Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-23, 07:32   #1231
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Minimalizm w zyciu

Dostałam bidon z Brity około 2 miesięcy temu - niestety przecieka trochę w miejscu zakręcania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 08:29   #1232
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja kupiłam mojemu facetowi ta plastikową butelkę z Brity. Po kilku miesiącach wygląda bardzo źle - sama butelka zrobiła się matowa a zamknięcie się urwało.


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 10:39   #1233
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja mam szklany bidon z h&mu, z zewnątrz ma silikon.
Wcześniej mialam butelke dafi, ale zrobiła się po paru miesiącach bardzo brzydka i miała oznaczenie, że nie powinno się z niej pić wielokrotnie - aż nie mogłam uwierzyć.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 20:17   #1234
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja też mam stalową butelkę, używam i do kawy i wody, która niezależnie od temperatury otoczenia pozostaje zimna. Drugą mam szklaną, w futerale, dzięki czemu jest mniej opalcowana i dalej cała, choć już zaliczyła dwie gleby.

Sent fra min EML-L29 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 20:41   #1235
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;86835168]Ja mam butelkę Chilly’s i jest super trzyma zimne i ciepłe napoje długo. Przez nią pije wreszcie wodę bo toleruje tylko zimna.[/QUOTE]


To jest rodzaj butelki czy nazwa producenta?

Bo producenta nie moge znaleźć, a w Google wyskakuje mi coś takiego https://winkbottle.com/


Napaliłam się, bo też chcę zimne napoje długo...


O, mam: https://allegro.pl/oferta/butelka-bi...ral-7923074502


Zgadza się?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2019-05-23 o 20:42
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 21:26   #1236
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To jest rodzaj butelki czy nazwa producenta?

Bo producenta nie moge znaleźć, a w Google wyskakuje mi coś takiego https://winkbottle.com/


Napaliłam się, bo też chcę zimne napoje długo...


O, mam: https://allegro.pl/oferta/butelka-bi...ral-7923074502


Zgadza się?

Tak to ta butelka z drugiego linka. Podejrzewam, że to są takie same butelki jak z pierwszego linka tyle że nazwa firmy inna one wszystkie takie same są.


Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2019-05-23 o 21:27
Narva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 21:53   #1237
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To jest rodzaj butelki czy nazwa producenta?

Bo producenta nie moge znaleźć, a w Google wyskakuje mi coś takiego https://winkbottle.com/


Napaliłam się, bo też chcę zimne napoje długo...


O, mam: https://allegro.pl/oferta/butelka-bi...ral-7923074502


Zgadza się?


Tak to ta z linka drugiego
https://www.chillysbottles.com/bottles/

Mam druga Tż używa i nazywa się sho - wg mnie pewnie wszystkie i tak działają tak samo, płaci się tylko za fajny wygląd. Kupiłam z promocji wiec spoko. Działają tak samo. Super miec taka np latem w podróży w samochodzie, super zimna woda nawet jak butelka leży na siedzeniu w słońcu.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 21:04   #1238
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Te metalowe butelki można często w tk maxx upolować trochę taniej- mnie się udało już dwa razy wyhaczyć taką, więc mamy oboje i faktycznie się sprawdza- 24h cold, 12h hot.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-04, 22:06   #1239
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

A ja się nie zdecydowałam na zakup żadnej wielorazowej butelki bo one strasznie śmierdza według mnie. Mam na myśli te metalowe i plastykowe. Czy ten zapach zostaje czy jest tylko do pierwszego mycia/użycia?

https://www.youtube.com/watch?v=GbsQOHcTJSU

Po obejrzeniu tego już chyba nigdy nie kupię kosmetyku opakowanego w plastyk. Przynajmniej taki mam cel.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 04:32   #1240
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A ja się nie zdecydowałam na zakup żadnej wielorazowej butelki bo one strasznie śmierdza według mnie. Mam na myśli te metalowe i plastykowe. Czy ten zapach zostaje czy jest tylko do pierwszego mycia/użycia?

https://www.youtube.com/watch?v=GbsQOHcTJSU

Po obejrzeniu tego już chyba nigdy nie kupię kosmetyku opakowanego w plastyk. Przynajmniej taki mam cel.
Zadna butelka mi nie smierdziała.

