Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 13:57   #691
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

O matko, chyba nie zdarze tego wszystkiego przeczytac, a chcialabym sie dowiedziec, w kim celu robi sie te kuracje kwasowo-retinoidowe ? Sa jakies ograniczenia wiekowe ?

aha, chcialabym sie przywitac, bo dzisiaj sie zalogowalam na forum
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 14:03   #692
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Madzious przywitam Cię jako pierwsza

Ja robię kurację kwasową w celu rozjaśnienia plam i przebarwień, które powstały u mnie na skutek intensywnego opalania się. Mam też plamy po pryszczach.
Chcę też wygładzic skórę.

Do tego wszystkiego potrzebne są kwasy
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 17:10   #693
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
[ BHA nie są fotouczulające, ale stosowanie KAŻDEGO kwasu wymaga współpracy z filtrem. W szczególnosci, jeżeli ktoś ma tendencje do przebarwień......
Filtrowanie wysokimi faktorami traktuj jako element kuracji antyprzebarwieniowej, a nie tylko ochronę w zwiazku z kwasami.
A więc...
doleciałam w końcu do super apteki, w której nie dośc, że mieli kosmetyki wszystkich słynnych firm długo przeze mnie poszukiwanych, ale nawet polską obsługę
A ceny całkiem przystępne, tańsze niż na EBAYu, na którym ostatnio we wszystko się zaopatruję. No i dostałam 5 % rabatu

Pani przyniosła mi z zaplecza ze świeżej dostawy na moją prośbę (bo na półce już nie mieli) AVENE Emulsię 50+ Eh, sama nie wierzę, że to kupiłam. Chciałam, ale czułam, że uznam to za zbytek lub będzie mi żal kasy . Kupiłam, mam, od jutra będę smarowa pysiaka, na to podkład, a w niesłoneczne dni będę się smarowała na dzień tylko moim felernym Lancome z SPF 15

Kupiłam też Effaclar K i póki nie kupię Activ C (kwestia paru dni) i Skinorenu (niestety TYLKO na receptę ), to będę się nim smarowa rano i wieczorem, bo na ulotce pisze, że już po 5 dniach wyraźnie poprawia wygląd skóry. Więc może chociaż ciut lepiej będę wyglądac jadąc za miesiąc do Polski.

Kurcze kobietki nawet nie macie pojęcia jaki wpływ macie na moją psychikę Mam nadzieję, że to wyjdzie mi na dobre, że Was posłuchałam odnośnie opalania i teraz filtrów i wreszcie moja skóra zacznie jakoś wyglądac.

*****************
Ps. Dostałam też parę próbek z LRP i nie wiem czy mogę też je teraz użyc.
Doradźcie mi:
- Toleriane Riche
- Rosaliac
- Hydraphase XL
- Nutritic
- Redermic.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 17:45   #694
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no dobra moja "kuracja" trwa juz prawie trzy tygodnie.. i przyznam szczerze ze ja juz widze drobne efekty, wiem ze to moje subiektywne zdanie i nikt inny tego jeszcze nie zauwazył (a to pewnie przez to ze przez łuszczącą się skóre kiepsko mnie widac ) to ja widze delikatne wyrównanie kolorytu skóry, a czoło jest bardziej oczyszczone... na nos zapewne musze dłuzej poczekac bo jest w ciężkim stanie... ale ogólnie od razu człowiekowi lepiej przyjąć taką łuszczącą się twarz kiedy widzi efekty..
Dzis z mazideł dostałam kwas owocowy w płynie i zaczynam go powoli włączać również do mojego promgramu pielęgnacyjnego... tylko nie wiem za bardzo gdzie go wcisnę

A teraz mała prośba, doradzćie mi jakis dobry krem nawilżajacy...ale nie w jakiejs oszałamiajacej cenie...myślałam nad nawilżającym Iwostinu ale nie wiemn czy sobie poradzi z tą moją łuszczącą się paszcza
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 20:25   #695
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez madzious
O matko, chyba nie zdarze tego wszystkiego przeczytac, a chcialabym sie dowiedziec, w kim celu robi sie te kuracje kwasowo-retinoidowe ? Sa jakies ograniczenia wiekowe ?

aha, chcialabym sie przywitac, bo dzisiaj sie zalogowalam na forum
witamy
ograniczeń nie ma, bo leczy się tym również trądzik młodzieńczy
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 21:15   #696
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Kupiłam też Effaclar K i póki nie kupię Activ C (kwestia paru dni) i Skinorenu (niestety TYLKO na receptę ), to będę się nim smarowa rano i wieczorem, bo na ulotce pisze, że już po 5 dniach wyraźnie poprawia wygląd skóry. Więc może chociaż ciut lepiej będę wyglądac jadąc za miesiąc do Polski.

