unieważnienie małżeństwa - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-04, 09:14   #121
karol2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: unieważnienie małżeństwa

agatkaL jesli twoje małżeństwo trwało tylko 3 miesiące to masz duże szanse na uzyskanie wyroku orzekającego nieważność

jeśli ktoś ma jakieś pytania postaram się szybko i konkretnie odpowiedzieć na wszystko co się wioąże z procesem kanonicznym
pozdrawiam
karol2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 19:21   #122
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez karol2 Pokaż wiadomość
agatkaL jesli twoje małżeństwo trwało tylko 3 miesiące to masz duże szanse na uzyskanie wyroku orzekającego nieważność

jeśli ktoś ma jakieś pytania postaram się szybko i konkretnie odpowiedzieć na wszystko co się wioąże z procesem kanonicznym
pozdrawiam

temat procesu kanonicznego jest dość enigmatyczny, więc jeśli masz wiedzę, może napiszesz coś więcej na temat zasad i trybu takiego procesu? Pytam z ciekawości, jak można się do niego przygotować i jakie są związane z tym zagrożenia, problemy, możliwe i najczęstsze rozstrzygnięcia?
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 22:03   #123
jestem_73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: unieważnienie małżeństwa

hej, jeśli nadal interesuje Cię ten temat, to napisz pw, znam temat z doświadczeń własnych oraz mojego obecnego męża
jestem_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 08:12   #124
karol2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: unieważnienie małżeństwa

enigmatyczny?
nie chyba nie. troche specyficznie stawiasz pytania, no ale jakoś postaram się odpowiedzieć

zasad i trybu? występuje sie do sądu w diecezji w której zawierano ślub, lub gdzie mieszka druga strona. w skardze opisuje sie dlaczego małżeństwo naszym zdaniem jest nieważne. istnieją dwa katalogi przyczyn nieważność (właściwie trzy, ale ten trzeci prawie zupełnie sie nie zdarza - jakieś 0,0001%) w tym pierwszym to są kapłanśtwo, brak wieku, istniejący już związek małżeński - to są przeszkody. one są stsounkowo rzadkie ale czasem sie pojawiają powiedzmy jakieś 0,5% czy coś. tą najważniejszą grupę stanowią wady zgody małżeńskiej: symulacja, podstęp, przymus itp. dużo o tym w necie jest wiec nie chcę tego przepisywać. sąd wszczyna proces który trwa na ogół 2-3 lata choć niektóre sądy zachowują termin roczny. potem jeśli wyrok jest pozytywny to trzeba go zatwierdzić w drugiej instancji. o tym też nie będe pisał bo tego pełno w necie.
zwrócę uwagę tylko na kilka spraw:
-sąd nie orzeka o winie bo to ne jego sprawa (konfesjonał)
-strony mają bardzo ograniczony podług spraw świeckich udział w procesie (jest to proces dosć tajny)
-proces jest płatny, na ogół koło 1000 zł
-istnieje domniemanie ważnosci małżeństwa i gdy są ma wątpliwości zawsze orzeknie że związek jest ważny
-po 2 wyrokach obie strony mogą wstąpić w nowy związek

przygotować przez sporządzenie skargi, rozmowę w odpowiednim sądzie, poszukać świadków i dowodów

zagrożenia? no chyba próba oszukiwania

problemy? nie zawsze kompetentne i sympatyczne sądy, czasem adwokaci naciągacze, no i głównie problemy z udowodnieniem. to że małżeństwo jest nieważne nie znaczy że takim zostanie przez sad orzeczone, bo czasem (często) ludzie nie potrafią tego udowodnić w wymagany prawem sposób.

