Ostatnio obejrzane filmy - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-27, 15:32   #1771
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Życie ukryte w słowach" - najlepszy dramat, jaki widziałam.
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 16:11   #1772
*~An!@~*
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 1 898
GG do *~An!@~*
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"I KTO TO MÓWI 2" - wspaniała komedia chociaż przyznam, że lepsze też widziałam . Nieźle się uśmiałam! A do tego przystojny John Travolta .
Ocena: 9/10
__________________
"Dry your eye
Soulmate dry your eye
'cause soulmates never die"
Placebo "Sleeping With Ghosts"

*~An!@~* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 16:54   #1773
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Inflitracja
Gwiazdorska obsada, dość ciekawe zwroty akcji, kryminał połączony z dramatem. Film nie jest przeznaczony dla widzów ktorzy poszukują w filmie tego co łatwe, śmieszne i przyjemne.. wielbiciele kina akcji też mogą się poczuć lekko nieusatysfakcjonowani. Pomimo wszytskich niedociągnięć, obsada (m.in Leo Di Caprio, Jack Nicholson i Matt Damon) wypada świetnie i choćbe ze wzgledu nas samo aktorstwo polecam.

Babel
Coś w stylu "Crash" lub "21 gram", czyli kilka wątków polączonych jednym, wspólnym motywem. Mimo zastosowania metody retrospekcji, film bardzo spójny i zrozumiały - to na plus. Tematyka też ciekawa gdyz dotyczy niemożności porozumiewania się w różnorodnych kulturach. Ogolnie, film ciekawy, ale nie "zajmujący"...

Mała Miss
Tytuł i streszcczenie zapowiadały komedie, po obejrzeniu pozostały refleksja i lekkie zszokowianie. Film niewątpliwie zawiera elementy komediowe, ale dominuje tutaj raczej nastrój dramatyczno-tragiczny. Polecam gorąco! Zakonczenie, jak dla mnie, rewelacyjne..
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 17:17   #1774
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Jak daleko stąd, jak blisko (1971)
http://www.filmweb.pl/Jak+daleko+st%...e,Film,id=6528

Ostatni film autorski w dorobku Tadeusza Konwickiego. Sporo od niego oczekiwałam, sporo też dostałam. Miejsca "Salta" na mojej filmie jednak ten film nie zajął.
"Jak daleko stąd, jak blisko" utrzymane jest w typowej dla Konwickiego konwencji snu. W ogóle film ten jest pewnego rodzaju kondensacją wielu charakterystycznych dla tego pisarza i reżysera leitmotivów. Jest pogranicze jawy i snu, o którym już wspomniałam, są rozważania na temat życia i śmierci, nawiązania do innych utworów Konwickiego (tu wyraźne do "Sennika współczesnego"), przeszłość rzutująca na teraźniejszość, wyrzuty sumienia nie pozwalające żyć dalej, w związku z tym dążenie do 'katharsis'. Takie zebranie najważniejszych motywów jest ciekawe, ale przez to film nie jest dla mnie żadnym nowym odkryciem. Na pierwszy rzut oka może wydaje się oryginalny, ale jeśli podrążyć by w twórczości Konwickiego, to okaże się, że wiele nowego nie zostało tu powiedziane.
Film jest zrobiony świetnie. Scenariusz, jak to u Konwickiego, zniewala, przytrzymuje przed telewizorem. Szkoda tylko, że potrafiłam przewidzieć fabułę. Oczywiście nie szczegółowo, ale już na początku domyśliłam się o co 'będzie szło'. Spowodowane było to tym, o czym już wyżej pisałam. Obsada znakomita. Łapiński autentyczny, a Holoubek znów zachwyca (uwielbiam go oglądać na ekranie!!!).

