STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd. - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-04, 15:02   #1831
ginger_09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Gliwice i okolice bym rzekła Do tak długich dojazdów można się przyzwyczaić, z tym że się spędza pół dnia w autobusach i traci dużo czasu. A jak jest się takim przezornym jak ja to na egzamin się jedzie jeszcze 1-1,5h wcześniej
ginger_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:08   #1832
sylsyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hej! Przepraszam, ale mam pytanie.. Czy któraś z dziewczyn studiowała zdrowie publiczne w PWSZ w Nysie? I teraz idzie na drugi lub trzeci rok studiów? Ja ide tam w tym roku i chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć na temat tego kierunku? Czy jesteście zadowolone z wyboru? POZDRAWIAM
sylsyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:51   #1833
tristania555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów


Edytowane przez tristania555
Czas edycji: 2013-02-14 o 20:55
tristania555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:52   #1834
Katarzyn_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Karolinasdz Pokaż wiadomość
Hej!

Wybrał ktoś może Warszawki Uniwersytet Medyczny? Ja tam idę i totalnie nikogo nie znam,ani w Warszawie,a tym bardziej na moim kierunku
Witam.
Też wybieram się na dietetykę na WUM. Tak samo jak Ty idę sama i nie znam tam wielu ludzi, ale mam nadzieję że będzie dobrze
Pozdrawiam
Katarzyn_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 06:12   #1835
Karolinasdz
Raczkowanie
 
Avatar Karolinasdz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 94
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Mamy bardzo mało zajęć na pierwszym roku ,dlatego ja już znalazłam pracę ,a Ty czegoś szukasz? Jesteś z Warszawy ?
Karolinasdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 15:14   #1836
xoxokamilaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hej dziewczyny, chciałam zapytać jak wyglądają praktyki na dietetyce? Co się robi w szpitalu, w tych domach opieki itp. I czy musiałyście sobie same szukać praktyk cy uczelnia wam je zapewniała?
xoxokamilaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 20:02   #1837
olinka_o
Raczkowanie
 
Avatar olinka_o
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: WWA/KRK
Wiadomości: 34
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez xoxokamilaxoxo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chciałam zapytać jak wyglądają praktyki na dietetyce? Co się robi w szpitalu, w tych domach opieki itp. I czy musiałyście sobie same szukać praktyk cy uczelnia wam je zapewniała?
wszystko zależny od roku/uczelni. czasem masz wyznaczona placowke a czasem (w większości) szukasz sama
w DPS rozwozisz posiłki, obliczasz diety, układasz jadłospisy
w szpitalu wszystko zależy do kogo trafisz-chodzisz na obchody, edukujesz pacjentow indywidualnie i grupowo, tworzysz zalecenia dla pacjentow wypisywanych, przeprowadzasz wywiady żywieniowe, siedzisz w sali seminaryjnej i słuchasz wykładów
czasem także przypisują studentów dietetyki do roznoszenia, porcjowania, karmienia pacjentow, zawozenia ich na zabiegi, układanie dokumentacji, czytanie ksiazek i artykulow lub ogolna praca asystentki lekarza czy glownego dietetyka
są jeszcze praktyki w przedszkolach, żłobkach, poradniach i tam dokładnie to samo, robisz to czego wymaga od ciebie osoba która nadzoruje twoja prace lub jak sama osoba nie wie co z wami robić to możecie cos sami zaproponować
olinka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 07:42   #1838
nina1406
Wtajemniczenie
 