możliwe i najczęstsze rozstrzygniecia? jeżeli sąd juz przyjmuje skargę to są dość duze szanse na korzystny wyrok. natomiast jeśli sąd nie widzi żadnych szans to po prostu skargi nie przyjmuje wiec stsatystyki nic tu nie dadzą. po wyrokach (zawsze muszą być dwie instancje za nieważnoscią związku) na ogół można zawrzec nowy związek (obie strony) choć czasem sąd może dołożyć zakaz zawierania nowego związku przez jedną ze stron bo np. jest chora psychicznie

starałem sie nie wnikać w zbędne szczegóły ale gdy ktoś ma pytania proszę bbardzo. podeślę tez linki do przydatnych stron.
pozdrawiam
karol2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 14:06   #125
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: unieważnienie małżeństwa

karol, fajnie to wyjaśniłeś. Mam nadzieję, że dziewczynom się to nie przyda, ale zawsze lepiej wiedzieć coś na ten temat
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 14:15   #126
karol2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: unieważnienie małżeństwa

więc tu są informacje o procesie http://www.procesykoscielne.pl/index.htm

a tu o prawie małżeńskim, czyli o tym kiedy nie można zawrzeć związku, a zawarty jest nieważny http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T...enskie_05.html

oczywiście to wszystko jest ogólne, a każdy przypadek wygląda inaczej. ponadto sądy też bardzo różnią sie od siebie, więc jak ktoś ma pytania, potrzebuje pomocy to może na forum lub poza pytać
pozdrawiam
karol2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:16   #127
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Wreszcie wzięłam się za sprawę i złożyłam papiery o stwierdzenie nieważności małżeństwa....teraz czekam na rozwój wydarzeń - początek góry lodowej !
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 11:51   #128
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Witam.
Starałam się coś znaleźć na ten temat na tym forum ,ale albo nie ma albo nie umiem szukać.
Aby uzyskać unieważnienie małżeństwa podobno trzeba przejść katorgie. Tak czytała jeśli chodzi o unieważnienie związku małżeńskiego. Aby takowy uzyskać musi być mocny powód.
mój TŻ oznajmił mi, że doczekam się ponownego ślubu. Ucieszyłam się bardzo. Jest jednak ale... już raz ślub brałam ale konkordatowy. Więc mowa praktycznie jest tylko o ślubie w USC. Choć Tż oznajmił, że będziemy załatwiać unieważnienie kościelne. Boję się. Mam mocny argument na to żeby kościół uniewaznił moje małżeństwo. Ale nie chce też zrobić świństwa byłemu. Podobno potrzebni są świadkowie. Ale ja nie chcę żadnych świadków, mam dowód na piśmie który zachowałam na ewentualność. Nie chcę aby inni o tym rozmawiali.
Chciałabym spotkać się z byłym i porozmawiać z nim na ten temat. Z jednej strony wiem, że facet jest w pożądku i być może pójdzie mi na ugodę, ale z drugiej strony może być złośliwy i nie wyrazić na to zgody, aby to było powodem do unieważnienia. Jak mam z nim pogadać na ten temat? Czy ktoś z was unieważniał małżeństwo? jak to wszystko przebiega? Ile jest upokorzeń itp.

Powróciłam do wątku.

Złożyłam wniosek o unieważnienie we wrześniu minionego roku.
Zanim jednak zmobilizowałam się do złożenia wniosku ustaliliśmy datę ślubu, jak również podpisaliśmy umowę która zorganizuje nam imprezę. Prawdę mówiąc udało mi się przekonać moją połówkę do ślubu cywilnego i wszystko poszło migiem.
Mimo wszystko wzięłam się w garść i pojechałam do sądu wszystkiego się dowiedzieć. Miałam to szczęście, że rozmowa wcale nie była aż tak krępująca i poniżająca.
Moja sprawa nadawała się do przyjęcia. Jednak to nie ja ustaliłam powód unieważnienia. Po opowiedzeniu części mojej historii pani ustaliła powód unieważnienia. Napisałam pozew wg wzoru który otrzymałam na przenośnym dysku które dostarczyłam na następną wizytę. zostało sprawdzone, poprawione wydrukowane i moja teczka została założona.
Po półtora miesiąca otrzymałam pismo, czy nadal moja decyzja jest aktualna. Za kolejny miesiąc kolejne pismo, że sprawa została przyjęta. Za kolejny miesiąc kolejne pismo i tuż po świętach Bożego Narodzenia kolejne pismo, z informacją że już jest wszczęte postępowanie w mojej sprawie.
W między czasie miałam telefony z mojej parafii z pytaniami. Uznałam to za rozpoczęcie mojej sprawy.
Nie chcę na razie zdradzać co tak naprawdę spowodowało, że mój pozew został przyjęty. Nie chcę zapeszać. Bardzo się denerwuję gdy zaczynam myśleć o tej sprawie a w sumie pytania nie były przerażające, wręcz zupełnie normalne.
Na razie czekam na wezwanie na przesłuchanie już do sądu.