8,5/10


Wallace i Gromit: Klątwa królika (2005)
http://wallace.gromit.klatwa.krolika.filmweb.pl/

Śmiech to zdrowie, powiadają. Jesli chcemy się trochę 'podkurować', animacja jak najbardziej nam w tym pomoże. Lepiej nie nastawiać się jednak na specjalnie inteligentny humor ani na ciekawą warstwę językową. Siłą tego filmu nie są dialogi (choć i te w niektórych scenach zwalają z nóg, za mało jest jednak ciętego dowcipu i różnego rodzaju nawiązań, pastiszu), ale raczej humor sytuacyjny. Przygody Wallace'a i Gromita to seria rozbrajających gagów. Towarzyszy jej świetna muzyka. Pod względem technicznym animacja na dość wysokim poziomie. Kiedy w Polsce tak zrobią przygody Plastusia?
Oscarowa rozrywka dla dużych i małych. Te niecałe półtorej godziny jak najbardziej można poświęcić, by się zrelaksować.

7/10


Lot nad kukułczym gniazdem (1975)
http://lot.nad.kukulczym.gniazdem.filmweb.pl/

Długo czekałam na ten film. Z trzech powodów:
- reżyseria Milosa Formana
- główna rola Jacka Nicholsona
- powieść Kena Keseya, która stała się podstawą scenariusza
Rozpisywać się nie będę, bo co tu właściwie komentować.
Forman odwalił kawał dobrej roboty. Zrealizował kolejny film, który śmiało można nazwać arcydziełem. Z trudną do adaptacji powieścią poradził sobie doskonale (tu też duża zasługa autorów scenariusza). Nicholson znów wzniósł się na wyżyny swoich możliwości. Potrafił wzruszyć, rozbawić, zirytować. Jego kreacja sprawiła, że nie można było oderwać oczu od ekranu. Geniusz! Razem z Louise Fletcher stworzyli świetny duet. Na początku nie byłam przekonana do jej kreacji siostry Ratched, ale doszłam do wniosku, że jednak miała coś w sobie. Ta pozorna obojętność, kamienna twarz, wygląd prawie anioła, a w środku?
Pozycja obowiązkowa. Polecam.
I ogólnie zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią Windy.

10/10
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 19:02   #1775
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Biegnij, Lola, biegnij... chyba jako pierwsza napiszę, że mi się ten film nie spodobał.. Drażnił mnie bieg wydarzeń, niezależnie od wersji, każda strasznie mi się dłużyła. Nie chcę oceniać, bo ocenię bardzo nisko, a to podobno dobry film..
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 21:24   #1776
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Hannibal - po drugiej stronie..WIELKIE rozczarowanie" - tak się cieszyłam na ten film, oczekiwałam czegoś ..niezwykłego..chociaż dreszczyku emocji..czegoś mrocznego i psychologicznie intrygującego..

a co dostałam? poprawnie zrobioną papkę i doskonałą grę 1 aktora

nie bałam się nawet przez sekundę..nic mnie nie zaskoczyło..
nie widzę podobieństwa między starszym inteligentnym-psychopatą Hannibalem Lectorem a owym skrzywdzonym mścicielem, którego dzisiaj widziałam
zabrzmi okrutnie - ale gdzie smakosz, który lubi smak ludzkiego ciała?
gdzie jakieś emocje?

dam 6/10 - bo ogląda się dobrze i można obejrzeć choćby dla ciekawej postaci głównego bohatera..ale TO NIE TO ..jakby komuś zabrakło pomysłu
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 22:26   #1777
sandersiq
Rozeznanie
 
Avatar sandersiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 639
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

John Tucker must die- film mimo wszystko podobał mi się Taka lekka komedia na niedzielne popołudnie etc. Film nie należy do bardzo wyróżniających się na tle innych, scenariusz i problemy poruszone w filmie wielokrotnie były już wykorzystywane, ale i tak się go lekko ogląda
Stowarzyszenie wędrujących dżinsów- Nie czytałam książki, więc nie mogę stwierdzic czy ekranizacja jej dorównuje, ale bądź co bądź film mnie w pewnym sensie urzekł, raz był zabawny, innym razem wzruszający,stwarzał taki swój klimat, który mi odpowiadał, możliwe,że dlatego iż właśnie kiedy go oglądałam miałam ochotę na zobaczenie filmu w takim stylu Ogólnie wart obejżenia, zawsze można z niego coś pozytywnego wynieśc.
__________________

