Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-11, 12:21   #3451
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
apple girl....taka sama
tak się zastanawiam, czy te "coś" nie poprzykleja mi się do zamków i już tam zostanie tzn. wyjdę od orto z tą masą za aparacie, między zamkami i w najmnniejszych szczelinach?
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 13:29   #3452
justyna141
Raczkowanie
 
Avatar justyna141
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Witam dziewuszki ;*
Zamieszczam wam zdiecie panoramiczne moich zebów. Czy wg. was sa one proste , i czy ta szpara pomiedzy gornymi zebami i resztą nie jest za duza? Co do aparatu.... 50/50 % Ze go bede miec ;( Mama mowi ze nie chce mi zakladac bo nie ma potrzeby.. A tata powiedzial ze moze mi go kupi wiec juz sama nie wiem...

zdiecie ; http://img152.imageshack.us/img152/8...1100001zf2.jpg

I jak?
__________________
Sex A Peel
justyna141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 13:29   #3453
Orhen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylviontko Pokaż wiadomość
smv, ja dół też mam strasznie stloczony. Jak mi zakladala aparat, to powiedziala, że na dól dopiero po 3 miesiącach, aby zrobić miejsce na dolnych ząbkach, bo podobnie, jak Tobie, nie bylo mi ich widać. Teraz efekty już widzę<jupi>
a tak wygląda mój dól
http://img515.imageshack.us/img515/8198/z4mz7.jpg

Sylviontko, mam do Ciebie takie pytanie. Mam podobny problem z zębami na dole. Są podobnie stłoczone jak u Ciebie. Czy Tobie orto. zlecił usuwanie, czy będziesz miała ząbki szlifowane, tak żeby znalazło się na nie miejsce?
Orhen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 13:57   #3454
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Dzieki Djana za odpowiedz, tak właśnie myslalam tylko chcialam sie upewnic bo mialam cichą nadzieje ze jednak uda mi sie wyjechac juz w aparacie. Wydaję mi się ze u mnie trzeba bedzie pare ząbków usunąć, więc to trochę potrwa no i leczenie oczywiście. Masz rację co do wszystkiego. Szkoda że aparat tak człowieka ,,uziemia", ale nic to, bedę cierpliwa. Pozdrawiam
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 14:25   #3455
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
tak się zastanawiam, czy te "coś" nie poprzykleja mi się do zamków i już tam zostanie tzn. wyjdę od orto z tą masą za aparacie, między zamkami i w najmnniejszych szczelinach?

albo orto ci wyplucze albo sama musisz resztki wydlubac np wykalaczka pamietam jak wyszlam z sis od orto to jej musialam powyciagac ta mase z zebow bo lusterka nie miala hehe ale wszystko ladnie sie da wyczyscic nic nie zostaje
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 15:03   #3456
pracoholik
Przyczajenie
 
Avatar pracoholik
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Witam drogie Panie,
Powoli przekonuje się do tego aparatu ... między innymi dzięki temu wątkowi .

Mam do Was pytanie niewiasty, macie może jakieś doświadczenie z nieboli.com.pl w Krakowie(„Konstelacja”, ul. Miłkowskiego 11a)?

Ich oferta wydaję się atrakcyjna, byłem nawet tam kiedyś (wybielałem zęby) i było okej, ale nie wiem jak jest z innymi rzeczami ;]

Więc jeśli możecie podzielcie się swoją wiedzą na ten temat.
__________________
Jednego jestem pewnien w 100% ,że kiedyś umrę...
pracoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 15:16   #3457
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justyna141 Pokaż wiadomość
Witam dziewuszki ;*
Zamieszczam wam zdiecie panoramiczne moich zebów. Czy wg. was sa one proste , i czy ta szpara pomiedzy gornymi zebami i resztą nie jest za duza? Co do aparatu.... 50/50 % Ze go bede miec ;( Mama mowi ze nie chce mi zakladac bo nie ma potrzeby.. A tata powiedzial ze moze mi go kupi wiec juz sama nie wiem...

