Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-11, 22:42   #1
martoslawa
Przyczajenie
 
Avatar martoslawa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 24

Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?


Dziewczyny, ostatnio zauważyłam, że moje zawsze idealnie proste włosy zaczęły same z siebie falować, nie wszystkie pasma, ale duża część. Jestem tym mocno zaskoczona i zastanawiam się czy któraś z Was też tak miała? Z czym może być to związane i co zrobić by utrzymać/pogłębić efekt (zawsze marzyłam o falowanych włosach) ? Podejrzewam, ze może być to związane ze zmianą pielęgnacji włosów, odstawieniem silikonów, myciem łagodnymi szamponami i olejowaniem, ale nie wiem czy moja teoria ma jakiś sens
martoslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 22:49   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Mam identycznie. Z idealnie prostych fale, miejscami wręcz loczki. Ale to zmiana na plus.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 10:40   #3
sonida
Raczkowanie
 
Avatar sonida
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 68
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Mam identycznie. Z idealnie prostych fale, miejscami wręcz loczki. Ale to zmiana na plus.

u mnie to samo, po oczyszczeniu z silikonow, olejowaniu itd wlosy fajnie sie faluja
__________________
Walki o piękne włosy ciag dalszy

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
sonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 17:08   #4
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Jako małe dziecko miałam kręcone włosy. Później miałam ścinane do brody i się wyprostowały, ale nigdy nie były idealnie proste. Gdy miałam lat chyba 16 moje włosy zwariowały- zaczęły się same z siebie kręcić, każdy w inną stronę. Cała szkoła wiedziała kiedy myłam głowę, bo wtedy kręciły się najmocniej. Z racji ich niezdyscyplinowania zaczęłam robić trwałą, z której byłam bardzo zadowolona i robiłam przez kilka lat. Niestety, po kilku trwałych włosy zaczęły same z siebie mniej się kręcić. W momencie, gdy znowu zaczęły się kręcić- ściełam na krótko. I nie kręciły się wcale. Później w 2 miejscach zaczęły pojawiać się loki. teraz zapuszczam i z moimi włosami jest różnie- czasami tylko trochę się pofalują, a czasami miejscami zakręcą. Czekam co będzie dalej.

Wiem, że w moim przypadku amla, vatika oliwkowa i aloes wspomagają ich skręt i staram się im tego dostarczać.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 18:36   #5
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Moje wlosy też bardziej się falują odkąd o nie dbam Myślę że skręt włosów zmienia sie i jest zależny od wielu czynników, choćby wilgotności powietrza. I napewno zmienia sie wraz z upływem lat, mój brat gdy był dzieckiem, miał bardzo kręcone włosy, wręcz afro na głowie, a teraz proste, może leciutko falowane. Ja byłam w odwrotnej sytuacji - moje zawsze prościutkie włosy zaczęły falować
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 19:11   #6
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Nie tylko pielęgnacja ale i ścięcie i hormony chyba.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 07:37   #7
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Cytat:
Napisane przez martoslawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ostatnio zauważyłam, że moje zawsze idealnie proste włosy zaczęły same z siebie falować, nie wszystkie pasma, ale duża część. Jestem tym mocno zaskoczona i zastanawiam się czy któraś z Was też tak miała? Z czym może być to związane i co zrobić by utrzymać/pogłębić efekt (zawsze marzyłam o falowanych włosach) ? Podejrzewam, ze może być to związane ze zmianą pielęgnacji włosów, odstawieniem silikonów, myciem łagodnymi szamponami i olejowaniem, ale nie wiem czy moja teoria ma jakiś sens
Dbaj o włosy Zapraszamy do wątku o kręcono i falowanowłosych: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=628280
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 18:50   #8
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Ja tak miałam, że jako malutka dziewczynka miałam falowane włosy z loczkami na końcach, później w podstawówce w młodszych klasach miałam idealnie prościutkie druty, w ogóle nie dawały się pokręcić. Teraz jako nastolatka od jakiś paru lat mam falowany puch który ma dużą tendencję do odgniatania się i układania. Ubolewam okrutnie nad tą zmianą bo kocham idealnie proste włosy, teraz mam brzydkie sianisko Nie wiem czym spowodowana jest ta zmiana, czy to przez okres dojrzewania, czy to przez cieniowanie, czy to przez to, że są suche i zniszczone. Oddałabym wszystko za to by mieć dawne włoski
Ale chyba już nic się nie da zrobić ... Pozostaje mi tylko dbać o te gniazdo na głowie najlepiej jak potrafię, może coś z niego jeszcze będzie przy dobrej pielegnacji... Może gdy je odżywię i nawilżę to się naprostują choć trochę Pozostaje jeszcze wypróbować laminowanie, może da coś choć trochę
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 14:18   #9
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