{Nobody said it was easy. No one ever said it would be so hard}

{BABKI3 - BLOG O MODZIE, URODZIE, KUCHNI I KULTURZE}
sandersiq jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 15:21   #1778
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Aviator-Zawiodłam sie,myślałam,ze to cos lepszego będzie Leon sie zestarzał i juz mi sie tak bardzo nie podoba,to pewnie dlatego:P Ogolnie film troszeczke nudny
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 15:58   #1779
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez *Claire* Pokaż wiadomość
Aviator-Zawiodłam sie,myślałam,ze to cos lepszego będzie Leon sie zestarzał i juz mi sie tak bardzo nie podoba,to pewnie dlatego:P Ogolnie film troszeczke nudny
Też niedawno obejrzałam Aviatora. Ale podobał mi się Historia o ciekawym człowieku.
Co prawda momentami film lekko się dłużył, ale zdecydowanie wolę dojrzałego Leosia
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 15:58   #1780
carrola
Zadomowienie
 
Avatar carrola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 718
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Scoop" Woody'ego Allena. Kto jak kto, ale ten pan świetnie potrafi przenieść na ekran całego siebie.
carrola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 17:14   #1781
heyyou
Raczkowanie
 
Avatar heyyou
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 163
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Czas i na mnie... a kinomaniakiem jestem namiętnym, szczególnie dobrze ogląda mi się filmy w sesji, którą niedawno pożegnałam

Otóż, na pierwszy ogień - PACHNIDŁO 1/10
Dawno, bardzo dawno nie widziałam tak kiepskiego filmu, gdyby nie to, że obżerałam się popcornem to bym nie wysiedziała... morderca-wąchacz płaski, tempawy, zero portretu psychologicznego, ale trudno się dziwić, bo zagrany jakby nie podarowała mu matka natura mózgu... cały film zastanawiałam się, jak to możliwe, że ludzie się tym tak zachwycali... no porażka kompletna... A zakończenie?! Śmiać mi się chciało... a TŻ zadowolony wyszedł!!!

Deja Vu - taki tam, szału nie ma, ale popatrzeć można, w porównaniu do Pachnidła - kandydat do Oskara... 6/10

Hollywodland - długi, trochę się wlecze, ale wybaczyłam przez wzgląd na Brody'ego, problem tylko jest taki, że ten film się nie kończy... po prostu w pewnym momencie puszczają napisy.... 5/10

Prestiż - nie jest to kino najwyższczych lotów, ale bardzo mi się podobał 8/10

Teoria Chaosu - mój ukochany Jason Statham czarnym charakterem Tak, tak... żadne tam intelektualne kizianie-mizianie trochę wybucha, trochę strzelają... ale nie nudny 7/10

Nie mam widać dużych wymagań kinowych, ale kolesie od Pachnidła bardzo się starali...

Chirurdzy - seria trzecia... OMG - to naturalnie nadal kino, ale domowe. Uwielbiam chirurgów, no uwielbiam.

Desperate Housewives seria 3 --- mój drugi ulubiony serial, seria trzecia przebija poprzednie , a polsat niech się chowa, bo o HD nie słyszeli

Dexter - kto nie miał okazji - polecam, póki co tylko seria pierwsza, 12 odcinków, rewelacja...

Czy my się kiedyś doczekamy fajnego polskiego serialu? U nas normalnie produkcje dla debili tylko... klan, m jak mdłości i na dobre i na złe... co jeden, to lepszy...


