Cienkie włosy, co z nimi zrobić ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-19, 19:55   #1
czerwwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bielawa City :P
Wiadomości: 71
GG do czerwwona
Question

Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?


Witaam Jestem właścicielką blond włosów do ramion. Chciałabym sie dowiedzieć czy jest sposób na zwiększenie ich objętości ?? Wiem, są szampony i odżywki , jednak również są przeważnie dla włosów suchych.. i tu się zaczynają schody .. mam przetłuszczające się włosy ( i do tego odstające uszy. Nic w tym złego bo wyglądam jak elf ) Czekam na odpowiedzi :P
czerwwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 14:42   #2
perelkabiala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trń.
Wiadomości: 52
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Dobry sposób na optyczne zwiększenie cienkich włosów to loki Sama tak stosuję, chcąc czy nie, bo takie już natura mi dała . Nie widziałam twojej twarzy i nie mogę tak dokładnie określić, ale pamiętaj że pasemka jaśniejsze o ton, również sprawią że będzie się wydawało że włosów jest więcej (piszę że pamiętam, bo ja nie farbuję włosów, nigdy nie farbowałam i nie zamierzam, ale polecałam tak moim przyjaciółkom, były zadowolone). A i dobrze dobrana fryzura doda Ci objętości. Popytaj fryzjera, dobierze Ci fryzurę do twarzy i sprawi że włosy będą bardziej puszyste (albo będą tak chociaż wyglądać ) . Jeśli nie chcesz zmienić fryzury, to pamiętaj żeby regularnie skracać końcówki. Włosy będą zdrowsze, bez połamanych końców. Od wewnątrz możesz zacząć działać i łykać np.: skrzyp. I zadbaj o swoją dietę, jedz bardzo dużo zielonych warzyw które dostarczą Ci witamin (a to ważne, żeby mieć ładne, puszyste i zdrowe włosy). Inne sposoby, które również stosuję i mogę Ci polecić to: myj włosy delikatnymi szamponami które nie obciążą włosów (ja też mam przetłuszczające się włosy i używam szaponu dla dzieci bambi - to mój KWC ). Chyba że wolisz poszukać takich na zwiększenie, które nie są do suchych włosów - w drogerii albo aptece znajdziesz
Jeśli używasz odżywkę, nakładaj ją na końcówki lub do połowy włosów, nigdy nie na skórę głowy. Modeluj włosy okrągłą, dużą szczotką. Masuj często przed myciem włosów skórę głowy. To poprawi jej ukrwienie i dotleni ją. Jeśli masz przedziałek np. z lewej strony, czasami rób go z prawej. Przez jakiś czas włosy będą lekko uniesione. Zawsze możesz lekko natapirować swoje pasma, ale osobiście tego nie polecam i nie robię. Nigdy zresztą nie byłam zwolenniczką tapirowania. No i jeszcze suszenie pasm : nie robię tego, bo strasznie o włoski dbam i zapuszczam, odstawiłam wszystkie lokówki, prostownicei suszarki, ale jeśli już suszysz to rób to dobrze - głową w dół i chłodnym strumieniem z szuszarki. Można też pryskać lakierem dodającym objętość włosom, również trzymając głowę w dół (uważaj żeby nie skleić włosów - pamiętaj żeby lakier nie obciążył włosów, bo będzie odwrotny efekt od zamierzonego).
Nie mogę sobie nic więcej przypomnieć, ważne żeby nie obciążać, nie niszczyć włosów. Jak to mówią w reklamie :"bo tylko mocne włosy to piękne włosy" czy jakoś tak Mam nadziejężę pomogłam
__________________
64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Cel osiągnięty - 48 kg

