Zaparcia - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 09:27   #331
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Hej mam ten sam problem jestem wysoka bo mam całe 182 wzrostu, przy czym ważę 60 kg może to nie mało, ale jestem naprawdę szczupłą osobą problemy mam od kiedy pamiętam.. i wiem z czego się biorą a więc- nieregularnie jem. Teraz np nie jadłam przez 3 dni bo mam takie okresy, że nie mogę patrzeć na jedzenie, jest mi po nim niedobrze, a po każdym posiłku, nawet najmniejszym, boli mnie brzuch. Efektem są straszne zaparcia:| często nie potrafię ich uregulować przez dłuższy czas nie piję herbatek, bo kiedyś popełniłam ten błąd i zaparcia w ogóle nie znikały po ich odstawieniu, było nawet gorzej
Od pewnego czasu piję mnóstwo wody mineralnej(1-2 szklanki wysokomineralizowanej + ok litra zwykłej + herbatki), zjadam suszone śliwki(które stoją przy komputerze bo często tu siedzę więc są pod ręką), do kanapek dodaję przyprawy fit up z błonnikiem i jest lepiej dużo daje też ruch, szczególnie bieganie mam wrażenie że kiedy biegam wszystko ładniej się przesuwa w moim brzuszku i czasem, kiedy nikt nie widzi staram sie szaleć w mieszkanku przy muzyce to wszystko nie wymaga wiele pracy a pomaga
I mam pytanie wiem że woda z cytrynka pomaga bo kiedys stosowałam, tylko było mi po niej cały dzień niedobrze a słyszałam w TV ze dobrym sposobem jest po prostu picie wody smakowej taka zwykla mineralna przeplywa przez nasz organizm i nic z tego nie mamy, a ponoć smakową organizm stara się "trawić" przez co więcej zostaje w organiźmie, nie przepada od razu
CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 14:43   #332
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
Hej mam ten sam problem jestem wysoka bo mam całe 182 wzrostu, przy czym ważę 60 kg może to nie mało, ale jestem naprawdę szczupłą osobą problemy mam od kiedy pamiętam.. i wiem z czego się biorą a więc- nieregularnie jem. Teraz np nie jadłam przez 3 dni bo mam takie okresy, że nie mogę patrzeć na jedzenie, jest mi po nim niedobrze, a po każdym posiłku, nawet najmniejszym, boli mnie brzuch. Efektem są straszne zaparcia:| często nie potrafię ich uregulować przez dłuższy czas nie piję herbatek, bo kiedyś popełniłam ten błąd i zaparcia w ogóle nie znikały po ich odstawieniu, było nawet gorzej
Masz niedowagę
Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu piję mnóstwo wody mineralnej(1-2 szklanki wysokomineralizowanej + ok litra zwykłej + herbatki), zjadam suszone śliwki(które stoją przy komputerze bo często tu siedzę więc są pod ręką), do kanapek dodaję przyprawy fit up z błonnikiem i jest lepiej dużo daje też ruch, szczególnie bieganie mam wrażenie że kiedy biegam wszystko ładniej się przesuwa w moim brzuszku i czasem, kiedy nikt nie widzi staram sie szaleć w mieszkanku przy muzyce to wszystko nie wymaga wiele pracy a pomaga
I mam pytanie wiem że woda z cytrynka pomaga bo kiedys stosowałam, tylko było mi po niej cały dzień niedobrze a słyszałam w TV ze dobrym sposobem jest po prostu picie wody smakowej taka zwykla mineralna przeplywa przez nasz organizm i nic z tego nie mamy, a ponoć smakową organizm stara się "trawić" przez co więcej zostaje w organiźmie, nie przepada od razu
No nie wiem... Nie przekonuje mnie to, ale ponoć tonący brzytwy się chwyta
Ja mam okropne, permanentne zaparcia na tle chorobowym. Niestety oznacza to, że nie pomaga mi ani ruch, ani zmiana nawyków żywieniowych (chyba nie mam już czego zmieniać), ani specyfiki z apteki. Słyszałam, że dobre jest picie olejnu lnianego (łyżka dziennie), ponoć pomaga nawet osobom z nowotworem jelita grubego. Przez kilka dni dodawałam go do sałatek, pomagał przez 2-3 pierwsze (a potem się przeterminował i musiałam go wyrzucić ). Teraz zamierzam pić napar ze śliwek, ale nie wiem ile tego dać? Mam na noc zalać je wrzątkiem i rano to wypić? Ile śliwek na szklankę?
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 14:36   #333
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Masz niedowagę
oj od razu niedowage mam troszke tłuszczyku na brzuszku i ładny <omg skromnosc> okrągły tyłeczek, tylko nogi koślawe i obrzydliwie chude ble