Pozdrowionka, mam nadzieje, że nie uraziłam nikogo i lece do kina, na hannibala
__________________
You walk before me and I don't think I can follow
You walk behind me but I don't think I can lead
You walk around me...
#$%+&* don't walk around me, you make me dizzy!
heyyou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 17:24   #1782
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

okrucieństwo nie do przyjęcia z Cloneyem i Zeta Jones. Wynudziała się. George jako aktor do tej pory mi się podobał, ale jak go zobaczyłam w tym filmie to miałam wrażenie, jakby to był pierwszy film w jego karierze w jakim zagrł. Niby miała to być komedia, a tak naprawde nie było sie z czego śmiać no może troszeczkę. Spodziewałam się czegoś lepszego 3/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 19:51   #1783
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ostatnio "Prestiż", dla Christiana Bale. Od filmu "Equilibrum" jest jedym z moich ulubionych aktorów. Choć w prestiżu utyło mu sie troszkę Sam film dobry, znakomity montaż, oryginalna fabuła i zaskakujące zakończenie. Polecam. 8/10 Klapą miesiąca okazała się dla mnie "Kobieta w błękitnej wodzie" Gniot nad gnioty. Zresztą "docenili" ją Złotą Maliną za najgorszego reżysera i najgorszego aktora drugoplanowego. Podpisałabym się pod werdyktem obiema rękami. Nudny, przewidywalny, naiwny, grupa docelowa powinna mieć od 5 do 10 lat, efekty specjalne mierne ( ten trawiasty wilk, który usiłował zrobić podkop pod drzwiami, tylko po to, aby za chwile otworzyły się one do wewnątrz) a tytułowa bohaterka sprawiała wrażenie conajmniej lekko przygłupiej. 2/10
__________________


Jestem w szoku.
Zaraz wracam.



Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:08   #1784
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Ghost Rider" film obejżałam tylko ze wzgledu na Nicholasa Cage'a, jak zaczęłam oglądać pomyślałam "oby to nie był kolejny kiczowaty film", no ale niestety był, ziewałam niezliczoną ilośc razy, nie powiem podobała Mi sie płonąca czacha i kilka momentów ale nic to.Także daje 5/10.Normalnie sie zawiodłam.Film przewidywalny.

"Job" polska komedia, też nie za bardzo Mi sie podobała, lubie Szyca więc sie poświęciłam, ale niepotrzebnie.Mnie te żarty nie za bardzo śmieszyły może ze trzy razy na 1h 40min sie głośno zaśmiałam. 4/10.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:35   #1785
pestka1830
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 245
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

ja niedawno obejrzałam świadka koronnego i nie za bardzo mi sie podobał za bardzo przereklamowany. Teraz przymierzam się do obejrzenia pachnidła tylko najpierw dokończę czytać książkę
__________________
"-How old are you?
-Seventeen.
-How long have you been seventeen?
-A while..."
pestka1830 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 21:52   #1786
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez heyyou Pokaż wiadomość
Czas i na mnie... a kinomaniakiem jestem namiętnym, szczególnie dobrze ogląda mi się filmy w sesji, którą niedawno pożegnałam

Otóż, na pierwszy ogień - PACHNIDŁO 1/10
Dawno, bardzo dawno nie widziałam tak kiepskiego filmu, gdyby nie to, że obżerałam się popcornem to bym nie wysiedziała... morderca-wąchacz płaski, tempawy, zero portretu psychologicznego, ale trudno się dziwić, bo zagrany jakby nie podarowała mu matka natura mózgu... cały film zastanawiałam się, jak to możliwe, że ludzie się tym tak zachwycali... no porażka kompletna... A zakończenie?! Śmiać mi się chciało... a TŻ zadowolony wyszedł!!!

Deja Vu - taki tam, szału nie ma, ale popatrzeć można, w porównaniu do Pachnidła - kandydat do Oskara... 6/10

Hollywodland - długi, trochę się wlecze, ale wybaczyłam przez wzgląd na Brody'ego, problem tylko jest taki, że ten film się nie kończy... po prostu w pewnym momencie puszczają napisy.... 5/10

Prestiż - nie jest to kino najwyższczych lotów, ale bardzo mi się podobał 8/10

Teoria Chaosu - mój ukochany Jason Statham czarnym charakterem Tak, tak... żadne tam intelektualne kizianie-mizianie trochę wybucha, trochę strzelają... ale nie nudny 7/10

Nie mam widać dużych wymagań kinowych, ale kolesie od Pachnidła bardzo się starali...

