Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) ) - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-31, 17:52   #3451
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 072
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez croppka23 Pokaż wiadomość
Hej sory, że tak wtrącę ale może do karmienia jest za ciepło ubrany?
Miałam tak z moją małą i do karmienia brałam ją bez kocyka i itd. i było ok, a jak tylko było jej ciepło i błogo przy cycu to zasypiała
Mój też tak miał zasypial od razu jak tylko mu było cieplutko

Cytat:
Napisane przez kleo111 Pokaż wiadomość
Wędzidełko się podcina do 3-go miesiąca, albo jak dziecko ma około 5 lat, więc moim zdaniem lepiej teraz jak jest jeszcze nieświadome, niż później ma mieć traumę na całe życie. U nas płakał troszkę na początku jak lekarka włożyła mu do buzi znieczulenie, później już nie
A po czym poznać że ma za krótkie to wedzidelko?
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 18:11   #3452
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Takie coś pod językiem ma ;p
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 18:19   #3453
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez kleo111 Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane
Widzę, że już prawie wszystkie rozpakowane- gratuluję Sorki, że tak zaniedbuję Wizaż, ale TŻ duzo pracuje i jestem sama z Maluszkiem, więc kiedy mam chwilkę to odpoczywam i odsypiam
U mnie i Oskarka wszystko ok Za tydzień mamy Chrzest Małego- szybciutko, ale po co czekać? We wtorek byliśmy na podcięciu wędzidełka dolnego, bo miał strasznie krótkie i w przyszłości mogłby seplenić, ale wszystko się udało bez najmniejszych problemów, Maluszek nawet dużo nie płakał. I wiecie co? Po miesiącu podstawiłam go na nowo do piersi i pomijając to, że praktycznie od początku był przyzwyczajony do butli (bo przez to krótkie wędzidełko ciężko mu było ssac cycusia), to bardzo chętnie teraz ssa Pokarmu nie mam aż tak wiele, bo dokarmiam go mm, ale mam jeszcze nadzieje, że teraz jak podstawiam Małego to laktacja mi się rozkręci Tak czy siak, bardzo bym chciała, bo jednak mleko matki to mleko matki
A wczoraj kupiłam Małemu mate do zabawy-a Wy macie, polecacie, warto było kupić? Bo czytałam raczej pozytywne opinie, ale będzie mi lżej na sercu jak podzieliście moje zdanie, że mata się przyda
My mamy mate i przyda się na bank
Kciuki za laktacje






Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Takie coś pod językiem ma ;p
Mój też ma... Zapomniałam pediatry zapytać ale ona mu tam patrzyła i nic nie widziała...
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 18:32   #3454
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Eirene to lepiej następnym razem spytaj o to. Bo jak to ma to lepiej teraz podciac.
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 18:33   #3455
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

No właśnie musze zapytać jak będę na szczepieniu
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 18:49   #3456
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez elvira44 Pokaż wiadomość
U nas tez była taka jakby maź gdy pępuszek juz prawie wisiał, wczoraj pępuszek odpadł i teraz jest tylko strupek.
nam dziś ten kawałek, co zaczopował pępek też odpadł no i mamy tylko już tą maź

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość

Kladziecie swoje dzieciaczki na brzuszku? Trzymaja główkę ?
moja super trzyma i od początku sama ją przekłada z boku na bok, jak leży na pleckach

Cytat:
Napisane przez mmgi Pokaż wiadomość
W czym kladziecie dzieci do spania w nocy?
w rożku, ale prawie z niego wychodzi, strasznie ruchliwa jest
kocyki odpadają bo w 5 s. jest rozkopana
i poduszkę klin na razie też usunęłam, bo nie dość, że z niej zjeżdża, to się jeszcze przechyla na bok główką i jest taka powyginana rano