Rezygnacja z plastiku w kosmetyce jest możliwa chyba tylko u osób, które potrzebują mydła, szamponu w kostce, dezodorantu w szkle i kremu w szklanym/metalowym pojemniku. I nie potrzebują kolorówki. No chyba że jest jakaś marka, która robi ją w szkle, metalu czy kartonie. No jeszcze puder czy róż się da, ale tusz do rzęs?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 11:01   #1241
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja też większość pielęgnacji ma w szkle, pewnych kosmetyków w szkle nie kupię, ale co wy robicie jak macie zabrać kosmetyki do samolotu, szkło to nie jest dobra opcja w podróży?
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 20:34   #1242
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ja też większość pielęgnacji ma w szkle, pewnych kosmetyków w szkle nie kupię, ale co wy robicie jak macie zabrać kosmetyki do samolotu, szkło to nie jest dobra opcja w podróży?
Biorę w szkle do samolotu i nie rozumiem problemu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 20:48   #1243
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zadna butelka mi nie smierdziała.

Rezygnacja z plastiku w kosmetyce jest możliwa chyba tylko u osób, które potrzebują mydła, szamponu w kostce, dezodorantu w szkle i kremu w szklanym/metalowym pojemniku. I nie potrzebują kolorówki. No chyba że jest jakaś marka, która robi ją w szkle, metalu czy kartonie. No jeszcze puder czy róż się da, ale tusz do rzęs?
Teraz raczej nie ma żadnych tuszy w opakowaniach innych niż plastik, ale pamiętam że na początku lat 90 moja mama miała tusz w małej metalowej tubce z której wyciskała go na szczoteczkę jak pastę do zębów. Tamta szczoteczka była zupełnie inna niż te teraz, nie okrągła tylko płaska. Teraz w sumie też można by robić buteleczki na tusz z metalu, ale chyba nikt o tym nie myśli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 21:03   #1244
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ja też większość pielęgnacji ma w szkle, pewnych kosmetyków w szkle nie kupię, ale co wy robicie jak macie zabrać kosmetyki do samolotu, szkło to nie jest dobra opcja w podróży?
Dlaczego nie? Masz na myśli wagę?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 21:10   #1245
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zadna butelka mi nie smierdziała.

Rezygnacja z plastiku w kosmetyce jest możliwa chyba tylko u osób, które potrzebują mydła, szamponu w kostce, dezodorantu w szkle i kremu w szklanym/metalowym pojemniku. I nie potrzebują kolorówki. No chyba że jest jakaś marka, która robi ją w szkle, metalu czy kartonie. No jeszcze puder czy róż się da, ale tusz do rzęs?
Kurcze, zupełnie zapomniałam o kolorówce. I właśnie sobie uświadomiłam, że nie kupiłam żadnego kosmetyku z tej kategorii od dwóch lat. I od tego czasu też się prawie nie maluję na co dzień.
Ale tak mi się przypomniało, że widziałam kiedyś kosmetyki w opakowaniach papierowych - Couleur Caramel i drewnianych Allila cosmetics. Pewnie jest ich znacznie więcej ale ja nie siedzę w temacie i się nie orientuję jakoś specjalnie.

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ja też większość pielęgnacji ma w szkle, pewnych kosmetyków w szkle nie kupię, ale co wy robicie jak macie zabrać kosmetyki do samolotu, szkło to nie jest dobra opcja w podróży?
Ja kiedyś (przed zero waste ) nakupowałam miniaturek różnych produktów, wymieniałam się z wizażankami na odsypki/odlewki i zostawiłam opakowania po nich. Właśnie w tym celu. Trzymam też różnego rodzaju próbki na taka okazję.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Teraz raczej nie ma żadnych tuszy w opakowaniach innych niż plastik, ale pamiętam że na początku lat 90 moja mama miała tusz w małej metalowej tubce z której wyciskała go na szczoteczkę jak pastę do zębów. Tamta szczoteczka była zupełnie inna niż te teraz, nie okrągła tylko płaska. Teraz w sumie też można by robić buteleczki na tusz z metalu, ale chyba nikt o tym nie myśli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale można kupić tusz w tubce formy Celia, który przelewa się do opakowania po zużytym tuszu.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 21:14   #1246
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Dlaczego nie? Masz na myśli wagę?
Tak chodzi mi o wagę.
Charlotta też tak robię, ale potem mam pełno pootwieranych rzeczy.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu





Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2019-06-05 o 21:15
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 21:45   #1247
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Kurcze, zupełnie zapomniałam o kolorówce. I właśnie sobie uświadomiłam, że nie kupiłam żadnego kosmetyku z tej kategorii od dwóch lat. I od tego czasu też się prawie nie maluję na co dzień.
Ale tak mi się przypomniało, że widziałam kiedyś kosmetyki w opakowaniach papierowych - Couleur Caramel i drewnianych Allila cosmetics. Pewnie jest ich znacznie więcej ale ja nie siedzę w temacie i się nie orientuję jakoś specjalnie.