Edytowane przez perelkabiala
Czas edycji: 2010-03-20 o 21:12
perelkabiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 15:15   #3
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Kurcze,a ja właśnie mam tak,że jak pokręce włosy,to wygladają na jeszcze cieńsze,zbijaja sie i mam 5 loków A szkoda,bo bardzo lubię kręcone włosy.Mi za to pomaga suszenie z głową w dół,albo rozczesywanie włosów po myciu dopiero jak wyschną tylko z wierzchu,w środku zostawiam nieco poczochrane,tak żeby nie było tego widać oczywiście.To takie zdrowsze tapirowanie
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 20:49   #4
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

jak zaczniesz krecic wlosy (walki, pianki, lakiery, suszarka, lokowka itp) to mozesz sobie troche oslabic wlosy, przez co bedzie ich mniej. Najlepiej popytaj kolezankek, poszukaj w necie, i idz do dobrego fryzjera, ktory Ci dobierze fryzure- cieniowanie zwieksza objetosc, ale nie za mocne, bo jak wisi z tylu kilka piorek, to tez wizualnie zmniejsza ilosc wlosow. Zadbaj tez o wzmocnienie cebulek- mocne cebulki to zdrowsze i silniejsze wlosy.
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 21:01   #5
perelkabiala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trń.
Wiadomości: 52
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Alien, napisałam co ja robię żeby mieć puszyste włosy Ale wiadomo u każdego coś innego
Spróbuj może fale? U mnie działa też taki patent : ułożę włosy (naturalne fale) i podnoszę je palcami lekko do góry i pryskam lakierem mocno utrwalającym. Szału dostałabym, gdybym nie rozczesała włosów . A może zapleć wieczorem warkocz? Ja zawsze muszę spinać włosy, bo wolę mieć "zgięte" włosy w jednym miejscu od gumki (chociaż jak używasz miękkiej gumki to nie ma mowy o "pogięciu) niż połamane całe przez tarcie całąnoc włosami o poszewkę i guziki.
__________________
64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Cel osiągnięty - 48 kg
perelkabiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 21:14   #6
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

przetestuj połączenie 2 serii seboradin-Niger i Petrole z azulenem, szampon i balsam z każdej stosując je na przemian.Powinnaś być zadowolona.
Polecam też:
maski i odzywki do spłukiwania: Kallos al latte, z apteczki babuni wzmacniająca, Nano Effect regenerująca (tego samego producenta co Seboradin)
szczerze odradzam: suszenie suszarką, prostowanie prostownicą, drogeryjne agresywne szampony przeciwłupieżowe czy do włosów przetłuszczających się-tylko pogarszają sprawę nadmiernie przesuszając skórę głowy. Lepiej sięgnąć po szampon leczniczy np.Selsun Blue czy coś ketokonazolem czy dla alergików np. Emolium z apteki niż po szampon z drogerii.
Sama mam cienkie i szybko przetłuszczajace się przy skórze-pokochały Seboradin petrole z chlorofilem, skóra głowy się uspokoiła a ich naturalny kolor stał się mocniejszy, wygładzenie i odbudowę włosa zawdzięczam obecnie masce Nano Effect (regenerująca) a z przesuszonymi końcami przed jej pierwszym użyciem było już bardzo źle . Stosowałam kosmetyki profesjonalne i mogę spokojnie powiedzieć,że Seboradin i Kallos jest o niebo lepszy a Nano Effect ciut droga za małą pojemność ale jak dla mnie to objawienie a nie maska. Kosmetyki Z apteczki babuni jeśli odstawisz suszarkę też dadzą niezłe efekty. Ja dziś użyłam odżywki wzmacniającej Z apteczki babuni, dość sporo, pod ręcznik i włosy po niej też są świetne. Zapach ciut mnie drażni bo ta odżywka pachnie naftą i zapach troszkę na włosach trzyma ale efekt jest niezły więc warto. Tyle,że suszenie suszarką zabija ten efekt więc polecam ale bez suszarki.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

a na samą objętość to odżywki włos w płynie, keratyna i seria L'oreal volume expand i spraye typu root lifter czyli unosząca włosy u nasady oraz pianka wellaflex do cienkich ale uwaga pianki przesuszają włosy także zwiększanie objętości polecam na większe wyjścia a na co dzień dbanie o regulację wydzielania sebum (Niger) i o zdrową powierzchnię włosa i jego naturalny kolor (Petrole z azulenem)
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 21:40   #7
czerwwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bielawa City :P
Wiadomości: 71
GG do czerwwona
Red face Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, postaram się do nich zastosować - z suszarki już zrezygnowałam, obecnie używam szamponu Schauma z ekstraktem z ziół, no i starcza mi on na 2 dni ( po dwóch dniach są baardzo przetłuszczone ) Co do odżywek to mam do nich pewne uprzedzenie - szybciej mi sie po nich przetłuszczają włosy. Jeśli ktoś coś jeszcze wymyśli na moje "genialne" włosy to proszę o wypowiedź
czerwwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 01:57   #8
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