EX idzie mi na rękę ( Od 2 lat jest żonaty) koniecznie chciał abym zaznaczyła w pozwie, że nie mógł mieć dzieci, ale to nie to było powodem unieważnienia.

Pozostaje mi tylko czekanie.

Edytowane przez bochema
Czas edycji: 2011-01-28 o 16:42
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 16:32   #129
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Jak miałaś egzamin z tej części..... to powinnaś poprawić piszących tutaj, że nie ma czegoś takiego jak unieważnienie małżeństwa.

Jest jedynie stwierdzenie nieważności małżeństwa!
Każdy wie jak prawidłowo to się nazywa jednak aby sobie nie zaprzątać łamaniu języka nawet w kancelarii sądu można użyć sformowania ROZWÓD. Nie wiem być może komuś zwrócono uwagę, mnie nie zwrócono a nawet sami używali takiego określenia.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 13:53   #130
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Dziś dostałam wezwanie na przesłuchanie w sprawie unieważnienia. Termin przesłuchania początek maja
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:12   #131
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

witajcie
dołączę do Waszego wątku
ja jestem stroną pozwaną dostałam parę dni temu pozew z sądu metropolitalnego
dzisiaj byłam u adwokata w celu sporządzenia odpowiedzi na pozew .....długa droga przed nami
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2011-03-04 o 15:18
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 10:51   #132
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Do czego Wam adwokat?
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 15:08   #133
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Do czego Wam adwokat?

Ok źle napisałam- pełnomocnik osoba która zna prawo kanoniczne,ponieważ ja się ze swoim ex nie dogadam ,mimo że minęło 3 lata od rozwodu cywilnego w tym człowieku dalej siedzi nienawiść i chęć zemsty ,pozew on złożył do sądu --
A ogólnie to pełnomocnik pomoże mi zredagować mój pozew poprowadzi mnie przez całe procedury stwierdzenia nieważności małżeństwa - już dopatrzył się niezgodności w pozwie mojego ex (tzn forma w jaki sposób opisał i przedstawił swoją wersję )
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2011-03-04 o 15:16
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 08:01   #134
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Aha. Już rozumiem do czego ci potrzebny adwokat. Zapomniałam, że na początku otrzymuje się pismo z sądu, w którym jest zaznaczone o ile ktoś się nie zgadza z powodem i przyczynami to odpisuje swoją wersję.

Dziwne to trochę. Skoro on złożył pozew o unieważnienie to nie rozumiem twojego niepokoju. Że się nie dogadacie . W tym momencie jak dla mnie wynika , że to ewentualnie w tym momencie ty możesz robić problem nie godząc się na unieważnienie. No bo jak on niby ma się nie zgodzić jak on sam złożył wniosek.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 19:26   #135
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

no cóż problem w tym że on chce całą winą za rozpad mnie obarczyć w tym wypadku na mnie zostanie nałożona klauzura jeżeli spór zostanie rozstrzygnięty na jego korzyść-bo jako powód rozpadu małżeństwa podał tylko jeden czynnik a z tego co mój pełnomocnik mówił tak się nie robi podaje się co najmniej dwa z których jeden to;że wspólnie się przyczyniliśmy do tego
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 06:51   #136
karol2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: unieważnienie małżeństwa