Ja kiedyś (przed zero waste ) nakupowałam miniaturek różnych produktów, wymieniałam się z wizażankami na odsypki/odlewki i zostawiłam opakowania po nich. Właśnie w tym celu. Trzymam też różnego rodzaju próbki na taka okazję.



Ale można kupić tusz w tubce formy Celia, który przelewa się do opakowania po zużytym tuszu.
Z tego co widzę to te uzupełnienie teraz sprzedają w plastiku, więc raczej średni interes. Jedynie cena została fajna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 23:13   #1248
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Z tego co widzę to te uzupełnienie teraz sprzedają w plastiku, więc raczej średni interes. Jedynie cena została fajna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to faktycznie bez sensu.
W temacie, co prawda nic odkrywczego ale można sobie poczytać dla relaksu:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...-rzadkosc.html
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 07:00   #1249
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Tak chodzi mi o wagę.
Charlotta też tak robię, ale potem mam pełno pootwieranych rzeczy.
No ale tych kosmetyków aż tyle nie masz chyba, żeby nie wiadomo ile to ważyło? Nie wiem, w sumie zależy ile czego używasz, faktycznie nieco więcej ważą szklane opakowania, ale nie aż tyle. Przynajmniej dla mnie to nie problem, bo nie używam wielu.

A co do tych miniaturek - też tak robię i po powrocie z wyjazdu zużywam z miniaturki i zostawiam opakowanie, więc ewentualnie po prostu puste buteleczki leżą w szufladzie
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 07:25   #1250
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
No ale tych kosmetyków aż tyle nie masz chyba, żeby nie wiadomo ile to ważyło? Nie wiem, w sumie zależy ile czego używasz, faktycznie nieco więcej ważą szklane opakowania, ale nie aż tyle. Przynajmniej dla mnie to nie problem, bo nie używam wielu.

A co do tych miniaturek - też tak robię i po powrocie z wyjazdu zużywam z miniaturki i zostawiam opakowanie, więc ewentualnie po prostu puste buteleczki leżą w szufladzie
Szklane opakowania ważą dużo więcej a nie trochę więcej. Mówię z perspektywy osoby, która żyła przez kilka lat na walizkach.


O ile jestem zwolenniczką wielorazowych i ekologicznych opakowań w kwestii zakupów żywnościowych, tak przy kosmetycznych nie widzę możliwości bycia bardziej eko. Nie mogę używać mydeł, oleje to dla mnie anty-pielęgnacja. Generalnie po latach porażek w pielęgnacji jestem bardzo wybredna i na pewno rodzaj opakowania będzie ostatnim czynnikiem, jaki wezmę pod uwagę przy wyborze kosmetyku. No i nie ma tu opcji kupowania kosmetyku do własnego pudełka, bo to po prostu nie zdałoby egzaminu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 07:32   #1251
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A ja się nie zdecydowałam na zakup żadnej wielorazowej butelki bo one strasznie śmierdza według mnie. Mam na myśli te metalowe i plastykowe. Czy ten zapach zostaje czy jest tylko do pierwszego mycia/użycia?

https://www.youtube.com/watch?v=GbsQOHcTJSU

Po obejrzeniu tego już chyba nigdy nie kupię kosmetyku opakowanego w plastyk. Przynajmniej taki mam cel.
Ja mam Bodum od prawie 7 lat i śmierdzi mi w ogóle. Co to za butelka była
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 11:28   #1252
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
No ale tych kosmetyków aż tyle nie masz chyba, żeby nie wiadomo ile to ważyło? Nie wiem, w sumie zależy ile czego używasz, faktycznie nieco więcej ważą szklane opakowania, ale nie aż tyle. Przynajmniej dla mnie to nie problem, bo nie używam wielu.

A co do tych miniaturek - też tak robię i po powrocie z wyjazdu zużywam z miniaturki i zostawiam opakowanie, więc ewentualnie po prostu puste buteleczki leżą w szufladzie
Różnica jest bardzo duża.
Chimay ja mam w szkle, bo firmy, których używam robiący szkle, ale teraz w sezonie wyjazdów mam problem.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 11:49   #1253
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Różnica jest bardzo duża.
Chimay ja mam w szkle, bo firmy, których używam robiący szkle, ale teraz w sezonie wyjazdów mam problem.
Ja tylko do twarzy mam trochę ser, ampułek w szkle, odkąd zrobiła się moda na buteleczki z pipetą, jest spory wybór. Ale i tutaj sporo jest plastikowych imitacji szkła, nie całkiem łatwo jest je czasem odróżnić. Raz chciałam zostawić jedną taką buteleczkę po skończeniu produktu i chciałam ja wygotować. Ku mojemu zdziwieniu buteleczka się zdeformowała we wrzątku

