Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co sądzisz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-10, 23:07   #1
sweetness22
Przyczajenie
 
Avatar sweetness22
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17
Question

Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co sądzisz


NO własnie, juz niedługo czeka mnie obrona pracy licencjackiej. Zastanawiamy sie z grupa seminaryjna co kupic promotorowi no i wogole co wypada, a co nie... Podobnie z komisja..
Jesli macie jakies pomysły bede wdzieczna za głos w dyskusji.
Promotorem jest mezczyzna(metodyka nauczania języka polskiego), recenzentkami kobiety.
sweetness22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 08:34   #2
weekend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 159
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Ja jak broniłam tytuł mgr inż. to promotorowi kupiliśmy piękny album o zamkach, bo się nimi interesował a dla reszty komisji były kwiaty.
Tak więc sądzę, że to zależy jak Ci się pracowało z promotorem. Jeśli ok i chcesz dać wyraz swojej wdzięczności - to śmiało możesz Mu coś kupić
weekend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 09:05   #3
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

hej

i ja sie w tym roku bronie.

nasza grupa seminaryjna kupuje wszystkim z komisji kwiaty, dla promotora oczywiscie najwiekszy bukiet,a do tego kupujemy mu jakis ekstra zegarek. a wszystko to damy po obronie, choc niektore sie rzucaja o to, by dac jeszcze w tym tygodniu (a obrona dopiero w lipcu)
pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 09:21   #4
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Ja też mam obronę pracy licencjackiej w przyszłym tygodniu, i zrzucamy się na kwiaty dla komisji i prezent dla promotora i najprawdopodobniej będzie to pióro. Dodatkowo oczywiscie jeszcze obiad i zakąski.
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 09:36   #5
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

jeżeli promotor był fajny i pomocny to myślę ,że coś mu się należy ,zazwyczaj daje się jakaś jakiś dobry gatunkowo alkohol albo upominek .
jeśli promotor był beznadziejny ,tak jak mój to nic prócz kwiatów nie powinien dostać,podejrzewam że nawet moja grupa seminaryjna kwiatów pajacowi nie będzie chciała wręczyć,ale to już długa historia
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 09:49   #6
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

My akurat nic im nie kupowalismy.
A jak cos chcecie to wazne zeby "upominki" dac po tym jak juz wszyscy zostaniecie przemaglowani i dowiecie sie na jakie oceny sie obroniliscie a nie na poczatku bo moze to zostac odczytane jako lapowka
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 10:01   #7
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Ja broniłam sie rok temu.
Da komisji kwiaty, dla promotora też i kosz ze słodyczami i alkoholem i pióro.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-11, 13:44   #8
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

A co jeśli broni się tylko część grupy (kilka osób) a reszta we wrześniu? Dwa prezenty czy jak?
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 13:58   #9
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Kiedy broniłam pracę magisterską,kupiłam bukiety dla recenzenta,osoby z komisji(która nie przyszła)i promotora-rzecz jasna,dla niego najładniejszy...choć po prawdzie nie powinien dostać nic...ale to szczegółNie spotkałam się z tym,że promotorowi kupuje się prezent...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 14:25   #10
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

aaa zapomnialam dodac, ze jeszcze my zapraszamy komisje na obiad po obronie.
najpierw mial byc tylko promotor, ale kiedy go zaprosilysmy, to stwierdzil, ze cala komisje wypada zaprosic :/ bez sensu no ale coz....
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 14:39   #11
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

O kurde nie przesadzacie?
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-11, 14:57   #12
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985 Pokaż wiadomość
O kurde nie przesadzacie?
Też mi to przyszło do głowy...my dawałyśmy tylko kwiaty,moi znajomi z innych uczelni też...skad pomysł,żeby dawać promotorowi prezenty?I zapraszać na obiad?
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 15:03   #13
Morte
Raczkowanie
 
Avatar Morte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 194
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Cytat:
Napisane przez Soncia Pokaż wiadomość
aaa zapomnialam dodac, ze jeszcze my zapraszamy komisje na obiad po obronie.
najpierw mial byc tylko promotor, ale kiedy go zaprosilysmy, to stwierdzil, ze cala komisje wypada zaprosic :/ bez sensu no ale coz....
W takiej komisji to mają fajnie

U mnie nie ma takich zwyczajów- tylko kwiaty dla komisji i promotora (chociaż mój zasłużył co najwyżej na jakiegoś chwasta)
Morte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:11   #14
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość
W takiej komisji to mają fajnie

