Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :) - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 14:43   #841
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
zaraz zaczną się kończyć urlopy mamuśkowe. wracacie od razu? co c bobalami?
A ja mam macierzyński do 2 grudnia potem jeszcze 20 dni urlopu za ten rok a do końca stycznia musze siedzieć w domu, a potem synuś do babci pójdzie. Babcia już się szykuje do pilnowania więc spoko.
Antoś w środę kończy 11 tygodni, jak ten czas leci. Szok
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 14:54   #842
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

mnie nie bolały plecy po znieczuleniu ale anestezjolog uprzedzała,żeby się nie ruszyć, bo przez pół roku może boleć baniak i plecy właśnie.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 15:30   #843
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Dzień dobry.
Dziękuję za odpowiedzi. Hubert też zaciska piąstki. Pytałam bo jak bylismy w szpitalu to zawołali na konsultację neurologa właśnie z powodu tych piąstek. Według lekarzy dziecko w 2 miesiącu życia powinno już przy leżeniu na brzuszku iunoszeniu główki powinno miec otwarte dłonie Wiedziałam wiele dzieci i wydawało mi się że na tym etapie co jest mój synek zaciskały piąstki, dlatego pytam.
Wychodzi na to, że nasze dzieci mają problemy neurologiczne - przecież to jakaś paranoja bo co, niby wszystkie. Co za lekarze, zamiast skupic się na tych enzymach i przyczynach dlaczego są takie a nie inne to oni piąstek się czepiają.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 15:46   #844
ver_ona
Zakorzenienie
 
Avatar ver_ona
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 5 574
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Anisia25 Pokaż wiadomość
ja mam macierzynski do 8 listopada, a potem jade na urlopie zaleglym za 2007 i 2008 rok, do pracy wroce po Nowym Roku
Ja też mam macierzyński do 8 listopada, później urlop za 2008r., a później urlop z 2009roku i będę na wychowawczym chyba do września. Jak wrócę do pracy chciałabym żeby Borys był w żłobku, nie chcę żadnej niani a tym bardziej babć

Właśnie wróciłam ze spacerku. Musiałam iść do tz do pracy bo 2 auto już od miesiąca tam stoi, a jak ja potrzebuję gdzieś jechać, to nie mam czym i jadę tramwajem. Pozatym ostatnio jakaś roztargniona jestem. W zeszłym tyg. zgubiłam kartę do bankomatu i później znalazłam w kurtce, ale w piątek byłam w aptece po szczepionki i znów zgubiłam kartę, z tym że już jej nigdzie nie mogę znaleźć. Musiałam więc ją zablokować i zamówiłam nową, a co za tym idzie nie miałam jak kaski z konta wyciągnąć więc wyprawa do męża była z 2 powodów. Pogoda u nas piękna, porobiłam trochę zdjęć, to może się później jakimś pochwalę.
A teraz idę gotować szpinaczek na obiad papa.
__________________
ver_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 16:05   #845
Cestia
Zakorzenienie
 
Avatar Cestia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 052
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez ver_ona Pokaż wiadomość
Jak wrócę do pracy chciałabym żeby Borys był w żłobku, nie chcę żadnej niani a tym bardziej babć
A byłaś kiedyś w żłobku? Ja żłobki poznałam że tak powiem "od kuchni" i mojego dziecka tam nie poślę, choćbym miała z nią w domu kiblować dopóki 3 lat nie skończy i nie będzie mogła iść do przedszkola. No chyba, że macie tam jakiś fajny żłobek
__________________
Nikoniara
...całym sercem
...Wish
Cestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 16:17   #846
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Hej Laseczki

My od 6:30 na nogach, Ola tradycyjnie sadzi a mamusia buszuje po wizażu.

Anisiu Piterek boski, ślicznie mu w tych czapusiach! A na tym drugim zdjęciu jakie ma niewinne spojrzenie Aniołeczek!