możliwe, że od zawsze miałaś fale lub nawet loki niewłaściwa pielęgnacja włosów może zniszczyć nawet najpiękniejszy i najsilniejszy skręt
dbaj, a włosy Ci się odwdzięczą
zapraszamy na wątek zakręconych

ps. ja też miałam proste włosy
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 21:53   #10
scrream
Przyczajenie
 
Avatar scrream
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Dziewczyny jak mogę oczyścić swoje włosy z silikonów?
scrream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 22:24   #11
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

prosty szampon z sls,typu: barwa czy joanna naturia
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 22:38   #12
scrream
Przyczajenie
 
Avatar scrream
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

dziękuję ; )
scrream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:03   #13
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Mam wrażenie, że moje włosy z dnia na dzień kręcą się coraz bardziej.
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 14:34   #14
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Zdjecia moich włosków w załączniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg myhair.jpg (71,6 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hairmy.jpg (188,0 KB, 97 załadowań)
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 21:25   #15
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Dajecie mi nadzieję na wymarzone fale...
myślałam, że SLS jest szkodliwy?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:11   #16
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Mnie też niedawno tzn gdy zaczełam się nad nimi znęcać zaczeły się falować. Jako dziecko miałam gładkie i proste, ale odkąd zaczełam rozjaśniać, suszyć i prostować zaczeły się falować z tym, że u mnie jest to raczej suche siano gdzie każdy włos sterczy w inną stronę niż typowe fale, ale po nalożeniu pianki jest trochę lepiej. Wiem, że u mnie powodem falowania jest przesuszenie i zniszczenie, widać też, że najmocniej się falują w miejscach gdzie są najbardziej zniszczone czyli z przodu bo tam najdłużej je prostuję. Musze wejść na forum dla kręconych bo chciałabym żeby ładnie się układały i robiły się fale a tak to tylko prostowanie tego siana mi pozostaje
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:53   #17
sasqnia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Również miała taką sytuację. Z tym, że u mnie wszystko przez prostownicę. Miałam dość proste włosy, ale zaczełam je doprostowywać... Z czasem po umyciu, zamiast w miarę proste zaczeły się coraz bardziej kręcić i puszyć. Obecnie są typowo kręcone...

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość
Mnie też niedawno tzn gdy zaczełam się nad nimi znęcać zaczeły się falować. Jako dziecko miałam gładkie i proste, ale odkąd zaczełam rozjaśniać, suszyć i prostować zaczeły się falować z tym, że u mnie jest to raczej suche siano gdzie każdy włos sterczy w inną stronę niż typowe fale, ale po nalożeniu pianki jest trochę lepiej. Wiem, że u mnie powodem falowania jest przesuszenie i zniszczenie, widać też, że najmocniej się falują w miejscach gdzie są najbardziej zniszczone czyli z przodu bo tam najdłużej je prostuję. Musze wejść na forum dla kręconych bo chciałabym żeby ładnie się układały i robiły się fale a tak to tylko prostowanie tego siana mi pozostaje

