalni napisałam mniej więcej co u mnie

Nabuko, Karolinka cudowna
Agawiecka i Dorotka trzymam kciuki za Wasze smyki.
Anuhaaa super fotelik sprawiliście Piotrusiowi

resztę postaram się nadrobić wieczorkiem. teraz co chwilę się ktoś tutaj kręci (piszę ze szpitala), później będzie spokój to myślę, że wszystko nadrobię
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 16:17   #1137
Neveah3022
Raczkowanie
 
Avatar Neveah3022
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 84
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Witam wszystkie mamusie
Melduję się na odchowalni i zaraz znikam, mały ma dzisiaj cieżki dzień bo przestawiam go z butli na pierś...
Niestety nie mam czasu nadrobić zaległości, tak wiec ogólnie gratuluje wszystkim nowym mamusiom
Iwa dziekuje za przekazanie wiadomości
Neveah3022 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 16:34   #1138
Amaretta
Rozeznanie
 
Avatar Amaretta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 905
GG do Amaretta
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
izzi świetnie razem wyglądacie i widzę, że nie pierwszy raz nasze dzieciaki mają takie samo ubranko, nie ma to jak Tesco


dobra lecę ogarnąć chałupę, dziś przychodzą dziadki zająć się Piotrkiem, a ja -> do szkoły. O matko! znów się stanę osobnikiem społecznym!
Pewnie u kazdej z nas w szafce dzidziusia cos Tescowego sie znajdzie.

Zazdroszcze ci tej szkoły. Ja siedze w domu z mała 3 tyg raptem a juz tesnie do ludzi!!!

Anah Trzymam zeby ta zółtaczka poszła precz. Dorotka za Was tez - szybkiego powrotu do domciu Wam życze.

Iwa a tobie bys do domku wróciła juz z pociecha.

Nabuko Karolinka z kazdym dniem wieksza i sliczniejsza. Jak ty to robisz ze mała tak długo przy cycku siedzi??? Misia tak jak Anuhyyy Piterek po 10 min wypluwa cucka i koniec. Za chiny juz nie złapie, nawet po paru min.

Neveah super ze juz jestescie z nami. Powodzenia z tym karmieniem piersia. U nas to trwało pare dni i wymagało duzo cierpliwosci, ale sie opłacało. Z kazdym dniem jest coraz lepiej. Juz tylko butle daje w nocy jak chce pospac 3 godz miedzy jednym karmieniem a drugim.

Izzi dzieki za odpowiedz. Wolałam sie upewnic jak inni stosuja. Ja na razie daje espumisan od wczoraj. Poprawa jest ale jeszcze troche gazy Misie mecza. Poczekam jeszcze 2 dni, jak uznam ze za słabo działa to przejde na Debridat.
Wygladacie z Pola cudownie.
Amaretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 17:21   #1139
Hepe
Raczkowanie
 
Avatar Hepe
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: okolice wawy
Wiadomości: 264
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Melduje sie na odchowalni nareszcie.

Ja tylko pare slow, korzystajac z tego ze tz przyszedl z laptopem i zajał sie małą.

Przepraszam, ale nie mam teraz czasu poczytac co u Was, widzę ze z Karolinka Nabuko coraz lepiej, bardzo cie cieszę

Porod etc opisze jak wreszcie wrocimy do domu, bo niestety ciagle jestesmy w szpitalu juz 9 dobe , a przed nami jeszcze MINIMUM 7...

Niestety, mam powiklanie po cesarce, w szycie wdało sie zakazenie, wytworzył sie mega ropień i musze byc hospitalizowana z antybiotykoterapia dozylnie ;(

Amelka nie jest grzecznym dzieckiem, ktore je i spi - strasznie ulewa, bo nie chce odbijac, niezaleznie jak dlugo wisi na ramieniu...ehh zamartwaim sie ze mi sie w nocy udlawi, w ogole pobyt i opieka nad nia w szpitalu daja mi sie strasznie we znaki psychicznie, juz prawie schudłam wszystko co przybralam w ciazy...ehh

Nie moge doczeka sie powrotu do domu, gdzie bede miala pomoc bliskich, dlatego bardzo Was prosze, trymajcie mocno kciuki, zeby ten przyszły piatek, to był juz ostateczny termin wyjscia, bo na razie ciagle jest przesuwany...

Nizej wklejam zdjecie mojej Amelki z 1 doby:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Amelka1.jpg (53,4 KB, 79 załadowań)
__________________
09-2007 Angel 02.10.2008 Córcia 08-2011 Angel 18.02.2013 Córcia
Hepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 17:37   #1140
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Hepe, no faktycznie nieciekawie... Ale za to wiesz, że do domu wrócisz i zdrowa i szczuplutka bo na szpitalnym jedzeniu to Ty nie przytyjesz
Amelka śliczna a jaką ma buziulkę dorosłą
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.