Okulary - grubość szkieł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-19, 22:43   #1
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197

Okulary - grubość szkieł


Cześć!

Planuję kupić oprawki przez internet. Problem polega na tym, że te oprawki mają już wbudowane szkła (do wyboru przy zakupie): +1, +2 itd. - czyli są dla dalekowidzów, a ja jestem krótkowidzem Moja wada to -3,25 dioptrii.

Nie wiecie może czy grubość szkieł przy plusach i minusach różni się od siebie?
Jeśli chcę kupić te okulary, żeby później wstawić szkła o mocy -3,25 to najlepiej kupić +3,25?

Kiedyś kupiłam okulary przeciwsłoneczne i wstawiłam do nich szkła korekcyjne - było ok Ale teraz nie mam pojęcia, jaką moc wybrać, żeby później nie było problemów ze wstawieniem odpowiednich dla mnie szkieł Bo chyba istnieje taka możliwość, że kupię +3,25, a okaże się, że -3,25 jest grubsze i się nie zmieści w oprawkach? Albo że -3,25 jest cieńsze i zostanie niepotrzebne miejsce?

Byłabym wdzięczna za pomoc Szukałam już informacji o tym, czy grubość szkieł w + i - jest różna, ale nie znalazłam nic na ten temat.

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2013-05-19 o 22:51
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 00:41   #2
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Jest różna. Plusy są grubsze. Ale to chyba nie ma znaczenia, bo oprawki okularów nie mają wpływu na to, jak grube szkło można do nich wsadzić. Przy bardzo grubych szkłach po prostu wystaje za oprawkę...jest to zupełnie normalne. Optyk szlifuje szkło żeby dopasować do kształtu oprawki, ale grubość nie ma znaczenia.

Edytowane przez martiniątko
Czas edycji: 2013-05-20 o 00:43
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 02:17   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Okulary - grubość szkieł

nie rozumiem problemu, do oprawek można wsadzać różne szkła.... to Ty za każdym razem jak zmieniała Ci się wada kupowałaś nowe okulary ?
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 05:05   #4
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
nie rozumiem problemu, do oprawek można wsadzać różne szkła.... to Ty za każdym razem jak zmieniała Ci się wada kupowałaś nowe okulary ?
A co w tym dziwnego? Może miała taką właśnie potrzebę?
Nie wiem jak innym, ale mnie wada nie zmienia się co pół roku, więc zazwyczaj przy wymianie szkieł wymieniam też oprawki, bo się po prostu zużywają
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 07:56   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
A co w tym dziwnego? Może miała taką właśnie potrzebę?
Nie wiem jak innym, ale mnie wada nie zmienia się co pół roku, więc zazwyczaj przy wymianie szkieł wymieniam też oprawki, bo się po prostu zużywają
ale że co pół roku nowe? zazdroszczę tym, którzy nie mają astygmatyzmu i nie płacą majątku za same szkła...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 09:11   #6
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
A co w tym dziwnego? Może miała taką właśnie potrzebę?
Nie wiem jak innym, ale mnie wada nie zmienia się co pół roku, więc zazwyczaj przy wymianie szkieł wymieniam też oprawki, bo się po prostu zużywają
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale że co pół roku nowe? zazdroszczę tym, którzy nie mają astygmatyzmu i nie płacą majątku za same szkła...

Przecież pisała, że jej się nie zmienia co pół roku...

Szkła można dopasować do oprawek, mogą wystawać poza oprawkę jeśli są grubsze, dodatkowo szkła o danej mocy mogą być różnej grubości, optyk na pewno doradzi Ci najlepszą opcję...
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 09:34   #7
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale że co pół roku nowe? zazdroszczę tym, którzy nie mają astygmatyzmu i nie płacą majątku za same szkła...
Astygmatyzmu i dużej wady minusowej - wybór: grube szkła albo drogie pocieniane (czy jak to się zwie).
Pójdźmy dalej: zazdroszczę tym co nie mają wady wzroku
Ja zmieniam okulary co ok. 5 lat Wada stoi w miejscu, szkła biorę właśnie te najcieńsze: są lżejsze i nie pomniejszają mi bardzo oka.


