Buszując wśród książek: Terry Pratchett - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-16, 23:24   #151
zizianka
Przyczajenie
 
Avatar zizianka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

dziewczeta drogie, swiat dysku rzadzi i wymiata! taki marchewa by nam sie przydal w kraju... pratchet moze i nie jest genialnym pisarzem, ale na pewno genialnym humorysta i bardzo dowcipnym czlowiekiem. jesli o mnie chodzi to biegne po nowa ksiazke ŚD za każdym razem, jak mnie dopada chandra albo tzw. dół, w trakcie lektury zly nastroj mija a po przeczytaniu ksiazki czuje sie jak po relaksujacym weekendzie w spa moje ulubione czesci to te o strazy i uniwersytecie, wiedzmy i smierc tez uwielbiam... zreszta przelkne kazda historie, nawet ruchome obrazki, chociaz ta do najlepszych moim zdaniem nie nalezy.
__________________
Simplicity is my Weapon of Choice
zizianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 05:17   #152
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
I jaka jest, dobra?
porządny dobry Pratchett
Może nie jakiś wybitny, ale jak dla mnie ok

Cytat:
Napisane przez kennademerkedo Pokaż wiadomość
zycze powodzenia...po angielsku ukazalo sie jak na razie 31 ksiazek+ 3 tomy Nauki Swiata Dysku, 5 Przewodnikow, Ksiazka Kucharska Niani Ogg, Portfolio Pratchetta, Ostatni Bohater (piekne albumowe wydanie, wahalam sie, czy zaliczyc je do ksiazek, ale ostatecznie podaje oddzielnie, bo to pol na pol tekst i rysunki), Almanach Swiata Dysku, Sztuka Swiata Dysku, Gdzie Jest Moja Krowa?, Dowcip i Madrosc Swiata Dysku, Wycinanka Niewidocznego Uniwersytetu. Mozna tez dodac kalendarze (Niewidocznego Uniwersytetu 1998, Strazy Miejskiej Ankh- Morpork 1999, Gildii Zabojcow 2000, Gildii Glupcow 2001, Gildii Zlodziei 2002, [Reformowanych] Wampirow 2003, Poczty Ankh- Morpork 2007). Oczywiscie to tylko Swiat Dysku
mnie chodzi głównie o pozycje książkowe - czyli tylko te 31, z czego mam chyba 3 czy 4
Co nie znaczy, że reszta mnie nie kusi, ale inne rzeczy też kuszą
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 07:22   #153
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
I jaka jest, dobra?
Co to za pytanie? Czy jakaś książka Pratchetta może być kiepska?
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 15:23   #154
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
Co to za pytanie? Czy jakaś książka Pratchetta może być kiepska?
Jasne. Osobiście uważam, że większość. Podobała mi się trylogia o Johnym i Nomowie, ale Świat Dysku jest moim zdaniem nudny. Przeczytałam 4 czy 5 części, za każdym razem szukając w nich tej "wspaniałości", o której słyszałam. Przy kolejnej zasypiałam czytając te same dowcipy, co w poprzednich. Nihil novi. Mętna, chaotyczna akcja, odgrzewane żarty i wątłe, wtórne przesłanie. Ja rozumiem, że w tego rodzaju literaturze tak naprawdę nie chodzi o przesłania i fabułę, ale przy tak płaskim humorze, szuka się czegokolwiek.
Więc owszem, według mnie książki Pratchetta nie tylko mogą, ale są kiepskie ; ).
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:27   #155
kennademerkedo
Raczkowanie
 
