Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-24, 11:56   #991
olka998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny mam problem. Pod koniec grudnia zaczęłam stosować YAZ i nie miałam, żadnych problemów z użytkowaniem. W marcu zapomniałam wziąć tabletki w 3 tygodniu, więc dokończyłam opakowanie, pominęłam placebo i rozpoczęłam kolejne. W następnym miesiącu pojawiło się krwawienie śródcykliczne, potem normalnie miesiączka i myślałam, że wszystko będzie w porządku. Jednak od tamtej pory przy każdym opakowaniu pod koniec 3 tygodnia pojawia się u mnie krwawienie śródcykliczne i trwa aż do końca opakowania albo kończy się wcześniej i przy tabletkach placebo znów mam okres. Myślałam, że to jakieś zaburzenia hormonalne ale żeby trwały aż tak długo?
olka998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 12:39   #992
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

możliwe, że tabletki nie trzymają Ci cyklu
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:46   #993
olka998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

I co zrobić w takiej sytuacji, skoro przez kilka miesięcy było okej?
olka998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 16:40   #994
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

chyba jedyne co możesz zrobić to poprosić gina o zmianę tabletek a i to że nie trzymają cyklu nie znaczy że są nieskuteczne pod względem antykoncepcji. Mi w tym miesiącu zaczęło się plamienie na 22 tabletce czynnej, zobaczę co będzie przy następnym opakowaniu i jeśli też tak będzie to zgłoszę się do lekarza.
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 22:30   #995
olka998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Mi chyba też nie pozostaje nic innego jak wizyta u lekarza
olka998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 14:26   #996
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

u mnie podobna sytuacja tylko zmienilam z daylatte na yaz i w pierwszym miesiaczu okres od 12 tabletki...dziwne niby to ten sam sklad
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 08:24   #997
sofciaa
Zadomowienie
 
Avatar sofciaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 417
GG do sofciaa
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Witajcie!

Chciałabym się skonsultować z Dziewczynami, które stosują tabletki typu 24+4 i rozwiać swoje wątpliwości.

Początkowo dostałam od lekarza Microgynon 21 - 2 opakowania na próbę - niestety wysypało mnie po nim koszmarnie... więc poprosiłam o zmianę. Lekarz przepisał Naraya Plus. Również 2 opakowania na próbę. Rozpoczęłam je przyjmować po 7 dniowej przerwie po Microgynonie (jak zalecił lekarz) - wszystko fajnie pięknie do 17 tabletki... Pojawiło się plamienie/krwawienie i trwało aż do placebo... Dziś wzięłam 3 białą tabletkę a krwawienie zamiast albo dalej trwać, albo na nowo się pojawić - zniknęło Czy któraś z Was miała podobne przygody? Jak wiadomo organizm musi się przyzwyczaić... Bardzo bym chciała pozostać przy tych tabletkach, bo odpowiada mi forma 24+4. Czy powinnam się czegokolwiek obawiać?
Wizytę mam 11 lipca - niestety będzie to 10 dzień drugiego opakowania, ale nie moglam inaczej się umówić ze względu na okres urlopowy ... I czort wie co zdecydować... Wszystko na odwrót u mnie ;/
__________________
"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."

25.02.2011 [*] Aniołek

Co nie zabije...


17.01.2012 Córcia
sofciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 11:33   #998
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

jeśli stosowałaś tabletki tak jak jest w ulotce to nie powinnaś się obawiać, organizm potrzebuje około 3 cykli żeby się przyzwyczaić, więc krwawienia na tabletkach czynnych mogą się przytrafić. Ja przy pierwszym opakowaniu miałam cały czas krwawienie, bardzo mnie wysypało a po 3 miesiącach wszystko się uregulowało.
Dziwię się, że tak szybko zmieniasz tabletki
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 12:12   #999
blissfull
Raczkowanie
 
