Zemsta??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-24, 21:34   #1
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328

Zemsta???


Nie wiem czy powinnam, ale chciałabym sie zapytac czy waszym zdaniem warto się mścić??
Moim tak!! Zwłaszca teraz jak się dowiedziałam jeszcze kilku rzeczy...
Zemsta jest słodka!!!I pomyśleć, że te osoby uważało się za przyjaciół,takie rzeczy wygadywały za plecami . Wbiły noża w plecy jak to się mówi (to już było rok temu ale w koncu powinno się zemscić czyż nie, był rok akademicki nie było za bardzo czasu a teraz troche jego jest....)Jaka jest skuteczna metoda na zemste??? Postąpic w taki sam sposób jak te osoby czy wymysleć coś lepszego bardziej wysublimowanego??
Moze niektóre z was oburzy to co pisze, ale myślę, ze pewnych spraw nie powinno sie zostawiać i należy przejść z nimi do porządku dziennego...Zbyt długo milczałam....
Pozdrawiam wszystkie z was
Kamila
Ps. Jeśli pisałam bez ładu i skłdu to przepraszam ale jestem pod wpływem emocji
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 21:52   #2
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Zemsta???

Witam!
Jeżeli jesteś pod wpływem emocji, to postaraj się ochłonąć, poczekać trochę i przemyśleć wszystko na spokojnie.
Nerwy i negatywne emocje to moim zdaniem NAJGORSZY doradca- nie sprzymierzeniec, a WRÓG.
A co do samej zemsty- uważam, że robiąc to zniżamy się do poziomu tych, co nas skrzywdzili.
Zemścić się jest tak naprawdę najłatwiej.
Najtrudniej jest się pohamować, wykazać rozwagą, dojrzałością i opanowaniem.
A ponoć osoby nam nieprzychylne najbardziej boli nasza OBOJĘTNOŚĆ.
Wiem, że to trudno udawać, że nic się nie stało, że nas nie dotyczy.
Na pewno istnieje wiele rozwiązań nawet najtrudniejszej sytuacji i sądzę, że zemsta jest najgorszą z możliwych.
Pozdrawiam gorąco i życzę podjęcia właściwiej decyzji.
Uszy do góry


Kamila napisał(a):
> Nie wiem czy powinnam, ale chciałabym sie zapytac czy waszym zdaniem warto się mścić??
> Moim tak!! Zwłaszca teraz jak się dowiedziałam jeszcze kilku rzeczy...
> Zemsta jest słodka!!!I pomyśleć, że te osoby uważało się za przyjaciół,takie rzeczy wygadywały za plecami . Wbiły noża w plecy jak to się mówi (to już było rok temu ale w koncu powinno się zemscić czyż nie, był rok akademicki nie było za bardzo czasu a teraz troche jego jest....)Jaka jest skuteczna metoda na zemste??? Postąpic w taki sam sposób jak te osoby czy wymysleć coś lepszego bardziej wysublimowanego??
> Moze niektóre z was oburzy to co pisze, ale myślę, ze pewnych spraw nie powinno sie zostawiać i należy przejść z nimi do porządku dziennego...Zbyt długo milczałam....
> Pozdrawiam wszystkie z was
> Kamila
> Ps. Jeśli pisałam bez ładu i skłdu to przepraszam ale jestem pod wpływem emocji
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 22:16   #3
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Zemsta???

Bezo bardzo Ci dziekuję za rade...
Wiesz mi poprostu nie mieści sie w głowie jak mozna skrzywdzic kogoś kogo mianowało się przyjaciółką, a potem mówić na temat tej osoby jakies niesamowite bzdury. Ja zachowałam przez ten rok bardzo duzo spokoju (chodź w środku mi sie gotowało) wiem że nie powinno sie zniżac do poziomu pewnych ludzi, ale teraz to łzy mi stawają w oczach jak sobie o pewnych rzeczach pomyślę...Czasem miałam wrażenie, że to telenowela a nie życie . Byłam spokojna w sumie aż do dziś..
Teraz już sama nie wiem....
Prześpię się z tym na pewno...
A jesli chodzi o zemstę to chodzi mi nie o jakieś rekoczyny, ale o to żeby bolało od wewnątrz tak jak nas bolało....
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 22:29   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Zemsta???

Droga Kamilo, Beza ma absolutną rację... podpisuję się obiema rękami pod jej wypowiedzią gniew i uraza to złe połaczenie... a emocje to zły doradca. Nie wiem co się stało, ale jeśli skrzywdziła Cię bliska osoba to na pewno bardzo to bolesne, jednak nie zniżałabym się do tego poziomu, nie warto... Myslę że obojętnością osiągniesz więcej...
(a wszystko mówi to Skorpionica z krwi i kości, która jak to cała zodiakalna brać jest naprawdę wściekle pamięliwa... Hamuję swoją żądzę odwetu co nie znaczy że zapominam
Na pewno jest ci teraz bardzo przykro i bardzo to boli zwłaszcza że to zdradziecki cios od bliskiej osoby, ale powstrzymaj swoją chęć zemsty...
Ot kolejna nauczka od losu, trzymaj się cieplutko
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 22:38   #5
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Zemsta???