Judi wiesz ja Twoim przykładem też mam teraz włączony caly czas, bo trzymam tak wodę i jak przychodzi pora jedzenia to od razu jest gotowe bez podgrzewania i Ola od razu ma szamanko Od wczoraj coś lepiej grzeje i jego szczęście
hehe-tak jest wygodniej i szybciej i mały nie budzi pół dzielnicy jak sie budzi w nocy na papu to moze temu obu nam siada podgrzewacz

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
A byłaś kiedyś w żłobku? Ja żłobki poznałam że tak powiem "od kuchni" i mojego dziecka tam nie poślę, choćbym miała z nią w domu kiblować dopóki 3 lat nie skończy i nie będzie mogła iść do przedszkola. No chyba, że macie tam jakiś fajny żłobek
dokłądnie...w życiu dziecka bym do żłobka nie posłąłą, chyba że macie jakiś sprawdzony to co innego. Bo tam małe dzieci lekko nie mają...
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 16:40   #847
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
A byłaś kiedyś w żłobku? Ja żłobki poznałam że tak powiem "od kuchni" i mojego dziecka tam nie poślę, choćbym miała z nią w domu kiblować dopóki 3 lat nie skończy i nie będzie mogła iść do przedszkola. No chyba, że macie tam jakiś fajny żłobek
Dokładnie!!!

Ja miałam praktyki w kilku żłobkach i już wtedy nie mając dziecka powiedziałam, że moje nigdy się w tej placówce nie znajdzie. Co widziałam to przechodzi ludzkie pojęcie, a niejednokrotnie dzieci są za małe żeby się potem poskarżyć rodzicom. Nie chcę straszyć, więc wybaczcie ale moje doświadczenia wryły mi się głęboko w pamięć. Mam nadzieję, że są jednak i porządne żłobki.

U nas n-ka już hula. Oczywiście faceci przyjechali jak byłam na spacerze więc pędziłam do domu
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 17:06   #848
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
A byłaś kiedyś w żłobku? Ja żłobki poznałam że tak powiem "od kuchni" i mojego dziecka tam nie poślę, choćbym miała z nią w domu kiblować dopóki 3 lat nie skończy i nie będzie mogła iść do przedszkola. No chyba, że macie tam jakiś fajny żłobek
Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Dokładnie!!!

Ja miałam praktyki w kilku żłobkach i już wtedy nie mając dziecka powiedziałam, że moje nigdy się w tej placówce nie znajdzie. Co widziałam to przechodzi ludzkie pojęcie, a niejednokrotnie dzieci są za małe żeby się potem poskarżyć rodzicom. Nie chcę straszyć, więc wybaczcie ale moje doświadczenia wryły mi się głęboko w pamięć. Mam nadzieję, że są jednak i porządne żłobki.

U nas n-ka już hula. Oczywiście faceci przyjechali jak byłam na spacerze więc pędziłam do domu
Nie wiem z jakim żłobkami miałyście do czynienia, ale do którego chodzi moja Ola jest super (jak najbardziej państwowy).
I to jest nieprawda, że dziecko nie może się poskarżyć, może to zrobić w inny sposób.
Moja Ola jak widzi budynek żłobka, to ma uśmiech na twarzy jakiego normalnie nie ma, jak idzie do sali, to ją stawiam na podłodze i nawet w moją stronę nie spojrzy, jeżeli tak bardzo było jej tam źle, to nie szłaby z uśmiechem na twarzy do pań wychowawczyń, tylko płakałaby.
I na pewno pamięta złe rzeczy, bo w domu jest kilka rzeczy, których potwornie się boi (np. skrzynki wiklinowej) i jak widzi to płacze.

W każdym bądź razie ja jestem super zadowolona ze żłobka (a też potwornie się bałam), natomiast wiedziałam, że na pewno dziecka z nianią nie zostawię (czasami na spacerach widziałam tzw. opiekunki i czasami babcie też... zdarzały się krzyki, targanie za ręce itp.

Moje dziecko w żłobku nauczyło się:
- w ciągu tygodnia pięknie chodzić (wcześniej różnie to wychodziło)
- dzielić zabawkami z innymi dziećmi (wcześniej zabierała wszystko innym)

Edit: Dodam, że higiena jest na wysokim poziomie, zawsze jest przebrana, nigdy nie miała odparzenia, jak wychodzi do domu zawsze ma zmienioną pieluchę.