Kurcze kobietki nawet nie macie pojęcia jaki wpływ macie na moją psychikę Mam nadzieję, że to wyjdzie mi na dobre, że Was posłuchałam odnośnie opalania i teraz filtrów i wreszcie moja skóra zacznie jakoś wyglądac.

*****************
Ps. Dostałam też parę próbek z LRP i nie wiem czy mogę też je teraz użyc.
Doradźcie mi:
- Toleriane Riche
- Rosaliac
- Hydraphase XL
- Nutritic
- Redermic.
Weronisia, witaj w klubie kwasolubnych filtromaniaczek Ale rano po Effaclarze się zafiltruj, tylko odczekaj chociaż kilkanaście minut między jednym a drugim kosmetykiem
Z próbek wypróbuj sobie Redermica (5% vit. C, kwas hialuronowy, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej) i Hydraphase XL - to jest nawilżacz z filtrem, ale spróbuj sobie, jaką ma konsystencję i jak nawilża, bo ten bez filtra (czyli bez "XL") będzie podobny. Rosaliac jest na naczynka, Ty raczej nie masz tego problemu?... Toleriane Riche ani Nutritica nie znam, ale Toleriane jest na pewno do superwrażliwej, suchej skóry.

Nikita, a może Calma HLC Ziai nawilżający? Ma nienajgorszy skład (nie powinien zapychać) i bardzo dobre recenzje na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12400

I kosztuje kilka złotych
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 22:08   #697
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
Weronisia, witaj w klubie kwasolubnych filtromaniaczek Ale rano po Effaclarze się zafiltruj, tylko odczekaj chociaż kilkanaście minut między jednym a drugim kosmetykiem
Z próbek wypróbuj sobie Redermica (5% vit. C, kwas hialuronowy, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej) i Hydraphase XL - to jest nawilżacz z filtrem, ale spróbuj sobie, jaką ma konsystencję i jak nawilża, bo ten bez filtra (czyli bez "XL") będzie podobny. Rosaliac jest na naczynka, Ty raczej nie masz tego problemu?... Toleriane Riche ani Nutritica nie znam, ale Toleriane jest na pewno do superwrażliwej, suchej skóry.

Nikita, a może Calma HLC Ziai nawilżający? Ma nienajgorszy skład (nie powinien zapychać) i bardzo dobre recenzje na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12400

I kosztuje kilka złotych
Ja chciałabym zapewnić, że Calma HLC używam z powodzeniem , i NIE zapycha Bardzo fajny krem za bardzo fajne pieniądze
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 08:51   #698
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

doczytałam się w KWC recenzji Nikity Czyli miala już Calmę i pewnie chce coś nowego Iwostin wydaje mi się dobrym pomysłem, recenzje też nienajgorsze.
Jeszcze mi przyszedł do głowy Atoderm Biodermy, on jest w wersji krem i fluid, prosty skład, dobry dla wrażliwej, przesuszonej skóry, stosowałam go po peelingach dermatologicznych i bardzo był fajny. Nie jest drogi, w każdym razie występuje w takiej dużej tubie, więc zakup jest opłacalny
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 08:58   #699
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hmm... ja cały czas się zastanawiam, czy na wyjazd (będę 1,5 m-ca w UK) brać Calmę HLC, czy jednak zakupić właśnie nawilżający Iwostin (ten zwykły, bez filtrów).. Tylko jakoś apteki z dobrą ceną na ten krem jeszcze nie znalazłam W Aptecusie jest cholernie tani, ale boję się, że paczka nie zdąży do mnie przyjść...
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 09:07   #700
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki dziewczyny za odpowiedz,.,, a tak szczerze całkiem zapomniałam o Ziaji Calma HLC, skleroza nie boli, rzeczywiscie u mnie się bardzo dobrze sprawdził a pózniej zakochałam się w kosmetykach Iwostinu i tak jakos wszystkie inne wyleciały mi z głowy..

a ze tak was raz jeszcze wykorzystam... ale moja wiedza w tym kierunku dośc mała jest... to wczoraj dostałam próbki następujących produktów z mazideł: Olej z komosy, Ekstensyna - proteiny roślinne, Kwas hialuronowey 1% i NMF - naturalny czynnik nawilżajacy... czy któryś z tych produktów mozna stosować bezpośredno na twarz w celu zmniejszenia łuszczenia? czy raczej trzeba z tego robic sera, czy toniki ( bo przyznam ze leniwiec ze mnie, ale jak wracam pózno z pracy to juz mi sie nie chce mieszac mikstur upiększajacyhc)
Z góry dziekuje za porady jestescuie super
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 09:41   #701
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
Rosaliac jest na naczynka, Ty raczej nie masz tego problemu?
Właściwie sama nie wiem ...