Hej!
Do głowy mi nawet nie przyszło, że chodzi o rękoczyny, no coś ty
Ból fizyczny szybko mija, a psychiczny- sama wiesz... nie ma nic gorszego...
A może porozmawiaj z tą osobą, tak w 4 oczy, powiedz na spokojnie, co o niej myślisz , może to jej/im/jemu uświadomi jaką krzywdę Ci wyrządziła, uświadomi sobie...
Tak sobie myślę, że jeżeli to jest ktoś "zły z gruntu"( nie wiem jak to lepiej ująć) to nawet zemsta nie pomoże, bo "gruboskórnych" i tak nic nie "wzrusza", nie trafiają do takich ludzi żadne argumenty, czy to silniejszego , czy słabszego "kalibru".
Prześpij się z tym ,spokojnych snów życzę i macham do Ciebie łapką

Kamila napisał(a):
> Bezo bardzo Ci dziekuję za rade...
> Wiesz mi poprostu nie mieści sie w głowie jak mozna skrzywdzic kogoś kogo mianowało się przyjaciółką, a potem mówić na temat tej osoby jakies niesamowite bzdury. Ja zachowałam przez ten rok bardzo duzo spokoju (chodź w środku mi sie gotowało) wiem że nie powinno sie zniżac do poziomu pewnych ludzi, ale teraz to łzy mi stawają w oczach jak sobie o pewnych rzeczach pomyślę...Czasem miałam wrażenie, że to telenowela a nie życie . Byłam spokojna w sumie aż do dziś..
> Teraz już sama nie wiem....
> Prześpię się z tym na pewno...
> A jesli chodzi o zemstę to chodzi mi nie o jakieś rekoczyny, ale o to żeby bolało od wewnątrz tak jak nas bolało....
> Kamila
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 22:50   #6
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Zemsta???

Chodzi o :
1)miałam zaufanie do pewnej osoby, którą uważałam za przyjaciółkę, zwierzyłam jej sie pare razy, pewnych rzeczy nie powiedziałam bo nie byłam w stanie (smutne przezycia) a ona później jak się spotykałam z pewnym chłopakiem wygdała wszystko jego byłej dziewczynie, ona z kolei zadzwoniła do niego no i....nic skończyło się (nie chodzi mi tu o tego faceta, ale o sam fakt zdradzenia pewnych rzeczy, które powiedziało się w tajemnicy)od tego czasu nic o sobie nie opowiadałam
2)Ta sama osoba (tzw.przyjaciółka, było nas w sumie 4, deklarowała sie że nigdy w życiu nie pozwoliłaby żeby skrzywdzono naszą inną qmpelę, a gdyby to zrobił tej naszej qmpeli chłopak to by go za ...powiesiła) tak sie okazało że jedna z naszej paczki postanowiła że chciałaby jakieś odmiany (miała chłopaka) no i zabawiła sie z naszej qmpeli chłopakiem robiła to przez dobre kilka miesiecy pod naszym nosem a ta przyjaciółka która miała byc taka rycerska wiedziała o wszystkim i kryła ją...jak to później sie tłumaczyła była między młotem a kowadłem....( i gdzie tutaj moralność?? poczucie przyzwoitości)Moja psiapsiółka wiedziała o tym wcześniej ale czekała aż sie przyznają, kiedy nie dała sie ponieśc emocjom to one stwierdziły że jest bez serca!!
3)Ten rok przebiedowałam, zrobiłam to dla przyjaciółki ale tym wszystkim się brzydziłam Było mi ciężko i w sumie już praktycznie rozeszło sie po kosciach dopóki nie dowiedziałam się dzisiaj jakie one bzdury wygdują za naszymi plecami, pojęcia nie ma skąd wzięły takie rzeczy???
I TO MAJA/BYŁY (BYC) PRZYJACIÓŁKI??Chyba nie powinno się tego zostawić w spokoju...teraz juz wiecie dlaczego w pewnym momencie czułam się jak w mexykańskiej telenoweli...
Pozdrawiam was wszystkie. Może niektórym wyda sie to błache, niektóre z was pomyślą,ze moze chciałyby miec takie problemy jak ja...Ale dla mnie najważniejsza w zyciu jest przyjaźń...mam obecnie tylko jedną przyjaciółkę, którą kocham jak siostrę...nie bardzo ufam innym zwłaszcza dziewczynom, a jak moje ex przyjaciółki poznały mojego chłopaka to miałam cały czas włączone radary...Nie musiałam nawet opowiadać mu tej historii bo sie na nich poznał
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 22:56   #7
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Zemsta???