Odpowiadając w watku: wydaje mi się, że dla optyka założenie nowych szkieł o innej grubości do starych oprawek nie będzie problemem, jak już ktoś wyżej napisał ;-)

Edytowane przez Anex
Czas edycji: 2013-05-20 o 09:37
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 09:42   #8
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

NIE zmieniam szkieł co pół roku - zresztą myślę, ze rzadko kto ma taką potrzebę, więc była to przenośnia, przerysowanie. Zmieniam je średnio co dwa lata i zmieniam wtedy równocześnie oprawki, bo ulegają one zużyciu.

Poza tym co to za różnica jak często autorka zmienia oprawki?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 09:45   #9
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Wybierasz normalnie oprawki, jakie Tobie się podobają, a optyk potem wsadzi szkła. Jeśli ktoś ma grubsze szkła, to wiadomo, że lepiej wybrać bardziej masywne oprawki, bo oprawki z delikatnych drucików mogą mieć problem z "utrzymaniem" ciężkich szkieł i okulary będą się zsuwać. Nie mówiąc już o tym, że będzie widać grubość szkieł.

Przy wadzie -3,25 to są już grube szkła, ale możesz zamówić cieńsze, pocieniane, z tym że będą dużo droższe. Optyk powinien Ci zaproponować kilka wariantów, np. pocieniane 20% i 60%. Takie najdroższe szkła mają też ten plus, że nie pomniejszają oczu.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 10:15   #10
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
nie rozumiem problemu, do oprawek można wsadzać różne szkła.... to Ty za każdym razem jak zmieniała Ci się wada kupowałaś nowe okulary ?
Trochę dziwne podejście Bo jeśli mam -2,75, a rok później muszę zmienić na -3 to oczywiście nie ma problemu. Różnica jest minimalna, więc nie ma o czym mówić.
Ale jeśli chodzi o różnicę między -3 a +3 to może być ona całkiem spora. A o takich różnicach jest tu mowa.

Dziękuję Wam za odpowiedzi! Czyli myślicie, że w ogóle bez znaczenia będzie to, jaką moc wybiorę przy zakupie (czy to -1 czy -3)?

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2013-05-20 o 10:16
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 10:23   #11
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi! Czyli myślicie, że w ogóle bez znaczenia będzie to, jaką moc wybiorę przy zakupie (czy to -1 czy -3)?
A czy myślisz, że w tym sklepie mają 15 wersji tej oprawki i w zależności od mocu szkła dają inną grubość oprawki? Na pewno nie, więc jest to bez znaczenia jakie szkło wybierzesz...
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 10:24   #12
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Tak, to bez znaczenia. Potrzebujesz tylko oprawek, a szkła optyk wyrzuci i wstawi takie jakie masz na recepcie.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 11:56   #13
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
Jest różna. Plusy są grubsze. Ale to chyba nie ma znaczenia, bo oprawki okularów nie mają wpływu na to, jak grube szkło można do nich wsadzić. Przy bardzo grubych szkłach po prostu wystaje za oprawkę...jest to zupełnie normalne. Optyk szlifuje szkło żeby dopasować do kształtu oprawki, ale grubość nie ma znaczenia.
Mylisz się.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 11:58   #14
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Mylisz się.
Przeczytałam na innym forum, że to prawda. Tzn. że grubość + i - różni się od siebie, napisał to jakiś optyk.

Cytat:
Napisane przez jagaba Pokaż wiadomość
A czy myślisz, że w tym sklepie mają 15 wersji tej oprawki i w zależności od mocu szkła dają inną grubość oprawki? Na pewno nie, więc jest to bez znaczenia jakie szkło wybierzesz...
Hehe, nie, nawet nie myślałam o tym, że mogli produkować te same oprawki o różnych grubościach. Chodziło i o dopasowanie jednych oprawek do różnych grubości szkieł przy wstawianiu ich.