Dodam, że wiele zależy od dyrektora placówki, w tej do którego chodzi Ola kierowniczka jest super, wszystkie panie jej się boją.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 17:26   #849
ver_ona
Zakorzenienie
 
Avatar ver_ona
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 5 574
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
A byłaś kiedyś w żłobku? Ja żłobki poznałam że tak powiem "od kuchni" i mojego dziecka tam nie poślę, choćbym miała z nią w domu kiblować dopóki 3 lat nie skończy i nie będzie mogła iść do przedszkola. No chyba, że macie tam jakiś fajny żłobek
Byłam w paru i myślę, że tragedii nie ma. Ja sama byłam w żłobku i żyję, jestem cała i zdrowa i nic mi się tam nie stało.
Pozatym rozmawiałam ostatnio też ze znajomymi i mówili, że w sumie żałują, że nie dali tam dziecka tylko teraz dopiero do przedszkola, bo miało by wcześniej kontakt z dziećmi i łatwiej jest maluszka zostawić niż 3 latka.
A po 3 nie chce babci, bo wiem jakie są później dzieci rozpieszczone...
A po 4 inne dzieci też tam są i żyją i też im się nic nie dzieje.
__________________
ver_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 17:44   #850
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Wybaczcie że się wtracę w Wasz watek - jestem z wrześniówek i już napisałam u siebie na wątku ale może Wy mi też doradzicie
Mam masakryczne"coś" na całym ciele - swędzące krosty, grudki i plamy - mam ochote się zadrapac na śmierć!
Byłam u lekarza dziś i on stwierdził ze tu pomoże tylko zastrzyk ze sterydu Miał mi go podać dziś ale przesunęłam to na środę bo oczywiście muszę odstawić małą od piersi na czas działania leku (24 godz) a że nie chcę jej podać sztusznego mleka to postanowiłam przez jutro i dziś wieczór coś odciagnąć...
I tu pytania do Was:
1. Czy to w ogóle jest możliwe żebym przez 1,5 dnia nazbierała pokarmu żeby wykarmić dziecko przez cały następny dzień (oczywiście karmiąc je jednoczesnie w okresie kiedy będę odciągać)
2. Czy żeby "oszukać" małą mogę jej podawać glukoze kiedy skończy się odciągnięte mleko? Jeśli tak to jak się ją rozrabia z wodą?
3.Czy laktator elektryczny sciąga mleko lepiej niż ręczny?
4.Ile tak w ogóle muszę sciągnąc tego mleka żeby starczyło na cały dzień?

Tak w ogóle to mam przez tą cała sytuację mega doła ryczeć mi się chce, chociaż wiem że to przecież nie koniec swiata i ludzie mają takie problemy że mój to przy nich pryszcz... no ale nic na to nie poradzę...
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:12   #851
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Izuxyz - ja przez obrzydliwą wysypkę i leczenie sterydami przestałam karmić. Ale u mnie to długo trwało, nie jedną dobę, a siedząc sama z małą nie dawałam rady regularnie odciągać. Mam nadzieję, ze uda Ci się przeczekać. Myślę (choć ekspertem nie jestem), że w możesz dokarmić dziecko sztucznym przez jeden dzień, gdybyś nie odciągnęła wystarczającej ilości..


Baby... Jak się miewają wasze cycole? Bo ja dziś się przyglądałam sobie i mam bardzo niefajne spostrzeżenia. Kiedys były mała, ale takie fajnutkie-jędrniutkie. A teraz mam dowód, że małe tez może wisieć

A co do pracy i dziecka. Chciałabym po skończeniu studiów też pójść do jakiejś pracy.. Ale co z małą zrobię to nie wiem. Żłobka nie chce, obcej osoby też nie... Najchętniej to bym jakąś znajomą zatrudniła, mam nadzieję, że się ktoś komu zaufam znajdzie..
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 18:36   #852
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Sosnowa, jedną dobę działa ten zastrzyk, po kilku dniach znowu pewnie kolejny... Zobaczymy czy mi sie to uda, nie wiem czy to w ogóle ma jakikolwiek sens... bo jak odciągnę i będzie tego tak mało że nawet nie będzie się opłacało podawać... Ale z drugiej strony chcę spróbować.