mg nie wiem komu płacisz, ale strata kasy. co za koleś mógł wymyślić, że muszą być dwa tytuły? i jeden wiązać się z obopólną przyczynowością (jeśli użył takiego zwrotu to w ogóle geniusz jakiś).
na ogół jest jedna przyczyna nieważności. nie ma kwestii winy w tym procesie. klauzura to jest w zakonie, a w prawie jest klauzula i ona może ale nie musi być dołączona do wyroku. dołączenie nowego tytułu nie wpłynie na niedołączanie klauzuli, bo jeśli podstawy do jej zastosowania istnieją to nie ma znaczenia czy "po stronie" męża też jest jakiś tytuł nieważności.
dlatego pisałem o adwokatach naciągaczach kiedyś. nie dlatego że biorą nie wiadomo jak wielkie honoraria, ale dlatego że wielu z nich jest słabych merytorycznie.
pozdro
karol2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 10:47   #137
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez karol2 Pokaż wiadomość
mg nie wiem komu płacisz, ale strata kasy. co za koleś mógł wymyślić, że muszą być dwa tytuły? i jeden wiązać się z obopólną przyczynowością (jeśli użył takiego zwrotu to w ogóle geniusz jakiś).
na ogół jest jedna przyczyna nieważności. nie ma kwestii winy w tym procesie. klauzura to jest w zakonie, a w prawie jest klauzula i ona może ale nie musi być dołączona do wyroku. dołączenie nowego tytułu nie wpłynie na niedołączanie klauzuli, bo jeśli podstawy do jej zastosowania istnieją to nie ma znaczenia czy "po stronie" męża też jest jakiś tytuł nieważności.
dlatego pisałem o adwokatach naciągaczach kiedyś. nie dlatego że biorą nie wiadomo jak wielkie honoraria, ale dlatego że wielu z nich jest słabych merytorycznie.
pozdro
Wiesz co trudno mi to wszystko wytłumaczyć nie podając dokładnych konkretów (nie chcę dokładnie opisywać spraw pomiędzy mną a ex mężem )
odnośnie adwokata to mam zatwierdzonego przez biskupa -nie jest to pierwszy lepszy adwokat z kancelarii (bez urazy dla adwokatów)jest to adwokat który ma kompetencje do prowadzenia takich spraw
odnośnie słowa klauzura -klauzula -wynikło to z mojej niewiedzy ,dziękuję za zwrócenie uwagi
to że jest to spór a nie udowodnienie winy -zostało też mi to wytłumaczone przez mojego adwokata na samym początku na pierwszym spotkaniu ,wiem że zajmuje się nie tylko moją sprawą ale też i innych osób

pozdrawiam
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2011-03-07 o 10:58
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 11:46   #138
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Wreszcie po 3 mcach od złożenia skargi dostałam pismo o zawiązaniu sporu. Teraz muszę odpowiedzieć na pytania zawarte w piśmie i oczywiście napisali o kosztach. Czy takie info o zawiązaniu sporu dostał tez mój ex???
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 19:22   #139
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Tak twój ex też dostanie takie pismo taj jak wyżej napisałam ,ja jestem pozwaną i dostałam takie pismo

Agatko mam pytanie czy będziesz korzystała z czyjejś pomocy tzn adwokat pełnomocnik??
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2011-03-12 o 19:36
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 10:26   #140
ankham
Zadomowienie
 
Avatar ankham
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 433
Dot.: unieważnienie małżeństwa

w sumie to zastanawiam się czy jest potrzebny adwokat?
u nas sprawa wyglądała tak:
złożenie wniosku do Sądu Biskupiego I Instancji
założenie sprawy w sądzie i wysłanie pisma z pytaniami
stawienie się mojego męża na sprawę przy czym wygląda to tak że jest to rozmowa księdza z osobą która złożyła wniosek
następnie są rozmowy z kolejnymi świadkami osoby która złożyła wniosek z tym samym księdzem
kolejno rozmowa z drugą osobą czyli ex z księdzem
wszystkie rozmowy odbywają się w 4 oczy bez świadków

kolejno jest rozmowa psychologa z osobą która złożyła wniosek


jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań wszystko jest jasne to kończy się I instancja
później idzie do II instancji i też są rozmowy z księdzem, najpierw osoby która złożyła wniosek a później drugiej strony
też jest wszystko w 4 oczy więc nie rozumiem po co adwokat skoro on i tak nie może być przy rozmowach, a odpowiadasz pod przysięgą na Biblię

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
no cóż problem w tym że on chce całą winą za rozpad mnie obarczyć w tym wypadku na mnie zostanie nałożona klauzura jeżeli spór zostanie rozstrzygnięty na jego korzyść-bo jako powód rozpadu małżeństwa podał tylko jeden czynnik a z tego co mój pełnomocnik mówił tak się nie robi podaje się co najmniej dwa z których jeden to;że wspólnie się przyczyniliśmy do tego
słuchaj ale to że on chce Ciebie obarczyć winą to jedna sprawa, bo Ty również możesz jego.
Rozmowy na rozprawach nie odbywają się w parę osób. Ksiądz, który prowadzi rozprawę zadaje Tobie pytania, Ty na nie odpowiadasz, podobnie jest z drugą stroną.
Później jest rozmowa ze świadkami i psychologiem, ale wszystko odbywa się w 4 oczy. Więc to co Ty mówisz, nie słyszy Twój ex, ani tak samo Ty nie wiesz co on mówi.

