1 raz u kosmetyczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-28, 20:05   #1
Apostoleanu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10

1 raz u kosmetyczki


Witam ; D jestem chłopakiem i mam pytanie co jest w takim salonie kosmetycznym bo jeszcze nie byłem szczerze mówiąc a mam podkrążone oczy i muszę tam pójść i mam pytanie czy tam u kosmetyczki jest tak jak w aptece czy jakieś krzesło żeby usiąść czy jak ??
I jeszcze jedno czy np. jak jest napis "kosmetyki" to, to samo co jakis salon kosmetyczny czy nie?

Dzięki wielkie za odp

Edytowane przez Apostoleanu
Czas edycji: 2012-01-28 o 20:26
Apostoleanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 20:33   #2
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez Apostoleanu Pokaż wiadomość
Witam ; D jestem chłopakiem i mam pytanie co jest w takim salonie kosmetycznym bo jeszcze nie byłem szczerze mówiąc a mam podkrążone oczy i muszę tam pójść i mam pytanie czy tam u kosmetyczki jest tak jak w aptece czy jakieś krzesło żeby usiąść czy jak ??
I jeszcze jedno czy np. jak jest napis "kosmetyki" to, to samo co jakis salon kosmetyczny czy nie?

Dzięki wielkie za odp
Masz podkrążone oczy i musisz iść do kosmetyczki? W sensie że po co? Chcesz żeby Ci je zakryła korektorem czy jak, bo nie rozumiem?
Na podkrążone oczy to może lepiej do apteki po jakiś krem z arniką np.
U kosmetyczki masz stanowisko do makijażu (toaletka i krzesło), stoisko do manicure (stoliczek i dwa krzesła), łóżko (do zabiegów) i różne inne rzeczy w zależności od salonu.
Jak pisze "kosmetyki" to jest to zwykły sklep z kosmetykami a nie salon kosmetyczny.
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 21:57   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Masz podkrążone oczy i musisz iść do kosmetyczki? W sensie że po co? Chcesz żeby Ci je zakryła korektorem czy jak, bo nie rozumiem?
Na podkrążone oczy to może lepiej do apteki po jakiś krem z arniką np.
U kosmetyczki masz stanowisko do makijażu (toaletka i krzesło), stoisko do manicure (stoliczek i dwa krzesła), łóżko (do zabiegów) i różne inne rzeczy w zależności od salonu.
Jak pisze "kosmetyki" to jest to zwykły sklep z kosmetykami a nie salon kosmetyczny.
Gratuluje odpowiedzi. Jeszcze idz i pobij chłopaka
Zaczne od konca:
1. w salonie jak najbardziej mozna kupic kosmetyki, wiec jak tak pisze np na stronie internetowej, to salon sprzedaje kosmetyki pielegnacyjne.
2. Kosmetyczka zaprosi Cie do gabinetu, chwile z Toba porozmawia, zapyta się jaki masz problem.
3. Ciebie pod oczami - kosmetyczka nie za bardzo tutaj pomoze, owszem moze polecic jakies zabiegi rozjasaniajace, ale to nie bedzie zapewne taki efekt jaki bys chcial uzyskac. Tutaj warto isc np do gabinetu medycyny estetycznej, tylko beda tutaj bardziej inwazyjne zabiegi, np wstrzykiwanie odpowiedniego preparatu.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Apostoleanu Pokaż wiadomość
Witam ; D jestem chłopakiem i mam pytanie co jest w takim salonie kosmetycznym bo jeszcze nie byłem

Dzięki wielkie za odp
to zależy jaki salon.
- Np tam gdzie pracowałam były 3 gabinety kosmetyczne, w ktorym zjadowały sie aparatury, laser, łozko itp

- Kolejny gabinet był dla masazystki

- a czwarty dla doktora.
Ale to był salon dermatologii i medycyny estetycznej, czyli wyższej klasy.
Sa tez mniejsze salony, ktore maja np jeden gabinet+ miejsce na manicure.

Oczywiście do tego dochodzi recepcja.