Avatar blissfull
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Ja daję ja za Daylette 28 zł, a ostatnio dowiedziałam się, że w innej aptece są po 25 zł, więc będę musiała się tam przejść.
Mam świadomość tego, że przez rok cena mogła się zmienić o 2-3 zł, ale Day po 25zł dostałaś w Poznaniu? W której aptece? Ja chcę do nich wrócić i szukam jak najtańszej. Na stronie dbam o zdrowie są prawie za 33zł, ale w aptece dostałam je za 29.99.
Fajnie by było dostać je za mniej niż 30zł chociaż ta cena nie jest zła. Ale widziałam też ceny 45 wzwyż i to już przesada.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

I jeszcze jedno pytanko do wizażanek z Poznania:

dziewczyny jest w Poznaniu jakaś apteka, w której za więcej opakowań tabletek dostaje się rabat? Albo mają tam tabsy w formie 3, 6 lub 9 blistrów w opakowaniu?

Na forum czytałam kiedyś, że dziewczyna w Warszawie kupiła 2 lub 3 opakowania i dostała zniżkę.

Czy któraś z was spotkała się z czymś takim?

Edytowane przez blissfull
Czas edycji: 2013-06-30 o 12:02
blissfull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 15:20   #1000
88ona88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Hej.
Biorę tabletki daylette od 10 miesięcy. Przy 15 tabletce pojawiły mi się plamienia. Trwają do dziś. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Dodam, że mam nadżerkę, i ostatnio przy jakieś 8 tabletce miałam robioną cytologię.
Do ginekologa zadzwonię dopiero we wtorek, bo niestety dopiero przyjmuję od wtorku. Co mogą oznaczać takie plamienia? poprosić o zmianę tabletek, czy poczekać, co będzie się działo przy następnym blistrze? I czy oczywiście antykoncepcja jest zachowana?
88ona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:25   #1001
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

A może któraś z Was się orientuje, w której aptece w Olsztynie można najtaniej dostać Daylette ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 17:45   #1002
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez 88ona88 Pokaż wiadomość
Hej.
Biorę tabletki daylette od 10 miesięcy. Przy 15 tabletce pojawiły mi się plamienia. Trwają do dziś. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Dodam, że mam nadżerkę, i ostatnio przy jakieś 8 tabletce miałam robioną cytologię.
Do ginekologa zadzwonię dopiero we wtorek, bo niestety dopiero przyjmuję od wtorku. Co mogą oznaczać takie plamienia? poprosić o zmianę tabletek, czy poczekać, co będzie się działo przy następnym blistrze? I czy oczywiście antykoncepcja jest zachowana?
jeśli brałaś prawidłowo tabletki, nie brałaś innych leków, nie było problemów z wymiotowaniem itp to antykoncepcja jest zachowana, ja bym poczekała i zobaczyła co będzie przy następnym blistrze.
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:49   #1003
88ona88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
jeśli brałaś prawidłowo tabletki, nie brałaś innych leków, nie było problemów z wymiotowaniem itp to antykoncepcja jest zachowana, ja bym poczekała i zobaczyła co będzie przy następnym blistrze.
Tak brałam prawidłowo. Bez żadnych opóźnień. Nie brałam żadnych leków, nie wymiotowałam. Co najwyżej to mniej jadłam. Nic poza tym.
Dzięki za odpowiedź!
88ona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 18:53   #1004
sofciaa
Zadomowienie
 
Avatar sofciaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 417
GG do sofciaa
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
jeśli stosowałaś tabletki tak jak jest w ulotce to nie powinnaś się obawiać, organizm potrzebuje około 3 cykli żeby się przyzwyczaić, więc krwawienia na tabletkach czynnych mogą się przytrafić. Ja przy pierwszym opakowaniu miałam cały czas krwawienie, bardzo mnie wysypało a po 3 miesiącach wszystko się uregulowało.
Dziwię się, że tak szybko zmieniasz tabletki
Dziękuję za info Już się bałam, że może są za "lekkie", bo Microgynon przy nich to podobno kombajn hormonalny. Cóż... zobaczymy co będzie przy kolejnym opakowaniu.
Wszystko brałam zgodnie z ulotką i co do minuty



Co do tematu cen... to jest jakiś kosmos. Potrafią być przeraźliwie rozbieżne. Naraya Plus u mnie w większości aptek to cena 36 zł... udało mi się dorwać aptekę z ceną 25. uffffffffffff....
__________________
"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."