No nic wyrzuciłam z siebie to co miałam wyrzucić....
Bezo boje się, że straciłabym panowanie nad sobą w trakcie rozmowy z obiema tymi osobami.
Nie wiem musze to przemysleć dokładnie. Jak poszło to dam z pewnościa znać
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-24, 22:58   #8
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Zemsta???

Chciałam jeszcze wspomnieć, że w życiu, chyba , o to chodzi, żebyśmy się stale czegoś pożytecznego uczyli- sami, czy też jeden od drugiego.
Zemsta nie tylko nie nauczy NIC tą osobę, a wręcz spowoduje u niej poczucie krzywdy utwierdzając ją w przekonaniu słuszności jej poprzednich zachowań względem Ciebie.
Uważam, że jeżeli już musisz jakoś "odreagować", wyrzucić to z siebie, to jedynie w spokojnej rozmowie możesz jej wszystko powiedzieć, uświadomić.
I nie chodzi tu o wzbudzenie poczucia winy, to już i tak jest "po ptokach" , ale może czegoś ta osoba się nauczy, przemyśli swoje postępowanie.
Taka konfrontacja może się właśnie okazać najgorszą dla niej próbą, bo któż chce stanąć ze swą "ofiarą" twarzą w twarz musząc się tłumaczyć, ze swoich czynów.
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 23:17   #9
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Zemsta???

Wiesz co, jak tak teraz czytam o tych pannach to jestem jednego pewna- daj sobie spokój, ich i tak NIC nie nauczy, ani zemsta, ani rozmowa...
Muszą po prostu DOROSNĄĆ, a to niektórym zajmuje, niestety, bardzo dużo czasu.
Moim zdaniem takie osoby nie warte są nawet minuty uwagi.
Smoczyca ma rację( moja mama to też Skorpion ) - potraktuj to wszystko jako pouczającą lekcję od losu, zamknij rozdział i idż do przodu wierząc, że spotkasz jeszcze w życiu wartościowych ludzi
Pozdrawiam
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 23:37   #10
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Zemsta???

Bezo masz racje ..Tak to mozna sie zachowac będąc nastolatką, a nie mając po 22 i 23 lata!!
To sie już zaczęło na nich mścić (ich zachowanie) bardzo wiele osób u mnie na roku poprostu omija je szerokim łukiem (chyba cos tam zakapowały bo mówiły ostatnio, że bardzo mało osób rozmawia z nimi). Treaz na IV roku nasze drogi bardziej sie rozejdą, bo wybrałysmy inne specjalności i specjalizacje . I zaoszczędze sobie ich widoku
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 07:07   #11
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Zemsta???

Hm... Ja tam jestem obojetna, brak zainteresowania może nie boli, ale przynajmniej nie robię prymitywnego widowiska... Ale jak się nadarza, okazja, to się mszczę. Kiedyś cały rok czekałam... Ale zemsta była słodka.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-25, 13:27   #12
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: Zemsta???

Kamila olej to tak poprostu...ciesz się ,że masz jedną taką prawdziwą przyjaciółke...widzisz ja mam mnóstwo na swoim koncie takich pseudo-przyjaciółek...wierz,mi dla mnie też bardzo liczy się przyjażń i może dlatego tyle razy wbito mi nuż w plecy...za dużo z siebie dawałam i oczekiwałam tego samego,ale chyba to było za dużo...ale wiesz co,ja już nawet o tym zapomniałam...dalej "koleguje" się z niektórymi pseudo-przyjaciółkami,może nie jestem z nimi zbyt blisko,ale nasze stosunki są poprawne...stwierdziłam,ż e nie ma sensu się mścić czy obrazać...widzisz te osoby Ciebie zraniły i to Cię boli,masz ochote się na nich zemścić,ale wiesz że sobie zaszkodzisz najbardziej?zauważ,że to ty się żle czujesz z tymi negatywnymi emocjamii...postaraj się o tym zapomnieć,wybaczyć,popros tu OLAĆ TO,a zobaczysz że od razu się lepiej poczujesz nawet nie wiesz jakie masz szczęście,że masz prawdziwą przyjaciółke pomyśl w ten sposób,bo przyjaciół(tych prawdziwych)tak łatwo się nie znajduje...
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 17:32   #13
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Zemsta???

Ninah ja bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego jakie mam szczęście mając oddaną przyjaciółkę, mnie też wcześniej wiele razy wbijano nóż w plecy (przyjaciółki z czasów licealnych) ale to praktycznie była pestka, pikuś w porównaniu z tym co te wyczyniały....Zresztą przytoczyłam kilka faktów powyżej.
Wiecie przespałam się z tym i doszłam do wniosku, że nie będę się mścić, ale poprostu dam im tzw. pstryczka w nos i znalazłam na to sposób . Nie będzie to jakaś zemsta w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale coś co pozwoli mi się troche pośmiać z ich reakcji .
Pozdrawiam was wszystkie i dziekuje za dobre rady
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.