A to czy będzie wina po obu stronach czy po którejś konkretnie rozstrzyga sąd, najpierw I instancja, potem II, a nie Twój ex. Chyba że ma grube powody żeby stwierdzić że Ty jesteś winna.
ankham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 12:04   #141
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Cytat:
Napisane przez ankham Pokaż wiadomość
w sumie to zastanawiam się czy jest potrzebny adwokat?
u nas sprawa wyglądała tak:
złożenie wniosku do Sądu Biskupiego I Instancji
założenie sprawy w sądzie i wysłanie pisma z pytaniami
stawienie się mojego męża na sprawę przy czym wygląda to tak że jest to rozmowa księdza z osobą która złożyła wniosek
następnie są rozmowy z kolejnymi świadkami osoby która złożyła wniosek z tym samym księdzem
kolejno rozmowa z drugą osobą czyli ex z księdzem
wszystkie rozmowy odbywają się w 4 oczy bez świadków

kolejno jest rozmowa psychologa z osobą która złożyła wniosek


jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań wszystko jest jasne to kończy się I instancja
później idzie do II instancji i też są rozmowy z księdzem, najpierw osoby która złożyła wniosek a później drugiej strony
też jest wszystko w 4 oczy więc nie rozumiem po co adwokat skoro on i tak nie może być przy rozmowach, a odpowiadasz pod przysięgą na Biblię

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------



słuchaj ale to że on chce Ciebie obarczyć winą to jedna sprawa, bo Ty również możesz jego.
Rozmowy na rozprawach nie odbywają się w parę osób. Ksiądz, który prowadzi rozprawę zadaje Tobie pytania, Ty na nie odpowiadasz, podobnie jest z drugą stroną.
Później jest rozmowa ze świadkami i psychologiem, ale wszystko odbywa się w 4 oczy. Więc to co Ty mówisz, nie słyszy Twój ex, ani tak samo Ty nie wiesz co on mówi.

A to czy będzie wina po obu stronach czy po którejś konkretnie rozstrzyga sąd, najpierw I instancja, potem II, a nie Twój ex. Chyba że ma grube powody żeby stwierdzić że Ty jesteś winna.
grubych powodów to nie ma ale na pozwie takie bzdury powymyślał ze hej.... wszystko pod kościół tzn np że nie było współżycia przed ślubem że niby dopiero po ślubie itp ...więc śmiało mogę myśleć że czekają mnie inne rewelacje i ciekawostki wszystko będzie robił żeby spór był rozstrzygnięty na jego korzyść (mogę tylko przypuszczać że chodzi o inną kobietę bo od rozwodu cywilnego minęło 3 lata)
a jeżeli o mnie chodzi to nie mam zamiaru kłamać i wymyślać niestworzonych historii,
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 15:20   #142
ankham
Zadomowienie
 
Avatar ankham
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 433
Dot.: unieważnienie małżeństwa

mg78, na spotkaniu z księdzem (rozprawie) będą podobne pytania jak te które dostaliście do wypełnienia, a także rozwijające wypowiedzi, więc jeśli zacznie się motać bo nakłamał to wszystko wyjdzie.
Poza tym rozmowa z psychologiem też jest ważna, psycholog też wydaje opinie po rozmowie, a jak to się mówi kłamstwo ma krótkie nogi.
trudno powiedzieć czy sąd da winę po Twojej stronie, może dać obopólną winę.
ankham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 15:30   #143
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

no cóż czas pokaże , w tej chwili złożyłam (w czwartek) swoją odpowiedz na jego pozew i teraz pozostaje mi czekać
a może wiesz jak się odbywają spotkania u psychologa o co może się wypytywać ?
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:35   #144
ankham
Zadomowienie
 