25.02.2011 [*] Aniołek

Co nie zabije...


17.01.2012 Córcia
sofciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 21:38   #1005
blissfull
Raczkowanie
 
Avatar blissfull
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez sofciaa Pokaż wiadomość
Co do tematu cen... to jest jakiś kosmos. Potrafią być przeraźliwie rozbieżne. Naraya Plus u mnie w większości aptek to cena 36 zł... udało mi się dorwać aptekę z ceną 25. uffffffffffff....

Mi ginekolog powiedział, że Naraya jest tańszym odpowiednikiem Daylette. Ale patrząc na ceny nie bardzo.

Na stronie dbam o zdrowie znalazłam informację, że odpowiednikiem Day jest Vibin mini.
Ceny z doz w necie i w aptekach są inne. Ja kupiłam Day taniej o 4 zł. A Vibin na doz ma cenę 24, więc w rzeczywistości może kosztować jakoś 20 zł [pewnie przez jakiś rok tylko, ale dadzą kolejne w obieg na pewno].
__________________
20.04.2014
10.07.2016 szczęśliwa narzeczona
07.09.2018 przyszła żona
blissfull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 22:27   #1006
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny, nie jestem na bieżąco w wątku ale wydaje mi się, że to co przydarzyło mi się podczas brania tabletek Yaz jest godne odnotowania tutaj. Tabletki znosiłam źle, miałam bardzo obfite krwawienia każdego dnia od początku 1 opakowania. Po kilku pierwszych tabletkach zlekceważyłam dziwny ból żył w łydkach... Problemy powtórzyły się w 15/16 dniu brania tabletek. Przez kilka dni wychodziły mi naczyńka na nogach, czerwone pręgi, ból żył był okropny, bardzo piekły, ale nie pojawiały się żadne obrzęki łydek. Poszłam na przychodnie całodobową, lekarz stwierdził, że piję za mało wody i to moja wina... Dodzwoniłam się do przychodni ginekologicznej, kazali odstawić mi natychmiast tabletki, czekałam aż do momentu kontaktu z ginekologiem, na własną rękę bałam podejmować się decyzji. Dla testu poszłam na wizytę do innego lekarza, który powiedział mi, że wyszły niedawno badania, które ujawniły, że Yaz powoduje takie problemy. Opcje był dwie: albo nie służył mi Yaz, albo mój organizm w ogóle nie będzie tolerował hormonów. Dostałam najlżejsze tabletki, Sylvie 20 i rzeczywiście problem zniknął, nigdy nie poczułam tego co przy poprzednich tabsach! Nie miałam krwawień ani plamień, a okres dostałam od razu po skończeniu opakowania - wiem, że czasem dziewczyny nie dostają i cieszyłam się, że z tymi tabletkami mi się udało. Mam nadzieję, że nikomu nie przytrafi się taki kilkudniowy koszmar i tabletki Yaz będą dla Was dziewczyny odpowiednie Komu nie odpowiadają, niech śmiało zmienia! Dostałam wskazówkę od ginekologa, który powiedział mi, żebym po kilku dniach brania nowych tabletek zrobiła ponownie badania krwi (INR, APTT, AST, ALT - poprzednio wyszły mi wzorowe) i gdyby wyniki się znacząco różniły, to będzie oznaczać, że mogę się spodziewać problemów również przy tych tabletkach. Ja zaryzykowałam i dość nieodpowiedzialnie nie powtórzyłam badań, ale skończyło się dobrze. Może to będzie sposób dla którejś z Was
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 10:04   #1007
00kostek00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
yaz a inne tabletki