zdiecie ; http://img152.imageshack.us/img152/8...1100001zf2.jpg

I jak?
ósemki jeszcze ci nie wyrosly ale penwie bedzie musiala je usunac, wszytsko zlaezy od ortodonty co ci powie i zaleci czy masz wyrywac co do dołu to nie masz 5 dolnej...i w ogole to na roznych wysikosciach te zbey ci jakos rozna. wybierz sie do orto i bedziesz wiedziala co i jak
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-11, 15:31   #3458
justyna141
Raczkowanie
 
Avatar justyna141
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Wlasnie nie pokoi mnie ta 5... Jedna rosnie a druga ? Postaram się umówić na wizyte , ale nie wiem za ile mnie umówi .... Co do aparatu dzis spytalam sie mamy takim miekkim glosem , ze gdy zkończa te remonty czy mi kupią ten aparat a ona powiedział raczej tak . Wiec poczekam ten miesiąc i mozliwe ze przed wakacjami bede miec juz aparat
__________________
Sex A Peel
justyna141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 16:44   #3459
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

witam !
ja również bardzo chcę założyć aparat... niestety muszę najpierw usunąć 2 górne 8... strasznie się boję dopiero po usunięciu tych zębów orto pobierze mi wycisk i założy aparat)...

mam pytanie do dziewczyn które miały stłoczone zęby na górze... moja orto powiedziała, że założy mi też coś od wewnętrznej strony (na około 5 miesięcy), żeby rozepchać szczękę... czy to bardzo boli? miałyście kłopoty z mówieniem?

Edytowane przez Biała Dama
Czas edycji: 2007-05-11 o 17:05
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 16:45   #3460
sylviontko
Raczkowanie
 
Avatar sylviontko
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 62
GG do sylviontko
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Orhen Pokaż wiadomość
Sylviontko, mam do Ciebie takie pytanie. Mam podobny problem z zębami na dole. Są podobnie stłoczone jak u Ciebie. Czy Tobie orto. zlecił usuwanie, czy będziesz miała ząbki szlifowane, tak żeby znalazło się na nie miejsce?
Moja orto powiedziała, że nie będziemy wyrywać,że wypchniemy wszystkie na zewnątrz.
Ale mam takie odczucie,że jest to na zasadzie albo się uda, albo nie, i czy po roku nie trzeba będzie usuwać, bo nie wydaje mi się, aby dały radę zmieścić się. Cóż zobaczę.
sylviontko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 17:36   #3461
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

BIALA DAMO co to bedziesz noisla to prawdopodobnie hrax, unikniesz wyrywania zebow przez to (aczkolwiek musisz uusnac ósemki). wiele osob narzeka ze sepleni, nie mzoe polknac sliny i jesc bo wsio sie zatrzymuje na owym hyrax'e..to taki drut zalozony na zeby trzonowe i chyba codzinnie rozkreca sie go o jedno oczko..bol niesamowity penwie bo przeiez to sie niczym nie rozni od aparatu wkladanego tyle ze tam podkrecalo sie co tydzien(a moze miesiąc??)
co do wyrywanie ósemek...nie boj sie! porzadne znieczulenie dziala cuda
ja tez sie balam wyrywac dwie czwórki na górze bo nigdy nie wyrywalam zebow i chwila chrupniecia w glowie i bylo po wszystkim! don't worry

justyna141a ile masz lat?? na tym zdjeciu jst juz zawiązka piatki (przypatrz sie tam jest takie jasniejsze miesjce to prawdopodobnie piąteczka!. istnieje mozliwosc podpiecia niewyrosnietego zeba pod aparat i wszytsko dziala ale prawdopodobnie tobie on normanie wyrsnie ktos tutaj na forum nie mial tez trzonowego..chyba 6 nawet po wyrywaniu mlecznego od pol roku nic sie nie dzialo..
musisz wybrac sie do ortodontki no i okaze sie czy bedziesz miec faktycznie tak szybko aparacik....pierw wyleczyc trzeba zeby i tez kupa kasy na to idzie no ale w koncu warto inwestowac w nasze tryby:P
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-11, 17:57   #3462
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