U mnie nie ma takich zwyczajów- tylko kwiaty dla komisji i promotora (chociaż mój zasłużył co najwyżej na jakiegoś chwasta)
nie wiem czy tak fajnie. bo my musimy za to wszystko placic. nie dosc ze za obrone trzeba zaplacic 600zl. to jeszcze na jakis obiad, kwiaty, prezent. achh. no ale nie ja o tym decydowalam.
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:14   #15
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

o matko, z ciekawości tu weszłam, bo jak na razie to i do licencjata mam kawałek. ale te niektóre pomysły z alkoholem, zegarkami- czy to nie przesada?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:21   #16
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Hmm, po zastanowieniu mi się też wydaje że kwiaty powinny wystarczyć. Ja też płacę sporo za obronę i jakbym miała jeszcze dopłacać tyle kasy ... przesada moim zdaniem.
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:35   #17
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Cytat:
Napisane przez Soncia Pokaż wiadomość
nie wiem czy tak fajnie. bo my musimy za to wszystko placic. nie dosc ze za obrone trzeba zaplacic 600zl. to jeszcze na jakis obiad, kwiaty, prezent. achh. no ale nie ja o tym decydowalam.
no tak, ale komisja ma fajnie- tak jak Morte napisała.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 16:59   #18
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Cytat:
Napisane przez Sunny Tiger Pokaż wiadomość
Hmm, po zastanowieniu mi się też wydaje że kwiaty powinny wystarczyć. Ja też płacę sporo za obronę i jakbym miała jeszcze dopłacać tyle kasy ... przesada moim zdaniem.
Też myślę, że to trochę przesada

Niedługo również szykuję się do obrony mgr i może zdarzyć się taka sytuacja, że będę się broniła sama. Co w takiej sytuacji zrobić? Dla wszystkich kwiaty, kawa, ciastka, prezenty?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 17:06   #19
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Jestem w szoku, nie wpadłam na ten pomysł żeby zaprosić promotora na obiad, albo wręczyć mu jakiś prezent. Kilka dni temu się broniłam i komisja otrzymała od nas jedynie bukiety kwiatów. Co prawda mały poczęstunek też zorganizowaliśmy, ale to wszystko, nie ma co przesadzać w końcu to ich praca.
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 21:16   #20
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

moja grupa stawierdzila ze skladamy sie po 50 zlotych na prezent dla opiekuna i po 20 na kwiaty dla reszty do tego fundujemy im obiad...ale moim zdaniem to przesada i nie kazdego na nia stac
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 21:59   #21
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Nasza grupa 5-os. składała się po 30 zł, kupiliśmy za to 3 bukiety i coś na poczęstunek, nawet zostały nam pieniądze i za resztę poszliśmy oblewać nasze 5
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:03   #22
ginger20
Raczkowanie
 
Avatar ginger20
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 111
GG do ginger20
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

a ja mam obronę we wtorek planujemy jakieś kwiaty może jakiś poczęstunek ale przez myśl mi ni przeszło zapraszanie komisji na obiad :P
ginger20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 14:14   #23
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

mnie osobiscie tez nie przyszloby do glowy to, zeby zapraszac komisje na obiad... albo kupowac prezent. ale coz... trzeba sie niestety dostosowac czasami.

ja to bym tym burakom z komisji nic nie dala osobiscie. juz dosc dostaja kasy za wszystko. a to jest ich obowiazek zeby przygotowac do obrony. szczegolnie na platnych studiach.
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 16:24   #24
shminek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 81
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

przede mną obrona i myśle ze bez sensu jest kupywanie jakichkolwiek prezentów,komisja i tak dostaje za ten czas nie małe jak myślę pieniądze od uczelni
moja grupa seminaryjna planuje złożyć się po ok.30zł i kupić 3 bukiety kwiatów, większy dla promotora który naprawdę wiele z siebie na seminariach i w swoim wolnym czasie dawał
żeby zapraszać ich na obiad do restauracji? dla mnie to lekka przesada

Edytowane przez shminek
Czas edycji: 2008-06-13 o 16:26 Powód: literówki:)
shminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 17:19   #25
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Ogólnie jestem przeciwna prezentom dla promotorów, recenzentów. Bywa, że pomoc promotora przy pracy ograniczała się jedynie do postawienia w niej kilku przecinków. Zadaniem recenzenta jest przeczytanie i ocenienie pracy pod różnymi kątami. Nie widzę powodów, by okazywać za to jakąś szczególną wdzięczność. W końcu to jest to, co do nich należy.

