ręcznie malowane bluzki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 20:20   #61
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: ręcznie malowane bluzki

nie
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 09:06   #62
anything_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: ręcznie malowane bluzki

ale wiecie dlaczego? co się z nimi potem dzieje?
anything_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 17:34   #63
porcelain
Raczkowanie
 
Avatar porcelain
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 143
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Cytat:
Napisane przez anything_1 Pokaż wiadomość
a jak jest z olejnymi? można nimi malowac na koszulkach?
będzie bardzo długo schnąć, a później łatwo się pokruszy
porcelain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 15:20   #64
jaruss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: ręcznie malowane bluzki

ja sam kupiłem farbki, chcę swojej dziewczynie na 18 zrobić jakiegoś kotka. da się malować bez szablonów? czy farby łatwo przesiąkają przez koszulki ??
jaruss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 19:34   #65
Yasminee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 149
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Cytat:
Napisane przez jaruss Pokaż wiadomość
ja sam kupiłem farbki, chcę swojej dziewczynie na 18 zrobić jakiegoś kotka. da się malować bez szablonów? czy farby łatwo przesiąkają przez koszulki ??
Oczywiście, że się da ja osobiście nigdy nie używałam zadnych szablonów koszulka to jak takie płutno pod obraz na którym możesz stwożyć co chcesz hmm a co do drugiego pytania to w jakim sensie;p bo jeśli chodzi o malowanie to trzeba oddzielić przod od tyłu jakas np tekturka żeby nie pobrudzić drugiej czesci koszulki, a jeśli o krycie to jeśli kupiłeś dobre farby to nie bedzie problemu z kolorami, czy wielokrotnym malowaniem...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post15843502 <<-- MOJE PRACE!!!
Yasminee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 15:56   #66
**Ashlee**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Czy na takim materiale da się malować zwykłymi farbkami do tkanin?

http://img693.imageshack.us/img693/4872/mollyd3.jpg

Czy tylko na bawełnie można?
**Ashlee** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 07:38   #67
Metka04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: ręcznie malowane bluzki

I ja sie wlacze
Zakupilam kila dni temu farbki do tkanin w sklepie plastycznym. Koszt 10,50, jest wielkosci zblizonej do takich malych sloiczkow z koncentratem pomidorowym. Niebawem zabieram sie do malowania. Będzie to prezent gwiazdkowy w postaci stadka bialych wilkow zrobionych na plecach czarnej koszuli. Trzymajcie kciuki

Macie jakis pomysl jak szkicowac na czarnej koszuli? nie znam wilczej anatomii tak dobrze by smialo zaczynac z pedzelkiem bez wstepnego rozrysowania. Myślalam o uzyciu mydła - moja babcia była krawcowa i uzywala go do obrysowania. Boje sie jednak jak zareaguje farba po nalozeniu na osad z mydla, szczegolnie podczas prania gdy zanie sie spod spodu pienic. Doradźcie cos
Metka04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 19:57   #68
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Witajcie
bardzo liczyłabym na pomoc... otóż, dostałam t-shirt z namalowanym znakiem japońskim tuszem do kaligrafii. Świetna sprawa, ale boję się nosić na razie tej koszulki, ze względu na to, że jak będę chciała ją uprać to się wszystko spierze - sprawdziłam ze przy minimalnym kontakcie z wodą brudziła mi palec na czarno Czy znacie jakiś sposób na utrwalenie takiego malunku? Przyprasowanie żelazkiem na razie nie pomogło, bo gdzieś wyczytałam i taką metodę kąpiel w czymś? pozdrawiam )
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 13:57   #69
mrsbyq
Przyczajenie
 
Avatar mrsbyq
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Cytat:
Napisane przez Metka04 Pokaż wiadomość
I ja sie wlacze
Zakupilam kila dni temu farbki do tkanin w sklepie plastycznym. Koszt 10,50, jest wielkosci zblizonej do takich malych sloiczkow z koncentratem pomidorowym. Niebawem zabieram sie do malowania. Będzie to prezent gwiazdkowy w postaci stadka bialych wilkow zrobionych na plecach czarnej koszuli. Trzymajcie kciuki

Macie jakis pomysl jak szkicowac na czarnej koszuli? nie znam wilczej anatomii tak dobrze by smialo zaczynac z pedzelkiem bez wstepnego rozrysowania. Myślalam o uzyciu mydła - moja babcia była krawcowa i uzywala go do obrysowania. Boje sie jednak jak zareaguje farba po nalozeniu na osad z mydla, szczegolnie podczas prania gdy zanie sie spod spodu pienic. Doradźcie cos
polecam białą kredkę do oczu chociaż z doświadczenia wiem ze na ciemnych rzeczach ciężej się maluje ale życzę wytrwałości.

Pozdrawiam
__________________
malowanie koszulek , wyroby ręcznie wykonane - http://mrsbyq.pinger.pl

Edytowane przez mrsbyq
Czas edycji: 2010-12-28 o 15:15
mrsbyq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 21:33   #70
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Podbijam temat

Czy wiecie, gdzie na pewno dostanę farby do tkanin firmy Pelikan w Warszawie?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 21:02   #71
szczygielekhandmade
Raczkowanie
 
Avatar szczygielekhandmade
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Smile Dot.: ręcznie malowane bluzki

Cytat:
Napisane przez mrsbyq Pokaż wiadomość
polecam białą kredkę do oczu chociaż z doświadczenia wiem ze na ciemnych rzeczach ciężej się maluje ale życzę wytrwałości.