Tak na wszelki wypadek - jakie mleko mam kupić w razie czego? Moja córcia ma 2 tygodnie.

Każdy mówi mi że jak mała zasmakuje sztucznego mleka z butelki t już nie wróci do piersi. czy to prawda???
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:45   #853
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Wiesz co, to pewnie zależy od dziecka, ale podanie butli wcale nie oznacza automatyczne odłożenie piersi. Zresztą przecież nieraz mamusie zostawiają dzieci z kimś, kto podaje im butelką odciągnięte mleko albo takie, które karmią sposobem mieszanym.

A sztuczne, no cóż, to tez zależy od dziecka. Bebiko jest najtańsze, ale np. nasza Łucja miała po tym problemy z brzuszkiem, lepiej było na Nanie, ale teraz niektórzy odradzają, bo to jest Nestle, które miało aferę w Chinach. Może spróbuj Bebilon.. Oczywiście 1. Bebilon jest chyba też najmniej słodki, więc jest mniejsza szansa, że dzidziuś zasmakuje w sztucznym.
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:49   #854
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Pokaż wiadomość
Izuxyz - ja przez obrzydliwą wysypkę i leczenie sterydami przestałam karmić. Ale u mnie to długo trwało, nie jedną dobę, a siedząc sama z małą nie dawałam rady regularnie odciągać. Mam nadzieję, ze uda Ci się przeczekać. Myślę (choć ekspertem nie jestem), że w możesz dokarmić dziecko sztucznym przez jeden dzień, gdybyś nie odciągnęła wystarczającej ilości..


Baby... Jak się miewają wasze cycole? Bo ja dziś się przyglądałam sobie i mam bardzo niefajne spostrzeżenia. Kiedys były mała, ale takie fajnutkie-jędrniutkie. A teraz mam dowód, że małe tez może wisieć

A co do pracy i dziecka. Chciałabym po skończeniu studiów też pójść do jakiejś pracy.. Ale co z małą zrobię to nie wiem. Żłobka nie chce, obcej osoby też nie... Najchętniej to bym jakąś znajomą zatrudniła, mam nadzieję, że się ktoś komu zaufam znajdzie..
moje są obwisłe, sflaczałe, beznadziejne

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Sosnowa, jedną dobę działa ten zastrzyk, po kilku dniach znowu pewnie kolejny... Zobaczymy czy mi sie to uda, nie wiem czy to w ogóle ma jakikolwiek sens... bo jak odciągnę i będzie tego tak mało że nawet nie będzie się opłacało podawać... Ale z drugiej strony chcę spróbować.

Tak na wszelki wypadek - jakie mleko mam kupić w razie czego? Moja córcia ma 2 tygodnie.

Każdy mówi mi że jak mała zasmakuje sztucznego mleka z butelki t już nie wróci do piersi. czy to prawda???
Ja karmiłam małego moim mlekiem i dokarmiałam butlą raz dwa dziennie i pił jedno i drugie chetnie
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:50   #855
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Izuxyz dziecko tak szybko nie odrzuci piersi, ja tez nie karmiłam jedną dobę i mała była karmiona sztucznym i nie bylo zadnego problemu z dostawieniem. Glukozą dziecka nie oszukasz, poza tym po co? nie bój sie, tak szybko sie nie przyzwyczaji do butli. Mozesz próbowac czy dasz radę sciagnąć, ja na początku miałam taki nawał ze mogłam trojaczki wykarmic, wszystko zalezy od tego ile masz pokarmu. A co do mleka, to na rynku jest cała masa, na pewno musi byc początkowe czyli 1, jesli to na 1 dzien to mozesz nawet kupic takie porcjowane w buteleczkach, z NANa bodajze.
__________________
Wiktoria 03.07.2008 r
Wikula

skakanka od 01.03....
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:54   #856
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Sosnowa, jedną dobę działa ten zastrzyk, po kilku dniach znowu pewnie kolejny... Zobaczymy czy mi sie to uda, nie wiem czy to w ogóle ma jakikolwiek sens... bo jak odciągnę i będzie tego tak mało że nawet nie będzie się opłacało podawać... Ale z drugiej strony chcę spróbować.