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Staram sie go pobudzac caly czas ale to pomaga na kilka sekund.
ale to ja mam to samo, bez pobudzania nie ma jedzenia
ale nieraz mam wrażenie, że tylko siumka sobie przez 10 minut, a po odstawieniu cycek wyraźnie lżejszy, więc może nie zawsze przełykanie wyraźnie słychać

mnie martwi ulewanie, zaczęło się chyba 2-3 dni temu, jest trzymana do porządnego odbeknięcia, a po pół godzinie jak się ją weźmie na ręce, to znów beka i za jakiś czas znów
a najgorzej, jak jej się nosem uleje i to nawet po godzinie od jedzenia, boję się, że się zadusi

czy Wam też czasem zjeżdżają pieluchy z tyłka? Nie wiem, czy źle zapinamy, czy pieluchy lipa (bo i 1 i 2 stosujemy dada)
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 18:54   #3457
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Nam nie zjezdAaja pieluchy ale używamy pampersy pampersa ;p
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 19:06   #3458
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

my jak zle zapielismy pare razy to byla za nisko pielucha.. uzywam pampersow tych bialych, te zielone nam nie podeszly, tez jedna paczke przerobilismy
charliss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 19:21   #3459
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez charliss Pokaż wiadomość
my jak zle zapielismy pare razy to byla za nisko pielucha.. uzywam pampersow tych bialych, te zielone nam nie podeszly, tez jedna paczke przerobilismy

A co wam nie pasowało w zielonych? Ja ich używam i jak dla mnie bez zarzutu
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 19:26   #3460
kleo111
Zakorzenienie
 
Avatar kleo111
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 3 969
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Kleo u nas bez znieczulenia. Otulily go w kokon scisniety i jedna trzymała glowe druga ciela :p
O matko, jak to bez?Ale najwazniejsze, ze nie plakal, to chyba mocno nie bolalo

Cytat:
Napisane przez smerfetka2808 Pokaż wiadomość
Mój też tak miał zasypial od razu jak tylko mu było cieplutko


A po czym poznać że ma za krótkie to wedzidelko?
Tak, chodzi o ta blonke pod jezyczkiem Nasz mial tak mocno przyrosniete, ze nie mogl wogle wyciagnac jezyczka. Nam polozna powiedziala, ze decyzja nalezy do nas, ale 50% dzieci z krotkim wedzidelkiem sepleni. Sam zabieg trwa chwilke, z tego co wiem to w niektorych szpitalach zaraz po urodzeniu podcinaja

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Co do zjezdzajacych pieluch, mielismy Dady 2 a teraz mamy Pampersy 2 i nic nam nie zjezdza. Tylko ja zawsze dosc wysoko podsuwam Malemu pieluszke z tylu, bo kiedys kupka wyciekla mu gora
__________________
Mama

Instagram
kleo111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 19:27   #3461
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Poczytałam o tym ulewaniu, w sumie od 3 dni mała dostaje 80 ml zamiast 70ml, może to to Zmniejszę i zobaczę
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 20:40   #3462
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
Poczytałam o tym ulewaniu, w sumie od 3 dni mała dostaje 80 ml zamiast 70ml, może to to Zmniejszę i zobaczę
Moze to refluks? Znajoma tak miała, przeszła przez 3 rozne mm i dopiero na enfamil sie uspokoiło.
U mnie za to od dzis chyba zaparcia. Nie takie typowe bo załatwia sie pare razy dziennie ale sa bobki w pampku.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 21:17   #3463
justynalyp
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 553
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

dzisiaj u mnie mija już 40 dni od porodu. i pierwszy raz zjadłam małego smażonego kotleta mielonego. i mój żołądek i wszystkie inne wnętrzności zwijają się teraz. a grzmocę lepiej niż moja córka. nie wiem, co dzisiaj we mnie wstąpiło że zrobiłam tak drastyczny krok w moim życiu. bo ostatnio stwierdziłam, że już do końca życia rezygnuje ze smażonych rzeczy.
justynalyp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 21:42   #3464
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Dobry wieczór

Głowa mnie boli...

obsłużyłam dzisiaj sama imprezę urodzinową córki (ma urodziny w czwartek i wszystkim pasował dzisiejszy termin na imprezkę) i ogólnie kąpiele itd. Czas na odpoczynek.
Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi proszę, że dobrze robię i nie jestem wyrodną matką, bo ja już od zmysłów odchodzę i jestem kłębkiem nerwów.
Robisz bardzo dobrze, jak trzeba to trzeba. Nie jesteś wyrodną matką tylko WSPANIAŁĄ!!!
Cytat:
Napisane przez mmgi Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

[/COLOR]Kladziecie swoje dzieciaczki na brzuszku? Trzymaja główkę ?
Tak, my kladziemy, juz po tygodniu dosyc dlugo trzymala, a teraz juz kilka minut potrafi tak lezec, ma 6 tyg.