No nie wiem... Nie przekonuje mnie to, ale ponoć tonący brzytwy się chwyta
Ja mam okropne, permanentne zaparcia na tle chorobowym. Niestety oznacza to, że nie pomaga mi ani ruch, ani zmiana nawyków żywieniowych (chyba nie mam już czego zmieniać), ani specyfiki z apteki. Słyszałam, że dobre jest picie olejnu lnianego (łyżka dziennie), ponoć pomaga nawet osobom z nowotworem jelita grubego. Przez kilka dni dodawałam go do sałatek, pomagał przez 2-3 pierwsze (a potem się przeterminował i musiałam go wyrzucić ). Teraz zamierzam pić napar ze śliwek, ale nie wiem ile tego dać? Mam na noc zalać je wrzątkiem i rano to wypić? Ile śliwek na szklankę?
gdzieś tam było że 3 to chyba czas kupić od nowa skoro pasował a skoro na tle chorobowym to powinno być jakieś farmaceutyczne wyjście?

Słyszałam, że niektóre zaparcia nie są wywołane właśnie nawykami ale nie wystarczającymi skurczami które "popychają jedzonko do przodu" i na to jest jakies tam właśnie wyjscie:P i w programie było, że najlepiej iść do kibelka rano, postawić sobie pod stopami np miske, żeby nóżki były wyżej i "pomocować się troche" hehe podobno po jakimś czasie organizm przyzwyczaja się do tego


Przyczyny zaparć mogą być organiczne lub czynnościowe.
– Organicznymi przyczynami zaburzeń defekacji są: osłabienie siły mięśni tłoczni brzusznej i mięśni krocza przez choroby wyniszczające, leżący i siedzący tryb życia; rozszerzenie jelita grubego (megacolon, megarectum) wrodzone lub nabyte (przez np. częste lewatywy) oraz choroby układu nerwowego (wiąd rdzenia, guzy ogona końskiego).
– Czynnościowymi przyczynami zaburzeń defekacji są: zaparcia nawykowe (powstrzymywanie się od wypróżnień, wadliwa pozycja przy defekacji);

Czyli prawie wszystko może wywołać zaparcia
Pierwsze pogrubienie - dotyczy pewnie większości z nas
Drugie- prawidłowej pozycji nie opisano
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 21:45   #334
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Zaparcia

U mnie niestety są wywołane wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego:/. Niestety nie jest to uleczalne, natomiast leki łagodzą przebieg, ale nie zaparcia ...
Chyba faktycznie zaszaleję jeszcze raz z olejem, choć smaczny to on nie jest .
Zastanawiam sie też co mogę dodać do porannej owsianki, żeby zadziałała jak przeczyszczacz.
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 12:58   #335
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

faktcznie niemiło powinnam sie cieszyć, ze u mnie to nic takiego a gdzie ten olej nabywasz:P?? i na jakiej zasadzie on działa?
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 13:17   #336
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
U mnie niestety są wywołane wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego:/. Niestety nie jest to uleczalne, natomiast leki łagodzą przebieg, ale nie zaparcia ...
Chyba faktycznie zaszaleję jeszcze raz z olejem, choć smaczny to on nie jest .
Zastanawiam sie też co mogę dodać do porannej owsianki, żeby zadziałała jak przeczyszczacz.