Tak na wszelki wypadek - jakie mleko mam kupić w razie czego? Moja córcia ma 2 tygodnie.

Każdy mówi mi że jak mała zasmakuje sztucznego mleka z butelki t już nie wróci do piersi. czy to prawda???
Szkoda, że tak późno pomyślałaś o odciąganiu, gdybyś miała jeszcze z tydzień, to wtedy faktycznie można byłoby spróbować, a tak za mało czasu, aby laktacja zareagowała na wzmożone zapotrzebowanie

Polecam Enfamil, najbardziej zbliżone w smaku do kobiecego

Zdecydowanie nieprawda. Moją Olę podkarmiałam w nocy, gdy miała z 5 miesięcy mlekiem modyfikowanym i oczywiście że je nadal mleko z piersi (13 miesiąc).

Nie zapomnij o odciąganiu, gdy będziesz na lekach, żeby nie porobiły się zastoje.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:58   #857
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

moje piersi tez jakies takie zwisy

byłam dzis małą zwazyc i przybrała 450 g co daje piękny wynik 6950g, czyli jeszcze nie dobiła 7

powiedziałam kumpeli ze nie chce tego krzesełka i wyczułam w jej głosie niezadowolenie no cóż, trudno, ciesze sie ze mam to za sobą, taka pierdoła a jednak sie przejmuje, jakas mało asertywna jestem

i kupiłam dzis Wiktorynce 2 pary spodni w lumpku jedne na teraz a drugie na 12 miesięcy, ogrodniczki z żyrafkami oczywiście obie pary - dzins juz miałam taką chcicę na lumpeksa ze dzis jak tam wparowałam to normalnie blisko orgazu byłam ale szybko ostygłam bo niestety nic więcej nie znalazłam. Oczywiscie było mnóstwo slicznych ciuszkow ale wszystkie za małe, a jak szukałam dla newborna to byly same wielkie
__________________
Wiktoria 03.07.2008 r
Wikula

skakanka od 01.03....
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:10   #858
Cestia
Zakorzenienie
 
Avatar Cestia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 052
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez ver_ona Pokaż wiadomość
Byłam w paru i myślę, że tragedii nie ma. Ja sama byłam w żłobku i żyję, jestem cała i zdrowa i nic mi się tam nie stało.
Pozatym rozmawiałam ostatnio też ze znajomymi i mówili, że w sumie żałują, że nie dali tam dziecka tylko teraz dopiero do przedszkola, bo miało by wcześniej kontakt z dziećmi i łatwiej jest maluszka zostawić niż 3 latka.
A po 3 nie chce babci, bo wiem jakie są później dzieci rozpieszczone...
A po 4 inne dzieci też tam są i żyją i też im się nic nie dzieje.
Zauważyłam już w paru kwestiach, że mamy inne podejście do wychowywania dzieci. I żeby nie było, wcale nie uważam, że Twoje podejście jest złe... po prostu inne.
Widzisz, ty masz negatywne podejście do opiekunek i babć, ja natomiast do żłobków. Może faktycznie dzieci w żłobkach są bardziej samodzielne (bo muszą) i nie dzieje im się widoczna krzywda, ale atmosfera, podejście opiekunek i warunki (w tych z którymi ja miałam do czynienia, tak jak Kasiulka na studenckich praktykach) jak dla mnie są karygodne. Zaznaczam, że przy mnie zachowywano się tam jak na codzień, a nie jak przy rodzicach potencjalnych podopiecznych. Byłaś w żłobku i żyjesz... no bez przesady, nie mordują tam Możliwe jednak, że macie tam żłobek/żłobki takie jak opisuje poissonivy, i życzę Wam tego z całego serca

Cytat:
Napisane przez poissonivy
W każdym bądź razie ja jestem super zadowolona ze żłobka (a też potwornie się bałam), natomiast wiedziałam, że na pewno dziecka z nianią nie zostawię (czasami na spacerach widziałam tzw. opiekunki i czasami babcie też... zdarzały się krzyki, targanie za ręce itp.
Zgadza się, opiekunki też bywają różne. Tak samo żłobki niestety. Ja sama byłam opiekunką, nigdy dziecka nie szarpałam, a jak musiałam odejść (za względu na ciążę) to dziecko, mama i babcia płakały. Może dlatego mam lepsze zdanie o opiekunkach
Tak czy tak fajnie wiedzieć, że są gdzieś żłobki takie jak mają być, czyli przyjazne maluszkom.