W czym kladziecie dzieci do spania w nocy?[/QUOTE]
ja mojego ubieram: śpiochy+body z dł. rękawem lub pajac i body z kr. rękawem, owijam w kocyk i dodatkowo kocykiem przykrywam i naszą kołdrą (śpi ze mną). U mnie jest bardzo zimno, więc siłą rzeczy.
Cytat:
Napisane przez czarnadamaxd Pokaż wiadomość
Powiem wam ze mimo, ze mam pokarm i zanosze na oddzial na ktorym jest moj maly to oni i tak daja mu naprzemian z mm czyli to nic strasznego te mm :p ogolnie powiedzieli mi jak z poczatku nie moglam rozkrecic laktacji, ze wazne jest dla malucha nawet kilka kropli mleka matki

Dzis pierwszy raz kapalam Malego praktycznie wszystko juz robie sama, nawet sonduje i podaje leki, podlaczam i odlaczam sprzet a jutro rano beda mnie i tz zakladac sonde. Mam nadzieje ze juz niedlugo go wypuszcza, bo juz kurs pierwszej pomocy zrobilismy, wniosek o pielegniarke do domu wyslalismy, sprzet monitorujacy mamy. Zostala tylko ta sonda jutro, choc mam nadzieje ze nie bedzie potrzebna bo norma posilku to 80ml a maly samodzielnie zjada juz 40-60 wazy juz 2520 i mierzy 48cm i dzis konczy 4 tygodnie
Zazdroszcze wam ze macie dzieciaczki przy sobie

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

I powiem wam, ze ostatnio mam wrazenie, ze trzymaja go tyle, bo jest dla nich ciekawym przypadkiem. Bo w ogole nic z nim nie robia juz (zadnych badan itp), jego stan jest stabilny, nie ma zadnych problemow. Tylko sobie lezy w lozeczku i placze jak chce jesc albo ma brudnego pampersa czyli jak kazde dziecko.
Sadze ze tu w szpitalu nie mieli takiego przypadku, bo hubert jest tak jak wczesniak, mimo ze urodzony w poczatku 41tc to tak jakby urodzil sie w 30tc, bo po prostu przestal sie rozwijac i teraz rozwija sie troche tak jak wczesniaki, ale szybciej niz one, nie wiem jak to dokladnie wytlumaczyc i oni tez nie wiedza no i nikt nie wie co jest, czemu tak jest i co bedzie
kolejne dobre wieści
Cytat:
Napisane przez bajlaga Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Pochwalę się, pomimo ciągłego ulewania i robienia wielu kupek Młody waży 3700 g i mierzy prawie 60 cm dla nas to już ogromne liczby, w porównaniu z tymi 51 cm i 2510 g 30.12

co do karmienia piersią... ja już byłam załamana, nie miałam ani jednej kropli, płakałam, chciałam już karmić mm, ale ciągle miałam cichą nadzieję no i się udało. Jak Tż chciał dawać butlę i obrażał się, że głodzę mu syna (heh) to ja twardo NIE, ja go muszę wykarmić... Boziu, jak sobie to przypomnę, ileż się napłakałam...ale zapomniałam już
Piękna waga
zazdroszczę determinacji kp.... ja to z tym stresem jaki mam chyba nie długo pociągnę, a chciałabym
Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
czy Wam też czasem zjeżdżają pieluchy z tyłka? Nie wiem, czy źle zapinamy, czy pieluchy lipa (bo i 1 i 2 stosujemy dada)
nam nie zjeżdżają, ale ja wysoko daję pod plecki