ufarbowac albo zrobic trwala - efekt gwarantowany.
krotsza fryzura i strzyzenie dobrane do rodzaju wlosow tez moga pomoc.
szampony, odzywki itp nie dzialaja,
dieta, suplementy itp tez nie - genow nie przeskoczysz
z odzywki mozesz na probe zrezygnowac i zobaczyc czy bedzie lepiej
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 08:24   #9
anastazjaa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 81
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

:Witaj, mam ten sam problem co Ty, dotyczący niestety cienkich włosow obecnie mam je 4-5 cm za ramiona, ale za dobrze to niewygląda, plączą sie, żle rozczesuja. Chcialam je zapuscic, ale stwierdzilam, ze dlugie wlosy, ktore sa cienkie, ladnie się prezentowac nie beda W srode mam zamiar sciac je do ramion. Farbuje tez raz na jakis czas. Suszarką susze tylko, gdy nie zdaza mi wyschnac same przed wyjsciem, prostownicy tez uzywam raz na jakis czas jak juz sa powywijana strasznie w rozne strony. Z drogeryjnych kosmetykow przerzucilam sie na Kallosa, obecnie szampon dodajacy obj. i maseczke latte
Co do tego, zeby nie nakladac odzywki/maseczki przy skorze glowy tylko na ich dlugosci, hm.. wszyscy tak mowia, jednak ja musze, bo albo mam takie wrazenie, albo naprawde gdy nienałoze ich przy skalpie np. przy grzywce to skore mam sucha strasznie i wyglada to jak lupiez.
Zna ktos jeszcze jakis inne sposoby, oprocz wyzej wymienionych na wzmocnienie cebulek wlosa, moze byc rowniez od srodka, bo specyfiki zwenetrzne raczej duzo nie daja
__________________
zapuszczam i dbam o włosy
minimalizuje swoje zbiory = odwyk kosmetyczny
41/48
anastazjaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 08:53   #10
czerwwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bielawa City :P
Wiadomości: 71
GG do czerwwona
Cool Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Co do farbowania.. nie, to zły pomysł bo jedyną rzecz która mi sie podoba w moich włosach - zniszczę. Mój kolor włosów jest co najmniej bardzo dobry i nie zamierzam go zmieniać. Co do tych masek, odżywek itp. - nie chcę zbytnio męczyć tych włosów bo one i tak wyglądają jak 5 nieszczęść xD Ale szamponu zacznę szukać, hmm... i postaram sie jeść więcej tych zielonych warzyw za którymi nie przepadam, i te witaminy.. achh czego sie nie robi dla włosów ? :P

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A co do ścinania - to nie bardzo. Już próbowałam, i wyglądają tylko dobrze gdy pójdę do fryzjera, on mi ułoży i wklepie tony kosmetyków żeby sie trzymało
czerwwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:31   #11
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

odpowiednie cieniowanie potrafi zdziałać cuda !
kiedyś miałam włosy extra wycieniowane i falowały i układały się w sposob który nazywam "lwią grzywą" i było to czaderskie )
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 10:11   #12
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

właśnie- zrób sobie loczki. pozatym są dobre odżywki z nivea i szampony na objętość. możesz też postrzepić włosy grzebieniem od góry to też działa
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 11:33   #13
Acze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Witam. Mam od jakiegoś czasu ogromny problem z włosami, stały się cieńsze, odkąd zaczęłam brac skrzyp to nie wypadaja mi juz tak mocno, ale muszę je myć codziennie bo na drugi dzień po umyciu są w złym wyglądzie :/ najgorzej że pojawiają mi się takie prześwity...i kompletnie nie wiem co robić. Farbuje włosy od kilu lat, (przestałam namiernie prostować) Może macie jakieś sprawdzone preparaty czy tabletki na to by były gęstsze? Tylko nie odżywki...kompletnie nie pomagają mi..kiedyś stosowałam to włosy wypadały mi jeszcze bardziej. Myślałam nad wizyta u dermatologa, ale boje się że powie mi że to przez farbowanie i tyle.
Acze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 19:16   #14
czerwwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bielawa City :P
Wiadomości: 71
GG do czerwwona
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