justyna14 zgadzam się ze SMV, ja tez tam widzę zawiązek zęba(tak mi sie wydaje ze ta biala kropka to jest wlasnie to), więc chyba jest do wyciągnięcia bo nie wydaje mi się zeby szedł w drugą strone ale my to jestesmy laiczki i naszymi wypowiedziami bardzo sie nie sugeruj, najwazniejsze jest to co powie Ci specjalista (ale lepiej to zdjecie kilku lekarzom pokazac, szczegolnie jesli jeden powie ze tam juz nic nie urosnie...)
jak sie dowiesz co i jak to napisz czekam z wielka ciekawoscia
__________________
Jestem idealna wszak kula to kształt doskonały




Mam ciało boga tylko szkoda, że Buddy
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 18:25   #3463
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylviontko Pokaż wiadomość
Moja orto powiedziała, że nie będziemy wyrywać,że wypchniemy wszystkie na zewnątrz.
Ale mam takie odczucie,że jest to na zasadzie albo się uda, albo nie, i czy po roku nie trzeba będzie usuwać, bo nie wydaje mi się, aby dały radę zmieścić się. Cóż zobaczę.
to tak jak u mnie na górze musiałam usuwać piątki, na dole "tylko" nie-wyrżnięte ósemki, ale tylko ze względów zdrowotnych. I ponoć bez ekstrakcji uzyskamy zamierzony cel
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 18:42   #3464
sylviontko
Raczkowanie
 
Avatar sylviontko
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 62
GG do sylviontko
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
to tak jak u mnie na górze musiałam usuwać piątki, na dole "tylko" nie-wyrżnięte ósemki, ale tylko ze względów zdrowotnych. I ponoć bez ekstrakcji uzyskamy zamierzony cel

A mnie nawet nie kazała usuwać ósemek, nawet tej, która jeszcze nie wyrosła, a którą widać było na zdjęciu,że jest.
Zobaczymy, jak przebiegnie leczenie- czy planowo, czy będa jakieś nieprzewidziane niespodzianki...
sylviontko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 18:55   #3465
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

smv dziękuję za odpowiedź
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 19:30   #3466
justyna141
Raczkowanie
 
Avatar justyna141
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
justyna141a ile masz lat?? na tym zdjeciu jst juz zawiązka piatki (przypatrz sie tam jest takie jasniejsze miesjce to prawdopodobnie piąteczka!. istnieje mozliwosc podpiecia niewyrosnietego zeba pod aparat i wszytsko dziala ale prawdopodobnie tobie on normanie wyrsnie ktos tutaj na forum nie mial tez trzonowego..chyba 6 nawet po wyrywaniu mlecznego od pol roku nic sie nie dzialo..
musisz wybrac sie do ortodontki no i okaze sie czy bedziesz miec faktycznie tak szybko aparacik....pierw wyleczyc trzeba zeby i tez kupa kasy na to idzie no ale w koncu warto inwestowac w nasze tryby:P
No ja w sierpniu bede miec 14 lat. No wlasnie to biała kropa to chyba ząb. Tez mi sie tak wydaje. W pon. zadzwonie do orto i sie umówie na wizyte . Co do leczenia zebów , to musze zmienic dentyste Pewien stomatolog mi zepsuł aż dwie szóstki :/ ... I w poniedziałek tez zadzwonie i sie umówie do innego dentysty... Lepszego ! Wylecze zęby , pójde do orto z tym zdięciem i sie okaze czy będzie potrzeba wyciągania tego zeba czy sam wyjdzie . Jesli sam wyjdzie to poczekam az wyjdzie i na 100% mama powiedziała ze mi kupią aparat /