Teraz jest wysyp salonów, od malenkich do tych "wypasionych"
Mozna wiec wybierac

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-01-28 o 21:51
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:25   #4
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Gratuluje odpowiedzi. Jeszcze idz i pobij chłopaka
Zaczne od konca:
1. w salonie jak najbardziej mozna kupic kosmetyki, wiec jak tak pisze np na stronie internetowej, to salon sprzedaje kosmetyki pielegnacyjne.
2. Kosmetyczka zaprosi Cie do gabinetu, chwile z Toba porozmawia, zapyta się jaki masz problem.
3. Ciebie pod oczami - kosmetyczka nie za bardzo tutaj pomoze, owszem moze polecic jakies zabiegi rozjasaniajace, ale to nie bedzie zapewne taki efekt jaki bys chcial uzyskac. Tutaj warto isc np do gabinetu medycyny estetycznej, tylko beda tutaj bardziej inwazyjne zabiegi, np wstrzykiwanie odpowiedniego preparatu.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------



to zależy jaki salon.
- Np tam gdzie pracowałam były 3 gabinety kosmetyczne, w ktorym zjadowały sie aparatury, laser, łozko itp

- Kolejny gabinet był dla masazystki

- a czwarty dla doktora.
Ale to był salon dermatologii i medycyny estetycznej, czyli wyższej klasy.
Sa tez mniejsze salony, ktore maja np jeden gabinet+ miejsce na manicure.

Oczywiście do tego dochodzi recepcja.

Teraz jest wysyp salonów, od malenkich do tych "wypasionych"
Mozna wiec wybierac
Nie rozumiem o co ci chodzi
Opowiedziałam na wszystkie zadane pytania, nie potępiłam, zapytałam jakiej pomocy oczekuje, w czym masz problem?

Do autora:
Czytając poprzednie Twoje posty sugeruję wizytę u lekarza, to może być zwyczajne przemęczenie i pomogą jakieś witaminy, może zrobi badania krwi i wykluczy np anemię.
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:18   #5
Apostoleanu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Witam ponownie, byłem już kilka razy u dermatologa ale ona mnie olewa i spławia przepisywał jakieś kremy czy żele na które miałem jeszcze uczulenia, robiłem badania na kał, mocz i krew i wszystko wszyło w porządku, dlatego zamierza pójść do kosmetyczki bo już nie wiem co mam robić a nie wiem jak to będzie wyglądało..

Dzięki za odpowiedzi ; D
Apostoleanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:44   #6
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez Apostoleanu Pokaż wiadomość
Witam ponownie, byłem już kilka razy u dermatologa ale ona mnie olewa i spławia przepisywał jakieś kremy czy żele na które miałem jeszcze uczulenia, robiłem badania na kał, mocz i krew i wszystko wszyło w porządku, dlatego zamierza pójść do kosmetyczki bo już nie wiem co mam robić a nie wiem jak to będzie wyglądało..

Dzięki za odpowiedzi ; D
Chodzi ciągle o te podkrążone oczy? To powód aż, żeby chodzić do dermatologa/kosmetyczki? Cienie pod oczami to całkiem normalna rzecz, dość często uwarunkowana genetycznie i wtedy żadne maści, długi sen nie pomoże - po prostu skóra jest w tym miejscu cienka. Na dłuższą metę tylko specjalne zabiegi są w stanie pomóc. Czego ty właściwie oczekujesz od tej kosmetyczki? Bo jakoś to bez ładu i składu.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 12:04   #7
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Kosmetyczka nie pomoże na taki problem- trzeba albo zaakceptować swój wygląd albo kupić korektor.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 17:33   #8
Apostoleanu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

O nie ja nie zostawię tego ... rano mam takie wory jakbym nie spał w nocy a śpię o 9h .. i to uczucie w szkole kiedy patrzą na mnie i myślą "ale noł-lajfił w nocy..." . A ja tego nie miałem od dzieciństwa tylko mi się to stało po wakacjach 2011.. a od kosmetyczki chciałbym się dowiedzieć może jakiś krem czy żel na te cenie, nie mówię o likwidacji bo Bogiem to ona nie jest...
Apostoleanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 18:25   #9
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Ziele świetlika próbowałeś?
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 08:43   #10
Harika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 226
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

hej
jeśli chodzi o salon/gabinet kosmetyczny, to podstawą jego funkcjonowania jest na pewno pomieszczenie z łóżkiem zabiegowym zwykle obok niego znajdują się różnego rodzaju aparaty do zabiegów, w zależności od tego, co dany salon oferuje.
stoliczek do manikiuru, fotel do pedikiuru czy stolik do makijażu są opcjonalne i nie w każdym gabinecie takie się znajdują.
ważna jest też lampa z lupą, przez którą kosmetyczka może ocenić twój stan skóry.