Katerina właśnie też się zastanawiam co u NUNY

kładę mojego na brzuszku, ale tego nie lubi.... a ładnie potrafi główkę podnieść, jednak lepiej wychodzi mu czołganie, bo pięknie nogami się zapiera, tylko ta głowa jest za ciężka
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 22:29   #3465
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Tomorrow moja pare razy mnie obrzygala dosłownie takie chluśnię ale nie po jedzeniu zaraz. Podajemy jej tez DHA i mozliwe ze od tego,dlatego teraz stosuje co drugi dzien i jak narazie ok. Moze Twojje tez cos nie pasuje? Np witaminka d+k? Hm.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Lilijka Ty powinnaś kopnąć w d.upe te osoby i tyle..nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu ale napewno nie dałabym siebie i dzieci wykancZac.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 23:18   #3466
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 072
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Takie coś pod językiem ma ;p
Dzięki za wyjaśnienie
Cytat:
Napisane przez Kleo11
Tak, chodzi o ta blonke pod jezyczkiem Nasz mial tak mocno przyrosniete, ze nie mogl wogle wyciagnac jezyczka. Nam polozna powiedziala, ze decyzja nalezy do nas, ale 50% dzieci z krotkim wedzidelkiem sepleni. Sam zabieg trwa chwilke, z tego co wiem to w niektorych szpitalach zaraz po urodzeniu podcinaja

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Co do zjezdzajacych pieluch, mielismy Dady 2 a teraz mamy Pampersy 2 i nic nam nie zjezdza. Tylko ja zawsze dosc wysoko podsuwam Malemu pieluszke z tylu, bo kiedys kupka wyciekla mu gora
Aa to mój wystawia jęzorek jak nikt
A co do pieluch też daje wyżej z tylu bo już była przygoda

Dusiolka kładę na brzuszku już od ok 2tygodni a Artus pięknie kręci główką aż jestem s szoku ze moja kruszynka ma tyle siły

Lilijka podziwiam Cię
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 08:01   #3467
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Mamuski, pisalyscie tu juz o smoczkach, czy mi sie zdaje? Przypomnicie mi jakie smoki kupilyscie i podpasowaly Waszym maluchom?
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 08:36   #3468
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 072
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Marit my mamy lovi 0-3m chyba w każdy razie ten najmniejszy i jest fajny mały chętnie go ciumka
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 08:53   #3469
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Mamuski, pisalyscie tu juz o smoczkach, czy mi sie zdaje? Przypomnicie mi jakie smoki kupilyscie i podpasowaly Waszym maluchom?

Ja mam jakis ale nie pamietam firmy i na poczatku ciumkala ale teraz sie nie daje nabrać
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 08:55   #3470
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Mojej pasuje smoczek z aventa, ale może dlatego ze pielęgniarki jej Daly w 2 dniu życia...
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 09:42   #3471
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Tomorrow moja pare razy mnie obrzygala dosłownie takie chluśnię ale nie po jedzeniu zaraz. Podajemy jej tez DHA i mozliwe ze od tego,dlatego teraz stosuje co drugi dzien i jak narazie ok. Moze Twojje tez cos nie pasuje? Np witaminka d+k? Hm.
no na razie zmniejszę te porcje, choć nie zawsze się da, dziś o 4 rano dałam 70 ml ale jeszcze cycka chciała i ssała aktywnie 10 minut
no i przeprosiłam się po 1 dniu z klinem

Cytat:
Napisane przez smerfetka2808 Pokaż wiadomość
A co do pieluch też daje wyżej z tylu bo już była przygoda
ja jeszcze nie mogę mega wysoko, bo pępuszek się goi jeszcze

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Mamuski, pisalyscie tu juz o smoczkach, czy mi sie zdaje? Przypomnicie mi jakie smoki kupilyscie i podpasowaly Waszym maluchom?
moja akceptuje NUK, a nie lubi takich nie profilowanych, symetrycznych w przekroju


a chyba nie pisałam, że używam w końcu ten laktator lovi, co za ulga z elektrycznym
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 10:01   #3472
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Dzieki a sa w ogole jakies zalecenia co do ksztaltu smoczka dla noworodka? Nie moge nic konkretnego znalezc przez kom a syn mi nie pozwala do kompa podejsc bo dwa najpopularniejsze to symetryczne i ortodontyczne, prawda?
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 10:10   #3473
akrolowa
Zadomowienie
 
Avatar akrolowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 390
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