Diana Do wyciągniecia mówisz ? Hmm... Juz nie wiem . Na początku wydawało mi sie ze wlasnie trzeba ją wyciagac ale teraz mysle ze sama urosnie bez pomocy aparatu . W mojej miejscowosci jest 3 ortodontów i ja chodzę własnie do najlepszego , bo reszta jest nie zbyt dobra... Wiele moich znajomych sie na nich skarzylo . Jak sie umówie na wizyte do stomatologa czyli w przyszłym tyg. to wezmę ze sobą zdiecie i moze on mi cos powie ? Jak tak to wam wszystko napisze Dzieki za odpowiedzi
__________________
Sex A Peel
justyna141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 20:18   #3467
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

to jeszcze musisz trafic do wyspecjalizowanego dentysty ktory zna sie na chirurgii szczekowej...
mysle ze nie masz sie co mac, masz dopiero 14 lat takze wszystko przed toba swoja droga szybko ci ósemki juz rosna...mi wyrosly dopiero w ieku lat 18tu i do dzis nie wyrznely sie do konca;P a dzis mam lat 21:P
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 21:00   #3468
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
albo orto ci wyplucze albo sama musisz resztki wydlubac np wykalaczka pamietam jak wyszlam z sis od orto to jej musialam powyciagac ta mase z zebow bo lusterka nie miala hehe ale wszystko ladnie sie da wyczyscic nic nie zostaje
to ja wezmę do orto wykałaczkę i po wyjściu pewnie sobie będę wydłubywać wolałabym, żeby orto to zrobiła za mnie
na szczęście mam blisko do domu
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 22:12   #3469
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

a mi sie jeszcze dziurki po 4 nie zagoiły i czasem czuje jak krew leci i taki jakby 1mm kawełek czegoś twartego jakby kawałek korzenia nie wiem co to
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-11, 22:49   #3470
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Smile Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sawa_sawa Pokaż wiadomość
a mi sie jeszcze dziurki po 4 nie zagoiły i czasem czuje jak krew leci i taki jakby 1mm kawełek czegoś twartego jakby kawałek korzenia nie wiem co to
Sawa może Ty lepiej kobietko prześwietlenie zrób (punktowe kosztuje jakieś 10 zł i obejmuje prawie 3 zęby - to znaczy to miejsce gdzievma być prześwietlenie plus trochę w lewo i prawo) ja też tak raz miałam - pijany dentysta mi zdrowego zęba wyrwał i zostawił korzenie i w ogółe kawałki pokruszonego zęba. Męczyłam się jak diabli zanim mi zarosło, tylko ja w tym nie grzebałam aż się nie zagoiło, czasami mi z dziąsła te pokruszone kawałki same wychodziły, a potem dużo później jak panoramę do kanałowego musiałam zrobić (też jego partactwo musiałam naprawiać już na szczęście u innego stom) to się okazało że ja tam 2 korzenie jeszcze mam! i czasami "na zmianę pogody" bardzo mnie szczena tam bolała, ale wtedy jak usłyszałam słowo chirurg to się tak wystraszyłam że nie było mowy o wycinaniu korzeni, więc tak zostały i jak już musiałam się do chirurga wybrać z innymi korzeniami (jak już raz opowiadałam) to się okazało że tamtych starych korzeni niema - wchłonęły się po prostu Ale nieźle się przez to nacierpiałam
__________________
Jestem idealna wszak kula to kształt doskonały




Mam ciało boga tylko szkoda, że Buddy
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 05:39   #3471
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

sawa sawa moze to po prostu za szybko zalozylas separacje. rany sie nie zagoily za bardzo. ja bede miec separacje dopiero 3 tygodnie od wyrwania.
co do tych twardych kawalkow to raczej nie sa korzenie czwórek bo one maja jeden korzeń a poza tym pewnie widzialas swojego zabka po wyrwaniu takze nie martw sie, po wyrwaniu czesto wychodza jakies 'resztki' po zebie ( np taka otoczka ktora zeba [korzen] otaczała) nie martw sie! smaruj sacholem troche usmierza ból, ja po wyrwaniu moich czwórek myslalam z eumre tak mnie bolaly dziasla przez dwa bite tygodnie sachol pomagał. don't worry sawus)

apple girl ehhe jak ja robilam wyciski (te pierwsze) to myslalam ze sie nie oczysze z tej masy he truskawkowa byla ale mimo wszystko porazka;o i poszlam sobie tak do skzoly a w domu dopiero zauwazylam ile mam tego miedzy krzywusami:P
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 10:51   #3472
Sanya
Raczkowanie
 