Chirurdzy - seria trzecia... OMG - to naturalnie nadal kino, ale domowe. Uwielbiam chirurgów, no uwielbiam.

Desperate Housewives seria 3 --- mój drugi ulubiony serial, seria trzecia przebija poprzednie , a polsat niech się chowa, bo o HD nie słyszeli

Dexter - kto nie miał okazji - polecam, póki co tylko seria pierwsza, 12 odcinków, rewelacja...

Czy my się kiedyś doczekamy fajnego polskiego serialu? U nas normalnie produkcje dla debili tylko... klan, m jak mdłości i na dobre i na złe... co jeden, to lepszy...


Pozdrowionka, mam nadzieje, że nie uraziłam nikogo i lece do kina, na hannibala

Tez lubię
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 06:26   #1787
Monka_tort
Zadomowienie
 
Avatar Monka_tort
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 956
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

21 gramów - myślałam, że film będzie lepszy. Niestety, ale zbyt częste urywanie poszczególnych wątków daje wrażenie chaosu i wprawiło mnie w małe rozdrażnienie. Myślę, że reżyser dużo lepiej wypadł w "Babel" - tam też zamieszał chronologią i pourywał sceny, ale całość była bardziej przejrzysta i lepsza w odbiorze. Zakończenie "21..." nieco zaskakujące. Na plus aktorstwo, szczególnie Naomi Watts. 6,5/10
__________________
Czysta logika jest ruiną ducha.

Antoine de Saint - Exupéry
Monka_tort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 12:23   #1788
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

ogladnelam Monster House, fajny ale zdecydowanie nie dla dzieci, nawet ja podskoczylam ze dwa razy ze strachu! daje 7/10

Eragon to o takim smoku, fajny, bo ja lubie fantastyke. 8/10

Notes On A Scandal beznadzieja, zmarnowane na kino pieniadze 4/10
Ice Age 2 super i moge dac 9/10 smialo

w dodatku ogladnelam po raz 3 the departed (po pol. infiltracja zdobywce 3 oscarow w tym roku.

co do oscarow - zaluje ze moj ukochany Volver nie przeszedl z Penelope i ciesze sie ze Babel nie wygral - nie wkrecil mi sie. no i ciesze sie za Alana Arkina z Little Miss Sunshine
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 18:38   #1789
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ponownie "Dziewczyna z perłą" - niesamowita scenografia i cudowna muzyka.
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-01, 18:45   #1790
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Kto pierwszy ten lepszy nic zachwycającego. Ale dało sie obejrzeć. Nie śmieszne, treść i fabuła banalna, choć miło było popatrzeć na Mathew Peeryego 5/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 19:56   #1791
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Mała Miss (Little Miss Sunshine) - naprawde dobra komedia. I to nie w stylu przygłupawych American Pie, tylko porządna, z przesłaniem. A główna bohaterka mnie urzekła
8/10
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 20:36   #1792
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ja właśnie sie przymierzam do obejrzenia Little Miss Sunshine..Sporo ciekawych opinii słyszałam na temat tego filmu i chyba sie skusze
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 08:54   #1793
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Kurcze, we Wrocławiu nigdzie nie grają Little miss sunshine A może już było, a ja przegapiłam?? Wiecie coś na ten temat?
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 09:36   #1794
Ef-fka
Raczkowanie
 
Avatar Ef-fka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 137
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ghost Rider
Własnie obejrzałam ze względu na N. Cage`a. osobiście nigdy nie byłam fanką komiksów a film powstał na tej podstawie. Generalnie- podobał mi się (7/10), zwłaszcza motory. Efekty specjalne też udane. Ale to co najbardziej podobało mi się w filmie to muzyka. !