Avatar kennademerkedo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: kraina deszczowcow
Wiadomości: 421
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
Co to za pytanie? Czy jakaś książka Pratchetta może być kiepska?
Owszem, niestety spojrzmy prawdzie w oczy...np. "Strata" (wydaje mi sie, ze w Polsce wydano ja jako "Warstwy Wszechswiata")- brrrr. Nie czytalam tez pozycji dla mlodszych czytelnikow, wiec nie bede sie wypowiadac, ale mam takie przeczucie...Uwielbiam pana P., ale nie mozna idealizowac wszystkiego co napisal, nikt nie jest doskonaly
DominikaS- to poczytaj sobie moze ks. Jozefa Bake...tam i oryginalnie i zaskakujaco bedzie ;p
__________________
valar morghulis
kennademerkedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:25   #156
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez kennademerkedo Pokaż wiadomość
DominikaS- to poczytaj sobie moze ks. Jozefa Bake...tam i oryginalnie i zaskakujaco bedzie ;p
Choć Twoje wyrafinowanie czytelnicze naprawdę robi na mnie wrażenie, ale raczej nie skorzystam z Twojej rekomendacji. Literatura baroku nie pociąga mnie ani stylistycznie, ani tematycznie. Ale jeśli masz do polecenia coś z fantastyki, chętnie zerknę na Twoje propozycje. Byle nie w pratchettowskim stylu ; )
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:53   #157
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez DominikaS Pokaż wiadomość
Jasne. Osobiście uważam, że większość. Podobała mi się trylogia o Johnym i Nomowie, ale Świat Dysku jest moim zdaniem nudny. Przeczytałam 4 czy 5 części, za każdym razem szukając w nich tej "wspaniałości", o której słyszałam. Przy kolejnej zasypiałam czytając te same dowcipy, co w poprzednich. Nihil novi. Mętna, chaotyczna akcja, odgrzewane żarty i wątłe, wtórne przesłanie. Ja rozumiem, że w tego rodzaju literaturze tak naprawdę nie chodzi o przesłania i fabułę, ale przy tak płaskim humorze, szuka się czegokolwiek.
Więc owszem, według mnie książki Pratchetta nie tylko mogą, ale są kiepskie ; ).
ale mnie zaskoczyłaś, nie znam nikogo, kto by nie lubił Pratchetta ;o ale oczywiscie masz prawo tak uwazac.

Cytat:
Napisane przez kennademerkedo Pokaż wiadomość
Owszem, niestety spojrzmy prawdzie w oczy...np. "Strata" (wydaje mi sie, ze w Polsce wydano ja jako "Warstwy Wszechswiata")- brrrr. Nie czytalam tez pozycji dla mlodszych czytelnikow, wiec nie bede sie wypowiadac, ale mam takie przeczucie...Uwielbiam pana P., ale nie mozna idealizowac wszystkiego co napisal, nikt nie jest doskonaly
DominikaS- to poczytaj sobie moze ks. Jozefa Bake...tam i oryginalnie i zaskakujaco bedzie ;p
no jasne, powinnam była dodać 'z serii świat dysku', innych jego serii nie znam, wiec sie nie wypowiadam
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 13:51   #158
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
Co to za pytanie? Czy jakaś książka Pratchetta może być kiepska?
Zaryzykuję lincz, ale owszem W świetle późniejszych, Kolor magii i Blask fantastyczny są całkiem słabiutkie
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 19:34   #159
kennademerkedo
Raczkowanie
 
Avatar kennademerkedo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: kraina deszczowcow
Wiadomości: 421
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez DominikaS Pokaż wiadomość
Choć Twoje wyrafinowanie czytelnicze naprawdę robi na mnie wrażenie, ale raczej nie skorzystam z Twojej rekomendacji. Literatura baroku nie pociąga mnie ani stylistycznie, ani tematycznie. Ale jeśli masz do polecenia coś z fantastyki, chętnie zerknę na Twoje propozycje. Byle nie w pratchettowskim stylu ; )
jako zes, Panna, pod wrazeniem mile polechtana sie czuje i zapytam tylko: chcialabys jakas pozycje powazna czy lekka?
__________________
valar morghulis
kennademerkedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 21:09   #160
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

chwaliłam się wcześniej, ale pochwalę sie i tu już w przyszłym tygodniu przylecą do mnie "Maskarada" oraz "Na glinianych nogach" z all.
Moja kolekcja aktualnie wygląda tak i jestem z niej dumna :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0228565.jpg (112,3 KB, 36 załadowań)
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 21:13   #161
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
chwaliłam się wcześniej, ale pochwalę sie i tu już w przyszłym tygodniu przylecą do mnie "Maskarada" oraz "Na glinianych nogach" z all.
Moja kolekcja aktualnie wygląda tak i jestem z niej dumna :
I niech ktoś powie, że książki, a zwłaszcza praczetki, nie mają uroku
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 20:39   #162
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
I niech ktoś powie, że książki, a zwłaszcza praczetki, nie mają uroku
mają mają
a kolekcja znów sie powiększyła wprawdzie nie mam jeszcze przywiezionych do Wrocławia trzech ostatnich nabytków, czyli zakupów z all z poprzedniego posta i ostatniego zakupu czyli Zimistrza za 10,52
dziś natomiast pamiętający TŻ przyniósł mi "Bogowie, honor, Ankh-Morpork" i jak go tu nie kochać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0468.JPG (116,4 KB, 20 załadowań)
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 19:27   #163
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
dziś natomiast pamiętający TŻ przyniósł mi "Bogowie, honor, Ankh-Morpork" i jak go tu nie kochać
Nie da się nie Mam nadzieję, że książkę też pokochasz, bo to jedna z moich ulubionych z serii (Nobby tutaj całkowicie wymiata
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 14:24   #164
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Nie da się nie Mam nadzieję, że książkę też pokochasz, bo to jedna z moich ulubionych z serii (Nobby tutaj całkowicie wymiata
była świetna

a teraz uwaga...