Ja jem taką owsiankę : 5-6 łyżek płatków gotuje na wodzie z łyżeczką siemienia lnianego, na noc zawsze zalewam z 6 suszonych śliwek i rano wypijam te wode z nich, a śliwki wrzucam do miksera i miksuję z ok. 250ml kefiru i łyżeczką siemienia i łyżką otrębów i zalewam ugotowane płatki tym "koktajlem". Co prawda raczej nie mam problemów z zaparciami, ale taka mieszanka od razu gna mnie do toalety, może Tobie też pomoże
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 20:41   #337
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Ja jem taką owsiankę : 5-6 łyżek płatków gotuje na wodzie z łyżeczką siemienia lnianego, na noc zawsze zalewam z 6 suszonych śliwek i rano wypijam te wode z nich, a śliwki wrzucam do miksera i miksuję z ok. 250ml kefiru i łyżeczką siemienia i łyżką otrębów i zalewam ugotowane płatki tym "koktajlem". Co prawda raczej nie mam problemów z zaparciami, ale taka mieszanka od razu gna mnie do toalety, może Tobie też pomoże
Sprytne. Dzięki za przepis.
Chętnie wypróbuję rano. Chociaż śliwkowa woda ewidentnie mnie nie podchodzi (taka mdła...).

A olej lniany można kupić w każdym sklepie ze zdrową żywnością, moja mama twierdzi też, że w Almie.
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 21:31   #338
Kikiki
Raczkowanie
 
Avatar Kikiki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 313
Dot.: Zaparcia

ja już mam sposób. Chyba mam nietolerancje laktozy, bo szklanka mleka na czczo powoduje u mnie biegunkę. A już wolę biegunkę...
Kikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 21:50   #339
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: Zaparcia

Ja do pewnego momentu mialam rowniez straszne zaparcia,wiem ze spowodowane to bylo bardzo nieregularnym jedzeniem ale probowalam i jogurtow i wszelkich metod z wizazu jednak jak na mnie one nie dzialaly wiec wybralam sie do lekarza i ten przepisal mi Laktuloze i od tamtej pory wiem wiem co to zaparcia chociaz wciaz jem bardzo nieregularnie.Kosztuje ona naprawde grosze a jak dla mnie niezastapiona.Jedyny minus to to ze strasznie slodka ale da sie to przezyc.Naprawde polecam!
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 22:33   #340
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Zaparcia

lala 77 a ile tego syropu pijesz? i kiedy?
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 14:32   #341
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: Zaparcia

Ja przy swojej butelce mam taka mala miarke ale zazwyczaj tak mniej wiecej na oko pije i czasami wypije za duzo przez co w moim brzuchu robi sie rewolucja wiec lepiej nie przesadzac a na butelce pisze 10 ml 2 razy dziennie
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 15:44   #342
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez lala77 Pokaż wiadomość
Ja przy swojej butelce mam taka mala miarke ale zazwyczaj tak mniej wiecej na oko pije i czasami wypije za duzo przez co w moim brzuchu robi sie rewolucja wiec lepiej nie przesadzac a na butelce pisze 10 ml 2 razy dziennie
Ale laktuloza rozleniwia jelita!
Co dla mnie problemem nie jest, bo i tak jest to słaby środek... I fuj, mdło słodki (hm... czyżby dlatego, że to cukier?).
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 17:53   #343
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Ale laktuloza rozleniwia jelita!
Co dla mnie problemem nie jest, bo i tak jest to słaby środek... I fuj, mdło słodki (hm... czyżby dlatego, że to cukier?).
moich nie rozleniwil wrecz odwrotnie teraz wystarczy bym raz w tyg napila sie laktulozy i mam sprawe zalatwiona i przynajmniej raz dziennie w kibelku jestem.Pamietam na poczatku mialam problemy z dawkowaniem i po tyg dalam sobie spokoj jednak po jakims czasie sprobowalam jeszcze raz i zaczelam pic troszke mniej a czesciej i teraz naprawde jestem zadowolona.
Slabym srodkiem bym go nie nazwala,ale przeciez na kazdego moze dzialac inaczej ja probowalam naprawde duzo rzeczy jednak na mnie nie dzialaly dopiero w laktulozie znalazlam rozwiazanie
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:59   #344
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez lala77 Pokaż wiadomość
moich nie rozleniwil wrecz odwrotnie teraz wystarczy bym raz w tyg napila sie laktulozy i mam sprawe zalatwiona i przynajmniej raz dziennie w kibelku jestem.Pamietam na poczatku mialam problemy z dawkowaniem i po tyg dalam sobie spokoj jednak po jakims czasie sprobowalam jeszcze raz i zaczelam pic troszke mniej a czesciej i teraz naprawde jestem zadowolona.
Slabym srodkiem bym go nie nazwala,ale przeciez na kazdego moze dzialac inaczej ja probowalam naprawde duzo rzeczy jednak na mnie nie dzialaly dopiero w laktulozie znalazlam rozwiazanie


i to jest na receptę??
a ja od dziś probuje sliwek wczesniej obiecywalam sobie ale dzis nabylam i sliwki i otreby z suszonymi sliwkami

a tak wlasciwie ktore otreby sa najlepsze?
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:04   #345
cascatelle
Raczkowanie
 