Lonely hearts (obsada:J. Travolta, S.Hayek, J.Leto. L. Dern, J.Gandolfini)
Gatunek:dramat, kryminał, thriller
Film powstał w oparciu o prawdziwą historię, która miala miejsce w latach 40 XX wieku. Zabójcy samotnych serc(S.Hayek,J.Leto) podróżują po USA i mordują kobiety.(ktore poznają poprzez ogłoszenia matrymonialne) Śledztwo w tej sprawie rozpoczynają dwaj detektywi (J.Travolta, J.Gandolfini)

Jak dla mnie jest to typowy kryminał z dobrą obsadą. największe zaskoczenie to rola S. Hayek, którą mi kojarzy głownie z komediami (czasem romantycznymi). Tutaj gra kobiete chorobliwie zazdrosną,, pozbawioną moralności , dla której życie ludzkie nie jest nic warte. Psychopatyczna S. Hayek- aż brzmi nieprawdopodobnie Dla osób lubiących ten gatunek i klimaty lat 40 XX wieku- polecam. 8/10

Blood and chocolate (O.Martinez)
I znowu film o wilkołakach ale w wersji romantycznej. Obsadę ratuje chyba tylko O.Martinez, chociaż oprócz niego gra tam również jedna z aktorek Mody na sukces
Agnes Bruckner (coś dla fanek tego tasiemca)
Film jest taki sobie ale jego mocną stroną całkiem fajnie wyeksponowany krajobraz Bukaresztu i całkiem dobra muzyka.
5/10

Fankom filmu Prestiż polecam obejrzenie Iluzjonisty. Na wielu forach ludzie toczą spory, który film lepszy. Jak dla mnie oba dobre, a w Iluzjoniście najbardziej podobała mi się gra E. Nortona (jest naprawdę dobrym aktorem)
__________________
everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine
Ef-fka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 15:55   #1795
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Przylądek strachu - nawet podobał mi się. Film trzyma w napięciu, choć moim zdaniem wiele scen jest kompletnie bzdurnych
Daleko jeszcze?- amerykańska komedia z Ice - Cube'm w roli głównej. Zakończenie sielankowe, typowe kino familijne .
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 16:28   #1796
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Ef-fka Pokaż wiadomość
Fankom filmu Prestiż polecam obejrzenie Iluzjonisty. Na wielu forach ludzie toczą spory, który film lepszy. Jak dla mnie oba dobre, a w Iluzjoniście najbardziej podobała mi się gra E. Nortona (jest naprawdę dobrym aktorem)
IluzjonistaWłaśnie chyba ze zwględu na Nortona, bardzo go lubie, a w filmie naprawde zagrał dobrze
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 17:35   #1797
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Świadek koronny - jak najbardziej polecam Film jest godny uwagi!
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 18:36   #1798
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Lot nad kukułczym gniazdem" - nie trzeba przedstawiać książki na kanwie której powstał, nie przedstawię reżysera, aktorów, ani fabuły. Wydaje mi się oczywiste, że jest jednym z klasyków, które trzeba obejrzeć.

"Królowa"
Królowa, jakiej się spodziewałam - wyniosła, chłodna, zamknięta w sobie pełna godności, ale... ludzka. Film utwierdził mnie w przekonaniu, że to nie władza, ale ludzie rządzą. Wszędzie. Podobało mi się przedstawienie roli Tony'ego Blaira, młodego premiera w kryzysowej sytuacji, zrobiło to na mnie spore wrażenie. Wielka kobieta, doświadczona, a jednak pełna wątpliwości - dziś wydaje mi się być zdecydowanie bardziej ludzka, prawdziwa. 8/10
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 20:31   #1799
Safira
Raczkowanie
 
Avatar Safira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Małe dzieci - bardzo dobre

8/10
__________________
"Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie"

Safira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 20:51   #1800
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Testosteron- film nie dla feministek. bardzo mi się podobał. obsada fantastyczna.
8/10
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.