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Metka04 Pokaż wiadomość
I ja sie wlacze
Zakupilam kila dni temu farbki do tkanin w sklepie plastycznym. Koszt 10,50, jest wielkosci zblizonej do takich malych sloiczkow z koncentratem pomidorowym. Niebawem zabieram sie do malowania. Będzie to prezent gwiazdkowy w postaci stadka bialych wilkow zrobionych na plecach czarnej koszuli. Trzymajcie kciuki

Macie jakis pomysl jak szkicowac na czarnej koszuli? nie znam wilczej anatomii tak dobrze by smialo zaczynac z pedzelkiem bez wstepnego rozrysowania. Myślalam o uzyciu mydła - moja babcia była krawcowa i uzywala go do obrysowania. Boje sie jednak jak zareaguje farba po nalozeniu na osad z mydla, szczegolnie podczas prania gdy zanie sie spod spodu pienic. Doradźcie cos
Moje pierwsze próby były właśnie na czarnej koszulce, jednak nie wyszło to najlepiej. Farba wsychała całkowicie w tkaninę, tak, że musiałam poprawiać kilka razy, a i tak kolory nie wyszły intensywne. I praktycznie zaraz po pierwszym noszeniu wszystko popękało. Po tym doświadczeniu doszłam do wniosku że im cieńsza warstwa farby, tym lepiej.
Czytałam gdzieś że właśnie to medium służy do malowania na ciemnych tkaninach, ale nie miałam okazji spróbować.
A do szkicowania wystarczy zwykła biała kredka lub ołówek.
__________________
Autorskie, ręcznie malowane koszulki i trampki
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=13756
szczygielekhandmade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 09:32   #72
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Hej to ponownie ja
mam pytanie odnośnie farbek Fevicryl- czy tymi farbkami mozna malować po tkaninach innych niz bawełna?oczywiście w lumpeksach zaopatrzylam się w fajne proste koszulki z tym że częsć z nich jest z przewagą wiskozy i zastanawiam sie czy te farbki sie na nich przyjma?
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:19   #73
majtys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
odświeżam
ja mam pastele (taaak, pastele- ktos o nie pytał- nie polecam) i zamierzam znaleźć coś do malowania koszulek, tak, zeby to JAKOS wyglądało, nei jak dzieciece bohomazy..
mozecie polecić jakieś konkretne wyroby konkretnych firm? Bo an tych pastelach przejechaąłm się ostro

hmm... ja właśnie ostatnio namalowałam prosty wzór (na początek) pastelami i przyznam, że wyszło nawet dość ciekawie. Pewnie farbami wyszłoby lepiej, ale w żadnym sklepie nie mogłam znaleźć farb, a tylko pastele... Jednak wydaje mi się, że taka bluzka wygląda oryginalnie , trudniej było ze szczegółami i konturami, ale jak na pierwszy raz to mi sie podoba ... Ciekawa jestem jak będzie z praniem, czy się rozmaże, czy wzór zblednie, noo ale cóż zobaczymy. Dla początkujących nawet polecam.
Kupiłam właśnie te pastele: http://www.weloveart.pl/pastele-do-t...ow-pentel.html
majtys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 07:58   #74
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Odświeżę wątek bo mam pytanie Czy da się tymi farbkami malować ale na czystej wełnie - w dodatku czarnej ?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 22:03   #75
onatoja1
Raczkowanie
 
Avatar onatoja1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 86
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Odświeżę wątek bo mam pytanie Czy da się tymi farbkami malować ale na czystej wełnie - w dodatku czarnej ?
Moim zdaniem można, tylko trzeba zrobić to umiejętnie i bardzo dokładnie nakładać farbę malutkimi punkcikami. Jeżeli będziesz chciała uzyskać dobrą wyrazistość kolorów na czarnej tkaninie proponowałabym nanieść kilka warstw farby.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Wiadomo najłatwiej maluje się na białej tkaninie. Kolorową trzeba dobrze pokryć czasami stosując metodę kilku warstw. Jednak malunki np. na kolorowych koszulkach wychodzą równie fajnie jak na białych.
Trzeba jedynie mieć ciekawy pomysł co do wzoru jaki ma powstać

Dla przykładu zachęcam do obejrzenia moich ręcznie malowanych koszulek :

http://agnieszkanaopak.wordpress.com/
onatoja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 22:11   #76
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: ręcznie malowane bluzki

Cytat:
Napisane przez onatoja1 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem można, tylko trzeba zrobić to umiejętnie i bardzo dokładnie nakładać farbę malutkimi punkcikami. Jeżeli będziesz chciała uzyskać dobrą wyrazistość kolorów na czarnej tkaninie proponowałabym nanieść kilka warstw farby.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Wiadomo najłatwiej maluje się na białej tkaninie. Kolorową trzeba dobrze pokryć czasami stosując metodę kilku warstw. Jednak malunki np. na kolorowych koszulkach wychodzą równie fajnie jak na białych.
Trzeba jedynie mieć ciekawy pomysł co do wzoru jaki ma powstać

Dla przykładu zachęcam do obejrzenia moich ręcznie malowanych koszulek :

http://agnieszkanaopak.wordpress.com/
Dzięki za odpowiedź, koszulki ładne

Może uda mi się jeszcze kogoś znaleźć, kto maluje i dowiedzieć jeszcze czegoś
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.