I kilka fotek pod tytułem "my się zimy nie boimy" Czyli zaopatrzenie Mati na zimowe spacerki...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kombinezon.jpg (47,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komplet1.jpg (51,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komplet2.jpg (57,4 KB, 13 załadowań)
__________________
Nikoniara
...całym sercem
...Wish
Cestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:16   #859
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
Zgadza się, opiekunki też bywają różne. Tak samo żłobki niestety. Ja sama byłam opiekunką, nigdy dziecka nie szarpałam, a jak musiałam odejść (za względu na ciążę) to dziecko, mama i babcia płakały. Może dlatego mam lepsze zdanie o opiekunkach
Tak czy tak fajnie wiedzieć, że są gdzieś żłobki takie jak mają być, czyli przyjazne maluszkom.
Jeśli Ciebie uraziłam wypowiedzią o opiekunkach, to przepraszam.

Wydaje mi się, że jak nie ma idealnych żłobków (mój dostał nagrodę "Żłobek przyjazny dziecku" oraz "Elastyczny żłobek" - jako jedyny w Białymstoku jest czynny od 6 do 21 i w soboty, dziecko można zabrać się kiedy chce i przyprowadzić o której chce, zawsze można wparować do sali i sprawdzić, co panie robią z dziećmi) tak samo nie ma idealnych niań. Co do żłobków myślę, że najlepiej jest zrobić wywiad wśród mam, których dzieci tam uczęszczają, jak to widzą, czy są jakieś minusy itp.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 19:17   #860
ver_ona
Zakorzenienie
 
Avatar ver_ona
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 5 574
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
Zauważyłam już w paru kwestiach, że mamy inne podejście do wychowywania dzieci. I żeby nie było, wcale nie uważam, że Twoje podejście jest złe... po prostu inne.
Widzisz, ty masz negatywne podejście do opiekunek i babć, ja natomiast do żłobków. Może faktycznie dzieci w żłobkach są bardziej samodzielne (bo muszą) i nie dzieje im się widoczna krzywda, ale atmosfera, podejście opiekunek i warunki (w tych z którymi ja miałam do czynienia, tak jak Kasiulka na studenckich praktykach) jak dla mnie są karygodne. Zaznaczam, że przy mnie zachowywano się tam jak na codzień, a nie jak przy rodzicach potencjalnych podopiecznych. Byłaś w żłobku i żyjesz... no bez przesady, nie mordują tam Możliwe jednak, że macie tam żłobek/żłobki takie jak opisuje poissonivy, i życzę Wam tego z całego serca



Zgadza się, opiekunki też bywają różne. Tak samo żłobki niestety. Ja sama byłam opiekunką, nigdy dziecka nie szarpałam, a jak musiałam odejść (za względu na ciążę) to dziecko, mama i babcia płakały. Może dlatego mam lepsze zdanie o opiekunkach
Tak czy tak fajnie wiedzieć, że są gdzieś żłobki takie jak mają być, czyli przyjazne maluszkom.