Avatar cascatelle
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66
Dot.: Zaparcia

mi pomagają otręby szczególnie te z dodatkiem śliwek lub jabłek ale jedzone bez żadnych dodatków...tak po prostu łyżeczką z opakowania, te smakowe są naprawdę dobre ale niestety po odstawieniu problem znowu powraca więc to jest raczej rozwiązanie chwilowe ale pomaga błyskawicznie!
cascatelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 12:16   #346
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: Zaparcia

Nie laktuloza nie jest na recepte
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 22:41   #347
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez cascatelle Pokaż wiadomość
mi pomagają otręby szczególnie te z dodatkiem śliwek lub jabłek ale jedzone bez żadnych dodatków...tak po prostu łyżeczką z opakowania, te smakowe są naprawdę dobre ale niestety po odstawieniu problem znowu powraca więc to jest raczej rozwiązanie chwilowe ale pomaga błyskawicznie!
ja pozeram otreby i nic nic.... 2 dni pozeram suszone sliwki, pije po nich wode, jem otreby z jogurtem a nie odwronie i o
Cytat:
Napisane przez lala77 Pokaż wiadomość
Nie laktuloza nie jest na recepte
to jutro do apteki a ile kosztuje?
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 23:00   #348
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: Zaparcia

Hmm sprawdzilam w aptece internetowej i za 6zl jest 150 ml.Tak dokladnie teraz nie wiem jak to jest z cena w Polsce bo mieszkam za granica i tutaj za 500ml place 4 funty
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:15   #349
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez lala77 Pokaż wiadomość
Hmm sprawdzilam w aptece internetowej i za 6zl jest 150 ml.Tak dokladnie teraz nie wiem jak to jest z cena w Polsce bo mieszkam za granica i tutaj za 500ml place 4 funty
kupiłam hehe wypilam nawet 15 ml trzeba 3 razy dziennie po 15 ml przez trzy dni efekt podobno po 1-2 dniach pozniej pic jedna lyzke stolowaale to slooodkieee takie geste jakbym do herbaty nasypala z 20 lyzek cukru:P kupilam truskawkowe
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 16:35   #350
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
kupiłam hehe wypilam nawet 15 ml trzeba 3 razy dziennie po 15 ml przez trzy dni efekt podobno po 1-2 dniach pozniej pic jedna lyzke stolowaale to slooodkieee takie geste jakbym do herbaty nasypala z 20 lyzek cukru:P kupilam truskawkowe
Bo to cukier jest. To są smakowe? Ja mam zwyczajną, jest wręcz rzygliwie mdła .
U mnie ostatnio poprawa, choć nie wiem co ją spowodowało .
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 05:44   #351
f@tima
Raczkowanie
 
Avatar f@tima
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 78
Dot.: Zaparcia

kupiłam ale jak przeczytałam o możliwych skutkach ubocznych to sie aż wystraszyłam... hipokalimia, odma, wzdęcia, biegunka. Czy któraś z Was miała po tym jakieś nieprzyjemne objawy?
f@tima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 18:04   #352
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez f@tima Pokaż wiadomość
kupiłam ale jak przeczytałam o możliwych skutkach ubocznych to sie aż wystraszyłam... hipokalimia, odma, wzdęcia, biegunka. Czy któraś z Was miała po tym jakieś nieprzyjemne objawy?
Moim zdaniem są to klasyczne ulotkowe skutki uboczne, podali może odsetek przypadków? Raczej nie musisz się obawiać, takie jest moje zdanie.
Ja mam chorobę jelit i lekarz pozwolił mi pić laktulozę (aczkolwiek nie działa na mnie).
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 22:49   #353
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez f@tima Pokaż wiadomość
kupiłam ale jak przeczytałam o możliwych skutkach ubocznych to sie aż wystraszyłam... hipokalimia, odma, wzdęcia, biegunka. Czy któraś z Was miała po tym jakieś nieprzyjemne objawy?
Taaaaaaaaak wzdecia i biegunka. ale to moze dlatego ze za duzo wypilam.. choc i tak mniej niz zalecaja