No to akurat by miał lekarz rację, a jak często farbowałaś włosy ?? Czy w Twojej rodzinie były już takie przypadki ?? Radzę udać się do dermatologa
czerwwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 20:57   #15
Acze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Jakoś co dwa miesiące farbuje włosy, ale od jakiegoś czasu zaczęłam farbować jedynie odrosty, co by nie farbować całych włosów. A u mnie w rodzinie nie miał nikt takich problemów
Acze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 16:45   #16
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Acze, kup sobie tabletki Onozis, żelazo,delikatny szampon do częstego mycia z apteki - np. H Eris, Emolium, fluid Bioderma albo Pregaine i maskę WAX L'biotica do wypadających. Z droższych preparatów możesz sięgnąć po Inneov gęstość włosów.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 22:32   #17
Acze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Dzięki bardzo za pomoc
Acze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 17:01   #18
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

A jeśli myjesz codziennie polecam zrezygnować z suszarki. Wiem co mówię bo sama myję co 2 dni i do tej pory suszyłam (co prawda zimnym nawiewem ale zawsze) i włosy były z tego powodu nadmiernie przesuszone.Teraz na wiosnę odstawiłam suszarkę i poprawa kondycji włosów praktycznie widoczna z dnia na dzień. Bo farbowanie przesusza a jeśli do tego suszysz to to zwiększa łamliwość włosów i może skutkować nadmiernym wypadaniem włosów z powodu ich kruszenia się na długości. Uwaga też na pianki do włosów. Stosowane często też przesuszają. Co do nawilżenia parę osób polecało kosmetyki Revlon Professional Eqauve-szampon i maskę. Możesz po nie sięgnąć by nawilżyć włosy. Podobnie działa maska nawilżająca Rigenol-tej musisz szukać na allegro.Możesz też wzmocnić włosy keratyną w spray'u np. CHI keratin mist. Ja stosowałam mleczko jedwabne z keratyną z Boichemii Urody, jest bez alkoholu więc nie wysusza, ciut obciąża ale dobrze odbudowuje przesuszone włosy, żeby nie obciążało można stosować na same końce. Z drogich ale dobrych rzeczy fajna jest też kuracja Kerabond. Z naturalnych metod- możesz spróbować olejowania olejkiem kokosowym. Nawilża włosy więc zwiększa ich sprężystość i wytrzymałość i odżywia skórę głowy więc wspomaga odrastanie nowych, zdrowych włosów.
Możesz kupić czysty olej albo wzbogacony innymi składnikami preparat np. vatika.
Ogólnie rzecz biorąc- głównym problemem cienkich włosów jest z reguły niski poziom nawilżenia o 25-30 % niższy niż normalnych włosów i mało budulca włosa czyli keratyny (niektóre cienkie włosy nie mają wcale rdzenia czyli jednej warwsty wewnętrznej włosa, która go pogrubia i chroni wnętrze włosa przed zniszczeniami mechanicznymi) dlatego warto stosować ochronne fluidy pogrubiające włos i spray'e z keratyną i ceramidami. Cienkim włosom z reguły towarzyszy wrażliwa skóra głowy więc dobry, delikatny szampon to połowa sukcesu przy takich włosach. I warto pamiętać,że ciężkie drogeryjne szampony kiepsko się tu sprawdzają. Lepsze są apteczne i profesjonalne serie do włosów cienkich i delikatnych.
Szczególnie odradzam cienkowłosym produkty Timotei, które mają tak agresywną bazę myjącą jak niektóre płyny do mycia podłóg- co wyszło na jaw w pewnym brytyjskim teście porównawczym chemicznych składów kosmetyków i zszokowało samych badaczy. A o działaniu takiego składu na skórę głowy cienkowłosej osoby przekonałam się sama po tym jak stosowanie Timotei wywołało u mnie ŁZS. Odradzam też Pantene i Gliss Kur. Jako tako spisują się jedynie szampony Nivea ale i tak ciut obciążają.
Polecam szampony Seboradin (łagodzący panthenol w składzie, nie obciążają włosów) i Pharmaceris (a szczególnie szampony keratineum i sensitonin) oraz szampony apteczne-np. Emolium, Dermena, Pregaine, Neutrogena, fluid Bioderma do częstego mycia.