Witam. Kończę już 2 opakowanie tabletek Yaz (białte tabletki ),a jeszcze nie mam okresu,może być to spowodowane tym,że od niedawna zaczełam brać jeszcze tabletki Cetigran ? W ciązy nie jestem to wiem napewno.
00kostek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:34   #1008
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Ja mam pytanie do dziewczyn, które odstawiały tabletki. Po jakim czasie dostałyście okresu? Czy wszystko było standardowe, czy organizm robił psikusy. Ja swoje tabletki odstawiłam bodajże 4tego czerwca, a okresu brak. Trochę się martwię...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:57   #1009
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do dziewczyn, które odstawiały tabletki. Po jakim czasie dostałyście okresu? Czy wszystko było standardowe, czy organizm robił psikusy. Ja swoje tabletki odstawiłam bodajże 4tego czerwca, a okresu brak. Trochę się martwię...
Spokojnie, po odstawieniu tabletek organizm musi się na nowo przyzwyczajać. To może potrwać, a okres wcale nie musi przychodzić tak jak było to wcześniej Nie ma się czym martwić
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 21:00   #1010
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

ja dostalam 27 dnia po wzieciu ostatniej aktywnej tabletki.
ciekawe jak teraz kolejny dostane. rok temu jak odstawilam na 3 miesiace to bylo wszystko regularnie.
ale nie martwilabym sie bo kazdy organizm jest inny i po odstawieniu mozesz nawet nie dostac wcale.

w ogole teraz bez tabletek w koncu wiem co to okres 5 dni prawie trwał w porownaniu do krawienia przy tabletkach ech....i nawet brzuch mnie zabolał w 1 dniu!
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 21:37   #1011
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

dzięki za uspokojenie, brzuch co prawda mnie pobolewa od kilku dni, ale to jeszcze nie ''to''.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 16:25   #1012
blissfull
Raczkowanie
 
Avatar blissfull
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Nie wiem czy we wszystkich doz tak jest, ale byłam dziś w jednym w moim rodzinnym mieście i nie dostałam już Day za 29,99 ale za cenę udostępnioną na stronie [32,49]. Najtańszy odpowiednik Daylette - Vibin Mini kosztował 27 z groszami.
__________________
20.04.2014
10.07.2016 szczęśliwa narzeczona
07.09.2018 przyszła żona
blissfull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 16:29   #1013
Lajlaa
Rozeznanie
 
Avatar Lajlaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Dolina Niedorzeczności
Wiadomości: 829
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Hej Dziewczyny
Proszę o radę. Biorę tabletki YAz do tej pory wszystko było jak w zegarku (jak to na tabsach) Lecz... Zachorowałam na zapalenie oskrzeli i najpierw dostałam Augumentin 1mg a potem Zinnat 500. pod koniec drugiego antybiotyku powinnam dostac okres czyli dokładnie w poniedziałek tydzień temu. Zamiast tego miałam malutkie plamienie własnie wtedy i na tym się skończyło. Wiem że antybiotyk osłabia działanie Tabsów wiec nie kochaliśmy się z chłopakiem wcalew czasie brania antybiotyku i po nim. A dosłowanie 3 dni przed chorobą byłam u gina na badaniu rutynowym w tym cytologi i o ciąży nie wspominał. Zreszta Yaz biorę bardzo sumiennie. Pomóżcie ! mam czekać jeszcze czy iśc na wizytę? Staram się nie martwić bo już tyle razy schizowałam ..... ale chyba się nie da.

dodam że objawy jak przed okresem mam nadal. W lutym także brałąm 2 antybiotyki pod rząd i dostałam okers 2,5 tygodnia po czasie ale wtedy miałam przerwę od tabsów.
__________________