Avatar ankham
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 433
Dot.: unieważnienie małżeństwa

spotkania u psychologa też są w 4 oczy, pyta się ogólnie o relacje jakie były między Wami, czy np rozmawialiście o wspólnej przyszłości, o dzieciach, o relacjach rodzinnych, czyli o życie.
Nie wiem tylko czy Ty jako pozwana będziesz miała rozmowę z psychologiem, na pewno Twój ex, który złożył wniosek.
Ale jak będziesz miała rozmowę z księdzem to możesz się spytać czy też będziesz mieć rozmowe z psychologiem, w sumie to też powinnaś mieć
U nas było trochę inaczej, bo ex moje męża w ogóle nie stawiała się na rozmowy.
ankham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 14:43   #145
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

czyli w sumie nic szczególnego i stresującego , raczej na 100 % będę miała tym bardziej że jestem pozwaną..... no i to jakie rzeczy na mnie ex na wypisywał to przechodzi ludzkie pojęcie - cały czas się zastanawiam jak można być tak perfidną osobą żeby takie kłamstwa pisać nawet skłamał co do czasu spotykania wydłużył ten czas + że widywaliśmy się raz na tydzień że nie chciałam mieć dzieci i jeszcze ja z tych podłości będę musiała się z tego tłumaczyć ..................... czy życie jest sprawiedliwe
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 08:33   #146
ankham
Zadomowienie
 
Avatar ankham
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 433
Dot.: unieważnienie małżeństwa

mg78 jak będziesz na rozmowie z księdzem, spytaj się czy możesz też mieć swoich świadków, oczywiście jeśli chcesz, przeważnie bierze się kogoś z rodziny, nawet nie wiem czy u mnie mąż nie dostał pisma że świadkiem mogą być rodzice, bracia.
każde kłamstwo wyjdzie, a rozmowy czy z psychologiem czy z księdzem nie są stresujące, przynajmniej tak mąż mi opowiadał. Dobrze też że są w 4 oczy.
ankham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:02   #147
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: unieważnienie małżeństwa

mam 3 świadków 1 z rodziny i 2 znajomych
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 08:34   #148
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Ja w pozwie napisałam całą prawdę. Powody dla których zdecydowałam się na rozwód cywilny, jednak bez oskarżenia o winie.

Jeśli chodzi o adwokata nie wiem do czego tak naprawdę jest mi potrzebny, ja nie biorę.
Kiedyś rozmawiałam z normalnym adwokatem i powiedział, że to zbędny wydatek.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 09:32   #149
moniczka_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka_2010
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 982
Dot.: unieważnienie małżeństwa

Widzę że wątek ożył ale strasznie zaskoczona jestem.... Ja złożyłam papiery do sądu biskupiego w 2008 roku i ja nic jeszcze stamtąd nie dostałam. Żadnego pisma a tym bardziej pytań... Dzwoniłam tam ostatnio i powiedzieli mi że przed moją sprawą są tylko 4 więc nie powinnam już długo czekać. Ja się nie boję pytań, rozmów itp ale boję sie braku swiadków.... Tzn mam 1 świadka- moją mamę i jako 2 napisałam koleżankę, ale ona w tej sprawie to za wiele nie powie, jedyne co może powiedzieć to tyle, jaki był mój ex kiedyś (zanim mnie poznał). Nie mam kogo podać więcej... Zresztą nikt nie mógł tak na prawdę wiedzieć za dużo w temacie mojego zawierania małżeństwa... Dla mnie ważne jest że miałam 17 lat, brzuch pod nosem i matkę która kazała mi ślub brać i nie dyskutować... Więc kto oprócz niej miałby to potwierdzać jak wszystko w 4 ścianach było....

W ogóle to od momentu powiedzmy 1 przesłuchania/ rozmowy to jak długo trwa cały proces? Bo czekałam na jego rozpoczęcie 3 lata to chciałabym się dowiedzieć ile jeszcze muszę wytrzymać....
__________________

Edytowane przez moniczka_2010
Czas edycji: 2011-03-16 o 09:37
moniczka_2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 10:34   #150
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: unieważnienie małżeństwa

moniczko - cieżko powiedzieć , ja od złożenia w 08.2010 czekałam miesiac na przesłuchanie i tak po cichu liczę że w maju będę miała juz wyrok I instancji..u mnie to prawie błyskawica szło. w szoku jestem jednak że tyle czekasz na jakiekolwiek informacje..
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-23 11:21:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.