Avatar nina1406
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 833
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez olinka_o Pokaż wiadomość
wszystko zależny od roku/uczelni. czasem masz wyznaczona placowke a czasem (w większości) szukasz sama
w DPS rozwozisz posiłki, obliczasz diety, układasz jadłospisy
w szpitalu wszystko zależy do kogo trafisz-chodzisz na obchody, edukujesz pacjentow indywidualnie i grupowo, tworzysz zalecenia dla pacjentow wypisywanych, przeprowadzasz wywiady żywieniowe, siedzisz w sali seminaryjnej i słuchasz wykładów
czasem także przypisują studentów dietetyki do roznoszenia, porcjowania, karmienia pacjentow, zawozenia ich na zabiegi, układanie dokumentacji, czytanie ksiazek i artykulow lub ogolna praca asystentki lekarza czy glownego dietetyka
są jeszcze praktyki w przedszkolach, żłobkach, poradniach i tam dokładnie to samo, robisz to czego wymaga od ciebie osoba która nadzoruje twoja prace lub jak sama osoba nie wie co z wami robić to możecie cos sami zaproponować
zgadza się: wszystko zależy na kogo trafisz. jak praktykę załatwiła mi uczelnia to roznosiłam posiłki pacjentom w szpitalu, jak praktykę w szpitalu załatwiłam sobie sama to byłam przy przeprowadzaniu wywiadów, układałam zalecenia żywieniowe i tym podobne różne rzeczy. właśnie jadę popytać w poradniach chorób metabolicznych czy mogę we wrześniu odbyć praktyki i mieć je już z głowy i zrobione z sensem.
__________________
13.07.2013 szczęśliwa żonka
będę mamusią

Pani magister dietetyki
nina1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 19:31   #1839
dosia_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 41
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hej
Ja też zaczynam w tym roku dietetykę (zaocznie) na ŚUM w Katowicach. Jednocześnie zaczynam dziennie magisterkę na UE w Katowicach z rachunkowości:P Wiem, że te dwa kierunki nie mają ze sobą nic wspólnego, ale po dwóch latach rachunkowości stwierdziłam, że to nie jest dla mnie i muszę coś z tym zrobić. Zaczęłam uczyć się biologii, zdałam w tym roku maturę i udało się Mam nadzieję, że ten kierunek będzie dla mnie bardziej interesujący niż dotychczasowy.
Czy któraś z was dziewczyny idzie również na zaoczne? Bo przeczytałam dzisiaj masę postów i się już pogubiłam :P
Pozdrawiam
dosia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:04   #1840
akrad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

A jaki jest w tym roku próg w Warszawie ?
akrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 16:26   #1841
xoxokamilaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez akrad Pokaż wiadomość
A jaki jest w tym roku próg w Warszawie ?
na sggw było 68 punktów i ani jednego miejsca w kolejnych rekrutacjach
xoxokamilaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 20:27   #1842
akrad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

A na WUM ? W maju będę poprawiać maturę po kątem dietetyki. Boże jeszcze tyle czasu a jak się już stresuję i to 100 razu bardziej niż 3 lata temu!
akrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:21   #1843
xoxokamilaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez akrad Pokaż wiadomość
A na WUM ? W maju będę poprawiać maturę po kątem dietetyki. Boże jeszcze tyle czasu a jak się już stresuję i to 100 razu bardziej niż 3 lata temu!
nie mam pojęcia jak na wumie... Aco robiłaś przez te 3 lata jeśli mo.żna wiedzieć?
xoxokamilaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:10   #1844
Mekintosz
Przyczajenie
 
Avatar Mekintosz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez xoxokamilaxoxo Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia jak na wumie... Aco robiłaś przez te 3 lata jeśli mo.żna wiedzieć?
Tu akrad (to mój stary nick)
Zrobiłam licencjat na Akademii Muzycznej w Wawie. zdałam na magisterkę ale marzą mi się "normalne" studia a dietetyką interesowałam się odkąd pamiętam. Nie wiem może to marzenie ściętej głowy ale będę próbować.
Mekintosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:19   #1845
xoxokamilaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Mekintosz Pokaż wiadomość
Tu akrad (to mój stary nick)
Zrobiłam licencjat na Akademii Muzycznej w Wawie. zdałam na magisterkę ale marzą mi się "normalne" studia a dietetyką interesowałam się odkąd pamiętam. Nie wiem może to marzenie ściętej głowy ale będę próbować.
Nie czemu, trzeba wierzyć. Jeśli to są twoje marzenia to musi się udać...
xoxokamilaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:29   #1846
Mekintosz
Przyczajenie
 