Do cienkich włosów jest też odżywka w piance z serii Nivea Volume oraz kilka profesjonalnych odżywek do cienkich włosów w formie pianki właśnie więc jeśli ktoś szuka dodatkowej objętości włosów cienkich to polecam odżywki w formie pianki. I generalnie warto pamiętać,że włosy cienkie potrzebują częstego stosowania odżywek. Co prawda lepsze są te do spłukiwania niż te w spray'u ale bez ich stosowania cienkie włosy pozbawione są ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2010-03-26 o 17:19
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:40   #19
humen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 68
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
A jeśli myjesz codziennie polecam zrezygnować z suszarki. Wiem co mówię bo sama myję co 2 dni i do tej pory suszyłam (co prawda zimnym nawiewem ale zawsze) i włosy były z tego powodu nadmiernie przesuszone.Teraz na wiosnę odstawiłam suszarkę i poprawa kondycji włosów praktycznie widoczna z dnia na dzień. Bo farbowanie przesusza a jeśli do tego suszysz to to zwiększa łamliwość włosów i może skutkować nadmiernym wypadaniem włosów z powodu ich kruszenia się na długości. Uwaga też na pianki do włosów. Stosowane często też przesuszają. Co do nawilżenia parę osób polecało kosmetyki Revlon Professional Eqauve-szampon i maskę. Możesz po nie sięgnąć by nawilżyć włosy. Podobnie działa maska nawilżająca Rigenol-tej musisz szukać na allegro.Możesz też wzmocnić włosy keratyną w spray'u np. CHI keratin mist. Ja stosowałam mleczko jedwabne z keratyną z Boichemii Urody, jest bez alkoholu więc nie wysusza, ciut obciąża ale dobrze odbudowuje przesuszone włosy, żeby nie obciążało można stosować na same końce. Z drogich ale dobrych rzeczy fajna jest też kuracja Kerabond. Z naturalnych metod- możesz spróbować olejowania olejkiem kokosowym. Nawilża włosy więc zwiększa ich sprężystość i wytrzymałość i odżywia skórę głowy więc wspomaga odrastanie nowych, zdrowych włosów.
Możesz kupić czysty olej albo wzbogacony innymi składnikami preparat np. vatika.
Ogólnie rzecz biorąc- głównym problemem cienkich włosów jest z reguły niski poziom nawilżenia o 25-30 % niższy niż normalnych włosów i mało budulca włosa czyli keratyny (niektóre cienkie włosy nie mają wcale rdzenia czyli jednej warwsty wewnętrznej włosa, która go pogrubia i chroni wnętrze włosa przed zniszczeniami mechanicznymi) dlatego warto stosować ochronne fluidy pogrubiające włos i spray'e z keratyną i ceramidami. Cienkim włosom z reguły towarzyszy wrażliwa skóra głowy więc dobry, delikatny szampon to połowa sukcesu przy takich włosach. I warto pamiętać,że ciężkie drogeryjne szampony kiepsko się tu sprawdzają. Lepsze są apteczne i profesjonalne serie do włosów cienkich i delikatnych.
Szczególnie odradzam cienkowłosym produkty Timotei, które mają tak agresywną bazę myjącą jak niektóre płyny do mycia podłóg- co wyszło na jaw w pewnym brytyjskim teście porównawczym chemicznych składów kosmetyków i zszokowało samych badaczy. A o działaniu takiego składu na skórę głowy cienkowłosej osoby przekonałam się sama po tym jak stosowanie Timotei wywołało u mnie ŁZS. Odradzam też Pantene i Gliss Kur. Jako tako spisują się jedynie szampony Nivea ale i tak ciut obciążają.
Polecam szampony Seboradin (łagodzący panthenol w składzie, nie obciążają włosów) i Pharmaceris (a szczególnie szampony keratineum i sensitonin) oraz szampony apteczne-np. Emolium, Dermena, Pregaine, Neutrogena, fluid Bioderma do częstego mycia.
Do cienkich włosów jest też odżywka w piance z serii Nivea Volume oraz kilka profesjonalnych odżywek do cienkich włosów w formie pianki właśnie więc jeśli ktoś szuka dodatkowej objętości włosów cienkich to polecam odżywki w formie pianki. I generalnie warto pamiętać,że włosy cienkie potrzebują częstego stosowania odżywek. Co prawda lepsze są te do spłukiwania niż te w spray'u ale bez ich stosowania cienkie włosy pozbawione są ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