Mam popękane naczynka pod lewym okiem tylko, a właściwie już na kości policzkowej. Teraz jak jest cieplej to zrobiły się dośc mocno widoczne.
Traktuję to zawsze korektorem. Nigdy nie używałam na to jakichś konkretnych kosmetyków.

Może więc spróbuję na to miejsce ten Rosaliac.


Co do naczynek, to tego lata po raz pierwszy pojawiły się naczynka na moich nogach, dokładnie na łydkach i to w kilku miejscach i zauważyłam, że im cieplej tym bardziej są widoczne


A odnośnie mojego pierwszego spotkania z Effaclarem K, to jestem mile zaskoczona, że nie wysuszył mi buzi. Po raz pierwszy nie miałam uczucia ściągniętej, pieczącej skóry.
Posmarowałam się nim już koło 19, bo nie wiedziałam czy nie będę musiała jeszcze jakiegoś nawilżacza nałożyc, ale obeszło się. Tylko pod oczka nałożyłam i było OK.

Dziś rano (4.45) znowu nałożyłam Effaclar K, a po 15 minutach (starczy?) nałożyłam mój nieszczęsny Lancome z SPF 15. Świeciło już słońce. W domu byłam już o 9.30 więc mam nadzieję, że taki filterek na razie wystarczył...
A teraz mam czas to wszystko zmyc i nałożyc Avenke bo znowu wybieram się na zakupy, a niebo dziś znowu bezchmurne.

Całuski
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 22:13   #702
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

zapytam jeszcze tutaj, może doczekam się odpowiedzi
kupiłam ten krem (nie obyło się bez lekko złośliwego zdziwienia ze strony TŻ, że taki drogi, a kupowałam w truskawce)
czy ktoś mi może powiedzieć coś o jego składzie, bo nie wiem ale lepsze efekty widzę po ziaji oliwkowej, może to jakoś długofalowo
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7042
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:40   #703
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No a ja mam dziś drugi dzień kuracji Effaclarowo-filtrowej.

Znalazłam w domu krem Vichy Normaderm i on ma w składzie kwas glikolowy i salicylowy. Nie wiem ile procent. Pamiętam tylko, że przestałam go używac, bo mi się zaczęła skóra łuszczyc i nie miałam pojęcia dlaczego. Nikt mnie wtedy nie uświadomił, że on zawiera kwasy i należy używac filtrów. Może to też jego zasługa, że mam teraz więcej przebarwień...

No ale do rzeczy... Czy teraz jak już mam filtr to mogę go włączyc do pielęgnacji mojej twarzyczki?
Czyli miałabym teraz Effaclar K i Normaderm. I w jakiej kolejności o jakich porach itp. ich używac?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:33   #704
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Podciagam

Czy ktos moze mi podpowiedziec, czy warto zawracac sobie glowe tym Normadermem?


U mnie rytual wyglada tak:
- wieczorem zmywam twarz zelem do twarzy NIVEA wizaz i kremuje cala twarz Effaclerem K, po ok. 30 min. kremuje okolice oczu Clinique

- rano o 4.40 myje twarz woda i kremuje Effaclarem K, po ok. 15 minutach kremuje sie Lancome AQUA SPF 15

- o 9.00 zmywam twarz zwyklym tonikiem, po czym same kosci policzkowe smaruje LRP Rosaliac (na naczynka), a glebokie zmarszczki LRP Redermic

- ok. 10.00 kremuje twarz Avene 50+

- ok. 11.00 robie makijaz (podklad, puder sypki)

A jesli kupie Actic C, to chcialabym go uzywac rano zamiast Effaclar K.


I co z tym Normaderm? Moge go gdzies jeszcze wcisnac?