Terry Pratchett
Potworny regiment

Kategoria: Fantastyka, fantasy
ISBN: 978-83-7469-768-2
Tytuł oryginału: Monstrous Regiment
Data wydania: 15.05.2008
Format: 142mm x 202mm
Seria: Terry Pratchett
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cena detaliczna: 29,90 zł
Wszystko zaczęło się od nagłego, dziwnego kaprysu. Polly Perks musiała szybko stać się chłopcem. Ścięcie włosów i noszenie spodni było łatwe. Trudniej przyszło jej nauczyć się puszczać bąki i bekać w towarzystwie, a także chodzić jak małpa... Teraz zaciągnęła się do wojska i szuka zaginionego brata. Ale trwa wojna. Zawsze trwa jakaś wojna. Polly i inni rekruci wpadają w jej wir bez żadnego przeszkolenia. I ściga ich nieprzyjaciel. Po swojej stronie mają najchytrzejszego sierżanta w całej armii oraz wampira dręczonego żądzą kawy. No... mają też pewien sekret. A kiedy uderzają w samo serce sił przeciwnika, muszą wykorzystać wszystkie zdolności potwornego regimentu.

Czytelnik daje się porwać tej niezwykłej narracji, świadomy, że ma do czynienia z prawdziwym oryginałem wśród współczesnych pisarzy - fantastą, który lubi ostry humor i zabawne imiona, ale którego absurdalny świat jest w istocie poważną wizją rozmaitych militarystycznych lęków, które sprawiają, że ciągle skaczemy sobie do gardeł. (Times)




no to czekamy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg phpThumb_generated_thumbnail.jpg (12,8 KB, 10 załadowań)
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 09:47   #165
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
a teraz uwaga...

Terry Pratchett
Potworny regiment
(...) no to czekamy
Ooo Ledwie sprawiłam sobie Straż nocną, a tu już kolejny pratchettek do kupowania

Dzięki za info
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:00   #166
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

znalazłam całkiem fajne przedstawienie graficznie powiązań fabularnych w Świecie Dysku wrzucam jakby ktoś był zainteresowany
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif Terry Pratchett - Discworld - powiazania.gif (33,0 KB, 48 załadowań)
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:15   #167
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
znalazłam całkiem fajne przedstawienie graficznie powiązań fabularnych w Świecie Dysku wrzucam jakby ktoś był zainteresowany
O, czyli według schematu Potworny regiment też będzie o mojej ukochanej straży
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 14:05   #168
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
O, czyli według schematu Potworny regiment też będzie o mojej ukochanej straży

Uwielbiam straż, teraz czytam po raz kolejny "Wyprawę czarownic". Dziewczyny nie wiecie czy można czytać gdzieś Pratchetta w sieci?Przywiozłam sobie pare książek ale bardzo mało a chętnie bym poczytała.
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:30   #169
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Uwielbiam straż, teraz czytam po raz kolejny "Wyprawę czarownic". Dziewczyny nie wiecie czy można czytać gdzieś Pratchetta w sieci?Przywiozłam sobie pare książek ale bardzo mało a chętnie bym poczytała.
Ebooki łamią prawo autorskie i podawanie linku do nich (albo umieszczanie ich w ogóle) na stronach Wizaż.pl będzie poczytane nie tylko jako złamanie regulaminu forum, ale jako złamanie prawa
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 11:32   #170
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Ebooki łamią prawo autorskie i podawanie linku do nich (albo umieszczanie ich w ogóle) na stronach Wizaż.pl będzie poczytane nie tylko jako złamanie regulaminu forum, ale jako złamanie prawa
nie wiedziałam przepraszam
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:34   #171
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
nie wiedziałam przepraszam
Nic się nie stało, wolałam ubiec Wizażanki zanim któraś z nich zrobiłaby o krok za dużo

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 20:43   #172
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

No i stało się: zostałam zarażona pratchettomanią Tyle się nasłuchałam o tym autorze, że postanowiłam osobiście przekonać się, cóż to za fenomen. Mój wybór padł na "Równoumagicznienie" ale był on zupełnie przypadkowy - była to po prostu pierwsza książka z serii, która wpadła mi w ręce. I narobiła apetytu na więcej
Bardzo odpowiada mi pratchettowskie poczucie humoru, to jest właśnie TEN humor, który lubię i który rozumiem. Niestety mało co w literaturze mnie śmieszy a Pratchett wstrzelił się wręcz idealnie w moje rozumienie humoru.
Jak na razie najbardziej podoba mi się Babcia Weatherwax i uważam, że jeśli postulujemy:

Cytat:
Pratchett na prezydenta
to natychmiast powinniśmy dodać:

Cytat:
a Babcia Weatherwax na pierwszą damę!