Avatar Mekintosz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez xoxokamilaxoxo Pokaż wiadomość
Nie czemu, trzeba wierzyć. Jeśli to są twoje marzenia to musi się udać...
A nie uważasz, że trochę późno rozpoczynam studia? jak zdam będę mieć 23 lata...
Mekintosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 20:42   #1847
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

za późno?
ja jestem rok do tyłu ze studiam, bo zrezygnowałam ze swojego pierwszego kierunku. do tego po licencjacie z obecnych studiów, cicho planuje rozpoczęcie kolejnych, także nie rozumiem w czym problem?
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 21:08   #1848
xoxokamilaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Mekintosz Pokaż wiadomość
A nie uważasz, że trochę późno rozpoczynam studia? jak zdam będę mieć 23 lata...
Uważam, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno, znam nawet osoby które mają po 40 lat i decydują się zmienić coś w swoim życiu i iść na studia...
xoxokamilaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:25   #1849
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez diamondy Pokaż wiadomość
za późno?
ja jestem rok do tyłu ze studiam, bo zrezygnowałam ze swojego pierwszego kierunku. do tego po licencjacie z obecnych studiów, cicho planuje rozpoczęcie kolejnych, także nie rozumiem w czym problem?
Aś widzę, ze radość Cię rozpiera

A co planujesz robić później? ;>
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 19:25   #1850
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Odświeżam i witam
Tak po cichu planuję się wybrać na dietetykę. Mam pytanko? Jaka jest najlepsza uczelnia pod względem kierunku? Wiem, że będą to raczej subiektywne opinie, ale z chęcią wysłucham;p
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 07:20   #1851
Asiek 90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Wszystkich rozpoczynających w tym roku dietetykę na CM UJ, zapraszam do dołączania do grupy na facebooku:
http://www.facebook.com/groups/184949658305815/
Asiek 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 13:55   #1852
ewkaeb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Angry Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja skończyłam lic. 2 lata temu zaocznie na AK w Bydgoszczy (CM UMK) i nie mogę znaleźć pracy po studiach (obecnie od 4 lat pracuję w ubezpieczeniach)

Jak zaczynałam te studia byłam wielką idealistką ale po 3 latach studiów ideał sięgnął bruku ...
po I roku studiów musiałam odbyć 2 miesiące praktyk w szpitalu (załatwiałam w moim mieście na własną rękę) - na tych praktykach miałam obserwować pracę w kuchni, czyli: wydawanie posiłków, jak przyjmowane są dostawy, budowa kuchni i ogólnie HACCP -
a zapie*lałam w kuchni na obieraczce i ogólnie byłam tam pomocnikiem kucharza, potem na oddziale rozwoziłam jedzenie,,, więc po 2-óch tygodniach poprosiłam Panią "Dietetyczkę" o podpisanie mi papierów,,,,
już potem darowałam sobie z "praktykami"

ogólnie to studia nawet ciekawe ,,, chociaż lekarze (a masz dużo z nimi zajęć) lubili się z nas naśmiewać (np. jeden lekarz śmiał się do nas raz mówiąc "a co by się stało jakbym poszedł do Mc Donalda,," o.O - poważne studia)

jeśli chodzi o katedrę Żywienia - połowa naprawdę spoko - druga połowa do odstrzału (np.: jak pani dr Szymelfejnik zrobiła nam wykład o Jajach na 130 stron w Power Pointcie miałam ochotę zjeść swoją twarz - ogólnie mało bystra kobieta - czyta głownie z książek na wykładach)