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2006-07-07 o 11:15
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:49   #705
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

chyba w tym wątku dziewczyny pisały, że tego kwasu to tam prawie nie ma za to duzo silikonów
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:03   #706
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czyli nie zawracac sobie glowy Rozumiem
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 22:37   #707
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Od jakiś 2 miesiecy wcieram w siebie Atrederm 0,05%, 2 x dziennie.
Przez pierwsze 2-3 tygodnie złuszczała mi sie skóra i nagle przestała
Nie bardzo wiem czy to dobrze czy źle.Czy to normalne czy nie? Czy to oznacza ze ten atrederm przestał działać?
Czy mam zwiększyć częstotliwosć smarowania?
Proszę podpowiedzie mi coś
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 09:45   #708
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez izzolda
Od jakiś 2 miesiecy wcieram w siebie Atrederm 0,05%, 2 x dziennie.
Przez pierwsze 2-3 tygodnie złuszczała mi sie skóra i nagle przestała
Nie bardzo wiem czy to dobrze czy źle.Czy to normalne czy nie? Czy to oznacza ze ten atrederm przestał działać?
Czy mam zwiększyć częstotliwosć smarowania?
Proszę podpowiedzie mi coś
izzolda, to nie oznacza, że przestał działać. Skóra potrafi się przyzwyczaić do retinoidu, choć nie każda - są osoby, które się łuszczą ciągle, choćby używały preparatu wiele miesięcy. Codziennie, a nawet 2x dziennie, tak jak ty to robisz, to jest naprawdę dużo, ja bym się na Twoim miejscu cieszyła, że skóra przestała się łuszczyć, bo to nie najciekawiej wygląda. A Atrederm na pewno działa Nie ma potrzeby jeszcze zwiększać częstotliwosci używania.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 19:48   #709
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczęta co tu tak cichutko?

U mnie trwa 6-ty dzień z Effaclarem K i filtrem. Póki co buzia bez zmian. Jedynie na brodzie wyskoczyły mi dwa prychole i na policzku jeden, ale mam nadzieję, że to nie od tych kosmetyków.

Dziś zdobyłam próbki Diroseal i Diacneal. Dziś na noc nałożę sobie Diacneal. On ma 6% kwasu glikolowego, więc może będzie ciut lepszy od Effaclaru K.

A rano nałożę najpierw Efdaclar, a po paru godzinkach Diroseal.

Może tak byc? Czy może przesadzam?
No i bardzo mnie kusi Activ C, ale na razie krucho u mnie z kasą, więc tylko się czaję... ale myślę, że za tydzień go kupię i wtedy będę go używac na zmianę z którymś z moich kremików.
Co Wy na to?

Ja tak bardzo liczę na to, że do 30 lipca choc troszkę poprawi się moja skóra.
Najbardziej przerażają mnie moje zmarszki wokół oczu i jedna po środku pionowa... wygląda jakbym ciągle była na kogoś zła
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-09, 00:31   #710
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisiu, ja bym jednak z Diacnealem wstrzymała się do jesieni, naprawdę.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 10:59   #711
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez guia
Weronisiu, ja bym jednak z Diacnealem wstrzymała się do jesieni, naprawdę.
OK. Wczoraj wieczorem się nim posmarowałam i coś mnie oczy zaczęły piec, więc może na razie go sobie podaruję.


Tylko, że ten Effaclar K, to mało co działa na tej mojej buzi Chciałabym coś bardziej skutecznego, co by mi wyrównał koloryt cery (ślady po pryszczach, dziurki, plamy posłoneczne, naczynka) oraz choc trochę wygładził moje zmarszczki.

Czy Activ C lub Redermic byłyby lepsze?
Nie wiem co kupic, bo jedno i drugie to koszt ok. 20 Euro, a Activ C ma 30 ml a Redermic 40ml (i ma kwas hialuretanowy czy jakoś tak).
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 12:27   #712
Vendi
Raczkowanie
 
Avatar Vendi
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Herault
Wiadomości: 76
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia, kremu EFFACLAR K nie nakladaj pod oczy ani na szyje - przeciez on zawiera kwas. Pod oczy nadal mozesz uzywac kremu clinnique, ktory juz masz <dla mnie bardzo on sluzy>. Jak zaczniesz uzywac ACTIVE C
to mozesz go nakladac pod oczy zamiast clinnique. Wybor miedzy active c, a redermic, no coz moze zacznij od active c ma prostszy sklad, a wiec nie uczuli i swietnie nadaje sie pod filtry, nie dodawaj nowych "wynalazkow", bo na dzialanie kremow trzeba jednak poczekac ale naprawde warto .
__________________
Najwiekszym sekretem szczescia jest byc w zgodzie z samym soba. Fontenelle
Vendi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 14:05   #713
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki Vendi za rady

Ja Effaclaru używam tylko na twarz, pod oczy i na szyję nie. Po kilkunastu minutach nakładam pod oczy Clinique, ale po nim mi oczy łzawią, więc czekam aż mi się skończy i wtedy chciałam coś innego.
Ale skoro piszesz, że mogę pod oczy dac Activ C, to kupię Activ C.