Cieszę się, że dzięki wizażankom odkryłam tego autora i już nie mogę się doczekać, kiedy dorwę pozostałe jego powieści.
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 16:07   #173
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
No i stało się: zostałam zarażona pratchettomanią Tyle się nasłuchałam o tym autorze, że postanowiłam osobiście przekonać się, cóż to za fenomen. Mój wybór padł na "Równoumagicznienie" ale był on zupełnie przypadkowy - była to po prostu pierwsza książka z serii, która wpadła mi w ręce. I narobiła apetytu na więcej
Bardzo odpowiada mi pratchettowskie poczucie humoru, to jest właśnie TEN humor, który lubię i który rozumiem. Niestety mało co w literaturze mnie śmieszy a Pratchett wstrzelił się wręcz idealnie w moje rozumienie humoru.
Ja też zostałam zarażona przez pewną miłą Wizażankę.
Zaczęłam "od końca", bo od Carpe Jugulum, ale akurat ten tytuł wpadł mi w ręce, więc ufając tej miłej Wizażance, że warto rozpocząć przygodę z pratchttowaniem , nabyłam bez zastanowienia.
Teraz idę po kolei, na razie jestem jeszcze przy serii o Wiedźmach.

Zajrzyj do załącznika, który wkleiła Alvesta, bo najlepiej jednak czytać po kolei.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 16:34   #174
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Zajrzyj do załącznika, który wkleiła Alvesta, bo najlepiej jednak czytać po kolei.

Mam wynotowaną i kolejność ukazywania się poszczególnych książek i tą seriami, którą zabieram zawsze do biblioteki Jestem bardziej skłonna czytać według tej pierwszej metody, ale biorąc pod uwagę, iż dostanie Pratchetta w mojej bibliotece graniczy z cudem i jak już się na coś trafi, to trzeba brać bez wybrzydzania, będę pewnie czytać co popadnie i w byle jakiej kolejności
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 13:29   #175
Crystal
Raczkowanie
 
Avatar Crystal
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 343
GG do Crystal
Smile Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Ja czytałam Maskaradę... i chętnie wezmę się za więcej
__________________
Wish upon a star
Believe in will
The realm of the king of fantasy
The master of the tale-like lore
The way to kingdom I adore
Where the warrior's heart is pure
Where the stories will come true

Nightwish, "Fantasmic"
Crystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 17:59   #176
kennademerkedo
Raczkowanie
 
Avatar kennademerkedo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: kraina deszczowcow
Wiadomości: 421
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
O, czyli według schematu Potworny regiment też będzie o mojej ukochanej straży
wlasciwie to jest o wojsku...tyle w ramach spojlera
__________________
valar morghulis
kennademerkedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 19:00   #177
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

"Kolor magii" prawie połknęłam w całości Na półce czeka "Prawda" i "Ciekawe czasy", tylko czasu nie mogę znaleźć. TŻ radzi zacząć od "Ciekawych czasów".
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 19:43   #178
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez kennademerkedo Pokaż wiadomość
wlasciwie to jest o wojsku...tyle w ramach spojlera
właśnie zaczęłam czytać już się natknęłam na kap. Vimesa, mam nadzieję że będzie więcej po przeczytaniu kilku kartek stwierdzam zapowiada się dobrze

zauważyłam że Prószyński wrócił do starego wymiaru książek i teraz jedyna "większa" "Straż nocna" trochę wystaje ponad inne tomy. Nie wiem po co to było
a oto i kolekcja w komplecie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0563.jpg (88,6 KB, 36 załadowań)
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:37   #179
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
zauważyłam że Prószyński wrócił do starego wymiaru książek i teraz jedyna "większa" "Straż nocna" trochę wystaje ponad inne tomy. Nie wiem po co to było
a oto i kolekcja w komplecie.
Alvesto, przecudnie wygląda Pilnuj jej przed nami, pilnuj!
Ale wiesz, moja 'SN' ma dokładnie takie same wymiary jak pozostałe w serii. Chyba trafiła Ci się jakaś wyjątkowa edycja
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:50   #180
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Buszując wśród książek: Terry Pratchett

Alvesto zazdroszcze
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.