A praca,,, no cóż na razie Państwo nasze nie bierze nas pod uwagę i praktycznie jesteśmy skazane na własną praktykę lub na pracę w przedszkolach, DPS-ach czy złobkach lub w kuchni w szpitalu (mam koleżankę, która pracuje jako dietetyczka rozwożąc jedzenie)

Ja miałam raz szansę zmienić pracę na "Referenta ds Zaopatrzenia" w przedszkolu jednak to nawet koło Dietetyki nie leży - jak poszłam na "przyuczenie" dowiedziałam się że najważniejsze żeby średnia dzienna stawka wyżywienia wynosiła 6 zł - nie ważne jak jakościowo wyglądają posiłki a i jeszcze nie robić za dużo pracy dla kucharek czyli ogólnie to RUTYNA no i dodatkowo układanie grafiku dla pracowników sprzątających, nadzorowanie wpłat rodziców a przedszkole ?!! PORAŻKA
więc zostałam przy ubezpieczeniach
i przez dwa lata składałam na mgr zaocznie ale za mało chętnych
a jutro jadę do Wawy na egzamin bo w WUMie otwierają zaoczne studia mgr - podobno dużo chętnych


p.s. Sory że się tak rozpisałam ale frustracja mnie rozdziera !!
ewkaeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 19:29   #1853
Mekintosz
Przyczajenie
 
Avatar Mekintosz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

ojej trochę mnie zdołowałaś... kiepska perspektywa. ale w Wawie może będzie lepiej. mi się marzy prywatny gabinet! ;P ach marzenia..
Mekintosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:06   #1854
ewkaeb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

No tak,, prywatny gabinet,,, jak szłam na studia też o nim marzyłam, tyle, że teraz jestem trochę przerażona myśląc, że nie mam żadnej praktyki (bo studia wogóle do tego nie przygotowują - w przypadku Akademii Medycznej studia są BARDZO ukierunkowane na żywienie w patologiach a bardzo mało - co najczęściej się spotyka w poradnictwie dietetycznym - na żywienie osób otyłych i dodatkowo jest bardzo mało psychologii - na pierwszym roku jej miałam tyle co na lekarstwo i głównie uczyli nas jakiegoś bełkotu teoretycznego - czyli nic to nam nie dało jeśli chodzi o relację : dietetyk - pacjent

ja mieszkam w 130 - tys. mieście a mimo to dużo jest u nas poradni dietetycznych, a jeśli chodzi o Warszawę myślę, że jest o wiele gorzej - trzeba nieźle się wybić i głównie co zauważyłam po ofertach , jest to praca jako "wolny strzelec" na umowę zlecenie - czyli odwalasz za kogoś "brudną robotę" za grosze :P

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

a i tylko chciałabym umieścić pytania jakie były na egzaminie wstępny na dietetykę, studia magisterskie na WUM-ie (dla przyszłych pokoleń :P - bo ja miałam problem cokolwiek znaleźć w internecie przed egzaminem ) :