A reszta kosmetyków, która należy do moich niezbędników albo nie jest produkowana w szkle (pianka, lakier włosów, żele pod prysznic, tusz do rzęs, krem do rąk do torebki, produkt do mycia twarzy bez siarczanów o niskim pH) albo jest wśród nich malutki wybór (mleczka, balsamy do ciała, hydrolaty) i np skład, cena, dostępność lub zapach mi nie pasują, żebym się pokusiła.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 12:33   #1254
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja tylko do twarzy mam trochę ser, ampułek w szkle, odkąd zrobiła się moda na buteleczki z pipetą, jest spory wybór. Ale i tutaj sporo jest plastikowych imitacji szkła, nie całkiem łatwo jest je czasem odróżnić. Raz chciałam zostawić jedną taką buteleczkę po skończeniu produktu i chciałam ja wygotować. Ku mojemu zdziwieniu buteleczka się zdeformowała we wrzątku

A reszta kosmetyków, która należy do moich niezbędników albo nie jest produkowana w szkle (pianka, lakier włosów, żele pod prysznic, tusz do rzęs, krem do rąk do torebki, produkt do mycia twarzy bez siarczanów o niskim pH) albo jest wśród nich malutki wybór (mleczka, balsamy do ciała, hydrolaty) i np skład, cena, dostępność lub zapach mi nie pasują, żebym się pokusiła.
Dokładnie, ja szamponu, żelu pod prysznic, balsamu w szkle nie kupię.
Teraz kupiłam szampon w jakimś opakowaniu z trzciny cukrowej.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 12:42   #1255
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja jeśli chodzi o zel pod prysznic to przezuce się na mydło jak skończę to co mam, antyperspirant mam z lusha wiec tez już bez plastiku, jednak jeśli chodzi o kolorowke nie będzie tak łatwo niestety.

Widziałam tusz w metalowym pudełeczku gdzie się używa starej umytej szczoteczki od tuszu ale nie wiem czy to by zdało egzamin bo używam wodoodpornych tuszy i potrzebuje coś na czym mogę polegać.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 13:15   #1256
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;86881606]Ja jeśli chodzi o zel pod prysznic to przezuce się na mydło jak skończę to co mam, antyperspirant mam z lusha wiec tez już bez plastiku, jednak jeśli chodzi o kolorowke nie będzie tak łatwo niestety.

Widziałam tusz w metalowym pudełeczku gdzie się używa starej umytej szczoteczki od tuszu ale nie wiem czy to by zdało egzamin bo używam wodoodpornych tuszy i potrzebuje coś na czym mogę polegać.[/QUOTE]
Ja też zmieniam na mydła. Miałam już różane z Turcji i włoskie oliwkowe, jeszcze przetestuję aleppo. Używam tego też do twarzy i do golenia razem z maszynką na żyletki.
Z kostką się wygodniej podróżuje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 14:18   #1257
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm w zyciu

Maszynke tez zmienię niedługo muszę tylko poczytać opinie. Nie cykam się jeśli chodzi o np nogi ale jakoś „boje” się jeśli chodzi o pachy i okolice bikini, Kaledonia, jakie masz doświadczenia, podziel się
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 17:36   #1258
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Dokładnie, ja szamponu, żelu pod prysznic, balsamu w szkle nie kupię.
Teraz kupiłam szampon w jakimś opakowaniu z trzciny cukrowej.
Ja to się nawet zastanawiałam czy są na rynku szampony i odżywki oraz żele pod prysznic w szkle, bo znane mi marki eko ze szklanymi opakowaniami akurat te produkty robią w plastiku, przypuszczalnie ze względów bezpieczeństwa (mokre, śliskie ręce itd).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 17:43   #1259
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja też zmieniam na mydła. Miałam już różane z Turcji i włoskie oliwkowe, jeszcze przetestuję aleppo. Używam tego też do twarzy i do golenia razem z maszynką na żyletki.
Z kostką się wygodniej podróżuje.
Też się przerzuciłam niedawno na mydła i póki co jestem bardzo zadowolona co ciekawe, nie wysuszają mnie w ogóle, a najtańsze żele, których używałam (Isana) niestety to robiły...
Zamowilam nawet wczoraj szampon do włosów w kostce (z firmy 4szpaki), bardzo jestem ciekawa, co to za cudak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-06, 17:45   #1260
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zamowilam nawet wczoraj szampon do włosów w kostce (z firmy 4szpaki), bardzo jestem ciekawa, co to za cudak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W takim razie proszę o opinię, bo się na niego czaję


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.