I kilka fotek pod tytułem "my się zimy nie boimy" Czyli zaopatrzenie Mati na zimowe spacerki...
Ja też miałam praktyki (skończyłam fizjoterapię) i widziałam co się dzieje w takich placówkach. Moim zdaniem nic złego się tam nie działo. Prawdę mówiąć w przedszkolach jest tak samo jak w żłobkach więc co do przedszkola też nie puszczać?
__________________
ver_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:18   #861
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cestia super ciuchy!!!
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:19   #862
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Dziewczyny, mam pytanie do posiadaczek x-landera
jak odłącza się spacerówkę od stelaża? pomóżcie, bo mój mąż męczy się od godziny , a mnie już krew zalewa dzięki za pomoc
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:19   #863
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez ver_ona Pokaż wiadomość
Ja też miałam praktyki (skończyłam fizjoterapię) i widziałam co się dzieje w takich placówkach. Moim zdaniem nic złego się tam nie działo. Prawdę mówiąć w przedszkolach jest tak samo jak w żłobkach więc co do przedszkola też nie puszczać?
no ale w przedszkolu to dzieci już umieją mówić wiec nie ma czegoo porównywać. ALe jest racją że nie ma idealnych żłobków, niań, babć
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:20   #864
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cestia, Kasiulka, a co takiego widziałyście? jestem ciekawa szczegółów, muszę myśleć o sprawie.. (szczerze mówiąc mnie by najbardziej ta niepewność zjadała..)
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:23   #865
ver_ona
Zakorzenienie
 
Avatar ver_ona
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 5 574
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie do posiadaczek x-landera
jak odłącza się spacerówkę od stelaża? pomóżcie, bo mój mąż męczy się od godziny , a mnie już krew zalewa dzięki za pomoc
Niestety nie mam przyczepionej jeszcze spacerówki, ale z tego co pamiętam to nie było trudne, na zatrzaski chyba.W instrukcji nei ma?
Niestety nie pomoge
__________________
ver_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:26   #866
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

właśnie nie ma wiem, że była to kwestia jednego przycisku... nie mam pojęcia którego.. wciskaliśmy już chyba wszystko
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:26   #867
ver_ona
Zakorzenienie
 
Avatar ver_ona
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 5 574
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Pokaż wiadomość
Cestia, Kasiulka, a co takiego widziałyście? jestem ciekawa szczegółów, muszę myśleć o sprawie.. (szczerze mówiąc mnie by najbardziej ta niepewność zjadała..)
Tez się włąśnie zastanawiam co tam takiego strasznego może byc? Wiem,że nie można generalizować i u nas może być całkiem inaczej, ale z tego co ja widziałam to dzieci tam nie biją...
__________________
ver_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:27   #868
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Aha, pytałyście o wózki. Ja nie narzekam, ale tez nie jestem zachwycona. Ale dałam za wózek 300 zł, więc nie zamierzam żałować wyboru. Najważniejsze, że się spisuje w trudnym terenie, bo często jeździmy na wieś..

Mój podgrzewacz chodzi całą noc, w dzień tylko w chwili potrzeby, kiedy wiem, że zbliża się godzina karmienia, to uruchamiam.
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:27   #869
ver_ona
Zakorzenienie
 
Avatar ver_ona
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 5 574
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
właśnie nie ma wiem, że była to kwestia jednego przycisku... nie mam pojęcia którego.. wciskaliśmy już chyba wszystko
ale chcecie spacerówkę ściągnąć tak? na jakim etapie jesteście to zobaczę w moją instrukcję.
__________________
ver_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:36   #870
ver_ona
Zakorzenienie
 
Avatar ver_ona
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: W-w
Wiadomości: 5 574
Dot.: Od Płodzianki do Mlekopijcy - Nasze Słodkie Letnie Wyjce 2008' - część 2 :)

Co do wózka też jestem bardzo zadowolona. Mam 3 kołowego x landera i na początku nie bardzo byłam do 3 kółek przekonana, chciałam 4. Teraz jak już go sprawdziłam to na prawdę cieszę się, że jednak jego kupiliśmy. Ostatnio nie używam już gondoli tylko wożę małego w foteliku, w sumie to dlatego, że często jeżdżę autem i nie chce mi się jeszcze gondoli ze sobą wozić, no i Borysowi się podoba bo wszystko widzi. Mieliśmy sprzedać nasz wózek jak już Borys z niego wyrośnie, ale ostatnio przemyślałam sprawę i zostawię go dla 2 dziecka, chociaż będzie sprawdzony i nie będzie trzeba wywalać 2 raz kaski.
__________________
ver_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.