My tez uzywamy smoczka lovi. Franio go uwielbia ☺

Maly nam sie pochorowal. Nie ma goraczki tylko katar i kaszel. Bylismy w szpitalu i teraz codziennie mamy stawiac sie na kontroli. Jak tylko cos siepogorszy albo pojawo sie temperatura to dostaniemy skierowanie na oddzial 😥
__________________
29.12.2014 Franek
akrolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 10:16   #3474
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Staszkowi najbardziej pasuje lovi 0-3 i nuk. Avent od biedy też ale tamte zdecydowanie rzadziej wypluwa :-D
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 11:11   #3475
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 072
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Akrolowa kurcze kochana współczuję a gdzie się tak załatwił?

Szczeperka piona! u nas też tylko ten ale ja mało daje bo potem buzi do cyca Artusiowi nie chce się otwierać :p
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 11:15   #3476
akrolowa
Zadomowienie
 
Avatar akrolowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 390
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Smerfetka ja bylam chora i wszyscy pokolei w domu i maluszek dlugo byl zdrowy ale w koncu go dopadlo ;(
__________________
29.12.2014 Franek
akrolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 11:20   #3477
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Mamuski, pisalyscie tu juz o smoczkach, czy mi sie zdaje? Przypomnicie mi jakie smoki kupilyscie i podpasowaly Waszym maluchom?
Mój lubi z MAM. Oni maja specjalne smoczki od 0-2 miesiecy.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 11:25   #3478
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 072
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Akro o kurcze tak mi przykro musicie dać radę
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 11:32   #3479
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Akro wspolczuje u nas skonczylo SIe tak, ze wczoraj byliśmy prywatnie u b.dobrego pediatry, który ppwiedzial ze nid jest źle, cycuszkow nie trzeba wyciskac, nie wymaga hospitalizacji, i mogę karmić piersią a obrzęk gruczolow powinien zejść za tydzien-dwa. Tyle ze mala od środy doatawala tylko mm, jak po wczorajszej wizycie dostala dwa razy moje mleko, to cycki na nowo bardziej urosly! Odstawiam moje mleko, skoro jej szkodzi. Chcialam sciagav i mrozic ze może później będę jej dawać jak juz BD ok. Ale z nerwów mam cycki jak flaki i pokarm zaczal mi zanikać! Wczesniej 50ml mialam po 7min z jednego cycka, teraz mam 40ml po 30min z dwóch cyckow. Juz nie wien co robić da się na nowo rozkrecic laktacje???? Cycki mam mega miękkie, zaczynam juz wątpić we wszystko...
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 11:53   #3480
bajlaga
Zadomowienie
 
Avatar bajlaga
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 567
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Hej

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Kleo u nas bez znieczulenia. Otulily go w kokon scisniety i jedna trzymała glowe druga ciela :p
Ależ to brzmi u nas wygląda tak wyciąganie ciąpek z noska muszę zaobserwować czy Młody nie ma tego wędzidełka

lilijka

Ty to pracujesz ciągle na pełnych obrotach bardzo Cię podziwiam!
A ci ludzie, z ktorymi żyjesz, ach. Jak Ty to wytrzymujesz...

akrolowa zdrowia dla Małego!!!

my mamy smoczek Avent, Młody zaczyna go lubić, z początku był dla niego za długi, za duży...

kurczę, chyba jakiś kryzys laktacyjny nas dopada, czuję że mam miękkie tzytzki i mam wrażenie, że nie ma w nich mleka...

A mam takie pytanie do Was:
czy macie też tak, że w ciąży myślałyście, że czegoś nie będziecie robiły, podawały, ubierały itp. a życie wszystko zweryfikowało? Ja mowiłam, że nie będę dawała smoka, a proszę, podałam, Młody chciał przytulać się do cyca i robił z sutka smoka więc zmiękłam :P
mówiłam, że kaftaniki niewygodne itd. ale ubierałam, bo były w miarę małe, Młody topił się we wszystkim...

A dziś mamy piękną pogodę i po obiedzie ruszamy na długi spacer

Edytowane przez bajlaga
Czas edycji: 2015-02-01 o 12:00
bajlaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-22 11:23:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.