BARDZO MĄDRZE NAPISAŁAŚ:ehe m::ehem :
humen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 17:55   #20
madalena73
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 38
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Ja też miałam problem z włosami. Dopóki nie zaczęłam stosować placenta hair.Mam bardzo cienkie włosy ,farbowane na kolor blond ,pasemka!bardzo polecam tę odżywkę,po niej włosy zaczęły mi odrastać szybciej!madi
madalena73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 09:37   #21
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Cytat:
Napisane przez madalena73 Pokaż wiadomość
Ja też miałam problem z włosami. Dopóki nie zaczęłam stosować placenta hair.
Co to jest ta placenta? Z nazwy nie brzmi ladnie, jak jakies lozysko.. :/
Do tej pory uzywalam zawsze szmponow z drogerii, czasami kupionych u fryzjerki, te z aptek sa rzeczywiscie o wiele lepsze? nie wystarczy brac jakies witaminy i uzywac zwyklych kosmetykow?
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 16:21   #22
nogulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 454
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Cytat:
Napisane przez Auretia Pokaż wiadomość
Co to jest ta placenta? Z nazwy nie brzmi ladnie, jak jakies lozysko.. :/
Do tej pory uzywalam zawsze szmponow z drogerii, czasami kupionych u fryzjerki, te z aptek sa rzeczywiscie o wiele lepsze? nie wystarczy brac jakies witaminy i uzywac zwyklych kosmetykow?
nie brzmi ładnie bo to jest wyciąg w łożyska - zwierzęcego lub ludzkiego, ale tego drugiego raczej w PL nie dostaniesz - po pierwsze problemy natury etycznej, po drugie będzie to strasznie drogie( chyba, że się mylę)
Szampony z aptek niekoniecznie są lepsze - wszystko zależy od składu i potrzeb Twojej skóry głowy i włosów.
Witaminy polecam na dłuższą metę, po miesiącu efektów nie zobaczysz raczej...
nogulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 13:22   #23
Joannaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

Cytat:
Napisane przez czerwwona Pokaż wiadomość
Witaam Jestem właścicielką blond włosów do ramion. Chciałabym sie dowiedzieć czy jest sposób na zwiększenie ich objętości ?? Wiem, są szampony i odżywki , jednak również są przeważnie dla włosów suchych.. i tu się zaczynają schody .. mam przetłuszczające się włosy ( i do tego odstające uszy. Nic w tym złego bo wyglądam jak elf ) Czekam na odpowiedzi :P

pocieniuj je... gorna warstwa wlosa przygniata te co sa pod spodem i dlatego wlosy wygladaja jakby ich bylo malo. jak masz odstajace uszy to tak mozesz zdecydowac sie na cieniowanie od polowy ucha. wlosy beda krotsze ale za to efektowniejsze
Joannaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 22:24   #24
ramoncia217
Wtajemniczenie
 
Avatar ramoncia217
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 580
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

ja tez mam cienkie i mi pomaga suszenie włosów z głowa spuszczona w dół, lub podkrecanie ich na okragłej szczotce.
ramoncia217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 10:06   #25
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Cienkie włosy, co z nimi zrobić ?

jak masz niedługie to możesz natapirowac
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.