Wyjątkiem może być sytuacja, w której promotor w sposób znaczący pomógł magistrantowi przy pisaniu pracy, radą, swoim czasem (również poza-uczelnianym). Taki był mój promotor, a i tak ograniczyliśmy się z innymi uczestnikami seminarium do kwiatów i bombonierki (którą i tak oddał paniom z dziekanatu).

Pomysł zakupu drogiego (bo jeśli już kupować coś w tym stylu, to raczej nie tanio, bo to zwyczajnie obciach) prezentu typu zegarek, aktówka, itp. uważam za przesadzony - vide: to, co napisałam wyżej, a poza tym nie wiemy jaki ma gust dana osoba.

Wiem ile dwa lata temu na państwowej uczelni dostawał promotor za jednego magistranta. Obecnie możliwie, że jest to więcej. Uwierzcie, że żadne prezenty nie są potrzebne. Wystarczą kwiaty, dobrze obroniona praca i zwyczajne "dziękuję"
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 19:43   #26
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Ogólnie jestem przeciwna prezentom dla promotorów, recenzentów. Bywa, że pomoc promotora przy pracy ograniczała się jedynie do postawienia w niej kilku przecinków. Zadaniem recenzenta jest przeczytanie i ocenienie pracy pod różnymi kątami. Nie widzę powodów, by okazywać za to jakąś szczególną wdzięczność. W końcu to jest to, co do nich należy.

Wyjątkiem może być sytuacja, w której promotor w sposób znaczący pomógł magistrantowi przy pisaniu pracy, radą, swoim czasem (również poza-uczelnianym). Taki był mój promotor, a i tak ograniczyliśmy się z innymi uczestnikami seminarium do kwiatów i bombonierki (którą i tak oddał paniom z dziekanatu).

Pomysł zakupu drogiego (bo jeśli już kupować coś w tym stylu, to raczej nie tanio, bo to zwyczajnie obciach) prezentu typu zegarek, aktówka, itp. uważam za przesadzony - vide: to, co napisałam wyżej, a poza tym nie wiemy jaki ma gust dana osoba.

Wiem ile dwa lata temu na państwowej uczelni dostawał promotor za jednego magistranta. Obecnie możliwie, że jest to więcej. Uwierzcie, że żadne prezenty nie są potrzebne. Wystarczą kwiaty, dobrze obroniona praca i zwyczajne "dziękuję"
Z ciekawości zapytam- ile promotor uczelni państwowej dostaje za obronionego magistranta?

Ja też się niedługo bronię, ograniczamy się do kwiatów dla Komisji oraz kosza ze słodyczami dla pani promotor, bo naprawdę nam pomagała. Był też pomysł z jakimś skórzanym gadżetem, m.in. ja się zbuntowałam i pomysł padł. Słodycze to i tak dużo
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 11:09   #27
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Basiu, słyszałam o 800 zł "od głowy".
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 11:31   #28
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Aż mi się głupio zrobiło aż te posty poczytałam... u mnie na obrony prac licencjackich mało kto w ogóle przynosił kwiaty, a o grupowym prezencie dla promotora nikt chyba nie pomyślał. Bardziej byliśmy "przywiązani", jeśli już, do prowadzących laboratoria, które przygotowywały do seminarium, trwającego raptem pół roku.
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 10:54   #29
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Aż mi się głupio zrobiło aż te posty poczytałam... u mnie na obrony prac licencjackich mało kto w ogóle przynosił kwiaty, a o grupowym prezencie dla promotora nikt chyba nie pomyślał. Bardziej byliśmy "przywiązani", jeśli już, do prowadzących laboratoria, które przygotowywały do seminarium, trwającego raptem pół roku.
bo to jest bezsensu dawac cokolwiek promotorowi, a tymbardziej innym czlonkom komisji. oni dostaja na tyle kasy, ze powinno im to wystarczyc. ale coz.... jak inni chca, to trzeba sie dostosowac niestety :/
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 12:10   #30
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Obrona pracy licencjackiej-prezenty dla promotora i kwiaty dla recenzentów-co s

Ja obrone licencjatu mam za 4 tygodnie...Promotorka fajna jest...Bardzo szczera...I powiedziala, zeby naprawde nie kupowac nic komisji, ze szkoda kase wywalac...A jesli chcemy, to mozemy po zwyklym kwiatku kupic od grupy, ale zadne bukiety, poczestunki, ani prezenty!!

Ona pow, ze po prostu nie lubi takich rzeczy przyjmowac...
Wiec co najwyzej symboliczny kwiatek jesli juz dla kazdego z komisji...Moze to i dobrze
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 07:25:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.