Łączę się z Tobą w bólu !
sasqnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 13:25   #18
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 84
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Mam podobnie. Tyle że mi się kręcą jak szalone przy twarzy. Szlag mnie trafia. Nie używam szamponów z SSL i olejuje włosy z jakieś 8 msc. Dobrze by było jakby się zdecydowały w którąś stronę- albo fale albo proste. A u mnie przy twarzy kędziorki, dalej fale a z tyłu proste...
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:19   #19
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Mam wysokoporowate i podatne włosy. Po myciu jak ich nie uczeszę to są falowane, ale zbijają się w kolonie i strąki. Jak rozczeszę (na mokro czy na sucho) to są prościutkie. Powinnam pielęgnować fale czy czesać się i zostawić proste? Da się ładne fale uzyskać jak włosy się zbijają?
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 17:48   #20
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Mam wysokoporowate i podatne włosy. Po myciu jak ich nie uczeszę to są falowane, ale zbijają się w kolonie i strąki. Jak rozczeszę (na mokro czy na sucho) to są prościutkie. Powinnam pielęgnować fale czy czesać się i zostawić proste? Da się ładne fale uzyskać jak włosy się zbijają?
Mam podobny problem, też mi się zbijają i muszę co parę godzin je przeczesać. Teraz spróbuję używać grzebienia, może będzie lepiej.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 10:43   #21
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.. Otoż mój przpadek jest taki, że mam całkowicie proste włosy, ale gdzies od pol roku zauwazylam ze te, ktore rosną nowe są kręcone. Widac to szczegolnie jak umyję głowę, wsztstkie wisza dlugie prosciutkie, a wokol glowy mam taka kędzierzawa aureole :P Od okolo 3-4 lat stosuje rozne wizazowe sposoby, typu olejowanie itp Mam 21 lat wiec burzliwy okres dojrzewania tez mam juz za soba. Troche jestem zdezorientowana co z tymi wlosami sie dzieje, bo jak czytam to wszystkim zaczynaja sie krecic juz istniejace wlosy a nie tak pol na pol Ma ktos podobnie?
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 22:31   #22
thesweetestdrug
Przyczajenie
 
Avatar thesweetestdrug
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Mam tak i baardzo nad tym ubolewam Do 3 klasy podstawówki miałam piękne, proste włosy niemal do pasa.. Tak proste, że na komunię był problem z zakręceniem ich
Potem przez kilka lat walczyłam z łysieniem plackowatym, i w sumie nadal raz w roku walczę, chociaż nie z takim tragicznym skutkiem jak kiedyś I te, które rosną od tamtego czasu, są dziwnie falowano-kręcone. Aktualnie schodzę z cieniowania, górna warstwa jest bardziej pofalowana, a końcówki na dolnej są powykręcane w różne strony, dbam o nie żeby chociaż nie były zniszczone. Wiele osób się nimi zachwyca, ale ja ich czasem nie znoszę.. nie chcę większego skrętu. Po za tym problemem z układaniem ich, jakościowo uważam że mam niezłe włosy, tak pięknie wyglądałyby proste
__________________
find a man who will ruin your lipstick, not your mascara


thesweetestdrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 14:20   #23
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Ja nie mam nic przeciwko, aby mi się ładnie kręciły, ale to co mam teraz to jakaś porażka. Ale patrzę u Ciebie zaczęły się całe kręcić, może u mnie też się tak stanie kiedyś. Moja mama np. miała całkowicie proste włosy a po chemioterapii odrosły jej falowane, no ale to były duże zmiany w całym organizmie. Mnie po prostu ciekawi przyczyna zmiany struktury włosów u mnie
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 21:59   #24
Emilka01
Przyczajenie
 
Avatar Emilka01
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1
Dot.: Samoistna zmiana włosów z prostych na falujące?

Bardzo proszę o pomoc
Zawsze miałam proste włosy i nigdy nie miałam z nimi problemu. Od roku zauważyłam, że robią mi się niewielkie fale od spodu więc zaczęłam prostować. Włosy bardzo mi się osłabiły, ale gdy ich nie prostuje są po prostu brzydkie. Teraz mam już pofalowane wszędzie i nie są to ładne fale tylko takie jakbyście położyły się spać w kitce. Marzę o prostych włosach takie jak miałam kiedyś. Pomocy Nie wiem dlaczego nagle zaczęły mi się falować....
Emilka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-17 22:59:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.