jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-16, 11:08   #1
zazdrosnica0
Zadomowienie
 
Avatar zazdrosnica0
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: tbg-ostrzeszów
Wiadomości: 1 206

jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?


czesc dziewczyny
w kwietniu czeka mnie remont pokoji na poddaszu w przed wojennym domku, mam zamiar z 4 pokoji zrobic 2 ( sypialnie z garderoba i salon)
jest tylko maly problem mam stare drzwi (ok 30-letnie) i nijak nie mam pomyslu jak je wkomponowac do nowoczesnego wnetrza moj Tz z racji ze to jego dom juz mi powiedzial ze ich nie wymienimy ani nie pomalujemy
teraz pytanie
- podloge, parapet i drewniane beliki dopasowac kolorem do tych drzwi czy moze jedynie dobrac drzwi ktore musze wstawic do sypialni i garderoby/skladziku

dziewczyny pomozcie za wszystkie pomysly bede bardzo wdzieczna bo szczeze to mi juz ich brak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plan.jpg (17,6 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02441.jpg (79,9 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02442.jpg (86,0 KB, 71 załadowań)
__________________
5.9. 2003 - poznanie
5.1.2004 - to chyba 
20.9. 2008 - mieszkamy razem
12.1.2013 - zaręczyny
16.11.2013 -


zazdrosnica0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:14   #2
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

jeśli ma być bardzo widać te drzwi, to nie zgrywać wcale - wnętrze "sobie", a drzwi "sobie"
szkoda, że nie możesz ich pomalować - można by zrobić na nich jakiś odważny obrazek, może z szablonu.
EDIT: a pomalować je w jakikolwiek sposób raczej musisz, bo z tego co widzę na zdjęciu to obtrzaskane są i widać spod lakieru drewno.

Edytowane przez dirt
Czas edycji: 2009-01-16 o 13:16 Powód: dopisek
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:25   #3
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

Ja bym je tylko odnowiła, to śliczne drzwi są.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 11:36   #4
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

też mam stare drzwi, tyle, że w kuchni.
przedtem były "obrzygane" białą, zresztą już zżółkłą ze starości farbą nałożoną na kilka warstw poprzednich farb. wszędzie było widać zacieki i pęknięcia, a poprzedni lokatorzy mieli taką filozofię życiową, że zamiast zrobić coś porządnie (np. odnowić drzwi albo podłogi) to robili to "byle było" - drzwi smarowali białą farbą a na podłogę jak była dziura w PCV kładli dywanik.
musiałam zedrzeć wszystkie 5 albo 6 warstw poprzednich farb, dogrzebałam się w tych drzwiach do "żywego drewna" i pomalowałam je pachnącymi farbami Dekoral do drzwi.
wzorek na dole jest jeszcze nie skończony (nigdy nie mam na to czasu, a jak mam to mi się zwyczajnie nie chce).
moje drzwi:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_7978a.jpg (53,9 KB, 132 załadowań)
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 22:19   #5
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

Ja bym je po prostu odnowiła, klamka jest po prostu boska jak dla mnie (co ja bym dała, żeby taka mieć hihi). Nie bój się łączenia starego z nowym. Aczkolwiek, żeby drzwi nie wyglądały na coś totalnie oderwanego od Waszej domowej rzeczywistości dobrze by było dodać jeszcze kilka "starych" dodatków
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 09:53   #6
streepsil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 95
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

Bardzo żałuję, że nie powiedziałaś co dla Ciebie oznacza 'nowoczesne wnętrze' i jakie kolory mają w nim dominować.

Podobnie jak pozostałe wizażanki uważam, że drzwi są ładne, osobiście bym je odnowiła, nie mówię o malowaniu bo jak już przeczytałam Twój mężczyzna się na to nie zgadza.

Podłogi nie dobierałabym w tym samym kolorze do drzwi bo zginął, niemniej zadbałabym aby pozostałe drzwi w mieszkaniu były w tym kolorze, wszystko wówczas uzyska spójny charakter.

Jeśli określisz dokładniej jakie kolory i formy mają znajdować się we wnętrzu, chętnie postaram się coś doradzić.

Z wykształcenia jestem architektem wnętrz, może na coś się przydam.