Pytań 50 testowych - Głównie pytania z żywienia klinicznego, nic z technologii żywności, dużo pytań o kobiety w ciąży (ok 5) , 2 pytania dotyczące fizjologii jamy ustnej (?):
  • zawartość jodku potasu w soli kuchennej
  • co zmniejsza absorbcję żelaza z pożywienia
  • zespół nerczycowy
  • co powoduje erozję szkliwa
  • jakie są zalecenia żywieniowe dla osób z zaburzeniami opróżniania żołądka
  • marasmus to:
  • zasady żywienia w chorobach trzustki
  • cytokiny stanu zapalnego (?) beznadzieja
  • z tyrozyny jaką organizm produkuje witaminę (?)
  • jaki niedobór witaminy jest najbardziej niebezpieczny dla kobiety w ciąży
  • co powoduje próchnicę szkliwa
  • co kobieta powinna jeść w I trymestrze ciąży
  • jakie witaminy koieta w ciąży powinna unikać
  • witamina K a leki przeciwzakrzepowe
  • jaki wymieniony produkt (masło, czekolada, sok owocowy, olej roślinny) powinien unikać pacjent z chorobą wrzodową (?) - albo coś z żołądkiem :P
  • jakie są zalecenia dietetyczne dla osób w remisji chorób zapalnych jelit
  • dlaczego kobieta w ciąży powinna unikać kiełów
  • co oznacza BMI - 15 dla 5 - letniej dziewczynki (prawidłowy, nieprawidłowy stan odżywienia czy to nie daje żadnej odpowiedzi)
  • anemia u kobiety w ciąży - z 4 stwierdzeń wybierz poprawne (- dawka terapeutyczna 30-60 mg żelaza na dobę, czy - dawka profilaktyczna 30-60 mg żelaza na dobę czy - żelazo najlepiej spożywać z mlekiem - czy żadna odpowiedź nie jest poprawna
  • jaki poniższy parametr jest najbardziej znaczący w niedożywieniu (niski poziom limfocytów, późna reakcja w teście skórnym, poziom leukocytów, poziom fagocytów - na pewno jedna z 2-óch pierwszych odpowiedzi jest poprawna)
  • co to jest apoptoza
  • dlaczego fruktoza ma mniejsze znaczenie żywieniowe niż glukoza
  • witaminy antyoksydacyjne a glutation (jakie to witaminy)

ogólnie dużo pytań jest bardzo podchwytliwych - na inteligencję - trzeba się wczytać, nie wiedziałam co to jest zespół nerczycowy, ale z odpowiedzi, które były znalazłam prawidłową odpowiedź

Edytowane przez ewkaeb
Czas edycji: 2012-09-12 o 10:14
ewkaeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 12:03   #1855
olinka_o
Raczkowanie
 
Avatar olinka_o
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: WWA/KRK
Wiadomości: 34
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Mekintosz Pokaż wiadomość
ojej trochę mnie zdołowałaś... kiepska perspektywa. ale w Wawie może będzie lepiej. mi się marzy prywatny gabinet! ;P ach marzenia..
wiesz.. gabinet to sobie można otworzyć i bez studiów, bo nikt Ci papierów nie sprawdzi.
na WUM jest dobrze to wszystko zorganizowane jeśli chodzi o ilość materiału, ale i tak czeka Cię konkurencja na rynku osób np z Nysy, Łodzi, SGGW, UR, AM
olinka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:17   #1856
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Kurcze po Waszych wypowiedziach to nieciekawie to wygląda. To chwila, jak się kończy studia Dietetyka to się ma zawód dietetyka? Chodzi mi o takiego, co wiecie, pomaga ludziom z zaburzeniami odżywiania i wgl?
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 00:59   #1857
olinka_o
Raczkowanie
 
Avatar olinka_o
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: WWA/KRK
Wiadomości: 34
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez mysiunia81 Pokaż wiadomość
Kurcze po Waszych wypowiedziach to nieciekawie to wygląda. To chwila, jak się kończy studia Dietetyka to się ma zawód dietetyka? Chodzi mi o takiego, co wiecie, pomaga ludziom z zaburzeniami odżywiania i wgl?
tzn nie ma w Polsce rejestrowanego zawodu dietetyka, tak jak lekarz czy farmaceuta, więc każdy sobie może nawet bez studiów czy po jakimś kursie tygodniowym otworzyć prywatny gabinet
nadal czekamy na ustawę dotyczącą zawodu dietetyka, jak będzie regulowany jeszcze nie wiadomo :/
ale studia na kierunku Dietetyka uczą jak prawidłowo komponować dietę osób zdrowych i chorych-możesz przeczytać sylwetkę studenta i przedmioty kierunkowe w Ustawie na ten temat
olinka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 07:32   #1858
Mekintosz
Przyczajenie
 