Avatar Sanya
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 339
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Witam wszystkie Wizażowe Aparatki
Już chyba kiedyś pisałam w tym wątku (ale nie jestem pewna...). Chciałabym do niego wrócić i przyłączyć się do dyskusji na temat tej "gębowej biżuterii" (Możnaa? Przyjmiecie? )
A więc... Jestem szczęśliwą posiadaczką apraciku. Noszę go już od kwietnia 2006, także całkiem niezły staż. Na początku miałam tylko górę, ale w czerwcu ubiegłego roku założono mi także dół. Od samego początku ja i mój aparacik stanowimy niezły duet ale niestety (na szczęście?) nasza współpraca zbliża się do końca... W te wakacje moje ząbki mają być uwolnione.
Mam do Was pytanko, czy żujecie gumę? Jecie twarde, surowe owoce? Bo mówiono mi, że nie wolno...a robię i to, i to i ząbki są w świetnym stanie i przesuwają się nawet szybciej niż przewidywano...
__________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.

19.05.2011
Sanya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 10:53   #3473
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Hej dziewczyny. Wracam do długiej nieobecności na Wizaż z aparatem już
Założyli mi go 2,5 tyg temu (kryształowy - Madziorko ), widzę już dużą poprawę. Jedna z trójek wystawała mocno poza szereg zębów. Już nie wystaje w ogóle. A to tylko w 2 tygodnie. Więc spodziewam się za 2 lata niezłych efektów.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 11:45   #3474
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sanya Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanko, czy żujecie gumę? Jecie twarde, surowe owoce? Bo mówiono mi, że nie wolno...a robię i to, i to i ząbki są w świetnym stanie i przesuwają się nawet szybciej niż przewidywano...
W jabłka i inne twarde rzeczy wgryzam się dolną szczęką (na górnej mam aparat). Trochę to niewygodne, ale wolę nie ryzykować. Gumę żuję kiedy np, zjem coś w szkole i nie mam jak umyć zębów.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 12:20   #3475
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Wracam do długiej nieobecności na Wizaż z aparatem już
Założyli mi go 2,5 tyg temu (kryształowy - Madziorko ), widzę już dużą poprawę. Jedna z trójek wystawała mocno poza szereg zębów. Już nie wystaje w ogóle. A to tylko w 2 tygodnie. Więc spodziewam się za 2 lata niezłych efektów.

hihihihhi a jednak tak myślałam że zdecydujesz się na kryształki i jak początki, bolą zęby?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 12:43   #3476
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
hihihihhi a jednak tak myślałam że zdecydujesz się na kryształki i jak początki, bolą zęby?
No i mam kryształki
Pierwszego dnia miałam wrażenie, że mam w paszczy coś ogromnego. Drugiego, trzeciego, czwartego bolały mnie jedynki i dwójki. Teraz nie boli mnie już nic. A poprawa już jest. Warto założyć aparat.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 14:19   #3477
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Miałam gumki jedynie przez 3 miesiące... Teraz już ich nie noszę. :P
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 14:24   #3478
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Ja chcę już 11 czerwca i czerwone gumki.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 15:09   #3479
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Smv ja swoich wycisków też nie wpominam najlepiej. Orto miała spore trudności z oderwaniem tej masy od moich zębów, trochę się siłowała, było to bardzo nieprzyjemne. Jak wyszłam z gabinetu, spojrzałam w lusto i zobaczyłam, że mam twarz umazaną na żółto (masa o zapachu owoców egzotycznych ), trudno było się wyczyścić przed wyjściem do ludzi
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 15:56   #3480
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

moja orto tez uzywa tego tropikalnego heh no kupilam sobie aparat wiec dzis zdejcia szpary nie ma jak widac prawa jedynka dalej troche krzywo, ogolnie wybaczcie jakosc zdjec ale ucze sie dopiero obslugiwac ten jakze skomplikowany sprzet ^^
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg majj.JPG (29,2 KB, 83 załadowań)
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.