Z moim M. od 25.03.2010

Edytowane przez Lajlaa
Czas edycji: 2013-07-03 o 16:33
Lajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 17:41   #1014
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lajlaa Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Proszę o radę. Biorę tabletki YAz do tej pory wszystko było jak w zegarku (jak to na tabsach) Lecz... Zachorowałam na zapalenie oskrzeli i najpierw dostałam Augumentin 1mg a potem Zinnat 500. pod koniec drugiego antybiotyku powinnam dostac okres czyli dokładnie w poniedziałek tydzień temu. Zamiast tego miałam malutkie plamienie własnie wtedy i na tym się skończyło. Wiem że antybiotyk osłabia działanie Tabsów wiec nie kochaliśmy się z chłopakiem wcalew czasie brania antybiotyku i po nim. A dosłowanie 3 dni przed chorobą byłam u gina na badaniu rutynowym w tym cytologi i o ciąży nie wspominał. Zreszta Yaz biorę bardzo sumiennie. Pomóżcie ! mam czekać jeszcze czy iśc na wizytę? Staram się nie martwić bo już tyle razy schizowałam ..... ale chyba się nie da.

dodam że objawy jak przed okresem mam nadal. W lutym także brałąm 2 antybiotyki pod rząd i dostałam okers 2,5 tygodnia po czasie ale wtedy miałam przerwę od tabsów.
Nic się nie martw. Pamiętaj, że nie masz stricte miesiączki a krwawienie z odstawienia. A ono raz może być obfitsze, raz skąpe a innym razem może go nie być wcale.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 17:49   #1015
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

tym bardziej że się nie kochałaś z chłopakiem więc ja bym sie nie martwiła
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 19:13   #1016
Lajlaa
Rozeznanie
 
Avatar Lajlaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Dolina Niedorzeczności
Wiadomości: 829
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
tym bardziej że się nie kochałaś z chłopakiem więc ja bym sie nie martwiła

przepraszam wprowadziłam w bład. kochaliśmy się w tym czasie raz lecz w prezerwatywie oczywiście bez finiszu w środku. Tak się zestresowałam że tego nie napisałam. Czyli poprostu mam czekać na następny okres tak?bo już zaczynam panikować . Zawsze tej sprawy pilnuje. Wszytko było ok jeszcze ta wizyta u gina i tez ok ,a okresu nie ma. Jeszcze nie potrzebnie czytałam o tyym w necie a tam masa wypowiedzi i tylko bardzo się zdenerwowałam. dopiero Tż mnie uspokoił i kazał myślec rozsądnie z tą ciążą. Dziękuje Dziewczyny troche się uspokoiłam
__________________

Z moim M. od 25.03.2010
Lajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:15   #1017
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lajlaa Pokaż wiadomość
przepraszam wprowadziłam w bład. kochaliśmy się w tym czasie raz lecz w prezerwatywie oczywiście bez finiszu w środku. Tak się zestresowałam że tego nie napisałam. Czyli poprostu mam czekać na następny okres tak?bo już zaczynam panikować . Zawsze tej sprawy pilnuje. Wszytko było ok jeszcze ta wizyta u gina i tez ok ,a okresu nie ma. Jeszcze nie potrzebnie czytałam o tyym w necie a tam masa wypowiedzi i tylko bardzo się zdenerwowałam. dopiero Tż mnie uspokoił i kazał myślec rozsądnie z tą ciążą. Dziękuje Dziewczyny troche się uspokoiłam
Przestań panikować, nie ma o co. Plamienie było? Było. Nie zawsze musi być to żywa krew, czasami jest plamienie (albo i zupełny brak) i jest to normalne.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 19:29   #1018
Lajlaa
Rozeznanie
 
Avatar Lajlaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Dolina Niedorzeczności
Wiadomości: 829
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

uspokoiłaś mnie

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

mam jeszcze jedno pytanie brałam antybiotyki razem 10 dni bez przerwy to zabezpieczam się przez 7 dni po czy 10?
__________________

Z moim M. od 25.03.2010
Lajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 20:15   #1019
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

a jak posze w ulotce? tam masz odpowiedź
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 16:14   #1020
Lajlaa
Rozeznanie
 
Avatar Lajlaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Dolina Niedorzeczności
Wiadomości: 829
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
a jak posze w ulotce? tam masz odpowiedź
w ulotce pisze jasno i wyraźnie 7 dni po
__________________

Z moim M. od 25.03.2010
Lajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-02 21:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.