Moje wątpliwości wzięły się stąd, że nie do końca wiem, jak wygląda "wewnętrzna" budowa okularów Czyli w jaki sposób wstawia się szkła?
Postanowiłam zrobić szybki rysunek :P
W przypadku pierwszym nie ma żadnego problemu. Szkła są dopasowywane "na styk". Problem jest tylko wtedy, gdy szkła są baardzo grube i wystają poza oprawki (1B).

W przypadku drugim oprawki mają szczelinki-wgłębienia na szkło, żeby było ono głębiej osadzone. I tu grubość wgłębienia (i grubość szkła) miałoby już znaczenie.
Ale zapewne gdyby szkło było grubsze niż wgłębienie, to zostałoby oszlifowane i wciśnięte (2B), tak jak pisała martiniątko.

Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okulary.jpg (13,9 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2013-05-20 o 12:02
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:02   #15
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
nie rozumiem problemu, do oprawek można wsadzać różne szkła.... to Ty za każdym razem jak zmieniała Ci się wada kupowałaś nowe okulary ?
ja zmieniam za każdym razem bo zwyczajnie zużywają się oprawki..

co do indeksów pocieniania...są różne od 1,2 do 1,8 bodajże. Ceny w każdym salonie są inne bo to zależy od szkieł producenta i dodatków- antyrefleks, te co niby się nie rysują, kurzem nie osiadają, nie mają zacieków itp itd.

Osobiście wydaję ok 200-250 zł co rok na szkła plus okulary. Moja wada na dzień dzisiejszy to OL: -9,75 a OP -10,5.

Ale wracając do pytania autorki. Wklej zdjęcie tych oprawek to Ci powiem czy będzie widać zza ramek Twoją wadę czy nie.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

czy to są Twoje 1 okulary...?
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:04   #16
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Okulary - grubość szkieł

-3,25 to jeszcze nie są grube szkła. Chociaż jak miałam wadę w okolicach tej mocy to też mi się tak wydawało...
Pocienione szkła nie są aż tak dużo droższe, u optyka gdzie ja robiłam okulary para szkieł na moją wadę (-4,5) kosztowała chyba 120 zł, a pocieniona 160 zł lub 180 zł...
Ogólnie do szkieł grubszych, jeśli nie zdecydujesz się na pocienienie lepiej wziąć bardziej masywne oprawy, żeby lepiej "trzymały" szkła.
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:04   #17
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Okulary - grubość szkieł

co do tej grubości. Porównując moce -2 i +2 nie widzę różnicy w grubości.. Bez pocieniania...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:08   #18
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
ja zmieniam za każdym razem bo zwyczajnie zużywają się oprawki..

co do indeksów pocieniania...są różne od 1,2 do 1,8 bodajże. Ceny w każdym salonie są inne bo to zależy od szkieł producenta i dodatków- antyrefleks, te co niby się nie rysują, kurzem nie osiadają, nie mają zacieków itp itd.

Osobiście wydaję ok 200-250 zł co rok na szkła plus okulary. Moja wada na dzień dzisiejszy to OL: -9,75 a OP -10,5.

Ale wracając do pytania autorki. Wklej zdjęcie tych oprawek to Ci powiem czy będzie widać zza ramek Twoją wadę czy nie.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

czy to są Twoje 1 okulary...?
Poniżej załączam zdjęcia. Model "lemtosh", takie okulary jakie nosi Johnny Depp :P
Nie są to moje pierwsze okulary, oprawki i szkła zmieniam co parę lat, wszystko za jednym machem.
Ostatnim razem robiłam okulary w Vision Express i zapłaciłam aż 450 zł (oprawki 100 zł) :/ Tym razem ani mi się śni tyle wydawać.

Raz tylko kupiłam okulary przeciwsłoneczne przez internet (takie za 10 zł) i poprosiłam optyka o wstawienie do nich szkieł z antyrefleksem, zapłaciłam wtedy chyba 60 zł tylko :O Ale było to w mniejszej miejscowości.