Pozdrawiam serdecznie, iza
streepsil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 12:43   #7
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

Może mój pomysł jest trochę nietypowy, ale może by te drzwi jeszcze bardziej "postarzyć', żeby były takim kontrapunktem dla nowoczesnego miejsca, ozdobą jak obraz na ścianie, czymś co się od razu rzuca w oczy!
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 13:14   #8
streepsil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 95
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

Bardzo fajnie by wyglądały przemalowane ciemniejsza bejcą, a następnie przetarte na złoto.

Ale właścicielka mówiła, że malowanie nie wchodzi w grę.
streepsil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 10:12   #9
zazdrosnica0
Zadomowienie
 
Avatar zazdrosnica0
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: tbg-ostrzeszów
Wiadomości: 1 206
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

Cytat:
Napisane przez streepsil Pokaż wiadomość
Bardzo żałuję, że nie powiedziałaś co dla Ciebie oznacza 'nowoczesne wnętrze' i jakie kolory mają w nim dominować.

Podobnie jak pozostałe wizażanki uważam, że drzwi są ładne, osobiście bym je odnowiła, nie mówię o malowaniu bo jak już przeczytałam Twój mężczyzna się na to nie zgadza.

Podłogi nie dobierałabym w tym samym kolorze do drzwi bo zginął, niemniej zadbałabym aby pozostałe drzwi w mieszkaniu były w tym kolorze, wszystko wówczas uzyska spójny charakter.

Jeśli określisz dokładniej jakie kolory i formy mają znajdować się we wnętrzu, chętnie postaram się coś doradzić.
przepraszam ze nic nie pisalam, ale mialam chwilowy brak dostepu do wizazu
juz wszystko wyjasniam
pomieszczenie bedzie wygladalo mniej wiecej tak :
1) pierwsza fotka pokazuje jaki efekt w pokoju chce uzyskac , tylko zamiast tego obrazu co wisi bedzie albo ta chinka namalowana, albo te galazki z tikkurili
2) mniej wiecej gdzie na zdjeciu konczy sie biala sciana beda dzwi do sypialni , a na przeciwko okna sa te problemowe dzwi i obok nich beda tez dzwi do garderoby
3) bardzo podobaja sie mi dzwi szklane (te pierwsze z motywem kwiatowym), ale nie stac mnie na nie gdyz jest to koszt ok 1500-2000 za sztuke a mi jakby co potrzeba 2 , kolejne to sa drzwi na ktorych pewnie sie skonczy ;/ sa to drzwi do garderoby lamane wiadomo ze nie w tym kolorze no ale w takim ksztalcie przez to ze tam bedzie skos i raczej normalne drzwi nie wchodza w gre no a 3 drzwi to sa do sypialni alternatywa tych szklanych gdyz te maja tez szklo ale kosztuja 700 zl

mam nadzieje ze teraz cos juz bardziej rozjasnilam w mojej wizji tego co chce i czekam na rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 400_F_2115003_56TLNtlde2GmAgCiaSUVVW3QwoCiax.jpg (19,3 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg opqr1611987591o.jpg (13,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rosliny_d3.jpg (47,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 526797350_1.jpg (34,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 541984785.jpg (27,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 538514662.jpg (24,0 KB, 35 załadowań)
__________________
5.9. 2003 - poznanie
5.1.2004 - to chyba 
20.9. 2008 - mieszkamy razem
12.1.2013 - zaręczyny
16.11.2013 -



Edytowane przez zazdrosnica0
Czas edycji: 2009-02-03 o 10:27
zazdrosnica0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 19:32   #10
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: jak stare drzwi zgrac z nowoczesnym wnetrzem?

A gdyby namówić M. do pomalowania ciemną bejcą i pociągnięcia złotem? potem dołożyć to samo na belkach i właściwie już nie wiele trzeba więcej
może żeby to połączyć to jakieś ściany w kolorze capuccino i na nich jakiś nowoczesny motyw w kolorze ciemnej bejcy i złota? Widziałam taką fajną ścianę w kawiarni w Krakowie w Galerii Krak. tylko tam były złote maziaje na ciemno czerwonej ścianie plus ciemno brązowe meble. Dla mnie połączenie super i myślę, że sprawdziłoby się w takim pomieszczeniu.

tam na planie były chyba drzwi z salonu prosto do sypialni, rozważcie czy to dobre wyjście...
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.