co do cieni pod oczami to niestety ja też nie znam na nie skutecznej metody, ale faktem jest, że skłonności genetyczne mają tu duże znaczenie! a może ty się po prostu nie wysypiasz? zacznij o siebie dbać... może jakieś witaminki, krem ze świetlika, masaż wokół oczu?
Harika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 12:21   #11
Apostoleanu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Tzn. tak jak wcześniej napisałem, śpię po 8-10h i zawsze czuję się wyspany, biorę codziennie po 1-2 tabletki witaminy C w herbacie i a+e. A o co chodzi z tym masażem?
Chyba mam po prostu wrażliwą skórę, ostatnio się goliłem i też jakieś krosty się pojawiły
Apostoleanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 13:51   #12
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez Apostoleanu Pokaż wiadomość
Tzn. tak jak wcześniej napisałem, śpię po 8-10h i zawsze czuję się wyspany, biorę codziennie po 1-2 tabletki witaminy C w herbacie i a+e. A o co chodzi z tym masażem?
Chyba mam po prostu wrażliwą skórę, ostatnio się goliłem i też jakieś krosty się pojawiły

a ile masz lat?
masz podkrążone oczy - znaczy cienie pod oczami czy worki pod oczami - spuchnięte?
możesz wstawić zdjęcie?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 10:47   #13
Apostoleanu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Mam 18 lat, ja już nie wiem czym się różni do od tego ale wstawię zdjęcie w takim razie..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3eee8acb6.html

Akurat źle światło padało i to zakrywało, bo gorzej to wygląda.
Apostoleanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:27   #14
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez Apostoleanu Pokaż wiadomość
Mam 18 lat, ja już nie wiem czym się różni do od tego ale wstawię zdjęcie w takim razie..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3eee8acb6.html

Akurat źle światło padało i to zakrywało, bo gorzej to wygląda.
Masz CIENIE pod oczami. Nie wiem, czy Ty uważnie czytasz ten wątek, bo już to pisałam i od tej pory w Twojej sytuacji nic się nie zmienia. Jeśli to genetyczne (w Twoim przypadku - najwidoczniej tak) to nie pomoże nic, oprócz korektora, albo zabiegu. Nie ma innego złotego środka.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 07:20   #15
Apostoleanu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

To dlaczego jeszcze rok temu nie miałem w ogóle i się nie zapowiadało a po zerwanej nocce z komputerem się pojawiły i nie chcą zniknąć to uważasz za genetyczne? ...
Apostoleanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 13:47   #16
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

zrób sobie badania kontrolne - zbadaj sobie wątrobę (ALAT, ASPAT - ale zapytaj dokładnie lekarza, bo ja lekarzem nie jestem). słyszałam, że takie cienie mogą też być efektem jakichś problemów z wątrobą właśnie - wykluczysz to, a zbadać się nie zaszkodzi
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 09:02   #17
Apostoleanu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Ok, w sumie robiłem już badania na mocz, krew i kał więc zrobię i na wątrobę, zobaczymy co tam wyjdzie, we wtorek pojadę do lekarza rodzinnego
Apostoleanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:19   #18
Kikimorka
Raczkowanie
 
Avatar Kikimorka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Wiadomości: 122
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Nie znam się na walce z cieniami , ale tak mi przyszło go głowy...
Może po prostu śpisz za dużo? Zbyt długi sen jest niezdrowy, tak samo jak zbyt krótki. Może być męczący dla organizmu. 8 - 10 godzin do naprawdę sporo...
Kikimorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 16:18   #19
Apostoleanu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: 1 raz u kosmetyczki

Hehe to zabrzmiało paradoksalnie.. chociaż czasami problem tkwi w prostocie... ale czy ja wiem .. w sumie codziennie staram się spać też dużo bo chce jeszcze urosnąć tak od 21:20-6:30 to nie jest tak dużo ale dzięki za zainteresowanie w czwartek pójdę bo badanie wątroby bo dziś czarno było w przychodni
Apostoleanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.