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Moim zdaniem są to klasyczne ulotkowe skutki uboczne, podali może odsetek przypadków? Raczej nie musisz się obawiać, takie jest moje zdanie.
Ja mam chorobę jelit i lekarz pozwolił mi pić laktulozę (aczkolwiek nie działa na mnie).
Lactulosum truskawkowy syrop jak dziala.. na mnie strasznie szybko i drastycznie, wywoluje raczej szybkie i niemile przeczyszczenie niz powooolneeee choc mam wrazenie ze heh przepraszam za to ze to co wydlam i tak nie jest adekwatne do tego ile ostatnio jem xD
a syrop nie jest szkodliwy bo panie w ciazy tez moga go pic po konsultacji
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 14:44   #354
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: Zaparcia

[quote=CherieK;9890001]Taaaaaaaaak wzdecia i biegunka. ale to moze dlatego ze za duzo wypilam.. choc i tak mniej niz zalecaja


Ja tez na poczatku tak mialam,chyba trzeba sie nauczyc go dawkowac odpowiednio... ja do tej pory nie umiem ale stanowczo lepiej troszke mniej wypic i w razie czego za jakas godzinke jeszcze raz powtorzyc
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:48   #355
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Zaparcia

kurcze mne znow ostatnio dopadły eh..;/ znów na ziwk sie musze przerzucic;p
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:08   #356
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Zaparcia

Ja też chyba nie umiem tego dawkować i nawet jak się napiję dużo to mnie nie goni do kibleka...a pijecie to przed? po jedzeniu? Czy na czczo? przed snem? bo ja sama nie wiem jak to sie powino...i czy popijacie to czyms?
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 10:54   #357
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Ja tez na poczatku tak mialam,chyba trzeba sie nauczyc go dawkowac odpowiednio... ja do tej pory nie umiem ale stanowczo lepiej troszke mniej wypic i w razie czego za jakas godzinke jeszcze raz powtorzyc [/quote]

To jest straaasznie meczace miec taki brzuch moze sie naucze xDxDxD odstawilam teraz bede piła małą łyżeczkę dziennie, wydaje mi sie ze nawet mala ilość jakoś zaingeruje

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
kurcze mne znow ostatnio dopadły eh..;/ znów na ziwk sie musze przerzucic;p
może zacznij pić z nami syrop hehe dużo nie kosztuje a warto spróbować

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Ja też chyba nie umiem tego dawkować i nawet jak się napiję dużo to mnie nie goni do kibleka...a pijecie to przed? po jedzeniu? Czy na czczo? przed snem? bo ja sama nie wiem jak to sie powino...i czy popijacie to czyms?
na czczo 3 razy dziennie wg ulotki i czekam pol h i dopiero jem pije itd i mnie tez nie gonilo nieeeeee... wypilam.. czekałam.... i obudzilam sie rano z taaaakim bolem brzucha i od razu do lazienki:| chyba przesadzilam z iloscia

Ale mam dobra wiadomosc bo od 2ch dni nie pije a jeszcze efekt jest lagodny
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 14:10   #358
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Zaparcia

Na mnie ten syrop na prawdę chyba nie działa;( dziś mija tydzień od mojej ostatniej wizyty w wc;(
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 22:25   #359
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Na mnie ten syrop na prawdę chyba nie działa;( dziś mija tydzień od mojej ostatniej wizyty w wc;(
oojj idź do lekarza. jeśli on Ci nie pomaga to znaczy, ze coś jest nie tak. probowalas inne metody?
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 13:55   #360
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Ja też chyba nie umiem tego dawkować i nawet jak się napiję dużo to mnie nie goni do kibleka...a pijecie to przed? po jedzeniu? Czy na czczo? przed snem? bo ja sama nie wiem jak to sie powino...i czy popijacie to czyms?
chyba znalazłam proporcje dla mnie 5ml 3 razy dziennie czyli cwierc zwyklej dawki i dziala przenaturalnie
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-31 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.