I tak jak pisałam wyżej w poście z rysunkiem poglądowym: jeśli szkła wstawia się tak jak w przypadku nr 1, to nie ma żadnego problemu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lemtosh.jpg (50,5 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2013-05-20 o 12:22
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:17   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
Astygmatyzmu i dużej wady minusowej - wybór: grube szkła albo drogie pocieniane (czy jak to się zwie).
Pójdźmy dalej: zazdroszczę tym co nie mają wady wzroku
Ja zmieniam okulary co ok. 5 lat Wada stoi w miejscu, szkła biorę właśnie te najcieńsze: są lżejsze i nie pomniejszają mi bardzo oka.


Odpowiadając w watku: wydaje mi się, że dla optyka założenie nowych szkieł o innej grubości do starych oprawek nie będzie problemem, jak już ktoś wyżej napisał ;-)
gdybym nie miala astygmatyzmu to kupowałabym tanie soczewki ;(

przepraszam za niedokładne czytanie
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 12:51   #20
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Też mam astygmatyzm i ufam tylko osobistemu zakupowi, dlaczego? Mam wąski rozstaw oczu i nie każde oprawki mi pasują, do tego mam skomplikowaną wadę wzroku, więc mogę tylko "poruszać się" wśród niektórych oprawek. W obecnych okularach jedno szkło mam grubsze od drugiego i nieznacznie mi wystaje po wewnętrznej stronie. Też mam teraz minusy i cylindry,wcześniej miałam plusy i minusy w jednym szkle, do tego z cylindrami i te osie.

Edytowane przez agniesiaa
Czas edycji: 2013-05-20 o 12:52
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:56   #21
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Ja osobiście też kupuję oprawy tylko w realu, bo mam tak szeroką twarz, zwłaszcza w górnej części, że mało które oprawy mi pasują, najczęściej męskie...
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 13:17   #22
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
-3,25 to jeszcze nie są grube szkła. Chociaż jak miałam wadę w okolicach tej mocy to też mi się tak wydawało...
Pocienione szkła nie są aż tak dużo droższe, u optyka gdzie ja robiłam okulary para szkieł na moją wadę (-4,5) kosztowała chyba 120 zł, a pocieniona 160 zł lub 180 zł...
Ogólnie do szkieł grubszych, jeśli nie zdecydujesz się na pocienienie lepiej wziąć bardziej masywne oprawy, żeby lepiej "trzymały" szkła.
A masz też astygmatyzm czy nie?
Ja mam taką samą wade -4,5, do tego astygmatyzm 0,5 i zwykłe okulary bez pocienienia kosztowałyby z tego co pamiętam ok. 300-350zł, z tańszym pocienieniem ok. 550zł, a z największym pocienieniem ponad 1400zł.
Także wtedy to już się robią duże różnice...
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 13:36   #23
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Ja osobiście też kupuję oprawy tylko w realu, bo mam tak szeroką twarz, zwłaszcza w górnej części, że mało które oprawy mi pasują, najczęściej męskie...
o! nareszcie bratnia dusza. Tez zwykle wlasnie przez to nie moge sobie dobrac okularow, a juz na pewno nie z damskich. Mam juz od pol roku ochote na nowe okulary i tak sobie co jakis czas zagladam do roznych optykow i patrze, ale co z tego jak malo jest takich oprawek, ktore mi sie podobaja + wygladam w nich w miare dobrze + sa wystarczajaco szerokie
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 15:04   #24
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Okulary - grubość szkieł

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Poniżej załączam zdjęcia. Model "lemtosh", takie okulary jakie nosi Johnny Depp :P
Nie są to moje pierwsze okulary, oprawki i szkła zmieniam co parę lat, wszystko za jednym machem.
Ostatnim razem robiłam okulary w Vision Express i zapłaciłam aż 450 zł (oprawki 100 zł) :/ Tym razem ani mi się śni tyle wydawać.

Raz tylko kupiłam okulary przeciwsłoneczne przez internet (takie za 10 zł) i poprosiłam optyka o wstawienie do nich szkieł z antyrefleksem, zapłaciłam wtedy chyba 60 zł tylko :O Ale było to w mniejszej miejscowości.

I tak jak pisałam wyżej w poście z rysunkiem poglądowym: jeśli szkła wstawia się tak jak w przypadku nr 1, to nie ma żadnego problemu
wg mnie nie będzie widać szkieł, ale dla pewności napisz do sprzedającego
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.