Avatar Mekintosz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

dobra mój entuzjazm trochę osłabl.. ale i tak chemii rozszerzonej nie zdam w tym roku więc.. może ta dietetyka to nie najszczęśliwszy pomysł.
Mekintosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:50   #1859
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez olinka_o Pokaż wiadomość
tzn nie ma w Polsce rejestrowanego zawodu dietetyka, tak jak lekarz czy farmaceuta, więc każdy sobie może nawet bez studiów czy po jakimś kursie tygodniowym otworzyć prywatny gabinet
nadal czekamy na ustawę dotyczącą zawodu dietetyka, jak będzie regulowany jeszcze nie wiadomo :/
ale studia na kierunku Dietetyka uczą jak prawidłowo komponować dietę osób zdrowych i chorych-możesz przeczytać sylwetkę studenta i przedmioty kierunkowe w Ustawie na ten temat

Hmm...to czy warto iść na ten kierunek?
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 12:55   #1860
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez ewkaeb Pokaż wiadomość
Ja skończyłam lic. 2 lata temu zaocznie na AK w Bydgoszczy (CM UMK) i nie mogę znaleźć pracy po studiach (obecnie od 4 lat pracuję w ubezpieczeniach)

Jak zaczynałam te studia byłam wielką idealistką ale po 3 latach studiów ideał sięgnął bruku ...
po I roku studiów musiałam odbyć 2 miesiące praktyk w szpitalu (załatwiałam w moim mieście na własną rękę) - na tych praktykach miałam obserwować pracę w kuchni, czyli: wydawanie posiłków, jak przyjmowane są dostawy, budowa kuchni i ogólnie HACCP -
a zapie*lałam w kuchni na obieraczce i ogólnie byłam tam pomocnikiem kucharza, potem na oddziale rozwoziłam jedzenie,,, więc po 2-óch tygodniach poprosiłam Panią "Dietetyczkę" o podpisanie mi papierów,,,,
już potem darowałam sobie z "praktykami"

ogólnie to studia nawet ciekawe ,,, chociaż lekarze (a masz dużo z nimi zajęć) lubili się z nas naśmiewać (np. jeden lekarz śmiał się do nas raz mówiąc "a co by się stało jakbym poszedł do Mc Donalda,," o.O - poważne studia)

jeśli chodzi o katedrę Żywienia - połowa naprawdę spoko - druga połowa do odstrzału (np.: jak pani dr Szymelfejnik zrobiła nam wykład o Jajach na 130 stron w Power Pointcie miałam ochotę zjeść swoją twarz - ogólnie mało bystra kobieta - czyta głownie z książek na wykładach)

A praca,,, no cóż na razie Państwo nasze nie bierze nas pod uwagę i praktycznie jesteśmy skazane na własną praktykę lub na pracę w przedszkolach, DPS-ach czy złobkach lub w kuchni w szpitalu (mam koleżankę, która pracuje jako dietetyczka rozwożąc jedzenie)

Ja miałam raz szansę zmienić pracę na "Referenta ds Zaopatrzenia" w przedszkolu jednak to nawet koło Dietetyki nie leży - jak poszłam na "przyuczenie" dowiedziałam się że najważniejsze żeby średnia dzienna stawka wyżywienia wynosiła 6 zł - nie ważne jak jakościowo wyglądają posiłki a i jeszcze nie robić za dużo pracy dla kucharek czyli ogólnie to RUTYNA no i dodatkowo układanie grafiku dla pracowników sprzątających, nadzorowanie wpłat rodziców a przedszkole ?!! PORAŻKA
więc zostałam przy ubezpieczeniach
i przez dwa lata składałam na mgr zaocznie ale za mało chętnych
a jutro jadę do Wawy na egzamin bo w WUMie otwierają zaoczne studia mgr - podobno dużo chętnych


p.s. Sory że się tak rozpisałam ale frustracja mnie rozdziera !!
popieram, ja koncze teraz lic i mam podobne odzczucia co do praktyk i zawodu. Nie wiecie ile teraz jest osob na SUM 3 roku?
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-18 11:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.