Redermic miałam w próbce. Starczył mi na 3 dni i było wszystko OK.
Są tak podzielone zdania pomiędzy tymi kremami, że ja już głupieję.

Ja jestem taka niecierpliwa, że chciałabym z dnia na dzień widziec efekty
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 15:48   #714
matahari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czesc, jestem nowym uzytkownikiem forum, chcialabym sie dowiedziec czy mozna stosowac, diacneal razem z zelem aloesowym,
na noc diacneal, a rano zel, a jak wychodze z domu filtry??????
Dziewczyny po jakim czasie zauwazylyscie poprawe uzywajac diacneal, stosuje go miesiac i nie widze poprawy????????,,
matahari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 16:31   #715
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jejku ludzie! Jest lato, słońce w pełni, 30sto stopniowe upały- odstawcie kwasy typu diacneal! Chcecie sobie pomóc czy krzywdę wyrządzić?! Jeżeli już kwasy latem, to najlepiej BHA, czyli właśnie effaclar K. Więc Matahari odstaw teraz Diacneal i wróć do niego na jesień. Co do poprawy- zależy czego oczekujesz wygładzenie zmarszczek to czasochłonny proces. Ja po miesiącu widziałam efekty typu- wyrównanie kolorytu i faktury skóry. Zaznaczam, że nie mam zmarszczek, więc nie wiem jaki jest wpływ D na nie po miesiącu.

Weronisiu- Effaclar taki właśnie jest, działa bardzo delikatnie i często niewidocznie. Ale działa Tylko wymaga to trochę czasu. Wspomóż się maseczką aspirynową, która bardzo ładnie rozjaśnia. To samo aspirynowy tonik.
Tak jak Vendi polecam Active C na dzień, pod filtry. Dodatkowo wzmocni ich ochronę, poza tym rozjaśni buzię i uszczelni naczynia krwionośne. No i będzie działać przeciwzmarszczkowo
Vendi- kwasy można stosować pod oczy, z tym, że akurat nie BHA, bo nie mają właściwości przeciwzmarszczkowych a antybakteryjne
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 16:58   #716
matahari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Uzywalalm efakklar k przez miesiac, ale nie widzialam zadnych efektow, zalezy mi zeby oczyscic i zewezic pory, wiem, ze lato w pelni, musze zaznaczyc ze nie mieszkam w polsce i nie mam tu upalow, a jak wychodze z domu nakladam filter,
jak narazie nie mam zadnych podraznien,
dziewczyny jak dlugo trzeba czekac na efekty????????????????
matahari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 16:59   #717
matahari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

chodzi mi o efekty po diacneal??????????
matahari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 17:25   #718
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

guia - no nie do końca z tym odstawianiem kwasów Basia wspominała, że nie ma sensu odkłądać na lato retinoidów, można się smarować przy porządnym filtrowaniu i unikaniu ekspozycji na słońce, by po lecie nie przechodzić ponownie okresu podrażnien
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:08   #719
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

matahari, wszystko zależy od stanu skóry, no i także po części od oczekiwań jeżeli wcześniej nie stosowałaś kwasów, to miesiac to za krótko, żeby pory były czyste. To jest niestety żmudny proces, oczywiscie po miesiacu widać jako takie efekty np. wygładzenie skóry, mniej wyprysków, mniejsza skłonność do zanieczyszczania. Ale warto się "przemęczyć" ze dwa-trzy miesiące, żeby różnica była wyraźna. Przy czym BHA działają powoli, ale ciągle, natomiast AHA dochodzą do punktu, w którym lepiej je odstawić, bo nic więcej nie zdziałają. Więc Effaclar należałoby właczyć do pielęgnacji jako stały punkt programu, niekoniecznie codziennie. Z kolei Diacneal zawiera AHA, ale też retinaldehyd, który też wymaga stosowania długotrwałego. Odstawienie preparatu po miesiacu bo "nic nie działa" jest błędem. Mało jest kosmetyków typu "cud", które zadziałają natychmiastowo, leczenie i pielęgnacja skóry wymaga anielskiej cierpliwości.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:20   #720
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a mnie coś wczoraj pokusiło zeby wycisnąc sobie na nosku kilka zaskórników ktore po Zoracu wylazły aż pod samą skórę.. no i oczywiscie podrazniłam sobie nos.. i mam trzy plamki - zdarte okrągłe ranki, wygląda to ochydnie ech... ratujcie.. czym najszybciej to wyleczyc?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.